PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : من چه کار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید!

manoto
2013-09-29, 17:47
سلام
نمیدونم از کجا شروع کنم؟
دارم خودمو برای کنکور 93 آماده میکنم! 2 سه ماهی است که به فکر کسب درآمد هستم تا بتونم هزینه هایم را پرداخت کنم و کمی هم پس انداز کنم برای پرداخت شهریه دانشگاه! اما در حال حاضر نه تخصص دارم نه هیچ پولی!
بنابراین تصمیم دارم که یه تخصصی یاد بگیرم و بروم شاگردی کنم!
خودم به تخصص "پیرایش مردانه" علاقه دارم!
شما چه تخصصهایی را پیشنهاد میکنید؟

سازش دانا
2013-09-29, 21:51
اقای منوتو خدا وکیلی از وقتی من شما رو میشناسم چند بار چند شغل را گفتید؟
شما یک بی هدف هستید :(

manoto
2013-09-29, 22:16
اقای منوتو خدا وکیلی از وقتی من شما رو میشناسم چند بار چند شغل را گفتید؟
شما یک بی هدف هستید :(

آره داداش, از نظر خیلیا من یک بی هدف هستم!
توی وضیعت من نیستی که بدونی چی میکشم! من یک نوجوان بی پولم که نگران آینده ام هستم! خسته شدم از بی پولی! میخوام پیشرفت کنم!
خداوکیلی 2 ساله که آرزوی داشتن یه لپ تاپ و یه موبایل هوشمند دارم اما هنوز نتونستم بخرم! چه کنم که خانواده ام جز قشر کم درآمد هستند!
هر کاری میخوام بکنم نمیشه! چرا؟ چون سرمایه ندارم!

سازش دانا
2013-09-29, 22:18
عزیز من سرمایه از فکر جداست
شما باید فکر خود را به کار بیندازید و روی یک کار بمانید و پشتکار داشته باشید
یک هاست ارزون بگیر وردپرس هم نصب کن مطالب تفریحی بزار بعد که ورودی هات بالا رفتش گسترش بده پشتکار و فکر

pooya121
2013-09-29, 22:21
اصلا هاست چرا یه وبلاگ هم می تونه درآمد داشته باشه.

و البته بعدش گشترش کار

otuban.ir
2013-09-29, 22:30
آره داداش, از نظر خیلیا من یک بی هدف هستم!
توی وضیعت من نیستی که بدونی چی میکشم! من یک نوجوان بی پولم که نگران آینده ام هستم! خسته شدم از بی پولی! میخوام پیشرفت کنم!
خداوکیلی 2 ساله که آرزوی داشتن یه لپ تاپ و یه موبایل هوشمند دارم اما هنوز نتونستم بخرم! چه کنم که خانواده ام جز قشر کم درآمد هستند!
هر کاری میخوام بکنم نمیشه! چرا؟ چون سرمایه ندارم!

والا داداش منم مثل توام ... 4 ساله دارم یه دفتر پیشخوانو میچرخونم الان 100تمن تو حسابم ندارم ... شما اگه بطور جدی حتی روی یه وبلاگ هم کار میکردی پیج رنک می گرفتی الان بک لینک میفروختی .
والا من وقتم نمیرسه.

rezaonline.net
2013-09-29, 22:34
در عجبم هنوز کنکور رو ندادید به فکر شهریه دانشگاه هستید؟
میدونید چیه آینده نگری زیادی هم خوب نیست .

به نظر من تفریحی بیا نت و بیشتر روی درست تمرکز کن .
غیر از این باشه لطمه به درست زدی .
هر چند به شخصه با اینکه دانشجو هستم و رشته ام it هست اما باور کنید کاری که من دارم انجام میدم (برنامه نویسی) تقریبا ربط زیادی به رشته ام نداشته .
:)

میانه رو باشید .

Nova
2013-09-29, 22:35
هزاران بار این جمله رو شنیدم اما هیچ وقت کسی نگفت " چطوری؟"
کسب در امد از وبلاگ هم به همین سادگی نیست .
ادم کلی زحمت میکشه بعد یه روز میاد میبینه همه زحمات به باد رفته و وبلاگ حذف شده .

