PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی کسب و کار مستقل و رسمی ؟!

mory_sl
2010-12-13, 22:19
با سلام خدمت تمامی اساتید و همکاران.

واقعیت من الان در یک شرکت خصوصی که فعالیت نچندان گسترده در زمینه کامپیوتر داره مشغول به کارم.( یه جورایی کار دانشجوییه ) به همراه فعالیت و در آمدی از نت .

یه چند وقتیه به سرم زده با یه پس انداز که دارم واسم خودم یه کار مستقل و رسمی دست و پا کنم و من از اون دسته آدمایی که به راحتی نمی تونن واسه کسی کار کنن و یه خورده از اون افکار بزرگ و ... دارم.

من الان داشتجوی کاردانی it هستم و مشکل خدمت هم ندارم ( معاف )
دستی هم در زمینه هاستینگ و طراحی و برنامه نویسی دارم. ( با در آمد قابل قبول )

با توجه به توضیحاتی که دادم و می دونم که تو این انجمن افراد با تجربه زیادی هستن که شرایطی مثل من داشتن و الان شرکت دارن یا دفتر دستکی :

حالا به نظرتون شرکت ثبت کنم چی کار کنم؟

یکی از دوستان می گفت برو به جا شرکت ثبت کردن مجوز کسب بگیر.

حالا از دوستان با تجربه که تعدادشون هم کم نیست مشاور بدن و راهنمایی کنن و مراحل رو یه توضیحی بدن.

من قبلا یه تایپیکی زدم واسه ثبت شرکت ولی متاسفانه به جایی نرسید و دوستان همکاری نکردن.

فکر میکنم این تایپیک بتونه به خیلی از دوستان دیگه هم کمک کنه ( پس خداوکیلی کم نزارید )

میخوام کاری که می کنم و مجوزی که میگیرم هیچ محدودیتی در زمینه فعالیت های کامپیوتری نداشته باشه.

منتظر راهنمایی ها و پیشنهادات دوستان و اساتید هستم.

پیشاپیش تشکر می کنم.

mory_sl
2010-12-14, 14:54
خوب نیست اینقدر محبت دارید و همت می کنید.

زکات علم انتشار آن است.

peymanmo
2010-12-14, 17:32
خواهش میکنم کاری نکردیم وظیفه مون و انجام دادیم. بازم کاری داشتی بگو در خدمت هستیم. موفق باشید ;))

Reza
2010-12-14, 20:23
با سلام و درود
متاسفانه چند روزی نبودم و دوستان هم ظاهرا کمی سرشون شلوغ بوده که نتونستن به شما کمک کنن
اگه مقدوره بفرمایین دقیقا توی کدوم بخش میخواین کار کنین : هاستیگ ؟ طراحی وب ؟ فروشگاه اینترنتی ؟ یا . . .
اگه حوزه کاری رو مشخص کنین میشه بهتر و جهت دار تر راهنمایی تون کرد :)

mory_sl
2010-12-15, 01:17
با سلام خدمت دوستان و اساتید.

من که عزض کردم خدمتتون هم هاستیگ هم طراحی و برنامه نویسی و ذکر کردم که می خوام مجوزی که میگیریم محدودیتی برای ارائه انواع خدمات کامپیوتری نداشته باشه و بتونم در سطح شهر یه دفتری داشته باشم. شرکت ثبت کنم یا از راه دیگه وارد بشم و اگه نیازبه ثبت شرکت هست راهنمایی کنید.

تا اونجا که من می دونم اکثر فعالان این انجمن هم این راه رو طی کردن.

پس منتظر الطاف شما دوستان هستم.

Reza
2010-12-15, 09:35
با سلام مجدد
اگه بخواین تو تمام زمینه هایی که فرمودین فعالیت داشته باشین بهترین کار این هست که یک شرکت ثبت کنید و داخل اساسنامه دامنه فعالیت کار خودتون رو به صورت گسترده تر ثبت کنید . در مورد ثبت شرکت هم دو تا تاپیک بود که میتونین اون ها رو دنبال کنین و اگه سوالی بود همونجا مطرح بفرمایید .

