PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاغلی که نیازهای اولیه و واجب مردم رو برطرف میکنه

myname123
2019-04-21, 13:06
سلام دوستان
ویدیوی از علی نویین دیدم در کانالش agent_ali شما هم میتونید ببینید . عنوانش هست وضعیت مشاغل در سال جدید
حتما ببینید حرفاش تکان دهنده ست
میگفت ظرف یکی دو سال اینده خیلی از مشاغل حذف میشن

بخاطر اوضاع ایران و بی پولی مردم ، برمیگردیم به دوره اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد
مردم فقط برای رفع نیازهای اولیه هزینه میکنن و برای نیازهای ثانویه خرج نمیکنن
پس خیلی از مشاغل حذف میشن مثلا آرایشگاها و طلافروشا مزون فست فود درب ضد سرقت پنجره دوجداره انواع جراحی های زیبایی لباسهای خارجی و نون فانتزی و کارای هنری و ...
خلاصه هرچیزی که واجب نیست. قبل از شروع هرکاری باید بپرسیم مردم پول دارن خرج فلان چیز کنن؟
شغلایی مثل تعمیرکار و جوشکار و ... که واجب هستن باقی میمونن

نظر شما چیه؟ من خانم هستم و همه کسب و کارایی که خانوما معمولا راه میندازن مربوط به نیازهای ثانویه ست
وضعیتی که تصویر میکنه وحشتناکه البته از نظر خودش خوبه چون مردم تن به کار میدن و تنبلی رو میذارن کنار
من نمیدونم چیکار کنم و سردرگمم

moj1rayaname
2019-04-21, 16:24
کنجکاو شدم این کانال رو دنبال کردم ، ویدیویی هست که یک نفر که حرف میزنه ، کامنت های لایو رو همزمان جواب میده بین صحبت ها =

تراشکاری خوبه
پزشکی نه خوب نیست
2 سال دیگه نون هم خوب نیست
و ...

یکجا هم خطاب به خریداران ارز و طلا میگن که شماها باعث شدین وضعیت مملکت این بشه ..

به این سادگی نمیشه گفت که کسب و کار ها قرار هست همانند دوران جنگ و سال های بعدش باشه .. برای مثال ما مگر هرم جمعیت و جامعه فعلیمون شباهتی به دهه 60 داره یا سطح آگاهی جامعه و سطح ارتباطات جهانی و داخلی ؟
فقط یک موضوع صادقه که اولویت ها تغییر می کند و درسته

پیشنهاد من این هست برای یک کسب و کار ارزش قائل باشید و اگر کامل راه اندازی کردید ، روز بعدش به فکر ارتقا و بهبود کارتون باشید ، توی هر شغلی باشید موفق میشید و اگر این کارو نکردید و بعد ازیک موفقیت اولیه ، یا عدم موفقیت کارو جدی نگرفتید عاقبتش احتمالا ورشکستگی هست توی انواع مشاغل ... مگر موارد خاص که شانس هم درش باشد

ramtin2025
2019-04-21, 18:47
پیشنهاد من این هست برای یک کسب و کار ارزش قائل باشید و اگر کامل راه اندازی کردید ، روز بعدش به فکر ارتقا و بهبود کارتون باشید ، توی هر شغلی باشید موفق میشید و اگر این کارو نکردید و بعد ازیک موفقیت اولیه ، یا عدم موفقیت کارو جدی نگرفتید عاقبتش احتمالا ورشکستگی هست توی انواع مشاغل ... مگر موارد خاص که شانس هم درش باشد

بخش آخر حرفتون به نظر منطقی نمیاد. وقتی تقاضا برای کالا یا خدماتی که شما دارین وجود نداشته باشه، قطعا بهترین هم باشید باز هم وجود نداره.
مدتی در حاشیه تهران بودم و یکی از دوستان که عشق ساعت بود و چند سال توی یک ساعت فروشی در تجریش کار میکرد و در واقع شاگرد بود، توی قرعه کشی بانک برنده 5 تومن وجه نقد شد که اون زمان (سال 81 82 فکر میکنم) مبلغ زیادی بود. بلافاصله اومد توی محله خودشون یه مغازه زد برای فروش ساعتهای لوکس و میگفت کسی که عاشق ساعت باشه، خوبش رو میخره نه این ساعتای معمولی به درد نخور رو. میگفتم مردم این منطقه توان خرید این ساعتها رو ندارن، میگفت این طلا فروشی کنار من ماهی فلان قدر داره میفروشه. دو ماهی که من اونجا بودم هیچ فروشی نداشت و بعدش هم بعید میدونم فرقی کرده باشه.