سلام
نمیدونم از کجا شروع کنم؟
دارم خودمو برای کنکور 93 آماده میکنم! 2 سه ماهی است که به فکر کسب درآمد هستم تا بتونم هزینه هایم را پرداخت کنم و کمی هم پس انداز کنم برای پرداخت شهریه دانشگاه! اما در حال حاضر نه تخصص دارم نه هیچ پولی!
بنابراین تصمیم دارم که یه تخصصی یاد بگیرم و بروم شاگردی کنم!
خودم به تخصص "پیرایش مردانه" علاقه دارم!
شما چه تخصصهایی را پیشنهاد میکنید؟

پیشنهاد من اینه همون پیرایش یک دو ماه کلاس برین و یک ارایشگاه توی محل خودتون بزنید.

یک سایت تفریحی بزنید یه مدت روش کار کنید . با فروش تبلیغات و قرار دادن بنرهای سیستم های همکاری در فروش کسب دار امد کنید.

AdsGroup.iR
2013-09-29, 22:37
والا داداش منم مثل توام ... 4 ساله دارم یه دفتر پیشخوانو میچرخونم الان 100تمن تو حسابم ندارم ... شما اگه بطور جدی حتی روی یه وبلاگ هم کار میکردی پیج رنک می گرفتی الان بک لینک میفروختی .
والا من وقتم نمیرسه.
البته تو فرق داری .. چون شخصا پیش من 20 تومن داری :d
بنظرم استارتر عزیز بری همون آرایشی مردانه بهتره چون هم تخصصی یاد میگیری واسه خدمتت :d
هم دو تا سر کوتاه بکنی میشه 20 تومن..

هر چند به شخصه با اینکه دانشجو هستم و رشته ام it هست اما باور کنید کاری که من دارم انجام میدم (برنامه نویسی) تقریبا ربط زیادی به رشته ام نداشته .
:)

میانه رو باشید

خب تو رضا شیخله هستی دیگه ما چی :d

nicholasman206
2013-09-29, 22:43
حالا حالا ها وقت داری... نگران بی پولی و این جور مسایل نباش
اما هر کاری که میخوای بکنی به این چند تا نکته فکر کن:
1- آیا خوشت میاد از اون کار یا نه... اگه کاری رو بهش علاقه داشته باشی میتونی جذبش بشی و هم با لذت کارکنی و هم به درجات بالای کار خودتو برسونی
2- برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت داشته باش... ببین اگه اون کارو شروع کردی تا 5 سال دیگه چه کاری باید انجام بدی

پیشنهاد من کار وب نیست... اونو تو اولیت دوم بزار... شبها که وقت داری روش کار کن... اولیت اولت یه شغل درست و حسابی باشه و اگه میخوای درس بخونی(که به نظرم باید بخونی !!) اونو بزار در اولویت

otuban.ir
2013-09-29, 22:57
البته تو فرق داری .. چون شخصا پیش من 20 تومن داری :d
بنظرم استارتر عزیز بری همون آرایشی مردانه بهتره چون هم تخصصی یاد میگیری واسه خدمتت :d
هم دو تا سر کوتاه بکنی میشه 20 تومن..
:d

30 تمن دش قرچنی؟؟؟>:/b-(

عزیز برو دنبال کار فنی . و همون سلمونی اگه بش علاقه داری حرف نداره ... برو تو کارش ... ولی بنظر میاد باید زودتر بفکر میبودی.مثلا همین تابستون که دستت رفت . الان فقط درس درس درس . تازشم اگه شهری هستی که خودش دانشگاه ملی داره که دیگه فقط درس که همین شهر خودت راحت قبول بشی . خرجی هم نخواهی داشت

vatanniaz
2013-09-29, 23:35
یک وبلاگ رایگان (http://www.blogdehi.com) ایجاد کن و به کسب درآمد بپرداز...
موفق باشی

jamal
2013-09-29, 23:47
هزاران بار این جمله رو شنیدم اما هیچ وقت کسی نگفت " چطوری؟"

هر کس که به چطوریش رسیده، مطمئناً خیلی زحمت کشیده. براش خیلی سخته که به راحتی این راه رو در اختیار دیگران قرار بده.
در ضمن چطوری کسب درآمد از وبلاگ هم به ذهنیت طرف بستگی داره که تو ذهنش چی وجود داره، و به اون کاری که داره انجام میده ایمان داره یا نه...
من همین الان هم با یک وبلاگ ساده می تونم پول در بیارم!

