PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سفارش برگشتی و عدم پیگیری مسئولین!!!! چرا فقط فروشگاه جريمه مي شود؟؟؟؟

shop-search
2010-09-11, 01:02
سفارش برگشتی و عدم پیگیری مسئولین
وقت اون رسیده که یک انتقاد جدی در مورد سيستم هاي واسطه خرید پستی و فروش پستي (http://www.shopkeeper.ir/forum/forumdisplay.php?f=5) هم داشته باشم

پرداخت - Pardakht ایران مارکت سنتر - Iran Market Center پارس پیک - Pars Peik فرستنده - Ferestande دنیا گستر - Dpay رایارا - Rayara پایگان - Payegan هموار - Hamvar پیک ایران - Peik Iran فروتل - Frotel بازیران - Baziran ایران بین - Iranbn

موارد رو به چندین بخش تقسیم میکنم :

1- سفارشات برگشتی و عدم پیگیری و پشتیبانی سيستم هاي واسطه خرید پستی و فروش پستي (http://www.shopkeeper.ir/forum/forumdisplay.php?f=5) -
الف :
چرا لیست سفارشات برگشتی که به سيستم هاي واسطه خرید پستی و فروش پستي (http://www.shopkeeper.ir/forum/forumdisplay.php?f=5) ارسال میشه مورد پیگیری قرار نمی گیره
چندین بار با مسئولین صحبت کردم و مسئولین هم بارها با نگاهی ساده و با حرفهای کلیشه ای از این موضوع گذر کردند
ب :
اگه این فرض رو بگیریم که تعدادی از سفارشات هم توسط افراد مزاحم بصورت تقلبی ثبت میشه آیا سيستم هاي واسطه خرید پستی و فروش پستي (http://www.shopkeeper.ir/forum/forumdisplay.php?f=5) نمی تونه در صفحات ثبت سفارش اخطارهای جدی به مشتری بده و حتی در صفحه انتهایی که فاکتور رو نشون میده تذکر برای دریافت و آماده بودن مشتری رو اعلام کنه و عواقب بد سفارش برگشتی رو متذکر بشه ؟
ج :
آیا من به عنوان فروشگاه باید به اداره پست جهت اخطار به ماموران پستی متخلّف فشار وارد کنم ؟
( من یک بار این کار رو کردم جریمه شدم و به مدت دو ماه فروشگاه من رو تعطیل کردن )
آیا نباید سيستم هاي واسطه خرید پستی و فروش پستي (http://www.shopkeeper.ir/forum/forumdisplay.php?f=5) در این زمینه تلاشی نشون بده ؟
.......
آیا نمیشه با ایجاد جریمه های سنگین میزان سفارشات برگشتی که بصورت غیر واقعی توسط ماموران
پست به راحتی آب خوردن اتفاق می افتد رو کاهش داد ؟

2- سفارش برگشتی در خرید پستی و پست پیشتاز:
از سال 85 به فروش اینترنتی روی آوردم . اوایل که سرویس خرید پستی نبود
مشتری هزینه به حساب واریز میکرد تا همین الان هم این روش وجود داره و بعد سفارش ارسال میشه
می تونم تا همین الان هیچ کدوم از سفارشاتی که به این صورت بوده برای من تا حالا برگشت نخورده
اما توی این چند سالی که خرید پستی اومده ، برای من 15 درصد از سفارشات برگشت داده شده
و با توجه به هماهنگی و اتمام حجتی که با مشتری میکنم
می تونم بگم 90 درصد سفارشات برگشتی توسط مامور پست و بدون دلیل برگشت داده شده
نتیجه :
در سفارشات پیشتاز ( معمولی ) ماموران پست جرات برگشت دادن بدون دلیل رو ندارن
در سفارشات پیشتاز ( خرید پستی ) به راحتی آب خوردن برگشت می دهند
3- هماهنگی با مشتریان :
با شیوه های مختلف و با هماهنگی صد در صدی و اتمام حجت با مشتریان تلاش کردم که
توی شیوه خرید پستی از طرف مشتری خیالم راحت باشه . دقیقا همون سفارشی برگشت داده میشه
که مشتری با من هماهنگ بوده و هزینه رو آماده کرده و برای دریافت لحظه شماری میکنه
نتیجه :
حتی با وجود هماهنگی با مشتریان سفارش برگشت داده میشه
با وجود هماهنگی با مشتری باز اتفاقاتی می افته که مشتری نتونه بسته رو تحویل بگیره
اما در 90 درصد مواقع سفارشات برگشتی با وجود هماهنگی با مشتری عامل اصلی مامور ناجوانمرد پست هست
4- دلایل مورد استفاده ماموران پست برای برگشت دادن مرسوله :
وقتی یک مورد برگشتی به صورت واقعی اتفاق می افتد ..ماموران پست به راحتی این رو
به عنوان یک تکنیک در برگشت دادن سفارشات دیگر به کار میبرند