عوض شدن سبد خرید مردم قطعا خیلی از مشاغل رو نابود میکنه و تا همین الانم کرده. با دوستم که مسئول مالی چندین شرکت و کارخونه اس، صحبت میکردم، فقط یک گروه کارخانجات که صاحبش یک نفر هست، در همین چند ماه اخیر بیشتر از 800 نفر رو اخراج کرده. میگفت وقتی بهش میگفتم که باید فلان تعداد رو اخراج کنی، پیرمرد گریه میکرد ولی اقتصاد این چیزا سرش نمیشه. این وضعیت اگه ادامه پیدا کنه قطعا به زودی (پس از خالی شدن پس اندازهای اقشار مختلف) شاهد وضعیت بسیار بدتری خواهیم بود. مردم سعی میکنن خودشون رو با شرایط سازگار کنن ولی در یک محدوده ی خاصی میتونن این کار رو انجام بدن و از یه حدی که بگذره ....
البته بعضی از مواردی که در پست اول اشاره شده اشتباه هست به نظرم.
-- سرقت ها بیشتر میشه و طبق آمار خودشون همین الانم شده و مخصوصا آمار سرقت اولی ها خیلی بالا رفته یعنی کسایی که دزد نبودن و تازه به جمع این عزیزان اضافه شدن و مشخصا به خاطر فشار مالی هست. پس درب های ضد سرقت تو مناطقی که سطح بالاتری دارند قطعا بیشتر استفاده میشه.
-- فروش طلا از بین نمیره. چون ارزش سرمایه ای طلا بالاتر میره و هر کسی هر چقدر که بتونه طلا میخره. در گذشته هم که این مشکلات وجود داشت، طلافروشی ها با مشکل روبرو نشدند. حداقل حدود 10 نفری که من میشناسم در زمان جنگ هم از وضعیت کارشون راضی بودند.

در کل وضعیت اسف باری هست و جالب اینه که دولت هم به راحتی مسئولیت خودش رو میندازه به دوش کارفرماها و فقط حقوق ها رو افزایش میده در حالی که باز هم به گفته خودشون، متوسط درآمد شرکها در سال گذشته کاهش داشته نه افزایش. پس با این تدبیر قطعا امسال هم شاهد بیکار شدن تعداد بسیار زیادی از کارگران و تعطیلی مشاغل خواهیم بود.

پیروز باشید

Ali.Fatehi
2019-04-21, 23:54
سلام

این صحبت ها که ایشون میکنه بنده پیج اینستاگرامشونو دارم
بیشتر شو آف هست و صرفا برای جذب مخاطب
اما بعضی حرفها ممکنه درست باشه اما با یه سر زدن به بازار تهران متوجه میشید که هیچ کس از تولید دست نکشیده
گرچه بعضی ها بخاطر مسائل اقتصادی کار رو کوچیک یا جمع کردن اما این همیشه هست و خیلی به اوضاع کنونی مربوط نیست
و اینو بدونید که همیشه فروش همه محصولات امکان پذیر هست

و شما که یک خانم هستین آیا برای نیازهای ثانویه خودتون هزینه نمیکنید؟ خانم ها 2 الی 3 برابر آقایون پوشاک و ... میخرن
پس بدونید هیچ اتفاقی در این زمینه نخواهد افتاد اما کاری رو شروع کردن نیاز به تحقیق و بررسی داره که متاسفانه 50-60 درصد کسبه چه موفق و چه ناموفق این کارو نمیکنن
و دیر یا زود متوجه اشتباهاتشون میشن...

rahintaxir
2019-04-22, 09:10
دوستان نکات خوبی رو گفتن که بنده دیگه دوباره بهشون اشاره نمی کنم ولی این رو میگم که قطعاً وضعیت معیشتی که در حال حاضر وجود داره قطعاً سبد خرید خانوار رو کوچیک می کنه و به نظر بنده بهتره که روی نیازهای اصلی مردم یعنی خوراک، پوشاک و از این دست مسائل سرمایه گذاری کنین چون مشتری اینجور کارا هیچ وقت از بین نمی ره

mehti64
2019-04-22, 11:11
دوستان در اقتصاد مبحصی وجود داره بنام عرضه و تقاضا

یعنی هرچی تقاضا بیشتر باشه عرضه بیشتر خواهد شد و برعکس.

