PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرداخت های پارس پیک

1persiangeek
2010-09-01, 01:09
سلام دوستان
من میدونم که پارس پیک در ماه 3 با پرداخت داره اما سوالی که میخوام بپرسم اینه :
طرفدار های سیستم ایران مارکت سنتر خیلی از اینکه پرداخت پولشون در هنگاه توزیع انجام میشه نه در هنگام وصول راضین و کلی ازش تعریف میکنن
در حالی که پارس پیک بعد از وصول پول رو به حساب فروشنده واریز میکنه
حالا مسئله اینجاست، ایران مارکت سنتری ها میگن اگر کسی بخواد بعد از وصول پول رو پرداخت کنه ممکنه 3-4 ماه طول بکشه از طرفی پارس پیک میگه پست موظفه که در هر ماه 1 بار حتما محصولات وصول شده رو اعلام کنه. یعنی با حرف پارس پیک پول ما نباید بیشتر از یک ماه دست پارس پیک بمونه.
کدوم حرف راسته؟ واقعا 3-4 ماه باید صبر کرد برای وصول بعضی اجناس؟! میشه قضیه رو روشن کنید؟ من میخوام بدونم دست کم میتونم ماهی یک بار حتما پول محصولاتی که فروختم رو دریافت کنم (با فرض اینکه به مقدار مجاز رسیده باشه)

shop-search
2010-09-01, 01:31
دوست عزيز اين امري كه ميگيد به جز سرويس ايران ماركت كه به گفته خودشون انجام ميدن با بقيه متفاوت هستش.
اما بايد عرض كنم كه بله بعضي از سفارشات ارسالي شما ممكن است دير وصول شود. اون هم به خاطر كمكاري 90% از اداره پست صورت ميگيرد.
كه مي توان از اين عمل جلوگيري كرد.
اگر ميخواهيد سفارشاتون زود وصول شود از ارسال كالا ها به نقاط كور جلوگيري كنيد. (كه اين امر هم باعث بد نامي فروشگاه سما و كاهش در آمد شما مي شود)
مثلا در استان فارس و در فلان شهرستان-فلان - شهر-فلان روستا-فلان دهستان سفارشي دريافت مي شود جلوگيري كنيد.
خوب معلوم هستش وقتي پست ماهيانه سفارشات رو ثبت ميكنه اون ها هم ساليانه ثبت ميكنند
الان من به شخصه 6 سفارش ارسالي من هنوز براي 95 روز پيش وصول نشده يعني در تاريخ 7/3/1389
خوب كاري هم نميشه كرد. سرويس دهنده ميگه دست ما نيست تقصير پسته. پست زنگ ميزني ميگه ما ارسال كرديم دست پست مبدا.پست مبدا هم اگه شماره رو داشته باشي كه حتما نداري زنگ بزني جواب دست حسابي بهت نميدن و ميگن طرف حساب شما سرويس دهنده شماست و مزاحم نشيد لطفا.
البته در مجموع مگر از يك سفارش چه قدر در آمد دارين تا بخواين 1000 جا شهرستان زنگ بزنيد هزينه براي خودتون زياد كنيد.
خوب فكر كنم متوجه شديد درسته؟
من خسته شدن از بس تايپ كردم.

اما با هر كي ميخواي قرارداد ببند با فرستنده نبند. تمام.

1persiangeek
2010-09-01, 05:06
اول از همه ممنونم از لطفت
نه فرستنده رو اصلا مد نظر ندارم شک من بین همین ایران مارکت سنتر و پارس پیک هست
میتونم بپرسم از چند تا سفارشتون 6 تاش وضعیتش معلوم نیست؟ مثلا اگر از 100 تا 6 تاش معلوم نباشه اشکالی نداره حالا حتی اگر بخواد 3-4 ماه هم طول بکشه
آخه پارس پیک ادعا میکنه فقط 1 درصد از سفارشاتش تعیین وضعیت نمیشن و 85 درصدشون دقیقا تا 1 ماه کاملا تعیین وضعیت میشن

p30maps
2010-09-01, 16:12
پارس پيك هم سفارشات توزيع شده را تسويه مي كنه.

يعني سفارش بلافاصله بعد از اين كه وصولي شد مي ره تو بخش سفارشات وصول شده پرداخت نشده يعني همون توزيع شده ايران ماركت بعد از اينكه پولشو پست پرداخت كرد مي ره تو بخش سفارشات وصول شده پرداخت شده

پارس پيك موقع واريز پول هر دو بخش رو تسويه مي كنه. تازه يه قسمتي هم از ارسال شده ها را تسويه مي كنه

به خاطر همين موجودي حسابت روز تسويه حساب معمولا منفي ميشه

من به بعضي استان ها اصلا سفارش نمي فرستم. مثلا خوزستان و سمنان طبق آماري كه گرفتم خيلي دير به دير تو سيستم ثبت مي كنن تازه بلاتكليفشون هم زيادتر از بقيه جاها بود.

تقريبا 90 درصد سفارشات من تو 25 روز اول تعيين وضعيت ميشن. بقيش تا 45 روز بعد كم كم ثبت مي شن. البته حدود 2 درصد مي مونه كه بايد پيگيري كني

shop-search
2010-09-02, 02:53
دوست عزيز دقيقا خوب اشاره كردن. در ضمن اين رو بگم حتي شده من 85 سفارش يك جا در پنل داشتم اون هم ارسال شده.
كه بعد از 2 ماه يعني در كل 6 ماه تازه رسيده بود به 12 - خوب اين يعني آخر نا همانگي.
شايد واقعا كسي باور نكنه من الان تو پنل فروشگام سفارش ارسال شده دارم واسه 97 روز و 61 روز پيش كه هنوز تسويه نكردم.

