PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اطلاعیه جدید ایران مارکت و ابلاغیه ی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ESHOPPLE
2010-12-04, 20:22
باسمه تعالی

قابل توجه کلیه مسئولین محترم فروشگاهها
با سلام بدینوسیله به اطلاع همکاران محترم می رساند ، بر اساس ابلاغ وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و در راستای ساماندهی و سالم سازی فعالیت فروشگاههای مجازی ، انجام و رعایت مقررات ذیل از تاریخ 15/9/89 توسط کلیه مسئولین محترم فروشگاههای طرف قرارداد الزامی می باشد :
1- از آنجائیکه ردیابی محصولات کلیه فروشگاهها در موتورهای جستجوگر امکان پذیر و لیست فروشگاهها در سبد خرید قابل مشاهده می باشد ، لذا خواهشمند است هر چه سریعتر نسبت به حذف هرگونه کالاهای غیرمجاز احتمالی اقدام فرمائید .

2- کلیه مسئولین محترم فروشگاهها می بایست نسبت به درج شماره مجوز ، پروانه بهره برداری و ... مرتبط با کالاهای صوتی و تصویری ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، نرم افزار و ... در قسمت نام کالا اقدام فرمایند .

3- به منظور جلب اعتماد و سالم سازی فضای اینترنتی کلیه مسئولین محترم موظف می باشند ، نسبت به ثبت دامین اصلی سایت فروشگاه و ساب دامین سبد خرید مربوطه در وب سایت ساماندهی اقدام فرمایند .

4- با توجه به هماهنگی های انجام شده با مسئولین محترم ذی ربط در وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در صورتیکه "ساب دامین" سبد خرید مربوطه توسط مسئولین محترم فروشگاهها در وب سایت ساماندهی ثبت گردیده باشد قبل از *****شدن ، اطلاع رسانی لازم از طریق ایمیل ثبت شده دروب سایت ساماندهی جهت حذف کالاهای غیرمجاز برای شما ارسال تا نسبت به اصلاح سایت خود اقدام ، تا فعالیت کاری شما مختل نگردد .

لذا طبق مفاد شرایط همکاری و قرارداد فیمابین مراتب فوق توسط این شرکت ابلاغ قانونی تلقی شده و کلیه مسئولیتهای قانونی ناشی از عدم رعایت موارد مطروحه بعهده مسئولین محترم فروشگاهها طرف قرارداد خواهد بود .
با تشکر - مدیریت ایران مارکت سنتر 12204/ن - 13/9/89

خوب یکی این مورد قرمز رنگ رو شفاف سازی کنه، برای من که مفهوم نبود!!
حالا نرم افزار و بازی میتونه یه شماره مجوز داشته باشه ولی محصولات دیگه مثل کارتون و مستند و ... چه مجوزی؟

نکته 4 خیلی مفید میتونه باشه.;)

mihanmc
2010-12-04, 20:28
منم با شما موافقم نسبت به بند 4
در كل نميدونم چرا اطلاعيه ها گنگ هستند !
الان ما پارس پيك هستيم يعني لينك خريد پستي رو توي ساماندهي ثبت كنيم ؟
پروانه بهره برداري ديگه چيه آخه !!! :-@
رو اين اطلاعيه بايد زياد بحث كرد
لطفا دوستان همكاري كنند .

Reza
2010-12-04, 20:29
گزینه یک فکر کنم بیشتر برای محصولات صوتی و تصویری داخل کشور مد نظرشون هست و اینکه نرم افزارهایی که به صورت داخلی تولید شده . حالا توضیحات بیشترش رو باید مسئولین وزارت ارشاد یا نماینده های سیستم های پستی بدن .

مورد چهارم هم به نظرم خیلی میتونه مفید باشه ، یعنی به مدیر فروشگاه ایمیل بزنن و بگن فلان محصول رو حذف کن طی یک هفته و اگه حذف کرد که هیچی اما اگه حذف نکرد اون وقت سایتش رو ببندند . این خیلی خوبه

ESHOPPLE
2010-12-04, 20:29
منم با شما موافقم نسبت به بند 4
در كل نميدونم چرا اطلاعيه ها گنگ هستند !
الان ما پارس پيك هستيم يعني لينك خريد پستي رو توي ساماندهي ثبت كنيم ؟
پروانه بهره برداري ديگه چيه آخه !!! :-@
رو اين اطلاعيه بايد زياد بحث كرد
لطفا دوستان همكاري كنند .