روی بسته برگشی نوشته : اطلاعیه صادر شد و گیرنده مراجعه نکرد
طی تماس تلفنی با مشتری ، مشتری قسم میخوره این مامور پست اصلا نیومده اطلاعیه هم نداده
هیچ مراجعه ای نکرده اما مامور پست روی بسته به راحتی این رو قید میکنه
روی بسته برگشتی نوشته :گیرنده پول نداشت
طی تماس تلفنی مشتری قسم میخوره که بابا پول رو توی خونه آماده کنار گذاشته بودم
روی بسته برگشتی نوشته : عدم مراجعه گیرنده و انتهای مهلت قانونی
به نظر شما مشتری باید برای دریافت بسته به واحد پست مراجعه کنه
یا اینکه مامور پست وظیفه داره بسته رو در محل خریدار تحویل بده
روی بسته برگشتی نوشته : خودداری از دریافت
آقا شما اصلا مراجعه کردی که کسی از دریافت خودداری کنه ؟
و نمونه های دیگری مثل :
آدرس شناخته نشد ! در محل نبود ! و...

5- سفارشات برگشتی من :
تعداد زیادی از سفارشاتی که از برگشت داده شدن غیر واقعی آن به صورت صد درصد
مطمئن شدم و به مسئولین سيستم هاي واسطه خرید پستی و فروش پستي (http://www.shopkeeper.ir/forum/forumdisplay.php?f=5) هم بصورت ایمیل و هم بصورت نامه کتبی ارسال کردم
و هیچ نتیجه ای هم نگرفتم .
تعداد سفارشات برگشتی من در دو استان واقعا زیاد و شک برانگیز هست
واقا میشه استنباط کرد که هر چه سفارش به این دو استان ارسال کنی ماموران
پست آنجا سفارشات را برگشت خواهند داد

6- سفارشاتی که دو بار ارسال و هر دو بار برگشت خورده :
یک مشتری دارم صاحب یک فروشگاه دارای یک تابلو مشخص در یک خیابان معروف هست .حال آنکه مامور پست
بسته را به دلیل اینکه آدرس این فروشگاه دارای پلاک نبوده برگشت داده . و روی بسته درج نموده این آدرس پلاک ندارد
من یک سوال دارم آیا یک فروشگاه که دارای آدرس مشخص و دارای تابلو هست احتیاجی به پلاک دارد
مجددا با مشتری خود تماس گرفته و پلاک را از ایشان جویا شدم و یک آدرس خیلی کامل را این بار بر روی بسته
درج کردم و سفارش را مجددا ارسال کردم .اما متاسفانه این بار هم بسته برگشت خورد
و روی بسته نوشته شده است که اخطار داده شده و گیرنده برای دریافت مراجعه نکرد ه
حال آنکه مشتری در فروشگاه حضور داشته و ادعای موجود بر روی بسته را کاملا تکذیب میکند
از این موارد تعداد زیادی دارم اما کو کسی که پیگیری کنه ؟

7- مدت زمان دریافت خرید اینترنتی توسط گیرنده :
خرید پستی آیا پیشتاز هست یا اینکه با لاک پشت ارسال میشود
تاریخ ارسال و دریافت توسط مشتری را در اکثر سفارشات خرید پستی نگاه کنید
مدت زمان چهار الی 10 روز هست
حال اینکه هزینه پست پیشتاز هم دریافت میشود

8- حاصل یک دل سوخته از فروش اینترنتی :
هزینه تبلیغات و مدت زمان تهیه محصول و بسته بندی و عمری که بر باد میره یک طرف !!!
جنسی که فروخته نشده و تکه تکه دریافت میکنی یک طرف !!!
و هزینه پست سفارش برگشتی که باید از جیب بدی یک طرف !!!
ساکت بودن مسئولین پست یک طرف !!!
عدم پیگیری سيستم هاي واسطه خرید پستی و فروش پستي (http://www.shopkeeper.ir/forum/forumdisplay.php?f=5) یک طرف !!!
نامردی مامور پستی که ناجوانمرادنه بسته رو برگشت داده هم یک طرف !!!

