PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا تولید در خانه نیاز مجوز داره؟

manoto
2013-10-07, 17:25
سلام
یکی از دوستام میخواد توی خونه اش، تولیدات و بسته بندی خشکبار ایجاد کنه! مثلا: میخواد پسته را از تولیدکننده بخره، بعد پسته ها را در بسته های کوچک(مثل بسته مغز تخمه یا بادام زمینی مزمز) بسته بندی کنه و بصورت عمده به سوپر مارکتها بفروشه!
فعلا میخواد این کار در سطح شهر انجام بده و بعد کار را گسترش بده و در کل کشور پخش کنه!
چند سوال ازم پرسید، گفتم اینجا بیان کنم تا دوستان پاسخ دهند و من نیز پاسخها را به دوستم منتقل کنم!
سوالات:
1. برای فروش نیاز به چه چیزهایی داره؟ مثلا: مجوز میخواد؟ استاندارد میخواد؟ دیگه چی میخواد؟
2. برای این کار وام بانکی هم میدن؟
و اگر نکته ای را میدانید، بیان کنید تا به دوستم منتقل کنم!
با سپاس

(*_*)
2013-10-07, 17:31
برای اینکار باید اول بره شرکت ثبت کنه ! بعدش هم کار های دیگش ، این مسئله برای آشنا پیش اومده بود، به دردسرش اصلاً نمیارزه

soheyl_ir89
2013-10-07, 17:59
نیاز به "شماره ثبت شرکت" و "شناسه نظارت بهداشت" داره.
با اداره ی ثبت شرکت ها و اداره ی بهداشت محلی که می خواد کار کنه مشورت کنه.

Dark Knight
2013-10-07, 18:51
به نظرم این احتمال هم وجود داره که تعزیرات حکومتی هم گیر بده!

peymaniran
2013-10-07, 19:17
چون مواد خوراکی هست حساسیت روش زیاده ...

nicholasman206
2013-10-07, 19:29
بستگی داره ... می تونید بدون مجوز هم به کارتون ادامه بدید... مهم اینه که بازار فروش رو داشته باشین.
احتمالا خیلی فروشنده ها بدون بسته بندی درست و حسابی محصولتون رو قبول نمی کنن...

moj1rayaname
2013-10-07, 19:36
به نظرم سود فروش پسته در فروشگاه یا فروش عمده به فروشگاه بهتره
بسته بندی بدون مجوز ریسکه

پیشنهاد من راه قانونیش هست .. اول کارو شروع کنی بعد بری همزمان دنبال مجوز .. این راهش هست

anajshop.ir
2013-10-07, 22:56
مواد غذایی تو خونه نمیشه - باید مکانش تجاری باشه وگرنه اماکن گیر میده
یا ثبت شرکت داشته باشه یا پروانه کسب وگرنه تعزیرات گیر میده
بهداشت هم که برا خودش ماجرایی داره

ahijoon
2013-10-08, 00:09
مواد غذایی تو خونه نمیشه - باید مکانش تجاری باشه وگرنه اماکن گیر میده
یا ثبت شرکت داشته باشه یا پروانه کسب وگرنه تعزیرات گیر میده
بهداشت هم که برا خودش ماجرایی داره

بله اینجوریاست...

mdark
2013-10-08, 00:51
سلام
یکی از دوستام میخواد توی خونه اش، تولیدات و بسته بندی خشکبار ایجاد کنه! مثلا: میخواد پسته را از تولیدکننده بخره، بعد پسته ها را در بسته های کوچک(مثل بسته مغز تخمه یا بادام زمینی مزمز) بسته بندی کنه و بصورت عمده به سوپر مارکتها بفروشه!
فعلا میخواد این کار در سطح شهر انجام بده و بعد کار را گسترش بده و در کل کشور پخش کنه!
چند سوال ازم پرسید، گفتم اینجا بیان کنم تا دوستان پاسخ دهند و من نیز پاسخها را به دوستم منتقل کنم!
سوالات:
1. برای فروش نیاز به چه چیزهایی داره؟ مثلا: مجوز میخواد؟ استاندارد میخواد؟ دیگه چی میخواد؟
2. برای این کار وام بانکی هم میدن؟
و اگر نکته ای را میدانید، بیان کنید تا به دوستم منتقل کنم!
با سپاس
1 پیشنهاد براتون دارم
مواد غذایی بسته بندیش و ... نیاز به مجوز داره و به خاطر حساسیتی که داره ، اگه شماره مجوز بهداشت نداشته باشه ، فروشش سخت میشه براش

