PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بنرهای حمایت از زلزله زدگان آذربایجان

kapo
2012-08-12, 14:14
بنرهای گرافیکی حمایت از آسیب دیدگان و مردم شریف آذربایجان در اندازه های مختف

250 در 400
4361
500 در 350
4362
940 در 250
4363
120 در 240
4364
468 در 60
4365
120 در 12
4366

می تونید به آدرس های زیر لینک بدید:
شماره حساب کمک های مردمی سازمان هلال احمر ایران http://www.rcs.ir/?p=8481
درخواست سازمان انتقال خون برای اهدای خون (http://www.ibto.ir/DesktopModules/News/NewsView.aspx?TabID=1&Site=ibto&Lang=fa-IR&ItemID=2933&mid=12289&wVersion=Staging)

کاورهای درخواست اهدای خون اضافه شد:
4376

4377

4378

4379

aypackco
2012-08-12, 15:19
مرسی خیلی خوب شدن
ولی کسی تو تلویزیون اطلاع رسانی نمیکنه انگار تو هندوراس زلزله شده

peymaniran
2012-08-12, 15:23
مرسی خیلی خوب شدن
ولی کسی تو تلویزیون اطلاع رسانی نمیکنه انگار تو هندوراس زلزله شده

مگه سوریه است ؟

Vahid. Sh
2012-08-12, 15:57
تو خبر ها گفتن نیازی به کمک مردمی نیست فعلا

kapo
2012-08-12, 16:39
نیاز به کمک مالی نیست فعلاً، اما میشه از طریق سازمان هلال احمر کمک کرد. همین طور از طریق یونیسف (اگر در این راه هم کمک نشه، مطمئناً در کار بشردوستانه دیگه ای هزینه میشه)
اما کسانی که میتونن برن و در امدادرسانی کمک کنن (پزشک، پرستار و امدادیار) نیاز هست
ساده ترین و واجب ترین کمکی که همه مون می تونیم بکنیم اهدای خون هست. به خاطر ماه رمضان میزان اهدای خون کم میشه و الآن شاید نیاز به بانک خون خیلی زیاد باشه
و موضوع خیلی مهم کمک و رسیدگی روحی و روانی به آسیب دیدگان هست. که این مورد بیشتر بر عهده مسئولین هست. البته همیشه انسان های فداکاری هم بودند که منفعت شون، شادی دیگران هست.

و ما هم می تونیم لااقل در غم این مردم عزیز شریک باشیم و بهشون تسلیت بگیم و اطمینان بهشون بدیم که تنها نیستن. آیا "مردم ایران" به اندازه "استیو جابز" برامون اهمیت ندارن؟ عکس پروفایل ها شده بود جابز، سایت ها و وبلاگ ها عکس و بنرش رو گذاشته بودن، امضا ها شده بود خبر مرگ جابز یا جمله ای ازش و ...

aminzayer
2012-08-12, 16:46
وب مسترهای عزیز با اینکه خودم آذربایجانی نیستم ولی احساس همدردی و کمک به هم نوع را با قرار دادن بنرهای دوست عزیزمان و لینک کردن به شماره حساب کمک های مردمی هلال احمر را عملا نشان دادم
فکر می کنم در این لحظات اطلاع رسانی و کمک های مردمی می تونه بسیار موثر باشه حداقل دسترسی فیزیکی نداریم می توانیم حمایت کنیم

اینم لینک شماره حساب کمک های مردمی هلال احمر ایران از سایت خودش http://www.rcs.ir/?p=8481

اگر تمایل دارید بنر ها را متناسب با سایز به لینک بالا در سایتتان قرار دهید

صفامنش
2012-08-12, 16:53
سلام.

دلیل عدم پوشش خبری صدا و سیما از زلزله طبق ادعای یکی از دوستان:

در فاجعه بم، شاهد دزدی و سرقت توسط افراد سودجو بودیم. حتی در یک مورد یک دست زن بخاطر طلاها و جواهرات توسط سارقین بریده شده بود. علت عدم اعلام زلزله جلوگیری از هجوم افراد سودجو و به ظاهر کمک کننده است.