9- طعم تلخ سفارش برگشتی :
وقتی یک سفارش برگشت میخوره انگار با دستهای خودت وقت و زمان و عمر و سرمایه ات رو توی سطل آشغال ریختی
وقتی یک سفارش برگشت میخوره انگار تمام زحمات و تلاشت حرکت برای پرت شدن در یک دره عمیق بوده
وقتی یک سفارش برگشت میخوره انگار کسی با تبر تیشه به ریشه تو میزنه
وقتی یک سفارش برگشت میخوره انگار یک آوار بر سرت خراب مبشه
وقتی یک سفارش برگشت میخوره انگار یک سونامی دیگه اومده

mihanmc
2010-09-11, 01:14
به نظر من اون موقع جالب تر ميشه كه ميبيني سفارش برگشتي باز شده قبلا !!
نميدونم براي دوستان اتفاق افتاده يا نه ولي چند تا از بسته هاي من باز شده بود !
يكي سريال سفري ديگر بود كه باز شده برگشت خورد !
من به واسطه پستي گفتم ايشون گفتن چون محصول غيرمجاز هست نميشه پيگيري كرد ! چه ربطي داشت ؟ !:-@
دركل اين مشكلات زياد و فقط تنها راهش بوجود آمدن پست خصوصي يا پيك براي همه جاي ايران هست جز اين 2 هيچ راهي نيست ! يعني باور كنيد هيچ راهي نيست !!!!

shop-search
2010-09-11, 02:32
به نظر من اون موقع جالب تر ميشه كه ميبيني سفارش برگشتي باز شده قبلا !!!!!!

دقيقا براي من هم پيش اومده بود
من تمام بسته هام رو منگنه ميكنم اون هم به رنگ توسي
يك بار بسته من برگست خورد پاكت باز شده بود بعد منگنه خورده بود با رنگ طلائي. و اصلا منگنه قبلي من نبود.
يعني طرف باز كرد كپي كرد برگشت زد.

payegan
2010-09-11, 02:55
سفارش برگشتی و عدم پیگیری مسئولین
وقت اون رسیده که یک انتقاد جدی در مورد سيستم هاي واسطه خرید پستی و فروش پستي (http://www.shopkeeper.ir/forum/forumdisplay.php?f=5) هم داشته باشم

پرداخت - Pardakht ایران مارکت سنتر - Iran Market Center پارس پیک - Pars Peik فرستنده - Ferestande دنیا گستر - Dpay رایارا - Rayara پایگان - Payegan هموار - Hamvar پیک ایران - Peik Iran فروتل - Frotel بازیران - Baziran ایران بین - Iranbn

موارد رو به چندین بخش تقسیم میکنم :
......
روی بسته برگشی نوشته : اطلاعیه صادر شد و گیرنده مراجعه نکرد
طی تماس تلفنی با مشتری ، مشتری قسم میخوره این مامور پست اصلا نیومده اطلاعیه هم نداده
هیچ مراجعه ای نکرده اما مامور پست روی بسته به راحتی این رو قید میکنه

با سلام و احترام
با تشكر مبحث بسيار خوب و مهمي رو اشاره كرديد

در اينجا لازم است در مورد اين موضوع كه بصورت حرفه اي در پايگان مورد بررسي قرار گرفته مطالبي بيان شود

در ضرر ديدن يكطرفه و نا حق براي يك فروشگاه كه شكي نيست
يعني غير از فروشگاه نهاد ديگري منظور شركتهاي واسطه و خود اداره پست در ضرر سفارشات برگشتي سهيم نيستند
و كل هزينه به گردن فروشگاه است .