پارس هم اطلاعیه داده؟

ESHOPPLE
2010-12-04, 20:33
گزینه یک فکر کنم بیشتر برای محصولات صوتی و تصویری داخل کشور مد نظرشون هست و اینکه نرم افزارهایی که به صورت داخلی تولید شده . حالا توضیحات بیشترش رو باید مسئولین وزارت ارشاد یا نماینده های سیستم های پستی بدن .

مورد چهارم هم به نظرم خیلی میتونه مفید باشه ، یعنی به مدیر فروشگاه ایمیل بزنن و بگن فلان محصول رو حذف کن طی یک هفته و اگه حذف کرد که هیچی اما اگه حذف نکرد اون وقت سایتش رو ببندند . این خیلی خوبه

بله اینجوری خیلی به فروشنده کمک میشه و ضمن اینکه از این روش میتونن برای ترغیب فروشندگان برای عضویت در ساماندهی استفاده کنند، خلاف روش قبل که اول ف-یلتر میکردن و بعد باید یک ماه از کار می افتادی و میرفتی برای رفع ف-یلترین-گ.

persiastore
2010-12-04, 21:21
بله یه خورده این بخشنامه ها گنگ هستند و کلی
و خیلی دست بالا نوشته میشن
ولی جالبی قضیه اینه چرا فقط مارکت سنتر بقیه من الان چک کردم دومین سبد خریدشون تغییری نکرده

dobeyti
2010-12-05, 09:21
به نظر من قصد کلی اینه که از فروش سریال و مستند و کارتون یا دی وی دی سریال های ایرانی جلوگیری بشه
و علت دیگه ای نمی تونه داشته باشه
و اما ساماندهی
من که نیازی نمی بینم ثبت کنم

m.ghalgar
2010-12-05, 10:33
ما چه جوری ساب دامینی که به پارس پیک دادیم رو توی سایت ساماندهی ثبت کنیم؟

birdco
2010-12-05, 10:38
1 - در مورد پروانه بهره برداري منظور همون شماره بهره برداريه كه اول فيلم هاي توليدي سيما و ارشاد وجود داره . يعني همون شماره پروانه نمايش
2 - مجوز هم كه دوستان ميدونند چيه . فقط براي نرم افزار هنوز مجوزي صادر نشده و بيشتر روي نرم افزارهاي ايراني تاكيد داره . جهت اطلاع براي نرم افزار هم دارن كاري ميكنند كه مجوز دار بشه !!!
3 - بحث سر لينك خريد نيست ، اونهايي كه دامين ثبت كردن و با اون سبد خريد درست كردند بايد دامين رو ثبت كنند تا اون دامين ***** نشه
4 - كلا قانون دست و پاگيره ولي به هر حال قانونه . اگر مي خواين فروشگاهتون سالها محل درآمد شما باشه ، اين قوانين رو بايد رعايت كنيد . اگر هم كه نه فقط براي تفريح و عقب نموندن از قافله فروش اينترنتي مي فروشين ، خب يا علي . هي سايت بزنين ، هي ف *** ر بشه و هي شما دامين عوض كنيد =d>
5 - شركت هاي واسطه پستي هم براي اينكه خودشون دچار مشكل نشن ، فروشگاه هايي كه كالاهاي غير مجاز ميزارن رو از گروه خودشون بيرون ميكنن :(
6 - فروش نقدي هم روش خوبيه . البته مشتري كمتره ولي باز خوبه . اما بدونيد و آگاه باشيد كه اگر كسي از طريق موتورهاي جستجو شما را پيدا مي كند ، اهالي محترم ارشاد هم مي توانند .
7 - خيلي مهم : دوستان فكر نكنيد مي توانيد يك شماره مجوز بزاريد ، عكس پك اصلي هم بزاريد و بفروشيد . نه . از اين خبرا نيست . به صورت نامحسوس از شما خريد مي كنند و اگر غير از اون چيزي باشه كه نوشتين ، نه تنها بسته ميشين ( خودتون نه ، سايت :">) امكان جريمه شدن و شكايت و زنداني و اين چيزا هم داره
8 - من كه محل درآمدم فروش اينترنتيه فقط . پس به همين قوانين دست و پا گير رضايت ميدم و كار ميكنم . از ديروز كه اين بخشنامه رو ديدم كالاهامو دارم حذف يا غير فعال مي كنم . فعلا كه نرم افزار و بازي مجاز . تا بعد ببينم چي ميشه .

