PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آینده کاری با این وضعی جدید

mmiladd7
2017-02-03, 19:25
سلام.. دوستان خسته نباشید..

این وضعی که داره پیش میره وضعیت سیاست خارجی که ترامپ داره تحریم ها رو دوباره شروع میکنه ( امروز اعلام شد برای پزشکی یه سری تحریم جدید وضع کرده )

از اون طرفم که این طوری که به نظر میاد دارن برای فروشگاهها دارها مالیات میبندن و مجوز های تازه

میخوام بدونم دوستان اوضاع رو چطوری پیش بینی میکنن.. سرمایه گذاری کجاها خوبه و کجاها ریسک داره..

میدونم الان همه گله و شکایت می کنید ولی خواهشا یه مسیری رو نشون بدین شاید یکی از این تاپیک یه بهره ای برد و چند ساله بعد یه نتیجه ای حاصل کرد..

ممنون میشم مشورت بدین..

tashilweb
2017-02-03, 22:51
سلام.. دوستان خسته نباشید..

این وضعی که داره پیش میره وضعیت سیاست خارجی که ترامپ داره تحریم ها رو دوباره شروع میکنه ( امروز اعلام شد برای پزشکی یه سری تحریم جدید وضع کرده )

از اون طرفم که این طوری که به نظر میاد دارن برای فروشگاهها دارها مالیات میبندن و مجوز های تازه

میخوام بدونم دوستان اوضاع رو چطوری پیش بینی میکنن.. سرمایه گذاری کجاها خوبه و کجاها ریسک داره..

میدونم الان همه گله و شکایت می کنید ولی خواهشا یه مسیری رو نشون بدین شاید یکی از این تاپیک یه بهره ای برد و چند ساله بعد یه نتیجه ای حاصل کرد..

ممنون میشم مشورت بدین..

سلام
وضعیت بوجود اومده برای کشوری مثل ایران و سایر کشورهایی که تحریم شده عالیه ! بنده اصلا بحث سیاسی ندارم و علاقه ای هم به سیاست ندارم ولی از لحاظ اقتصادی و رشد ملی آینده ایران روشنه
یعنی شما فرض کنید همه ی تحریم ها علیه ایران برداشته شه و ایران بشه مملکت تفریح و ثروت ! به نظرتون با این وضعیت جای پیشرفت میمونه ؟
تحریم ایران باعث فشار به مردم ایران میشه و ممکنه تا زمانی مردم تورم گرسنگی و سختی را تحمل کنند ولی در نهایت از میان همین مشکلات انسان های موفقی بیرون می آید . همه نگران آینده هستیم و همین نگرانی باعث تلاش بیشتر میشود ولی اگر تحریم ها برداشته شود و همه چیز اوکی باشد نه تنها تلاش های مردم کم میشود بلکه در دور دست اقتصاد کشور به وضعیت بدتری از الان دچار میشود و خیلی کم پیش میاد که مسیر اقتصادی را بتوانیم به درستی بشناسیم
در زمینه اینترنت هم قضیه به همین روال هست . اگر از اولین روزی که اندروید وارد ایران شد گوگل پلی تحریم نمیشد ممکن بود کافه بازار این همه رشد نکند ! من به شخصه از کافه بازار در طی یک سال نزدیک به 35 میلیون تومان پول درآوردم بدون اینکه زحمت خاصی بکشم و این تنها من نیستم و بسیاری از افراد میلیونی و میلیاردی پول در آورده اند خود کافه بازار هم درآمد خوبی داشت و تبدیل به برند تجاری فوق العاده ای شد که یکی دو سال بعد سیستم دیوار را ساخت
دیجیکالا در پی تحریم فروشگاه های جهانی به روی ایران بوجود آمد و فروشگا های دیگر نیز مثال خوبی هستند
آپارات بجای یوتیوب
و صدها سرویس قوی دیگری که قابل مقایسه با نمونه ی جهانی هستند
سال پیش طبق آمار بزرگترین انجمن برنامه نویسان جهان به نام StackOverFlow برنامه نویسان ایرانی بیشترین رضایت شغلی را نسبت به تمام برنامه نویسان جهانی را داشتند
بنده در زمینه کامپیوتر و اینترنت فعالیت میکنم وشغلم برنامه نویسی هست و به وضوح میتوانم آینده ی روشن ایران و همچنین تاثیر خوب تحریم ها را ببینم

حتما الان کسانی پیدا میشوند که همان حرفهای تکراری همیشگی را میزنند
مثال این حرفها را بارها و بارها در اینترنت و ... شنیدیم ولی این حرفها اصلا اهمیتی ندارند و چیزی ک واقعیت هست رو همه میبینند
من یکبار در سایتی که کافه بازار رو تحلیل کرده بود نظرات رو خوندم جای تاسف داشت ملت حسود و بدبخت ایرانی (البته نه همشون) ریخته بودن و یکی گفته بود کافه بازار بره تحریم ها رو دعا کنه و یکی گفته بود کافه بازار کلاهبرداره و یکی گفته بود همگی برید گوگل پلی استفاده کنید و کافه بازار دزده و هر جور حرف دیگه ای که صد در صد منشا این حرفها همان oghdeye درونی بخاطر نرسیدن به جایی هست
مثلا برای خود آپارات چنین نظراتی نوشته بودند
اگر یوتیوب فیلتر نمیشد آپارات مزخرف وجود نداشت در حالی که این موقعیت را تمام برنامه نویسان و جوانان ایرانی داشتند و همه میتوانستند استفاده کنند دلیل موفقیت سرویس های ایرانی داشتن روحیه و توانایی خارق العاده ی آنهاست به شخصه برنامه نویس هایی دیدم که اگر پاشون امریکا برسه همون مرحله ی اول توی سیلیکو ولی استخدام میشن ولی اینجا موندن و محصول تولید میکنند درست نیست در جواب زحمت این عزیزان تنگ نظری خودمان را ابزار کنیم جای تاسف داره

نسیم شمال
2017-02-04, 01:31
سلام
وضعیت بوجود اومده برای کشوری مثل ایران و سایر کشورهایی که تحریم شده عالیه ! بنده اصلا بحث سیاسی ندارم و علاقه ای هم به سیاست ندارم ولی از لحاظ اقتصادی و رشد ملی آینده ایران روشنه
یعنی شما فرض کنید همه ی تحریم ها علیه ایران برداشته شه و ایران بشه مملکت تفریح و ثروت ! به نظرتون با این وضعیت جای پیشرفت میمونه ؟
تحریم ایران باعث فشار به مردم ایران میشه و ممکنه تا زمانی مردم تورم گرسنگی و سختی را تحمل کنند ولی در نهایت از میان همین مشکلات انسان های موفقی بیرون می آید . همه نگران آینده هستیم و همین نگرانی باعث تلاش بیشتر میشود ولی اگر تحریم ها برداشته شود و همه چیز اوکی باشد نه تنها تلاش های مردم کم میشود بلکه در دور دست اقتصاد کشور به وضعیت بدتری از الان دچار میشود و خیلی کم پیش میاد که مسیر اقتصادی را بتوانیم به درستی بشناسیم
در زمینه اینترنت هم قضیه به همین روال هست . اگر از اولین روزی که اندروید وارد ایران شد گوگل پلی تحریم نمیشد ممکن بود کافه بازار این همه رشد نکند ! من به شخصه از کافه بازار در طی یک سال نزدیک به 35 میلیون تومان پول درآوردم بدون اینکه زحمت خاصی بکشم و این تنها من نیستم و بسیاری از افراد میلیونی و میلیاردی پول در آورده اند خود کافه بازار هم درآمد خوبی داشت و تبدیل به برند تجاری فوق العاده ای شد که یکی دو سال بعد سیستم دیوار را ساخت
دیجیکالا در پی تحریم فروشگاه های جهانی به روی ایران بوجود آمد و فروشگا های دیگر نیز مثال خوبی هستند
آپارات بجای یوتیوب
سال پیش طبق آمار بزرگترین انجمن برنامه نویسان جهان به نام StackOverFlow برنامه نویسان ایرانی بیشترین رضایت شغلی را نسبت به تمام برنامه نویسان جهانی را داشتند
بنده در زمینه کامپیوتر و اینترنت فعالیت میکنم وشغلم برنامه نویسی هست و به وضوح میتوانم آینده ی روشن ایران و همچنین تاثیر خوب تحریم ها را ببینم