در هر صورت، خوش به حال ما که همیشه بجای جواب دادن به سوال، صورت مساله رو حذف میکنیم. روش بومی حل مشکلات!!!!

موفق باشید.

as87
2012-08-12, 17:13
در فاجعه بم، شاهد دزدی و سرقت توسط افراد سودجو بودیم. حتی در یک مورد یک دست زن بخاطر طلاها و جواهرات توسط سارقین بریده شده بود. علت عدم اعلام زلزله جلوگیری از هجوم افراد سودجو و به ظاهر کمک کننده است.
.

البته این یکمی به نظر شبیه جوک هست.
به خاطر اینکه هر النگویی رو میشه با یه سیم چین برید، اما برای برش استخون نیاز به یه وسیله برقی هست که سرو صدای زیادی ایجاد می کنه. حداقل من وقتی خودم رو جای دزد میزارم حاظر نیستم وقتی کاری رو میشه به این راحتی انجام داد، همچین کار فجیعی رو انجام بدم.

sarban
2012-08-12, 18:27
مگه سوریه است ؟

الان موضوع تاپيك يه چيز ديگست چرا اسپم ميدي و بحث رو عوض ميكني لااقل احترام تاپيك رو داشته باش تا منحرف نشه

Vahid. Sh
2012-08-12, 18:43
از تهران چجوری میشه خون اهدا کرد که زود برسه اونجا ؟

صفامنش
2012-08-12, 19:44
البته این یکمی به نظر شبیه جوک هست.
به خاطر اینکه هر النگویی رو میشه با یه سیم چین برید، اما برای برش استخون نیاز به یه وسیله برقی هست که سرو صدای زیادی ایجاد می کنه. حداقل من وقتی خودم رو جای دزد میزارم حاظر نیستم وقتی کاری رو میشه به این راحتی انجام داد، همچین کار فجیعی رو انجام بدم.

سلام.

شاید هم دست قطع شده رو از زیر آوار در آوردن کلا با طلاهاش!

در کل این یک نقل قول از کسی بود که مدافع عدم پوشش خبری صدا و سیما بود.

امیدواریم زودتر همه آسیب دیده ها شرایط مطلوب رو پیدا کنن و دوستان عزادار هم ما رو تو غم خودشون شریک بدونن.

موفق باشید.

nima_haji
2012-08-12, 20:18
واقعا تف تو شرف صدا و سیما واقعا خاک تو سرشون
دوستان بیرون بودم واقعا وضع مردم خرابه و کسی جز هلال احمر کمک رسانی نمی کنه
امار تلفات هم خیلی بالاست و بیشتر روستایی ها خودشون جسد ها رو دفن می کنند

وای خدا اگه به جای ساخت بیمارستان رایگان تو نجف یدونه بیمارستان تو ورزقان می ساختند چی می شد جای دوری می رفت
خدا لعنت شون کنه

Reza
2012-08-12, 21:07
ممنونم کاپو جان
بنرهای داخل انجمن قرار گرفت
تشکر از شما

dorna1390
2012-08-12, 21:20
امروز آذربایجان ، این کوه استوار ، در سوگ عزیزانش و بی صبری بازماندگانش کمر خم کرده است
می دانیم که استوارتر از قبل قامت برخواهد افراشت اما جای خراش بغضهای پنهان و اشکهای آشکار بر سینه ستبرش تا جاودان باقی خواهد ماند

mihangraph
2012-08-12, 22:07
این که یکی از دوستان اتفاقات بعد از زلزله بم رو یادآور شدن رو میشه به عنوان یکی از دلایل اصلی عدم انعکاس خبر دونست...بنده خودم رشته تحصیلیم و شغل اصلیم تو بیمارستان هست و در چنین مواقعی مطمئنا یا خودم میرم به منطقه حادثه دیده و یا از دوستان و همکارانی که میرن خبر هاشو میگیرم..در زلزله بم نرفتم ولی شرح حوادث رو از زبان دوستان شنیدم..
متنی که پایین براتون میزارم یه کم طولانی هست ولی سعی کنید بخونید.. گوشه ای از اتفاقات تاسف بار بعد از زلزله بم رو توصیف میکنه...