DDSHOP
2010-12-15, 09:59
سلام دوست عزیز، چند وقت پیش من می خواستم برای کار پیکسل های تبلیغاتیم، (www.FBTpixels.com (http://www.FBTpixels.com)) یه مجوز بگیرم برای کارگاه و دفتر، به یه سری نتایجی رسیدم که با شما به اشتراک می ذارم:
من با صاحب بزرگترین ژورنال اینترنتی لباس صحبت کردم. کارشون فقط توی اینترنت هست و دفترشون یه جای کوچیکه فقط در حد قرارداد نوشتن...
به من گفتن که برای ثبت شرکت، باید مکان تجاری داشته باشی! یعنی توی یه واحد مس***ی نمی تونی کار کنی (داشتن مکان فیزیکی برای دفتر از الزاماته!)
ولی خود اونا، توی یه واحد مسکـونی دفتر داشتن! پرسیدم از چه قراره؟ گفتن مدیر اینجا از خانه هنرمندان یه مدرک گذروندن واحد های طراحی گرافیک داره که باهاش میشه کار کرد!
مدارک مجتمع فنی تهران هم همین خاصیت رو دارن! خلاصه گذروندن این مساله ی مکان فیزیکی یکم مافیا بازی داره و راه خودشو داره!!

درباره این که با یه مجوز (شرکت ثبت شده) چه کارهایی می تونی انجام بدی، باید بگم که تا وقتی که از قوانین تخطی نکنی، با یه مجوز ساده ی خدمات کامپیوتری، تقریبا همه جور خدمات سایبری رو می تونی انجام بدی!
محض مثال عرض می کنم، یه گروهی (اول اسمشو نوشته بودم، بعد منصرف شدم) ، مجوز کامپیوتری دارن، کارشون الان واردات جوهر و رنگ پرینتر از چین و آلمان هست!!

نهایتاً عرض می کنم، شما از کسایی که تجربه شخصی دارن تحقیق کن حتماً. بنده اطلاعاتم شخصی نبوده، فقط اینا رو دیدم!

موفق باشی!

mory_sl
2010-12-15, 10:09
پس پیشنهاد شما به جای ثبت شرکت گرفتن مجوز خدمات کامپیوتری هست؟

شرایط گرفتن مجوز خدمات کامپیوتری چیه؟
می تونم با این مجوز فعالیت هایی رو که گفتم رو انجام بدم؟

هنوز متوجه نشدم چرا اینقدر بعضی ها تون در قبال این تایپیک بی رمق و بی حال نشون می دین؟؟؟؟!!!!

DDSHOP
2010-12-15, 10:16
خب شما اگر بتونی شرکت ثبت کنی، دستت خیلی بازتره! یعنی پیشنهاد اول اینه که یه شرکت ثبت کنی، اگر می تونی!
الان یادم اومد، یه دوست داشتم که یه شرکت ثبت کرده بود، از این اسم های سه قسمتی (مدیا پاسارگاد رسانه مثلا!)
توی وبسایتش از هاستینگ داااااااشت تا وی.پـی.اِن و هرچی که فکرشو کنی!
از نظر من بهتره دنبال ثبت شرکت باشی تا بعدها هم بتونی از حقوقی که بهت می دن استفاده کنی، مثل حفاظت از محتوا و...

درمورد سوال آخرت هم، فکر کنم شاید بخاطر اینه که سوالت خیلی گسترده و باز هست!
ایشالا جواب می دن کم کم...

DDSHOP
2010-12-15, 10:19
اضافه می کنم که با شماره ثبت شرکت خیلی کار ها می تونی بکنی، مثل وام، ساخت مهر معتبر، آگهی استخدامی ها، حساب بانکی حقوقی (نه حقیقی)، استفاده از خدمات مخصوص افراد حقوقی و...

mory_sl
2010-12-16, 20:18
با تشکر از لطف دوستان.

فکر نکنم این مزیت هایی که میگن شامل شرکت های مسولیت محدود هم بشه.

نظرتون راجع به گرفتن جواز کسب چیه ؟یه راهنمایی بکنین در مورد مراحل اخذ جواز کسب و چه شرایطی رو لازم داره؟

از معایب ثبت شرکت هم بگین و دلایلتون .

با تشکر از همه دوستان که کمک میکنن و تجرببات و اطلاعات خودشون رو به اشتراک میزارن.