PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیستم های جدید فروش و خرید پستی در راهند...

Reza
2010-10-24, 14:33
دیروز به طور اتفاقی به صفحه http://www.postdm.post.ir/HomePage.aspx?lang=fa-IR&site=postdm.post&tabid=8580&mid=0 مراجعه کردم و متوجه شدم که ظاهرا قراره 4 تا سیستم واسطه خرید پستی دیگه به مجموع این ده تا شرکت فعلی اضافه بشه . اطلاعات این شرکت ها ازین قراره :

نام شرکت : شرکت صدای همراه نیایش
آدرس وب سایت : www.ersalmarket.ir
نام مدیر عامل : آقای محمد رضا فتاح
آدرس شرکت : خیابان شریعتی بعد از خیابان ملک خیابان شهید کشواد خیابان کلیم کاشانی بن بست سعید پلاک 22 واحد 2
تلفن تماس با شرکت : 88424928

نام شرکت : شرکت رایانه پرداز اشکان
آدرس وب سایت : http://www.mellatmarket.com
نام مدیر عامل : آقای طاهر عمرزاده کرکان
آدرس شرکت : آذربایجان غربی - ارومیه - فلکه مخابرات خیابان حسنی - خیابان خیر آبادی نبش کوچه دوم
تلفن تماس با شرکت : 04413455270 و 04413458399

نام شرکت : شرکت گویا الکترونیک میهن
آدرس وب سایت : http://www.ghazalmarket.com
نام مدیر عامل : آقای همایون رضا بورنگ
آدرس شرکت : تهران اتوبان رسالت نرسیده به چهارراه مجیدیه ابتدای کوچه طلوعی پلاک 8
تلفن تماس با شرکت : 22509497

نام شرکت : شرکت توسعه فناوری اطلاعات میراث آریا
آدرس وب سایت : http://www.cheshop.ir
نم مدیر عامل : آقای شاهین مهدوی نژاد
آدرس شرکت : تهران خیابان مطهری خیابان لارستان پلاک 18
تلفن تماس با شرکت : 88898827 و 88898828

امیدوارم با افزایش تعداد سرویس دنده های خرید و فروش پستی ، سطح کیفیت سرویس ها و رضایتمندی فروشنده ها هم افزایش پیدا کنه و با ایجاد یک رقابت سالم ، تمام شرکت ها بتونن به افزایش فرهنگ خرید و فروش اینترنت و به دنبال اون سهولت مبادلات اینگونه خریدها اقدام کنند .

ashkan-s
2010-10-24, 15:11
سلام
از بچه های مشهد شنیدم یک شرکت دیگر با مدیریت فردی به نام آقای منصوریان هم در حال بستن قرارداد هست که در این لیست نبود
اما به هر حال من پیشنهادم شرکت پاداش تجارت گستر (هموار (http://www.hamvar.ir/)) هست.

p30maps
2010-10-24, 15:51
جالبه!

1- به نظر میرسه میراث آریا برای سازمان میراث فرهنگیه و قصد جذب فروشگاه نداشته باشه

2- ارسال مارکت که Down شده

3- غزال مارکت هیچ محتوایی نداره به سایت اصلی ایران مارکت سنتر خیلی شبیه!

4- ملت مارکت سنتر هم که از ایران مارکت کپی کرده

به نظر من هیچکدام از این سیستم ها نمی تونن با وجود سیستم های قوی مثل ایران مارکت، پارس پیک، فرستنده، پایگان و دی پی کاری از پیش ببرند.