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

سلام
نمیدونم از کجا شروع کنم؟

ولی نظر من رو میخای، دَرست رو بخون، در کنارش یک وبلاگ راه اندازی کن و وبلاگت رو پس کن راجع به مطالبی از هر کاری که توش تخصص داری. حتی اگر فکر می کنی درسی که می خونی می تونی با زبان ساده برای دیگران توضیح بدی، توی وبلاگ پست های آموزشی درسی بذار.

حالا شاید با خودت میگی در آمد از کجا میرسه؟ نگران نباش. پس از مدتی خواهی دید که راه کسب درآمدش هم به ذهنت خطور میکنه. فقط باید روی بازدید کار کنید که بازدید هم با مطلب بکر و عالی میاد....
این کار هم هزینه این نداره و هم بازه اش نسبت به دیگر کارها بالاست.

kiahost
2013-09-29, 23:53
والا پیشنهاد من اول اینه
که نا امید نباش.
خودتو یک جوون با استعداد ببین که الان همینکه به فکر ایندت هستی تورو یک قدم نسبت به هم سن و سالات جلو انداخته.
دوما اعتماد بنفس داشته باش که میتونی یه بیزنس خیلی خوب رو راه بندازی.
سوم اینکه من پیشنهاد میکنم بیای تو زمینه ی هاست و نمایندگی (خواستی ای دی منو اد کن سر فرصت بچتیم)سریع ترین حالت ممکن همینه بتونی مفید پول دربیاری
و اخرین اصل داداش ما که هستیم غصه نخوری ی وقت .هستیم کنارت.
اینم شمارم 09100438468
یاعلی

1yaser
2013-09-30, 00:04
دوست عزیز پیشنهاد می کنم اول از همه کمی به خودت آرامش بده. هنوز خیلی وقت داری. پس عجله نکن. اما پیشنهادم بهت اینه که کار بیرون از وب رو جدی تر پیگیری کن تا یه چیزی یاد بگیری و تجربه کسب کنی. در کنارشم کار وب رو پیگیری کن. چون کار وب هم حوصله و صبر می خواد و هم تجربه کافی (که باید هر دو رو بدست بیاری!).
در این زمینه هم کمکی که من می تونم بهت بکنم اینه که یه هاست 1 گیگ با ده گیگ ترافیک به صورت رایگان در اختیارت بزارم. اگر خواستی خبرم کن.
همچینن می توین روی یکی از سایت های خودم کار کنی و منم سعی می کنم کمکت کنم و ایشلا به درآمد که رسید شما هم توش سهم داری.

mdark
2013-09-30, 00:34
آقا از نت و ... پول در میاد ، ولی هم سخت و هم بدون امنیت شغلی
ممکنه شما امروز درآمد داشته باشی ، پس فردا نداشته باشی

من سال 81 رفتم دانشگاه ، ما با بچه های دانشگاه که بودیم ، فقط من و یکی از دوستان کار میکردیم . من سال 83 تا 88 شرکت کامپیوتری و فروش سیستم و ... داشتم .. چون کار میکردم دانشگاهم رو 12 ترم یعنی 6 سال طول دادم که دیر برم سربازی ... رفیقمم موبایل فروشی

وضعمون از همشون بهتر بود . بعد که ما رفتیم سربازی اونا رفتن باز دانشگاه برای ارشد . ما از سربازی اومدیم و تا دوباره کاری راه بندازیم و دوباره نت رو شروع کنیم در کنار کارمون ، دیدیم اونا هر کدوم برای خودشون کسی شدن .. و توی جاهای خوب مشغول به کار هستن
الان بهترین دوستای دانشگاهم ، یکیشون وزارت دفاع هست ، یکیشون معاون اداره ، یکیشون رئیس 1 شعبه بانک ملی و بقیه هم جاهای خوب .
شما 2 سال آرزوی داشتن لپ تاپ و موبایل هوشمند داری ، بذار 8 سال دیگه هم داشته باشی
ولی 1 پیشنهاد برادرانه
یا اگه نشستی نون خشک هم خوردی ، فقط و فقط با تمام قدرت درس بخون .. تا 1 روز به همه اون چیزایی که خودت میخوای و هر کسی آرزوشون رو داره برسی ، یا اگه میخوای بچرخی و 1 لیسانس بگیری با معدل پایین و دیگه بعدش هم ادامه ندی و ... از همین الان ولش کن برو تو بازار شاگردی کن ، کم کم راه و چاه بازار رو که یاد بگیری بدون سرمایه هم میتونی کار کنی
خیلی بازاریا در اصل فقط دلالی میکنن ولی درآمدشون خیلی بالاست ... مهم اینه زرنگ باشی

