PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشورت برای راه اندازی خدمات دانشجویی

vitrin24.com
2013-08-26, 13:09
باسلام خدمت دوستان عزیز
یه فکری به نظرم رسید که ترجیح دادم با دوستان کاملش کنم و نقاط ضعف و قوتش رو بررسی کنم که آیا عملی هست یا خیر
بنده برنامه دارم که یه مغازه با عنوان خدمات دانشجویی بزنم ( مغازش هم تقریبا ردیفه وکرایه نسبتا خیلی کمی باید بپردازم ) که خدماتی ائم از :
- ترجمه متون انگلیسی
- انجام ماکت و راندو و پروژه های اتوکد و 3ds max
- برنامه نویسی و انجام پروژه
- انجام پروژه های plc مرتبط با رشته های برق و الکترونیک
- پروژه هایی که به صورت text و پاورپوینتی
- انجام پروژه های نرم افزار عمران
- مکانیک
- پایان نامه
- و ...
و تقریبا اکثر رشته هایی که دانشگاهش رو داشته باشیم و متقاضی هم داشته باشه رو با کسانی که این پروژه ها انجام میدن صحبت کنم و طرف قرارداد با اونها باشم و درصدی هم روی قیمت تمام شده اضافه کنم و تحویل مشتری بدم.
دوستان آیا این ایده خوبی میتونه باشه ؟ و بعداز یه مدت هم که نمونه کار و پروژه های آماده ایی تهیه کردیم و رزومه ایی شد یه وب سایت هم بزنیم که در صورت امکان هم سفارش های آنلاین داشته باشیم و هم از شهر های دیگه بتونیم پروژه دریافت کنیم.
اما و اگر ممکنه زیاد داشته باشه ولی فعلا ایده این کار به ذهنم اومده و برنامه دارم بیشتر روش تحقیق کنم.
حالا باتوجه به هماهنگی ها و درگیری های کار و سایر مشکلاتی که ممکنه تو کار پیش بیاد آیا این کار شدنی هست ؟ ( به شرط خوب جواب دادن )
و چه چیزهایی رو باید انجام داد ؟ آیا مجوز خاصی میخواد ؟ هزینه شروع اولیه چقدر میشه ؟ کارهای خدماتی وام های اشتغال زایی هم بهش تعلق میگیره ؟ و ...
ممنون میشم دوستان همکاری کنن و راهکارها و پیشنهاد هایی رو اگر دارید بیان کنید تا به نتیجه خوبی برسیم.

soheyl_ir89
2013-08-26, 15:12
.

سلام دوست عزیز

امضای زیبا و آموزنده ای داری.

لازم هست که تحقیق کنی؛ آیا محل مغازه، محل مناسبیه؟ آیا با توجه به رقبا و میزان تقاضا، فرصت کسب درآمد باقی مانده؟ البته شایدم با قیمت گذاری رقابتی و ... بتونی سهم بازارشونو کم کنی و سهم بازار خوبی به دست بیاری.

فکر کنم با مجوز دفتر فنی بتونی این کارو شروع کنی. با همون مجوز و داشتن شرایط لازم، می تونی درخواست وام بدی. این که وام دریافت کنی یا نه، به خودت و بانک بستگی داره.

پیشنهاد می کنم اول قسمتی از این کارهارو شروع کن و ارائه بده. در همون ها متخصص و شناخته شده بشو. سعی کن در همون زمینه ها بهترین کارهارو با بهترین قیمت ها ارائه بدی. سپس کارهای دیگه رو اضافه کن به خدماتت و در حالی که مشتری هاتو همچنان راضی نگه داشتی، خدمات بیشتری ارائه بده تا مشتری هات بیشتر شن. انشاالله و با همت خودت.

دلیل این پیشنهادم اینه که هم هزینه هات کمتر می شه، هم می تونی در کاری که داری شروع می کنی، متخصص تر شی و راه و چاه رو بشناسی و بعد، کارهای دیگه رو شروع کنی. اما اگر با هم شروع کنی، در حالی که تازه کار هستی، با انبوهی از تقاضا و همکارا برخورد داری که خودش مشکل ساز می شه برات. آهسته و پیوسته برو.

vitrin24.com
2013-08-26, 16:04
.

سلام دوست عزیز

امضای زیبا و آموزنده ای داری.

لازم هست که تحقیق کنی؛ آیا محل مغازه، محل مناسبیه؟ آیا با توجه به رقبا و میزان تقاضا، فرصت کسب درآمد باقی مانده؟ البته شایدم با قیمت گذاری رقابتی و ... بتونی سهم بازارشونو کم کنی و سهم بازار خوبی به دست بیاری.

فکر کنم با مجوز دفتر فنی بتونی این کارو شروع کنی. با همون مجوز و داشتن شرایط لازم، می تونی درخواست وام بدی. این که وام دریافت کنی یا نه، به خودت و بانک بستگی داره.

