PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مالیات ثبت شرکت !!!!

elinux.ir
2010-07-27, 12:14
سلام ، خسته نباشید .

دوستانی که شرکت ثبت کردند ، لطف کنند راجع به مالیات شرکت هاشون توضیح بدن ؟

من دیروز رفتم ، دارایی و مالیات یه چیزی گفتن از زندگی سیر شدم !
گفت چقدر درامد داری ، گفتم ماهی 150 حساب کرد گفت باید 650.000 تومان مالیات بدی !!!!!!!!

من از یه سری دوستان دیگه چیزهای دیگه ای شنیدم ، یه سری دوستان گفتن سالی 50 یا 100 مالیات میدن ، لطف کنن بگن چه جوری ؟

البته اداره مالیات ، رفتم پیش مشاوره مالیاتی " کارشناس مالیات " ،
گفت : اگر ماهی 150 درامد داری شرکت رو بهم بزن ! ارزش نداره ! گفت مالیات خیلی دردسر داره ، هر ماه باید بیای مالیات بیلان بدی و . . .

بهش گفتم یکی از دوستان من هم همینقدر درامد داره اما 60 تومان مالیات میده ، مشاور گفت : خوب اون داره دفتر مالیاتی پر میکنه و میاره میده به ما ، گفت اگر حسابداری بلدی تو هم همونکار رو کن ؟

دوستان لطفا راهنمایی کنند .

Reza
2010-07-27, 13:24
والا این بجث مالیات و اینها اینقدر پیچیده و در عین حال ساده هست که هم همه در موردش همه چی رو میدونن و هم هیچکسی در موردش چیزی نمیدونه
مالیات بر درآمد ، مالیات کل ، دفاتر حسابداری ، دفتر دوم ، حسابدار قابل اعتماد و . . . از جمله مواردی هست که شما باید مد نظرت داشته باشی

elinux.ir
2010-07-27, 17:16
والا این بجث مالیات و اینها اینقدر پیچیده و در عین حال ساده هست که هم همه در موردش همه چی رو میدونن و هم هیچکسی در موردش چیزی نمیدونه
مالیات بر درآمد ، مالیات کل ، دفاتر حسابداری ، دفتر دوم ، حسابدار قابل اعتماد و . . . از جمله مواردی هست که شما باید مد نظرت داشته باشی

جناب آقای یوسفی ممنون ، ولی ای کاش یه کم بیشتر راهنمائی می کردید !
مالیات بر درآمد ، مالیات کل ، دفاتر حسابداری ، دفتر دوم ، حسابدار قابل اعتماد = این ها رو باید چه کار کرد ؟؟؟

میشه ادم خودش حسابداری کنه ؟ یا حتما باید حسابدار استخدام کرد ؟

Reza
2010-07-27, 17:20
اگه بتونین دفاتر روزنامه و دفاتر کل رو خودتون تکمیل کنین و با اصول اولیه حسابداری شرکت های کوچک آشنا باشین ، بله خودتون هم میتونین از عهدش بر بیاین . یک کتاب با همین عنوان هست که میتونین تهیه کنین و مطالب رو با دقت بخونین .

در مورد امور مالیاتی بهتره که با یک حسابدار حرفه ای یا یک کارشناس امور مالی صحبت کنین تا بیشتر راهنمایی تون کنن تا توی تکمیل دفاتر به مشکل بر نخورین !
فقط چیزی که میخوام خدمتتون متذکر بشم اینه که هیچ چیز ترسناکی نیست و هیچ ترسی هم نداره ، اگه کار کنید مالیات میدید و اگه کار نکنید چیزی نمی دید . . .

elinux.ir
2010-07-27, 18:25
مرسی از پیگیری خوب آقای یوسفی :d

فقط میمونه یه چیز :
این راسته که باید هر ماه برم مالیات و بیلان بدم ؟ اونجا به من گفتن باید تا آخر سال 90 اظهارنامه مالیاتی پر کنی !
این دفتر کل و دفتر روزنامه رو که پر کنم ، چه موقع باید ببرم مالیات ؟ سال به سال ؟ یا ماه به ما ؟
این دفتر رو بدیم ، نیازی هست که اظهارنامه هم پر کنیم ؟