حقوق کارمندان نهایتان 10 درصد افزایش پیدا میکنه

اما اجناس تقریبا 3برابر گرونتر شدن.

الگوی مصرف و خرید بنده به عنوان یک کارمند طی این 5 ماه خیلی تغییر کرده.

خیلی از خرید های قبلی رو حذف کردیم و داریم برای رفع نیازهای اساسی به سختی تلاش میکنیم.

دیگه رفاه 6 ماه پیش که ازش ناراضی هم بویدم رو نداریم. در حال حاظر به نظرم اون موقع رفاه داشتیم در حالی که اون زمان هم ناراضی بودیم و سخت بود شرایط اما الان دیگه وحشتناک شده.

دیگه غذای بیرون ، طلا ، لباس ، حتی اسباب بازی بچه و ... کمتر خرید میکنیم

خوب حالا منطقی اگر فکر کنید عملا بیشتر شغلها که دسته اول نام گذاری میکنم درامد شون کمتر میشه و در نتیجه تقاضای بازارشون کمتر میشه .
عملا مشاغل دسته اول که تقاضا نداشته باشن مشاغل دسته دوم دیگه هم که وابسته به مشاغل دسته اول هستن درامدی ندارند.

در اینده نزدیک تولید کم ، کارگرها اخراج ، حقوق کارمندان کاهش و معوقه میشه ، کسبه بازار فروش خیلی کمتری دارند

اوضاع بدی داریم در چد سال اینده

و این مشکل مسئولین نیست چون اونها سرمایه های ملی و پول مردم دستشونه و مشکل مالی هم نخواهند داشت.

کیا موافق هستن؟

myname123
2019-04-22, 11:33
من که یه خانمم هزینه هامو خیلی کم کردم و لباس خیلی کمتری نسبت به قبل میخرم و تقریبا میشه گفت هزینه های ثانویه ندارم. شاید بیشتر بخاطر سبک زندگیمه
در مقایسه با دهه شصت و اوایل هفتاد ، تعداد مشاغل اگه بگیم نسبتا به همون تعداد خواهد رسید، ولی تعداد نیروی آماده به کار خیلی بیشتر از تعداد مصرف کننده ی صرف هست
همه چهار پنج تا بچه داشتن اون موقع. الان همون بچه ها نیروی آماده به کار هستن. چه زن و چه مرد. و مصرف کننده ی صرف ، فقط بچه ها هستن که در مقایسه با اون موقع ، تعدادشون نسبت به بزرگسالا کمتره. هرکی یکی دو تا بچه بیشتر نداره
اون زمان خانما یا معلم بودن یا پرستار. بقیه خانه دار. الان همه خانما نیاز به شغل دارن و نیروی آماده به کار هستن.
ینی اون زمان ، از یه خونواده ی هفت نفره شامل پدر و مادر و پنج فرزند، فقط پدر شاغل بود .
الان اون تعداد و تنوع مشاغل کمه برای ما نیروهای اماده به کار

پس بدونید هیچ اتفاقی در این زمینه نخواهد افتاد اما کاری رو شروع کردن نیاز به تحقیق و بررسی داره که متاسفانه 50-60 درصد کسبه چه موفق و چه ناموفق این کارو نمیکنن
و دیر یا زود متوجه اشتباهاتشون میشن...

همین تحقیق کردن سختترین کار ممکنه و من تو این مرحله موندم و جمع اوری اطلاعات بلد نیستم.
همه جا در مورد شروع کردن استارت آپ مینویسن ولی هیچ جا در مورد اینکه چطور به این تصمیم برسیم صحبتی نشده

