PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرمول تغییر زندگی با خرید طلا و سکه !!

سـعید
2013-11-23, 13:46
این یک آموزش یا یک دیدگاه منحصر به فرد نیست . این نتیجه تجربه 10 سال گذشته من هست :

طلا یکی از ابزار بزرگ قدرت در طول تاریخ بوده است و از قدیم گفته اند که دارنده طلا دارنده قدرت هست . ثروتی که طلا برای صاحب خود بوجود اورده همیشه جزو برترین ثروت ها و ماندگار ترین سرمایه ها بوده هست . چون طلا بسیار مقاوم هست و تقریبا فرسودگی خاصی را شامل نمی شود. در ضمن طلا به خاطر ماهیت کمیاب و مورد علاقه بودنش مدام در چرخه ترقی و افزایش قیمت قرار داشته است .
جدای از افزایش قیمت های ناگهانی و کاذب نظیر آنچه در سال پیش در کشور خودمان هم رخ داد و قیمت طلا را تا 140 -150 تومان هم بالا برد ؛ عموما نمودار قیمت طلا در طول زمان دارای سیر صعودی ارام و پیوسته ای هست .

ما برای تغییر در زندگی خود چطور می توانیم از این نمودار رو به بالا استفاده کنیم ؟ آیا تجربه ای داریم که نشان دهد می توان سوار بر این نمودار تغییراتی را در زندگی خود ایجاد کرد ؟

همانطور که با من موافق هستید این روزها به دلیل بالا رفتن تورم و عدم رشد درامد ها و همچنین رکود حاکم بر بازار ، امکان اینکه درامد ما به پس انداز تبدیل شود بسیار کم هست ، اما در همین شرایط سخت هم می توان با برنامه ریزی فشرده و کم کردن بخش های هزینه ای در بودجه شخصی و خاواده پس انداز های اندکی را ایجاد کرد . این پس انداز ها می تواند از راه نخریدن یا هزینه نکردن در بخش های غیر ضروری تر زندگی آغاز و تا منافع حاصل از یک معامله پر سود ناگهانی پیش رود . به هر حال پول اضافه ای هر از چند گاهی ممکن است در اختیار ما باشد ...

همانطور که تا الان حدس زده اید قصد من این است تا شما را به خریدن طلا ( یا سکه ) به عنوان یک کالای سرمایه ای تشویق کنم . تجربه من در این زمینه بسیار مثبت بوده هست و در طول سالها از خرید و نگه داری طلا سود خوبی به دست اورده ام . اما برای رسید به این سود شما نیاز به خودداری و خویشتن داری زیادی دارید !
منظور خود را با مثال عنوان می کنم : شما می خواهید کامپیوتر یا لب تاب فرسوده تان را تعویض کنید ، گوشی مدل 2 - 3 سال پیش شما برای اجرای نرم افزار های اندرویدی جذاب جدید توان ندارد ، ماشین یا موتور سیکلت شما مدل پایین هست و فکر می کنید با چند میلیون پس اندازتان یا درامد اضافه تان می توانید ان را نو کنید !! مسایلی از این قبیل همیشه در زندگی وجود دارد و ما بار ها و بار ها برای بهتر کردن لوازم زندگی تلاش و هزینه می کنیم . نکته همین جاست چرا خرید لب تاپ مورد نظر ، موبایل مورد علاقه یا ارتقا ماشین و دیگر لوازم زندگی را به تاخیر نمی اندازیم ؟ چرا از فرصتی که خرید و سرمایه گذاری طلا برای ما به وجود می اورد استفاده نمی کنیم ... ؟ ایا حس خویشتن داری در ما ضعیف است ؟

اکنون زمان تغییر در زندگی است ! بیایید به جای خرید موبایل های گران قیمت ، لباس های مارک دار ، دعوت دوستان به رستوران های گران قیمت و کلا خرج کردن تمام پول خود ؛ اندکی را صرف سرمایه گذاری کنیم .
سهام شرکت های حاضر در بورس
اوراق قرضه بانک ها
املاک و مستغلات
و راه های بی شمار دیگری هم وجود دارند که با علم و تخصص می توان در انها به موفقیت رسید .. ولی من طلا را به شما پیشنهاد می کنم چون بدون علم و بدون نظارت هم این سرمایه خود به خود رشد می کند و سرمایه های کوچک را به ثروت های بزرگ تبدیل می کند .

دوست دارم در این باره به بحث بنشینیم و نظرات و تجربیات خود را با هم مبادله کنیم .
موفق باشید و ثروتمند.

سعید

ahijoon
2013-11-23, 14:13
بحث خوبیه و ممنون از سعید جان بابت ایجاد این تاپیک

نظر شخصی من در حیطه طلا و سکه اینه که کلا خرید و نگهداری این قبیل کالاها مختص 2 رده از افراد هست. یک اینکه افراد مسن و افرادی که ذهنیت خوبی در به چرخه انداختن مادیات خود ندارن و دوست دارن بشینن و از چرخه های مسخره اقتصادی کشور در تلاطماتش چیزی به جیب بزنن. 2 افرادی که زیاد دارایی دارن و بخشیش رو به خرید این کالا اختصاص میدن که افت یا افزایش این کالا تغییر شگرفی در زندگی اینها ایجاد نمیکند.چرا که دارا همه جوره داراست !
نوع سوم که اشتباها درگیر این موارد هستن افراد عادی و علی الخصوص کم بضاعت هستن که توسط اوضاع فرهنگی - اجتماعی (خواسته یا ناخواسته) تحریک شده و خریداری میکنن.که صد البته اگر ضرری هم باشد این افراد بیش از همه متضرر میشن. بدهی پیش میاد یا قرضی یا مشکلی و ... بر حسب نیاز اقدام به فروش طلا و سکه های خود میکنن...