birdco
2010-12-05, 10:45
توي سنامندهي ثبت نام كن
دامين رو ثبت كن
منتظر ايميل تاييد باش
عين ثبت يه سايت
البته فكر كنم خود پارس پيك اين كارو بكنه برات . هماهنگ باش باهاشون !

mihanmc
2010-12-05, 11:44
يعني نرم افزار و بازي انقدر فروش داره كه ميشه بهش اميد بست ؟
همه بازي هاي جديد در دورافتاده ترين شهر ايران هم پيدا ميشه . . .

mihanmc
2010-12-05, 11:52
از دوستاني كه اينجا از ايران ماركت پنل دارند يك ايميل بزنند يا تماس بگيرند سوال كنند كه فيلم و سريال خارجي هم جز اين دسته هاست يا هنوز مشكلي نداره ؟

birdco
2010-12-05, 13:05
از دوستاني كه اينجا از ايران ماركت پنل دارند يك ايميل بزنند يا تماس بگيرند سوال كنند كه فيلم و سريال خارجي هم جز اين دسته هاست يا هنوز مشكلي نداره ؟
چه حرفيه دوست من !!!
سوال نمي خواد . من ميگم . فيلم و سريال خارجي ممنوع است به هر شكل . از اول انقلاب هم همين بوده . مگر اينكه مجوز توزيع از ارشاد داشته باشه . پروانه نمايش . ايراني و خارجي و فيلم و سريال هم فرقي نداره . كارتون هم همينجور . مستند هم جديدا داره با مجوز مياد تو بازار .
نرم افزار و باز ياما فروشش خوب نيست . ولي به هر حال براي افرادي مثل من كه همه درآمدشون از همين فروش اينترنتي تامين ميشه ، فعلا به قول قديميا آب باريكه.

mihanmc
2010-12-05, 13:40
ببينيد . . خيلي چيزا ممنوع هست . . .
اگر يادتون باشه چند وقت پيش ها اماكن شهر ها به كلوپ ها خيلي گير داده بود و ميومد اگر فيلم خارجي زيرنويس دار ميديد ميبستن مغازه رو و جرايم ديگه كه حالا نيازي به توضيحش نيست . . .
ولي آيا واقعا اين راهكار عملي شد ؟
آيا شما كلوپي ميشناسين كه فيلم خارجي نداشته باشه و همش دوبله باشه ؟
من سوالم اين بود كه منظور اينا دقيقا چي هست . . .
والا منم ميدونم چي ممنوع هست و چي نيست !

SHOP.IRANGET.COM
2010-12-05, 16:41
اگه فیلم و سریال خارجی بفروشید البته از نوع غیر مجاز
پلیس امنیت اخلاقی یا همون اماکن با حکم دادگاه میریزن تو خونه یا هر جایی که کار می کنید
بعد دار و ندارتون رو جمع میکنن می برن و بعد باید دادگاهی بشید و جریمه و این حرفا
مبتـذل داشته باشید جریمه نقدی - مستـهجن بالای 10 حلقه زندان و شلاق !
مستـهجن از دید ارشاد اصلا اون چیزی نیست که در ذهن شماست !
روش کارشون هم این طوریه که اول یه چیزی مورد دار سفارش میدن از سایتتون بعد از اون به عنوان مدرک استفاده میکنن.
کلا بی خیال فیلم و سریال بشید اگه می خواین این حرفه رو به یک شغل تبدیل کنید.
مجاز بفروشید.

mihanmc
2010-12-05, 17:58
مجاز از نظر شما يعني نرم افزار هاي كرك شده ؟

bahman-o
2010-12-05, 18:36

ساب دامنه را به عنوان وبلاگ تعریف کنید که ایمیل تاییدیه به ایمیل شخصی شما می آید .

bahman-o
2010-12-05, 18:40
بله اینجوری خیلی به فروشنده کمک میشه و ضمن اینکه از این روش میتونن برای ترغیب فروشندگان برای عضویت در ساماندهی استفاده کنند، خلاف روش قبل که اول ف-یلتر میکردن و بعد باید یک ماه از کار می افتادی و میرفتی برای رفع ف-یلترین-گ.

