PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درامد از بورس کشور

sababazar
2013-11-01, 12:20
سلام.کسی توی این زمینه تجربه داره ؟
یه خورده بگه ببینیم چه خبره

sababazar
2013-11-02, 13:00
یعنی این همه کاربر اینترنتی ، کسی توی بورس کار نمیکنه ؟

mehdi123
2013-11-02, 13:06
سلام اینجا ثبت نام کن تالار مجازیه
irvex.ir
سهم میخری میفروشی سود میکنی سوالی داشتی تا جایی که بتونم کمک میکنم

kala110manager
2013-11-02, 13:30
من اتفاقی با این سایت آشنا شدم

کتاب کسب درآمد از بازار بورس ایران با ۲۲۰۰ تومان! (http://ifin.ir/stock-exchange-with-2200-revenue-of-tomans/)

djary
2013-11-13, 21:23
پولتو تو بورس نزار بورس خیلی سخته اونم تو ایران که پارتی بازی بی داد می کنه !
سریال پژمان رو می دیدی به شوخی به این مورد اشاره کرد !
و به همین راحتی که دوستمون میگه : "سهم میخری میفروشی سود میکنی" نیست
همه عوامل سیاسی ، اقتصادی و... روی ارزس سهام تاثیر داره و باید مدام پیگیر اخبار باشی که کجا جنگ شد ، کجا تحریم شد ، کجا طوفان اومد و....
یک نمونش همین تحریم ها ایران بود که باعث شد مواد اولیه کارخانجات بره بالا و ارزش سهام بیاد پایین
و در آخر هم باید پیشبینی کنی سهام مید پایین بخری و کی گرون میشه بفروشی که همه این ها همون اتفاقاتی که که بالا ذکر کردم
من خودم درسشو خوندم که دارم میگم

soheyl_ir89
2013-11-13, 21:45
اگر فردی هستید که می خواید به هر قیمتی پول در بیارید، نظری ندارم
اما اگر به عواقبش فکر می کنید، سمت بورس نرید.
چند روز قبل خبری می خوندم با این مضمون که این همه بورس رو موفق اعلام می کنن، پس چرا رشد و پیشرفت اقتصادی ای رو نمی بینیم؟
چند ساله که تقریبا هر شب در اخبار می بینیم بورس در حال رونق گرفتنه. بورس از اقتصاد سرمایه داری که مردم در خدمت پول هستن وارد شده متاسفانه.
نظام اقتصادی ای می تونه دوام داشته باشه و پیشرفت معقول و باپشتوانه قوی داشته باشه که پول در خدمت مردم باشه.
اگر بورس خوب بود که این همه بیکار نداشتیم. پولی که بورس باز بابت خرید سهام می ده باید کسب و کارهارو رونق بده و اشتغال ایجاد کنه. آیا این طوره؟
عده ای رو جمع می کنن در تالار شیشه ای و پولشونو می گیرن و بهشون می خندن. این نظام سرمایه داریه که آمریکا و غرب رو به زمین زده و بیشتر هم خواهد زد.
اون بورس باز هم شب با ترس می خوابه که سرمایه ش زیاد می شه یا کم؟!
دوست عزیز من
هر وقت دیدی در فعالیت اقتصادی ای پول و سایر سرمایه ها در خدمت انسان بود، اون موقع بهش فکر کن.
شما تعاونی رو با بورس مقایسه کنید تا بیشتر متوجه تفاوت های نظام افتصادی سرمایه داری و اسلامی بشید.
و مطلع باشید که بورس ایران به زودی از میان برداشته می شود یا روش و عملکردش تغییر خواهد کرد.

ramtin2025
2013-11-13, 23:16
دوست عزیز اخبار رو کلا نبینید بهتره
البته از یه نظر خوبه، از هر چی تعریف کرد بدونید بده و از هر چی بد گفت بدونید خوبه (مخصوصا 2 3 تا خبر اول)
تو کشور ما که اقتصاد انحصاریه و هیچ آزادی تجاری و سیاسی وجود نداره اصلا بورس معنای واقعی پیدا نمیکنه
من هم با توجه به اینکه افراد زیادی رو دور و برم دارم که در بورس متحمل ضرر شدند، اصلا توصیه نمیکنم سمتش برید
بورس در جایی معنا پیدا میکنه که قدرت رقابت وجود داشته باشه و شما بتونی با یه سری اطلاعات که بدست میاری ، نتیجه گیری کنی که چه سهامی رو چه زمانی بفروشی و چه زمانی بخری
ولی در ایران ، سپاه ، وزارت دفاع و خیلی از کله گنده های کشوری انحصاری کار میکنند و جایی برای رقابت سالم باقی نمیمونه و تو این بازار آشوب هیچ منطقی حکمفرما نیست که شما بخوای بهش اتکا کنی.
ارزش سهام رو هر وقت اراده کنند میبرن بالا و هر وقت اراده کنند میارن پایین
موفق باشید

