PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین نوع کسب و کاری که در اینترنت با 5 میلیون سرمایه

marivan
2013-06-13, 23:46
سلام .
به نظر شما با5 میلیون تومان سرمایه بهترین نوع کسب و کاری که در اینترنت ( و یا در دنیای واقعی ) می توان راه اندازی کرد چیه ؟

ahijoon
2013-06-14, 00:02
تولید تولید و تولید. از هرچیزی که به فکرت میرسه شروع کن. هم در دنیای واقعی کارتو انجام بده هم در دنیای مجازی دنبال کارت باش که برنده باشی.

kala110manager
2013-06-14, 00:13
متاسفانه با این هزینه ها که در عرض یکسال چند برابر شده عملا تولید برابر با شکست هست.
چه بسا کارخانه های معتبری که در این چند سال ورشکسته شدن و جمع کردن
الان فقط دلالی سود خوبی داره

mhy1
2013-06-18, 16:00
تولید تولید و تولید. از هرچیزی که به فکرت میرسه شروع کن. هم در دنیای واقعی کارتو انجام بده هم در دنیای مجازی دنبال کارت باش که برنده باشی.دوست عزیز آخه چی رو تولید کنه؟!...

متاسفانه با این هزینه ها که در عرض یکسال چند برابر شده عملا تولید برابر با شکست هست.
چه بسا کارخانه های معتبری که در این چند سال ورشکسته شدن و جمع کردن
الان فقط دلالی سود خوبی دارهتأیید میشه ...

ali2web
2013-06-18, 16:14
واقعا دلالی کار خوبیه جنسو از کارخانه بگیری بفروشی به فروشگاه ها

doweb
2013-06-18, 16:25
منم با دوستان موافقم

دلالی در دنیای واقعی خیلی سود داره

در دنیای مجازی هم بستگی به علاقه و تخصص خودت داره

ahijoon
2013-06-18, 16:40
دوست عزیز آخه چی رو تولید کنه؟!...

اینکه چی تولید کنه خودش باید پیدا کنه. ایران ما الان روالش در اینه که افراد ضعیف باید سگ دویی کنن تا بتونن بیان بالا نه اینکه بنشینن کسی ایده بیاره یا لقمه بگیره بگه بفرمایید.

بحث تولید هم بسیار ساده هست هم بسیار پیچیده. اگه زرنگ باشی خودتو میگیری. باید پیش زمینه اون رو پیدا کنی

2 نمونه واقعی مثال میزنم که حضور ذهن دارم :

من یک دوستی داشتم اتو کار بود (کاری که هر کسی در یکساعت اوستای آن میشود) چون حقوقش پایین بود بیرون اومده بود .اومد با یک تولیدی دیگه قرار داد بست و جنساشونو میاورد تو خونه اتو میزد و بعد اتیکت و بسته بندی میکرد تحویل میداد...بعدنا یک کاراژی داخل کوچه اجاره کرد همین کار رو کمی گسترش داد.2 ماه نشده یک چرخ خیاطی هم خرید و گذاشت تو کاراژ و شروع کرد به کارهای ساده دوزندگی... طی صحبتی که چن ماه پیش باهاش داشتم میگفت میخواد یکی دوتا چرخ دیگه هم بگیره و یکی دو نفر نیرو هم بیاره... ( حالا تولیدی داره 3 تا چرخ داره 3 نفر نون میبرن از اونجا - شلوار و پیرهن میدوزه)

یک خانمی دیگری که از مغازه من زیورآلات میخرید.میگفت دارم میرم کلاس آموزشی ساخت زیورآلات و ... بعد مدتی که صحبت داشتیم گفتن که چند نمونه کار رو تولید کردن و بازار ارائه میدن (انگشتر - دستبند - گردنبند و... )بنده هم خریداری کردم ازشون.چون شرایط اینکه بیرون کارشون رو گسترش نمیتونستن بدن راهنمایی کردم توسط دوستم فروشگاه اینترنتی هم راه اندازی کنن.حالا تو خونه هم کار بازار رو میگیرن و انجام میدن هم فروشگاهشون بیاد بالا از اونم بهره خواهند برد...

و صدها مورد دیگه که بنده کمو بیش شاهدشون بودم و خواهم بود.