--
یا اینوری باش یا اونوری ،
1 ذره کار کنی در حد اینکه 2 زار دربیاری اینو بخری اونو بخری هم به درست نمیرسی و هم از نظر مالی به جایی نمیرسی

اینکه 1 وبلاگ بزنی و در بهترین حالت ، بعد از کلی تلاش ماهی 50 تومن 100 تومن از همکاری در فروش و تبلیغات و .. دربیاری نشد زندگی .. طرفش نری بهتره چون شما هنوز اول راهی و سنی ازت نگذشته که بخوای وقتت رو حروم این چیزا کنی . الان بهترین زمان و بهترین فرصت رو برای تلاش کردن داری
من الان شاید خودم درآمدم خیلی خوب باشه . ولی اگه زمان برمیگشت . روش زندگیم رو کامل تغییر میدادم :)

majidisaman
2013-09-30, 00:56
آقا از نت و ... پول در میاد ، ولی هم سخت و هم بدون امنیت شغلی
ممکنه شما امروز درآمد داشته باشی ، پس فردا نداشته باشی

من سال 81 رفتم دانشگاه ، ما با بچه های دانشگاه که بودیم ، فقط من و یکی از دوستان کار میکردیم . من سال 83 تا 88 شرکت کامپیوتری و فروش سیستم و ... داشتم .. چون کار میکردم دانشگاهم رو 12 ترم یعنی 6 سال طول دادم که دیر برم سربازی ... رفیقمم موبایل فروشی

وضعمون از همشون بهتر بود . بعد که ما رفتیم سربازی اونا رفتن باز دانشگاه برای ارشد . ما از سربازی اومدیم و تا دوباره کاری راه بندازیم و دوباره نت رو شروع کنیم در کنار کارمون ، دیدیم اونا هر کدوم برای خودشون کسی شدن .. و توی جاهای خوب مشغول به کار هستن
الان بهترین دوستای دانشگاهم ، یکیشون وزارت دفاع هست ، یکیشون معاون اداره ، یکیشون رئیس 1 شعبه بانک ملی و بقیه هم جاهای خوب .
شما 2 سال آرزوی داشتن لپ تاپ و موبایل هوشمند داری ، بذار 8 سال دیگه هم داشته باشی
ولی 1 پیشنهاد برادرانه
یا اگه نشستی نون خشک هم خوردی ، فقط و فقط با تمام قدرت درس بخون .. تا 1 روز به همه اون چیزایی که خودت میخوای و هر کسی آرزوشون رو داره برسی ، یا اگه میخوای بچرخی و 1 لیسانس بگیری با معدل پایین و دیگه بعدش هم ادامه ندی و ... از همین الان ولش کن برو تو بازار شاگردی کن ، کم کم راه و چاه بازار رو که یاد بگیری بدون سرمایه هم میتونی کار کنی
خیلی بازاریا در اصل فقط دلالی میکنن ولی درآمدشون خیلی بالاست ... مهم اینه زرنگ باشی

--
یا اینوری باش یا اونوری ،
1 ذره کار کنی در حد اینکه 2 زار دربیاری اینو بخری اونو بخری هم به درست نمیرسی و هم از نظر مالی به جایی نمیرسی

اینکه 1 وبلاگ بزنی و در بهترین حالت ، بعد از کلی تلاش ماهی 50 تومن 100 تومن از همکاری در فروش و تبلیغات و .. دربیاری نشد زندگی .. طرفش نری بهتره چون شما هنوز اول راهی و سنی ازت نگذشته که بخوای وقتت رو حروم این چیزا کنی . الان بهترین زمان و بهترین فرصت رو برای تلاش کردن داری
من الان شاید خودم درآمدم خیلی خوب باشه . ولی اگه زمان برمیگشت . روش زندگیم رو کامل تغییر میدادم :)

به نظر من، این متن رو کپی پیست کن تو ورد
فونتش رو درست کن
ازش پیرینت بگیر
چندین بار بخون، 100 بار بخون و 100 بار در موردش فکر کن
باور کن تجربه منم همینه
منم تقریبا با ایشون هم سنم، فرقم اینه که من توی اون دسته ی دیگه هستم
یعنی من از اولش نرفتم سر کار، نشستم درسم رو خوندم