Reza
2013-11-13, 23:28
ضمن احترام به تمام دوستان و نظراتشون باید عرض کنم اوضاع این قدر سیاه و وخیم که میفرمایید نیست
قبول دارم وضعیت ایده آل و یا حتی خوب نیست ، اما نباید اونقدر هم اوضاع رو بد جلوه بدیم اگه خودمون تجربه موفقی نداریم!
من در مدت دوماهی که توی بورس فعال بودم تونستم پونصد هزار تومان سرمایه اولیم رو به ششصد هزار تومن افزایش بدم
قبلش هیچ تجربه ای نداشتم! از لحظه شروع کار در بورس تا پایانش هم کلا دو ماه طول کشید . هم سود کردم هم ضرر اما اگه اهل سبد سرمایه باشید و سبدگردانی خوبی داشته باشید ریسک ضررتون به صفر تقریبا نزدیک میشه ،

mehdi123
2013-11-13, 23:31
سلام دوستان خواهشا فازهای منفی کمتر بدین همه این چیزها که گفتید رو نمیشه برای همه سهام ها مثال زد شما برای شروع کار در بازار مجازی فعالیت کنید اونجا که ریسکی نداره یه نگاهی هم به آمار معاملات در بورس بیندازید دلیل انقدر معاملات بالا در روز چیه؟یعنی همه آنها دارند اشتباه میکنند؟
http://www.irbourse.com/
به این انجمن ها هم سر بزنید
http://www.forum.bourstalar.ir/
sahamyab.com

seoman
2013-11-13, 23:33
والاه دوست عزیز، دوست بنده تو کار بورس هستند
اولاً باید پولی داشته باشی که نگران از دست رفتنش نباشی ، و اگه رفت نشینی گریه کنی ! یعنی مازاد پولت رو ببر بورس
سایت irvex که همه دوستان میدونن کار بورس رو انجام میده
دوستم پول 6 میلیونیش شد 1 میلیون و الان تازه رسونده دوباره به 5

behy
2013-11-14, 00:20
با اجازه از اساتید
یه دوره کوتاهی در بورس فعالیت داشتم....اول باید از یه کارگزاری کد معاملاتی بگیری...کد معاملاتی هم فقط در صورت خرید سهام بهت میدن...اگه پول قلمبه داری میشه پولتو بدی به کارگزار برات سهام خرید و فروش کنه بهت سودشو میده....اگه مثل من پولت زیاد نیست باید خودت شروع به خرید و فروش کنی....باید وقت بزاری سهام های شر کت ها رو تحلیل کنی...تحلیل هم از روی سود سالیانه و میزان ارزش هر سهم و مطالعه اخبار روزانه شرکت ها باید بدست بیاری.....ولی نمیشه به این بازار هیچ اعتمادی کرد....بورس ریسکش خیلی بالاست و باید صبر و اعصاب درست و حسابی داشته باشی....البته خود کارگزاری ها یه سری صندوق های سرمایه گزاری دارند که شنیدم خوبه....میگن حداقل سودش سود بانکیه و هرچی شرکت خوب فعالیت کنه سود تو هم میره بالا....خوبیش اینه که ریسکش صفره

Safecharge
2013-11-14, 00:49
بر خلاف نظر بعضی از دوستان پیشنهاد می کنم که وارد این بازار شو حداقل تجربه این بازار رو کسب می کنیددر حالت کلی مقدار سرمایه ایی که وارد می کنی طوری باشه که از دست دادنش برات زجر اور نباشه
کم کم سرمایه ات و وارد این بازار کن و برای شروع با حد اقل سرمایه کار کن که با روند بازار آشنا بشی....
یکی از دوستان خونه شو فروخت وارد این بازار کرد خدا رو شکر تا به حال خشنود و را ضیه بابت این ریسکی که کرد دست کم 250% نسبت سرمایه اش افزوده شده
ولی رفیق ماشینشو فروخت دیگه نتونست ماشین بخره
علتش این بود سهام به بالاترین قیمت می خرید بعد از مدتی منفی یا اصلاح می شد انقدر نگه میداشت که خودش خسته می شد با ضرر بسیار بالایی می فروخت
مشکل اصلی اش این بود هیجانی و بدون تحلیل خرید می کرد... میدید فلان سهم مثلا 10-12 روز مثبت میخورد می رفت خرید میکرد
ولی در عوض اون سهمی که 10 روز منفی خورده بود و کف حمایتی اش قرار داشت و نمی خرید.
اینگونه پولشو از دست داد

من هم تو این بازار مدتی هست که فعالیت میکنم خدا رو شکر...

soheyl_ir89
2013-11-14, 01:03
فضای مجازی و همین انجمن ها باعث می شه ما از حال و هوای خیلی ها باخبر باشیم.

توی همین انجمناست که می بینیم

نوجوون و جوون می آد و می گه پول ندارم، چی کار کنم؟ می گه خسته شدم، عزت نفس و غرور براش نمونده. نمی تونه یه کار شروع کنه.

بعد مردم چه کارایی می کنن. خودتو در خدمت پولت می ذاری؟ این کارها اون ور دنیارو به غلط کردن انداخته. داری راهی می ری که اون ها رفتن و به بن بست رسیدن.

الان جایگزینی برای این کار ندارن. رباخواری شون از طریق بورس و بانک و بیمه که دستاوردهای اقتصاد فاسدشونه به جایی رسیده که کم آوردن.

حالا ما بریم اشتباه اونارو انجام بدیم. اونا ربا کردن که جنگ با خداست، ما هم همون کارو کنیم؟ همه ی این خرید و فروش های دلار و طلا هم همین طوره.

این همه فساد که تو کشوره حاصل همین هاست. برای این که به جایی که با پولمون تولید کنیم و اشتغال ایجاد کنیم همین کارای کثیفو انجام می دیم.

همه ی این ها باعث بردن نان حرام سر سفره می شه و نتیجه ش می شه که می ترسیم ناموسمون تنها بره بیرون. همین می شه که جامعه ناامن می شه.

برای این که تو که پول داشتی برای اونی که الان دزد و زورگیر شده شغل ایجاد نکردی.

راهی رو نرید که رفتن و الان موندن چه غلطی بکنن.

جایگزینشو می خوای؟ راه حل می خوای؟ شراکت، تعاونی، کارآفرینی.