سال 86-87 سفارشات بلا تكليف زياد بوده اما برگشتي 4% و زير آن بوده
اما در سال 88 و مخصوصا 89 آمار بلا تكليف بسيار كم شده و برگشتي چندين برابر

از عمده عوامل برگشتي غير از مواردي كه دليل منطقي دارد به چند مورد اشاره مي كنم بعضي از اين موارد با موارد اشاره شده دوست خوبمان مشترك است .
(موارد داخل پرانتز دلايلي است كه در مهر برگشتي ميخورد)

1- خريدار از هزينه ارسالي كه روي محصول اضافه شده ناراحت است و به راحتي برگشت ميزند (از قبول خودداري كرد)
2- محل اداري است مامو پست بعد از ساعت كار اقدام به بردن محصول ميكند . ( د محل حضور نشد )
3 مامو پست قادر به پيدا كردن آدرس نيست اهميتي نمي دهد و برگشت ميزند (آدرس يافت نشد )
4- محل مشتري روستا است مامور اصلا اقدامي براي رساندن نميكند ( در مدت مقرر براي تحويل مراجعه نشد )
اظهار بي اطلاعي نمود و ....
اكثرا اگر مامور پست اهميت بيشتري به خرج بده و مسئول باشد 60 % موارد حل خواهد شد و ... البته زحمات اكثر ماموران خوب رو هم نبايد ناديده گرفت

دوست خوبون خوب اشاره كرد حتي اگر تماس بگيريد و از خريدار هم مطمئن باشيد مواردي رو خواهيد داشت محصول به دست مشتري نرسيده اما برگشت مي خورد (از قبول خودداري كرد) و ....
در ضمن در اين بين هستند سفارشاتي رو كه برگشت مي خورن اما هيچ وقت به دست فروشگاه نميرسند بخاطر اين مسئله كه حداقل جنس به دست فروشگاه برگردد
ما تو سيستمون وضيعتي رو ايجاد كرديم كه فقط هزينه سفارشات برگشتي رو كه فروشگاه تاييد مي كنه رو فروشگاه به پست پرداخت ميكنه
به هر حال اين مشكلي هست كه پايگان 2 ساله كه جدا دنبال مي كنه و اهميت داره
دوستان و همكاران ديگر نيز اگر نظري دارند مطرح كنند تا بحث به يك نتيجه خوبي برسه

با تشكر

shop-search
2010-09-11, 03:39
ما تو سيستمون وضيعتي رو ايجاد كرديم كه فقط هزينه سفارشات برگشتي رو كه فروشگاه تاييد مي كنه رو فروشگاه به پست پرداخت ميكنه
به هر حال اين مشكلي هست كه پايگان 2 ساله كه جدا دنبال مي كنه و اهميت داره

سلام.
ممنون ميشم در اين مورد بيشتر توضيح بديد.
كمي واضع نبود
سپاس

payegan
2010-09-11, 13:08
سلام.
ممنون ميشم در اين مورد بيشتر توضيح بديد.
كمي واضع نبود
سپاس

خواهش مي كنم
ببينيد برگشتي ها چند دسته هستند

اما ما كلا به 2 دسته اصلي تقسيم مي كنيم :

1 - برگشتي دفتر پستي : كه پست مقصد برگشت زده اما دست فروشگاه نرسيده
2 - برگشتي معمولي : كه پست برگشت زده و دست فروشگاه رسيده

يعني سفارش برگشتي كه جنس به دست فروشگاه واقعا برگشت خورده نه الكي

متوجه شديد ؟؟

shop-search
2010-09-11, 13:45
خوب در اين صورت باز هم بايد فروشگاه جريمه پرداخت كند كه.
درست نگفتم؟

payegan
2010-09-11, 13:52
خوب در اين صورت باز هم بايد فروشگاه جريمه پرداخت كند كه.
درست نگفتم؟

بله طبق روال جاري فروشگاه بايد پرداخت كنه
اما فقط سفارشات برگشتي رو كه به دستش رسيده و تائيد كرده نه كل سفارشات برگشتي رو .

پست در اين مورد ميگه ما سفارش رو رسونديم و هزينه ارسال رو ميگيريم ؟ چه برسه و يا برگشت بخوره ؟

شما چه نظري داريد ؟ يا بهتر بگم چه پيشنهاد و در خواستي داريد ؟؟

shop-search
2010-09-11, 14:57
پست در اين مورد ميگه ما سفارش رو رسونديم و هزينه ارسال رو ميگيريم ؟ چه برسه و يا برگشت بخوره ؟

شما چه نظري داريد ؟ يا بهتر بگم چه پيشنهاد و در خواستي داريد ؟؟

من حرف شما رو قبول دارم.
آره پست ارسال كرده و بايد هزينه دريافت بكند. اگر اينطور نباشد كه در سال كلي هزينه براي پست مي باشد.
ولي مشكل من و ديگر فروشگاه ها اين است.
كه وقتي يك شخص يك سفارش الكي ارسال ميدهد و با نشاني جعلي. چرا يك بند در زير فاكتور يا لينك پيگيري اضافه نميكنيد كه يك اخطار در اين مورد به خريدار بدهيد كه مسئوليت خريد خود را قبول كند تا ديگر چنين اشتباهي نكنند و جريمه سنگيني بايت اين كار به فروشگاه يا پست بپردازند؟

