PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبلیغ در گوگل؟ (فوری!!!)

DDSHOP
2011-01-10, 14:37
بله، مثل اینکه توی این دسته بندی، این اولین تاپیکی هست که زده میشه!
خب...

طی برنامه‌ی گسترده‌ی تبلیغاتی من، که برای سایت دکمه‌دونی (http://www.dokmedooni.com) ریختم، اولین قدم تبلیغات در گوگل بود.
خب، من الان Plan تبلیغاتی گوگل رو دارم. الان هم دنبال انتخاب کلمات کلیدی مناسب و ظاهر خوب برای تبلیغ هستم و خیلی هم عجله دارم!!
توی این تاپیک بحثی از کلمات کلیدی نیست و صرفاً روی ظاهر تبلیغ دکمه‌دونی توی گوگل بحث می کنیم...
ظاهری که الان من برای تبلیغم در نظر گرفتم، به این شکله:
599
فقط یه نکته ای هست اینکه نخواستم از برند دکمه یا اسم دکمه‌دونی استفاده کنم چون هنوز شناخته شده نیست و تاثیری در بازدهی نداره (مثل برندهایی مثل کوکاکولا، اینتل و...).

حالا به نظر شما آیا این تبلیغ ظاهر مناسب و تحریک کننده ای (برای مشتری) داره؟
چه جاهایی رو تغییر بدم بهتر شه؟

آخر هم از رضا و شروین و دوستان عزیز دیگه مخصوصا آقای امیرآبادی عزیز که از اول شروع کار من رو کمک و راهنمایی کردن، و دیگر دوستان تقاضا دارم نظرات و تجربیاتشون رو با من و بقیه بچه های شاپ کیپر در میون بذارن...

خیلی خیلی ممنونم... منتظرم (مساله فوری!!!)

DDSHOP
2011-01-10, 14:42
اضافه می کنم :
پیکسل = بـَـج (Badge) = باتِن (Button) :)>-
و سفارش بالای 10 عدد = ارسال رایگان

m.ghalgar
2011-01-10, 16:44
اصولا وقتی شما توی گوگل تبلیغ می کنی باید برای بی اطلاع ترین کاربران هم برنامه داشته باشی و در مورد شما خیلی ها نمی دونن پیکسل چیه؟

مگر اینکه یه کلمات خاصی رو در نظر داشته باشی

DDSHOP
2011-01-10, 17:21
اصولا وقتی شما توی گوگل تبلیغ می کنی باید برای بی اطلاع ترین کاربران هم برنامه داشته باشی و در مورد شما خیلی ها نمی دونن پیکسل چیه؟

مگر اینکه یه کلمات خاصی رو در نظر داشته باشی
راستش حق با شماست. ولی من فقط دنبال خریدار بالفعل پیکسل می گردم، نه کسی که بیاد تا ببینه پیکسل چیه و احتمالا هم خرید نکنه (کلیک پرت)
نظرتون چیه یه کلمه‌ای مثل هدیه رو توی تبلیغ جا بدم؟
مثلا هدیه‌ای مناسب برای هر سلیقه ای

آخه جا هم کمه توی تبلیغ!!
نظرتون چیه؟

m.ghalgar
2011-01-10, 17:45
راستش حق با شماست. ولی من فقط دنبال خریدار بالفعل پیکسل می گردم، نه کسی که بیاد تا ببینه پیکسل چیه و احتمالا هم خرید نکنه (کلیک پرت)
نظرتون چیه یه کلمه‌ای مثل هدیه رو توی تبلیغ جا بدم؟
مثلا هدیه‌ای مناسب برای هر سلیقه ای

آخه جا هم کمه توی تبلیغ!!
نظرتون چیه؟

خوبه ولی بازم به کلمات کلیدی که انتخاب کردی بستگی داره .

DDSHOP
2011-01-10, 17:47
خوبه ولی بازم به کلمات کلیدی که انتخاب کردی بستگی داره .
بخش کلمات کلیدی حله! یعنی کاری می کنم که فقط کسی که پتانسیل خرید داره تبلیغ رو ببینه. فعلا بحث روی جلب توجه و تحریک مشتری بالقوه است! این تبلیغ نیازی به تغییر داره؟

m.ghalgar
2011-01-10, 17:50
بخش کلمات کلیدی حله! یعنی کاری می کنم که فقط کسی که پتانسیل خرید داره تبلیغ رو ببینه. فعلا بحث روی جلب توجه و تحریک مشتری بالقوه است! این تبلیغ نیازی به تغییر داره؟

تبلیغت که خوبه .
من منظورم اینه که مثلا اگر شما فقط کلمات مثل دکمه و .. انتخاب کردی که هیچی ولی اگه مثلا کلمه هدیه رو هم انتخاب کردی پس باید توی تبلیغت به هدیه هم اشاره کنی تا کاربر بدونه مرتبطه .

DDSHOP
2011-01-10, 18:14
تبلیغت که خوبه .
من منظورم اینه که مثلا اگر شما فقط کلمات مثل دکمه و .. انتخاب کردی که هیچی ولی اگه مثلا کلمه هدیه رو هم انتخاب کردی پس باید توی تبلیغت به هدیه هم اشاره کنی تا کاربر بدونه مرتبطه .
آها متوجه منظورتون شدم. باید بررسی کنم... مثلا می تونم بنویسم برای هرسلیقه ای که به هدیه هم بخوره. البته فک نکنم هدیه خالی رو بدم! مگه اینکه Exact Phrase بدم واسه هدیه ولنتاین!

F.Shemshad
2011-01-10, 18:57
جناب خانی به نظر من تبلیغ در گوگل به درد شما نمیخوره و هزینه اضافی هست براتون ..

گوگل برای محصولاتی به کار میره که برای مردم شناخته شده و مردم از گوگل برای جستجو در ان موضوع استفاده میکنند و ادوردز هم در کنار جستجوی مرتبط برای کاربر نشون داده میشه و درصد خرید بالاست..

محصول شما طبق حرفایی که اونروز باهم زدیم یک محصول خاص و جدیدی هست و کمتر کسی باهاش اشنایی داره شما باید اول روی برندت و نوع محصولاتت تمرکز کنی و تبلیغ گسترده در سایت های خوب داشته باشی که مردم جنس را خوب بشناسند..

