PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ضعف های سیستم پرداخت از نظر بنده

Reza
2010-04-18, 10:45
سلام ، نیازی به توضیح اضافه نمی بینم . این تاپیک رو زدم که دوستان بیان و ضعف های خودشون رو در مورد سیستم پرداخت بگن تا اگه احیانا و اتفاقی ، مدیران سیستم اینجا رو دیدن متوجه دید مشتریاشون بشن . البته این انتقال اطلاعات میتونه از جانب یوزرها هم منتقل بشه . به هر حال ، این مواردی بود که من به نظرم رسید . سایر دوستان اگه مورد دیگه ای به ذهنشون مبرسه ، بسم الله...

1- مقالات خیلی کلیشه ای داخل سایت وجود داره که بیشتر باعث پر بودن سایت شده وگرنه هیچ فایده ای برای فروشنده ها نداره . چرا که متن مقاله ها خیلی سنگینه و طوری توضیحاتش بیان شده که به نظر نمیرسه کسی بتونه ازش استفاده کنه ، بهتره مقالات مفید تر باشه و واقعا برای فروشنده ها مفید باشه چون دیگه الان عصر تکنولوژیه و نمیشه با چند تا مقاله کپی پیست شده شر بازدید کننده ها رو شیده مالید!

2- هیچ راه ارتباطی با شرکت وجود نداره یا به عبارت دیگه تمام راه های ارتباطی با پرداخت میخوره به بن بست! تلفن های تهران که . . . :| تلفن های اصفهانشون هم میره روی انسرینگ اما بعد که واحد رو انتخاب میکنه اونم میشه مثل :| و جالب ترین نکته هم همون فرم ارتباطیه داخل سایت هست که من سه ماه پیش تست کردم کلا مورد داشت ، گفتم شاید تا الان برآورده باشه اما ظاهرا کماکان مشکل داره!!!

75

3- مورد بعدی که الان به ذهن من میرسه و خیلی عمومیت داره این جو روانی بدی که پشت سر پرداخت وجود داره ، کمتر دیدیم فروشنده ای که از پرداخت راضی باشه و اصلا ندیدیم!!!!!!! فروشنده ای که بدهیش با پرداخت به موقع تسویه شده باشه یا اصلا از پرداخت بدهکار نباشه :|
فکر نمی کنم همچین جو روانی رو بشه به راحتی و به همین زودی ها از بین برد یا کم رنگ ترش کرد ، چرا که توی این تاپیک (http://www.shopkeeper.ir/forum/showthread.php?t=248) چند تا از دوستان رو دیدیم که از چه سالی و چه مبالغی رو بدهکار هستن از این شرکت . برای این مورد باید یه فکر اساسی کرد . . .

4- مشکل بعدی برمیگرده به صفحه ثبت نام فروشگاه جدید ، صفحه ای که بعضی از مواردش ستاره داره و کسی که داره فرم رو پر میکنه باید اونارو پر کنه اما شما اگه فرم خالی رو هم سند کنین هیچ مشکلی پیش نمیاد و صفحه ارسال میشه! اینم به نوعی از دید یک کاربر حرفه ای عیب محسوب میشه چرا که این باور تو ذهنش شکل میگیره که مدیر این سایت فقط به فکر کسب درامد بوده و روی مسائل ریز برنامه نویسی و . . . دقت نکرده (حالا یا عمدا یا سهوا) که امیدوارم باقی دوستان حواسشون رو خوب جمع کنن . چرا که همین مسایل ریز هست که یک سیستم رو خوب میکنه و یک سیستم رو . . .

76

5- درست تو همون صفحه ای که فرم بالا وجود داره ، یه تصویر هست به شکل زیر :

77
از تصویر میشه فهمید که برای چه کاربردی قرار داده شده و قراره کاربر رو به کدوم صفحه هدایت کنه . لینک اون صفحه اینه : http://demo.rahshop.com/ ، نیازی نیست روش کلیک کنید تا ببینید چه اتفاقی می افته . من قبلا از عوض شما روش کلیک کردم و عکس زیر رو براتون آماده کردم :

78
دیگه بیشتر توضیح نمی دم . چون تصاویر گویای همه چی هستند!

6- آخرین موردی که توی این پست میخوام بهش اشاره کنم اینه که هممون صفحه اول سایت پرداخت رو دیدم که همچین عکسی داره :

79
حالا هر کدوم ازون دکمه ها به کجا میره رو فعلا کار نداریم اما اون دکمه ای که روش نوشته خریدار ، خریدارایی رو کهروش کلیک میکنن منتقل میکنه به این آدرس : http://www.pardakhtbazar.ir/ ، خوب حالا معلوم نیست این شاپی که اینجا داره این محصولات رو ارائه میکنه محصولاتش از کجا تامین میشه و اصلا چه دلیلی داره که خریدارا به این سایت هدایت بشن :-?

این داستان ادامه دارد...

Reza
2010-04-21, 12:24
به موارد بالا ، عدم پویایی سایت رو هم اضافه کنید . به نظر من اینجور سایت های خدماتی بهتره یک وبلاگ داشته باشن و یا در قالب اخبار سیستم ، یک سری اخبار داخلی و مرتبط رو برای عموم شرح بدن تا سایت از حالت خشک و ثابت خودش خارج بشه .

Reza
2010-05-07, 04:43
این موارد رو هم فعلا به جمع بالا اضافه کنید : عدم اطلاع رسانی از اتفاقات و تغییرات سیستم ، عدم تسویه حساب مالی شفاف و کامل با فروشندگان عضو ، عدم پاسخگویی و ضعف شدید در پشتیبانی