ولی در بررسی وضعیت موجود ،‌افراد 1 و 2 الان موقعیت خوبی برای خرید دارن ،‌اوضاع این کالا پس از تغییر دولت جدید و تغییرات اقتصادی حاکم کاملا افت کرده و دیری نباید که دوباره به نرخ بالاتر و تقریبا ثابت خود برسد.و این بیشتر به جهت این بوده که شاخه های بهتر و مهمتر اقتصادی فعلا در دست اقدام و سرمایه گذاری و پالایش هست که نوبت طلا هم خواهد رسید.

kapo
2013-11-23, 15:06
بحث خوبیه و ممنون از سعید جان بابت ایجاد این تاپیک

نظر شخصی من در حیطه طلا و سکه اینه که کلا خرید و نگهداری این قبیل کالاها مختص 2 رده از افراد هست. یک اینکه افراد مسن و افرادی که ذهنیت خوبی در به چرخه انداختن مادیات خود ندارن و دوست دارن بشینن و از چرخه های مسخره اقتصادی کشور در تلاطماتش چیزی به جیب بزنن. 2 افرادی که زیاد دارایی دارن و بخشیش رو به خرید این کالا اختصاص میدن که افت یا افزایش این کالا تغییر شگرفی در زندگی اینها ایجاد نمیکند.چرا که دارا همه جوره داراست !
نوع سوم که اشتباها درگیر این موارد هستن افراد عادی و علی الخصوص کم بضاعت هستن که توسط اوضاع فرهنگی - اجتماعی (خواسته یا ناخواسته) تحریک شده و خریداری میکنن.که صد البته اگر ضرری هم باشد این افراد بیش از همه متضرر میشن. بدهی پیش میاد یا قرضی یا مشکلی و ... بر حسب نیاز اقدام به فروش طلا و سکه های خود میکنن...

ولی در بررسی وضعیت موجود ،‌افراد 1 و 2 الان موقعیت خوبی برای خرید دارن ،‌اوضاع این کالا پس از تغییر دولت جدید و تغییرات اقتصادی حاکم کاملا افت کرده و دیری نباید که دوباره به نرخ بالاتر و تقریبا ثابت خود برسد.و این بیشتر به جهت این بوده که شاخه های بهتر و مهمتر اقتصادی فعلا در دست اقدام و سرمایه گذاری و پالایش هست که نوبت طلا هم خواهد رسید.

متأسفانه به دلیل این که ارزش پولی ما سال به سال کمتر میشه و نرخ تورم از نرخ سود بانک هم بیشتره، پس انداز طلا به جای پول، گزینه مطمئن تری هست.

ahijoon
2013-11-23, 15:45
متأسفانه به دلیل این که ارزش پولی ما سال به سال کمتر میشه و نرخ تورم از نرخ سود بانک هم بیشتره، پس انداز طلا به جای پول، گزینه مطمئن تری هست.

درسته. ولی پس انداز اگر در بانک باشد سودی که الان بانکها ارائه میدن حدود 20% میباشد و این سود به نظرم بیشتر از سودی هست که طلا یا سکه ای که هیچ چیزش مشخص نیست ارائه میده. چون چیزی که مشخصه ، نبود تشخیص درست در حیطه افت یا پیشرفت نرخ طلا و سکه هست. مثل جریانات الان که کارشناسان خبره هم گفته بودن سکه نهایتا تا 930 میخوابه بعدش اوج میگیره در حالی که نرخ 880 رو هم دیدیم ! و بعد این باز مشخص نیست!‌

ولی جدای از اینها پول نقد همیشه نقده و درسته ارزشش کمتر میشه ولی به همون میزان و بلکه بهتر سود روش میاد و این تعریف شده هست. شما نمیتونی بگی من الان طلا گرمی میخرم 90ت سال بعد میفروشم 190ت ! ممکنه سال بعد هم همین باشه یا انقدی روش بیاد که وقتی میفروشی بعد کسورات همون 90ت دستت بیاد.
همین چن وقت پیش جالبه رفته بودیم بازار هیشکی طلا نمیخرید ! میگفتن همه فروشنده ن ...کسی نمیخره (قیمتا که بالا رفته بود) یا جدیدا هیشکی سکه نمیفروخت ! میگفتی چرا اینجوریه.. میگفتن خیلی کشیده پایین خریدمون بالاست کسی نمیفروشه !

ولی اساس بحث بنده تعریف 2 گروهک بود که در پست بالا باز کردم و برای اون دسته افراد این کالا مفیده و براشون سود یا اعتبار میاره... و در کل یک فردی که عقل داره و شم اقتصادی داره هیچ وقت توان و سرمایش رو روی همچین چیزی نمیخوابونه و نمیشینه هر رو خبر چک کنه که ببینه دو زار کاسب شده یا ضرر کرده ! وقتی میشه جاهای بهتری مثل تولید و سازندگی و ... مفید بود و مطمئنا سودهای بهتری کسب کرد ..چرا طلا یا سکه یا پس انداز !

یک بحث روانشناختی هم وجود داره اونم اینکه از خصلت های نامناسب ما ایرانیا هست که تحریک شونده ایم تو این مسائل و بجای اینکه جاری باشیم به ذخیره بیشتر علاقمندیم ... حتی با وجود نداری ! ببینیم یا بشنویم یه جا خبریه یه چیزی بالا پایین شده سریع دورش گرد میایم و خودمونو درگیر اون مسئله میکنیم حتی شده قرض کرده یا از نونمون میزنیم و تهیه میکنیم. اما به ریشه که بنگیریم در اصل خودمون داریم این نابسامانی رو پرورش میدیم و عده ای سود اصلیو صاحب میشن.در حالی که میشه جاری بود مثل مردمان دیگه که بهتر از ما فکر میکنن تا زندگی کنن ... زنایی هستن از مچ تا بازوشون پر طلاست پدرانی هستن میلیونها گذاشتن بانک و سود میگیرن اما همینا جوونایی دارن که برای وارد شدن به عرصه علم و کار و اجتماع اسیر چند میلیون پول نقدن ! اینه که راکدیم و افکارمون دنبال سود و اعتباری باطل هست. این یکی از مواردی هست که باعث شده جوونای ما از ما قبلین خود الگو بگیرن و بجای اینکه در تمامی عرصه ها بالاخص عرصه اقتصادی زنده و جاری باشن روی به راکد بودن و ذخیره گری میکنن!

سـعید
2013-11-23, 17:15
ahijoon تفسیر های شما دربسیاری از موارد صحیح و به جا می باشد ؛ ولی درباره بحثی که من مطرح کردم متاسفانه از دیدگاهی بررسی کردید که مد نظر من نبوده است .
به نظر شما من که تجربه خوبی از این بابت دارم جزو کدام گروه هستم : 1 ، 2 یا 3 ؟

اگر من موافق گرد امدن کورکورانه دور چیزهایی که همش در نوسان هست و سرمایه گذاری از نوعی که شما فرمودید ، بودم ؛ الان پیش خرید یک پراید فکسنی را به تمام مباحث بالا ترجیح می دادم . ahijoon متاسفانه چنان پاسخ پست من را فشرده دادید که از موضوع اصلی دور شد . من به دنبال ترویج سرمایه گذاری جوانها به جای هزینه کردن هستم !