مثال این حرفها را بارها و بارها در اینترنت و ... شنیدیم ولی این حرفها اصلا اهمیتی ندارند و چیزی ک واقعیت هست رو همه میبینند
من یکبار در سایتی که کافه بازار رو تحلیل کرده بود نظرات رو خوندم جای تاسف داشت ملت حسود و بدبخت ایرانی (البته نه همشون) ریخته بودن و یکی گفته بود کافه بازار بره تحریم ها رو دعا کنه و یکی گفته بود کافه بازار کلاهبرداره و یکی گفته بود همگی برید گوگل پلی استفاده کنید و کافه بازار دزده و هر جور حرف دیگه ای که صد در صد منشا این حرفها همان oghdeye درونی بخاطر نرسیدن به جایی هست
اگر یوتیوب فیلتر نمیشد آپارات مزخرف وجود نداشت در حالی که این موقعیت را تمام برنامه نویسان و جوانان ایرانی داشتند و همه میتوانستند استفاده کنند دلیل موفقیت سرویس های ایرانی داشتن روحیه و توانایی خارق العاده ی آنهاست به شخصه برنامه نویس هایی دیدم که اگر پاشون امریکا برسه همون مرحله ی اول توی سیلیکو ولی استخدام میشن ولی اینجا موندن و محصول تولید میکنند درست نیست در جواب زحمت این عزیزان تنگ نظری خودمان را ابزار کنیم جای تاسف داره

با این طرز فکر ساده انگارانه در ممالک آزادی مثل امریکا پس نباید شاهد حتی یک موفقیت کوچیک هم می بودیم
لیاقت ما همینه که توش قرار داریم همین که می تونیم نفس بکشیم پس عالیه

utfox
2017-02-04, 02:49
سلام
آپارات بجای یوتیوب

عجب...پس کشورهای اروپایی و ژاپن و آمریکا که تو رفاه هستند چرا از ما خیلی پیشرفته ترن؟
ژاپن کافر بت پرست چرا فرهنگشون زبانزد مردم دنیاست و ما مسلمون یک صدم فرهنگ انا رو نداریم؟
خودت با زبون خودت داری میگی فلان فیلتر نبود فلانی ما وجود نداشت یا گوگل پلی تحریممون نمیکرد فلان بازار اشغالی وجود نداشت!! تمام اینهایی که گفتی رو ما دز دیدیم کپی کردیم برای خودمون داریم استفاده میکنیم...شما بگو چی رو خودمون ساختیم ندزدیدیم؟ از کامپیوترت تا تک تک قطعاتش و ویندوزی که تو سیستمته تا برنامه هایی که داری استفاده میکنی و موبایلت و اینترنتت و همه و همه مال خارجی هاست..تمام بازیهای کامپیوتری تمام صنعت تکنولوژی همه و همه مال خارجی هاست..ما فقط دز دیم همین!!
شما مقصر نیستی تو بنز ننشستی میگی پراید حرف نداره!!!

zamin
2017-02-04, 04:11
عجب...پس کشورهای اروپایی و ژاپن و آمریکا که تو رفاه هستند چرا از ما خیلی پیشرفته ترن؟
ژاپن کافر بت پرست چرا فرهنگشون زبانزد مردم دنیاست و ما مسلمون یک صدم فرهنگ انا رو نداریم؟
خودت با زبون خودت داری میگی فلان فیلتر نبود فلانی ما وجود نداشت یا گوگل پلی تحریممون نمیکرد فلان بازار اشغالی وجود نداشت!! تمام اینهایی که گفتی رو ما دز دیدیم کپی کردیم برای خودمون داریم استفاده میکنیم...شما بگو چی رو خودمون ساختیم ندزدیدیم؟ از کامپیوترت تا تک تک قطعاتش و ویندوزی که تو سیستمته تا برنامه هایی که داری استفاده میکنی و موبایلت و اینترنتت و همه و همه مال خارجی هاست..تمام بازیهای کامپیوتری تمام صنعت تکنولوژی همه و همه مال خارجی هاست..ما فقط دز دیم همین!!

دوست عزیز کم لطفی نکنید خیلی چیزها رو ما ساختیم
1.آفتابه (الان آب دفتر بخاطر سرمای شدید قطع شده این وسیله کاربردی نبود موبایل به چه درد من میخورد..!)
2.فقط يه ايروني میتونه 5 ثانيه اول و آخر چراغ قرمز رو تبدیل به چراغ سبز کنه به نوعی قوانین نسبیت انیشتین رو رد کنه!!
3.فقط يه ايراني ميتونه 250 فيلم برتر تاريخ سينماي جهان رو در يک پکيج استثنائي به قيمت 15 هزار تومن بفروشه!!

ravand
2017-02-04, 09:37
دوست عزیز کم لطفی نکنید خیلی چیزها رو ما ساختیم
1.آفتابه (الان آب دفتر بخاطر سرمای شدید قطع شده این وسیله کاربردی نبود موبایل به چه درد من میخورد..!)
2.فقط يه ايروني میتونه 5 ثانيه اول و آخر چراغ قرمز رو تبدیل به چراغ سبز کنه به نوعی قوانین نسبیت انیشتین رو رد کنه!!
3.فقط يه ايراني ميتونه 250 فيلم برتر تاريخ سينماي جهان رو در يک پکيج استثنائي به قيمت 15 هزار تومن بفروشه!!
وقتی داری ایرانی رو دست کم میگیری در واقع داری خودت رو دست کم میگیری.
مشکل ما اینه که توقع داریم یه جا بشینیم و دیگران برای ما کاری بکنن.
ژاپن و چین و ... کشورهای دگه چطوری پیشرفت کردن؟ اگه تاریخ بخونی میفهمی که ژاپن سالها با کشورهای دنیا رابطه اش قطع بود با این حال پیشرفت کرد. برای پیشرفت نیازی نیست با امریکا رابطه داشته باشیم. مگه اونا فقط انسانن؟ مگه اونا فقط توانایی دارن؟ اگه اونا امروز به پیشرفت رسیدن خب روزی تلاش کردن.
ولی توی ایران بیشتر مردم دنبال اینن که بدون تلاش به جایی برسن یا اینکه دولت بیاد پول نفت بهشون بده! خب وقتی چنین طرز فکر هایی وجود داره ایران پیشرفت نمیکنه.
اینقدر خودمون رو دست کم نگیریم.

zamin
2017-02-04, 10:07
وقتی داری ایرانی رو دست کم میگیری در واقع داری خودت رو دست کم میگیری.
مشکل ما اینه که توقع داریم یه جا بشینیم و دیگران برای ما کاری بکنن.
ژاپن و چین و ... کشورهای دگه چطوری پیشرفت کردن؟ اگه تاریخ بخونی میفهمی که ژاپن سالها با کشورهای دنیا رابطه اش قطع بود با این حال پیشرفت کرد. برای پیشرفت نیازی نیست با امریکا رابطه داشته باشیم. مگه اونا فقط انسانن؟ مگه اونا فقط توانایی دارن؟ اگه اونا امروز به پیشرفت رسیدن خب روزی تلاش کردن.
ولی توی ایران بیشتر مردم دنبال اینن که بدون تلاش به جایی برسن یا اینکه دولت بیاد پول نفت بهشون بده! خب وقتی چنین طرز فکر هایی وجود داره ایران پیشرفت نمیکنه.
اینقدر خودمون رو دست کم نگیریم.
درود
تا دلتون بخواد تاریخ خوندم
نمیخوام وارد مسائل اصلی بشم چون سری دراز داره
ولی لپ مطلب تا سیستم خصوصی نشه و فقط و فقط دولت موقعیت نظارتی نداشته باشه تا اجرائی حالا هرچی ما ها بخوایم دست و پا بزنیم
چند مثال کوچک میزنم:
جاده سازی ها رو دیدین؟ یک هفته بعد از افتتاح پر از چاله چولست
آتشنشانان رو دیدین بزور تونستن یک آتش رو در 8 روز خاموش کنن با کلی تلفات!!
سیستم کسب و کار رو دیدین؟ یک سایت تجاری میزنید بیشتر از اینکه محصولات شما در اون نشون داده بشه باید پر باشه از لوگوی اعتماد صد تا نهاد....!!
اختلاس ها رو دیدین؟ طرف با رانت به ثروتی چند برابر ترامپ رسیده اونم از صفر(ترامپ 50 سال پیش با 250 میلیون دلار شروع کرد)
خیلی از صحبت هامون با فانکشن قوانین و نو بحث نوشته شده توسط خودم کلین آپ کردم
حالا منه ایرانی هر چی بخوام دست پا بزنم که چی بشم؟ یک شرکت نرم افزاری خیلی خفن؟ که تو ایران بهش کار نمیرسه(همش به از ما بهترون میدن) و خارجم که سایتاشون رو رومون بستن چه برسه بیان باهامون تجارت کنند
شما هم فکر میکنم حدود 20-25 سال سن دارید عیب نداره منم همچین دیدگاهی داشتم اما دیدم ....
بهرحال ربطی به رژیم و... هم نداره تا بوده همین بودیم و کار از خود مردم خرابه

tashilweb
2017-02-04, 10:28

شما تاریخ انقلاب صنعتی اروپا رو مطالعه کن اصلا ببین چه چیزی باعث پیشرفت اروپا شده ؟ دقیقا حرفی که بنده زدم سختی و بدبختی . قبل انقلاب صنعتی آلمان ایتالیا فرانسه و ... که الان بهشون میگن کشور باکلاس در اوج گرسنگی و کشت و کشتار و جنگ بودن و حتی مردم نون شب نداشتن و بخاطر گرسنگی میمردن پزشکی درست و حسابی نبود صدها جور بیماری میگرفتن و میمردن ولی دقیقا اون زمان زمانی بود که ایران و برخی کشور ها در رفاه کاملا بودن . الان نتیجه چی شده ؟
مطمئنی تاریخ ژاپن رو خوندی ؟ ژاپن کره چین و .... سختی نکشیدن ؟ چین که همین الانشم تو مصیبته ! بهترین اقتصاد دنیا رو نداره ؟
برای رفع سوالاتتون اولا تاریخ رو بخونید دوما یکم جامعه شناسی و سیاست بخونید