من هم با اینگونه عمل موافقم که اگر سایتی یا محصولی مشکل یا ایرادی داره یک ایمیل بیاد که مشکل را برطرف کنند اگر برطرف نکردند بعد از یک مدت سایتش بسته بشه .

bahman-o
2010-12-05, 18:43
این قسمت خیلی گنگ هست " کلیه مسئولین محترم فروشگاهها می بایست نسبت به درج شماره مجوز ، پروانه بهره برداری و ... مرتبط با کالاهای صوتی و تصویری ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، نرم افزار و ... در قسمت نام کالا اقدام فرمایند "

ما مثلآ یک محصول آرایشی یا سی دی را از بازار می خریم و ممکنه هر چند روز یک عدد بفروشیم از کجا باید شماره مجوز یا ... بیاوریم . وارد کننده هم نیستیم .

لطفآ در دو قسمت توضیح داده شود :

1- اگر از بازار می خریم و عددی چکار کنیم .
2- اگر وارد کننده هستیم و از گمرک وارد می کنیم چکار کنیم .

با تشکر

birdco
2010-12-05, 20:35
دوستان . فعلا دور و بر محصولات صوتي و تصويري نباشيد . من mp3 سينه زني محرم رو توي سيستم تبليغاتي ايران ماركت گذاشتم، تاييد نكردند . دليل هم ارشاد بود . صوتي و تصويري غير از اون چيزي كه شركت هاي معتبر مثل صدا و سيما ، رسانه هاي تصويري ، تصوير دنياي هنر و ... ميدن تو بازار ، غير مجازه .
بحث نرم افزار هم فعلا نكنيد . تمركز كنيد روي ادامه فعاليت . البته اونايي كه مثل من كارشون فقط فقط همينه .

ESHOPPLE
2010-12-05, 21:51
واقعا اگه اینطوریه که فقط باید یک سری محصول مجوز دار رو بفروشیم که باید به شعور و عقل آقایون حاضر تو وزارت شک کرد، چرا؟
چون که اینجوری ما میشیم مثله یه واسطه که محصولات این و اون رو میفروشه و صرفا کار یه بازاریاب محترم رو با کار فروشنده ی اینترنتی اشتباه گرفتند:)

آخه کجای دنیا اینجوریه که هر کسی یه شغلی راه میندازه مثل ایشاپ، باید فقط محصولات این و اون رو بفروشه؟
پس این وسط اگه خود اون شاپ یه محصول اختصاصی داشت چیکار باید بکنه؟
الان با این حرف کل شاپها و کسایی هم که تو کار تولید نرم افزار هستن باید کارشون رو جمع کنن که[-x مثلا فکر میکنید نرم افزارهایی مثل لرد و کینگ و ..... فلان فلان چه جوری تولید میشن؟ به خدا اینا هم از اینترنت دانلود میشن و یه کرک و بعد یه اتوران، آیا این میشه محصول؟ یعنی اگه محصول دانلودی ما هم یه اتوران داشته باشه حله؟ مجوز میدن بهش؟:)

واقعا فکر میکنید گرفتن مجوز برای یه محصول اونم تو کشور ما کار ساده ای میتونه باشه؟ تا بیایم مجوز یه نرم افزار روز رو از مرجعش کسب کنیم اون نرم افزار شده منقضی و باید ورژن جدیدش رو بگیریم.

