PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حذف سیستم های واسطه پستی ، چرا و چگونه !؟

ARCHIVEMASTER
2010-12-27, 12:50
قضیه این شرکت های واسطه پستی که دارن اضافه میشن چیه؟
من از یکی از کارمندای بخش بازاریابی اداره پست شنیدم که قراره تا چند وقت دیگه خود پست مستقیما کار این شرکتا رو خودش انجام بده.بالاخره پول هنگفتی رو الان داره این وسط از دست میده

Setareh
2010-12-27, 13:28
قضیه این شرکت های واسطه پستی که دارن اضافه میشن چیه؟
من از یکی از کارمندای بخش بازاریابی اداره پست شنیدم که قراره تا چند وقت دیگه خود پست مستقیما کار این شرکتا رو خودش انجام بده.بالاخره پول هنگفتی رو الان داره این وسط از دست میده
فکر کنم چن وخت دیگه میشه مثل مخابرات که خودشم داره adsl میده !
مخابراتم وختی دید شرکتای دیگه دارن سود میکنن خودشم خاست سود کنه گفت منم adsl بدم شاید پستم میخاد همین کارو کنه اما خوب معلومه دیگه جای دولتی سرویس هاش و پشتیبانیش چجوریه دیگه

as87
2010-12-27, 15:21
به نظر من هم همين كار رو مي‌خواد بكنه.
حذف تدريجي سيستمهاي واسطه

Reza
2010-12-27, 19:15
به نظر من هم همين كار رو مي‌خواد بكنه.
حذف تدريجي سيستمهاي واسطه
فکر نمی کنم اینجوری باشه
چون اگه قرار بود حذف تدریجی صورت بگیره چرا با شرکت های جدیدی مثل پیک آوران و . . . قرارداد بسته میشه ؟

as87
2010-12-27, 20:22
فکر نمی کنم اینجوری باشه
چون اگه قرار بود حذف تدریجی صورت بگیره چرا با شرکت های جدیدی مثل پیک آوران و . . . قرارداد بسته میشه ؟
طبق تجربيات من شركتهاي دولتي به كندي جابجا ميشن. دليلش هم مشخص هست.
يه شركت خصوصي وقتي مي‌خواد تغيير رويه بده امروز ميگه من با فروشگاه ها به اين صورت مستقيم قرارداد مي‌بندم. واسطه‌ها هم تعطيل ميشن.
اما همينطور كه مي‌دونيد ايران‌ماركت و سيستم‌هاي ديگه از بدنه پست شكل گرفتن(به صورت ....) و روي پست نفوذ دارن(اين يه مورد). مورد ديگه هم اينكه پست با توجه به دولتي بودنش و عدم اطمينان فروشنده‌ها به پست براي واريز به موقع (منظورم عدم اطمينان از لحاظ واريز نيست منظورم زمان واريز هست، به دليل بروكراسي شديد) وجه سفارشات، داره اهسته اهسته ميره به سمتي كه اگر نتونه 100% فروشگاه‌هارو جذب كنه 20% بهترين ها رو مستقيم قرارداد ببنده.
طبق قانون اغليت باارزش به نظرم 80% سفارشات رو مستقيم طي 2سال اينده خود پست ارسال مي كنه. و اين يعني حذف كامل سيستمهاي پستي.
من اينده روشني براي سيستم cod نمي بينم با اين شرايط، مگر با پا گرفتن شركتهايي مثل تيپاكس و تيواكس.

ARCHIVEMASTER
2010-12-27, 20:44
من خودم مستقیما با بازاریاب پست صحبت کردم.به من گفت که تمامی تصمیمات برای حذف شرکت های واسطه انجام گرفته,فقط ابلاغ های مالی مونده !
به هرحال اداره پست به خاطر سودی که داره این وسط از دست میده خیلی شاکیه

Reza
2010-12-27, 20:53
ممنون از همکاری دوستان
موضوع به یک تاپیک جدید منتقل شد تا بحث قبلی هم خدشه دار نشه .
ممنون

mihanmc
2010-12-28, 00:19
اينجوري كه داره پيش ميره پست خودش فروشگاه هم ميزنه فيلم و سريال هم ميفروشه . . .

Setareh
2010-12-28, 09:14
فکر نمی کنم اینجوری باشه
اینجوری که میگی خوب مخابرات اگه خودش میتونست adsl بده چرا شرکتای دیگه رو آورد رو کار

FeoDolaR
2010-12-28, 17:03
وقتی اینا دارن کار میکنن و قرار داد دارن مگه پست میتونه از لحاظ قانونی حذفشون کنه ؟؟ مگه اینکه باهاشون رقابت کنه و اگه خدمات بهتری ارائه بده با جذب فروشگاه ها خود به خود اون سیستم ها توجیه اقتصادیشون رو از دست بدن و حذف شن !

سعادت
2010-12-28, 23:30
به نظر من نمیتونه حذفشون کنه ولی شاید این وسط درصد کمی از فروشنده ها بخواد که این خودش به نفع ما میشه و باعث میشه شرکت های بزرگی مثل ایران مارکت و پارس پیک مجبور به پایین کشیدن درصد هاشون بشن
البته در کل جای تعجب نداره پست بخواد بیاد وسط چون همه ما در بحث adsl ورود مخابرات رو دیدیدم