آقايون بالانشين نتونستند اين بحران رو مهار کنند... اومدن زلزله اجتناب ناپذير بود... من حالا به اين کاري ندارم که چرا خونه ها استحکام نداشت... ولي اتفاقاتي که بعد از زلزله افتاد خيلي برام مهمه...
دو شب تو خوابگاه بچه هاي خوابگاه لطف کردند و حدود 250 هزار تومن براي زلزله زده ها جمع شد... شنيدم از بچه هاي خوابگاههاي دخترونه هم کلي وسايل مثل لباس و چيزاي ديگه جمع شده بود... اين کمکا با يه اتوبوس و يه وانت براي مردم مصيبت زده فرستاده شد... آقاي مرادي هم از نگهبوناي خوابگاه ماست... خيلي آدم دلسوزه... از اون روز اول کلي زور زد تا بره اونجا و يه کمکي بکنه... بالاخره هم با همين کاروان دانشگاه رفت... مطالبي که مينويسم عين واقعيته... تماماً ديده هاي آقاي مرادي هست...
وقتي رسيدند بم هيچکي نبود که راهنماييشون کنه که کمکا رو کجا بايد تخليه کنند... با هزار زحمت محل هلال احمر بم رو پيدا کردن ولي دريغ از يه آدم که جواب اونا رو بده... اونجا هم کسي نبود... وقتي اومدند بيرون يه کاميون بنز ازشون جلو ميزنه هنوز وارد شهر نشده بودند که اشرار به کاميونه حمله ميکنند و لختش ميکنند ... همه چي رو ميبرند... هر چي هم بدردشون نمي خوره مينداختند دور... بعد چشمشون به ماشيناي دانشگاه ما ميفته ... اومدند تا اينارو هم غارت کنند ولي در اينجا آقاي مرادي و دوستانشون فرار را بر قرار ترجيح ميدند و از دست اونا در ميرند... به محل يه شرکت خودروسازي ميرسند ازشون ميپرسند اين سوله ها که بايد کمکا رو توش خالي کنيم کجاست؟ يارو ميگه درست اومدي ته اين خيابون دو تاسوله هست که مال هلال احمره بريد اونجا... ميرند اونجا و ميبينند که دارند بار يه کاميون رو خالي ميکنند... آقاي مرادي و دوستانشون هم شروع ميکنند تا به اونا کمک کنند ولي يه دفعه آقاي مرادي مشکوک ميشه و بعد از مشورت با بقيه تصميم ميگيرند که اون محل رو ترک کنند ولي مسوول اونجا ولکنشون نبود و اصرار ميکرد تا بارشون رو خالي کنند ... آقاي مرادي و دوستانشون با زحمت از اونجا خارج شدند... بعداً معلوم شد که اينها هم دزد بودند و اين شرايط رو براي استفاده مناسب ديده بودند... اون سوله ها اصلاً مال هلال احمر نبود... اي انسانهاي کثيف... اصلاً لفظ انسان براي شماها درست نيست...
خلاصه با هزار زحمت تونستند بچه هاي هلال احمر رو پيدا کنند و جاي تحويل هدايا هم مشخص شد... آقاي مرادي تعريف ميکرد: از اينجا تا ميدون انقلاب فقط ماشين وايساده بود... بنازم به اين همه مهر و عاطفه مردم خوب ايران... آقاي مرادي تعريف ميکرد وقتي داشتند بارها رو پياده ميکردند چنان پرتشون ميکردند که اگه چيز شکستني توش بود حتماً ميشکست... چقدر آب معدني فرستاده بودن که حيف و ميل شده بود... براي دستشويي رفتن از آب معدني استفاده ميکردند... کنسروايي که مردم فرستاده بودند ميخوردند... يه خانومه که اومده بود در وليعصر تا کمکشو بده يه کنسرو و يه لباس گرم آورده بود خدا ميدونه با چه بغضي اونا رو اهدا ميکرد و ميخواست که اينارو حتماً بدست زلزله زده ها برسونند... اونوقت يه سري آدم پيدا ميشند اينجوري رفتار ميکنند... آقاي مرادي و دوستانشون بارها رو خالي ميکنند و بعد از نيروهاي هلال احمر ميخواند که يه کاري دست اونا بدن تا انجام بدن... اما دريغ از برنامه ريزي... گفتند: هر جا ميتونيد بريد و هر کاري که ميخوايد بکنيد... آقاي مرادي و دوستانشون رفتند توي شهر ببينند چه خبره... دزدا داشتند دزدي ميکردند... هر کي يه وانت آورده بود هر چيز بدرد بخوري که تو خرابه ها پيدا ميکرد بار ماشينش ميزد... انگار سازماندهي اين دزدا قويتر بوده... يه جايي يه ديوار افتاده بود رو يه کاميون پر از پسته هاي صادراتي و کجش کرده بود... چند تا بچه داشتند پسته ها رو ميدزديدند ... يه سرباز هم اون نزديکيها بود که هيچ کاري باهاشون نداشت. وقتي آقاي مرادي بهش اعتراض ميکنه که چرا هيچ کاري نميکني ميگه ولشون کن بزار هر کاري ميخوان بکنند و لي وقتي با عصبانيت آقاي مرادي روبرو ميشه مجبور ميشه که اونارو فراري بده... اما فرداي اون روز نه خبري از کاميون بود و نه خبري از پسته ها... بله کاميون رو با بارش برده بودن...