بعد از چند وقت میتونید در گوگل تبلیغ بدید که خوب شناخته شده باشید..

الان شاید با کیورد هایی مثل هدیه و ... کاربر را به سمت سایت بکشونید ولی این خریدار بالقوه شما نیست و مثل سایر بازدید کنندگان از عنوان تحریک امیز شما وارد سایت شما شده هست و در واقع ادوردز گوگل به درد مشتریان بالقوه میخوره پس به درد شما نمیخوره..

ممنون و موفق باشید..

birdco
2011-01-10, 19:52
اول : تبليغ گوگلي از هر نوعش براي همه از تازه كار تا حرفه اي خوب است و جوابگو .
دوم : اون كلماتي رو كه گفتي براي كلمه كليدي نذاشتي رو حتما بزار . اشتباهه اگر نذاري . مخصوصا دكمه .

DDSHOP
2011-01-10, 20:59
دوم : اون كلماتي رو كه گفتي براي كلمه كليدي نذاشتي رو حتما بزار . اشتباهه اگر نذاري . مخصوصا دكمه .
ممنونم از شرکتتون توی بحث...
نه دکمه رو حتما توی کلمات کلیدی میذارم. چیزی که مطرحه الان ظاهر تبلیغه. به نظرتون نیاز به تغییر داره؟

Reza
2011-01-10, 21:07
به نظر شخصی بنده ظاهر تبلیغاتتون اونجوری که باید ، جذاب نیست
ینی شاید کاربر یه نگاهی بندازه و از کنارش رد بشه
ضمن اینکه شما در کنار این تبلیغات سعی کنید بیشتر روی همکاری در فروش و همچنین جذب همکار و حتی همکاری با سایت های بزرگ فکر کنید
با توجه به اینکه خودتون تولید کننده هستید همکاری با سایت ای معروف میتونه گزینه خوبی باشه . برای مثال لوگوی وب سایت های معروف رو به صورت سمپل به صورت دکمه در بیارین و عکسشو براشون ایمیل کنین و ازشون بخواین که تو فروش این محصول با شما همکاری داشته باشن و . . .

من اگه جای شما بودم به جای تبلیغ برای جذب خریدار ، روی تبلیغات برای جذب همکار تمرکز میکردم!!!

tebyan31
2011-01-10, 21:16
تبلیغ تو گوگل که یقینا جوابگو هست
اتفاقا به نظرم اگه کلمات کلیدی درست (همونجوری که شما انجام دادید) انتخاب کنید یقینا فقط کسانی که پیگیری این مساله هستند، دنبال می کنند
البته این نکته که دوستان اشاره کردن در مورد واژه های مانوس تر، خودش خیلی مهمه
شاید کسی دنبال تجارت باشه
ولی از کلمه های پیکسل و بج و باتن چیزی نشنیده باشه
اگه یه کلمه ی فارسی هم توش جا بدی خیلی بهتره!

F.Shemshad
2011-01-10, 21:41

جناب امیر ابادی مورد اول شما در موردی صدق میکنه که خریدار با محصولی که ایشون میفروشند اگاهی داشته باشند و بر اساس جستجوی مرتبط با اون موضوع به فروشگاه تبلیغ شده هم یه سری بزنند که بالای 80% خریدار بالقوه هستند..

ولی در مورد **** که هنوز هیچ اطلاعاتی در اختیار کاربر نیست تنها باعث به هدر رفتن پول کلیک در گوگل خواهد شد و خرید کم خواهد بود.. چون کاربر با استفاده از عنوان های جذاب و تحریک امیز وارد فروشگاه شما شده و هیچ اطلاعات خاصی ندارد..

به نظر شخصی بنده ظاهر تبلیغاتتون اونجوری که باید ، جذاب نیست
ینی شاید کاربر یه نگاهی بندازه و از کنارش رد بشه
ضمن اینکه شما در کنار این تبلیغات سعی کنید بیشتر روی همکاری در فروش و همچنین جذب همکار و حتی همکاری با سایت های بزرگ فکر کنید
با توجه به اینکه خودتون تولید کننده هستید همکاری با سایت ای معروف میتونه گزینه خوبی باشه . برای مثال لوگوی وب سایت های معروف رو به صورت سمپل به صورت دکمه در بیارین و عکسشو براشون ایمیل کنین و ازشون بخواین که تو فروش این محصول با شما همکاری داشته باشن و . . .

من اگه جای شما بودم به جای تبلیغ برای جذب خریدار ، روی تبلیغات برای جذب همکار تمرکز میکردم!!!

دقیقا تایید میشه !
منم تقریبا همین حرف هارو به جناب خانی عرض کردم..

ارادتمند

birdco
2011-01-11, 01:11
جناب امیر ابادی مورد اول شما در موردی صدق میکنه که خریدار با محصولی که ایشون میفروشند اگاهی داشته باشند و بر اساس جستجوی مرتبط با اون موضوع به فروشگاه تبلیغ شده هم یه سری بزنند که بالای 80% خریدار بالقوه هستند..

ولی در مورد **** که هنوز هیچ اطلاعاتی در اختیار کاربر نیست تنها باعث به هدر رفتن پول کلیک در گوگل خواهد شد و خرید کم خواهد بود.. چون کاربر با استفاده از عنوان های جذاب و تحریک امیز وارد فروشگاه شما شده و هیچ اطلاعات خاصی ندارد.

شما براي خريد نوشابه پپسي ، بر اساس تبليغ خريد مي كنيد يا آشنايي ؟ من بر اساس آشنايي . اما اين دليل مي شود كه پپسي ديگر تبليغ نكند؟ پس تبليغ دو جنبه داره : 1 - آشنا كردن افراد ناآشنا با برند جديد 2 - كسب بازار جديد با توجه به آشنا بودن برند .