اينجوري اگر فقط 10 نفر در كل ايران جريمه سنگيني شوند و يك تبليغ گشترده بشود. ديگر چنين مشكلاتي پيش نخواهد آمد. و كسي جرعت چنين كاري به خود نميدهد. و مجبوند با IP خارجي ( فiلتر شkن يا ويP ان ) سفارش محصول دهند و فروشگاه هم آگاه به اين امر است و سفارش را نميفرستند.
از آنجايي كه در هر سفارش ip خريدار ثبت مي شود با هماهنگي پست و مخابرات (شركت هاي سرويس دهنده isp) اگر مچ 10 نفر از اين تماشگر نماهاي اينترنتي رو بگيريم ديگر چنين مشكلاتي به اميد خدا نيست.
درست نميگم؟

payegan
2010-09-11, 15:25
من حرف شما رو قبول دارم.
آره پست ارسال كرده و بايد هزينه دريافت بكند. اگر اينطور نباشد كه در سال كلي هزينه براي پست مي باشد.
ولي مشكل من و ديگر فروشگاه ها اين است.
كه وقتي يك شخص يك سفارش الكي ارسال ميدهد و با نشاني جعلي. چرا يك بند در زير فاكتور يا لينك پيگيري اضافه نميكنيد كه يك اخطار در اين مورد به خريدار بدهيد كه مسئوليت خريد خود را قبول كند تا ديگر چنين اشتباهي نكنند و جريمه سنگيني بايت اين كار به فروشگاه يا پست بپردازند؟

اينجوري اگر فقط 10 نفر در كل ايران جريمه سنگيني شوند و يك تبليغ گشترده بشود. ديگر چنين مشكلاتي پيش نخواهد آمد. و كسي جرعت چنين كاري به خود نميدهد. و مجبوند با IP خارجي ( فiلتر شkن يا ويP ان ) سفارش محصول دهند و فروشگاه هم آگاه به اين امر است و سفارش را نميفرستند.
از آنجايي كه در هر سفارش ip خريدار ثبت مي شود با هماهنگي پست و مخابرات (شركت هاي سرويس دهنده isp) اگر مچ 10 نفر از اين تماشگر نماهاي اينترنتي رو بگيريم ديگر چنين مشكلاتي به اميد خدا نيست.
درست نميگم؟

بله اما Ip برا خود مشكلاتي چون مجوز ، حريم خصوصي و غيره رو دارد

يك پيشنهاد شد با اين عنوان :

مشترک گرامی لطفا از ایجاد سفارش های نا معلوم خوداری نمائید در غیر این صورت سیستم پست به طور خودکار از ارسال دیگر مرسوله های ثبت شده شما در آینده خود داری خواهد کرد.همچنین هزینه ارسال سفارش های نا معلوم بر روی فیش تلفن شما درج خواهد شد.

اما هنوز معلق ميباشد و مورد تاييد قرار نگرفته

سفارشات برگشتي براي پست هنوز كلي درآمد محسوب ميشوند
و مشخص شدت دقيق شماره تلفن از روي IP در لحظه ثبت سفارش توسط خريدار ، درخواست همكاري از ISP و مخابرات . نهاد هاي ديگر ...

هنوز مشخص نيست !

دوستان ديگر چه پيشنهادي دارند ؟

shop-search
2010-09-11, 17:16
.همچنین هزینه ارسال سفارش های نا معلوم بر روی فیش تلفن شما درج خواهد شد.
سلام و خسته نباشيد.
اول اينكه اداره پست چه ارتباطي با اراده مخابرات داره؟
اين رو ميخوام بدونم. راهنماييم كنيد ممنون ميشم.

چرا براي پست در آمد ميشه؟ تازه براشون ضرر هم هست.
اون ها سفارش رو ارسال ميكنند بركشت ميخوره
ولي پست فقط هزينه ارسال رو ميگيره و دوباره براي ما برگشت ميده و هزينه اي نميگيره.
به جز مواردي كه ما دوباره بسته پستي را ارسال كنيم.
آيا منظور شما اين بود؟

هنوز مشخص نيست !