تو زندگین عجله نکن
برنامه داشته باش
واسه دستشویی رفتنت هم برنامه داشته باش :)
برنامه کوتاه مدت و بلند مدت
خوب درس بخون تا در رشته ای که علاقه داری، قبول بشی
اگر هم به درس علاقه نداری، ساده تری رشته دانشگاهی رو بردار، فقط واحدات رو پاس کن و مدرک لیسانست رو بگیر
الآن مدرک لیسانس مثه شلوار میمونه، نداشته باشی لختی ولی داشته باشی هنر نکردی، همه دارن

وب رو بذار اولویت چندمت
وقتت رو تلف نکن
وبگردی نکن
بعد از اینکه رفتی دانشگاه، متناسب با رشتت یه وبلاگی هم راه بنداز، کم کم (توجه: کم کم) مطالب مرتبط با رشتت رو بنویس و... این میشه سرگرمی و پرداختن به علایق شخصی

یه ذره هم توکل به خدا داشته باش
آدم خوبی هم باش
بقیش حله
آدم اگر بخواد تو 17 سالگی این طوری باشه که فاتحش خوندس

اینا تجربه های من بود
حقیقتاً الآن هم از اوضاع و احوالم راضیم، خیلی هم راضیم

manoto
2013-09-30, 15:28
ممنونم از تک تک دوستان که در تاپیک شرکت کردند و مرا امیدوار کردند!
اصولا دانش آموز درس خوان هستم و همیشه جز 3 دانش آموز برتر کلاس بودم و هستم!
هدف اولم درس خواندن و قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان است! رشته حسابداری هستم(الان سوم متوسطه هستم) و میخواهم در آینده معلم حسابداری شوم!

دوست داشتم در کنار درس خواندن, یه درآمدی هم داشته باشم اما از صبحتهای دوستان نتیجه گرفتم که: فقط درس درس درس!

بازم مرسی از دوستان گل شاپکیپری!

fr_sdgh
2013-10-02, 20:22
ممنونم از تک تک دوستان که در تاپیک شرکت کردند و مرا امیدوار کردند!
اصولا دانش آموز درس خوان هستم و همیشه جز 3 دانش آموز برتر کلاس بودم و هستم!
هدف اولم درس خواندن و قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان است! رشته حسابداری هستم(الان سوم متوسطه هستم) و میخواهم در آینده معلم حسابداری شوم!

دوست داشتم در کنار درس خواندن, یه درآمدی هم داشته باشم اما از صبحتهای دوستان نتیجه گرفتم که: فقط درس درس درس!

بازم مرسی از دوستان گل شاپکیپری!

طرف صحبتم با همه هست الیته ایشون گفتن شاگرد ممتاز بودن و علاقه دارن که مشخصا باید ادامه بدن ولی همه دوستان به اتفاق گفتن درس درس!!! چیزی که مثل پشکل ریخته لیسانسه میخوای چند نفر بیارم لیسانس کامپیوتر که از جیمل نمیتونه استفاده کنه و ... من خودم رشته کامپیوتر بودم ملی دیدم که میگم اصلا استاد هم چیزی حالیش نیست، مطالب درسی هم چیزی برای گفتن ندارن / آیا برای این همه خروجی دانشگاه دولت شغل داره؟ اونم مناسب؟ اون آقا که میگفت من رفتم سربازی برگشتم اگه اشتباه نکنم مال سال 90 به پایین بود الان دانشگاها زیاد شدن، امام زاده ها زیاد شدن، درخواست برای جمعیت بیشتر هم شده که بعید میدونم با این اوضاع بد اقتصادی زیاد شه!
و اما نصیحت من به استارتر: اگه دانشگاه میری یه دانشگاهی برو که دانشجو نقش گوسفند نداشته باشه البته تمام دانشگاه های ایران برای تحصیل آینده ندارن، نهایتش میشی رئیس بانک نزول خور

