PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد راه اندازی فروشگاه صنایع دستی

hamid_shahrsaz
2018-02-12, 10:10
سلام دوستان چند وقتی هست قصد دارم فروشگاهی رو با موضوع صنایع دستی راه اندازی کنم. خیلی بررسی کردم و دیدم بهترین حالت اینه من یه مغازه ای ارزون پیدا کنم به عنوان دفتر فیزیکی و از تولید کننده ها اجناس رو به تعداد کم خریداری کنم و در کنار اون روی فروش اینترنتی و مجازی مانور بدم. حالا خواستم ببینم دوستان آیا چنین کاری موفق خواهد بود؟ فروش صنایع دستی آیا میتونه درآمد خوبی داشته باشه؟ بهترین کار همین اجاره کردن جا هست یا پیشنهاد دیگه ای هم میشه داشت؟ در کل اگر ایده ای پیشنهادی چیزی به ذهنتون میرسه ممنون میشم

fariborz007
2018-02-12, 10:21
سلام دوستان چند وقتی هست قصد دارم فروشگاهی رو با موضوع صنایع دستی راه اندازی کنم. خیلی بررسی کردم و دیدم بهترین حالت اینه من یه مغازه ای ارزون پیدا کنم به عنوان دفتر فیزیکی و از تولید کننده ها اجناس رو به تعداد کم خریداری کنم و در کنار اون روی فروش اینترنتی و مجازی مانور بدم. حالا خواستم ببینم دوستان آیا چنین کاری موفق خواهد بود؟ فروش صنایع دستی آیا میتونه درآمد خوبی داشته باشه؟ بهترین کار همین اجاره کردن جا هست یا پیشنهاد دیگه ای هم میشه داشت؟ در کل اگر ایده ای پیشنهادی چیزی به ذهنتون میرسه ممنون میشم

سلام ، بله 100 درصد اگه کار هایی که برای فروش میزارین خوب باشه حتما" فروش خواهد داشت ، مدتی قبل بنده در تایپیکی بنده در مورد عروسک های بافتنی با بقیه مشورت کرده بودم ، چند هفته بعد راجب به این مورد تحقیقات انجام دادم ، دیدم کانال های تلگرامی با چندین برابر قیمتی که بنده قصد داشتم ارائه بدم دارن فروش خودشون رو با شکل های مختلف انجام میدن و مشتری های زیادی هم دارن ....

روی بازار مورد نظرتون تحقیقات انجام بدین ، خودتون متوجه میشین به صورت کامل

موفق باشین

hamid_shahrsaz
2018-02-12, 10:42
سلام ، بله 100 درصد اگه کار هایی که برای فروش میزارین خوب باشه حتما" فروش خواهد داشت ، مدتی قبل بنده در تایپیکی بنده در مورد عروسک های بافتنی با بقیه مشورت کرده بودم ، چند هفته بعد راجب به این مورد تحقیقات انجام دادم ، دیدم کانال های تلگرامی با چندین برابر قیمتی که بنده قصد داشتم ارائه بدم دارن فروش خودشون رو با شکل های مختلف انجام میدن و مشتری های زیادی هم دارن ....

روی بازار مورد نظرتون تحقیقات انجام بدین ، خودتون متوجه میشین به صورت کامل

موفق باشین

ممنون از شما دوست عزیز

تامین کننده شما کجا بود که میتونستین قیمت مناسب خریداری کنین و به فروش برسونین؟

باید بریم سراغ تولید کننده اصلی فکر میکنم

fariborz007
2018-02-12, 11:03
ممنون از شما دوست عزیز

تامین کننده شما کجا بود که میتونستین قیمت مناسب خریداری کنین و به فروش برسونین؟

باید بریم سراغ تولید کننده اصلی فکر میکنم

خواهش میکنم

بنده خودم تامین کننده عروسک بافتنی دست بافت هستم و در حال حاضر توی این زمینه شروع به فعالیت کردم و هنوز برای موارد دیگه تحقیقی نکردم

http://s9.picofile.com/file/8319193050/pic_01.jpg

http://s8.picofile.com/file/8319193184/pic_02.jpg

http://s8.picofile.com/file/8319193200/dastbaft.jpg

باید مستقیم از تولید کننده اصلی حتما" تهیه بکنین و تبلیغات انجام بدید تا فروش خوبی داشته باشید

پیشنهاد میکنیم از تلگرام و اینستاگرام شروع بکنید و مدتی بعدش سایت و ... رو راه اندازی بکنید ( کاری که خود بنده دارم انجام میدم )