منظور من از تشویق جوان ها به خرید طلا ( یا هر چیزی که نامش سرمایه باشد ) به جای خرج کردن و خرید کالاهای مصرفی ( و هر چیزی که نامش هزینه باشد ) ترویج این تئوری می باشد که اولا ایرانی نیست و دوما امتحان شده است .
شما بحث را به این سو بردید که امروز چنده فردا چنده ؟ بخرم بفروشم و از این حرفها ، یعنی فرضیه من رو داخل بازی بازار کردید که من اصلا همچنین تصمیمی نداشتم .
تئوری تبدیل هزینه به سرمایه ، تبدیل خرج پول به موقعیت های پول ساز ، نه مال پیرمرد ها و پیرزن هاست نه مال پولدار ها !! این تئوری به افراد معمولی جامعه کمک می کند تا بتوانند قدم در راه استقلال مالی و ثروت مند شدن بگذارند . تعریف ثروت از دیدگاه هر کسی چیز متفاوتی هست ، از دیدگاه من ثروت این نیست که با خرید و فروش به ارزش افزوده برسیم چون هر معامله سود اور یا زیان اوری به مقدار هزینه ثابتی وابسته است که کسب و کار های ما را تحت الشعاع قرار می دهد .
ثروت از نظر من چیزی است که به زندگی من ازادی ببخشد و مرا به فردی تبدیل کند که احتیاج به هر روز به سر کار رفتن نداشته باشم و قبل از سنین خیلی بالا و مثلا بین 40 تا 45 سالگی برایم رخ دهد . ثروت از نطر من داشتن درامدی است که اولا : بیشتر از حد تورم جامعه رشد کند و دوما : به صورت خودکار ارزش آفرینی و سود افزوده بیافریند .

مقوله خرید و کنار گذاشتن طلا ((((( توجه کنید : : : : نه به عنوان شغل اول و دوم یا چیزی به عنوان بازی مالی ))))) !! بلکه به عنوان بخشی از هزینه های عادی زندگی که تا امروز به راحتی خرج می شدند ولی امروز پس از این تصمیم ما به سرمایه مثلا طلا تبدیل می شوند ، مد نظر من است .

من می خواهم به دوستان جوان تر از خودم آموزش دهم اگر امروز یک گالاکسی فیت دارید که سال 89 خریده اید و دیگر برنامه های جدید اندروید را پاسخگو نیست و امروز ان را بیش از 150 تومان از شما نمی خرند برای تبدیل ان به یک مثلا هواوی 700 هزار تومانی دست نگه دارید و با این مبلغ 5.5 گرم طلا ( چه خوب که دست دوم و کم کارمزد باشد ) بخرید و این تجربه را در طول سال روی چند موضوع مختلف بیازمایید و در پایان دوره مورد نظرتان به مقدار طلایی که از روی خویشتن داری خود پس انداز کرده اید نگاه کنید و ببینید گذشتن از فلان موبایل و نرفتن به فلان رستوران و خلاصه کردن فلان مسافرت که با بچه ها تدارک دیده بودید ، چه تاثیر شگرفی در آینده شما دارد !!!

لطفا عمیق بخوانید تا عمیق نتیجه بگیرید !!!

ahijoon
2013-11-23, 17:48
درسته اما بحث من نظر شخصیم بود روی بازار طلا و سکه و افرادی که در اون فعالیت دارن. و در مورد شما شناختی ندارم و جسارتی نمیکنم . البته متوجه تلنگر و راهنمایی خوبتون هستم منم از منظر دیگر تلنگر میزنم که متاسفانه جامعه ما فعلا کشش لازم رو نداره والا بحث بنده نیز واضح بود.

در مورد خرج های بیهوده و لوازم گران بله کاملا صحیح میفرمایید اما بعضی مسائل میباید در کنار انسان باشند و ما انسانها از اونها بهره مند بشیم و اساسا جاری باشیم ...مثل تکنولوژی روز ... مثل سفر ... در اصل کسانی که شم اقتصادی دارند کسانی که جاری باشند و با تجربه های گذشته با علم روز و نگرش آینده زندگی کنند ،‌ مطمئنا افراد موفق تری هستند

بسته به مثالی که زدید جالبه اینو عرض کنم گوشی گران قیمتی دستم بود خسته شدم فروختم و گوشی ساده خریدم .. ولی چنان به مشکلات بعدی و کمبودهایی رسیدم که تلخی اونو با گرفتن گوشی بالاتر جبران کردم... چون نیاز روز من ایجاب میکنه دوربین خوبی همراهم باشه... اینترنت داشته باشم ... نرم افزارهای روز همراهم داشته باشم ... کیفیت و مسائل دیگر .. و بسیار راضی هستم و نیازم رو رفع کردم.و حتی پولشم درومد.
یا جالبه بدونید در تمام سفرهای تفریحی که داشتم حداقل خرج سفرم رو با فکرم درآوردم و لذت بردم هم خارج کشور هم داخل کشوری .. با آوردن و یا بردن مقداری جنس و تغییر ایجاد کردن در آن و فروش آن !‌

ولی کلیت بحث شما خیلی خوبه...

یک گله هم از اعضا دارم که چرا وارد بحث نمیشن ؟؟؟ این تاپیک متعلق به همه تون هست و خیلی خوبه توش بحث و گفتگو کنید

yanliz
2013-11-23, 19:50
با سلام و خسته نباسید
بحث بسیار شیرینی است از سعید جان و کاربر با نام کاربری (ahijoon) که اسم شریفشان را نمی دانم متشکرم
بحث آقا سعید جداست بحث ahijoon هم جدا، بنابراین چیزی که متوجه شدم و همچنین نظر شخصی خودم را می گم
1- در مورد بحث آقا سعید اینکه تجربه و حرف خوبی را زدند. اینکه ما از مخارج الکی و اضافی زندگی بزنیم و آنها را به سمت پس انداز ببریم خیلی خوبه. واقعا چه لزومی داره که پشت سرهم موبایل، تلویزیون، یخچال، ماشین و... عوض کنیم و پول و سرمایه خودمان را به جیب سرمایه دار داخلی و خارجی بریزیم؟ آیا بهتر نیست همان پول ها را به طرق مختلف که یکی را آقا سعید مثال زدند خرید سکه و طلا پس انداز کنیم و قدرت مالی خودمون را افزایش بدیم و در آینده با همان پول ها یک کسب و کار ایجاد کنیم یا کسب و کار فعلی را توسعه دهیم؟ همین ماجرای یارانه ها در همین مورد صدق می کنه. خیلی از مردم وقتی یارانه ها را می گیرند بلافاصله برای خرید تشریف می برند. خوب بجای خرید یا تعویض یک کالا و خرج پول، همان پول و یارانه را تا جاییکه می توانی پس انداز کن تا قدرت مالی خودت را افزایش بدید. واقعا رقابت کورکورانه در خرج کردن باعث می شه ما سرمایه شخصی و پول و داراییمان را از دست بدیم