V.A.H.I.D
2013-11-14, 01:09
سلام اوضاع اینجور که میگن بد نیست و هر که به اندازه ای که سرمایه میزاره ضرر یا سود میکنه در کل بازار خوبی هست ولی دارای ریست و باید حتما حتما حوصله و دقت به خرج بدی موقع خرید فروش سهم و عجولانه عمل نکنی.
بازار خوبی است چون:
1-شما در کجا یا بهتر بگم در کدوم کاری میتونید در مدت 3 ساعت کار در روز میتونید 4% سرمایتون رو افزایش یا کاهش بدید چون نوسان بورس اوراق بهادار 4% و بورس کالا 5% هست.
2-شما در کدوم کار میتونید در منزل یا محل کار یا هرجای دیگری که دست رسی به اینترنت داشته باشید معامله کنید.
3-زحمت کار کمتر نسبت به بقیه کار ها داره.
همه اینها که گفته شد در صورتی است که شما اطلاعات اولیه سهمی رو که میخواهید خریداری یا بفروشید رو داشته باشید.
یک توصیه دوستانه هم برای اونای که میخوان تازه شروع کنن به هیچ عنوان وارد بحس نوسان گیری نشن و میان مدت یا بلند مدت سهم رو بخرن.

Safecharge
2013-11-14, 01:21
فاسد ترین کثیفترین سیستم مالی کشور سیستم بانکیه، که این فساد بر هیچ کسی پوشیده نیست
در حالیکه این سیستم فاسد به شکل های گوناگونی رشد کرده و جلوی پیشرفت و آبادنی اقتصاد این مملکت و گرفته پشرفت این عفونت کثیف بگونه ایست که در هیچ کوچه و محله ایی نمیشه دید که چندین و چند شعب وجود نداشته باشه

شما که دوست دارید به پیشرفت وضع اقتصادی کمک کنی بهتره کاری کنی که جلوی سیستم بانکی رو بگیری
بانکها و موسسات مالی که به صورت کرم در بدنه این جامعه رشد میکننه چه خاصیتی داره کدومشون به وضعیت اقتصادی مملکت کمک کرده
دوست عزیز درسته مشکلاتی هم در بازار بورس وجود داره و این مشکلات هم بسیار بسیار خطرناکه ولی حداقل با کمک این سیستم + مشکلات موجود خیلی سالم تر و بهتر از سیستم بانکی یا سیستم بانکداریست
متاسفانه سیستم بانکداری ایران مانند زالوییست که پولی که باید در تولید و رشد اقتصادی درجریان باشه رو میبلعه

soheyl_ir89
2013-11-14, 01:33
اونی که پول داره، می ره تو بورس به خیال خودش سرمایه گذاری می کنه. پولش شاید زیاد شه و پولدار شه.
اونی که پول نداره، کار هم نداره چون پولدارا که می تونستن کار ایجاد نکردن.
این جاست که فاصله ی طبقاتی ایجاد می شه.
بعد تو به دولتی های کشورت می گی که جامعه رو به ... کشیدن. اما نمی دونی که همین در و همسایه و فامیل و دوست هستن که این بلارو سرمون آوردن.

خیلی سال ها قبل دولت فرانسه برای این که از بحران مالیش خلاص بشه یا اوضاع رو بهبود بده، بورس رو ایجاد کرد تا پول مردم بیاد و اقتصاد کشورو نجات بده.
اگر به جای اون، کار ایجاد می کرد، حتی کارگر به خارج از کشور می برد، وضعش زندگی ملتش بهتر می شد تا این که پول مردمو به خدمت بگیره.
دقت کنید نوشتم وضع زندگی مردمش! چرا ننوشتم خودش؟ چون وقتی شما آموزش بورس رو می خوانید یا دوره شو می گذرونید بهتون می گن به اخبار توجه داشته باشید.
این همون بازی دادن بورسباز هاست. یعنی یه جا پول کم می آرن، کاری می کنن سرمایه بورسباز به اون سمت کشیده شه.
این که برخی می گن پول اضافه تو ببر، اعتراف خوبیه. اعتراف به عدم اطمینان، اعتراف به کار غیر معقول، اعتراف به در خدمت پول خودم بودن، اعتراف به این که پولم منو به بازی گرفته.
البته این بورسباز هست که خودشو به بازی گرفته. و تغییر دهنده های قیمت ها در بورس که بورسبازهارو به بازی گرفتن تا کیسه خودشونو پر کنن.
پول هایی که بورسبازها دادن و فعلا نمی خوان. اگر همه بخوان، آیا پولی وجود داره که برگردونن؟
مسلما نه! چون بورس باعث رشد اقتصادی نشده، چون ثروت نیاورده. یا حداقل کار ایجاد نکرده تا یکی سود برسونه و بدنش به بورسباز.

انشاالله همونایی که دارن غیرت به خرج می دن و این بساطو جمع می کنن زودتر کارشونو انجام بدن.
به خدا اون کسی که در راه از میان برداشتن بورس و بانک و بیمه (از نوع غیر اسلامی شون) کشته بشه، شهیده.
چون در راه خدا بوده، در راه نجات مردم بوده، در راه حفظ حیات اسلامی بوده. برای از میان برداشتن بساط جنگ با خدا بوده.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

فاسد ترین کثیفترین سیستم مالی کشور سیستم بانکیه، که این فساد بر هیچ کسی پوشیده نیست
در حالیکه این سیستم فاسد به شکل های گوناگونی رشد کرده و جلوی پیشرفت و آبادنی اقتصاد این مملکت و گرفته پشرفت این عفونت کثیف بگونه ایست که در هیچ کوچه و محله ایی نمیشه دید که چندین و چند شعب وجود نداشته باشه