شما متوجه منظور بنده نشدید ! من مثال زدم و گفتم اشخاص کوته فکری چنین نظراتی رو راجع به سرویس های ایرانی میدن من خودم اصلا چنین چیزی نگفتم اصلا هم عقیدم این نیست اگه تحریم هم نبود سرویس های ایرانی در رده ی اول قرار میگرفت چون سرویس های جهانی اصلا با ذائقه ی مردم ایرانی یکی نیست
من فقط نظرات برخی افراد رو گفتم چنین هست متنم رو با دقت بخون
موفق باشید

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

با این طرز فکر ساده انگارانه در ممالک آزادی مثل امریکا پس نباید شاهد حتی یک موفقیت کوچیک هم می بودیم
لیاقت ما همینه که توش قرار داریم همین که می تونیم نفس بکشیم پس عالیه

اتفاقا طرز تفکر شما بسیار ساده و از روی بی مطالعه نکردن هست
ممالک آزاد یعنی چی ؟ شما معیاری از آزادی رو برای خودتان تعریف کردید ؟ مثلا وقتی میگیم آزادی در آمریکا هست سریع تفکر مریض همه ی ما میره لب ساحل و مشروب و دیسکو
در اینجا منظور بنده موفقیت های بزرگ بود و هیچ ارتباطی باآزادی که شما میفرمائید نداره .
تاریخ آمریکا در جنگ جهانی به چه شکل بود ؟ انیشتن ها و یهودی های مثل انیشتن که از آلمان و ترس نازی ها به آمریکا گریختند ، ایرانی های پولداری که به امریکا رفتند و سرمایه گذاری کردند . استیو جابزهایی که از امریکا ظهور کردند امریکا رو ساختند . به نظر شما استیو جابز و انیشتن و ... برای چی به موفقیت رسیدن ؟
یکبار دلیل موفقیت بزرگان و زندگیشون رو خوندید ؟ کدوم یک در آزادی که شما میفرمائید غوطه ور بودند ؟
بله به قول شما لیاقت ما همینه که توش قرار داریم چون خودتون دارید با زبون خودتون اعتراف میکنید

من نمیدونم الان برای چی شما آزادی ندارید ؟ شما تلاش بکنید و یه سرویس مثل دیجیکالا مثل اسنپ مثل مایکت بسازید میان شما رو زندانی میکنند یعنی ؟ یا صرفا آزادی رو هم معنی با نبود حجاب و آزاد بود تجاوز جنسی و خوردن مشروب در خیابان و داشتن کلت در جیب میدونید ؟

ravand
2017-02-04, 11:35
درود
تا دلتون بخواد تاریخ خوندم
نمیخوام وارد مسائل اصلی بشم چون سری دراز داره
ولی لپ مطلب تا سیستم خصوصی نشه و فقط و فقط دولت موقعیت نظارتی نداشته باشه تا اجرائی حالا هرچی ما ها بخوایم دست و پا بزنیم
چند مثال کوچک میزنم:
جاده سازی ها رو دیدین؟ یک هفته بعد از افتتاح پر از چاله چولست
آتشنشانان رو دیدین بزور تونستن یک آتش رو در 8 روز خاموش کنن با کلی تلفات!!
سیستم کسب و کار رو دیدین؟ یک سایت تجاری میزنید بیشتر از اینکه محصولات شما در اون نشون داده بشه باید پر باشه از لوگوی اعتماد صد تا نهاد....!!
اختلاس ها رو دیدین؟ طرف با رانت به ثروتی چند برابر ترامپ رسیده اونم از صفر(ترامپ 50 سال پیش با 250 میلیون دلار شروع کرد)
خیلی از صحبت هامون با فانکشن قوانین و نو بحث نوشته شده توسط خودم کلین آپ کردم
حالا منه ایرانی هر چی بخوام دست پا بزنم که چی بشم؟ یک شرکت نرم افزاری خیلی خفن؟ که تو ایران بهش کار نمیرسه(همش به از ما بهترون میدن) و خارجم که سایتاشون رو رومون بستن چه برسه بیان باهامون تجارت کنند
شما هم فکر میکنم حدود 20-25 سال سن دارید عیب نداره منم همچین دیدگاهی داشتم اما دیدم ....
بهرحال ربطی به رژیم و... هم نداره تا بوده همین بودیم و کار از خود مردم خرابه
من 32 سالمه. شما معلوم نیست چی دارید میگید و مشکلتون چیه؟! یه بار دارید استعداد ایرانی رو زیر سوال می برید یه بارم میاد میگید مشکل از دولت هست و دوباره توی همون پست میگید بهرحال ربطی به رژیم و... نداره ..
من از استعداد ایرانی حرف زدم. من میگم ایرانی استعداد و تواناییش رو داره. حرف من همین بود.

zamin
2017-02-04, 12:31
من 32 سالمه. شما معلوم نیست چی دارید میگید و مشکلتون چیه؟! یه بار دارید استعداد ایرانی رو زیر سوال می برید یه بارم میاد میگید مشکل از دولت هست و دوباره توی همون پست میگید بهرحال ربطی به رژیم و... نداره ..
من از استعداد ایرانی حرف زدم. من میگم ایرانی استعداد و تواناییش رو داره. حرف من همین بود.
پس خدا رو شکر تقریبا هم سن هستیم من 33 سال دارم
من کلیات رو گفتم یا بهتر بگم مشکلات موجود رو
من ایرانیم شما هم ایرانی هستید
اینکه استعداد ایرانی ها خیلی بالاست رو از کجا اوردین رفرنسی چیزی دارید؟
الکی گول خودمون نزنیم چه استعدادی چه کشکی؟
استعداد چیه؟ حفظ کردن یا حل مسائل ریاضی یا فهم و درک اجتماعی و راهکاری برای از بین بردنش؟
عرق ملی؟
استعداد چیه؟
فهاشی به شخصیت های مشهور؟(نگید که اونا ایرانی نبودن)
مصرف بی رویه آب؟
ریختن آشغال فراوان در خیابان ها؟
عدم رعایت حقوق شهروندی؟
بزار شعار الکی ندیم
هرچی نخبه داشتیم رفتن که رفتن ما چی داریم الان؟
چکار بزرگی کردیم؟ چه تحولی ایجاد کردیم(هم در حوزه کلان هم در حوزه خرد فردی؟)
اینو خدمدتون عرض کنم در علوم طبیعی بالای 96 رو 100% در نظر میگرند
پس چند نفر از ماها به حقوق و ایده هم احترام میزاریم
یکی یک سایت میزنه موفق میشه همه میخوان مثلش رو بزنن
اسکریپت میخرند و صد جا بدون اجازه برنامه نویس استفادش میکنند
شما فقط و فقط یک مورد بگید که نشون بده ما ایرانی ها با استعداد هستیم؟
استعداد لایه های مختلفی داره و شاما iq تنها نیست گرچه تو همونم مالی نیستیم

ایران نیز بر خلاف برخی ادعا ها با کسب ۸۴ امتیاز در رتبه ۲۳ جهان(و با توجه به تکرار رتبه ایران 98 میباشد) و جزء کشور های متوسط محسوب می گردد.

