PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه یک وبلاگ نویس در یک روز 333000 دلار کسب کرد؟

irandac
2013-08-23, 12:03
وبلاگ نویسی و کسب درآمد از آن همیشه مورد توجه کاربران اینترنت بوده است. در تمام دنیا بسیاری از وبلاگ نویسان هستند که وبلاگشان تبدیل به محل کسب درآمد شده است و آنها با نوشتن در وبلاگ درآمد بسیار بالایی نیز کسب می کنند. در کشور ما هم وبلاگ هایی وجود دارند که هم اکنون با درآمدهای بسیار بالایی به کار خود ادامه می دهند.

برای کسب درآمد مدلهای بسیاری در اینترت وجود که بسیاری از وبلاگ ها معمولا از روش نمایش تبلیغات و یا نهایتا فروش محصول کسب در آمد می کنند.
اندرو سالیوان موسس وبلاگ سیاسی Daily Dish به تازگی به فکر کسب درآمد از روشی جدید افتاد. او چهارشنبه گذشته اعلام کرد که این وبلاگ به صورت مستقل به کار خود ادامه خواهد داد و در این دوره جدید نمایش تبلیغ را حذف کرده و در عوض اشتراک سالانه وبلاگ را به فروش خوهد رساند. البته مطالب وبلاگ از طریق لینکهای به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی در دسترس خواهند بود.
با اعلام این موضوع اندرو با سیل ثبت نام علاقه مندان روبرو شد.تعداد ثبت نامها و واریز پول به حدی زیاد بود که تمام تیم وبلاگ با تعجب روبرو شده بودند. بسیاری از علاقه مندان وبلاگ اندرو حتی بیش از مبلغی که تعیین شده بود وازیر کرند. بیش از 12000 خواننده 19.99 دلار را پرداخت کردند و حدود 2000 نفر نیز 5 دلار بیش از آنچه تعیین شده بود پرداخت کردند. 1000 نفر نیز مبلغ 50 دلار را پرداخت کردند. به طور متوسط خوانندگان 8 دلار بیش از آنچه تعیین شده بود پرداخت کردند.
هدف اندرو کسب 900000 دلار برای سال اول است و به نظر می رسد تا اینجای کار تقریبا یک سوم مسیر را در یک روز طی کرده است. این کار اندرو می تواند مدل جدیدی از روشهای کسب درآمد باشد. به نظر می رسد وقتی محصول خوبی را تولید کنید و در تمام سالهای فعالیت خود سعی در ارائه کار خوب کرده باشید کاربران قدردان زحمات شما خواهند بود و حاضرند در صورت لزوم به کمک شما بیایند.
آیا شما حاضرید برای خواندن وبلاگ مورد علاقه خود هزینه اشتراک سالانه پرداخت کنید؟

ExOZaX
2013-08-23, 12:23
همه چیز محتوا یه ! محتوا خوب باشه همونطو که دیدیم مشتری خوب پولی براش پرداخت میکنه .

dataland
2013-08-23, 12:37
اگه مطلبی باشه که لازم داشته باشیم حتما پول میدیم
ولی در کشور خارجی سطح فرهنگ اونقدر بالاست که بازدیدکننده سایت بعد از گرفتن مطلب و یا پیدا کردن چیزی که در دنبالش بوده در صورتی که این مطلب رایگان نیز بوده خودش بدون هیچ اجباری روی کلید donate ( کمک مالی یا همون حمایت) کلیک میکنه و هر مقدار که از آن مطلب لذت برده و برایش مفید بوده برای صاحب سایت و وبلاگ واریز می کند که در این صورت هیچ مبلغی تعیین شده و صاحب سایت در آمد خود را محدود نکرده به سالی 12000 دلار . شاید یک فردی که از نظر مالی هیچ مشکلی نداشته باشه و به جای اینکه 12000 دلار واریز کنه 100 هزار دلار براش واریز کنه

369369
2013-08-23, 12:55
مرسی . جالب بود

choshop
2013-08-23, 13:06
خواننده ایرانی برای محتوا ارزش کمی قائل است!

مثلا ما یه کتاب منتشر کردیم در مورد غلبه بر ترس (http://iranata.com/2013/07/overcome-fears-thoughts.html). قیمت زدیم 1900 تومان!
حال به نظر شما چند نفر خرید کرد این کتاب رو؟ فقط 3 نفر!حدود 3 هزار بازدید داشته مطلب :)

حال بعضیا کامنت گذاشتن و گله کردن که چرا پولی قرار دادین؟ اینجور مطالب تو سایت های دیگه مفت می‌ذارن!!!

