PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در یک ایده

chichosting.net
2017-02-17, 10:53
با سلام و احترام
دوستان گرامی یک ایده در ذهن دارم به عنوان ( قرعه کشی ) در کل اینترنت چنین موردی رو ندیدم و تصمیم دارم پیاده سازی کنم .
این طرح نه کمار هست نه شرط بندی
یک حالت سپرده گذاری دارد
مانند یک قلک
مانند یک بانک
بدون سود
در این ایده همگی برنده اند
حس خوبی ندارم که این ایده رو شفافتر از این بیان کنم چون معتقدم سریعا کپی و اجرا میشه اما خب اشاره می کنم خودشان و انصافشان ( تاریخ انشاره این ایده 95/11/29 )

از دوستان می خوام برای تکمیل این ایده
ایده بدهند
مشارکت کنند
مشکلی که وجود دارد این هست
در این طرح می خواهیم یک تعهد ایجاد شود که شرکت کننده موظف باشد تا پایان دوره شرکت کند .
از چه تعهد هایی استفاده کنیم ؟
مثلا 10 شرکت کننده هر کدام باید روزانه 1000 تومان پرداخت کنند .
پس از پرداخت ده نفر
موجودی دریافتی = 10 تومان
قرعه کشی انجام میشود
برنده اعلام
و 10 تومان به برنده تقدیم میشود .
9 شرکت کننده دیگر باید برنده شوند به همین روال

مشکل اینجاست در اولین قرعه کشی شخص با پرداخت 1000 تومان 10هزار تومان برنده شده
اگر دیگر شرکت نکند
در قرعه کشی بعدی موجودی قلک 9 تومان خواهد بود .

چه تعهدی ایجاد کنیم شرکت کننده موظف باشد تا پایان دوره شرکت کند ؟

تشکر از همه عزیزان

guilanclick
2017-02-17, 14:13
در واقع مشابیه سیستم های قرعه کشی قرض الحسنه خانگی هست درسته؟
میشه با یکی از خدمات دهندگان ملی مثل آب و برق و گاز مذاکره کرد تا پس از شرکت در این طرح روی قبضشون به طور ثابت کسر بشه

chichosting.net
2017-02-17, 17:02
در واقع مشابیه سیستم های قرعه کشی قرض الحسنه خانگی هست درسته؟
میشه با یکی از خدمات دهندگان ملی مثل آب و برق و گاز مذاکره کرد تا پس از شرکت در این طرح روی قبضشون به طور ثابت کسر بشه

درود
بله تقریبا مشابه قرعه کشی های خانگی
اما اینبار بصورت مجازی

Alda
2017-02-17, 17:32
درود
برای تعهدی که گفتین میشه به راحتی یه قسمتی به اسم کیف پول طراحی کرد
که طرف بیاد شارژش کنه و تا وقتی که شما تعیین میکنین قابل برداشت نباشه
یه همچین چیزی میتونه گزینه خوبی باشه

raghb
2017-05-13, 12:04
دوست عزیز در خوشبینانه ترین حالت کسی حتی 500 تک تومنی به این کار اعتماد برای شرکت نخواهد کرد
با احترام

bestirani2
2017-05-13, 12:41
سلام
سه نکته میگم:
1. از گفتن ایده ترس نداشته باشید. تیمی که ایده رو پیاده میکنه مهم هست نه خود ایده. سرمایه گذار ها هم روی یک تیم سرمایه گذاری می کنند نه ایده.
2. برای این کار بوم آزمایش تهیه کنید و ببینید اصلا کسی تمایل به ایده شما داره یا نه؟. بنده خودم حاضرم نیستم میتونید به عنوان یکی از نظرات در بومتون استفاده کنید.
3. مسائل حقوقی اینکار رو دنبال کنید. این کار شبیه بانک هست و مجوز بانک مرکزی را میخواهد در غیر این صورت مطمئنا با مشکلات حقوقی بر میخورید.

hirmag.ir
2017-10-06, 17:08
سلام.
مهم ترین بخش همون تضمینه که حتی بانک ها بجز با ضامن معتبر همچین مسئولیتی رو قبول نمیکنن.
در قرعه کشی های خانگی هم نمیشه افراد رو هر بار الزام صددر صد به پرداخت نمود!
ایده ای جالبه ای .کار نشد نداره .یکم از نظر حقوقی بررسی کنین شاید روش خلاقانه ای رو پیدا کردین که بازگشت وجه رو تضمین کنه.
همه ایده های نوپا اولش نا ممکن و یا حتی خنده دار به نظر میرسن اما وقتی حالت عملی و حقیقی به خود گرفتن ،تازه ایده های مشابه و تکمیلی اون شکل میگیره و ایده یه سرعت مثل خزه تکرار و تکرار میشه.
با تشکر

mpe_taher
2017-10-07, 00:34
موردی که فکر میکنم باید یکم نگرانش باشید مشکل قانونی این ایده هست .
احتمال میدم به مشکل برخورد کنین . پیشنهاد میدم قبل از پیاده سازی حتما از مراجع مرتبط پیگیری کنید .