دوستان ديگر چه پيشنهادي دارند ؟[/quote]

payegan
2010-09-11, 17:54
.همچنین هزینه ارسال سفارش های نا معلوم بر روی فیش تلفن شما درج خواهد شد.
سلام و خسته نباشيد.
اول اينكه اداره پست چه ارتباطي با اراده مخابرات داره؟
اين رو ميخوام بدونم. راهنماييم كنيد ممنون ميشم.

چرا براي پست در آمد ميشه؟ تازه براشون ضرر هم هست.
اون ها سفارش رو ارسال ميكنند بركشت ميخوره
ولي پست فقط هزينه ارسال رو ميگيره و دوباره براي ما برگشت ميده و هزينه اي نميگيره.
به جز مواردي كه ما دوباره بسته پستي را ارسال كنيم.
آيا منظور شما اين بود؟

هنوز مشخص نيست !

بله منظور همين بود

و دوم اينكه آيا بدون هماهنگي مخابرات مي توان هزينه ارسال سفارش های نا معلوم بر روی فیش تلفن خريداري كه بي دليل منصرف مي شود رو از خريدار گرفت ؟

نهاد هاي مرتبط بايد همكاري لازم رو بكنند

با تشكر

shop-search
2010-09-11, 19:26
من يك طرح و ايده جديد دارم ولي در حال حاضر وقت اينكه توضيحات كامل بدم رو ندارم.
ولي بايد با پست هماهنگي بشه.
+++++++++++++++++++++++++
خوب حالا وقتش رسيد.
من ميخواستم بگم كه چه خوب ميشد اراده پست جمهوري اسلامي ايران به هر ايراني يك كد خريد اينترنتي ميداد.
يعني يك شناسه خريد.
يك چيزي مثل كارت ملي كه كسي از اطلاعات داخل اون با خبر نيست.
بعد طرف خريد ميكنه
در قسمتي از خريد كد شناسايي خودش رو وارد ميكنه با مشخصات فردي.
اينجوري از 2 ميليون نفري كه خريد اينترنتي ميكنند حتي 3 دونه هم برگشت نميخوره و مشكلي از برگشتي ها پيش نمياد.
دوستان من 1 ماه فكر كردم به اين نتيجه رسيدم.
خيلي زحمت كشيدم.
حتي ميخواستم ايده خودم رو به پست بفروشم.
نظر شما چيه؟
اينجوري هيچ خريدار نماي اينترنتي وجود نخواهد داشت و هيچ مزاخمي نداريم.
درست نميگم./

mihanmc
2010-11-30, 18:13
حرف شما درسته ولي اينكه به هر ايراني بده نميشه كه !
خيلي ها نمي دونن اينترنت چيه
به نظر من در حال حاضر ساده ترين راهي كه ميشه از برگشت خوردن محصول جلوگيري كرد اينه كه 1 - با مشتري تماس گرفته بشه 2 - سفارش زودتر ارسال بشه !

FeoDolaR
2010-11-30, 18:37
به نظر من مادامی که تحویل محصول به مشتری به شرط پرداخت هزینه از خود مشتری و در محل اون باشه، برگشتی وجود خواهد داشت ! اگر کد اینترنتی هم ثبت کنیم باز هم ممکنه وقتی مامور پست مراجعه میکنه مشتری نباشه و اگه نامه هم بزاره مراجعه نکنه (که البته من به شخصه حق میدم که مشتری مراجعه نکنه ، چون مشتری داره هزینه پست رو میده که محصول رو درب منزل تحویل بگیره، مگه اینکه خیلی محصول رو لازم داشته باشه یا خیلی با وجدان باشه که بخواد بره پست محصولش رو تحویل بگیره )

بهترین راه به نظر من مجاب کردن مشتری ها به پرداخت آنلاین یا واریز به حسابه به طرق مختلف مثل تخفیف قابل توجه یا هدیه های خوب و.... هست

ARCHIVEMASTER
2010-11-30, 19:02
به نظر من هم اگه با مشتری تماس گرفته بشه و محصول رو زود برای مشتری ارسال کنیم میزان برگشتی های به مقدار صفر میل می کند...
طبیعیه وقتی مشتری یه سفارس ثبت میکنه و دو روز بعد باهاش تماس گرفته میشه و 4 روز بعدش سفارش براش ارسال میشه ممکنه پشیمون شه.
به نظر من بهترین تبلیغ کیفیت کاره...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
فروشگاه اینترنتی همیشه حراج
www.hamisheharaj.com