2- در مورد بحث ahijoon ایشون هم راست می گن. واقعا هم همین هایی که ایشون می گن را در اجتماع دارم می بینم. پدر و مادرهای پول دار که سر تاپایشان را پول و طلا فرا گرفته ولی می ترسند کمی از آن سرمایه را بدن به بچه شون که برای خودش کسب و کاری ایجاد کنه. در کل نباید سرمایه راکد بماند. سرمایه بازار اقتصادی را می چرخاند و مانند خون در رگهای بازار یا مانند آبی که چرخ های یک آسیاب آبی را می چرخونه می مونه

به همین خاطر به نظر بنده باید بین این دو تعادل برقرار بشه و بهتره سرمایه های کوچک و اندک را قطره قطره جمع کنیم و یک سرمایه خوب و مناسب بدست بیاوریم و ایجاد اشتغال و کسب و کار کنیم

ifoolish
2013-11-24, 15:54
با سلام و خسته نباشید خدمت شما

از سعید آقا نهایت تشکر رو دارم بابت اشتراک گذاری تجربه شون.

این یک مبحث خیلی ساده هست که با کمی تفکر میشه به نتایج خوبی دست یافت. مثلا الان در جامعه خودمون دیدم که مردم برای اینکه به ریال اعتماد نداشتند برای خرید طلا و سکه راهی بانک ها شدند . الان در جامعه کسانی که همچین کاری رو انجام دادند سود کردند و کسانی که ترسیدند و ریسک نکردند شکست خوردند.
خیلی خوبه جوون ها به جای اینکه خرج کنند پس انداز کنند ولی الان جوون ها از اندروید بیشتر از پول خوششون میاد

alihosein
2013-11-24, 23:15
با سلام و خسته نباشید خدمت شما

از سعید آقا نهایت تشکر رو دارم بابت اشتراک گذاری تجربه شون.

این یک مبحث خیلی ساده هست که با کمی تفکر میشه به نتایج خوبی دست یافت. مثلا الان در جامعه خودمون دیدم که مردم برای اینکه به ریال اعتماد نداشتند برای خرید طلا و سکه راهی بانک ها شدند . الان در جامعه کسانی که همچین کاری رو انجام دادند سود کردند و کسانی که ترسیدند و ریسک نکردند شکست خوردند.
خیلی خوبه جوون ها به جای اینکه خرج کنند پس انداز کنند ولی الان جوون ها از اندروید بیشتر از پول خوششون میاد
موافقم
واقعا الان جوان ها نمیدونن چجوری از پولی که در میارن استفاده کنن یا ذخیره کنن یا حتی بیشترش کنن.فقط همه خرج کردن رو یاد گرفتیم.
------------
آقا سعید یه سوال
شما که تجربه داری ؟ خرید طلا رو پیشنهاد می کنید یا سکه ؟
اگر فرق میکنه ، تفاوت اش رو هم بگین.
مرسی

moj1rayaname
2013-11-24, 23:21
الان فکر کنم فرصت خوبی برای فروش سکه و طلا و دلار و ماشین و گوشی و لب تاپ و .. هست

moji.asali
2013-11-25, 01:23
در این برحه رمانی خرید تا فروش
کدوم عاقلانه تر است؟؟؟

سـعید
2013-11-25, 10:57
موافقم
واقعا الان جوان ها نمیدونن چجوری از پولی که در میارن استفاده کنن یا ذخیره کنن یا حتی بیشترش کنن.فقط همه خرج کردن رو یاد گرفتیم.
------------
آقا سعید یه سوال
شما که تجربه داری ؟ خرید طلا رو پیشنهاد می کنید یا سکه ؟
اگر فرق میکنه ، تفاوت اش رو هم بگین.
مرسی

علی حسین جان !
استادان من در سنین بین 20 تا 30 سالگی کسانی بودند که یا دارای مناصب بزرگ در بازار یا سیستم های سرپرستی بانک ها بودند یا از کارافرینان موفقی که تجربه های زیادی داشتند . این اساتید که اکثرا بیش از 60 سال سن داشتند اموزش های بسیار خوبی رو به من و بقیه نزدیکانشون می دادند منتها متاسفانه ما جوان ، پر شور و اهل آزمون و خطا بودیم . به هر حال اموزش های اینان خیلی دیر به مغز دیر فهم من فرو رفت و پس از یک ورشکستی سنگین ( 40 میلیون ضرر مالی در سن 27 سالگی ) کم کم بار این اموزش ها به همراه تجربه های خودم به ثمر نشست . این ها را عرض کردم که بدانید چیزی که می خواهم در پاسخ به سوال شما بدهم صرفا نظر شخصی من نیست و تجربه و برهانی پشت خود دارد .