تبليغ چيزي است ، آشنا كردن چيز ديگر . من با برند كاري شخص شما بر اساس تبليغ اشنا شدم . اول تبليغ شما را ديدم . ايا كليك بر روي تبليغ شما ، هدر رفت ؟ نه . اگر خريد كنم شما پيروزيد و اگر خريد نكردم باز هم پيروزيد . چون تبليغ شما براي آشنايي يك نفر ديگر موثر بوده است .
تبليغ يعني كسي را به سوي چيزي جديد و جذاب هدايت كنيم . وقتي به آن سو هدايت شد ، اين مقصد است كه در اشنايي بيشتر و خريد آن شخص بايد خلاقيت به خرج دهد ( كه از بحث ما خارج است )
تبليغ كردن براي يك كالا يا برند جديد حتي قبل از ارائه در بازار ، بهترين راه كار است و اصلا هدر رفتن پول نيست .

يادم هست دو سه ماه قبل از انتشار روزنامه ايران ، يك آگهي در تلويزيون پخش ميشد با اين مضمون : « بخوان ، ايران بخوان » . هيچ كس اطلاعي نداشت كه ايران چيست كه بايد خوانده شود . شماره اول روزنامه ايران در شيراز ، در كمتر از يك ساعت فروش رفت . آيا آن تبليغ ، هدر رفت ؟

birdco
2011-01-11, 01:19
. . .

اما من مخالف اين نظر هستم .
حتي مي خواهم بگويم كه تبليغ براي جذب خريدار هم خوب ، تبليغ درستي نيست . تبليغ براي آشنا كردن افراد با اين برند جديد گزينه صحيح تري است . حالا اگر هم خريد كرد كه چه بهتر .
اول برند بايد جا بيفتد . براي بازاريابي يك برند ناشناس بايد هزينه كرد . اين هزينه كردن در ابتداي امر و به نظر من تا دو سال ، بايد بر اساس تبليغات باشد .
برند جديد دكمه دوني بايد توي چشم باشد . هر جاي اينترنت كه توي چشم است بايد دكمه دوني هم باشد . بعد كه همه دكمه دوني رو شناختن و فهميدن كه چيه ، اونوقته كه من بازارياب براي عقب نموندن از اين سود اين بازار جديد ، يك قدم جلو مي آيم .

birdco
2011-01-11, 01:28
بله، مثل اینکه توی این دسته بندی، این اولین تاپیکی هست که زده میشه!
خب...

طی برنامه‌ی گسترده‌ی تبلیغاتی من، که برای سایت دکمه‌دونی (http://www.dokmedooni.com) ریختم، اولین قدم تبلیغات در گوگل بود.
خب، من الان Plan تبلیغاتی گوگل رو دارم. الان هم دنبال انتخاب کلمات کلیدی مناسب و ظاهر خوب برای تبلیغ هستم و خیلی هم عجله دارم!!
توی این تاپیک بحثی از کلمات کلیدی نیست و صرفاً روی ظاهر تبلیغ دکمه‌دونی توی گوگل بحث می کنیم...
ظاهری که الان من برای تبلیغم در نظر گرفتم، به این شکله:
599
فقط یه نکته ای هست اینکه نخواستم از برند دکمه یا اسم دکمه‌دونی استفاده کنم چون هنوز شناخته شده نیست و تاثیری در بازدهی نداره (مثل برندهایی مثل کوکاکولا، اینتل و...).

حالا به نظر شما آیا این تبلیغ ظاهر مناسب و تحریک کننده ای (برای مشتری) داره؟
چه جاهایی رو تغییر بدم بهتر شه؟

آخر هم از رضا و شروین و دوستان عزیز دیگه مخصوصا آقای امیرآبادی عزیز که از اول شروع کار من رو کمک و راهنمایی کردن، و دیگر دوستان تقاضا دارم نظرات و تجربیاتشون رو با من و بقیه بچه های شاپ کیپر در میون بذارن...

خیلی خیلی ممنونم... منتظرم (مساله فوری!!!)

به نظر من اين تبليغ براي شروع خوبه . بيننده را براي ديدن پيكسل تحريك ميكنه . منتها وقتي وارد سايتت ميشه اون بيننده ، يه سري تصوير بدون توضيح ميبينه . اگر اين بخش دوم رو درستش كني ، به فروش هم ميرسي .
به نظر من يك توضيح كوتاهدر مورد برندي كه داري ، بده . يعني اون بيننده تحريك شده اول بايد بدونه كه پيكسل چيه . من پيشنهاد ميكنم ، اون سمت راست و بالاي سايت كه عنوان « پيشنهاد هاي محدود » داره رو به اين امر اختصاص بدي بهتره ، با يه تير دو نشون زدي . هم توضيح پيكسل رو دادي و هم صفحه اول سايته .
موفق باشي

F.Shemshad
2011-01-11, 05:33
اما من مخالف اين نظر هستم .
حتي مي خواهم بگويم كه تبليغ براي جذب خريدار هم خوب ، تبليغ درستي نيست . تبليغ براي آشنا كردن افراد با اين برند جديد گزينه صحيح تري است . حالا اگر هم خريد كرد كه چه بهتر .
اول برند بايد جا بيفتد . براي بازاريابي يك برند ناشناس بايد هزينه كرد . اين هزينه كردن در ابتداي امر و به نظر من تا دو سال ، بايد بر اساس تبليغات باشد .
برند جديد دكمه دوني بايد توي چشم باشد . هر جاي اينترنت كه توي چشم است بايد دكمه دوني هم باشد . بعد كه همه دكمه دوني رو شناختن و فهميدن كه چيه ، اونوقته كه من بازارياب براي عقب نموندن از اين سود اين بازار جديد ، يك قدم جلو مي آيم .

شما براي خريد نوشابه پپسي ، بر اساس تبليغ خريد مي كنيد يا آشنايي ؟ من بر اساس آشنايي . اما اين دليل مي شود كه پپسي ديگر تبليغ نكند؟ پس تبليغ دو جنبه داره : 1 - آشنا كردن افراد ناآشنا با برند جديد 2 - كسب بازار جديد با توجه به آشنا بودن برند .