رتبه کشور امتیاز
۱ سنگاپور ۱۰۸
۲ کره جنوبی ۱۰۶
۳ ژاپن ۱۰۵
۴ ایتالیا ۱۰۲
۵ ایسلند ۱۰۱
۵ مغولستان ۱۰۱
۶ سوییس ۱۰۱
۷ اتریش ۱۰۰
۷ چین ۱۰۰
۷ لوگزامبورک ۱۰۰
۷ هلند ۱۰۰
۷ نروژ ۱۰۰
۷ بریتانیا ۱۰۰
۸ بلژیک ۹۹
۸ کانادا ۹۹
۸ استونی ۹۹
۸ فنلاند ۹۹
۸ آلمان ۹۹
۸ نیوزلند ۹۹
۸ لهستان ۹۹
۸ سوئد ۹۹
۹ آندورا ۹۸
۹ استرالیا ۹۸
۹ جمهوری چک ۹۸
۹ دانماک ۹۸
۹ فرانسه ۹۸
۹ مجارستان ۹۸
۹ لتونی ۹۸
۹ سپانیا ۹۸
۹ ایالات متحده آمریکا ۹۸
۱۰ بلاروس ۹۷
۱۰ مالت ۹۷
۱۰ روسیه ۹۷
۱۰ اکراین ۹۷
۱۱ مولدووا ۹۶
۱۱ اسلواکی ۹۶
۱۱ اسلونی ۹۶
۱۱ اروگوئه ۹۶
۱۲ اسرائیل ۹۵
۱۲ پرتغال ۹۵
۱۳ ارمنستان ۹۴
۱۳ گرجستان ۹۴
۱۳ قزاقستان ۹۴
۱۳ رومانی ۹۴
۱۳ ویتنام ۹۴
۱۴ آرژانتین ۹۳
۱۴ بلقارستان ۹۳
۱۵ یونان ۹۲
۱۵ ایرلند ۹۲
۱۵ مالزی ۹۲
۱۶ برونئی ۹۱
۱۶ کامبوج ۹۱
۱۶ قبرس ۹۱
۱۶ مقدونیه ۹۱
۱۶ لیتوانی ۹۱
۱۶ سیرالئون ۹۱
۱۶ تایلند ۹۱
۱۷ آلبانی ۹۰
۱۷ بوسنی و هرزگوین ۹۰
۱۷ شیلی ۹۰
۱۷ کرواسی ۹۰
۱۷ قرقیزستان ۹۰
۱۷ ترکیه ۹۰
۱۸ جزایر کوک ۸۹
۱۸ کاستاریکا ۸۹
۱۸ لائوس ۸۹
۱۸ موریس ۸۹
۱۸ صربستان ۸۹
۱۸ سورینام ۸۹
۱۹ اکوادور ۸۸
۱۹ مکزیک ۸۸
۱۹ ساموآ ۸۸
۲۰ آذربایجان ۸۷
۲۰ بولیوی ۸۷
۲۰ برزیل ۸۷
۲۰ گویان ۸۷
۲۰ اندوزی ۸۷
۲۰ عراق ۸۷
۲۰ برمه ۸۷
۲۰ تاجیکستان ۸۷
۲۰ ترکمنستان ۸۷
۲۰ ازبکستان ۸۷
۲۱ کویت ۸۶
۲۱ فیلیپین ۸۶
۲۱ سیشل ۸۶
۲۱ تونگا ۸۶
۲۲ کوبا ۸۵
۲۲ اریتره ۸۵
۲۲ فیجی ۸۵
۲۲ کیریباتی ۸۵
۲۲ پرو ۸۵
۲۲ ترینیداد و توباگو ۸۵
۲۲ یمن ۸۵
۲۳ افغانستان ۸۴
۲۳ باهاماس ۸۴
۲۳ بلیز ۸۴
۲۳ کلمبیا ۸۴
۲۳ ایران ۸۴
۲۳ اردن ۸۴
۲۳ جزایر مارشال ۸۴
۲۳ میکرونزی ۸۴
۲۳ مراکش ۸۴
۲۳ نیجریه ۸۴
۲۳ پاکستان ۸۴
۲۳ پاناما ۸۴
۲۳ پاراگوئه ۸۴
۲۳ عربستان سعودی ۸۴
۲۳ جزایر سلیمان ۸۴
۲۳ اوگاندا ۸۴
۲۳ امارات متحده عربی ۸۴
۲۳ وانواتو ۸۴
۲۳ ونزوئلا ۸۴
۲۴ الجزایر ۸۳
۲۴ بحرین ۸۳
۲۴ لیبی ۸۳
۲۴ عمان ۸۳
۲۴ پاپوآ گینه نو ۸۳
۲۴ سوریه ۸۳
۲۴ تونس ۸۳
۲۵ بنگلادش ۸۲
۲۵ جمهوری دومینیکن ۸۲
۲۵ هند ۸۲
۲۵ لبنان ۸۲
۲۵ ماداگاسکار ۸۲
۲۵ زیمباوه ۸۲
۲۶ مصر ۸۱
۲۶ هندوراس ۸۱
۲۶ مالدیو ۸۱
۲۶ نیکاراگوئه ۸۱
۲۷ باربادوس ۸۰
۲۷ بوتان ۸۰
۲۷ السالوادور ۸۰
۲۷ کنیا ۸۰
۲۸ گواتمالا ۷۹
۲۸ سریلانکا ۷۹
۲۸ زامبیا ۷۹
۲۹ جمهوری دموکراتیک کونگو ۷۸
۲۹ نپال ۷۸
۲۹ قطر ۷۸
۳۰ کومور ۷۷
۳۰ آفریقای جنوبی ۷۷
۳۱ کیپ ورد ۷۶
۳۱ جمهوری کنگو ۷۶
۳۱ موریتانی ۷۶
۳۱ سنگال ۷۶
۳۲ مالی ۷۴
۳۲ نامیبیا ۷۴
۳۳ غنا ۷۳
۳۴ تانزانیا ۷۲
۳۵ جمهوری آفریقای مرکزی ۷۱
۳۵ گرانادا ۷۱
۳۵ جامائیکا ۷۱
۳۵ سنت وینسنت و گرنادین ۷۱
۳۵ سودان ۷۱
۳۶ آنتیگوا و باربودا ۷۰
۳۶ بنین ۷۰
۳۶ بوتسوانا ۷۰
۳۶ رواندا ۷۰
۳۶ توگو ۷۰
۳۷ بروندی ۶۹
۳۷ ساحل عاج ۶۹
۳۷ اتیوپی ۶۹
۳۷ مالاوی ۶۹
۳۷ نیجر ۶۹
۳۸ آنگولا ۶۸
۳۸ بورکینافاسو ۶۸
۳۸ چاد ۶۸
۳۸ جیبوتی ۶۸
۳۸ سومالی ۶۸
۳۸ سوازیلند ۶۸
۳۹ دومینیکن ۶۷
۳۹ گینه ۶۷
۳۹ گینه بیسائو ۶۷
۳۹ هاییتی ۶۷
۳۹ لسوتو ۶۷
۳۹ لیبریا ۶۷
۳۹ سنت کیتس و نویس ۶۷
۳۹ سائوتومه و پرینسیپ ۶۷
۴۰ گامبیا ۶۶
۴۱ کامرون ۶۴
۴۱ گابن ۶۴
۴۱ موزامبیک ۶۴
۴۲ سنت لوسیا ۶۲
۴۳ گینه استوایی ۵۹

tashilweb
2017-02-04, 13:13
استعداد چیه؟ حفظ کردن یا حل مسائل ریاضی یا فهم و درک اجتماعی و راهکاری برای از بین بردنش؟
عرق ملی؟
استعداد چیه؟
مصرف بی رویه آب؟
عدم رعایت حقوق شهروندی؟
بزار شعار الکی ندیم