قبول دارم بیشتر این حرفای علی نویین بخاطر اینه که کلاساشو پر کنه و جیب مردم رو خالی
حرفاش دو بخش دار: بخش اول -یه مطلبی رو به عنوان فکت میگه بخش دوم- از اون نتیجه میگیره بیاید کلاسام شرکت کنید
من با بخش دومش کار ندارم فقط میخوام بخش اول رو در نطر داشته باشم و در مورد درست و غلطش فکر کنم ازش غافل نشم

shak
2019-04-25, 09:37
الان با سالهای شصت خیلی متفاوته و قابل قیاس نیست. اون زمان پول و درآمد نبود ولی این مختص یک طبقه از جامعه نبود، تقریبا همه بی پول بودن. فاصله طبقاتی تا این حد نبود و هنوز طبقه متوسطی که میتونه حتی مثلا در بدترین شرایط اقتصادی هر سال خودروی بی کیفیت رو با هر قیمتی فقط برای سود و بدون نیاز به خود خودرو ثبت نام کنه وجود نداشت. اون زمان دلیل عدم گرایش مردم به خرید کالاهای لوکس و طلا و جواهرات و غیره، فقط دلایل مالی نبود (هر چند که عملا مردم پولی هم نداشتند) ولی شرایط اوضاع فرهنگی و اعتقادی مردم با الان فرق داشت. مردم بیشتر دم رو غنیمت میشمردن و تصوری از اینکه آینده چه خواهد شد نداشتند. همه در شرایط جنگ فقط به دنبال این بودن که ایران دست بیگانه نیفته و حتی اونی که پول نداشت از نون شب خودش میزد میفرستاد جبهه برای رزمنده ها. کسی درگیر این نبود (رسانه و اینترنتی هم وجود نداشت) که در زیر پوست شهر یک عده انگشت شمار دارند چکار میکنند. مردم هنوز فکر میکردن که «یک روز خوب میاد»، و اگه جنگ تموم بشه مدیران کشور آماده خدمت به مردم و ساختن ایرانی هستند که در شعارهای انقلابی فریاد میزدن.
هر سال و هر دهه رو باید با شرایط حاکم بر اون زمان تحلیل کرد. اینکه اگه شرایط اقتصادی خراب بشه برمیگردیم به اون سالها حرف خنده داریه. این مردم دیگه اون مردم نیستند و طبقات اجتماعی و فرهنگی به شدت تغییر کردند.
دیگه فقط عده انگشت شماری نیستند که پول دارند، الان این افراد بیشمارند، افرادی که مثل طبقه زیر دست واحد پولشون تومن و ریال نیست، دلاره. شرایط اقتصادی بدتر و بدتر خواهد شد، و قشر ضعیف توان و امکان خریدش رو از دست خواهد داد، ولی این به این معنی نیست که مشاغل لوکس یا نسبتا لوکس از بین خواند رفت.
غیر از جنبه های اقتصادی، تغییر در عوامل فرهنگی هم از نابودی این مشاغل جلوگیری میکنه. اون زمان اکثر جوونها یک مدل مو داشتن به اسم آلمانی، لباس رو گشاد و بزرگ میخریدن که سالهای بعد هم بپوشند، و تازه بعدش میرسید به بچه های کوچکتر و شرایطی که همه اطلاع داریم، الان طرف حاضره شب گرسنه بخوابه ولی دماغش رو عمل کنه. این یعنی تاثیر عوامل فرهنگی بر اقتصاد.
ما دیگه به اون سالها بر نمیگردیم، و این مشاغل هم از بین نمیرند، اما تغییر میکنند. این تغییر از نوع نابودی نیست، از نوع تحوله. یعنی مثلا یک آرایشگر در پایین شهر برای اینکه از قافله عقب نمونه ممکنه روی مدل هایی از آرایش با تمرکز بیشتری کار کنه تا بتونه با افزایش تخصص خودش در اون مدلها و تبلیغات، افراد طبقه متوسط رو به سمت مغازه خودش بکشونه. یا مثالهای دیگه ای که میشه بهشون فکر کرد. مگه با افزایش قیمت خودروی 7 میلیونی به 50 میلیون میزان تقاضا برای خرید خودرو کم شد؟ در پایین ترین نقاط شهر و مناطق فقیر، به کافی نت ها برید و سوال کنید که چه تعداد از مردم در این روزها ساعت 10 صبح منتظرند خودرو ثبت نام کنند؟ البته در همون مناطق افراد زیادی صورتشون رو با سیلی سرخ نگه میدارند، اما شرایط و اوضاع همونطور که گفتم پیچیده تر از این حرفهاست که تصور کنیم اگه وضع اقتصادی خراب بشه به اون سالها برمیگردیم.

alimaleki
2019-09-01, 00:00
توی سایت aed213.com (https://aed213.com) می تونید اطلاعات راجع کسب و کار جدید بدست بیاورdn