تبليغ چيزي است ، آشنا كردن چيز ديگر . من با برند كاري شخص شما بر اساس تبليغ اشنا شدم . اول تبليغ شما را ديدم . ايا كليك بر روي تبليغ شما ، هدر رفت ؟ نه . اگر خريد كنم شما پيروزيد و اگر خريد نكردم باز هم پيروزيد . چون تبليغ شما براي آشنايي يك نفر ديگر موثر بوده است .
تبليغ يعني كسي را به سوي چيزي جديد و جذاب هدايت كنيم . وقتي به آن سو هدايت شد ، اين مقصد است كه در اشنايي بيشتر و خريد آن شخص بايد خلاقيت به خرج دهد ( كه از بحث ما خارج است )
تبليغ كردن براي يك كالا يا برند جديد حتي قبل از ارائه در بازار ، بهترين راه كار است و اصلا هدر رفتن پول نيست .

يادم هست دو سه ماه قبل از انتشار روزنامه ايران ، يك آگهي در تلويزيون پخش ميشد با اين مضمون : « بخوان ، ايران بخوان » . هيچ كس اطلاعي نداشت كه ايران چيست كه بايد خوانده شود . شماره اول روزنامه ايران در شيراز ، در كمتر از يك ساعت فروش رفت . آيا آن تبليغ ، هدر رفت ؟

به نظر من اين تبليغ براي شروع خوبه . بيننده را براي ديدن پيكسل تحريك ميكنه . منتها وقتي وارد سايتت ميشه اون بيننده ، يه سري تصوير بدون توضيح ميبينه . اگر اين بخش دوم رو درستش كني ، به فروش هم ميرسي .
به نظر من يك توضيح كوتاهدر مورد برندي كه داري ، بده . يعني اون بيننده تحريك شده اول بايد بدونه كه پيكسل چيه . من پيشنهاد ميكنم ، اون سمت راست و بالاي سايت كه عنوان « پيشنهاد هاي محدود » داره رو به اين امر اختصاص بدي بهتره ، با يه تير دو نشون زدي . هم توضيح پيكسل رو دادي و هم صفحه اول سايته .
موفق باشي

اول از اینکه واقعا خوشحالم که افراد حرفه ای مثل شما در این انجمن دونسته هاشون و تجربه هاشون را بدون هیچ چشمداشتی در اختیار بقیه عزیزان قرار میدند..

و دوم من با همه حرف های شما 100% موافقم و خود من به شخصه خیلی روی مسئله برندینگ و معرفی جنس تازه تمرکز میکنم و همیشه به دوستان این مورد را تذکر میدم که حتما باید برندتون را بشناسونید..

اما در اینجا و پست هایی که بنده در این تایپیک دادم منظور ما معرفی برند در عین فروش بود به طوری که هزینه زیادی پرداخت نکنند !

یعنی به این صورت که گوگل ادوردز زیاد برای برندینگ جنس خاص و نا شناس زیاد جالب نیست به دلیل متنی بودن تبلیغ ! ولی اگر تبلیغ به صورت رپرتاژ خبری در سایت های پر بیینده - ایمیل های تبلیغاتی - بنر در سایت های بزرگ و ... باشه طبیعتا هم باعث شناخته شدن برند و نوع محصول خواهد شد و هم باعث فروش جنس!

برای مورد بالا ( معرفی برندینگ به صورت حرفه ای بنر - ایمیل و ... ) 2 تا راه بیشتر نیست :

1. باید هزینه خیلی گسترده ای را به صورت ماهانه به سایت ها - گروه های یاهو پرداخت کنیم تا برند و محصول ما معرفی گردد !

2. باید یک سری سایت معروف و خوب را به عنوان همکار جذب کنیم و با اونا همکاری کنیم! این سایت ها همانند مورد 1 این بنر ها و تبلیغات را در سایتشون به طور رایگان قرار میدند و در صورت فروش % میگیرن..

منظور و رضای عزیز هم مورد 2 بود که بدون هزینه رو 2 تا گزینه برندینگ و فروش تمرکز کنند .

ارادتمند

DDSHOP
2011-01-11, 10:08
واقعا از همتون متشکرم که تجربیات حرفه ای خودتون رو اینجا به اشتراک گذاشتین. عذرخواهی می کنم که نتونستم به موقع جواب پست ها رو بدم، ولی همه ی پست ها رو می خوندم و دنبال می کردم. خب...
رضا جان:

با توجه به اینکه خودتون تولید کننده هستید همکاری با سایت ای معروف میتونه گزینه خوبی باشه . برای مثال لوگوی وب سایت های معروف رو به صورت سمپل به صورت دکمه در بیارین و عکسشو براشون ایمیل کنین و ازشون بخواین که تو فروش این محصول با شما همکاری داشته باشن و . . .ایده ی جالبه، دارم روش کار می کنم، اطلاع رسانی می کنم.

من اگه جای شما بودم به جای تبلیغ برای جذب خریدار ، روی تبلیغات برای جذب همکار تمرکز میکردم!!! راستش من روی هرسه مساله دارم کار می کنم : برندینگ(گوگل) - تبلیغ برای فروش (چیزی که آقای شمشاد فرمودن) - جذب همکار (پیشنهاد خودتون)
خداروشکر وضع کاری/مالی داره خیلی بهتر میشه و با این حساب بیشتر می تونم روی تبلیغات سرمایه گذاری کنم. ایشالا تاپیک های مربوط رو هم میزنم.

آقای شمشاد:

ولی در مورد **** که هنوز هیچ اطلاعاتی در اختیار کاربر نیست تنها باعث به هدر رفتن پول کلیک در گوگل خواهد شد و خرید کم خواهد بود.. چون کاربر با استفاده از عنوان های جذاب و تحریک امیز وارد فروشگاه شما شده و هیچ اطلاعات خاصی ندارد..دوست عزیز سایت فن برتر تبلیغ (http://fbtpixels.com)فقط با توزیع کارت ویزیت، مدت ها بازدید خوبی داشت. جالب بود وقتی با وبگذر، بررسی می کردم که با چه Keywordهایی از گوگل به سایت اومده بودن به نتایج جالبی رسیدم:
پیکسل، بج، پیکسل باب اسفنجی، خرید پیکسل، پیکسل در تهران، فروش پیکسل، سنجاق سینه و...
می خوام بگم که من واسه اون سایت کوچکترین تبلیغی نکردم! شاید 30-40 تا بازدید هم به زور داشت، ولی از گوگل ورودی می گرفت و هر روز هم مشتری ها زنگ می زدن برای سفارش!
اینو به همه می گم که فکر نکنید که دوست‌داران این محصول کم هستن، یا محصول کاملا ناشناخته ای هست! بله، از ظواهر امر مشخصه که توی شهرستان ها کم هست، ولی اونا هم بازم می دونن پیکسل چیه! برای شناساندن فوری محصول به هر کاربر ورودی، یه فکرایی کردم...