ایران نیز بر خلاف برخی ادعا ها با کسب ۸۴ امتیاز در رتبه ۲۳ جهان(و با توجه به تکرار رتبه ایران 98 میباشد) و جزء کشور های متوسط محسوب می گردد.
۵۹
به دلیل طولانی بودن لیست کشور ها از نقل قول پاک شد
دوست گرامی شما مشکلت چیه ؟
من فقط یک چیزی در مورد این مشکلاتی که گفتید میدونم اونم اینه افرادی که شعار میدن و اعتراض میکنن (مثلا ایرانی ها فحاشی به شخصیت ها میکنند) دقیقا همون افرادی هستند که این مشکلات رو بوجود آوردند و دقیقا کاری رو میکنند که بعدا بهش هم اعتراض میکنند من اسم این مورد رو حس جوگیری برخی افراد گذاشتم ولی باز جای امید هست حتی اگه 99 درصد مردم هم دچار این بیماری باشند قابل اصلاح هستند
شما اگه خوب بودید ابتدا از خودتان شروع به اصلاح میکردید هیچ کس هم مملکت رو نمیتونه اصلاح کنه مگر افراد از خودشون شروع کنند
اصلا ایرانی ها مزخرف ترین و منفورترین افراد دنیا هستند میشه شما بگید کجا زندگی میکنید ؟
این آمار غلط غولوط رو معلوم نیست از کجا آوردید و اگه میشه یه منبع متبر بدید ولی بنده منبع معتبر میتونم بدم که رشد علم در ایران در چند سال گذشته رکورد جهانی رو شکسته
افتخارات کشور ایران در ویکیپدیا لینک (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%D8%A2%D9%85%D8%A7% D8%B1%DB%8C_%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%8 7%D8%A7%DB%8C_%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7 )
۱. ایران بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ پسته، با ۲۳۰٬۰۰۰ تن[۵۲] کشاورزی ۲۰۰۷
۲. ایران بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ زعفران، ۹۳٫۷٪ تولید دنیا[۵۳] کشاورزی ۲۰۰۹
۳. ایران بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ خاویار [۵۴] کشاورزی ۲۰۰۹
۴. ایران بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ انواع توت[۵۲] کشاورزی ۲۰۰۷
۵. ایران بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ میوه‌های هسته‌دار[۵۲] کشاورزی ۲۰۰۷
۶. ایران بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ زرشک[۵۵] کشاورزی ۲۰۰۹
۷. ایران داغ‌ترین دمای ثبت‌شده در سطح زمین، ۷۰٫۷ درجه سانتی‌گراد (۱۵۹ فارنهایت) ثبت شده در دشت لوت[۵۶] آب‌وهوا ۲۰۰۵
۸. ایران مرگبارترین بوران ثبت‌شده در دنیا، ۴۰۰۰ کشته در بوران ۱۳۵۰ ایران آب‌وهوا ۱۹۷۲
۹. ایران بزرگ‌ترین واردکنندهٔ گندم[۵۷][۵۸][۵۹] مصرف ۲۰۰۹
۱۰. ایران بالاترین نرخ فرار مغرها در جهان جمعیت‌شناسی ۲۰۰۳
۱۱. ایران بالاترین نسبت ثبت‌نام دختران به پسران در مدارس[۶۰]، ۱٫۲۲ دانش‌آموز دختر به پسر آموزش ۲۰۰۵
۱۲. ایران محلی که بشترین تشعشع رادیواکتیو طبیعی زمینه را دارد، با مقدار سالانه ۲۶۰ ام‌ث‌وی جغرافی ۲۰۱۰
۱۳. ایران بیشترین تعداد زمین‌لرزه‌های شدید، ۵٫۵+ ریشتر شدت[۶۱] زمین‌شناسی 2010
۱۴. ایران 'دقیق‌ترین گاهشمار، گاهشمار ایرانی ژئوفیزیک ۲۰۱۰
۱۵. ایران بالاترین درصد شیوع مصرف مواد افیونی، ۲٫۸٪ از کل جمعیت سلامت ۱۹۹۹
۱۶. ایران بالاترین تعداد پایتخت‌های پیشین، ۳۱ پایتخت سابق cities تاریخ ۲۰۱۰
۱۷. ایران میزبان بزرگ‌ترین جمعیت آوارگان خارجی، عمدتاً آوارگان عراقی و افغان[۶۲][۶۳][۶۴][۶۵] انسان‌دوستانه ۱۹۹۹
۱۸. ایران بزرگترین تولیدکنندهٔ فیروزه[۶۶][۶۷] صنعت ۲۰۱۰
۱۹. ایران بزرگترین ذخیره روی[۶۸][۶۹][۷۰] صنعت ۲۰۱۰
۲۰. ایران بزرگ‌ترین تولیدکننده قالی دست‌باف[۷۱][۷۲][۷۳] صنعت ۲۰۱۰
۲1. ایران بزرگترین صادرکننده قالی دست‌باف
22. ایران سریع‌ترین رشد سالانه در علم و تکنولوژی دنیا، ۱۰۰۰٪ افزایش تولید علم و تکنولوژی در جهان[۷۴][۷۵][۷۶] علم 2010
23. ایران قدیمی ترین کشور جهان،تاسیس: 3200 سال قبل از میلاد تاریخ 2010
24. ایران بیشترین تعداد وسایل نقلیه گازسوز, ۲.۸۶ میلیون وسیله نقلیه گازسوز[۷۷] حمل و نقل ۲۰۱۱
25. ایران قدیمی ترین فرش پیدا شده متعلق به فرش پازیریک تاریخ ۲۰۱۰
26. ایران وجود بزرگترین میدان گازی جهان در میدان گازی پارس جنوبی اقتصاد 2005
27. ایران قدیمی ترین سفال های پیدا شده در ایران تاریخ 2010

همینطور دلیل فرار بالاترین مغزها برای کشور ایران ثبت شده . خب این نشون میده ایران بالاترین استعداد ها رو داره ولی تنها مشکل ایران برخی افراد هستند که ایران رو اشغال کردن و همین افرادی با ایجاد جو منفی ، با سیاست های غلط با نفهمی های خودشون باعث فرار این افراد میشن . من اگه فردا بخام از ایران در برم بخاطر رژیم نیست بخاطر بعضی افراد حسود ، بدبخت ، تنگ نظر هست . دوست عزیز بنده جسارت نمیکنم ولی این مغز مریض خودتون رو اصلاح کنید درست نیست وقتی یک نفر از هم نوعان ما به موفقیتی میرسه یا اصلا وقتی میگن ایران پر از استعداد هست به این دلیل که خودمون به جایی نرسیدیم شروع کنیم به بد و بیراه گفتن
به دلیل نداشتن حوصله و وقت کافی و همچنین عدم بحث کاذب ، بنده تمام نوشته های بعدی این پست رو نمیخونم و هیچ جوابی هم ارسال نمیکنم
امیدوارم که موفق باشید

Ali.Fatehi
2017-02-04, 13:24
همه این حرفا درست که تحریم باعث میشه تولید داخلی داشته باشیم...اما اینکه رابطمون با کل دنیا قطع باشه و بشیم یه کشور مثل کره شمالی هم خوب نیست و نه درسته!
فقط دعا کنیم که این ترامپ داره یه کاری میکنه حسابی آمریکا بهم بریزه و خیلی چیزا عوض بشه...
ترامپ احمدی نژاد آمریکایی هست

برای وضیعت کسب و کار هم باید تلاش چند برابر بشه و درآمد کمتر مثل همیشه...فقط خدا کنه گرونی ضریب 3 یا بیشتر نداشته باشه
تولید ایرانی وقتی با کیفیت میشه قیمتش میره بالا و خریدار قدرت خریدشو نداره...تنها راهش اینه دولت به تولید کننده ها پول تزریق کنه

ravand
2017-02-04, 13:27
عرق ملی؟
استعداد چیه؟
مصرف بی رویه آب؟
عدم رعایت حقوق شهروندی؟
بزار شعار الکی ندیم