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

مثلا ما یه کتاب منتشر کردیم در مورد غلبه بر ترس (http://iranata.com/2013/07/overcome-fears-thoughts.html). قیمت زدیم 1900 تومان!
حال به نظر شما چند نفر خرید کرد این کتاب رو؟ فقط 3 نفر!حدود 3 هزار بازدید داشته مطلب :)

حال بعضیا کامنت گذاشتن و گله کردن که چرا پولی قرار دادین؟ اینجور مطالب تو سایت های دیگه مفت می‌ذارن!!!

zmajid2002
2013-08-23, 13:36
مطلب جالبی بود
یک نکته در ادامه صحبت های دوستمون choshop به نظرم آمد
مثلا بعضی از افراد که تخصصی یک مورد خاص ندارند فقط به دلیل جذب بازدید کننده و استفاده از تبلیغات شروع به جمع آوری حاصل تلاش افراد مختلف (مثل فایل های پایان نامه،گزارش کار آموزی،پروژه های دانشگاهی،نقشه های ساختمانی،مطالب اختصاصی و غیره)و چه بد اینکه به صورت یک مجموعه تهیه میکنند تا به صورت رایگان روی سایت برای دانلود قرار بدن و بازدید کننده جذب کنند و غیره....

شاید شما هم سایتهایی دیده باشید که فایلهای بعضی از سایتهای تخصصی رو به صورت رایگان روی وبلاگ یا سایت دیگه ای برای دانلود قرار دادند.
اطلاع رسانی ،راهنمایی و حل مشکل دیگران اصلا کار بدی نیست ولی این چنین سوء استفاده هایی به نظر من درست نیست

یک راه که به نظر من میرسه اینه که یک اگر قرار است از مطلبی که در تخصص شما نیست بازدید جذب شود ،بخشی از مطلب و فایل را به صورت رایگان قرار داده بشه و برای خرید به سایت اصلی ارجاع داده بشه تا حق دیگران رعایت بشه مثل بعضی از سایتهای موزیک که رتبه های خوبی هم دارن ولی با قرار دادن دموی یک آلبوم بازدید کننده را جذب و تشویق به خرید آلبوم میکنند.

بنابر این با رعایت این موارد کاربران متوجه می شوند که برای اطلاعات زحمت کشیده شده و برای بدست آوردن اطلاعات هم باید هزینه کرد و نه اینکه به دنبال دانلود رایگان بود.

صحبتهای من کلی بود و قصد توهین به هیچ شخص خاصی را نداشتم
موفق باشید

vitrin24.com
2013-08-23, 14:57

اگر کتاب و اقعا خیلی قوی نوشته شده و محتوای خیلی کاملی داره و سرفصل ها درست هستند ترجمه انگلیسیش کنید و تو سایت هایی که میتونید برای فروش بزارید، معرفیش کنید اون موقع نتیجه کارتون رو خواهید دید !

قیمتشم متناسب بزارید. مثلا اگر 1 دلار بزارید میشه 3 هزارتومن خودمون ...

ProMob
2013-08-23, 16:26

همه چی با کمی تامل حل میشه ...

این مشکل فقط تو ایران نیست ، جهانیه !
الان شما سایت 98 یا رو نگاه کن !
رمان با فرمت پی دی اف قرار داده ، مجانی هم برا دانلود گذاشته !
اما پولش رو از کجا درمیاره؟ از بازدیدش و تبلیغات !
وقتی خواننده برا مطلب ارزش قائل نیست ، شما باید راه دیگه ای رو انتخاب کنی !
لینک دانلود میذاشتی ، بعد رو یه جا دیگه لینک میکردی ، اونجا رو پر پاپ آپ میکردی
پاپ آپ چنده؟ بگو هر کدوم 10 تومن !
10 تا پاپ آپ که میذاشتی میشد :

10*10*3000= 300000
یعنی پول فروش 158 کتاب !

تازه تعداد بازدیدت هم بیشتر بود و مطمئنن ازین مقدار بیشتر میشد !
تازه اینکه تو نسخه ی مجانی کتاب میتونستی چند صفحه رو تبلیغ قرار بدی و کسب درآمد کنی رو محاسبه نکردم

"وقتی مخاطب برا شما ارزش قائل نیست ، باید جور دیگه ای برخورد کرد"

dataland
2013-08-23, 16:50
همه چی با کمی تامل حل میشه ...

این مشکل فقط تو ایران نیست ، جهانیه !
الان شما سایت 98 یا رو نگاه کن !
رمان با فرمت پی دی اف قرار داده ، مجانی هم برا دانلود گذاشته !
اما پولش رو از کجا درمیاره؟ از بازدیدش و تبلیغات !
وقتی خواننده برا مطلب ارزش قائل نیست ، شما باید راه دیگه ای رو انتخاب کنی !
لینک دانلود میذاشتی ، بعد رو یه جا دیگه لینک میکردی ، اونجا رو پر پاپ آپ میکردی
پاپ آپ چنده؟ بگو هر کدوم 10 تومن !
10 تا پاپ آپ که میذاشتی میشد :

10*10*3000= 300000
یعنی پول فروش 158 کتاب !