شما که دوست دارید به پیشرفت وضع اقتصادی کمک کنی بهتره کاری کنی که جلوی سیستم بانکی رو بگیری
بانکها و موسسات مالی که به صورت کرم در بدنه این جامعه رشد میکننه چه خاصیتی داره کدومشون به وضعیت اقتصادی مملکت کمک کرده
دوست عزیز درسته مشکلاتی هم در بازار بورس وجود داره و این مشکلات هم بسیار بسیار خطرناکه ولی حداقل با کمک این سیستم + مشکلات موجود خیلی سالم تر و بهتر از سیستم بانکی یا سیستم بانکداریست
متاسفانه سیستم بانکداری ایران مانند زالوییست که پولی که باید در تولید و رشد اقتصادی درجریان باشه رو میبلعه
بهتره بگیم بورس، بانک، بیمه = زالوهایی هستن که پولی که باید در تولید و رشد اقتصادی درجریان باشه رو میبلعه.
البته مثل همیشه، کم سوادی جامعه ست. وگرنه هیچ کدوم از این ها پولو به زور از مردم نگرفتن و مردم به دلیل اطلاعات کمشون به سمت این ها می رن. شاید دلایل دیگه ای هم داشته باشه.

Imaco
2013-11-14, 02:07
فضای مجازی و همین انجمن ها باعث می شه ما از حال و هوای خیلی ها باخبر باشیم.

توی همین انجمناست که می بینیم

نوجوون و جوون می آد و می گه پول ندارم، چی کار کنم؟ می گه خسته شدم، عزت نفس و غرور براش نمونده. نمی تونه یه کار شروع کنه.

بعد مردم چه کارایی می کنن. خودتو در خدمت پولت می ذاری؟ این کارها اون ور دنیارو به غلط کردن انداخته. داری راهی می ری که اون ها رفتن و به بن بست رسیدن.

الان جایگزینی برای این کار ندارن. رباخواری شون از طریق بورس و بانک و بیمه که دستاوردهای اقتصاد فاسدشونه به جایی رسیده که کم آوردن.

حالا ما بریم اشتباه اونارو انجام بدیم. اونا ربا کردن که جنگ با خداست، ما هم همون کارو کنیم؟ همه ی این خرید و فروش های دلار و طلا هم همین طوره.

این همه فساد که تو کشوره حاصل همین هاست. برای این که به جایی که با پولمون تولید کنیم و اشتغال ایجاد کنیم همین کارای کثیفو انجام می دیم.

همه ی این ها باعث بردن نان حرام سر سفره می شه و نتیجه ش می شه که می ترسیم ناموسمون تنها بره بیرون. همین می شه که جامعه ناامن می شه.

برای این که تو که پول داشتی برای اونی که الان دزد و زورگیر شده شغل ایجاد نکردی.

راهی رو نرید که رفتن و الان موندن چه غلطی بکنن.

جایگزینشو می خوای؟ راه حل می خوای؟ شراکت، تعاونی، کارآفرینی.

با سلام
ضمن احترام به نظر شخصی شما اشاره ای به سیستم بورس در اروپا میکنم.

در اروپای غربی و آمریکا سیستم اقتصادی دارای چند ویژگی است :
- شما شهروندی که صاحب درامدی هستید :
الف ) درامدهای افراد صرف زندگی شود ( تفریح ، مصرف گرایی و انواع لذت های مادی و برای همین منظور اسباب لازم فراهم شده است )
ب ) اگر بخواهید سرمایه خود را پس انداز کنید میتوانید به بانک ها مراجعه کنید اما بانک مجانی سرمایه شما را نگه نمیدارد ! و باید به بانک برای نگهداری سرمایه هزینه پرداخت کنید ! و این همه ماجرا نیست . دولت به شما اجازه پس انداز کردن نمیدهد ! چرا؟ برای اینکه پول ابزاری در خدمت تولید است . کسی حق ندارد سرمایه اش را که با امکانات کشورش کسب کرده پس انداز کند . چنانچه شما سرمایه خود را در بانک پس انداز نمایید بسته به اینکه در کدام کشور ساکن باشید از 30 تا 70 درصد از سرمایه شما توسط دولت به عنوان مالیات برداشته می شود !
حالا به بخش زیبای داستان وارد میشویم : با این شرایط نگهداری سرمایه در بانک اصلا عاقلانه نیست پس چیکار باید کرد ؟

سرمایه دار دو انتخاب دارد :
1- با سرمایه خودفعالیت اقتصادی جدیدی ایجاد میکند : کارخانه ، کارگاه ، فروشگاه و... به بیان دیگر ایجاد شغل و رونق اقتصادی و....
2- اگر سرمایه یا تخصص کافی برای ایجاد یک فعالیت جدید نداشته باشد میتواند سرمایه خود را به صورت سهام کارخانجات و شرکت ها به چرخه تولید و اشتغال برگرداند .
داستان باز قشنگتر میشه ..

حالا همون دولتی که 30 تا 50 درصد از پول شما رو مالیات میگیره ضمن برگردوندن مبلغی که از سرمایه شما برداشت کرده از شما که شغل و سرمایه جدید بوجود میارید حمایت میکنه . بخشش های مالیاتی و سوبسید و.... در چین ، دولت به برخی تولید کنندگان تا 80 % هزینه تمام شده کالا را سوبسید میدهد !