یا یه مثال ساده تر این که فروشنده ای که داره کارتون یا انیمیشن یا مستندی رو میفروشه که خود صدا و سیماش هم ندارن چیکار باید بکنه؟
به نظر من که اگه بخوان این کار رو عملی بکنن
1. تمام شاپها باید تعطیل بشه
2.مفهوم تجارت الکترونیک و در پی اون تراکنشها و درآمدهای میلیاردی سیستمهای واسطه مثل پست و غیره و غیره همه تعطیل میشه
3. کلی فروشنده که دارن ازین راه درآمد کسب میکنن بیکار میشن
4.فرهنگ خرید اینترنتی که تازه بعد از 10 سال کم کم داره ترویج پیدا میکنه به کلی دوباره نابود میشه
و .....

mihanmc
2010-12-05, 23:07
دقيقا با حرفاي اين دوستمون موافقم
الان ميگن واسه فيلم بايد مجوز گرفت . خوب اولا تك فيلم تو نت فروش نداره , حالا مي زاريم كه فروش داشته باشه , اولا فيلم رو بايد ****** كني , نميدونم با زيرنويس هم قبول مي كنند يا نه حالا اينم مي زاريم كه قبول مي كنند , 4 ماه طول مي كشه واسه اين فيلم مجوز بدن , اونم چجوري ؟ بايد اورجينال باشه , حالا ميري اورجينال بزني بايد انبوه بزني چون هيچكس چند تا دونه نيمزنه , انبوه ميزني مياي ميبيني ديگه فروش نداره . . .جنس باد مي كنه + هزينه مجوز و . . . رو دستت مي مونه
به اين ميگن فرهنگ تجارت الكترونيك
yesterday ?:-@

FeoDolaR
2010-12-05, 23:38
واقعا اگه اینطوریه که فقط باید یک سری محصول مجوز دار رو بفروشیم که باید به شعور و عقل آقایون حاضر تو وزارت شک کرد، چرا؟
چون که اینجوری ما میشیم مثله یه واسطه که محصولات این و اون رو میفروشه و صرفا کار یه بازاریاب محترم رو با کار فروشنده ی اینترنتی اشتباه گرفتند:)

آخه کجای دنیا اینجوریه که هر کسی یه شغلی راه میندازه مثل ایشاپ، باید فقط محصولات این و اون رو بفروشه؟
الان با این حرف کل شاپها و کسایی هم که تو کار تولید نرم افزار هستن باید کارشون رو جمع کنن که[-x مثلا فکر میکنید نرم افزارهایی مثل لرد و کینگ و ..... فلان فلان چه جوری تولید میشن؟ به خدا اینا هم از اینترنت دانلود میشن و یه کرک و بعد یه اتوران، آیا این میشه محصول؟ یعنی اگه محصول دانلودی ما هم یه اتوران داشته باشه حله؟ مجوز میدن بهش؟:)

واقعا فکر میکنید گرفتن مجوز برای یه محصول اونم تو کشور ما کار ساده ای میتونه باشه؟ تا بیایم مجوز یه نرم افزار روز رو از مرجعش کسب کنیم اون نرم افزار شده منقضی و باید ورژن جدیدش رو بگیریم.

یا یه مثال ساده تر این که فروشنده ای که داره کارتون یا انیمیشن یا مستندی رو میفروشه که خود صدا و سیماش هم ندارن چیکار باید بکنه؟
2.مفهوم تجارت الکترونیک و در پی اون تراکنشها و درآمدهای میلیاردی سیستمهای واسطه مثل پست و غیره و غیره همه تعطیل میشه
4.فرهنگ خرید اینترنتی که تازه بعد از 10 سال کم کم داره ترویج پیدا میکنه به کلی دوباره نابود میشه
و .....

دقیقا با صحبتهای شما موافقم . به نظرم با این گیردادن های بیجا آینده ی تجارت الکترونیک ایران خیلی مبهمه

birdco
2010-12-06, 00:12

و .....

دوست عزيز
هنوز بحث نرم افزار نيست . بحث بر سر صوتي و تصويريه . نرم افزار فعلا مشكلي نداره . شما هم اگر چيزي منحصر به فردي داري ميتوني اونو ثبت كني و بعد از ثبت هم ميتوني مدعي بشي كه ديگران اونو غير مجاز ميفروشن و دادگاهي كني طرف رو
براي دوستمون هم كه حرف از فيلم زد و گرفتن مجوز ، بايد بگم كلا دورش خط بكش . منظورم حتي فكر كردنشه . شما فكر ميكني هزينه يه دوبلور يا حتي يه مترجم براي زير نويس كردن چقدره ؟

اصلا بگذريم و حرف اخرم رو تو اين تاپيك ميزنم و ديگه كاري ندارم دوستان چي ميگن :
قانون ، قانونه و بايد بهش احترام گذاشت . اينكه خوبه يا بد و يا هر چيز ديگه يه بحث كلي ديگه ايه . حالا كه ميگن اين جوري و اونجوري باشه و اگر نباشه اينجور و اونجور ميكنيم ، مني كه مي خوام كار كنم بايد تبعيت كنم .