بحث تولید اساسن داشتن زمینو کارخانه و دستگاه ها و ... نیست. فکر میخواد تا از زمینه ای که براتون محیا هست واردش بشید و آروم آروم بیاید بالا

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

منم با دوستان موافقم

دلالی در دنیای واقعی خیلی سود داره

در دنیای مجازی هم بستگی به علاقه و تخصص خودت داره

:| همین دلالی کشور مارو زمین زده.

اگر امروز کالای چین که هم تو تکنولوژی و صنعت و کشاورزی و خدمات ما وارد شده .. علتش وجود افرادی با طرز فکر شما هستن. ناراحت نشید حقیقتیه.

یکی از علل افزایش تورم دلالی هست. دلال همین تجار و بازرگانان ما هستن که بجای اینکه بیاد تو بحث تولید و خدمات فکری و ایجاد پیش زمینه ها سرمایه شو بخوابونه و کلی سود مادی و معنوی کسب کنه، میاد سرمایه اش رو پای دلالی میذاره و نتیجش میشه بیکاری و گرسنگی مردم ما و توسعه و پیشرفت کشورایی مثل چین !

mihanmc
2013-06-18, 16:43
با نظرات ahijoon کاملا موافقم

doweb
2013-06-18, 18:05
اینکه چی تولید کنه خودش باید پیدا کنه. ایران ما الان روالش در اینه که افراد ضعیف باید سگ دویی کنن تا بتونن بیان بالا نه اینکه بنشینن کسی ایده بیاره یا لقمه بگیره بگه بفرمایید.

بحث تولید هم بسیار ساده هست هم بسیار پیچیده. اگه زرنگ باشی خودتو میگیری. باید پیش زمینه اون رو پیدا کنی

2 نمونه واقعی مثال میزنم که حضور ذهن دارم :

من یک دوستی داشتم اتو کار بود (کاری که هر کسی در یکساعت اوستای آن میشود) چون حقوقش پایین بود بیرون اومده بود .اومد با یک تولیدی دیگه قرار داد بست و جنساشونو میاورد تو خونه اتو میزد و بعد اتیکت و بسته بندی میکرد تحویل میداد...بعدنا یک کاراژی داخل کوچه اجاره کرد همین کار رو کمی گسترش داد.2 ماه نشده یک چرخ خیاطی هم خرید و گذاشت تو کاراژ و شروع کرد به کارهای ساده دوزندگی... طی صحبتی که چن ماه پیش باهاش داشتم میگفت میخواد یکی دوتا چرخ دیگه هم بگیره و یکی دو نفر نیرو هم بیاره... ( حالا تولیدی داره 3 تا چرخ داره 3 نفر نون میبرن از اونجا - شلوار و پیرهن میدوزه)

یک خانمی دیگری که از مغازه من زیورآلات میخرید.میگفت دارم میرم کلاس آموزشی ساخت زیورآلات و ... بعد مدتی که صحبت داشتیم گفتن که چند نمونه کار رو تولید کردن و بازار ارائه میدن (انگشتر - دستبند - گردنبند و... )بنده هم خریداری کردم ازشون.چون شرایط اینکه بیرون کارشون رو گسترش نمیتونستن بدن راهنمایی کردم توسط دوستم فروشگاه اینترنتی هم راه اندازی کنن.حالا تو خونه هم کار بازار رو میگیرن و انجام میدن هم فروشگاهشون بیاد بالا از اونم بهره خواهند برد...

و صدها مورد دیگه که بنده کمو بیش شاهدشون بودم و خواهم بود.

بحث تولید اساسن داشتن زمینو کارخانه و دستگاه ها و ... نیست. فکر میخواد تا از زمینه ای که براتون محیا هست واردش بشید و آروم آروم بیاید بالا

:| همین دلالی کشور مارو زمین زده.

اگر امروز کالای چین که هم تو تکنولوژی و صنعت و کشاورزی و خدمات ما وارد شده .. علتش وجود افرادی با طرز فکر شما هستن. ناراحت نشید حقیقتیه.

یکی از علل افزایش تورم دلالی هست. دلال همین تجار و بازرگانان ما هستن که بجای اینکه بیاد تو بحث تولید و خدمات فکری و ایجاد پیش زمینه ها سرمایه شو بخوابونه و کلی سود مادی و معنوی کسب کنه، میاد سرمایه اش رو پای دلالی میذاره و نتیجش میشه بیکاری و گرسنگی مردم ما و توسعه و پیشرفت کشورایی مثل چین !