جواب سوال:
از 10 روزه تا 4 ماهه./
40 روز ديگه از قراردادم مونده.
بهتون يك پيشنهاد دوستانه ميكنم.
مي خوام كه مثل من با مشكل بر نخورييد./
اگر احتياجي به خريد پستي نداريد اصلا اقدام نكنيد.
چون همه اين ها دارن يك جورايي ....
بهترين اينها 2 چيزه.
يا خريد آنلاين بزاري با 10% تخفيف - يا با ايران ماركت قرارداد ببندي البته اگر به تعهداتي كه ميگن عمل كنن.
اگه ميخواي 100% راهنمايي بشي اين آي دي فروشگاه من.
در خدمت هستم. هر كمكي و راهنمايي خواستي بگو .
......................... بعد معرفي بگين كه با كد 7 كار دارم تا اپراتور عوض بشه.
با آرزوي موفقيت و شادكامي

آي دي رو براي عدم نياز ديگران پيام خصوصي ارسال كردم.

1persiangeek
2010-09-03, 22:45
از همتون تشکر میکنم :)
پس بالاخره میدونیم پول و میگیریم دیگه :) فقط یه چیزی رو نفهمیدم، دوست گلمون فرمودند که موقع تصویه حساب گاهی وقتا موجودی حساب منفی میشه ... کاش اینو لطف کنید و بیشتر توضیح بدید
من هنوز فروشگاهو راه اندازی نکردم اما هزینه های ایران مارکت سنتر برام خیلی سنگینه، اونطور که شنیدم تو ایران مارکت سنتر خودمون باید 6 برگ فاکتور رو پرینت بگیریم، آیا تو پارسپیک همینطوره؟ بسته بندی چی میشه؟
اگر سیستم فروشگاه ساز دلخواهم رو پیدا کنم احتمالا با پارسپیک شروع خواهم کرد تا بعد ببینیم چی میشه ...

shop-search
2010-09-04, 00:59
از همتون تشکر میکنم :)
پس بالاخره میدونیم پول و میگیریم دیگه :) فقط یه چیزی رو نفهمیدم، دوست گلمون فرمودند که موقع تصویه حساب گاهی وقتا موجودی حساب منفی میشه ... کاش اینو لطف کنید و بیشتر توضیح بدید
من هنوز فروشگاهو راه اندازی نکردم اما هزینه های ایران مارکت سنتر برام خیلی سنگینه، اونطور که شنیدم تو ایران مارکت سنتر خودمون باید 6 برگ فاکتور رو پرینت بگیریم، آیا تو پارسپیک همینطوره؟ بسته بندی چی میشه؟
اگر سیستم فروشگاه ساز دلخواهم رو پیدا کنم احتمالا با پارسپیک شروع خواهم کرد تا بعد ببینیم چی میشه ...

دوست عزيز همه سيستم هاي پستي 6 برگه فاكتور ميخوان
حالا پارس پيك 5 برگه البته به گفته خودشون. به نمايندگي همه بساه ها يك دونه امضا رسيد ميگيري.
البته اين در مورد روزانه صدق ميكنده./

موجودي حساب منفي ميشه يعني كالا هايي كه ارسال كردي ولي هنوز مشتري دريافت نكرده و ممكنه برگشت بخوره رو ايران ماركت درصدي از اين كالا رو ارسال ميكنه. و دفعه بعد كه به فروش رفت مبلغ از زيره صفر به بالا صفر بر ميگرده.

1persiangeek
2010-09-04, 02:20
بسته بندی که دیگه به عهده ی اداره ی پسته؟ اگر نیست چطوری اون پاکتایی که توش حباب داره و این حرفا رو تهیه کنیم؟!
راستی جدا ممنونم که انقدر با حوصله جواب منو میدید :)

Reza
2010-09-04, 09:10
همه چی به عهده خودتونه دست عزیز!
پاکت های حبابدار رو هم میتونین از بازار تهران یا اداره پست محل زندگیتون تهیه کنید .

1persiangeek
2010-09-04, 10:36
آخه وقتی خریدار هزینه ی پستی میپردازه و ما هم 50 داریم به پست میدیم مگه غیر از اینه که واسه ی دیگران که به پست مراجعه میکنن خود پست پاکت میده و بسته بندی میکنه؟ :( زورشون به ما فروشنده ها رسیده ها...
دوستان میتونید لطفا به من بگید حدود قیمت این پاکت ها چقدره؟ هم بزرگاش که یکم از اندازه ی ورق a4 بزرگتره هم متوسطش

Reza
2010-09-04, 11:01
دوست عزیز شما همین الان یک نامه هم که ببریپست و بخوای بفرستی ، هزینه پاکت رو به مبلغ پستیت اضافه میکنن و ازت میگیرین!
قیمت پاکت حبابدار هم بسته به اندازش از 100 تومان شروع میشه تا 500 تومان
با توجه به اینکه تاپیک داره از موضوع اصلی متحر میشه تاپیک بسته میشه و در صورت داشتن سوال مجددا تاپیکی در انجمن مناسب بزنید . با تشکر