درباره بحث انتخاب سکه یا طلا تمام منظور من بر می گردد به زمان ثبات اقتصادی و کاری با گرانی های کاذب دو سال اخیر و افت ها و خیز ها نداریم . در حالت عادی خرید سکه منفعت بیشتری دارد چون سکه کارمزد کمی دارد . البته همانطور که اشاره کردم خرید طلای بدون کارمزد هم خوب هست یا کم کارمزد .
اگر امروز طلا مثلا گرمی 90 تومان باشد نرخ فروش طلای لوکس نو از گرمی 110 تا 150 و حتی بیشتر موجود است . چند سالی هست که فاکتور طلا فروشان یک درصدی بابت مالیات بر ارزش افزوده ( یکی از بزرگترین اشتباهات اقتصادی ایران در چند سال اخیر که خودش به تورم بیش از حد دامن زد ) علاوه بر 5 % سود + کارمزد را شامل می شود.
من وقتی می خواهم مثلا 1 میلیون پس انداز یا درامد اضافه را به سرمایه طلا تبدیل بکنم در بازار طلا فروشان از کسانی که طلای دست دوم دارند سوال می کنم و هدفم را هم بیان می کنم . وقتی فروشنده را انتخاب کردم به او می گویم قصد سرمایه گذاری دارم و مالیات و کارمزد نمی دهم . معمولا او خودش می فهمد با چه کسی طرف هست . من در اکثر مواقع طلا را بدون گرفتن فاکتور می خرم تا به جز 5 % سود مغازه دار چیز دیگری پرداخت نکرده باشم .
مثلا امروز که طلا 84000 تومان هست من مبلغ : 88500 بابت هر گرم را به فروشنده پیشنهاد می کنم و معمولا هم ایشن قبول می کنند.
برای شروع می توانید چند درصد مالیات را هم بدهید و فاکتور بگیرید تا ریسک کمتری کرده باشید . ولی چوناین طلا ها احتمالا تا چند سال دیگر به فروش نخواهند فت وجود فاکتور الزامی نیست و شما به راحتی می توانید طلاهای بیش از 100 گرم خود را در بازار بدون فاکتور بفروشید .
خرید و نگهداری سکه هم بد نیست . این موضوع تا حدودی سلیقه ایست . ولی از انجاییکه سکه نوسان بیشتری در معاملات بازار دارد و بیشتر به شکل پول جابجا می شود . من گزینه طلای بدون کارمزد را مفید تر می دانم . البته شاید یکی از دلایل این قضیه این هست که من و همسرم به نگهداری و استفاده از این طلا ها هم علاقه مند هستیم .
یادتان باشد روند سرمایه گذاری و سود افرینی همیشه باید به عنوان یک تفریح و علاوه بر شغل اصلی شما انجام پذیرد . اینگونه هست که شما لذت بیشتری از این اقدامات خود خواهید برد و ضرر و زیان های احتمالی برای شما قابل هزم تر خواهد شد . صد البته سود های حاصل از این عملیات هم دلنشین تر.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

الان فکر کنم فرصت خوبی برای فروش سکه و طلا و دلار و ماشین و گوشی و لب تاپ و .. هست

به هیچ وجه گول نوسانات بازار را نخورید ! آنانکه بر روی موجهای بازار پیش می روند و سرمایه گذاری را لحظه ای انجام می دهند در مجموع اشتباه می کنند . اگر مبنای اقتصاد را بر اساس بالا و پایین رفتن قیمت دلار و سکه و ... قرار دهیم به این نتیجه می رسیم که هر وقت گران شد بخریم و هر وقت ارزان شد بفروشیم ! این کار چه فایده ای دارد جز اینگه به گرانی دامن بزند و به رکود هم افزون کند ؟
شما فکر می کنید الان همه چیز انقدر ارزان می شود که شما میتوانید مثلا طلای موجود خود را امروز بفروشید گرمی 85 تومان و مثلا دوماه دیگه بخرید 65 تومان ! یعنی طلا ان روز بشود 50 تومان که شما با سود و ... بخرید 65 تومان ؟

مثال همچین فردی مثال پسر دایی تازه دانشجو شده من هست که وقتی بورس را به او آموزش دادم و سرمایه اندکی را برای خرید سهام به کار انداخت ! هر روز می رود نرخ سهام خودش را نگاه میکند تا ببینید امروز سود کرده یا زیان ؟! و هر روز هم دچار استرس می شود . در پاسخ این کار به او گفتم سهامی که با مشورت هم خریدی یا سود می کند یا زیان ! منتها چون ما دیدگاه میان مدت داشتیم بهتر است در پایان دوره 3 الی 6 ماهه مد نظر به قیمت ان نگاه کنیم تا ببینی سود کرده ای یا زیان و برای فروش ان تصمیم بگیری !
( البته به او نگفتم که سهامش در این بازه زمانی دچار افزایش سرمایه می شود و تعدادش به حدی افزایش خواهد کرد که تصورش را هم نمی کند )

کسی که دنبال سرمایه گذاری است باید زمان خرید و فروش را خودش تعیین کند نه بر اساس نوسانات بازار !!

در ضمن دوست من فکر می کنید این روز ها چند نفر خریدار بالقوه برای کالاهای مورد نظر شما وجود داشته باشد ؟

maker
2013-11-25, 11:12
اصلا توصیه نمیشه :) با روند نزولی قیمت شما اول همین سال هم سرمایه گذاری طلا میکردی و الان به پولت نیاز داشتی بعد از 8 ماه خوابیدن سرمایه الان با ضرر باید میفروختی !

سـعید
2013-11-25, 11:58
در این برحه رمانی خرید تا فروش
کدوم عاقلانه تر است؟؟؟

در این برهه زمانی ، هدف شما تعیین می کند که خرید عاقلانه تر است یا فروش .. ولی به طور کلی می توان گفت امروز خرید بهتر است . چون در طول هفته های پیش رو به علت کاهش جزیی قیمت دلار و طلا سرمایه های راکد شده 6 ماه و حتی 1 سال اخیر جامعه ( مثل نفس های در سینه حبس شده ) به سوی بازار آزاد می شوند و با رونق گرفتن بازار و افزایش تقاضا مجددا کمبود کالا و افزایش قیمت متصور است .
اگر پول نقد اضافه ای موجود دارید که می خواهید سرمایه گذاری کنید ، هر چه زودتر اقدام کنید .

یک تجربه : من زمستان سال گذشته مبلغ 600 تومان مازاد درامد از یک معامله داشتم و خواستم ان را طیق روش خودم سرمایه گذاری کنم . نیازی به خرید کالای تازه جهت مغازه نداشتم و البته 600 تومان هم به اندازه یک کارتن اسباب بازی هم قد نمی داد به خاطر همین مجددا با فرمول خودم طلا خریدم . روزی که طلا 139000 تومان بود یک قطعه طلا خریدم 146000 تومان که حدود 670 یا 680 هزار تومان شد . امروز ان قطعه طلای من 390 هزار تومان می ارزد ! ایا به نظر شما من ضرر کردم ؟

شاید بگویید این سوال احمقانه است و مسلم است که ضرر کرده ام .. !
ولی من اعتقاد دارم که ضرر نکرده ام .. چون این خرید را در کنار دیگر خرید های سرمایه گذاری خودم محاسبه می کنم . در کنار همین قطعه طلا هنوز طلایی است که با گرمی 45 هزار تومان در اوایل سال 90 خریده ام و با توجه به حجمی که دارد سود قابل ملاحظه ای همین امروز که طلا 84 تومان هست به من داده است . توجه داشته باشید فرمول محاسبه این روش سرمایه گذاری من در انتهای دوره 5 ساله مد نظر قطعا شاخص مثبت خواهد داشت .