اما یکی از دوستان ما یه کاری کرده بود تو همین زمینه که شما گفتی ، ولی روی کالای متفاوت و خیلی خوب جواب گرفته بود
این رو اینجا میگم ، شاید شما یا دوستان به دردشون بخوره و بتونن کاسبی خوبی باهاش راه بندازن

یکی از دوستان ما ، به صورت گونی های بزرگ ، زغال لیمو میخرید ، و پک های کوچیکی به اندازه سایز کارتن پستی شماره 1 ، درست کرده و با طراحی خیلی قشنگ روی کارتن . عکس لیمو و ... و نوشته مخصوص قلیان
فقط تنها کاری که میکنن از تو گونی در میارن ، میریزن توی این کارتن ها و درش رو میبندن :) همین
بعد هر 6 تاش رو هم توی 1 وکیوم پلاستیکی میکشن و توزیع میکنن
نه شماره مجوزی میخواد ، نه بهداشت بهش گیر میده و ...
سودش هم خیلی خیلی خوب بوده
فقط کافیه طراحی روی کارتنت قشنگ باشه و جنست هم البته مشتری پسند باشه

irandac
2013-11-03, 14:40
سلام برای این کار فکر کنم از سازمان مشاغل خانگی بشه مجوز گرفت و حمایت هم می کنن.
برای بسته بندی هم شرکت هایی هستند که می تونید مواد اولیه رو بدین براتون بسته بندی کنند از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر هست.

imostanad.org
2013-11-04, 14:39
دوست عزیز یه هوو یکی مریض شد و افتاد خدای ناکرده مرد کی میخواد جوابشو بده؟

صد در صد چنین کاری غیر قانونی و جرم دارد.

مساله بهداشت شوخی نیست.

ahijoon
2013-11-04, 15:05
زیاد فکر کردم یه چیزایی یادم افتاد به استارتر عزیز عرض کنم:

اولا اینکه یاد حرف یکی از دوستان موفقم افتادم که همیشه میگفت : " کار رو باید انجام داد همین لحظه همین حالا " همیشه ایراد میگرفت از اینکه بری مقدمات درست کنی یا عمرتو پای مجوزها تلف کنی و دنبال جای خاصی باشی و ...
ایشون بعد خدمتش با کارگری پیش دائیش که تو کار قالب بندی بتن بودن شروع کرد... 2-3 سال بعد الان برا خودش کارگاه تولید تیرچه داره ...یه فضای حدودا 200 متری اجاره کرده (که نیتش خریدنشه) با یه دستگاه خم و یه موتور جوش و 2-3 تا کارگر که یکیشم برادر کوچیکشه... خیلی راضیه اما هدفش تو آینده راه اندازی سوله سازی هست. میدونم میرسه

بگذریم... اینو تعریف کردم که بگم مشکلات همیشه و همه جا هست فقط مهم اینه مشکل رو مشکل یا قفل بی کلید ندونیم یه پیچ و خم بدونیم یه راهی که باید با تبحر و فکر از کنارش رد شی ... حلّال این پیچ و خم ها یاد و توکل به خدا + نیت پاک و خیر + اطمینان از خود و مصمم بودنه = هدف میشه

حالا بحث شما.. شبیه کار شما رو خیلیا انجام میدن خودمم کسانی رو دیدم با یه قلم جنس تخمه آفتابگردون شروع کردن ... الان معروفترین آجیلی و خشکبارو دارن...خوب فکر کن و با اون فرمول کارتو شروع کن برو جلو کنارش هم فکر به آینده کن شاید آینده شغلیت همین شد با وسعتی که هرگز بهش فکر نکردی...و این رو هم یادت باشه هرکاری پر از ایده ها و خلاقیت ها و پیشرفت هاست کافیه خوب بهش فکر و عمل کنی و برکت الهی طبق اون فرمول منتظرت هست ...
اینو گفتم یاد اون بستنی فروشی افتادم که خودش بستنی درست میکرد رو چرخ (گاری) بستنی میفروخت... الان بزرگترین و معروفترین مارک بستنی مال ایشونه.

ایشالا موفق و موید و سربلند باشید. یاعلی