PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بانک ملت تراکنش ها رو به صورت خودکار ستل کرد

takk
2013-05-08, 19:13
سلام
امروز حساب بانکی مو چک کردم دیدم که تعدادی از تراکنش های پرداختی اضافه شده با شرکت به پرداخت تماس که گرفتم گفتند که تراکنش ها رو به صورت خودکار ستل کرده
ازشون درخواست کردم که شماره عابر بانک ها رو به من بده ولی این کار چون خلاف قانون بود دیگه شماره عابر بانک های مشتریان و در اختیارم قرار ندادند، و من نمی تونم پول مردم و بر گردونم
حال تصمیم گرفتم اون مبلغ و به حساب یه موسسه خیریه واریز کنم

softpand
2013-05-08, 19:52
ستل؟ اونوقت یعنی چی این؟ هزینه اضافه به حسابتون ریخته شده؟ یا چی؟

صفامنش
2013-05-08, 20:09
ستل؟ اونوقت یعنی چی این؟ هزینه اضافه به حسابتون ریخته شده؟ یا چی؟

در درگاه بانک ملت، مبلغ بعد از پرداخت به یک سپرده موقت نزد خود بانک انتقال داده میشه. بعد از اون، فروشنده موظفه مبلغ پرداخت شده رو با مبلغی که باید پرداخت میشده مطابقت بده و در صورتی که مشکلی نبود، اصطلاحا تراکنش رو ستل میکنه.

ستل کردن به این معنیه که مبلغ پرداخت شده توسط مشتری قابل قبوله و مبلغ از اون سپرده موقت، به حساب فروشنده منتقل میشه.

در صورتی که اشتباهی در پرداخت وجود داشته باشه یا بعنوان مثال مبلغ پرداخت شده با مبلغی که قرار بوده پرداخت بشه اختلاف داشته باشه، فروشنده تراکنش رو ستل نمیکنه و مبلغ بعد از 72 ساعت به حساب خریدار عودت داده میشه.

mesitala
2013-05-08, 20:46
اون وقت این ستل تلفظ درستش چطوریه؟
setl
setel
setal
satal
???

alijoojoo2
2013-05-08, 21:36
پولدار شدم:))
150 تا پرداخت ستل نشده داشتم که امروز واریز شد.
برا شما هم واریز شده؟
ساعت 9 الی 14 واریز شده

amiri113
2013-05-08, 22:22
حساب کنيد اگر نفری 10 تا ستل نشده هم داشته چه پولی ميشده. حالا سود روز شمار اون پول رو حساب کنيد ببينيد چقدر ميشه.

alijoojoo2
2013-05-08, 23:57
زرین پال چه پولی زده@-)

takk
2013-05-09, 00:31
همینطور پی لاین ، پارپال و دیگر سایت های مشابه...

amiri113
2013-05-09, 00:38
زرین پال چه پولی زده@-)

زرين پال حساب دار داره، نرم افزار داره، بروز تراکنش ها رو چک ميکنه و گزارش دوره ای تعداد ستل نشده ها رو به جائی که نظارت مستقيم بر اين فعاليت داره ارسال ميکنه. انشالا بزودی با اتصال درگاه های پرداخت (http://www.zarinpal.com) به سوئيچ شاپرک اين مشکلات رفع ميشه.

aminzayer
2013-05-09, 01:07
انشالا بزودی با اتصال درگاه های پرداخت (http://www.zarinpal.com) به سوئيچ شاپرک اين مشکلات رفع ميشه.
میشه در مورد این قسمت توضیح بیشتری بدهید ؟
که چه اتفاقی قراره بیافته و از کی اجرایی میشه ...

amiri113
2013-05-09, 01:48
میشه در مورد این قسمت توضیح بیشتری بدهید ؟
که چه اتفاقی قراره بیافته و از کی اجرایی میشه ...

زمانی که شرکت های psp به سوئيچ شاپرک متصل بشن تسويه آنی حذف ميشه. دليل بروز مشکلات فعلی اين درگاه هم تسويه آنی اون هست. چون تسويه آنی با ساختار بانکی مشکل داره و بر اساس اينکار بچ حساب داره بعد از هر تراکنش بسته ميشه. بسته بودن حساب باعث ميشه زمانی که حساب بسته هست هر تراکنشی که بايد بهش واريز بشه واريز نشه. اينطوری ميشه که بعضی از تراکنش ها که درصدشون کم هم نيست واريز نميشن و پول به حساب پذيرنده نمياد.

حالا اينکه چرا تا الان اين شرکت اين مشکل رو حل نکرده خودش جای سوال بوده و هست.

alijoojoo2
2013-05-09, 02:19
زرين پال حساب دار داره، نرم افزار داره، بروز تراکنش ها رو چک ميکنه و گزارش دوره ای تعداد ستل نشده ها رو به جائی که نظارت مستقيم بر اين فعاليت داره ارسال ميکنه. انشالا بزودی با اتصال درگاه های پرداخت (http://www.zarinpal.com) به سوئيچ شاپرک اين مشکلات رفع ميشه.

اره 100% چک میشه ولی ندیدم بیاد مبلغ رو به حساب صاحب فروشگاه واریز کنه!
ولی دست به پرداخت درد نکنه این چند ساله خیلی پشتش غیبت کردم:-$
راستی این پول رو چیکار کنیم؟ من که میخوام بدم به موسسه محک ولی کاش میزد به حساب مشتری نکه به حساب پذیرنده

jafar1374
2014-06-30, 15:56
اره 100% چک میشه ولی ندیدم بیاد مبلغ رو به حساب صاحب فروشگاه واریز کنه!
ولی دست به پرداخت درد نکنه این چند ساله خیلی پشتش غیبت کردم:-$
راستی این پول رو چیکار کنیم؟ من که میخوام بدم به موسسه محک ولی کاش میزد به حساب مشتری نکه به حساب پذیرنده

این پول اضافی مال کیه ؟ مال مشتریه ؟ ینی مشتری متوجه نشده ک اضافی واریز کرده و درخواست عودت بده ؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

nasserheidary
2014-06-30, 20:56
درستش اینه
settle