آقای امیرآبادی عزیز:

تبليغ كردن براي يك كالا يا برند جديد حتي قبل از ارائه در بازار ، بهترين راه كار است و اصلا هدر رفتن پول نيستکاملا موافقم.

برند جديد دكمه دوني بايد توي چشم باشد . هر جاي اينترنت كه توي چشم است بايد دكمه دوني هم باشد . بعد كه همه دكمه دوني رو شناختن و فهميدن كه چيه ، اونوقته كه من بازارياب براي عقب نموندن از اين سود اين بازار جديد ، يك قدم جلو مي آيم. این ایدئولوژی عالیه و مشخصا سرمنشأ علمی داره (با توجه به اینکه ایشون در زمینه تبلیغات مطالعه دارن). بنده خودم عین همین سخنان رو توی کتاب ادبیات تبلیغ از رابرت بلای (انتشارات سیته) خوندم و کاملا با ایشون موافقم.
راستی دوستان عزیز، برند کار ما دکمه هست، نه دکمه دونی :)>- دکمه دونی اسم فروشگاهه، و البته داریم جا میندازیم که به جای پیکسل گفته بشه دکمه، تا جریان نسکافه و کلنکس و تاید و... رو تکرار کنیم. (استفاده از یک برند برای نامگذاری یک محصول!!)

به نظر من يك توضيح كوتاهدر مورد برندي كه داري ، بده . يعني اون بيننده تحريك شده اول بايد بدونه كه پيكسل چيه . من پيشنهاد ميكنم ، اون سمت راست و بالاي سايت كه عنوان « پيشنهاد هاي محدود » داره رو به اين امر اختصاص بدي بهتره ، با يه تير دو نشون زدي . هم توضيح پيكسل رو دادي و هم صفحه اول سايته .حق با شماست. دارم یه برنامه هایی می ریزم... مثلا قراره بریم آتلیه و یه سری عکس مدلینگ با دکمه ها بگیریم با توضیحات...

دوستان برای نتیجه گیری نهایی درباره ظاهر تبلیغ : آیا اسم دکمه در تیتر تبلیغ استفاده بشه؟؟ "دکمه: خرید پستی پیکسل"

birdco
2011-01-11, 10:14
دوست من . زياد اين مسئله رو كش نده . كاري كه داري مي كني درسته و اگر بخواي با همه مشورت كني ، همه نظر متفاوت دارن .
همين خوبه . اين بخش اخري كه توي پستت نوشتي . شك نكن . برو جلو .

DDSHOP
2011-01-11, 10:18
دوست من . زياد اين مسئله رو كش نده . كاري كه داري مي كني درسته و اگر بخواي با همه مشورت كني ، همه نظر متفاوت دارن .
خیلی خیلی ممنونم. از امروز روی کلمات کلیدی کار می کنم. مبحث کلمات کلیدی رو خودم دنبال می کنم و وقتی به مبحث تبلیغات بنری رسیدم دوباره تاپیک می دم که با هم به شور بشینیم.
از همگی ممنونم.

F.Shemshad
2011-01-11, 19:42
دوست عزیز سایت فن برتر تبلیغ (http://fbtpixels.com/)فقط با توزیع کارت ویزیت، مدت ها بازدید خوبی داشت. جالب بود وقتی با وبگذر، بررسی می کردم که با چه Keywordهایی از گوگل به سایت اومده بودن به نتایج جالبی رسیدم:
پیکسل، بج، پیکسل باب اسفنجی، خرید پیکسل، پیکسل در تهران، فروش پیکسل، سنجاق سینه و...
می خوام بگم که من واسه اون سایت کوچکترین تبلیغی نکردم! شاید 30-40 تا بازدید هم به زور داشت، ولی از گوگل ورودی می گرفت و هر روز هم مشتری ها زنگ می زدن برای سفارش!
اینو به همه می گم که فکر نکنید که دوست‌داران این محصول کم هستن، یا محصول کاملا ناشناخته ای هست! بله، از ظواهر امر مشخصه که توی شهرستان ها کم هست، ولی اونا هم بازم می دونن پیکسل چیه! برای شناساندن فوری محصول به هر کاربر ورودی، یه فکرایی کردم...

در اینجا 2 تا موضوع مطرح میشه :

1. با کارت ویزیت یا مواردی که گفتید چند نفر فن برتر را شناختند !؟ چقدر فروش داشت ؟ شاید برای فن برتر روزی 40 مثلا هزار تومن فروش خوب بوده و نیازی به معرفی برندش و فروش بیشتر نداشت ولی من دوست دارم شما به قدری روی این موضوع حرفه ای کار کنید که 10 ها برابر فن برتر برندتون معروف بشه و فروشتون خیلی بیشتر.. واسه همینه که راه های پیشنهادی با راه های پیشنهادی فرق داره ! یکی نتیجه دراز مدت و بی نظیری میده و یکی کوتاه مدت و خوب اما گذری!

2. تقریبا جنس های شما را برخی افراد کم میشناسند و اون بازدهی که من در نظر دارم براتون از گوگل هیچ وقت اون بازده را نمیده .. با همون هزینه گوگل شاید 20% بهتر از طریق سایر روش های معرفی برندینگ شناخته بشید..

+ حتما روی سئو - بک لینک و موارد مربوطه کار کنید تا زیر سازی بکنید و برای همیشه راحت باشید !

اگر منظورتون بنده هستم..
انگار مزاحم محسوب میشم و دیگه در بحث ها شرکت نمیکنم که شما راحت باشید..