دوست عزیز خواهشن زود قضاوت نکن

من نگفتم برین سمتِ دلالی
درست بخونید پستمو لطفن

اگر امضای منو هم ببینید من کارم در دنیای مجازیه :)

a1irez4
2013-06-19, 10:03
سلام .
به نظر شما با5 میلیون تومان سرمایه بهترین نوع کسب و کاری که در اینترنت ( و یا در دنیای واقعی ) میتوان راه اندازی کرد چیه ؟
تو نت خیلی کارا میشه کرد شما بگو تخصص اصلیت چیه! (ولی فکر راه اندازی فروشگاه نباش نمیشه با 5 ملیون یه چیز خوب راه انداخت)

marivan
2013-06-19, 12:22
تو نت خیلی کارا میشه کرد شما بگو تخصص اصلیت چیه! (ولی فکر راه اندازی فروشگاه نباش نمیشه با 5 ملیون یه چیز خوب راه انداخت)
سلام.
من دانشجوی ارشد مدیریت هستم، ولی خیلی به کار در اینترنت و ایجاد یک کسب و کار انلاین علاقه دارم ...

سلام.
من دانشجوی ارشد مدیریت هستم، ولی خیلی به کار در اینترنت و ایجاد یک کسب و کار انلاین علاقه دارم ...

a1irez4
2013-06-19, 12:46
سلام.
خب چه نوع سایتی دوست دارید؟! دنبال علاقتون برید که توش موفق شید فکره سود کار نباشید.
الان بهترین سود تو سایت موزیک و فیلم هست ولی وقتی علاقه نباشه چار تا فیلم نبینی خودت ! عشقت موزیک نباشه خوب مطمئنا نسبت به بقیه که علاقه دارن موفق نمیشی.

شما علاقت به چیه ؟! چی دوست داری؟! و اینکه این 5 ملیون کل سرمایه شماست؟! چون ممکنه تو نت بریزی ولی سود نکنی یا در دراز مدت سود کنی ... شایدم سه چهار ماه بعدش در بیاری

اینم بگم اگه کل سرمایت 5 ملیون هست و میخوام کسب و کار واقعی برای آیندت راه بندازی بهتره تو دنیا واقعی هم قدمی برداری چون نت کافی نیست ... ! حداقل الان کافی نیست هر چقدرم کار کنی نمیشه مگر با یک ایده نو!
اون موقع که میهن دانلود و سایت های قدیمی شروع به کار کردن باید تو نت سرمایه میریختیم که الان روزانه کمه کم 300 تومن کاسب شیم!
یا مثلا یه ایده جدید مثل آپارات و فیس نما بیاد به سرت و عملیش کنی که در آینده هم بتونی ازش نون بخوری

وگرنه با این سایت ها زدن و فروشگاه های دوزاری نمیشه زندگی چرخوند...! :|

payamka
2013-06-19, 13:16
یا مثلا یه ایده جدید مثل آپارات و فیس نما بیاد به سرت و عملیش کنی که در آینده هم بتونی ازش نون بخوری

فیس نما ایده جدید بود؟

doweb
2013-06-19, 13:24
سلام.

با توجه به اینکه رشتت هم مدیریته اگر تلاش کنی میتونی موفق باشی

کسب و کار آنلاین خیلی ایده ها و راه ها هست و باید ببینی در کدوم بیشتر توانایی داری حتی اگر هم توانایی نداری باید ببینی در چه مدت میتونی تواناییشو پیدا کنی

از فروشگاه آنلاین گرفته تا کارِ تبلیغاتی و کارهای خدماتی به کاربران که سودِ خیلی بالایی داره با 5 میلیون هم میشه شروع کرد یه شروع خوب و باید برای میانه ها ی راه هم تلاش کنی و حالا از سود خود سایت یا ... به فکر جاهای خیلی بالاتر باشی

-------------------------------------

فیس نما ایده جدید بود؟

فیس نما بیشتر از 15 میلیون تومن در چند ماه فقط خرج تبلیغات پاپ آپ کرد تا بتونه آمارشو ببره بالا !