Reza
2010-10-24, 16:00
سلام
از بچه های مشهد شنیدم یک شرکت دیگر با مدیریت فردی به نام آقای منصوریان هم در حال بستن قرارداد هست که در این لیست نبود

در مورد ایشون اطلعاتی توی سایت اداره پست دیده نمی شد.
شاید هنوز قراردادشون قطعی نشده

Reza
2010-10-24, 16:03
به نظر من هیچکدام از این سیستم ها نمی تونن با وجود سیستم های قوی مثل ایران مارکت، پارس پیک، فرستنده، پایگان و دی پی کاری از پیش ببرند.
با در نظر گرفتن شرایط فعلی شاید فرمایش شما صحیح باشه اما با توجه به اینکه این شرکت ها هنوز به طور کامل اعلام وجود نکردن و هنوز در مرحله پیاده سازی سیستمشون هستن ، به نظرم اینجور نتیجه گیری زیاد دور اندیشانه نیست!
قطعا این شرکت ها با رقبا آشنایی داشتن و حتما احساس کردن که میتونن سرویس های بهتر و با کیفیت تر و متنوع تری رو ارائه بدن که پا به این رقابت گذاشتن و الا هیچ وقت همچین کاری رو نمی کردن .
البته ممکنم هست توی مرحله پیاده سازی و تبلیغات موفق هم نباشن که تمام این مسائل بستگی به تیم مدیریت ، فنی و پشتیبانی این شرکت ها داره

mostafa
2010-10-24, 16:41
به نظر من هم خیلی خوبه که شرکت ها ی خرید فروش پستی در حال افزایش هستند. به نظر من این افزایش میتونه بابت رقابت سالم و در نتیجه پیشرفت تجارت الکترونیک ایران بشه ...

p30maps
2010-10-24, 18:57
با در نظر گرفتن شرایط فعلی شاید فرمایش شما صحیح باشه اما با توجه به اینکه این شرکت ها هنوز به طور کامل اعلام وجود نکردن و هنوز در مرحله پیاده سازی سیستمشون هستن ، به نظرم اینجور نتیجه گیری زیاد دور اندیشانه نیست!
قطعا این شرکت ها با رقبا آشنایی داشتن و حتما احساس کردن که میتونن سرویس های بهتر و با کیفیت تر و متنوع تری رو ارائه بدن که پا به این رقابت گذاشتن و الا هیچ وقت همچین کاری رو نمی کردن .
البته ممکنم هست توی مرحله پیاده سازی و تبلیغات موفق هم نباشن که تمام این مسائل بستگی به تیم مدیریت ، فنی و پشتیبانی این شرکت ها داره

منظور من این نبود که اصلا نتونن کار کنن. اما سیستمی که بعد از قراردادش با پست هنوز سایتش مشکل داره به نظر شما می تونه موفق باشه.

به طور کلی با اضافه شدن سیستم های پستی رقابت بهتری ایجاد میشه! البته به شرطی که پست کم نیاره

hamidtbt
2010-11-01, 15:34
فکر کنم شرکت ارسال مارکت قرار داد بسته چون تو سایت پست شماره حسابش را گذاشته که اون سه تا شرکت جدید هنوز اعلام نکردند
نمیدونم چرا سایتش باز نمیشه

جالبش اینجاست که این 4 تا شرکت جدید بجز شرکت توسعه فناوری اطلاعات میراث آریا بقیه آخر آدرشون مارکت دارند که یه جورایی آدم فکر میکنه زیر مجموعه ایران مارکت سنتر باشند البته فقط یه نظر شخصی هست شاید اینطوری که من فکر میکنم نباشه .

bahman-o
2010-11-01, 17:12
البته این سیستم ها هنوز به صورت رسمی اعلام آمادگی نکردند و فقط یک دمو روی سایتهاشون آپلود کردند که مورد تاییدیه اداره پست بشه و تست بشه فعلآ به قالب ها و شکل ظاهری نباید دقت کرد تا یک ماه آینده معلوم میشه که به شکلی وارد بازار می شوند و امکاناتشون برای رقابت چه خواهد بود . برای همشون آرزوی موفقیت می کنم . از دوست خوبمان آقا رضا هم ممنون که اطلاع رسانی کردند .

as87
2010-11-01, 18:24
الان مشكلات اصلي رو تاخير پست، ممنوعات پستي(عطر و ادكلن و ...)، عدم تعهد كارمنداي پست، سفارشات برگشتي و هزينه‌بالاي پست سفارشي هست كه هيچ‌كدوم از اين شركتها هيچ كاري نمي تونن بكنند. بجز كار فرهنگي در مورد سفارشات برگشتي.
متاسفانه اين افزايش رقابت مثبت نيست و در نهايت باعث خودزني شركتها ميشه و مجبورن كيفيت كارشون رو پاين بيارن تا بتونن رقابت كنند.