majidisaman
2013-10-02, 21:48
چیزی که مثل پشکل ریخته لیسانسه

ادب هم خوب چیزیه

soheyl_ir89
2013-10-07, 17:52
سلام علیرضا جان

پیشنهاد من اینه که اول از همه، هدف یا اهدافی که برای آینده داری رو بالای یک کاغذ بنویس
مطمئن باش وقتی به اون ها رسیدی، احساس موفقیت و خوشبختی می کنی.
هیچ محدودیتی رو در نظر نگیر و آزادانه فکر کن و ببین مثلا علیرضای 50 ساله چه کسی باشه که وقتی بهش رسیدی، بگی موفق شدی و احساس خوشبختی کنی.
اهداف رو دقیق بنویس. مثلا ننویس تحصیل کرده در رشته ی حسابداری! بنویس "کارشناس ارشد حسابداری" یا "دکترای حسابداری".
بعد ببین این هدف رو به اهداف میانی با مشخص کردن سال ها و بازه های زمانی مشخص کن و ببین 5 سال بعد می خوای در چه وضعیتی باشی.
بعد برنامه اجرایی برای رسیدن به اون وضعیت رو بنویس تا زندگی تو جوری بسازی که به اهدافت برسی.

از نوجوونی دوست داشتم استقلال مالی داشته باشم و درآمد و پس انداز عالی ای برای خودم فراهم کنم،
اما شخصا خوشحالم که شروع کسب درآمدم زمانی شروع شد که فرهنگ پول داشتن رو به اندازه ی خودم به دست آوردم.
پولداشتن هم مثل داشتن موبایل و اینترنت و چاقوئه؛ می تونه باعث پیشرفتت شه و می تونه باعث نابودیت بشه.
و خوشحالم در خانواده ای با سطح اقتصادی متوسط به دنیا اومدم و رشد کردم و خوشحالم به خیلی از آرزوهای کودکی و نوجوونیم نرسیدم.
تلاشتو بکن و منتظر پاسخ خدا باش. توکل یعنی همین.
امضای فوق العاده زیبایی داری.

انسان ها 3 مهارت دارن : ادراکی، انسانی و فنی.
ببین کدوم از این مهارت ها رو بیشتر داری و در همون زمینه فعالیت کن.
خیلی وقته دارم روی علل شکست و موفقیت کسایی که می شناسم فکر می کنم؛
به این نتیجه رسیدم که یکی از مهم ترین دلایلش، اینه که افراد بدون توجه به توانایی هاشون، شغل انتخاب می کنن.
یک آرایشگر، بیشتر به مهارت فنیِ آرایشگری نیاز داره و سپس به مهارت انسانی برای برقراری ارتباط با مشتریان و کسب رضایت اون ها و بعد به مهارت ادراکی برای هدف گذاری و تعیین استراتژی ها برای تحقق اهداف و رسیدن به اون ها.

اون قدر اطلاعات ازت ندارم که بتونم پیشنهاد کاملی بهت بدم؛
اما اگر حسابدار و آرایشگر خوبی می شی، پس مهارت فنی خوبی داری.
اما هدفت، استاد حسابداریه. پس آرایشگری رو فراموش کن.
یک استاد حسابداری بهتره تجربه و دانش کافی داشته باشه.
می تونی از الان شروع به کسب آموزش، یا تدریس یا تجربه کنی.
حسابرسی هم شغلی با درآمد مناسبیه؛ می تونی با موسسات حسابرسی صحبت کنی و ببینی برای همکاری باهاشون باید چه دانش و مهارت هایی داشته باشی. بعد خودتو آماده ی همکاری باهاشون کنی و باهاشون همکاری کنی تا در آینده، خودت یک موسسه ی حسابرسی بزنی. یا با حسابداری در شرکت های کوچک شروع کنی و با ارتقای سطح دانشت، کم کم به شرکت های بزرگ بری.

روی هدفت فکر کن.
موفق با کسی می گن که به هدفش رسیده باشه،
اما خیلی ها هیچ وقت موفق نمی شن!
می دونی چرا؟ چون اصلا هدفی ندارن که بخوان بهش برسن.
هدفتو باید جوری تعیین کنی که وقتی بهش رسیدی دقیقا بدونی به هدفت رسیدی.
راستی گفتم به محدودیت هات فکر نکن موقع هدف گذاری! این کار باعث می شه اهدافی رو مشخص کنی که با رسیدن بهشون احساس خوشبختی بیشتری کنی.
و سپس برای رسیدن به اون ها، داشته هاتو تغییر می دی.

موفق باشی

سـعید
2013-10-07, 19:42
اونقدر دوستان بزرگوار راهنمایی های خوبی کردن که حرف زیادی برای گفتن باقی نمیمونه ... ولی منم به نوبه خودم از چیزهایی که تجربه کردم میگم شاید براتون مفید باشه ..