رتبه کشور امتیاز
۱ سنگاپور ۱۰۸
۲ کره جنوبی ۱۰۶
۳ ژاپن ۱۰۵
۴ ایتالیا ۱۰۲
۵ ایسلند ۱۰۱
۵ مغولستان ۱۰۱
۶ سوییس ۱۰۱
۷ اتریش ۱۰۰
۷ چین ۱۰۰
۷ لوگزامبورک ۱۰۰
۷ هلند ۱۰۰
۷ نروژ ۱۰۰
۷ بریتانیا ۱۰۰
۸ بلژیک ۹۹
۸ کانادا ۹۹
۸ استونی ۹۹
۸ فنلاند ۹۹
۸ آلمان ۹۹
۸ نیوزلند ۹۹
۸ لهستان ۹۹
۸ سوئد ۹۹
۹ آندورا ۹۸
۹ استرالیا ۹۸
۹ جمهوری چک ۹۸
۹ دانماک ۹۸
۹ فرانسه ۹۸
۹ مجارستان ۹۸
۹ لتونی ۹۸
۹ سپانیا ۹۸
۹ ایالات متحده آمریکا ۹۸
۱۰ بلاروس ۹۷
۱۰ مالت ۹۷
۱۰ روسیه ۹۷
۱۰ اکراین ۹۷
۱۱ مولدووا ۹۶
۱۱ اسلواکی ۹۶
۱۱ اسلونی ۹۶
۱۱ اروگوئه ۹۶
۱۲ اسرائیل ۹۵
۱۲ پرتغال ۹۵
۱۳ ارمنستان ۹۴
۱۳ گرجستان ۹۴
۱۳ قزاقستان ۹۴
۱۳ رومانی ۹۴
۱۳ ویتنام ۹۴
۱۴ آرژانتین ۹۳
۱۴ بلقارستان ۹۳
۱۵ یونان ۹۲
۱۵ ایرلند ۹۲
۱۵ مالزی ۹۲
۱۶ برونئی ۹۱
۱۶ کامبوج ۹۱
۱۶ قبرس ۹۱
۱۶ مقدونیه ۹۱
۱۶ لیتوانی ۹۱
۱۶ سیرالئون ۹۱
۱۶ تایلند ۹۱
۱۷ آلبانی ۹۰
۱۷ بوسنی و هرزگوین ۹۰
۱۷ شیلی ۹۰
۱۷ کرواسی ۹۰
۱۷ قرقیزستان ۹۰
۱۷ ترکیه ۹۰
۱۸ جزایر کوک ۸۹
۱۸ کاستاریکا ۸۹
۱۸ لائوس ۸۹
۱۸ موریس ۸۹
۱۸ صربستان ۸۹
۱۸ سورینام ۸۹
۱۹ اکوادور ۸۸
۱۹ مکزیک ۸۸
۱۹ ساموآ ۸۸
۲۰ آذربایجان ۸۷
۲۰ بولیوی ۸۷
۲۰ برزیل ۸۷
۲۰ گویان ۸۷
۲۰ اندوزی ۸۷
۲۰ عراق ۸۷
۲۰ برمه ۸۷
۲۰ تاجیکستان ۸۷
۲۰ ترکمنستان ۸۷
۲۰ ازبکستان ۸۷
۲۱ کویت ۸۶
۲۱ فیلیپین ۸۶
۲۱ سیشل ۸۶
۲۱ تونگا ۸۶
۲۲ کوبا ۸۵
۲۲ اریتره ۸۵
۲۲ فیجی ۸۵
۲۲ کیریباتی ۸۵
۲۲ پرو ۸۵
۲۲ ترینیداد و توباگو ۸۵
۲۲ یمن ۸۵
۲۳ افغانستان ۸۴
۲۳ باهاماس ۸۴
۲۳ بلیز ۸۴
۲۳ کلمبیا ۸۴
۲۳ ایران ۸۴
۲۳ اردن ۸۴
۲۳ جزایر مارشال ۸۴
۲۳ میکرونزی ۸۴
۲۳ مراکش ۸۴
۲۳ نیجریه ۸۴
۲۳ پاکستان ۸۴
۲۳ پاناما ۸۴
۲۳ پاراگوئه ۸۴
۲۳ عربستان سعودی ۸۴
۲۳ جزایر سلیمان ۸۴
۲۳ اوگاندا ۸۴
۲۳ امارات متحده عربی ۸۴
۲۳ وانواتو ۸۴
۲۳ ونزوئلا ۸۴
۲۴ الجزایر ۸۳
۲۴ بحرین ۸۳
۲۴ لیبی ۸۳
۲۴ عمان ۸۳
۲۴ پاپوآ گینه نو ۸۳
۲۴ سوریه ۸۳
۲۴ تونس ۸۳
۲۵ بنگلادش ۸۲
۲۵ جمهوری دومینیکن ۸۲
۲۵ هند ۸۲
۲۵ لبنان ۸۲
۲۵ ماداگاسکار ۸۲
۲۵ زیمباوه ۸۲
۲۶ مصر ۸۱
۲۶ هندوراس ۸۱
۲۶ مالدیو ۸۱
۲۶ نیکاراگوئه ۸۱
۲۷ باربادوس ۸۰
۲۷ بوتان ۸۰
۲۷ السالوادور ۸۰
۲۷ کنیا ۸۰
۲۸ گواتمالا ۷۹
۲۸ سریلانکا ۷۹
۲۸ زامبیا ۷۹
۲۹ جمهوری دموکراتیک کونگو ۷۸
۲۹ نپال ۷۸
۲۹ قطر ۷۸
۳۰ کومور ۷۷
۳۰ آفریقای جنوبی ۷۷
۳۱ کیپ ورد ۷۶
۳۱ جمهوری کنگو ۷۶
۳۱ موریتانی ۷۶
۳۱ سنگال ۷۶
۳۲ مالی ۷۴
۳۲ نامیبیا ۷۴
۳۳ غنا ۷۳
۳۴ تانزانیا ۷۲
۳۵ جمهوری آفریقای مرکزی ۷۱
۳۵ گرانادا ۷۱
۳۵ جامائیکا ۷۱
۳۵ سنت وینسنت و گرنادین ۷۱
۳۵ سودان ۷۱
۳۶ آنتیگوا و باربودا ۷۰
۳۶ بنین ۷۰
۳۶ بوتسوانا ۷۰
۳۶ رواندا ۷۰
۳۶ توگو ۷۰
۳۷ بروندی ۶۹
۳۷ ساحل عاج ۶۹
۳۷ اتیوپی ۶۹
۳۷ مالاوی ۶۹
۳۷ نیجر ۶۹
۳۸ آنگولا ۶۸
۳۸ بورکینافاسو ۶۸
۳۸ چاد ۶۸
۳۸ جیبوتی ۶۸
۳۸ سومالی ۶۸
۳۸ سوازیلند ۶۸
۳۹ دومینیکن ۶۷
۳۹ گینه ۶۷
۳۹ گینه بیسائو ۶۷
۳۹ هاییتی ۶۷
۳۹ لسوتو ۶۷
۳۹ لیبریا ۶۷
۳۹ سنت کیتس و نویس ۶۷
۳۹ سائوتومه و پرینسیپ ۶۷
۴۰ گامبیا ۶۶
۴۱ کامرون ۶۴
۴۱ گابن ۶۴
۴۱ موزامبیک ۶۴
۴۲ سنت لوسیا ۶۲
۴۳ گینه استوایی ۵۹

شما حرف هات با هم در تناقض هست!! از یه طرف میگی استعدادی نداریم از طرف دگه میگی داریم و رفتن! بحث سر رفتنشون نیست بحث سر اینه ایرانی میتونه روی پای خودش بایسته. من به شما گفتم ایرانی استعدادش رو داره بعد شما یه بار امدی زیر سوال بردی و یه بار که چه عرض کنم چند بار مسئولین رو مقصر دونستی. اینکه مسئولین این مملکت اشتباهاتی دارن شکی نیست. اینی که ایرانی هم استعداد داره شکی نیست.
ولی همه ی این مشکلات نباید باعث بشه شما بگی ایرانی استعداد نداره . این اصلا منطقی نیست.
ولی خودمون هم به عنوان فردی از این جامعه مقصریم. هم دولت و هم مردم.

mihanmc
2017-02-04, 14:39
هیچ کشوری تو دنیا رو با ژاپن مقایسه نکنید ! چون هیچ کشوری توانایی رقابت با اون ها رو نداره
به این دلیل

براساس گزارش ایندیپندنت، «کاروشی» (karoshi) پدیده‌ای است که در زبان ژاپنی به معنی مرگ از شدت کار زیاد گفته می‌شود.
شاید باورپذیر نباشد که در این کشور برای این موضوع، کتاب‌های بسیاری تألیف شده و دولت وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده و برنامه‌ریزی ملی برای جلوگیری از این رخداد در دست انجام است.
پیدا شدن جسد یکی از مهندسین ارشد شرکت خودروسازی تویوتا در تخت خانه‌اش که به دلیل ایست قلبی ناشی از کار زیاد بود، زنگ خطر را به صدا درآورد.
وی در یک ماه کاری حدود 114 ساعت اضافه کاری داشت و جالب این که اضافه‌کاری‌های وی به دلیل دریافت دستمزد بیشتر نبود و هدف‌گرایی و پایبندی شدید ژاپنی‌ها در رسیدن به هدف و موفقیت دلیل این کار طاقت‌فرسا بود

Ali.Sh
2017-02-04, 17:47
شما متوجه منظور بنده نشدید ! من مثال زدم و گفتم اشخاص کوته فکری چنین نظراتی رو راجع به سرویس های ایرانی میدن من خودم اصلا چنین چیزی نگفتم اصلا هم عقیدم این نیست اگه تحریم هم نبود سرویس های ایرانی در رده ی اول قرار میگرفت چون سرویس های جهانی اصلا با ذائقه ی مردم ایرانی یکی نیست
من فقط نظرات برخی افراد رو گفتم چنین هست متنم رو با دقت بخون
موفق باشید

بنده با اینکه از نظر شما کوته فکر هستم اما درصد بسیار زیادی از سرویس های ایرانی همه کپی و clone سرویس های خارجی هستند و هیچ ارزشی ندارند! هیچ دانشی تولید نکردند و فقط مصرف کننده دانش دیگران بودند!
این طرز فکر شما هم بسیار غلط هست که تحریم باشیم بهتر هست ، تحریم برای عده ای خاص خوب هست که بتونند از شرایط به وجود آمده استفاده (در اکثر موارد سو استفاده) کنند اما برای عموم جامعه اصلا مفید نیست.

شما یک مقدار بحث ها رو با هم قاطی کردید.