یا این روش هیچ سرمایه ای به صورت سرگردان در جامعه نمیمونه تا به روان شدن به سمت بازار مسکن و طلاو ... هر روز تورم بالاتر بره و تولید جاشو با دلالی عوض کنه. امار بالای فقر و فساد و بیکاری یک علتش اینه .
این چند خط و نوشتم چون دیدم با خشم و اطلاعات ناکافی ، قضاوت میکنید . تجزیه و تحلیل یک سیستم اقتصادی باید علمی باشه . با لعن و نفرین طی قزن ها هیچ گرهی از ایران و ایرانیان باز نشده .

shahed
2013-11-14, 02:31
دوست عزیزم

به سایت زیر برو : www.emofid.com ، آدرسشون جهان کودک هست یادمه رفته بودم
میری ، یه کد درخواست میدی ، مدارک میبری البته

بعد آنلاین خرید و فروش سهام رو شروع میکنی

کلاس آموزشی هم شنبه و یکشنبه هر هفته دارن ، اما سهام چی بخری و کی بفروشی نیاز به یک مقدار اطلاعات داره

انشالله موفق باشی

یا علی

Safecharge
2013-11-14, 10:44
دوست عزیز فکر کنم پاسخ شما رو اقای top leader دادند در همین مملکت خودمون
بگم یا بهتر در باره خودم بگم
من نوعی انقدر سرمایه ندارم که بتونم به کمک آن بتونم شغلی ایجاد کنم با ان سرمایه می شه شغل کاذب ایجاد کرد که این شغل مشکلات فراوانی به وجود می آره...
خوابوندن آن سرمایه در بانک هم روز به روز با این وضع ارزش ریالی شو ازدست میده...
پس اگر بورس بده تو بگو با سرمایه های خرد وبلا مصرف چند طرح کار آفرینی مطرح کن
بورس مکانیست که افراد قادر خواهند بود با حداقل سرمایه فعالیت کنند پس به عنوان مثال یه طرح توجیهی پیشنهاد کن که حد اقل سرمایه مثلا 20 هزار تومان فعالیت کرد

Imaco
2013-11-14, 11:29
دوست عزیز فکر کنم پاسخ شما رو اقای top leader دادند در همین مملکت خودمون
بگم یا بهتر در باره خودم بگم
من نوعی انقدر سرمایه ندارم که بتونم به کمک آن بتونم شغلی ایجاد کنم با ان سرمایه می شه شغل کاذب ایجاد کرد که این شغل مشکلات فراوانی به وجود می آره...
خوابوندن آن سرمایه در بانک هم روز به روز با این وضع ارزش ریالی شو ازدست میده...
پس اگر بورس بده تو بگو با سرمایه های خرد وبلا مصرف چند طرح کار آفرینی مطرح کن
بورس مکانیست که افراد قادر خواهند بود با حداقل سرمایه فعالیت کنند پس به عنوان مثال یه طرح توجیهی پیشنهاد کن که حد اقل سرمایه مثلا 20 هزار تومان فعالیت کرد

در اقتصاد های نسبتا شفاف ، وجود بورس باعث میشه سرمایه های راکد و کوچک و سرگردان که به تنهایی توان کارافرینی ندارند به چرخه اقتصادی کشور برگرده که یکی از راههای مهم در کنترل تورم و بالا بردن سطح رفاه عمومی است.پ
در آمریکا از هر 3 نفر 2 نفر سهامدار هستند و در ایران از هر 100 نفر 3 نفر ! شاخص های رفاه ، تورم و ... با هم مقایسه کنید . ..

soheyl_ir89
2013-11-14, 13:22
اظهار نظر در فعالیت های اقتصادی بستگی به نگاه و ارزش های فرد داره؛ این که به جیب خودمون نگاه کنیم یا کل اقتصاد مردم، جز نگر باشیم یا کل نگر، خودمونو تنها ببینیم یا همه ی انسان ها رو با هم.

کسی که پول نداره می تونه درآمد داشته باشه. خیلی مشاغل هست که شما نیازی به پول نداری. مگر گویندگی و بازیگری و کارگری و نگهبانی و بازاریابی و ویزیتوری و فروشندگی و شاگردی و استاد دانشگاه و مشاوره و ... سرمایه مالی می خوان؟ این ها شغل کاذب نیستن و به درآمدهای فعلی شون فکر کنیم. همچنین اگر دانششو داشته باشیم، می تونیم طرح های بزرگ تجاری رو بدون سرمایه شروع کنیم. همیشه همه چی از یک فرد و در همون ابتدا آماده نبوده. یه نگاهی به شغل ثروتمندترین ها بکنیم. شغلشون چی بوده؟ فروشنده ی ماهر بودن. که استعداد و دانش می خواد. یا آموزش فروختن یا خدمات یا کالارو به روش درست فروختن. می تونیم فروشگاه اینترنتی بدون سرمایه داشته باشیم. اگر فروشنده ی خوبی هستیم، محصولات بقیه رو می ذاریم تو فروشگاهمونو ازشون پورسانت می گیریم. مگر نیستن نوجوون هایی که مطالب کپی می کنن تو سایتشون و درآمد ماهانه ی میلیونی از تبلیغات در سایتشون و همکاری با همکاری در فروش ها دارن. همین انجمن ها رو ببینیم؛ یه محلی ایجاد می شه که بقیه می آن و محتوا تولید می کنن. درآمد انجمن ها فقط از تبلیغات رو ببینیم. و خیلی کارهای دیگه.
خیانت بورسبازها به کشورشون و هموطناشون، اینه که پولو وارد چرخه ای می کنن که فایده ای برای ملت و کشور نداره. و از دلایل کاهش ارزش ریال هم همینه.
بورس، فعالیت نیست و بورسباز فعالیتی نداره. اگر دیدید سرمایه های خرد جمع می شن و شغلی ایجاد می شه، تولیدی انجام می شه، پیشرفت و توسعه ای رخ می ده، اون بورس خوبه. همین الان همه ی بورسبازها بگن همه ی پولمونو یک جا می خوایم. عمرا اگر بتونن برگردونن. اون موقع ست که راهی رفته و به بن بست رسیده رو دوباره طی کردیم.
اقتصاد سالم اقتصادیه که مردم شغل داشته باشن و تولید وجود داشته باشه. باز هم می گم؛ خوشبختانه این بساط به زودی جمع خواهد شد و کسانی که الان پول ربا به دست می آوردن، دیگه این فرصت رو از دست می دن خوشبختانه. خوشبختانه برای این که این پول حرامه و خوردن پول حرام، حیا و غیرتو از بین می بره. دور و برمونو نگاه کنیم. ببینیم به خاطر اینه کسی چند ساعت تو خونه باشه و بخواد پول به دست بیاره چه بلایی سرمون اومده. این سبک پول درآوردن مال ایرانی جماعت نیست. مال نظام سرمایه داریه که پول رو برای خوش گذرانی می خوان. در حالی که در اقتصاد اسلامی، هدف از کسب پول، تهیه ی معیشته. و فعالیتی که انجام می شه با هدف پیشرفت علم و بهبود سبک زندگی و کم کردن فاصله طبقاتی و از بین بردن فقر و ... است.
ببینیم پولی که وارد بورس می شه، باعث ایجاد اشتغال می شه؟ اگر نمی شه، فردا وقتی پسرمون در به در دنبال شغل بود، رومون می شه سرمونو بالا بگیریم؟