ایدشم که اصلن جدید نبود فقط به زورِ تبلیغات تونست به جایی برسه البته درآمدی هم نداره الآن فقط چون مدیرشت پ.پ.پ داره تونسته سرِ پا نگهش داره !!!

payamka
2013-06-19, 14:21
فیس نما بیشتر از 15 میلیون تومن در چند ماه فقط خرج تبلیغات پاپ آپ کرد تا بتونه آمارشو ببره بالا !

ایدشم که اصلن جدید نبود فقط به زورِ تبلیغات تونست به جایی برسه البته درآمدی هم نداره الآن فقط چون مدیرشت پ.پ.پ داره تونسته سرِ پا نگهش داره !!!

کاملا موافقم،البته من شنیده بودم بیش از 60 میلیون هزینه تبلیغات بوده~x(

Omid_T
2013-06-19, 14:22
سلام
دوست من 5 میلیون پولتو بزار کنار (البته بده سکه بخر یا دلار که ارزش پولتو حفظ کنی در شرایط بحرانی احتمالی)و شروع کن به مطالعه و تحقیق، کلی از عمرتو صرف کردی تا ارشد گرفتی(منم کلی از عمرمو گذاشتم پای درس) حالا مثلا نهایتا یکسال زمان بگذار برای کسب دانش در مورد کار نت ، مطمین باش ضرر نمیکنی اگر پیوسته کار کنی به نظر من 6 ماهم کافیه تا اطلاعاتت به حد قابل قبول برسی بعد خودت دستت میاد چیکار کنی من در ابتدای کارم عجله کردم ضرر دادم بعد از اون شروع کردم به مطالعه
همین انجمن بهترین جا برای افزایش اطلاعاتته هر روز به سایت سر بزن و تاپیک های مهمو دنبال کن تا کم کم با مسایل مختلف آَشنا بشی
شما زمانی میتونی ایده های خوب داشته باشی که به کار نت مسلط باشی در ابتدای کار شاید ایده هایی داشته باشی و لی قطعا ایده های خامی هستند به مرور ایده هاتون پخته تر میشه مثلا من اولین بار ایدم این بود که سوپر مارکت اینترنتی بزنم اما کم کم متوجه شدم یه مشکلاتی سر راه این قضیه هست که فعلا زمان مناسبی برای اجرایی کردن این ایده نیست دلیلش جامعه شناسی هست ، اقتصادی هست و ....
منظورم اینه شاید یک ایده خیلی خوب به نظر برسه اما اگر روش تمرکز کنی متوجه میشی ایراد داره یا نه
چون خودم در ابتدای کار ضرر دادم دیدم گفتی 5 میلیون داری بد ندیدم تجربه خودمو مطرح کنم موفق باشی

doweb
2013-06-19, 15:17
کاملا موافقم،البته من شنیده بودم بیش از 60 میلیون هزینه تبلیغات بوده~x(

هزینه کلی تبلیغات که خیلی بالا بوده من فقط 4 ماهه اول رو گفتم اونم فقط هزینه پاپ آپ رو

Milos
2013-06-19, 15:30
شما میتونی سایت مشاوره در خصوص رشته خودت تاسیس کنی. حتی میتونیم با کمک شما و دیگر دوستان یه کمپین برای حذف علافان بی سواد از تجارت الکترونیک تشکیل بدیم و اینترنت و تجارت الکترونیک ایران رو از حالت لمپن و جوادی به سطوح بالاتری برسونیم. باعث خوشحالیه که شما با تحصیلات بالا و این فرهنگ نوشتاری خوب علاقمند به تجارت در عالم مجازی شدید. منظور من توهین نیست ولی خیلی ها توی سایتشون و در همین فروم هم غلط املایی دارند و ادعاهای بزرگی رو هم با خودشون همه جا حمل میکنند. از جانب جوادها حمله به من شروع خواهد شد ولی خب عیبی نداره تا مسائل گفته نشه و بهش پرداخته نشه، وضعیت فرهنگی هیچ کجا بهتر نمیشه. به نظر من شما فعلا از فکر سایت موزیک و غیره بیا بیرون و به افق های دورتری نگاه کن.

