PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لازماتی برای شروع در بورس

djdaramad
2013-06-15, 22:23
بسم الله

سلام و عرض ادب

برخی مطالب تایپیک مربوط به ب.رس را دیدم

میخواستم بدونم برای منی که میخوام شروع کنم و اصلا صفر صفر هستم در مورد بورس چه جوری شروع کنم !!!

زیاد با خوندن حافظه ام یاری نمیکنه تجربه هایم را معمولا به صورت عملی به دست میارم

البته میدونم باید یه خورده اطلاعات داشت حالا از چی و از کجا شروع کنم

ممنون از لطفتون

یا ادرس سایتی که اموزش گام به گام برای تازه کارها داشته باشه

Merlin
2013-06-15, 22:30
با اجازه استارتر
منم چند وقتیه دنبالشم

S.A.E.I.D
2013-06-15, 23:47
http://www.irbourse.com/

و آمار رو ارقام شرکت ها http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=15

ولی فعلا صلاح نیست وارد بشید مگر اینکه با سرمایه کم وارد شید فقط به عنوان تمرین و یاد گیری که حتما داخلش ضرر هم میکنید (و به احتمال کم سود)
بعدا که حرفه ای شدید دیگه خودتون تشخیص میدید چی خوبه چی بده چی بگیرید یا نگیرید
ریسک بورس بالاست مواظب باشید

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

بازی کنید یاد بگیرید
http://www.irvex.ir/

Alchemist
2013-06-16, 00:09
البته میدونم باید یه خورده اطلاعات داشت حالا از چی و از کجا شروع کنم
یه خورده نه خیلی زیاد
بورس = اطلاعات اعم از سی اسی اقتصادی اجتماعی فنی و ...

S.A.E.I.D
2013-09-30, 12:35
میخواستم بدونم برای منی که میخوام شروع کنم و اصلا صفر صفر هستم در مورد بورس چه جوری شروع کنم !!!

شما در تهران یا رشت تشریف دارید؟
یک کلاس مقدماتی برای شروع هست
کلیه افرادی که برای اولین بار مایل به سرمایه گذاری در بورس می باشند.

djdaramad
2013-09-30, 12:48
بنده قائمشهر هستم

تو شهر قائمشهر هم این جور کلاسها وجود دارد ؟

S.A.E.I.D
2013-09-30, 12:53
بنده قائمشهر هستم

تو شهر قائمشهر هم این جور کلاسها وجود دارد ؟
متاسفانه خیر فعلا فقط دو شهر گفته شده
توی اینترنت جستجو کنید معمولا کارگزاری ها کلاس های رایگان برگزار میکنند ببینید طرف های خودتان پیدا میکنید یا نه

Am!r
2013-09-30, 12:58
متاسفانه خیر فعلا فقط دو شهر گفته شده
توی اینترنت جستجو کنید معمولا کارگزاری ها کلاس های رایگان برگزار میکنند ببینید طرف های خودتان پیدا میکنید یا نه

معمولا چقدر سرمایه اولیه نیاز داره ؟
بازدهیش چطوره ؟

S.A.E.I.D
2013-09-30, 13:14
معمولا چقدر سرمایه اولیه نیاز داره ؟
بازدهیش چطوره ؟
سرمایه هر چقدر بزارید
البته برای شروع باید از کم شروع کرد
حداقل میزان فکر کنم حدود 10 هزار تومان هست به بالا
ولی اگه تازه شروع کردید برای آزمایش کردن میتونید حدود 500 یا 1 تومن بزارید یا حتی 100 تومن
بعد که دیدید خبره تر شدید سرمایتان رو افزایش بدید

بازدهیش بستگی مستقیم به شما داره
چطور خرید فروش کنید
کی وارد سهم بشید کی خارج بشید
چند نوع خرید فروش داریم کوتاه مدت -میان مدت و بلند مدت
کسانی که خبره هستند با دید بلند مدت به یه سهم نگاه میکنند
ولی ممکنه خرید های کوتاه مدت هم داشته باشند
به خیلی موارد بستگی داره
به جو بازار - مملکت- صنعت- دلار و خیلی موارد دیگه
از این سایت میشه قیمت های سهام رو مشاهده کرد http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=15

ممکنه یه ماهه بازدهی 20 در صد داشته باشید و حتی ممکنه 30 یا 40 در صد هم بازدهی منفی بخوره :) باز دهی حدود 60 در صد در یک ماه هم دیدم توی بعضی شرایط خاص برعکسش رو هم دیدم :)
مثلا یه سهمی چند رو پیش اومد فرابورس 999 تومن 3-4 روز بعد شد 1260 تومن
ولی الان شد حدود 1150 تومن
اگه خواستید شروع کنید حتما با سرمایه کم شروع کنید حتی شده 1 یا 2 سال با سرمایه کم شروع کنید تا خرید فروش ها دستتون بیاد

Am!r
2013-09-30, 13:21
ملت از ترس نداشتن تجربه طرف بورس نمیرن.

بنده شخصا ترجیح میدم پولم رو جایی بذارم که بازدهیش زیر چند ماه مشخص بشه نه یکی دو سال !

S.A.E.I.D
2013-09-30, 13:28
بنده شخصا ترجیح میدم پولم رو جایی بذارم که بازدهیش زیر چند ماه مشخص بشه نه یکی دو سال !

باز دهی ماهی هم داره
ولی چون تجربه نیست باید با سرمایه کم شروع کنید وگر نه ریسک ضرر میره بالا

سـعید
2013-09-30, 13:36
نگاه اصلی سهامداران بزرگ بورس ، نه صرفا در خرید و فروس بورس بلکه در استفاده از سود محاسبه شده و امکاناتی از قبیل استفاده از حق تقدم خرید می باشد . رسیدن به این چنین تجربه و مهارتی در بورس کاری است که به سالهای زیادی تجربه نیاز دارد و مهمتر از همه شناخت بازار ... شاید به خاطر همین است که در تالار بورس اکثرا افراد مسن را می بینیم . ولی برای جوانان روش های مختلفی برای حضور در بورس هست . من هم قبلا سایت irvex.ir رو معرفی کرده بودم که دوست خوبمون هم اشاره کردند .
ولی مطالعه منابع اولیه بسیار لازم است . کتاب گاوها در بورس و دیگر کتابهایی که با زبان ساده بورس را اموزش می دهند و سپس مطالعه رفتار فعالان بازار بسیار مهم است.

من خودم در مراحل اولیه حدود سه سال پیش ساعت ها می نشستم و فقط نمای بازار را نگاه می کردم . اکثر نماد ها و نام ها را حفظ شده بودم ولی هنوز یک ریال سهام نخریده بودم ... شما برای یک شغل ساده هم که بخواهید استخدام شوید باید دوره ببینید و مثلا 8 ترم دنشگاه بروید .. برای مهارت در بورس هم نیاز به مطالعه و دوره دیدن دارید . از کلاسهای اموزشی کارگزاری های مختلف مثل کارگزاری مفید هم می توانید بهره مند شوید.

موفق باشید