تازه تعداد بازدیدت هم بیشتر بود و مطمئنن ازین مقدار بیشتر میشد !
تازه اینکه تو نسخه ی مجانی کتاب میتونستی چند صفحه رو تبلیغ قرار بدی و کسب درآمد کنی رو محاسبه نکردم

"وقتی مخاطب برا شما ارزش قائل نیست ، باید جور دیگه ای برخورد کرد"
بله درسته راه خوبی هستش ولی فرهنگ سازی کار خیلی سختیه
این کاری رو که شما فرمودین باید فحش هاشو هم در ضمن به جون بخریم :d

ProMob
2013-08-23, 17:04
بله درسته راه خوبی هستش ولی فرهنگ سازی کار خیلی سختیه
این کاری رو که شما فرمودین باید فحش هاشو هم در ضمن به جون بخریم :d

داداش من ، نهایتش فرداش یک دهم پول رو کادو میخریم ، میبریم به عمه جونمون تقدیم میکنیم که عذاب وجدان هم نداشته باشیم :)))

zmajid2002
2013-08-23, 17:26
دوستان توجه کنید چه خوبه از مباحث نتیجه بگیریم به جای اینکه بحث رو به شوخی وخنده پایان بدیم

آیا این انجمن و انجمن های دیگه جای مناسبی برای فرهنگ سازی نیست؟
من و شما چقدر تلاش کردیم برای فرهنگ سازی؟
آیا اگه کسی برای ساخت سایت با 100 یا 1000 یا بیشتر یا کمتر مطلب کپی سفارش بده قبول میکنیم؟
آیا اگه بدونیم کسی از انتشار فایل پروژه یا پایان نامه خودش راضی نیست باز هم میخریم و برای دانلود قرار میدیم؟
آیا اگر سایتی با تصاویرش تو یک موضوع خاص بازدید زیادی داره از تصاویرش بدون اجازه کپی نمی کنیم؟
آیا با کپی تصاویر سایتها از پهنای باندشون بدون اجازه استفاده نمیکنیم؟

و سوال های مشابه که ممکن هست زمانی که با مطالب خودمون تو سایتهای دیگه مواجه شدیم پیش بیاد
من خودم نمیدونم چی جواب بدم این که از من شما چی؟

امید وارم همه رعایت کنیم

ProMob
2013-08-23, 18:25
دوستان توجه کنید چه خوبه از مباحث نتیجه بگیریم به جای اینکه بحث رو به شوخی وخنده پایان بدیم

آیا این انجمن و انجمن های دیگه جای مناسبی برای فرهنگ سازی نیست؟
من و شما چقدر تلاش کردیم برای فرهنگ سازی؟
آیا اگه کسی برای ساخت سایت با 100 یا 1000 یا بیشتر یا کمتر مطلب کپی سفارش بده قبول میکنیم؟
آیا اگه بدونیم کسی از انتشار فایل پروژه یا پایان نامه خودش راضی نیست باز هم میخریم و برای دانلود قرار میدیم؟
آیا اگر سایتی با تصاویرش تو یک موضوع خاص بازدید زیادی داره از تصاویرش بدون اجازه کپی نمی کنیم؟
آیا با کپی تصاویر سایتها از پهنای باندشون بدون اجازه استفاده نمیکنیم؟

و سوال های مشابه که ممکن هست زمانی که با مطالب خودمون تو سایتهای دیگه مواجه شدیم پیش بیاد
من خودم نمیدونم چی جواب بدم این که از من شما چی؟

امید وارم همه رعایت کنیم

دوست عزیز چه خوب بود شما که اینقدر قشنگ مینویسی ، بعضی چیزا رو هم خودت رعایت میکردی !
منظورتون از اون شوخی و خنده بنده بودم ! حق با شماست ، اما چقدر زیباتر میشد که شما پیام های بالاتر رو هم مطالعه میکردی !
ایران ما به آدم هایی که نوشته های قشنگ مینویسن نیاز نداره ، از اینجور آدم ها 100 ها هزار نفر تو فیسبوک داریم!
با حلوا حلوا کردن دهن آدم شیرین نمیشه ، راهکار عملی ارائه کنید بهتره بنظرم :)

لندن 2012
2013-08-23, 18:25
اصلا امکان نداره اینجوری من خودم هزارتا ppt تو رشته خودم ساختم و ارائه دادم و همه هم یا ویرایش کردن همون رو یا یکمی بیشتر دستکاری کردن.

نمونه این رو بهتون میگم حلال هم هست.

الان سایت های بزرگی مث مگ ایران و سایت های دیگه ای هم هستن که مقالات زیادی رو این سایت ها هست و فردی که خالق این پروژهاست مگه نمیدونه وقتی برای این سایت ها ارسال میکنه همه افراد میتونن دانلود کنند پس در نتیجه شما واسه فروش بذار هیچ ایرادی نداره.

یا علی