اصلا توصیه نمیشه :) با روند نزولی قیمت شما اول همین سال هم سرمایه گذاری طلا میکردی و الان به پولت نیاز داشتی بعد از 8 ماه خوابیدن سرمایه الان با ضرر باید میفروختی !

قانون شماره 1 : هنگامی برای سرمایه گذاری روی طلا اقدام کنید ، که به این خویشتن داری رسیده باشید که در طول زمان مشخصی ( مثلا 3 تا 5 سال آینده ) شما هیچ گاه حتی در سخت ترین شرایط نیز ، برای فروش آنها وسوسه نخواهید شد . مطمئن باشید اگر ایمان داشته باشید که این روش زندگی شما را در اینده تغییر خواهد داد ، هر زمان به پول نیاز داشتید از راه های دیگر میتوانید آن را به دست بیاورید .

yanliz
2013-11-25, 12:20
قانون شماره 1 : هنگامی برای سرمایه گذاری روی طلا اقدام کنید ، که به این خویشتن داری رسیده باشید که در طول زمان مشخصی ( مثلا 3 تا 5 سال آینده ) شما هیچ گاه حتی در سخت ترین شرایط نیز ، برای فروش آنها وسوسه نخواهید شد . مطمئن باشید اگر ایمان داشته باشید که این روش زندگی شما را در اینده تغییر خواهد داد ، هر زمان به پول نیاز داشتید از راه های دیگر میتوانید آن را به دست بیاورید .

بنده هم موافقم. واقعا اگر پولی دارید که به هیچ عنوان بهش نیاز نخواهید داشت و همیشه در سخت ترین شرایط می توانید نیازهای خودتان را از طرق مختلف برطرف کنید، خرید و نگهداری طلا یکی از بهترین روش هاست به شرط اینکه به این خویشتن داری رسیده باشید و سرمایه گذاری و دیدی بلند مدت داشته باشید.

چندخواهش از آقا سعید
بحث دارد شیرین و قانونمند می شود. توصیه می کنم که تجربه های خودتان را در زمینه سرمایه گذاری بصورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت با سایرین به اشتراک بگذارید . یعنی برای سرمایه گذاری کوتاه مدت چه چیزی بهتر است و برای میان مدت و بلند مدت چه چیزی؟

یه خواهش دیگه اینکه چون اکثر اعضای انجمن جوان هستند و شاید درآمد شخصی زیادی نداشته باشند، بهترین روش ها را برای سرمایه گذاری با پول کم و سرمایه کم بیان کنید. مثلا فرض کنید شخصی در ماه صد هزار تومان می تواند پس انداز کند بهترین شیوه ها و راهکارها برای پس انداز این پول چیه؟ چطور میشه این مبالغ کم را در میان مدت و دراز مدت به یک سرمایه قابل قبول تبدیل کرد؟

لطفا سایر اعضا هم در این بحث شرکت کنند به نفع همه است

سـعید
2013-11-25, 13:58
چندخواهش از آقا سعید
بحث دارد شیرین و قانونمند می شود. توصیه می کنم که تجربه های خودتان را در زمینه سرمایه گذاری بصورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت با سایرین به اشتراک بگذارید . یعنی برای سرمایه گذاری کوتاه مدت چه چیزی بهتر است و برای میان مدت و بلند مدت چه چیزی؟

یه خواهش دیگه اینکه چون اکثر اعضای انجمن جوان هستند و شاید درآمد شخصی زیادی نداشته باشند، بهترین روش ها را برای سرمایه گذاری با پول کم و سرمایه کم بیان کنید. مثلا فرض کنید شخصی در ماه صد هزار تومان می تواند پس انداز کند بهترین شیوه ها و راهکارها برای پس انداز این پول چیه؟ چطور میشه این مبالغ کم را در میان مدت و دراز مدت به یک سرمایه قابل قبول تبدیل کرد؟

خوشحالم که به موضوع علاقه مند شدید .
درباره پس انداز با اینکه واژه زیبا و قابل احترامی است ولی من به شخصه زیاد دوستش ندارم . من پس انداز رو تا جایی قابل قبول می دونم که صحبت از تجمیع پول های اندک باشه . مثلا همین ماهی 100 هزار تومان که عنوان شده . این پول شاید خیلی کم باشه برای یک سرمایه گذاری ولی برای شروع پس انداز خوبه ! اگر سه ماه ماهی 100 هزار تومان را جمع کنیم و واقعا بهش دست نزنیم در پایان این دوره یک سرمایه 300 هزار تومانی داریم . حالا بهتر میشه براش تصمیم گرفت . پس پس انداز کردن رو همین جا متوقف می کنیم و به سوی سرمایه گذاری می رویم . 300 هزار تومان میتونه یک ربع سکه باشه یا یک قطعه طلای 3 یا 4 گرمی . این بخش رو ببندید . تجربه شما این شد که با خویشتن داری و کنار گذاشتن ماهانه صد هزار تومان تونستید یک قطعه ارزشمند و کالاهای سرمایه ای بخرید .
از این جا به بعد شما 300 کارمند وفادار دارید . 300 نفر !! 300 تا هزار تومانی که روز و شب برای شما کار می کنن و تمام تلاششون اینه که رشد کنن ..
مطمئن و مطمئن باشید این یروی کار به روند پیشرفت خودش ادامه میده و در طول یک برنامه ریزی میان بلند مدت 3 تا 5 ساله اون چیزی رو که ازش انتظار دارید براتون انجام میده .
حالا تصور کنید وقتی از خرید یک کفش اسپورت خیلی شیک که ضروری نیست ، از خودداری ای که برای ارسال اس ام اس های هزینه اور و شارژ های موبایلی که ماهی 10 یا 20 یا 30 تومان بابتشون پول میدین ، چند نفر نیروی کار میشه برای کارخانه ثروت سازی آیندتون فراهم کنید .. ؟