ESHOPPLE
2010-12-06, 00:32
دوست عزيز
هنوز بحث نرم افزار نيست . بحث بر سر صوتي و تصويريه . نرم افزار فعلا مشكلي نداره . شما هم اگر چيزي منحصر به فردي داري ميتوني اونو ثبت كني و بعد از ثبت هم ميتوني مدعي بشي كه ديگران اونو غير مجاز ميفروشن و دادگاهي كني طرف رو
براي دوستمون هم كه حرف از فيلم زد و گرفتن مجوز ، بايد بگم كلا دورش خط بكش . منظورم حتي فكر كردنشه . شما فكر ميكني هزينه يه دوبلور يا حتي يه مترجم براي زير نويس كردن چقدره ؟

اصلا بگذريم و حرف اخرم رو تو اين تاپيك ميزنم و ديگه كاري ندارم دوستان چي ميگن :
قانون ، قانونه و بايد بهش احترام گذاشت . اينكه خوبه يا بد و يا هر چيز ديگه يه بحث كلي ديگه ايه . حالا كه ميگن اين جوري و اونجوري باشه و اگر نباشه اينجور و اونجور ميكنيم ، مني كه مي خوام كار كنم بايد تبعيت كنم .

دوست من،
تبعیت از قانون با زیر بار رفتن زیر حرف ناحساب کلی فرق داره.

من همون اول تاپیک، از تمام بندهای این ابلاغیه حمایت کردم و به عنوان کسی که سایتم رو در ساماندهی به طور داوطلبانه ثبت کردم نه از روی اجبار، به همه همین پیشنهاد رو میکنم که این کار رو انجام بدن تا هم از کار خودشون به خاطر یه مورد محصول خلاف قانون نیفتند و کلی ضرر متحمل نشن و هم اینکه از این حمایت برخوردار بشن ولی تمام صحبت من روی اینه که نمیشه همیشه یکی تولید کننده باشه و دیگران فروشنده پس رقابت کجای این تجارت میشه؟

برای یک نمونه مثال میزنم:
در حال حاضر وزارت گفته که بازیهای شاپها باید ارجینال باشه و اینکه بازیها تایید شده وزارت ارشاد اسلامی باشه، خوب تا اینجا قبول اما ...
بنده با توجه به همین تصمیم، تو نمایشگاه الکامپ امسال رفتم و با دو تا از تولید کننده های معروف بازیهای رایانه ای کشور برای اخذ قرارداد همکاری صحبت کردم و فرم پر کردم و قرار شد بعد از نمایشگاه تماس بگیرن، اما کو تماس؟ الان یک ماه از نمایشگاه میگذره و هیچ خبری نشده؟ خوب حالا وزارت ارشاد میاد از ما حمایت کنه که آره این شرکت مقصر بوده و با شما همکاری نکرده تا شما بازی تایید شده بفروشید؟ نه والله....

در کل بحث من قانون نیست بحث من نحوه ی اجرای قانونه

mihanmc
2010-12-06, 01:16
خوب اگه دوستان فرد قانون مندي هستند نبايد اقدام به فروش نرم افزار يا بازي بكنند . . . چون نرم افزار يا بازي ها هم همشون به جرات ميشه گفت غير قانوني هست كي گفته كينگ يا لرد مجازه ؟
مگه اونا توليد كردند يا اونا خريداري كردند نرم افزار ها رو ؟
بحث رو به حاشيه نكشيم . . اگه قانوني مي خواد وجود داشته باشه بايد براي همه باشه نه افراد خاص و موضوعات خاص . . .

mihanmc
2010-12-06, 01:18
خيلي جالبه هيچ يكي از نماينده هاي سيستم ها در اين بحث شركت نمي كنه . . .

bizhan-n
2011-02-07, 01:24

و .....

حرف حساب:->

djsiamak
2011-02-07, 03:00

و .....

کاشکی مسئولین هم ای مطلب رو بخونن :|