اجاره کردن جا هم بستگی به خودتون داره ، یکسری موارد خریداری بکنید و داخل شهرتون سعی کنید از طریق های مختلف فروش داشته باشین ، اگه تونستین فروش خوبی داشته باشین و براتون صرف داشت ، می تونید به مکان فیزیکی هم فکر بکنید

bestirani2
2018-02-12, 12:17

سلام
خوب هستید؟
هر چیزی را به هر طریقی میشه فروخت ولی تنها سود بانکی هست که تضمینی هست. شما برای راه اندازی یک کسب و کار باید عدم موفقیت هم در نظرر بگیرید ولی تحقیق و دانش باعث میشه که احتمال موفقیت بالاتر باشه.
در مورد مغازه اگه اون منطقه فکر می کنید کسی خریدار چنین اجناسی هست، مغازه را دایر کنید و کنارش سایت ایجاد کنید. مغازه فیزیکی راحتر به درامد میرسه و میتونید به عنوان پشتوانه از اون استفاده کنید.
فروشگاه اینترنتی دیرتر به درامد میرسه ولی میتونه به درامد بالایی برسه.

hamid_shahrsaz
2018-02-12, 12:36
خواهش میکنم

بنده خودم تامین کننده عروسک بافتنی دست بافت هستم و در حال حاضر توی این زمینه شروع به فعالیت کردم و هنوز برای موارد دیگه تحقیقی نکردم

http://s9.picofile.com/file/8319193050/pic_01.jpg

http://s8.picofile.com/file/8319193184/pic_02.jpg

http://s8.picofile.com/file/8319193200/dastbaft.jpg

باید مستقیم از تولید کننده اصلی حتما" تهیه بکنین و تبلیغات انجام بدید تا فروش خوبی داشته باشید

پیشنهاد میکنیم از تلگرام و اینستاگرام شروع بکنید و مدتی بعدش سایت و ... رو راه اندازی بکنید ( کاری که خود بنده دارم انجام میدم )

اجاره کردن جا هم بستگی به خودتون داره ، یکسری موارد خریداری بکنید و داخل شهرتون سعی کنید از طریق های مختلف فروش داشته باشین ، اگه تونستین فروش خوبی داشته باشین و براتون صرف داشت ، می تونید به مکان فیزیکی هم فکر بکنید

ممنون از شما بسیار عالی اگر قسمت بشه ایشالا همکاری کنیم با هم

بی زحمت اگر شرایطی دارین برای همکاری خصوصی بفرمایید ممنون میشم

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

سلام
خوب هستید؟
هر چیزی را به هر طریقی میشه فروخت ولی تنها سود بانکی هست که تضمینی هست. شما برای راه اندازی یک کسب و کار باید عدم موفقیت هم در نظرر بگیرید ولی تحقیق و دانش باعث میشه که احتمال موفقیت بالاتر باشه.
در مورد مغازه اگه اون منطقه فکر می کنید کسی خریدار چنین اجناسی هست، مغازه را دایر کنید و کنارش سایت ایجاد کنید. مغازه فیزیکی راحتر به درامد میرسه و میتونید به عنوان پشتوانه از اون استفاده کنید.
فروشگاه اینترنتی دیرتر به درامد میرسه ولی میتونه به درامد بالایی برسه.
والا مغازه ای که مد نظر دارم داخل یه پاساژ هست منطقه ستارخان تهران. چند تا صنایع دستی دیگه هم داخل پاساژ چند ساله اما من قصدم اینه طبقه بالاش رو بگیرم که اجاره کمتره و بیشتر به عنوان انبار استفاده کنم ازش

نمیدونم این کار درسته یا فقط هزینه رو اضافه میکنه

البته ساعاتی از روز هم فروشگاه باز هست

bestirani2
2018-02-12, 12:42
والا مغازه ای که مد نظر دارم داخل یه پاساژ هست منطقه ستارخان تهران. چند تا صنایع دستی دیگه هم داخل پاساژ چند ساله اما من قصدم اینه طبقه بالاش رو بگیرم که اجاره کمتره و بیشتر به عنوان انبار استفاده کنم ازش

نمیدونم این کار درسته یا فقط هزینه رو اضافه میکنه

البته ساعاتی از روز هم فروشگاه باز هست

طبقه بالا رفت و آمد هم داره؟
اگه دنبال انبار هستید به نظرم جایی رو نگیرید و داخل خونه یک قسمتی را استفاده کنید.
اگه قرار هزینه کنید جایی باشه که بتونید هزینه ای که می کنید را به دست بیارید.
فروشگاه اینترنتی زمان میبره تا به سود برسید.

shopdar
2018-02-12, 12:52
اگه دنبال انبار هستید به نظرم جایی رو نگیرید و داخل خونه یک قسمتی را استفاده کنید.
سلام
اگر مغازه اجاره نکنند اونوقت نماد اعتماد رو چطوری می خوان بگیرند?
برای نماد مگر نباید مکان تجاری باشد?