همه ی این ها گفته شد تا ما که انسان هستیم و دارای دو تفاوت عمده (تعقل و انتخاب) با سایر مخلوقات هستیم تامل کنیم و فکر کنیم. این که هر کاری کنیم که همه می کنن و راهی بریم که همه می رن مال جانوری است که این روزهای محرم پشت وانت ها می بینیم برای قربانی کردن. و هستن فرصت طلب هایی که از اون هایی که از اون دو تفاوت استفاده نمی کنن، برای اهداف خودشون استفاده می کنن؛ مانند چوپان چوب به دست.

Imaco
2013-11-14, 13:37
اظهار نظر در فعالیت های اقتصادی بستگی به نگاه و ارزش های فرد داره؛ این که به جیب خودمون نگاه کنیم یا کل اقتصاد مردم، جز نگر باشیم یا کل نگر، خودمونو تنها ببینیم یا همه ی انسان ها رو با هم.

کسی که پول نداره می تونه درآمد داشته باشه. خیلی مشاغل هست که شما نیازی به پول نداری. مگر گویندگی و بازیگری و کارگری و نگهبانی و بازاریابی و ویزیتوری و فروشندگی و شاگردی و استاد دانشگاه و مشاوره و ... سرمایه مالی می خوان؟ این ها شغل کاذب نیستن و به درآمدهای فعلی شون فکر کنیم. همچنین اگر دانششو داشته باشیم، می تونیم طرح های بزرگ تجاری رو بدون سرمایه شروع کنیم. همیشه همه چی از یک فرد و در همون ابتدا آماده نبوده. یه نگاهی به شغل ثروتمندترین ها بکنیم. شغلشون چی بوده؟ فروشنده ی ماهر بودن. که استعداد و دانش می خواد. یا آموزش فروختن یا خدمات یا کالارو به روش درست فروختن. می تونیم فروشگاه اینترنتی بدون سرمایه داشته باشیم. اگر فروشنده ی خوبی هستیم، محصولات بقیه رو می ذاریم تو فروشگاهمونو ازشون پورسانت می گیریم. مگر نیستن نوجوون هایی که مطالب کپی می کنن تو سایتشون و درآمد ماهانه ی میلیونی از تبلیغات در سایتشون و همکاری با همکاری در فروش ها دارن. همین انجمن ها رو ببینیم؛ یه محلی ایجاد می شه که بقیه می آن و محتوا تولید می کنن. درآمد انجمن ها فقط از تبلیغات رو ببینیم. و خیلی کارهای دیگه.
خیانت بورسبازها به کشورشون و هموطناشون، اینه که پولو وارد چرخه ای می کنن که فایده ای برای ملت و کشور نداره. و از دلایل کاهش ارزش ریال هم همینه.
بورس، فعالیت نیست و بورسباز فعالیتی نداره. اگر دیدید سرمایه های خرد جمع می شن و شغلی ایجاد می شه، تولیدی انجام می شه، پیشرفت و توسعه ای رخ می ده، اون بورس خوبه. همین الان همه ی بورسبازها بگن همه ی پولمونو یک جا می خوایم. عمرا اگر بتونن برگردونن. اون موقع ست که راهی رفته و به بن بست رسیده رو دوباره طی کردیم.
اقتصاد سالم اقتصادیه که مردم شغل داشته باشن و تولید وجود داشته باشه. باز هم می گم؛ خوشبختانه این بساط به زودی جمع خواهد شد و کسانی که الان پول ربا به دست می آوردن، دیگه این فرصت رو از دست می دن خوشبختانه. خوشبختانه برای این که این پول حرامه و خوردن پول حرام، حیا و غیرتو از بین می بره. دور و برمونو نگاه کنیم. ببینیم به خاطر اینه کسی چند ساعت تو خونه باشه و بخواد پول به دست بیاره چه بلایی سرمون اومده. این سبک پول درآوردن مال ایرانی جماعت نیست. مال نظام سرمایه داریه که پول رو برای خوش گذرانی می خوان. در حالی که در اقتصاد اسلامی، هدف از کسب پول، تهیه ی معیشته. و فعالیتی که انجام می شه با هدف پیشرفت علم و بهبود سبک زندگی و کم کردن فاصله طبقاتی و از بین بردن فقر و ... است.
ببینیم پولی که وارد بورس می شه، باعث ایجاد اشتغال می شه؟ اگر نمی شه، فردا وقتی پسرمون در به در دنبال شغل بود، رومون می شه سرمونو بالا بگیریم؟

همه ی این ها گفته شد تا ما که انسان هستیم و دارای دو تفاوت عمده (تعقل و انتخاب) با سایر مخلوقات هستیم تامل کنیم و فکر کنیم. این که هر کاری کنیم که همه می کنن و راهی بریم که همه می رن مال جانوری است که این روزهای محرم پشت وانت ها می بینیم برای قربانی کردن. و هستن فرصت طلب هایی که از اون هایی که از اون دو تفاوت استفاده نمی کنن، برای اهداف خودشون استفاده می کنن؛ مانند چوپان چوب به دست.

