PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفا بیش از حد وام نگیرید !!!

daneshbin
2013-09-07, 03:01
اگر می خواهید برای کسب و کارتان وام بگیرید یک لحضه صبر کنید !

اول سعی کنید بفهمید دلیل نیاز به گرفتن این وام چیست ؟

آیا این وام گرفتن نشانه ای از موفقیت است یا نشانه ای از ناکامی است ؟
اگر به طور مثال گرفتن وام برای خرید تجهیزات جدید و یا توسعه کسب و کتارتان بنا به تقاضای بیش از حدمشتریانتان است ممکن است نشانه موفقیت باشد .

ولی اگر برای تامین دستمزدهای عقب افتاده ماههای قبل است ویابرای بازپرداخت ماههای قبل نشانه عدم موفقیت است.
آیا شرکت به سمت سقوط میرود؟آیا شرکت قادر خواهد بود وامها راباز پرداخت کند؟
در این صورت شما باید واقعا نگران باشید.
در هر صورت از این قوانین طلایی برای گرفتن وام استفاده کنید :
هرگز بیش از آنچه توان بازپرداختش را ندارید وام نگیرید.اجازه بدهید اینجا از قانون یزدی های عزیز برای سرمایه گذاری استفاده کنم .یزدی ها همیشه می گویند برای یک سرمایه گذاری جدید فقط از 30٪ سرمایه نقدی تان استفاده کنید .به تجربه من استفاده از این قانون را برای گرفتن وام هم باید استفاده کرد (خصوصا در شرایط فعلی کشور).یعنی وام گرفتن به اندازه 30 ٪ کل توان مالیتان نه بیشتر.
برای ارزیابی بازپرداخت وام قانون مورفی را در نظر بگیرید .بدترین شرایط را هم در نظر بگیرید نه فقط شرایط خوش بینانه را .
· هرگز برای تامین مالی طرحهایی که از نظر طرح تجاری درست و منطقی نیستند وام نگیرید.وجود امکانات مالی بهیچ عنوان نمی تواند یک فرصت نامناسب تجاری را به فرصت خوب تبدیل کند .
برای فرار از ورشکستگی وام نگیرید .وام گرفتن به تنهایی نمی تواند مساله ورشکستگی را حل کند .فقدان پول نقد مشکل اصلی نیست بلکه نشانه ای از یک بیماری بزرگ در کسب و کار شماست. اگر میخواهید در این کسب و کار باقی بمانید باید آن مشکل اساسی را پیدا کنید نه فقط سعی کنید که عوارض آن را رفع کنید . مثلا اگر شما تب دارید ،تب نشانه ای از وجود یک عفونت در بدن شماست شما نباید به تنهایی به فکر رفع تب باشید عفونت را پیدا کرده و آن را درمان کنید.
صاحبان کسب و کار های زیادی به خاطر عدم رعایت نکات فوق الان دیگر هیچ کسب و کاری ندارند.اجازه ندهید شرکت شما هم به خیل آنان بپیوندد.

mahmood2013
2013-09-07, 06:50
راستش توی خیلی مواقع پیش اومده شرایط باعث شده به وام فکر کنم اما شدیدا مغزم مخالفت می کنه ! بعد از یه مدت هم به این نتیجه رسیدم خدا رو شکر وام نگرفتم :d