bestirani2
2018-02-12, 13:06
سلام

به شخص قبلا میدادند. الان رو نمیدونم همچنین میتونند از واسط ها استفاده کنند مثل pay.ir که متعلق به همان شرکتی هست که درگاه بانک سامان را داره.

hamid_shahrsaz
2018-02-12, 13:18
رفت و آمدش زیاد نیست اما کم هم نیست اما خوب اجاره اش پایین هست زیر 1 تومن

والا چنین هدفی رو داشتم اما خوب برای بحث اعتماد و همچنین برخی دوستان ک میخوان فروش حضوری داشته باشن تو فکر مغازه افتادم

سلام
منم چنین چیزی مد نظرمه دوست عزیز که یه جایی رو بگیرم

به شخص قبلا میدادند. الان رو نمیدونم همچنین میتونند از واسط ها استفاده کنند مثل pay.ir که متعلق به همان شرکتی هست که درگاه بانک سامان را داره.
بحث درگاه مشکلی نداره

بیشتر مد نظر من اعتماد و بحث فروش حضوری هست برای کسی که علاقه منده

bestirani2
2018-02-12, 13:20
رفت و آمدش زیاد نیست اما کم هم نیست اما خوب اجاره اش پایین هست زیر 1 تومن

اگه بتونید ورودی به نوعی تبلیغ خودتون رو قرار بدید.
یک سری تراکت پخش کنید که با تخفیف ویژه و ...
به نظرم میتونید اونجا هم برای خودتون مشتری جمع کنید.

hamid_shahrsaz
2018-02-12, 13:30
اگه بتونید ورودی به نوعی تبلیغ خودتون رو قرار بدید.
یک سری تراکت پخش کنید که با تخفیف ویژه و ...
به نظرم میتونید اونجا هم برای خودتون مشتری جمع کنید.

ممنون از شما

لطف کردین

فعلا کمی مردد هستم برای شروع

راستش تو ذهنم کافه هم بود اما دیدم هزینه به مراتب بیشتر و تخصص بیشتری هم لازمه

گفتم این ایده شاید بد نباشه و کمتر بهش پرداخته شده باشه.

باز اگر چیزی مد نظرتون بود ممنون میشم بفرمایید

bestirani2
2018-02-12, 14:32
ممنون از شما

لطف کردین

فعلا کمی مردد هستم برای شروع

راستش تو ذهنم کافه هم بود اما دیدم هزینه به مراتب بیشتر و تخصص بیشتری هم لازمه

گفتم این ایده شاید بد نباشه و کمتر بهش پرداخته شده باشه.

باز اگر چیزی مد نظرتون بود ممنون میشم بفرمایید

شما به چه چیزی علاقه دارید؟
وارد کاری بشید که علاقه دارید احتمالا موفقیت بیشتر هست.

hamid_shahrsaz
2018-02-12, 15:23
شما به چه چیزی علاقه دارید؟
وارد کاری بشید که علاقه دارید احتمالا موفقیت بیشتر هست.

همین صنایع دستی به دلیل علاقه و همچنین ارتباط با گردشگری برام بهتر هست

rahintaxir
2018-02-12, 16:56
از بنیه مالیتون خبر ندارم یعنی نمی دونم می خواین با چقدر وارد این کار بشید ولی چند توصیه براتون دارم:
1. فعالیتتون اصلی تون رو از فیزیکی به اینترنتی گسترش بدین: یعنی این که اول سعی کنین که افراد مختلف محل کسب خودتون با شما آشنا بشن تا حداقل درآمدی در این زمینه داشته باشین که بتونین او رو در بخش اینترنتی هزینه کنین. یعنی در ابتدا فروش فیزیکی رو به فروش اینترنتی ترجیح بدین. چون فروش اینترنتی برخلاف فروش فیزیکی زمان می بره تا جا بیفته
2. توی مکان فیزیکی سعی کنین در کنار فروش فیزیکی، از اون به عنوان محل تبلیغ سایتتون استفاده کنین روش های تبلیغی هم می تونه امکان تخفیفات برای خریدهای اینترنتی، دادن تراکت به مشتریان و... باشه
3. اگه امکانش براتون هست می تونین با کسانی که کالاها و یا محصولات درست می کنن یا به صورت عمده عرضه می کنن باهاشون به توافق برسید که شما محصولات اونا رو در سایت یا مغازتون برای فروش میزارید و در صورت سفارش مشتری اون رو از فروشنده تهیه می کنید و با قیمت ارزون تر تهیه می کنین و اون رو با سود منطقی برای خریدار ارسال می کنین اگه اشتباه نکنم تقریباً همون حالتی که دیجیکالا از اون برای برخی از محصولاتش استفاده می کنه.
بقیه موارد هم رو بقیه دوستان گفتن