آقاي مرادي تعريف ميکنه يه جايي داشتند يه کاميون رو لخت ميکردند... زنه کناري وايساده و شوهرش هي ميره يه چيزي از کاميون ورميداره مياره ميزاره کنار زنه... زن و مرد خوشحال از اين کارشان... مرده انگار به شکار شير ميره و بر ميگرده...
آقاي مرادي تعريف ميکرد چه مرده هايي رو که براي قاچاق مواد مخدر ندزديدند!!! چه دختراي يتيمي رو که براي قاچاق به کشورهاي عربي ندزديدند!!!
اين غارتگرا حتي به خارجي ها هم رحم نکردند... دو تا از کاميوناي سوئيسي رو که از فرودگاه ميومدند دزديدند و راننده يکي از اونا رو کشتند... يه راننده ايراني رو با چماق زدند طوريکه قطع نخاع شد... يکي رو چاقو زدند و ...
اين همه دزدي همه به اين خاطر بود که تا روز چهارم بم نيروي انتظامي نداشت... دزدا غارتگرا قاچاقچي ها هر جنايتي که خواستند مرتکب شدند... چقدر من احمقم فکر ميکردم که دولت کاملاً به اونجا مسلطه... چه خيال خامي... دريغ از برنامه... دريغ از سرعت عمل... تا روز چهارم چه اتفاقاتي که اونجا نيفتاد؟

شهر بوي تعفن ميده بايد با ماسک راه رفت... طرف قبرستان که بدتره بوي تعفن وحشتناکه... بيچاره آخونداي اونجا که کار غسل و نماز رو انجام ميدن... وبا نگيرن خوبه... آقاي مرادي تعريف ميکرد يه بيل مکانيکي اونجا داشت تند تند زمين رو سوراخ ميکرد و مرده ها رو بدون کفن تو اون سوراخا ميزاشتند... قبرستاني که به اندازه شهر بم گسترش پيدا کرده... قبرستاني پر از مرده هاي نا شناس...