marivan
2013-06-19, 15:39
سلام
دوست من 5 میلیون پولتو بزار کنار (البته بده سکه بخر یا دلار که ارزش پولتو حفظ کنی در شرایط بحرانی احتمالی)و شروع کن به مطالعه و تحقیق، کلی از عمرتو صرف کردی تا ارشد گرفتی(منم کلی از عمرمو گذاشتم پای درس) حالا مثلا نهایتا یکسال زمان بگذار برای کسب دانش در مورد کار نت ، مطمین باش ضرر نمیکنی اگر پیوسته کار کنی به نظر من 6 ماهم کافیه تا اطلاعاتت به حد قابل قبول برسی بعد خودت دستت میاد چیکار کنی من در ابتدای کارم عجله کردم ضرر دادم بعد از اون شروع کردم به مطالعه
همین انجمن بهترین جا برای افزایش اطلاعاتته هر روز به سایت سر بزن و تاپیک های مهمو دنبال کن تا کم کم با مسایل مختلف آَشنا بشی
شما زمانی میتونی ایده های خوب داشته باشی که به کار نت مسلط باشی در ابتدای کار شاید ایده هایی داشته باشی و لی قطعا ایده های خامی هستند به مرور ایده هاتون پخته تر میشه مثلا من اولین بار ایدم این بود که سوپر مارکت اینترنتی بزنم اما کم کم متوجه شدم یه مشکلاتی سر راه این قضیه هست که فعلا زمان مناسبی برای اجرایی کردن این ایده نیست دلیلش جامعه شناسی هست ، اقتصادی هست و ....
منظورم اینه شاید یک ایده خیلی خوب به نظر برسه اما اگر روش تمرکز کنی متوجه میشی ایراد داره یا نه
چون خودم در ابتدای کار ضرر دادم دیدم گفتی 5 میلیون داری بد ندیدم تجربه خودمو مطرح کنم موفق باشی
امید جان ممنونم . همین کار رو انجام میدم.

سـعید
2013-06-28, 21:44
سلام
مریوان عزیز ! فکر می کنم سن شما کمتر از سی سال است . اگر تابحال برای خودتان تجارت شخصی انجام نداده اید و علاقه به اغاز کار دارید . هرچه زودتر شروع کنید . از شکست و از دست دادن همه پولتان نترسید اکثر ثروتمندان بزرگ حداقل یکبار در سنین کمتر از سی سالگی ورشکست شده اند . درس هایی که انجام کار به ادم میده با مطالعه و تحقیق بوجود نمی اید . باید رفت تو دل کار !!!

زمینه ای که علاقه داری رو انتخاب کن . اگه توانایی کافی برای راه اندازی سایت شخصی داری زودتر یک سایت بساز و کالایی یا خدماتی رو که می تونی ارائه کن . اینجوری هزینه مغازه و دفتر و اینها رو نداری و می تونی با کمترین سرمایه شروع کنی ! یادت باشه پیگیری اونچه می خواهیم رمز موفقیت ماست . اگر می خواهی کالا بفروشی باید روشهای مختلف تهیه کالای دست اول رو به قیمت خوب یاد بگیری . اگر می خوای خدمات ارائه کنی باید چم و خم های گرفتن جوازهای لازم رو یاد بگیری. فکر نمی کنم برای یه دانشجوی فوق لیسانس کار سختی باشه که بخواد کسب و کارش رو شروع کنه . 5 تومن تو این بازار امروز مبلغ کمی است ولی یادت باشه که تو این سرمایه رو داری . من کسایی رو میشناسم که الان موفق هستند ولی با دست خالی شروع کردند .