FileBegir.com
2018-02-13, 01:08
3. اگه امکانش براتون هست می تونین با کسانی که کالاها و یا محصولات درست می کنن یا به صورت عمده عرضه می کنن باهاشون به توافق برسید که شما محصولات اونا رو در سایت یا مغازتون برای فروش میزارید و در صورت سفارش مشتری اون رو از فروشنده تهیه می کنید و با قیمت ارزون تر تهیه می کنین و اون رو با سود منطقی برای خریدار ارسال می کنین اگه اشتباه نکنم تقریباً همون حالتی که دیجیکالا از اون برای برخی از محصولاتش استفاده می کنه.
بقیه موارد هم رو بقیه دوستان گفتن

این حرف شما از مسائل هست که مدتهاست من رو مردد کرده
مثال نقضش هم دی جی کالاست
من احساس می کنم این کار هزینش به صرفه نباشه
عقید من : دی جی کالا انقدر تراکنش مالی داره که روزی صدها بار از این واسطه ها میره و جنس رو دریافت می کنه و گاها هم در انبارش می ذاره خب پس از این کله شهر تا اون کله شهر نمی ره بابت یک محصول هر رانندش از این سر شهر تا اون سر شهر بابت دریافت چندین کالا میره
اما ایشون یا امثال ما یا هرکسی چقدر مگه صرف داره که این همه راه بره توی یک کلانشهری و از یک نفری جنس تهیه کنه و بعد هم ببره اداره پست!

مسئله دوم وقتی شما بزرگ نباشی در حد دی جی کالا، طرف مقابل هم خیلی ملزم به هماهنگ شدن با شما نیست، امروز جنسی که شما سفارش گرفتی رو فروحته به مشتری خودش و شما می مونی و یه سفارشی که حیثیتی شده!

من همیشه این دو مسئله رو نتونستم توجیه کنم وگرنه حرف شما خیلی درست هست ولی نمی دونم!

rahintaxir
2018-02-13, 14:50
عقید من : دی جی کالا انقدر تراکنش مالی داره که روزی صدها بار از این واسطه ها میره و جنس رو دریافت می کنه و گاها هم در انبارش می ذاره خب پس از این کله شهر تا اون کله شهر نمی ره بابت یک محصول هر رانندش از این سر شهر تا اون سر شهر بابت دریافت چندین کالا میره
اما ایشون یا امثال ما یا هرکسی چقدر مگه صرف داره که این همه راه بره توی یک کلانشهری و از یک نفری جنس تهیه کنه و بعد هم ببره اداره پست!

مسئله دوم وقتی شما بزرگ نباشی در حد دی جی کالا، طرف مقابل هم خیلی ملزم به هماهنگ شدن با شما نیست، امروز جنسی که شما سفارش گرفتی رو فروحته به مشتری خودش و شما می مونی و یه سفارشی که حیثیتی شده!

من همیشه این دو مسئله رو نتونستم توجیه کنم وگرنه حرف شما خیلی درست هست ولی نمی دونم!

خب ببینید شما نمی خواد که در وهله اول بیاین و کار سفارشی (براساس خواست مشتری) انجام تحویل بدید به طرف بگید از هر محصول رو یکی تهیه می کنم و در صورت سفارشات بعدی باز هم مراجعه می کنم. حالا این رو هم مد نظر داشته باشین که شما فروش حضوری هم دارین و حداقل یه تعدادی در روز فروش خواهید داشت

bestirani2
2018-02-13, 15:02

دیجی کالا دو دسته محصول داره
دسته اول فروشنده خود دیجی کالا هست که محصول داخل انبار هست یا مربوط به یک سری شرکت خاص هست مثلا تلویزیون های سامسونگ رو هر جا بخرید تحویل نمیدند خود سام سرویس براتون میاره و وصل میکنه و مثال های این مدلی زیاد هست.
دست دوم فروشنده خود دیجی کالا نیست که یک فاصله زمانی در نظر میگیره.
این دیگه بسته به جنسی هست که میفروشید که تصمیم بگیرید چطوری کار کنید. گاهی شما می توانید به قیمت بهتری از دیجی کالا دست پیدا کنید.
در مورد ارسال هم رایگان حتما داشته باشید حداقل برای شهری مثل تهران
درسته شما فروشتون کم هست
میتونید دو انتخاب به مشتری بدید. ارسال سریع که مثلا همان روز بره و هزینش ۱۵ هست مثلا + ارسال رایگان که سه شنبه ها میره.
کل سفارشات رو اون روز با یک پیک میفرستید بره.
سعی کنید جنس را به صورت امانی تهیه کنید. چک میدید و جنس را تحویل میگیرید
تو قرار داد می نویسید در صورت فروش نرفتن امکان بازگشت و جود داره.
بهتون توصیه میکنم کتاب فنون مذاکره برایان تریسی مشاهده فرمایید. نکات خوبی برای مذاکرات اشاره شده.