موفق باشید

Reza
2011-01-11, 19:47
ممنون فرشاد جان بابت راهنمایی های خوبت در ضمن

اگر منظورتون بنده هستم..
با شما نبودن با استارتر تاپیک بودن

birdco
2011-01-11, 20:50
منم از جناب فرشاد جان ممنونم كه در اين بحث شركت كرده . ولي من منظورم شخص ايشان نيست . كلا گفتم . براي ادامه بحث و گفت و گو من آماده ام . اما براي راهنمايي كردن و اينكه چكار كنه يا نكنه ، به نظرم بحث داشت كشدار مي شد .
به اندازه تمام اعضا اين سايت نظر براي نوع تبليغ وجود داره . نميشه كه هي نظر جديد بياد و هي كار عقب بيفته . بايد از يه جايي بريد و شروع كرد . منم گفتم ببر و شروع كن . حالا ايشون اگر دوست داشت كه به گفته من عمل مي كنه و اگر نداشت كه خب صبر خواهد كرد .
به هر حال اگر سوء تفاهمي پيش آمده من عذر خواهي مي كنم از شما .

DDSHOP
2011-01-11, 21:13
1. با کارت ویزیت یا مواردی که گفتید چند نفر فن برتر را شناختند !؟ چقدر فروش داشت ؟ شاید برای فن برتر روزی 40 مثلا هزار تومن فروش خوب بوده و نیازی به معرفی برندش و فروش بیشتر نداشت ولی من دوست دارم شما به قدری روی این موضوع حرفه ای کار کنید که 10 ها برابر فن برتر برندتون معروف بشه و فروشتون خیلی بیشتر.. واسه همینه که راه های پیشنهادی با راه های پیشنهادی فرق داره ! یکی نتیجه دراز مدت و بی نظیری میده و یکی کوتاه مدت و خوب اما گذری!

2. تقریبا جنس های شما را برخی افراد کم میشناسند و اون بازدهی که من در نظر دارم براتون از گوگل هیچ وقت اون بازده را نمیده .. با همون هزینه گوگل شاید 20% بهتر از طریق سایر روش های معرفی برندینگ شناخته بشید..

راستش منظور من این نبود که فروش خوبی داشتیم، عرض کردم که خیلی هم ناشناس نیستم، ولی خب یه تعداد زیادی هم مشتری بالقوه داریم که توی سرچ گوگل گم میشن! فک کنم 2000تا کلیک (35 هزار تومن)، ارزش جمع کردن این تعداد مشتری رو داشته باشه، نه؟

+ حتما روی سئو - بک لینک و موارد مربوطه کار کنید تا زیر سازی بکنید و برای همیشه راحت باشید !
اگر جنبه تبلیغاتی نداره، خیلی خیلی مشتاقم که در این باره بیشتر بدونم! چون چیز زیادی درباره بک لینک نمی دونم...

اگر منظورتون بنده هستم..
مطمئناً منظورشون بنده بودم (همونطور که خودشون فرمودن)، اگر به تشکرهای زیر پست هاتون دقت کنید می بینید که (حداقل من خودم به شخصه) از پست های شما لذت می برم. ممنون.

خانی هستم l-)یا محمدرضا! :-? استارتر توی یه محیط صمیمی یکم نامانوسه ;)

به اندازه تمام اعضا اين سايت نظر براي نوع تبليغ وجود داره . نميشه كه هي نظر جديد بياد و هي كار عقب بيفته . بايد از يه جايي بريد و شروع كرد . منم گفتم ببر و شروع كن . حالا ايشون اگر دوست داشت كه به گفته من عمل مي كنه و اگر نداشت كه خب صبر خواهد كرد .
اگر راهنمایی ها و تشویق های شما نبود، من هیچ وقت جرات تبلیغ دادن نداشتم. حالا هم 20$ اکانت گوگل دارم (برای جمع کردن سرچ های گم‌شده‌ی گوگل) هم اولین تبلیغ بنری رو توی سایت پرشین رکس (http://www.persianrex.com) دادم و الان هم 100 تومن گذاشتم کنار برای تبلیغات... من که هیچ وقت ریسک و خرج اضافه نمی کردم، الان به قدرت تبلیغات پی بردم!!

از همگی ممنونم! این محیط صمیمی و حرفه ای، توی هیچ سایت دیگه ای (!) دیده نمیشه!

F.Shemshad
2011-01-11, 22:27
ممنون فرشاد جان بابت راهنمایی های خوبت در ضمن

خواهش میکنم وظیفه هست ..
فکر کردم منظور جناب امیر ابادی با این جمله من هستم :

اگر بخواي با همه مشورت كني ، همه نظر متفاوت دارن .

منم از جناب فرشاد جان ممنونم كه در اين بحث شركت كرده . ولي من منظورم شخص ايشان نيست . كلا گفتم . براي ادامه بحث و گفت و گو من آماده ام . اما براي راهنمايي كردن و اينكه چكار كنه يا نكنه ، به نظرم بحث داشت كشدار مي شد .
به هر حال اگر سوء تفاهمي پيش آمده من عذر خواهي مي كنم از شما .

نه خواهش میکنم .. سو تفاهم بود که حل شد .

ممنون

راستش منظور من این نبود که فروش خوبی داشتیم، عرض کردم که خیلی هم ناشناس نیستم، ولی خب یه تعداد زیادی هم مشتری بالقوه داریم که توی سرچ گوگل گم میشن! فک کنم 2000تا کلیک (35 هزار تومن)، ارزش جمع کردن این تعداد مشتری رو داشته باشه، نه؟

بد نیست ولی راه های بهتری هم هست که عرض کردم...

اگر جنبه تبلیغاتی نداره، خیلی خیلی مشتاقم که در این باره بیشتر بدونم! چون چیز زیادی درباره بک لینک نمی دونم...

اگر منظورتون اون پکیج تبلیغاتی که در یاهو خدمتتون عرض کردم هست در اینجا هیچ وقت همچین چیزی را نمیگم! چون یاهو مسنجر یک محیط شخصی هست و برخی پیشنهاد هایی که میدم شخصی هست و در یک انجمن عمومی هیچ وقت وسط یک تایپیک دیگه تبلیغ خودم را بکنم !

و اگر از پست های بنده کلا به این نتیجه رسیدید که هر حرف یا پستی که میزنم همه به خاطر تبلیغ خودم و جذب کاربر و این چنین مواردی هست واقعا برای خودم متاسفم که همچین فکرایی پشت سرم میکنند ..