پیشنهاد می کنم اول قسمتی از این کارهارو شروع کن و ارائه بده. در همون ها متخصص و شناخته شده بشو. سعی کن در همون زمینه ها بهترین کارهارو با بهترین قیمت ها ارائه بدی. سپس کارهای دیگه رو اضافه کن به خدماتت و در حالی که مشتری هاتو همچنان راضی نگه داشتی، خدمات بیشتری ارائه بده تا مشتری هات بیشتر شن. انشاالله و با همت خودت.

دلیل این پیشنهادم اینه که هم هزینه هات کمتر می شه، هم می تونی در کاری که داری شروع می کنی، متخصص تر شی و راه و چاه رو بشناسی و بعد، کارهای دیگه رو شروع کنی. اما اگر با هم شروع کنی، در حالی که تازه کار هستی، با انبوهی از تقاضا و همکارا برخورد داری که خودش مشکل ساز می شه برات. آهسته و پیوسته برو.

باتشکر از شما دوست عزیز
بنده یه مغازه 12 متری رو میتونم از یکی اقوام کرایه کنم که جای نسبتا خوبی تو شهر هست و البته سر خیابونه اصلی
برای وسائل و لوازمی که باید تو یه مغازه بزارم از کامپیوتر و یه میز گرفته تا یه خط تلفن و اینترنت خیلی هزینه بر نیست و نصفش رو هم موجود دارم
و اون کسانی که سهم بازار رو گه گرفتن اکثرا متفرقه هستن نه جامع !
یعنی یه دفتر یا یه شخص اومده یه سری کارهای مربوط به معماری و پلات و نقشه کشی رو انجام میده و سراغ رشته های دیگه ایی هم نرفتن و یا یه جای دیگه ممکنه کالای پایان نامه و صحافی و اینچیزا انجام بده ولی در مجموع ندیدم کسی همه اینها رو با هم یجا گرد هم بیاره که دانشجو از هر رشته ایی که بخواد بیاد بتونه کارشو همونجا انجام بده و این خودش یه امتیاز مثبت هست به نظرم حالا من خودم it دارم میخونم و اگر بخوام از تمامی رشته ها تجربه ایی کسب کنم نیاز هست که یکی یکی رو رو کاغذ بیارم و برم کسانی که اینکاره هستن رو پیدا کنم و ازشون اطلاعاتی کسب کنم که معلوم نیست چقدر زمان ببره و طول بکشه تا این اطلاعات جمع آوری بشه
برای وام هم فک نکنم نهایتش بیش از 10 تومن نیاز باشه و یا شاید هم بدون وام بتونیم راه اندایش کنیم.
و این هم عرض کنم که بنده قصد انجام پروژه در اون دفتر ندارم و فقط ثبت سفارش انجام میدم و مشتری جذب میکنم و تنها در مرحله اول قصد انجام پروژه رو در مغازه ندارم
و فک کنم سختی کار اینه که افزاردی که توانایی انجام پروژه ها رو دارن رو بتونم پیدا کنم و طرفم قراردادم اونها بشن.
باز هم از دوستان عزیز دعوت میشه که در تاپیک فعالیت کنن و اگر راهکار یا ایده ایی در این مورد دارن آزادانه بیان کنند.

otuban.ir
2013-08-26, 16:29
بنظرم 12 متر برای این حجم کار اصلا جوابگو نیست... و بهتر هست چند مورد پرکاربرد تر و مشتری دار تر رو برگزینید و روشون کار کنید... تازشم خیلی سخته بخوای تنهایی به همه این کارا برسی حتما حتما اول یه همراه خوب و کاری و زرنگ پیدا کن ک تنهایی کارت پیش نمیره. چون خودم تو کاری هستم که چندین خدمات متفاوت میدیم میگم... یکم سرت شلوغ بشه دیگه نمیرسی.

vitrin24.com
2013-08-26, 23:01
بنظرم 12 متر برای این حجم کار اصلا جوابگو نیست... و بهتر هست چند مورد پرکاربرد تر و مشتری دار تر رو برگزینید و روشون کار کنید... تازشم خیلی سخته بخوای تنهایی به همه این کارا برسی حتما حتما اول یه همراه خوب و کاری و زرنگ پیدا کن ک تنهایی کارت پیش نمیره. چون خودم تو کاری هستم که چندین خدمات متفاوت میدیم میگم... یکم سرت شلوغ بشه دیگه نمیرسی.

باتشکر از شما دوست عزیز
اگر مواردی به ذهنتون میرسه که مثل این کار سرمایه اولیه آنچنانی نمبخواد و خدماتی هست پیشنهاد بدید تا روش فکر و بررسی کنیم
مغازه 12 متری هم فقط برای اومدن مشتری و تحویل گرفتن کارش از ما مد نظرم بود و الا هیچ پروژه ایی قرار نبود تو مغازه انجام بشه
خودم شاغل هستم و برنامه تو ذهنم این بود که صبح منشی بزارم و بعداز ظهر ها خودم کارارو جلو ببرم ( یه چیزی مثل این )
ولی ممنون همه جوانب کار رو بررسی کردید . منتظر ایده های بهتری هستیم