Reza
2010-11-01, 19:35
متاسفانه اين افزايش رقابت مثبت نيست و در نهايت باعث خودزني شركتها ميشه و مجبورن كيفيت كارشون رو پاين بيارن تا بتونن رقابت كنند.
به نظرتون چرا باید کیفیت رو پایین بیارن تا بتونن رقابت کنن ؟
به نظر من مجبورا کیفیت و پشتیبانی شون رو بالاتر و بهتر کنن تا بتونن رقابت کنن!!!

as87
2010-11-01, 23:33
به نظرتون چرا باید کیفیت رو پایین بیارن تا بتونن رقابت کنن ؟
به نظر من مجبورا کیفیت و پشتیبانی شون رو بالاتر و بهتر کنن تا بتونن رقابت کنن!!!

در شرايطي حرف شما درست هست كه بازار ازاد باشه اما بازاري كه پست ايران درش دخالت مي‌كنه يه سيستم بسته‌ هست و خودتون شرايط رو بهتر مي‌دونيد.
يه مثال مي‌زنم الان يه شركت اومده و داره بدون دريافت وجه پنل ميده حالا شما به عنوان يه شركت رقيب مجبوريد هزينه‌پنل رو تا جايي كه ميشه بياربد پايين كه يعني درامد مياد پايين و يعني به جاي اينكه سايت روي يه سرور توي بهترين ديتاسنتر باشه مياد رو vps و مشكلات ....

البته دير يا زود بايد اين سيستم‌هاي پستي برچيده بشن:-b يا شرح وظايفشون تغيير كنه و به عنوان يه حامي مصرف كننده بيان به يه نوعي به سايتها اعتبار بدن.

mory_sl
2010-11-03, 07:19
با سلام.
نظر من اینه که اضافه شدن به تعداد این شرکت های واسطه پستی مزایا و معایبی داره.
خوب دوستان بعضی از مزایاشو گفتن حالا من چندتا معایبش رو میگم.

اولین عیبش سردرگمی این فروشگاه داران هستش ( مخصوصا کسایی که می خوان تازه شاپ راه بندازن )

اون زمانی که 3_4 تا شرکت پستی بود سر در گم بودن و نمی دونستن با کدوم قرار داد ببندن بهتره و مرتب میدید در انجمن ها یه تایپیکی زده می شد به نظرما با فلانی قرارداد ببندم بهتر یا با ...؟ ( هر چند الانش هم هست )
و بالاخره هم اشتباه می کردن و میرفتن با اون شرکته بده /:) ( عدم پرداخت =)) ) قراداد می بستن و سرمایه خودشون رو به باد می دادن و پولشون هم خورده می شد.
الان که دیگه بشن 10 _ 15 تا دیگه خدا می دونه قراره چی بشه.

و عیب دیگش می تونه عدم توانایی مدیران شرکت پست در سامان دهی این شرکت ها باشه و همین الانش هم می بینید که عدم وجود نیروی متخصص در این شرکت باعث شده مشکلات عدیده ای به وجود بیاد. ( هم واسه فروشندگان و هم مشتریان و تا حدودی شرکت های واسطه )
و در اینجا به حرف همون دوستمون می رسیم که گفتند عیب کار این وسط خود شرکت پست هستش .

و در آخر هم باید بگم که با نظرتون راجع به ایجاد شدن رقابت بین این شرکت ها موافقم , البته اگه واسه کله پا کردن هم دیگه وارد عمل نشن و اقداماتی انجام ندن که این وسط فروشگاه داران متضرر بشن.

پیروز و سربلند باشید.

hamidtbt
2010-11-08, 17:57
سایت ارسال مارکت درست شد