( دوستان عزیز به امید خدا و یاری شما همچنین دوست خوبم جناب آقای یوسفی ، یه تاپیک آموزشی در زمینه امور مالیاتی ، همچنین ثبت شرکت در مالیات ( هفت خان رستم ) راه ندازی می شود )

meisam317
2010-07-28, 00:28
نظرتون راجب به اینایی که تو اگهی نامه ها هستن چیه ؟ میگن یه طوری پر میکنن اظهارنامه رو که مالیات کم بیادش;)

Reza
2010-07-28, 00:55
اتفاقا کار بعضیاشون خیلی خوبه
یکی از دوستان بنده که مدیر عامل یکی ازین شرکت های بزرگ خدمات میزبانی وب هست دو سالی بود مالیات نداده بود ، بعد از مراجعه به یکی ازین شرکت ها برای طوری دفاتر رو پر کردن که حدود 25 هزار تومان هم طلبکار شد!!!
اگه آدم منصف و کاردرستی پیدا کردین ، به امتحانش میارزه ;)

elinux.ir
2010-07-28, 11:51
اتفاقا کار بعضیاشون خیلی خوبه
یکی از دوستان بنده که مدیر عامل یکی ازین شرکت های بزرگ خدمات میزبانی وب هست دو سالی بود مالیات نداده بود ، بعد از مراجعه به یکی ازین شرکت ها برای طوری دفاتر رو پر کردن که حدود 25 هزار تومان هم طلبکار شد!!!
اگه آدم منصف و کاردرستی پیدا کردین ، به امتحانش میارزه ;)

آقای یوسفی ممنون از حضور خوبتون در این تاپیک ،

یک انتقاد از شما : شما همیشه عمومی صحبت میکنید ! یعنی فرصت میدید کاربران دیگر موضوع رو آنالیز کنند و به جزئیات بپردازند ! حالا که کسی داخل این تاپیک نمیاد !

پس شما لطف کنید یه خورده موضوع رو بازتر کنید ! میدونم این یه موضوعی هست که اگر بیشتر از اندازی باز بشه و آنالیز بشه ، ضررش برای انجمن هست . چون یه کار دولتی هست !

اما یه خورده توضیح بدید :

1. من فرم ثبت شرکت در اداره مالیات رو پر کنم یا نه ؟
( در این فرم هزار و یک چیز لازم هست : 1. سند شرکت ( اجاره نامه شرکت ) 2.سند منزل ( اجاره نامه منزل ) 3. امضای ثبت شده در دفتر اسناد رسمی و کلی چیز دیگه ! که فکر کنم اصلا لازم نیست !
نمیدونم این مدارک رو میخوان چیکار !

2. این که میگن باید دفاتر رو بیاری بدی ، منظور از دفاتر ، چند دفتر هست ؟
1. دفتر کل 2. دفتر روزنامه 3. دفتر صندوق 4. دفتر حسابداری
آیا نیازی به پر کردن همه هست ؟

Reza
2010-07-30, 15:38
در مورد این مسئله خودم هم در حد عمومی اطلاعات دارم پس از بنده توقع بیشتر ازین نداشته باشید و خودتون سعی کنید جستجو کنید و نتایجش رو از طریق همین تاپیک در اختیار سایر دوستان و کاربران قرار دهید . تشکر

elinux.ir
2010-07-31, 15:51
در مورد این مسئله خودم هم در حد عمومی اطلاعات دارم پس از بنده توقع بیشتر ازین نداشته باشید و خودتون سعی کنید جستجو کنید و نتایجش رو از طریق همین تاپیک در اختیار سایر دوستان و کاربران قرار دهید . تشکر

چشم ، من پیگیری میکنم و موضوع رو داخل همین تاپیک قرار میدم ، اما فقط یک سوال ؟

آقای یوسفی شما فرم ثبت شرکت در اداره مالیات رو پر کردید ؟
میشه پر نکرد ؟

Reza
2010-08-01, 01:16
ایشالا هر وقت شرکت ثبت کردم میام و اطلاعاتش رو در اختیار شما و سایر بچه ها قرار میدم

elinux.ir
2010-08-02, 15:52
ایشالا هر وقت شرکت ثبت کردم میام و اطلاعاتش رو در اختیار شما و سایر بچه ها قرار میدم

:-o:-o:-o:-o:-o