نحوه پخش هداياي مردم: اين آقايون امدادگر خودمون يه ماشين رو پر از وسايل ميکردند و تو شهر راه ميفتادند... هر کي که زورش بيشتر جنس بيشتري بهش ميرسيد... اون بنده خدايي که روش نميشد يا اون پير زني که نميتونست جلو بياد بايد از گشنگي ميمرد... آخه اين ديگه چه جور توزيع آذوقه است؟؟؟

اما کار گروههاي امداد خارجي خيلي تميز بود: آقاي مرادي بعد از ديدن کارشون به اين نتيجه رسيد که کار تجسس واقعاً يه کار تخصصي هست... شايد يکي زنده باشه وقتي يه آدم ميره رو خرابه ممکنه آوار بيشتر به اون فشار بياره و بميره... خارجي ها اول اون ناحيه يي رو که ميخواستند بگردند کاملا ديوار کشي ميکردند بعد سگ زنده ياب رو ميفرستادند تو اون ناحيه... سگ با دستور مربيش وجب به وجب رو ميگشت و اگه کسي رو پيدا ميکرد علامت ميداد... بعد سگ مرده ياب کارشو شروع ميکرد... خلاصه کارشون جالب بود... خارجي ها با اين کارشون 600 نفر رواز زير آوار نجات دادند...
آقاي مرادي ميگفت تا روز چهارشنبه که بر ميگشتند هنوز يک سوم شهر بم دست نخورده بوده... تازه يه روستا حدود 40 کيلومتريه بم بوده که اون هم با خاک يکسان شده بود ... اونجا که کاملاً دست نخورده بود... نميدونم اگه کسي زنده بود تا حالا زنده مونده؟؟؟

خارجي ها حتي يه ليوان آب از ايراني ها نگرفتند... همه چي رو با خودشون آورده بودند حتي موتور برق...

اين که يه عده آدم که بويي از انسانيت نبردند و تو اين شرايط کاراي کثيفي انجام ميدن تو کشور ما يه واقعيته... ولي اون آقايوني که اون بالا نشستند نبايد پيش بيني اين کار رو ميکردند؟ آخه پس ستاد بحرانشون چيه؟؟؟ آخه اونا چطور با بحران برخورد کردند؟؟؟ تو اين چند سال گذشته اينقدر زلزله داشتيم تو رودبار تو اردبيل تو قزوين و ... آخه چرا فکر نميکنند؟ چرا برنامه ريزي نميکنند؟ چرا چرا و چرا؟ چرا درس عبرت نمي گيرند؟

خدا ميدونه اين همه پول که ايرانيها و خارجيها دادند چي ميشه ؟ من که چشمم آب نميخوره به دست زلزله زده ها برسه!!!

اين واقعيتهايي بود که اتفاق افتاده بود ... البته ميگن الان اوضاع بهتر شده... همه مردم رو از شهر بردن بيرون و يه جايي بيرون شهر اسکان دادند...
اميدوارم از حالا به بعد به فکر اونا باشند...

kapo
2012-08-12, 22:40
از تهران چجوری میشه خون اهدا کرد که زود برسه اونجا ؟

بخشی از فرآورده های خونی و مایحتاج پزشکی مورد نیاز از طریق هوایی ارسال میشن. بانک خون همیشه یک مقداری رو به عنوان ذخیره نگه می داره و در واقع خون اهدایی ما جایگزین اون میشه.

متأسفانه در حالی که فرماندار اهر و خود هلال احمر اعلام می کنه بیشترین نیاز ما به مواد غذایی، آب آشامیدنی و چادر هست، در حالی که هلال احمر ترکیه و صلیب سرخ چندین کشور و نیز دفتر یونیسف در تهران اعلام آمادگی برای کمک کردن، باز هم سازمان هلال احمر میگه نیازی به کمک های بین المللی نداریم! نمی دونم تا کی باید همه چیز (حتی مردم) رو فدای سیاست و بازی هاش کنیم.