چون من کارم تبلیغات و مشاوره و سیستم های همکاری فروش هست ، پس هر پست یا حرف مرتبط به این موضوعات بزنم یعنی برای خودم تبلیغات کردم ؟! این اصلا انصاف نبود ...

مطمئناً منظورشون بنده بودم (همونطور که خودشون فرمودن)، اگر به تشکرهای زیر پست هاتون دقت کنید می بینید که (حداقل من خودم به شخصه) از پست های شما لذت می برم. ممنون.

خواهش میکنم!

از همگی ممنونم! این محیط صمیمی و حرفه ای، توی هیچ سایت دیگه ای (!) دیده نمیشه!

به شرطی که پشت سر ادم یه فکرایی دیگه نکنند و تمام وقت و زحمتی که برای یک پست یا مقاله میکشی از بین نره ! :)
( مثل اون پست ها در تایپیک های قبلی و این پست )

رضا جان دیدی برای چی زیاد اکتیو نمیشدم ؟! به عنوان خواننده باشی احترامت بیشتره تا اینجوری...

DDSHOP
2011-01-12, 00:54
اگر منظورتون اون پکیج تبلیغاتی که در یاهو خدمتتون عرض کردم هست در اینجا هیچ وقت همچین چیزی را نمیگم! چون یاهو مسنجر یک محیط شخصی هست و برخی پیشنهاد هایی که میدم شخصی هست و در یک انجمن عمومی هیچ وقت وسط یک تایپیک دیگه تبلیغ خودم را بکنم !

از سوء‌تفاهم بوجود اومده عذرخواهی می کنم. مساله اینه که شما خواه ناخواه لهنت تبلیغاتیه :-/
مثلا شما قبلش درباره همین مساله با من صحبت کردی، بعد اتفاقی چون بحث ها مرتبطه همون جمله ها میاد روی تاپیک.
کار شما درست بوده ها! من اشتباه فهمیدم، یعنی اشتباه از من بود! عذرخواهی میکنم... :)>-
رضا جان، میشه گفت این تاپیک به نتیجه ای که می خواستم رسید. بهتره بسته شه.

F.Shemshad
2011-01-12, 01:07
از سوء‌تفاهم بوجود اومده عذرخواهی می کنم. مساله اینه که شما خواه ناخواه لهنت تبلیغاتیه :-/
مثلا شما قبلش درباره همین مساله با من صحبت کردی، بعد اتفاقی چون بحث ها مرتبطه همون جمله ها میاد روی تاپیک.
کار شما درست بوده ها! من اشتباه فهمیدم، یعنی اشتباه از من بود! عذرخواهی میکنم... :)>-
رضا جان، میشه گفت این تاپیک به نتیجه ای که می خواستم رسید. بهتره بسته شه.

مشکلی نیست..
مشکل لهن نیست همین حرفای منو کسی دیگه میزد مهم و تبلیغاتی محسوب نمیشد اما من چون سرویسی مشابه اون حرفم میدم حتی خیلی بهتر میتونم راهنمایی کنم در رابطه با اون موضوع اما متاسفانه یه جور دیگه برداشت میشه که میخوام واسه خودم تبلیغ کنم..

خواهش میکنم..

کلا من دستم یکمی بی نمکه .. تقصیر کسی نیست..

www.p30gamers.com
2011-01-12, 01:58
فک کنم 2000تا کلیک (35 هزار تومن)، ارزش جمع کردن این تعداد مشتری رو داشته باشه، نه؟

بنظر من نه. نداره. چون شما می تونی همین میزان مشتری رو بدون پرداخت هزینه برای کلیک داشته باشی.
دلیل من هم اینه که محصولی که شما ارائه می کنی، تقریبا خاص و منحصر بفرده. این خودش یه وجه تمایز بین فروشگاه شما و سایر فروشگاه ها ایجاد می کنه و نقطه مثبت به حساب میاد. بنابراین شما برای کی ورد هایی مثل بج و باتن و پیکسل و ... چندان رقیبی نداری که بخوای برای رقابت سر مکان، هزینه پرداخت کنی. همون طور که یکی از اساتید بالاتر اشاره کرد، هزینه کردن روی سئو خیلی بیشتر از هزینه برای تبلیغات (لااقل در این فاز) به شما جواب و فیدبک میده.

در کل گوگل اد وردز وقتی بیشترین تاثیر رو داره که رقابت روی کلمه یا کلماتی خاص در حد جنگ و خونریزی باشه. که در این حالت شما حساب میکنی که اگه 2 پله بالاتر قرار بگیری، سود آخر ماهت مثلا 500 هزار تومن بیشتر میشه. اینجاست که میای و یه پلان 100 دلاری میخری و آخر ماه 400 تومن بیشتر تو حسابت هست.

iranneed
2011-01-12, 02:05
in sitayi ke daran tablighe khodehsoono mikonano chera tapikeshoono hazf nemikonin?
faghat vase man moshkel dasht?

kapo
2011-01-12, 05:08
دوستان جمیعاً خسته نباشید.
با این که این تاپیک برای یک محصول خاص شروع شده بود، اما کاملاً آموزنده است. برای هرکسی که میخواد تبلیغات اینترنتی و ... داشته باشه.
همیشه سربلند باشید!

DDSHOP
2011-01-12, 09:18
بنظر من نه. نداره. چون شما می تونی همین میزان مشتری رو بدون پرداخت هزینه برای کلیک داشته باشی.
دلیل من هم اینه که محصولی که شما ارائه می کنی، تقریبا خاص و منحصر بفرده. این خودش یه وجه تمایز بین فروشگاه شما و سایر فروشگاه ها ایجاد می کنه و نقطه مثبت به حساب میاد. بنابراین شما برای کی ورد هایی مثل بج و باتن و پیکسل و ... چندان رقیبی نداری که بخوای برای رقابت سر مکان، هزینه پرداخت کنی. همون طور که یکی از اساتید بالاتر اشاره کرد، هزینه کردن روی سئو خیلی بیشتر از هزینه برای تبلیغات (لااقل در این فاز) به شما جواب و فیدبک میده.