پی نوشت : ترامپ هم مشخص هست که آدم احمق و جنگ طلبی هست. امیدوارم سیاست مدارها بهونه ندن دست همچین آدمی که الکی تحریم کنن!

zamin
2017-02-04, 18:20
شما حرف هات با هم در تناقض هست!! از یه طرف میگی استعدادی نداریم از طرف دگه میگی داریم و رفتن! بحث سر رفتنشون نیست بحث سر اینه ایرانی میتونه روی پای خودش بایسته. من به شما گفتم ایرانی استعدادش رو داره بعد شما یه بار امدی زیر سوال بردی و یه بار که چه عرض کنم چند بار مسئولین رو مقصر دونستی. اینکه مسئولین این مملکت اشتباهاتی دارن شکی نیست. اینی که ایرانی هم استعداد داره شکی نیست.
ولی همه ی این مشکلات نباید باعث بشه شما بگی ایرانی استعداد نداره . این اصلا منطقی نیست.
ولی خودمون هم به عنوان فردی از این جامعه مقصریم. هم دولت و هم مردم.
درود
شما هم فقط گیر دادید به کلمه تناقض..!
بنده عرضم اینه اگر میینید در دنیا مثلا 100 ایرانی موفق و باهوش وجود دارند اینها نوابغ ما بودن که رفتن
پس این بسط داده نمیشه به کل کشور ما
ببینید من هم ایرانی هستم از تاتارستان که نیومدم عزیزم
هوش رو من نمیدونم چی توصیف میکنید
ولی بنده بر اساس خیلی چیزها و منابع بحث کردم
نمونش همین ساعت رولکس 1000000 با 99% تخفیف اکثرا فکر کردن برنده شدن و خریدن بدون اینکه کمی بنگرد مگر میشه؟!!!! و هزاران نمونه دیگه
همین روسیه کل جنگ افزار عراق رو تامین کرد و باهاش ما رو کوبوند و کلی از خاک ما رو تصاحب کرد تو همین چند سال اخیر کلی بعد عهدی کرده ولی میبینی مردم امروز میگن روسیه خوبه فردا رو با یک باد میگن روسیه بده

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

به دلیل طولانی بودن لیست کشور ها از نقل قول پاک شد
دوست گرامی شما مشکلت چیه ؟
من فقط یک چیزی در مورد این مشکلاتی که گفتید میدونم اونم اینه افرادی که شعار میدن و اعتراض میکنن (مثلا ایرانی ها فحاشی به شخصیت ها میکنند) دقیقا همون افرادی هستند که این مشکلات رو بوجود آوردند و دقیقا کاری رو میکنند که بعدا بهش هم اعتراض میکنند من اسم این مورد رو حس جوگیری برخی افراد گذاشتم ولی باز جای امید هست حتی اگه 99 درصد مردم هم دچار این بیماری باشند قابل اصلاح هستند
شما اگه خوب بودید ابتدا از خودتان شروع به اصلاح میکردید هیچ کس هم مملکت رو نمیتونه اصلاح کنه مگر افراد از خودشون شروع کنند
اصلا ایرانی ها مزخرف ترین و منفورترین افراد دنیا هستند میشه شما بگید کجا زندگی میکنید ؟
این آمار غلط غولوط رو معلوم نیست از کجا آوردید و اگه میشه یه منبع متبر بدید ولی بنده منبع معتبر میتونم بدم که رشد علم در ایران در چند سال گذشته رکورد جهانی رو شکسته
افتخارات کشور ایران در ویکیپدیا لینک (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%D8%A2%D9%85%D8%A7% D8%B1%DB%8C_%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%8 7%D8%A7%DB%8C_%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7 )
۱. ایران بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ پسته، با ۲۳۰٬۰۰۰ تن[۵۲] کشاورزی ۲۰۰۷
۲. ایران بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ زعفران، ۹۳٫۷٪ تولید دنیا[۵۳] کشاورزی ۲۰۰۹
۳. ایران بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ خاویار [۵۴] کشاورزی ۲۰۰۹
۴. ایران بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ انواع توت[۵۲] کشاورزی ۲۰۰۷
۵. ایران بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ میوه‌های هسته‌دار[۵۲] کشاورزی ۲۰۰۷
۶. ایران بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ زرشک[۵۵] کشاورزی ۲۰۰۹
۷. ایران داغ‌ترین دمای ثبت‌شده در سطح زمین، ۷۰٫۷ درجه سانتی‌گراد (۱۵۹ فارنهایت) ثبت شده در دشت لوت[۵۶] آب‌وهوا ۲۰۰۵
۸. ایران مرگبارترین بوران ثبت‌شده در دنیا، ۴۰۰۰ کشته در بوران ۱۳۵۰ ایران آب‌وهوا ۱۹۷۲
۹. ایران بزرگ‌ترین واردکنندهٔ گندم[۵۷][۵۸][۵۹] مصرف ۲۰۰۹
۱۰. ایران بالاترین نرخ فرار مغرها در جهان جمعیت‌شناسی ۲۰۰
همینطور دلیل فرار بالاترین مغزها برای کشور ایران ثبت شده . خب این نشون میده ایران بالاترین استعداد ها رو داره ولی تنها مشکل ایران برخی افراد هستند که ایران رو اشغال کردن و همین افرادی با ایجاد جو منفی ، با سیاست های غلط با نفهمی های خودشون باعث فرار این افراد میشن . من اگه فردا بخام از ایران در برم بخاطر رژیم نیست بخاطر بعضی افراد حسود ، بدبخت ، تنگ نظر هست . دوست عزیز بنده جسارت نمیکنم ولی این مغز مریض خودتون رو اصلاح کنید درست نیست وقتی یک نفر از هم نوعان ما به موفقیتی میرسه یا اصلا وقتی میگن ایران پر از استعداد هست به این دلیل که خودمون به جایی نرسیدیم شروع کنیم به بد و بیراه گفتن
به دلیل نداشتن حوصله و وقت کافی و همچنین عدم بحث کاذب ، بنده تمام نوشته های بعدی این پست رو نمیخونم و هیچ جوابی هم ارسال نمیکنم
امیدوارم که موفق باشید
درود
در مورد لیستی که دادین همه منابع خدا دادی بود ربطی به استعداد ما نداشت
همه اینها رو که فرمودین مهر تائیدیست بر صحبتهای من
میگید اگر فردا روز خواستم برم بخاطر ملت هست(چون ملت باهوش باعث فرار شما نمیشند)
صفات حسادت و... مجموعه عواملی هستند که نشون دهنده سطح فکر و هوشی یک جامعه هست.

فق و فقط یک سوال میپرسم که به عمق فاجعه پی ببرید:
1. الکی برید و جار بزنید شکر یا برنج میخواد خیلی گرون بشه و عکس العمل افراد رو ببینید
در کشورهایی که مردم باهوشی دارند اون کالا رو تحریم میکنند و یا کمتر میخرند اما در کشوری مثل ما با سطح فکری و هوشی متوسط حجوم میبرند برای خیرد بیشتر اون کالا

بهرحال این بحث ها هم در راستای تاپیک بود و بنده به نظر و عقیده همه شما عزیزان احترام میزارم و هرکس با توجه به درک محیطی خودش(درست یا غلط) میتونه نظرشو بیان کنه
ولی فضای کسب و کار ایران فقط برای کپی برداران خوبه و دلالان وگرنه کار تولیدی محکوم به شکسته چون نه مردم نه دولت از تولید کننده حمایت نمیکنند جز نظر کرده الهی باشند که شامل عموم هم نمیشه
یاحق که دانای مطلق است.

Ali.Sh
2017-02-04, 18:41
فق و فقط یک سوال میپرسم که به عمق فاجعه پی ببرید:
1. الکی برید و جار بزنید شکر یا برنج میخواد خیلی گرون بشه و عکس العمل افراد رو ببینید
در کشورهایی که مردم باهوشی دارند اون کالا رو تحریم میکنند و یا کمتر میخرند اما در کشوری مثل ما با سطح فکری و هوشی متوسط حجوم میبرند برای خیرد بیشتر اون کالا

ببخشید اینو میگم نه به نظر tashilweb نه به نظر شما - هر دو به نظر من از دو سمت افتادین.

آموزش و پرورش در همه دنیا نقش اساسی رو پرورش فکر ، خلاقیت و آگاهی مردم داره. اگر دقت کنی بچه ها باهوش هستند هر چیزی رو سریع یاد میگیرند و کارهایی میکنن که بزرگترها مات و مبهوت میمونند!

زاپن و آلمان که دوستان مثال میزنن یا برخی کشورهای اروپایی ، بهترین آموزش و پرورش رو دارند! آمریکا بهترین دانشگاههای دنیا رو داره ( کافیه لیست برترین دانشگاههای دنیا رو جستجو کنید )

شریف ، تهران و امیرکبیر که بهترین دانشگاههای ایران هستند در این لیست اصلا جایی ندارند! تعداد زیادی از ایرانی که در خارج از ایران به موفقیت رسیدن نتیجه آموزش و پرورش اون کشور یا شرایط اون کشور بوده!

گذر زمان و آموزش و پروش میتونه بچه ها رو به افراد نابغه تبدیل کنه و هر کدومشون رو به سمت استعداد واقعیشون هدایت کنه و یا مثل سیستم آموزش و پروش و دانشگاهی ایران هر کدوم رو به سمت یک کار که هیچ استعدادی ندارند پرت کنه و بعد هم جوان با مدرک بالا سر از جا و کار دیگه ای در بیارن!