درباره سرمایه گذاری کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت ابتدا باید حجم سرمایه رو تخمین زد . مثلا اگر سرمایه خوبی برای کار روی املاک و مستغلات دارید میتونید به تلاش برای خرید املاک ارزان قیمت و صبر بین 2 تا 7 سال برای فروش و سود بردن فکر کنید .
بهترین سرمایه گذاری میان مدت خرید سهام در بورس اوراق بهادار هست که بازدهی میان مدت 3 ماهه تا یک ساله رو شامل میشه .
سرمایه گذاری کوتاه مدت در ایران امروز ما با ریسک زیادی مواجه هست به خاطر نوسانات شدید نرخ ارز ، که میشه با اموزش و استفاده از تجربه اساتید فن راه حل های زیادی رو براش پیدا کرد .
امروز خرید دلار حدود 2800 تومان میتونه یک سرمایه گذاری کوتاه مدت خطر ناک ولی با احتمال سود بالا باشه .. چون ممکن است تا شب عید همین دلار 0280 تومانی باز به 3200 یا بالاتر هم برسه ..

mdark
2013-11-25, 14:06
فکر کنم امروز که طلا حدود 84 تومن این حدوداس بهترین موقع برای خرید طلا باشه
البته نه 2-3 گرم
حداقل یه 40-50 گرمی باشه

chaand
2013-11-25, 20:56
خوب من داشتم فکر میکردم برای سرمایه گذاری 3- 5 ساله بهتر نیست پولم را در جایی بذارم و سودش رو بگیرم تا اینکه طلا بخرم؟
مثلا بعد از 5 سال میبینم همونقدر که طلا بالا رفته من از طُرق دیگه سود پولم را به دست آوردم، نظر شما چیه؟ من تو این زمینه کاملا مبتدی ام

jamalzzz
2013-11-25, 21:27
من هیچ تجربه ای در زمینه خرید طلا و سکه ندارم. ولی فکر میکنم همه این کار ها یک جور مسخره بازیه. من که نمیدونم فردا زنده ام یا نه چطور باید طلایی بخرم که میخوام 5 سال دیگه بفروشم و سود کنم؟ شاید بگید نباید اینطور فکر کرد ولی واقعا چرا نباید اینطور فکر کنم؟ سرمایه گذاری طولانی مدت به این صورت کار درستی نیست. اینکه یه چیزی بخری و بخوای چندسال دیگه بفروشی جالب نیست مگر اینکه پول خیلی زیادی داری و یه بخشی رو به این صورت سرمایه گذاری میکنی. از نگاه من پول باید مدام مورد استفاده قرار بگیره و هر روز و هر ساعت سود بده. مثلا چرا ما از پس اندازی که داریم شخصا استفاده تجاری نکنیم؟ کسی که جنس عمده میخره و به صورت خرده میفروشه (برای مثال) شاید در طول یک ماه همون اندازه سود کنه که ما میخوایم با همون پول در طول چند سال سود کنیم. خلاصه بهتر نیست جای کنار گذاشتن پول به امید اینکه یه روزی بهمون سود بده کمی از فکر و انرژی خودمون چاشنیش کنیم تا سود بیشتری رو در مدت کمتری به دست بیاریم؟

h-agah
2013-11-25, 22:52
اقا سعید واقعا از این که صادقانه ، کامل و با جزییات تجربیات خودتون رو به دوستان انتقال میدید شخصا ازتون متشکرم و این بزرگی و خوبی شما رو نشون میده . ولی عقیده شخصی من هم به دوست خوبمون جناب jamalzzz که در بالای این پست نظرشون رو گفتند خیلی نزدیکه و سرمایه گذاری روی سکه و طلا نه این که بد باشه ولی راه حل قطعی و خوبی هم برای افزایش سرمایه هایمان نیست . چه بسا در طول مدت زمان انتظار مثلا 4 ساله ای که گفتید طلا افزایش قیمت آنچنانی نداشته باشد طوری که سرمایه گذاری در بانک یا کار آفرینی یا گسترش منطقی کسب و کار به مراتب بهتر از طلا باشد و سود بیشتری عاید سرمایه گذار نماید و کمکی هم به گردش چرخه اقتصاد کشور نماید

Imaco
2013-11-26, 01:47
با سلام و با اجازه استار محترم
موضوع طلا و سرمایه گذاری در این بخش با نگاه لااقل میان مدت یک گزینه همیشه درست و سودآور بوده . برای درک بهتر موضوع توجه شما را به نمودار زیر جلب میکنم
مقایسه نمودار رشد قیمت طلا در سی سال گذشته بیانگر یک واقعیت است. علیرغم نوسات مقطعی کوتاه مدت ، قیمت طلا به طور کلی ، همیشه سیر صعودی داشته است.
نمودار رشد قیمت طلا در 10 سال اخیر ، 20 سال اخیر و 30 سال اخیر :

سـعید
2013-11-26, 21:18
با سلام و با اجازه استار محترم
موضوع طلا و سرمایه گذاری در این بخش با نگاه لااقل میان مدت یک گزینه همیشه درست و سودآور بوده . برای درک بهتر موضوع توجه شما را به نمودار زیر جلب میکنم
مقایسه نمودار رشد قیمت طلا در سی سال گذشته بیانگر یک واقعیت است. علیرغم نوسات مقطعی کوتاه مدت ، قیمت طلا به طور کلی ، همیشه سیر صعودی داشته است.
نمودار رشد قیمت طلا در 10 سال اخیر ، 20 سال اخیر و 30 سال اخیر :

متشکر از توضیح شما .. دقیقا قصد دارم توجه دوستان به نگاه میان مدت و بلند مدت را به امر سرمایه گذاری جلب کنم .. تا هم تجربه بیاندوزند هم در نهایت به رفاه و ازادی در سنین میان سالی برسند .
ولی افسوس که جامعه ما تب بسیار شدیدی برای یک شبه ره صد ساله رفتن و سوار شدن بر نوسانات کالاهای سرمایه ای و گاهی مصرفی را دارد ...