در کل گوگل اد وردز وقتی بیشترین تاثیر رو داره که رقابت روی کلمه یا کلماتی خاص در حد جنگ و خونریزی باشه. که در این حالت شما حساب میکنی که اگه 2 پله بالاتر قرار بگیری، سود آخر ماهت مثلا 500 هزار تومن بیشتر میشه. اینجاست که میای و یه پلان 100 دلاری میخری و آخر ماه 400 تومن بیشتر تو حسابت هست.
تفکر قالبی که داره جهت بحث رو عوض می کنه اینه که پیکسل ناشناخته است! ولی این درست نیست! ما توی Fan Page اولمون توی فیس بوک 500تا Fan داشتیم فقط. حالا حساب کنید چندنفر هنوز پیداش نکرده بودن. برای صفحات بعدی هم 350، 270 و 160 تا Fan داشتیم.
حقیقت امر اینکه که الان جز ما، حداقل 3 گروه دیگه روی اینترنت دارن یه فعالیت هایی می کنن و من این خبر رو به شما بدم که بعد از عید رقابت خیلی شدیدتر میشه بین این 4 گروه.
ولی تعریف از خود نباشه، حقیقتا من دارم از جون مایه میذارم و هرکی هم دیده گفته 100% کارت از کارشون سره! یکی از اون گروه ها سایت ایستا داره، یکیشون وبلاگ و یکیشون هم یه فروشگاه ناقص از یه فروشگاه ساز ناشناس که چند ماهی میشه نوشته درحال طراحی سایت...
می خوام بگم انگیزه ای که من توی این کار داشتم و دارم هیچ کس نداشته و نداره. بخاطر همینه که توی یه ماه رسیدم به اینجا! به مینیموم 500تا بازدید ثابت در روز و... اینا همه از لطف خدا، همکاری و راهنمایی های شما و تلاش شبانه روزی (به معنای واقعی شبانه روزی) خودم بوده.
خب، یکم دور شدیم از بحث، می خواستم بگم که اونقدا هم ناشناس نیست پیکسل. اگر من یه سرچ رو از دست بدم شاید یه سفارش چند میلیونی رو از دست دادم! بنابراین باید همه ی سرچ ها رو جمع کنم برای خودم!

DDSHOP
2011-01-12, 09:32
in sitayi ke daran tablighe khodehsoono mikonano chera tapikeshoono hazf nemikonin?
faghat vase man moshkel dasht?
http://www.shopkeeper.ir/forum/showthread.php?t=2826&p=13728&viewfull=1#post13728

birdco
2011-01-12, 10:14

بحث سئوي سايت يك بحث مفصل است كه نميشه اينجا با چند تا جمله سر و تهشو به هم آورد . از روش انتخاب كلمه تا اينكه اون كلمه در چه جايگاهيه و اون كلمه رو چه جو.ري و چند بار و در كجاها قرار بديم تا ديده بشه ، يه پروسه زمان بر از نظر تفكر براي اونه . اون كلمه علاوه بر اينكه بايد توي اينترنت جستجو بشه ، بايد در بين دوستان و اشنايان هم بررسي بشه .
نكته اي كه اين وسط هست اينه كه آيا ما مي خواهيم آن كلمه در چه مدت براي ما درآمد زا باشه ؟ اگر رايگان بودن اون كلمه در كي ورد مهمه ، خب اين پروسه حداقل 6 ماه وقت لازم دارد تا خودش را نشان دهد و درآمدزا شود . فرقي هم ندارد آن كلمه رقابتي باشد يا منحصر به فرد . اما اگر سئوي سايت در بخش كلمات كليدي براي اين است كه منجر به فروش شود بايد هزينه كرد . لينك ، بك لينك ، آگهي بنري ، آگهي متني و ... كمك ميكند كه اون كلمه بيشتر ديده شود .
اگر سئو را همچون بازي دارت در نظر بگيريم كه هدفش ، يك دايره وسط دارد و يك سري دواير رنگي ديگر در اطراف آن ، تبليغ در گوگل همان دايره وسطي و اصلي است .
فكر كنم پايين ترين هزينه و بالاترين بازدهي ، بسيار خوب و دلچسب است . اما به نظر من كوتاه ترين راه و فروش بيشتر ، درآمد بيشتري را نصيب ما خواهد كرد .

اطلاعات :
جنرال موتورز آمريكا سالانه سه ميليارد دلار هزينه تبليغاتش است . چه كسي اين كمپاني معظم را نمي شناسد ؟

DDSHOP
2011-01-12, 10:27
اگر سئو را همچون بازي دارت در نظر بگيريم كه هدفش ، يك دايره وسط دارد و يك سري دواير رنگي ديگر در اطراف آن ، تبليغ در گوگل همان دايره وسطي و اصلي است.
واقعا بحث جالبی شده...
به نظرتون کلمات کلیدی در زمینه ی کاری من چجوری باید انتخاب بشن؟

moji69
2011-03-06, 00:09
ddshop عزيز بگو اخر چي شد تبليغاتتو كه توي گوگل گذاشتي بازدهي داشت يا نه؟با كدوم شركت گرفتي؟

moji69
2011-03-06, 00:11
در ضمن به نظر من تبليغات توي گوگل نبايد جذاب باشد كه همه وارد شوند و كليك ها تمام بشه بايد جوري انتخاب بشن كهفقط اون كسي كه واقعا خريدار است وارد سايت بشه.

haghft
2011-03-06, 00:18
من فکر کنم شرکت برتینا برای گوگل ادز خوب باشه!

moji69
2011-03-06, 00:21
من فکر کنم شرکت برتینا برای گوگل ادز خوب باشه!
يكم قيمتش گرون تره بقيه جا هاي ديگه است.20 دلاري 36900 تومان ميده!!

haghft
2011-03-06, 00:27
شرکت های غیر معروف هم هست مانند:http://www.epay.ir/google_ads.htm
من تضمینی نمیدم

DDSHOP
2011-03-06, 00:35
دوستان راستش من هنوز از پنلم استفاده نکردم! فعلا دست نخورده ست، تا به وقتش ازش استفاده کنم!