PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با پنل هموار

DDSHOP
2010-12-13, 23:13
سلام دوستان، این اولین پست من توی شاپ کیپر هست، امیدوارم بتونیم دور هم یه انجمن حرفه ای داشته باشیم...
و اما سوال من

دوستان من یه محصولی میفروشم که عکس هاش 120در120 پیکسل هست (که پنل هموار با این سایز مشکلی نداره) ولی از اونجایی که محصول من ریزنقش هست و برای خرید، مشتری باید همه جزییات محصول رو در عکس ببینه، کیفیت عکس خیلی مهمه.

مساله ای که هست اینه که با این که من عکس با کیفیت آپلود می کنم (و همیشه حواسم هست که حجمش از 15 کیلوبایت بیشتر نشه)، ولی باز هم وقتی عکس روی هموار آپلود میشه و میرم محصول رو از توی فروشگاه نگاه می کنم، می بینم که عکس دچار افت کیفیت شده!

این مساله واقعا واسه من دردسر ساز شده! ازون جایی که با پنلشون بطور کلی حال کردم و اینکه سرویسشون رایگانه و واسه من که اول راهم ریسکی نداره، دوست دارم این مشکل برطرف شه!

به خودشون هم ایمیل زدم 2بار که هر دو بار یه جواب گرفتم که: هموار برای اینکه از بهم ریختن قالب جلوگیری کنه، عکس ها رو Resize می کنه! بنده در 2تا ایمیلی که بهشون زدم موفق نشدم که متوجهشون کنم که مشکل من سایز نیست :-@ عکس ها Resize نمیشن! [-X مشکل "کاهش ناخواسته ی کیفیت" هست!

حدس من اینه که این یه جور فشرده سازی اتوماتیک عکس هنگام آپلود هست که حتی خودشون هم خبر ندارن همچین چیزی توی اسکریپت آپلودشون وجود داره! b-(

بهرحال، منتظر راهنمایی های اساتید محترم هستم :)>-

DDSHOP
2010-12-14, 11:55
اینم عکس مربوطه برای درک بهتر موضوع...

hamvar
2010-12-14, 19:14
با سلام و تقدیم احترام
همه تصاویر آپلودی جهت حفظ یکپارچگی سیستم به صورت 120x120 ذخیره می شن و فرمت عکس هر چی باشه به صورت Jpeg با کیفیت HighQualityBicubic ذخیره می شه
بنابراین با و یا بدون Resizing کیفیت تصاویر کمی افت پیدا میکنه ولی در کل کیفیت تصویر خروجی ( که قاعدتا حجم کمتری رو نسبت به تصویر ورودی داره،) نسبت به تصویر اصلی خیلی پایینتر نیست
هرچند ما به زودی الگوریتم رو برای عکسهای با سایز ورودی مناسب یعنی 120x120 تغییر خواهیم داد تا کیفیت هیچ تفاوتی نکنه
نکته دیگر این که شما در قسمت توضیحات محصول می تونید از تصاویر با کیفیت مناسبتر در متن توضیح محصول استفاده نمایید
به هر حال بخاطر بیان این مساله از شما سپاسگذاریم
با سپاس
مدیریت هموار

DDSHOP
2010-12-14, 20:03
از hamvar تشکر می کنم که توجه کردن و پاسخ دادن، سوالی دارم، اینکه آیا امکانش هست که این قابلیت (فشرده سازی تصاویر)، غیرفعال بشه؟ چون بنده واقعا با این مساله مشکل دارم! اگر حل بشه، عالی میشه!

hamvar
2010-12-15, 00:20
با سلام
با تغییراتی که در الگوریتم آپلود تصویر ایجاد کردیم، اگر تصویر شما با پسوند jpg باشه و ضمنا اندازه اون 120x120 و حجم اون کمتر از 100 کیلوبایت باشه، تصویر بدون فشرده سازی عینا آپلود میشه و هیچگونه فشرده سازی اعمال نمیشه در غیر اینصورت، تصویر فشرده میشه و سپس آپلود می شه
با سپاس

Reza
2010-12-15, 09:33
با سلام
با تغییراتی که در الگوریتم آپلود تصویر ایجاد کردیم، اگر تصویر شما با پسوند jpg باشه و ضمنا اندازه اون 120x120 و حجم اون کمتر از 100 کیلوبایت باشه، تصویر بدون فشرده سازی عینا آپلود میشه و هیچگونه فشرده سازی اعمال نمیشه در غیر اینصورت، تصویر فشرده میشه و سپس آپلود می شه
با سپاس
تشکر بابت پشتیبانی سریع و اطلاع رسانی دقیقتون
امیدوارم این نحوه پشتیبانی همیشه و با همین سرعت ادامه داشته باشه
موفق باشید

DDSHOP
2010-12-15, 09:39
وااااااااااای :-o:-o:-o
ازتون واااااقعا ممنونم!! تست کردم، درست شده بود!

اول از همه که پنل رایگان
بعدشم فروشگاه با قالب کاملاً Customizable
بعد از اون امکان اتصال دامنه...
بعد هم پشتیبانی خوب و پرسنل مودب و باحوصله
آخر هم رفع مشکلات مشتری ها، به همین شکلی که دیدیم!!!

دوستان، کجا دیدین یه مشتری بیاد و بگه اینجای سیستمتون رو عوض کنید، بعد تیم پشتیبانی بیاد و این کار رو انجام بده تا مشکل مشتری حل شه؟؟؟

دوستان امیدوارم بحث های تکراری مبنی بر اینکه من از طرف هموار هستم رو دوباره شروع نکنید!!!
اگر کسی شک داره می تونم بهش ثابت کنم.

این مساله ی فشرده سازی، برای من مشکل آفرین بود، انقد رفع این مساله، منو به وجد آورد که عنان از کف دادم >:-d<
خلاصه دوستان، با این که فقط 1 روز از قراردادم میگذره، و هنوز قسمت اصلی کار (پست و...) شروع نشده، ولی اینطور به نظر میاد که با یه گروه مسئولیت پذیر و حرفه ای طرف هستم که از دید من می تونن جایگاه بالایی در سیستم های واسطه پستی پیدا کنن!

از پشتیبانی تیم هموار هم تشکر می کنم. همیشه به روز باشید و به این فروم ها سر بزنید...
موفق باشید...

DDSHOP
2010-12-15, 09:44
از آقا رضا هم می خوام که اگر ممکنه، نام تاپیک رو عوض کنن، به شکلی که از حالت منفی خارج بشه.
مثلا "مشکل با پنل هموار - حل شد"
ممنون :)>-