توضیحاتی که دادم به معنی رد یا قبول بورس نیست . بورس یک قرن سابقه داره و در این مدت هزاران متخصص و متفکر اقتصادی میلیونها مطلب در نقدش منتشر کردند که منجر به شکل گیری و توسعه این صنعت شده . بنده نوعی با یکسال مطالعه خودمو در اندازه ای نمیبینم درباره بورس اظهار نظر کنم فقط میخونم تا تصمیم بگیرم .انجمن محیطی علمی و آموزشی است باید تلاش کرد با طرح مطالب مستند به پیشبرد بحث کمک کرد بدون قضاوت و جانبداری .

ramtin2025
2013-11-14, 16:26
سهیل جان نظراتت کاملا محترم هستند ولی شما داری نظرات شخصی خودت رو به اسم اسلام مطرح میکنی
کجا گفته شده که هدف اقتصاد اسلامی فقط تهیه معاش هست ؟
فرق انسان با حیوان پس چیه ؟ این به نظر من اقتصاد حیوانیه که فقط به معیشت توجه میکنه
من زیاد مسلمان نیستم و تعصبی در این مورد ندارم ولی شما با این حرفات اسلام رو هم زیر سوال میبری
مسلما سرمایه ای که وارد بورس میشه میتونه کمک بزرگی به گردش اقتصادی کشور بکنه و بیشتر شدن ارزش سهام کارخانجات و شرکتها باعث گسترش کار اونها و جذب سرمایه بیشتر و به تناسب باعث ایجاد اشتغال هم خواهد شد.
اما در مملکت ما هیچ چیز به درستی اجرا نمیشه و به نظر من شرکت در بورس کاملا اشتباهه
بزرگترین عوامل اقتصاد ضعیف ما مسلما سپاه و بانکها هستند. بانکها به جای تزریق سرمایه به چرخه اقتصادی ، فقط به دنبال زیاد کردن سرمایه های خودشون هستند و مهمترین کارشون در حال حاضر خرید زمین و ساختمانهای عظیم و ... است. سپاه هم با اینکه بر طبق اساسنامه خود سپاه، حق هیچگونه فعالیت اقتصادی رو نداره ولی با دوز و کلک و ایجاد موسسه ها و شرکتهای سوری زیر نظر خودشون، تمام پروژه های درشت کشور رو قبضه کرده و مطمئنا در مناقصه هایی که سپاه شرکت کنه بقیه ول معطل هستند.
یا برنامه فرمالیته ی خصوصی سازی، فقط سرگرم کردن مردم بود. کارهایی رو فلان ارگان دولتی انجام میداد رو مثلا خصوصی سازی کردند . به این صورت که مدیران همون ارگان چند موسسه تشکیل میدهند و سپس کارها رو از ارگان دولتی میگیرند و در اون موسسه انجام میدهند. نتیجه : سود به جای اینکه بره تو جیب دولت ، میره تو جیب اشخاص . کیفیت خدمات روز به روز پایین میاد . قیمت خدمات روز به روز بالا میره
و هیچ گونه فراخوانی هم وجود نداره یا اگه داشته باشه باز هم فرمالیته هست. پس در حقیقت این خصوصی سازی هرگز به رسالت اصلیش که ایجاد رقابت برای ارائه خدمات بهتر با قیمت کمتر هست نخواهد رسید.
این مسائل و باند و باند بازیهایی که همه میدونیم در کشور وجود داره باعث میشه که ما اقتصاد سالمی نداشته باشیم و به تبع اون نمیتونیم بورس سالمی هم داشته باشیم.
گذشته از اینها من فکر میکنم (مطمئن نیستم) در کشورهای خارجی ، شرکت در بورس به عنوان شغلی برای کسب درامد در نظر گرفته نمیشه، همونطور که نتورک مارکتینگ هم به همین صورته . ولی در ایران برخی افراد کار و زندگی رو تعطیل میکنند و به این مسائل مشغول میشن که مسلما به نطر من اشتباهه
موفق باشید