متأسفانه پس لرزه ها همچنان ادامه داره و شرایط خوبی از این لحاظ وجود نداره (تا کنون بیش از 60 پس لرزه گزارش شده). و این مسأله باعث وجود نگرانی است.
موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران از 8 ماه پیش اعلام کرده بود که این گسل در حال فعال شدن هست. و خب این می طلبید که ستاد مدیریت بحران آمادگی لازم رو پیدا می کرد.

این که یکی از دوستان اتفاقات بعد از زلزله بم رو یادآور شدن رو میشه به عنوان یکی از دلایل اصلی عدم انعکاس خبر دونست...بنده خودم رشته تحصیلیم و شغل اصلیم تو بیمارستان هست و در چنین مواقعی مطمئنا یا خودم میرم به منطقه حادثه دیده و یا از دوستان و همکارانی که میرن خبر هاشو میگیرم..در زلزله بم نرفتم ولی شرح حوادث رو از زبان دوستان شنیدم..

البته این مسائل متأسفانه وجود داره و ربطی هم به زلزله نداره. این سوء استفاده ها در شرایط عادی هم داره صورت می گیره. اما هیچ کدوم دلیل نمیشه که این فاجعه رو پوشش ندن. لااقل با گذاشتن یک بنر سیاه گوشه برنامه های تلویزیون.

Dojin.ir
2012-08-12, 23:03
من بنر رو در سایتم گذاشتم
www.highstar.ir

mihangraph
2012-08-12, 23:17
البته این مسائل متأسفانه وجود داره و ربطی هم به زلزله نداره. این سوء استفاده ها در شرایط عادی هم داره صورت می گیره. اما هیچ کدوم دلیل نمیشه که این فاجعه رو پوشش ندن. لااقل با گذاشتن یک بنر سیاه گوشه برنامه های تلویزیون

بنده هم نمیخوام دفاع کنم ازین عملکرد بد صدا و سیما و گفتم یکی از دلایل میتونه این باشه و دلیل مهمی هست..
البته اگر ازین مورد بگذریم اگر یه نگاه کوتاهی به اتفاقات چند وقت گذشته بندازیم عزای عمومی در ایتالیا برای کشته شدگان زلزله , عزای عمومی در مصر , در عربستان , نیمه افراشته شدن پرچم ها و عزای عمومی در آمریکا به خاطر حادثه تیر اندازی و خیلی موارد دیگه ولی وقتیبه ایم مورد نگاه میکنیم میبینیم که حتی هنوز یه پیام تسلیت درست و حسابی داده نشده..و فقط تو خود اذربایجان شرقی دو روز عزای عمومی اعلام شده..

بنده هم با دوستان هم عقیده هستم که متاسفانه مجموعه ی دولت خیلی خیلی بد داره عمل میکنه در این موارد..

mdark
2012-08-13, 00:17
چقدر بده که هنوز حجم گسترده ای از هموطنان ما در کشور ، در خونه هایی زندگی میکنن که با 1 زمین لرزه ، همه کس و همه چیشون رو از دست میدن :(

SainaWeb.Com
2012-08-13, 00:20
https://www.facebook.com/Hemayat.Azarbaijan

ishopcenter
2012-08-13, 00:47
در سایت من هم اضافه شد
http://www.flashbazar.ir

kapo
2012-08-13, 01:14
کاورهای درخواست اهدای خون اضافه شد:

http://img.online-dl.com/images/f2786_blood2.jpg

4376

4377

4378

4379

لینک مناسب: درخواست سازمان انتقال خون برای اهدای خون (http://www.ibto.ir/DesktopModules/News/NewsView.aspx?TabID=1&Site=ibto&Lang=fa-IR&ItemID=2933&mid=12289&wVersion=Staging)

gangineh
2012-08-13, 04:36
منم بنرهاي حمايتي را در هر دو سايتم قرار دادم.
www.drmgangineh.com
www.farsimatch.ir

MizbanMarket
2012-08-13, 07:12
خدا خیرتون بده ...