پس نه ما خیلی باهوشیم نه خیلی کم هوشیم ما مثل همه دنیا هستیم اصلا انسان ها اینطور هستن بلکه شرایط خانواده ، جامعه و آموزش و پرورش تاثیر بسیار زیادی در افزایش و بهبود خلاقیت یا از بین بردنش داره!

nicholasman206
2017-02-04, 18:46
سلام
آپارات بجای یوتیوب

دوست عزیز دوره "تحدید ها رو تبدیل به فرصت کنیم" "تحریم نه تنها مضر نیست بلکه مفید هم هست" و... گذشته.
شمما بازار رو یا گوگل پلی مقایسه می کنین؟ درامد گوگل پلی و برنامه نویس های موفق اونجا قبل مقایسه نیست. اگه تو ایران هستن کسایی که برنامه دیوار، بازار یا دیجی کالا راه میندازن، در سطح جهانی کسایی هستند که معادل کل ارزش این سایت ها در روز تراکنش مالی دارند، مثلا سایت علی بابا با 250 میلیارد دلار ارزش، معادل 25 سال فروش نفت ایران ارزش داره.

مسیله تحریم های ایران مثل این میمونه که به شما اجازه ندن که دسترسی به شهرهای بزرگی مثل تهران، اصفهان و شیراز داشته باشی و فقط حق فعالیت در روستاها رو داشته باشی!

moj1rayaname
2017-02-04, 20:20
سلام
همه ی مشاغل بخش خصوصی در خطر بودند و در خطر هستند و انقدر ریسک بالا هست که کسی اگر 50% مطمئن باشد که فلان شغل و حرفه خوبه، خودش تصمیم بکار می شود..

اضافه بر بحث
به نظرم برای موفقیت بهتره نواقص رو پیدا کرد
شخصی مثل برنامه ریزی اصولی - کنترل بیشتر از پیش مخارج شخصی - تجدید نظر در روابط کاری یا دوستانه ی بی ثمر و تمرکز بیشتر روی کار و فعالیت های تجاری
مهم نیست تحریم باعث میشه یا سران خودمون مهم این هست نتیجه ی تحریم و خیانت مسئولین شبیه هم هست و باید فقط و فقط تلاش بیشتر کرد

zamin
2017-02-04, 20:30
ببخشید اینو میگم نه به نظر tashilweb نه به نظر شما - هر دو به نظر من از دو سمت افتادین.

آموزش و پرورش در همه دنیا نقش اساسی رو پرورش فکر ، خلاقیت و آگاهی مردم داره. اگر دقت کنی بچه ها باهوش هستند هر چیزی رو سریع یاد میگیرند و کارهایی میکنن که بزرگترها مات و مبهوت میمونند!

زاپن و آلمان که دوستان مثال میزنن یا برخی کشورهای اروپایی ، بهترین آموزش و پرورش رو دارند! آمریکا بهترین دانشگاههای دنیا رو داره ( کافیه لیست برترین دانشگاههای دنیا رو جستجو کنید )

شریف ، تهران و امیرکبیر که بهترین دانشگاههای ایران هستند در این لیست اصلا جایی ندارند! تعداد زیادی از ایرانی که در خارج از ایران به موفقیت رسیدن نتیجه آموزش و پرورش اون کشور یا شرایط اون کشور بوده!

گذر زمان و آموزش و پروش میتونه بچه ها رو به افراد نابغه تبدیل کنه و هر کدومشون رو به سمت استعداد واقعیشون هدایت کنه و یا مثل سیستم آموزش و پروش و دانشگاهی ایران هر کدوم رو به سمت یک کار که هیچ استعدادی ندارند پرت کنه و بعد هم جوان با مدرک بالا سر از جا و کار دیگه ای در بیارن!

پس نه ما خیلی باهوشیم نه خیلی کم هوشیم ما مثل همه دنیا هستیم اصلا انسان ها اینطور هستن بلکه شرایط خانواده ، جامعه و آموزش و پرورش تاثیر بسیار زیادی در افزایش و بهبود خلاقیت یا از بین بردنش داره!
بله دقیقا بحث منم همینه ما متوسط هستیم حتی در یکی از پست هام اونو قرمز رنگ کردم
اینکه هوش یک بخش کم در موفقیت و بخش عمده اون برمیگرده به شرایط محیطی و تلاش و آموزش که فرمودین

در کل بحث من از اول این بود که به حاشیه رفت
سیستم کسب و کار باید شفاف بشه
دولت باید یک نهاد نظارتی باشه و بیشتر کارها به مردم(بخش خصوصی) سپرده بشه
بعضی فرهنگ های غلط و مسموم باید از الان روی کودکان دبستانی کار بشه تا نسل های بعدی بهتر عمل کنند
باید سیاسیون با دنیا در تعامل باشند تا یستر خوبی برای کسب کارهای ایرانیان با کشورهای دیگه ایجاد کنند و بتونند خدمات مهندسی و سایر خدمات رو نقد کنند
وگرنه بحث کم هوش و خنگ و این چیزها نیست
طبیعیه کشورهای غربی باهوش ترند(چون بیشتر فارغ التحصیلان نخبه همین کشور خودمون و دیگر کشورهای در حال توسعه جذب اونا میشند)

mihanmc
2017-02-04, 22:43
دوست عزیز دوره "تحدید ها رو تبدیل به فرصت کنیم" "تحریم نه تنها مضر نیست بلکه مفید هم هست" و... گذشته.
شمما بازار رو یا گوگل پلی مقایسه می کنین؟ درامد گوگل پلی و برنامه نویس های موفق اونجا قبل مقایسه نیست. اگه تو ایران هستن کسایی که برنامه دیوار، بازار یا دیجی کالا راه میندازن، در سطح جهانی کسایی هستند که معادل کل ارزش این سایت ها در روز تراکنش مالی دارند، مثلا سایت علی بابا با 250 میلیارد دلار ارزش، معادل 25 سال فروش نفت ایران ارزش داره.

مسیله تحریم های ایران مثل این میمونه که به شما اجازه ندن که دسترسی به شهرهای بزرگی مثل تهران، اصفهان و شیراز داشته باشی و فقط حق فعالیت در روستاها رو داشته باشی!

اگر این مرد با عظمت و وطن دوستی که تو آواتارت هست، میموند و دیکتاتوری مثل شاه با کودتا بر نمیگشت ما الان هیچ مشکلی نداشتیم!

mmiladd7
2017-02-05, 08:48
پیدا شدن جسد یکی از مهندسین ارشد شرکت خودروسازی تویوتا در تخت خانه‌اش که به دلیل ایست قلبی ناشی از کار زیاد بود، زنگ خطر را به صدا درآورد.
وی در یک ماه کاری حدود 114 ساعت اضافه کاری داشت و جالب این که اضافه‌کاری‌های وی به دلیل دریافت دستمزد بیشتر نبود و هدف‌گرایی و پایبندی شدید ژاپنی‌ها در رسیدن به هدف و موفقیت دلیل این کار طاقت‌فرسا بود

عزیز من شغل دوم نت هست.. چون بازار خراب بود مجبور شدم نت رو شغل دوم خودم بکنم..

من این ماه به دستور شرکت (شغل اول ) اضافه کایر موندم.. گفتن باید بیاید و... اخر ما بالای 120 ساعت پر کردم.. فقط 70 ساعت رو با من حساب کردن !!!!!! ژاپن ؟؟؟ ایران ؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی عقبیم.. خیلی

shojaei69
2017-02-05, 09:51
سه صفحه سوال و جواب و بحث شد اما یک نفر هم جواب استارتر رو نداد! منم جواب نمیدم :دی

تحریم واسه یک درصد خوبه و واسه 99درصد بد
جامعه ما که اکثرا قشر کارگر و کارمند هستند و اونقدری دستمزد میگیرن که شب رو گرسنه نخوابن رو نمیشه به سمت پیشرفت تشویق کرد. برداشته شدن تحریم برای اونا خوبه چون کمتر شرمنده زن و بچه هاشون میشن.

اون یک درصد هم که از تحریم ها برای پیشرفت استفاده میکنن اگه واقعا آدم های خوش فکری باشن چه تحریم باشه چه نباشه یه فکر خوب برای کسب درآمد و پیشرفت پیدا میکنن. نمیشه گفت باید ایرانی جماعت در تنگنا و بدبختی و فشار قرار بگیره تا یک کاری کنه. بلانسبت بلانسبت حیوان که نیستیم. اگه چیزی داریم باید رو کنیم. اگه میتونیم باید کاری کنیم
اینم که توی تولید و صادرات مواد اولیه و خام در صدر جهانیم اصلا جای افتخار نداره! هروقت تونستیم به جای اینکه با صادرات زعفران به صورت کیسه ای با بسته های یک گرمی صادر کنیم و جای اسپانیا رو بگیریم اونوقت باید به تولید ملی بنازیم