soheyl_ir89
2013-11-14, 16:48
سهیل جان نظراتت کاملا محترم هستند ولی شما داری نظرات شخصی خودت رو به اسم اسلام مطرح میکنی
کجا گفته شده که هدف اقتصاد اسلامی فقط تهیه معاش هست ؟
فرق انسان با حیوان پس چیه ؟ این به نظر من اقتصاد حیوانیه که فقط به معیشت توجه میکنه
من زیاد مسلمان نیستم و تعصبی در این مورد ندارم ولی شما با این حرفات اسلام رو هم زیر سوال میبری
مسلما سرمایه ای که وارد بورس میشه میتونه کمک بزرگی به گردش اقتصادی کشور بکنه و بیشتر شدن ارزش سهام کارخانجات و شرکتها باعث گسترش کار اونها و جذب سرمایه بیشتر و به تناسب باعث ایجاد اشتغال هم خواهد شد.
اما در مملکت ما هیچ چیز به درستی اجرا نمیشه و به نظر من شرکت در بورس کاملا اشتباهه
بزرگترین عوامل اقتصاد ضعیف ما مسلما سپاه و بانکها هستند. بانکها به جای تزریق سرمایه به چرخه اقتصادی ، فقط به دنبال زیاد کردن سرمایه های خودشون هستند و مهمترین کارشون در حال حاضر خرید زمین و ساختمانهای عظیم و ... است. سپاه هم با اینکه بر طبق اساسنامه خود سپاه، حق هیچگونه فعالیت اقتصادی رو نداره ولی با دوز و کلک و ایجاد موسسه ها و شرکتهای سوری زیر نظر خودشون، تمام پروژه های درشت کشور رو قبضه کرده و مطمئنا در مناقصه هایی که سپاه شرکت کنه بقیه ول معطل هستند.
یا برنامه فرمالیته ی خصوصی سازی، فقط سرگرم کردن مردم بود. کارهایی رو فلان ارگان دولتی انجام میداد رو مثلا خصوصی سازی کردند . به این صورت که مدیران همون ارگان چند موسسه تشکیل میدهند و سپس کارها رو از ارگان دولتی میگیرند و در اون موسسه انجام میدهند. نتیجه : سود به جای اینکه بره تو جیب دولت ، میره تو جیب اشخاص . کیفیت خدمات روز به روز پایین میاد . قیمت خدمات روز به روز بالا میره
و هیچ گونه فراخوانی هم وجود نداره یا اگه داشته باشه باز هم فرمالیته هست. پس در حقیقت این خصوصی سازی هرگز به رسالت اصلیش که ایجاد رقابت برای ارائه خدمات بهتر با قیمت کمتر هست نخواهد رسید.
این مسائل و باند و باند بازیهایی که همه میدونیم در کشور وجود داره باعث میشه که ما اقتصاد سالمی نداشته باشیم و به تبع اون نمیتونیم بورس سالمی هم داشته باشیم.
گذشته از اینها من فکر میکنم (مطمئن نیستم) در کشورهای خارجی ، شرکت در بورس به عنوان شغلی برای کسب درامد در نظر گرفته نمیشه، همونطور که نتورک مارکتینگ هم به همین صورته . ولی در ایران برخی افراد کار و زندگی رو تعطیل میکنند و به این مسائل مشغول میشن که مسلما به نطر من اشتباهه
موفق باشید
اگر مایل هستید در مورد اقتصاد اسلامی و سیاست های اقتصادی در اسلام مطالعه کنید. چیزهای خوبی دستگیرتون می شه.
مضمون صحبت هام این بود که درآمد به اندازه ی معیشت، با کسب و کاری با هدف پیشرفت. یعنی اولا کسب و کار با هدف توسعه و پیشرفت باشه و هر کسب و کاری نباشه. همچنین رضایت به کسب درآمد به اندازه ی معیشت باشه. مسلما کسی می تونه درآمد بیشتری داشته باشه و ایرادی نداره.
در مورد سپاه پاسداران هم بیشتر مطالعه کنید. این اتهامی که بهش وارد می شه درست نیست. سپاه پاسداران فقط نیروی نظامی نیست. و وظیفه هایی داره.
در صحبت هام گفتم بورسی که پول رو جمع کنه و موجب سازندگی و اشتغال بشه، خوبه. اما آیا این طوره؟ به خدا این طور نیست. فقط پول داره خرید و فروش می شه.
در پست دومم در این موضوع، راه حل و جایگزینشو نوشتم؛ تعاونی، شراکت، کارآفرینی.

شما در مورد تعاونی مطالعه کنید. ببینید چه موضوع جالبیه. ببینید چه طوری می شه باهاش بسیار زیاد اشتغال ایجاد کرد، ببینید چه قدر فقرو می شه باهاش از بین برد. اگر همین بورسبازها بخوان، با ایجاد کارگاه های تولیدی و بسته بندی کوچک در مناطق با سطح اقتصاد پایین می شه به راحتی سطح رفاه جامعه رو افزایش داد، فاصله ی طبقاتی رو کم کرد، همچنین سرمایه های کم افراد در کنار هم، بهتر رشد کنه.
بورس فعلی ربوی است و ربا جنگ با خداست؛ در قرآن آمده. حرف من نیست، سخن خالقمونه.

Safecharge
2013-11-14, 18:50
سهیل عزیز شما یک سری منطق دارید که برای خودتون با ارزش هست حال هرچند من نوعی و امثال من در این باره صحبت کنیم به نتیجه نخواهیم رسید
درضمن بازیگر نویسنده نگهبان استادکار ماهر فروشنده معلم استاد کارگر کارمند همه و همه اینها شغل هستند ولی بنا بر مغتضیات زمان و مکان وحتی بنا به شرایط خاص همه کس امکان دسترسی به این مشاغل و ندارند.
هرکسی برای امرار معاش خود نیاز داره شغلی رو برای خود دست پا کنه همچنین برای بهبود وضعیت فعلی خود نیز شغل دوم و حتی شغل سومی و هم داشته باشه...
بازار بورس به هیچ عنوان قادر نخواهد بود که به عنوان یک شغل دائمی نگاه کرد بلکه میشه به عنوان حرفه دوم ودرامد اول مورد توجه قرار گرفت...
باتوجه به عملکرد کاملا غلط دولت قبلی که وضعیت و اعتبار مملکت و در تمام ضمینه های مختلف ضربه ایی جبران ناپذیری وارد کرد اکنون این بازار تازه جون گرفته و اخیرا افرادی تازه به این بازار وارد شده اند و عملکرد این افراد با توجه به تصمیمات احساساتی و هیجانی میتونه ادامه فعالیت و مشکل آفرین باشه...
کسب درآمد از این بازار به هیچ عنوان حرام نیست و برای اثبات ادعای خود به زودی بیانات علما و صاحب نظران در این باره را پرسجو خواهم کرد...

nhkarami
2013-11-15, 01:04
بورس خیلی خوبه به شرطی که پولت را لازم نداشته باشی من از سال 82 تو بورسم کمی هم بستگی به ریسک پذیریت داره

sababazar
2013-11-15, 21:17
ایول به این

مشاوره رایگان کارآفرینی، مدیریت، تبلیغات، بازاریابی، فروش و ... در حد توانم برای شما دوستان از طریق پیام خصوصی