درس خواندن و رفتن دانشگاه خیلی خوبه ، فقط یک ایراد کلی داره اون هم اینه که دانشگاه ( و مدرسه ) در همه جای دنیا راه کارمند خوب بودن رو خوب به ادم یاد میدن نه صاحب کسب و کار بودن را و متاسفانه در زمان کارمند بودن و پول دراوردن راه های زیادی برای خرج کردن اون هست . اما دانشگاه در ایران حساب جداگانه ای داره و عملا بسیاری از دانشجویان مشتری یک سیستم کسب درامد هستند .. که پول و عمر خودشون رو در اون صرف می کنن .. با دادن شهریه های کلان و دل سپردن به اموزش های کهنه یا غیر کاربردی ... و در پایان شما میشوید یک فرد دارای لیسانس و یا فوق لیسانس که حتی اگر کار هم پیدا کنید و جایی استخدام شوید باز فقط بلدید برای دیگران کار کنید و پول خرج کنید .. هرچه درامد شما بالاتر می رود پولی که خرج می کنید بیشتر می شود و بیشتر زیر بار بدهی می روید ...
چیزی که دانشگاه به ادم یاد نمی دهد ( و پدر مادر های غیر پولدار هم به بچه های خود یاد نمیدهند ، چون بلد نیستند ) کارکرد پول هست .
شما به عنوان یک جوان فرض کنیم 20 ساله یا حدود ان بسیار نیاز دارید کارکرد های پول و قدرت ان را بشناسید و راه های سرمایه گذاری را پیدا کنید .
تحصیلات در رشته مورد علاقه بسیار خوب هست ولی راه پولدار شدن نیست .. این روزها جوانان دنبال پوادار شدن هستند تا بتونن ازادانه زندگی کنن و از این همه امکانات و تکنولوژی ها و دنیای زیبایی که بوجود اومده استفاده کنن . من دوست دارم یک شورلت کامارو ss بخرم !! با فرض داشتن یک شغل بسیار خوب دولتی یا شرکتی ( با توجه به هزینه های روز افزون زندگی ) چطور می توانم با درامد ثابت خود به این هدف برسم ...؟ ایا پس انداز ماهیانه2 میلیون کافی است تا 60 ماه اینده بتوانم این ماشین را بخرم ..؟ ایا 5 سال دیگر 120 میلیون من همینقدر ارزش دارد ؟ ایا در مواقع نیاز مالی و وسوسه های زندگی سراغ اندوخته ام نمی روم ؟ متاسفانه سیستم کارمند سازی دانشگاه های ما جوابی برای پرسش های اینچنینی ندارد .. شما به این قبیل ارزوها هم که فکر نکنید .. قصد ازدواج .. قصد خانه خریدن ... قصد بچه دار شدن ... و به طور کلی نیازهای اولیه زندگی اونقدر سخت بدست می ایند که دیگه ارزوهای کامارویی ادم فراموش میشوند.. !!
پس چکار کنیم ؟
ارزو ها رو فراموش کنیم ؟
ایا رسیدن به نیاز های اولیه خودش در سطح ارزو های بزرگ ، سخت نیست ؟ ایا برای ما امروز خرید یک پراید فکسنی هم بسیار سخت نیست ؟

می خواهم توجه شما رو به این نکته جلب کنم ؛ از همین جوانی راه های کسب درامد غیر متعارف را بیاموزید .. به دنبال موفق ها راه بیافتید و رمز موفقیت شان را از انها بپرسید .. اونوقت خواهید دید که حتی یک پزشک معروف هم ثروتش را مدیون ویزیت های بیمارانش نیست .. کاسب قدیمی بازار هم ثروت امروزش را مدیون خرید و فروش هایش نیست ؟ مهندس فلانی هم دارایی های امروزش از کار روی پروژه شرکت ساختمانی که در ابتدا در ان کار می کرد نیست ... !

پس ثروت از کجا امده است ؟
ثروت برایند حاصل از سرمایه گذاری های شما در زمینه های گوناگون است که با مرور زمان و فراتر از تورم رشد می کنند و اینده ازاد را برای شما می سازند ..

