PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش کشیدن خط چین در فتوشاپ

imjava
2012-02-04, 22:27
آموزش ساده و بسیار کاربردی کشیدن خط چین در فتوشاپ رو براتون آماده کردم . شاید خیلی از شما دوستان بلد باشید اما این آموزش ساده رو برای اون دسته از دوستانی که تازه کار هستن قرار میدم و امیدوارم استفاده لازم رو ببرند
کشیدن خط چین، راه های مختلفی داره اما ساده ترین و سریع ترین راه روشی هست که در ادامه براتون توضیح میدم
1- ابتدا صفحه جدیدی به ابعاد 500 در 450 در فتوشاپ باز کنید .(از منوی file و بعد new) مطابق تصویر زیر

2452

2- حالا با استفاده از ابزار Rounded rectangle tool یک مستطیل با Radus=20 بسازید . هرچقدر radus رو بیشتر بدید، گوشه مستطیل گردتر میشه
رنگ مستطیل رو قرمز یا هر رنگی که دوست دارید بزارید . نحوه انجام این کار در تصویر زیر مشخص شده

2453

3- مطابق تصویر زیر با کلیک روی لایه مستطیل ، اون رو به حالت انتخاب شده دربیارید

2454

4-با زدن دکمه T ابزار تایپ رو انتخاب کنید و نشانگر ماوس رو روی لبه مستطیل نگه دارید .
با این کار علامت مشکی رنگی که در تصویر زیر نشون داده شده ظاهر میشه.

2455
5- با ظاهر شدن اون علامت یک بار کلیک کنید و دکمه منها (-) رو اونقدر نگه دارید تا دور مستطیل خط چین کشیده بشه
مشخصات فونت و اندازه اون رو در تصویر میبینید

24562457

6- با زدن کلید های CTRL+T میتونید اندازه خطچین رو کمتر کنید و به داخل مستطیل انتقال بدید
2458
نمونه ای از استفاده از این آموزش

2461

فونت مورد نیازتون هم پیوست شده

موفق باشید

ExOZaX
2012-02-04, 22:50
میدونم خیلی کار داری ولی همین که وقت میزاری خیلی عالیه ممنون .
من فکر میکردم حاشیه هارو با ترن خط خطی اینجوری میکنن .

imjava
2012-02-04, 22:57
بله با پترن هم میشه
اما به تمیزی این درنمیاد

EM4D-M
2012-02-09, 20:14
ممنون

یک سوال

یک لایه رو گوشش رو گرد میکنیم . روی این چطور میشه خطچین انداخت ؟
یعنی از جنس shape نیست

imjava
2012-02-09, 21:05
دراینجا باید از پترن استفاده کنید
یک راه دیگه که بنظرم میرسه و فکر کنم مناسب تر هم باشه اینه که میتونید لایه ای از جنس شیپ مثل لایه مدنظرتون بوجود بیارید و خطچین رو انجام بدید و بعد از اتمام کار لایه شیپ رو حذف کنید
دوستان اگر راه دیگه ای رو هم بلدند همینجا توضیح بدن
ممنون

MedisaPPS
2012-02-09, 21:32
دراینجا باید از پترن استفاده کنید
یک راه دیگه که بنظرم میرسه و فکر کنم مناسب تر هم باشه اینه که میتونید لایه ای از جنس شیپ مثل لایه مدنظرتون بوجود بیارید و خطچین رو انجام بدید و بعد از اتمام کار لایه شیپ رو حذف کنید
دوستان اگر راه دیگه ای رو هم بلدند همینجا توضیح بدن
ممنون
میشه آموزش شیشه ای کردن تصویر رو هم قرار بدید؟

imjava
2012-02-09, 21:41
اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم برای این کار میتونید بعد از انتخاب لایه موردنظرتون بسته به مقداری که نیاز دارید، میتونید اعداد 0 تا 9 رو روی کیبورد فشار بدید و نتیجه کارتون رو ببینید