تو پرانتز : ( اولین فعالیت جدی کاری من بازاریابی برای فیلتر جاروبرقی بود که در زمان دانشجویی در خانه می ساختم . از تجربیات شغل قدیمی پدرم استفاده کرده بودم و می تونستم کالا بفروشم . تو سن حدود 20 سالگی درامد خوبی داشتم که تونستم بعدا خرج دانشگاهم رو خودم بدم . تقریبا بعد از ترم دوم تا اخر تحصیلاتم پولی از پدرم نگرفتم . بعدا زمینه های دیگر رو امتحان کردم . با ادم های جدید اشنا شدم . کالا های جدید رو بدون وسیله نقلیه با دست خالی از این مغازه به اون مغازه بردم تا تونستم مشتری بگیرم . همون مشتری ها بعدا همکارم شدن. پیشنهادات و نظراتشون رو برای کارای بعدی استفاده کردم. از صفر شروع کردم و با اینکه 25 سالگی ازوداج کردم ولی بدون کمک خانواده یا هیچ کس دیگه ای همیشه حرکت رو به جلو داشتم . در 30 سالگی خونم رو خریدم . من تو 27 سالگی با 30 - 40 تومن ورشکست شدم ولی بازم ادامه دادم .الان با 33 سال سن وضعیتم از کسانی که پدر های پولدار داشتن ولی سخت کار نکردن بهتره. اینها رو گفتم تا بدونی وضعیتت با داشتن این 5 تومن نقدینگی چقدر از اون روزهای من بهتره !! )

اگر توانایی صحبت کردن با مردم رو نداری . بین اشنایان دنبال یک کاسب یا ارائه کننده خدمات بگرد و یک نمونه کالا رو که دارن ازشون درخواست کن تا بازاریابی کنی . حتما از اون شخص بخواه که کیفیت و دست اول بودن کالارو برات تضمین کنه و قیمتی رو بهت بده که با سود عادلانه بتونی به دیگران بفروشی. اینطوری با ورود به بازار راه های جدید کسب و کار و جادوی بازار خودشو بهت نشون میده !

اگر خواستی بازم در این باره صحبت کنیم چند سوال رو جواب بده تا برات مثال های واقعی تر و مشخص تر بزنم.

داشتن وسیله نقلیه مثل ماشین یا موتور ؟
داشتن همسر یا نامزد ؟
تجربیاتت درباره ارتباط عمومی با مردم در چه حده ؟ ایا راحت میتونی با یک غریبه حرف بزنی یا خجالت می کشی ؟؟

اینها سوالات مهمی است . منتظر جواب هستم.

دوست جدید تو سعید

almaweb.ir
2013-09-09, 03:40
بنظر من بزنید تو کار پنل اس ام اس میتونید موفق بشید

هزینه پنل و سایت و.. زیاد در نمیاد ، اما شما میتونید اکثر مبلغ رو صرف تبلیغات کنید که نتیجه بسیار خوبی میتونید بگیرید !
فقط با تبلیغ گسترده و برندسازی خوب

مثلا اگه روزی یک پنل نمایندگی هم بفروشید میشه ماهیانه 4.5 میلیون ! بعدا با افزایش کاربرات میتونی درآمد زیادی هم از ارسالات در بیاری + فروش شماره اختصاصی

AdsGroup.iR
2013-09-09, 09:24
بنظر من بزنید تو کار پنل اس ام اس میتونید موفق بشید
الان ديگه هر كسي از راست اومده يك پنل نمايندكي اس ام اس داره..

سلام .
به نظر شما با5 میلیون تومان سرمایه بهترین نوع کسب و کاری که در اینترنت ( و یا در دنیای واقعی ) می توان راه اندازی کرد چیه ؟
تخصصتون چيه ه‍ژ بري كرد :d

almaweb.ir
2013-09-09, 19:55
الان ديگه هر كسي از راست اومده يك پنل نمايندكي اس ام اس داره..

تخصصتون چيه ه‍ژ بري كرد :d

اگه طرز فکرتون اینه که آدم هیچوقت موفق نمیشه !!
خوار وبار فروشی هم زیاده ما دیگه نباید مغازه بزنیم ؟! همه چی زیاده !!

AdsGroup.iR
2013-09-09, 19:57
خير.. دوست عزيز.. شما مثه اينكه دقيق نگرفتي.. منظورم اينه كه فوق العاده زياد هستن ... و اصلا درآمدي نداره .. يعني داره خيلي كم...

jamalzzz
2013-09-16, 15:58

مردم برای خرید به نزدیک ترین خوار و بار فروشی میرن و به این ترتیب تعداد بالای مغازه ها جلوی فروششون رو نمیگیره. ولی تو اینترنت معمولا چند تا سرویس دهنده بهتر تمام مشتری ها رو جذب میکنند. هر چقدر که سرویس دهنده ها بیشتر باشند درآمد سایرین کمتر خواهد بود. البته در رابطه با پنل sms و درآمد آن اطلاعی ندارم