پس یادتان باشد برای رسیدن به ازادی ..به دنبال علاقه تان بروید ...
در کنار هر شغلی که داشتید یادگیری را فراموش نکنید ( برای یادگیری کار کنید نه برای پول )
در کنار شغل اصلی که زندگی شما را در سطح ضعیف ، متوسط یا عالی می چرخاند ؛ سرمایه گذاری های فردی خود را داشته باشید ...

در شرایط بسته جامعه امروز ما و اینده روشن کسب و کار های اینترنتی در ایران رو به توسعه ! داشتن برنامه برای بودن در بازار اینترنت و وب را کنار نگذارید و نیم نگاهی به اینده این کار داشته باشید .. یکی از بخش هایی است که میتوان در کنار کسب و کار اصلی به ان پرداخت و از منافع اون بهره مند شد .. کم کم که در امد برایتان ایجاد شد اگر بتوانید خوددار باشید و از خرید کالاهای لوکس و غیر ضروری بپرهیزید و روی سرمایه تان کار کنید موفق خواهید شد ..

اگر همه ما که در سطح معمولی هستیم و به شغل شریف بابا پولداری و سمت شخیص رانت خواری و وام گیری با رابطه از بانکها و صندوق های پس انداز فلان و فلان دسترسی نداریم .... با اتکا به پشتکار و در امد ناچیز خودمان سرمایه های اندک را به راه های خوب سرازیر کنیم .. در طولانی مدت طعم ازادی را خواهیم چشید ..

Imaco
2013-10-08, 01:10
من لیسانس دارم . اما درامدم از رشته تحصیلیم نیست . اتفاقا دو تا کارمند فوق لیسانس دارم . چون برای فرار از سربازی ، دانشگاه رفتم بعد از لیسانس انگیزه ای برای ادامه تحصیل نداشتم . از ادامه تحصیل ندادن پشیمون نیستم در نهایت کارمند میشدم با چندرغاز حقوق و هزار جور منت ! و کثافت کاری و زیرآب زدن های رذیلانه حسودان و همکاران ! که اهلش نبودم و نیستم.
تنها راهی که به ذهنم رسید رفتن سراغ کاری بود که بهش علاقه داشتم و روی علاقم تمرکز کردم .
هر تصمیمی گرفتید با تمام اراده و قدرت روش تمرکز کنید . دست به هر کاری زدید برای شماره یک شدن بجنگید و تلاش کنید .

(*_*)
2013-10-08, 01:27
خیلی توضیحات دوستان باحال بود، توی این زندگی همه بی هدفیم؛ چون یادمون میره همیشه که بله!!! ما هم یک روزی باید بریم زیر 10 کیلو خاک و یک پارچه سفید میبندن دورمون، خیلی ها میگن به مردن فکر نکن چون مرگ حقه، اما این خیلی ها با عرض شرافت غلط اضافی میکنن؛ میدونی چرا ؟! خوب دلیل که زیاد داره؛ اما یکی از دلایلش به نظرت اگر ما همیشه یادمون باشه که یک روزی میمیریم میایم سر کسی را کلاه بزاریم؟! اصلاً جنگی میشه ؟! و و و و و ....... خیلی دلیل داره، این زندگی ارزش حرص و اعصاب خوردی نداره، چون آخرش به هیچی ختم میشه (حالا من میگم هیچی، اونی که به آخرت اعتقاد داره فرق داره)، هممون یک روزی باید بریم؛ یکی دیر یکی زود؛ فرقی هم نداره چون خاک همه جای زمین به یک صورت هست.

از من به تو بصیرت:

آقای آدم و بشر تا میتونی توی این زندگی عشق و حال کن، حالا شما خدا را قبول داری پیش این عشق و حالت خدا را از یاد نبر، شما الان میخوای زندگیت را برای چه چیزی به دشواری بگذرونی ؟! به نظر خودت ارزشش را داره که توی همین فرصت کم که اصلاً معلوم نیست تا کی زنده باشی همش سختی بکشی ؟ حالا آخرتی هم باشه که بدتر میان چوب تو آستین همه میکنن.

amin_sl
2013-10-08, 01:33
هر تصمیمی گرفتید با تمام اراده و قدرت روش تمرکز کنید . دست به هر کاری زدید برای شماره یک شدن بجنگید و تلاش کنید .

واقعاً درسته

3 اصل مهم برای موفقیت هست تمرکز ، تمرکز ، تمرکز

روی هر چیزی جواب میده