IrAmazon
2013-11-26, 22:08
به نظر من هیچ چیزی برای سرمایه گذاری میان مدت و بلند مدت جای ملک و زمین رو نمیگیره (تاکیدم بیشتر روی زمین هست)
البته خوب سرمایه هم مهم هست

در مقایسه با طلا یک مثال برای شما عرض میکنم

حدود 40 سال پیش از آشناها گردنبندی برای اقوام میخرن حدود 700 تومان و با همون مبلغ زمینی حدود 700 تا 1000 متر میتونستند خریداری کنند. اون زمین الان قیمت میلیاردی داره اما اون گردنبند به نسبت زمین افزایش قابل توجهی نداشته

یا مثالی دیگه از دوستان زمینی به مبلغ 10 میلیون تومان خریداری کرد و با هزینه اداری و ... نزدیک به 20 میلیون یا کمتر براش تموم شد الان یک سال نمیگذره همون زمین 90 میلیون قیمتش هست.

و مثال های ....

هیچ چیزی مثل ملک وفا و ارزش نداره

jamalzzz
2013-11-27, 12:12
به نظر من هیچ چیزی برای سرمایه گذاری میان مدت و بلند مدت جای ملک و زمین رو نمیگیره (تاکیدم بیشتر روی زمین هست)

حدود 40 سال پیش از آشناها گردنبندی برای اقوام میخرن حدود 700 تومان و با همون مبلغ زمینی حدود 700 تا 1000 متر میتونستند خریداری کنند. اون زمین الان قیمت میلیاردی داره اما اون گردنبند به نسبت زمین افزایش قابل توجهی نداشته

یا مثالی دیگه از دوستان زمینی به مبلغ 10 میلیون تومان خریداری کرد و با هزینه اداری و ... نزدیک به 20 میلیون یا کمتر براش تموم شد الان یک سال نمیگذره همون زمین 90 میلیون قیمتش هست.

و مثال های ....

دقیقا ... منم از این دست معامله های سودآور زمین زیاد دیدم. یکی بود که نمایشگاهی با قیمت 800 میلیون تومن خرید و فکر کنم در کمتر از یک سال با قیمت یک میلیارد فروخت. به خصوص اینکه زمین ارزش ، کاربرد ، امنیت و اعتبار بیشتری نسبت به طلا داره. اما برای خرید زمین پول بیشتری نیاز هست بنابرین میشه تا زمانی که پول کافی برای خرید زمین نداریم مقدار پول پس انداز رو طلا بخریم. طبیعتا با خرید طلاهای چند میلیونی در طول چند سال و فروش این طلاها میتونیم مبلغ قابل توجه ای سود کنیم و همه این مبلغ رو برای خرید زمین پرداخت کنیم. با این حال بازم میگم کسی که توانایی به کار گیری پول در امور تجاری رو داره نباید پس انداز کنه

Imaco
2013-11-27, 13:05

و مثال های ....

مورد خوبی اشاره داشته اید . هیچکاری مثل زمین سوآور نیست ولی فرقش با طلا اینه: طلا رو هر وقت ببرید بازار میشه پول اما ملک همیشه در معرض رکوده . درسته ارزشش بالاتر میره ولی برای فروشش باید دید شرایط جامعه چطوره . طبق دیدگاه شما زمینی که 50 تومن خریدم ، قیمتش رسیده به 300 میلیون .ولی یکساله هیچ بنگاهی حتی زیر قیمت نتونسته بفروشه و مطمئنم تا سال آینده فروش نمیره . حالا 300 میلیون طلا رو ببرید بازار ببینید نیم ساعت بعد حسابتون خالیه یا پر!

mahmood2013
2013-11-27, 14:49
خرید طلا با مد نظر قرار دادن این موضوع که چند درصده سود خالص از درآمد به دست آمده رو اختصاص به سرمایه گذاری و خرید طلا کنیم مناسب هست اما به نظرم اولویت کاری باید همیشه تولید مولد باشه .

خرید طلا رو میشه به نظرم تا جایی پیش برد . به طور مثال ماهیانه 200 هزار تومان خرید طلا و سالیانه 2.400.000 تومان ! (در صورتی که تحت هیچ شرایطی همون طور که سعید گفت به این پول نیاز پیدا نکنید)

بعد میشه با اون تبدیل به یه پول مولد مثل ایجاد یک سایت درآمد زا کرد و یا حتی باهاش سهام خرید و یا اینکه گذاشت تو بانک برای سود بیشتر .

اما خودم همیشه سعی کردم یه قانون رو رعایت کنم که وارن بافت گفته و خیلی اقدام دارم :

اول اینکه هر پولی که به دست میاریم ابتدا سرمایه گذاری کنیم و بعد شروع به خرج کردن ! { اینکه هر پولی که دست ما هست فکر کنیم پول مردم هست (حتی اگه پول خودمون باشه) و باید باهاش سرمایه گذاری کنیم }

دوم اینکه قانون اول رو هیچ وقت فراموش نکنید !!

سـعید
2013-11-29, 19:18
محمد جان بسیار عالی فرمودید . دو قانون جالب دارید که مطمئن هستم راه موفقیت را برای شما هموار خواهد کرد .

در خصوص مزیت های ملک دوستان فرمایشات زیاد یکردند ولی نکته مورد نظر مبلغی است که ما داریم روش بحث می کنیم .. ایا نخریدن یک موبایل تازه یا صرفه جویی های کوچک و درامدهای محدود می توانند به زمین تبدیل شوند ؟
پس بهتر است برای ابتدای کار از طلا یا سکه شروع کنیم و سپس ارزش افزوده همین طلا ها ( یا حتی مجموع طلا ها بدون سود ) را به کار های دیگر بزنیم .

بحث طلا درباره سرمایه گذاری های زیر یک میلیون بود ... بحث بورس برای سرمایه گذاری های بین یک میلیون تا 10 میلیون خوبه و بحث زمین و ملک برای 10 میلیون تا 10 میلیارد !!!

منتها شرایط فعلی ما مشخص میکنه در کدوم زمینه میتونیم فعال باشیم ... فقط نباید یادمون بره که باید تو یکی از این زمینه ها یا زمیه های مشابهش فعال باشیم و از خرج کردن پول هایمان در مواقع غیر ضروری پرهیز کنیم .

jamalzzz
2013-11-29, 19:35
یکی از قدیمی تر ها میگفت یه زمانی روزی 10 تومن کار میکرد و طلا گرمی 10 تومن بود. یعنی روزی یک گرم طلا میتونست بخره. فکر کن اگه اینکارو میکرد در طول 3 سال یک کیلو طلا داشت. ولی اون موقع کسی به خرید طلا فکر نمیکرد. حالا طلا گرمی 100 تومن شد و اونم روزی 30 تومن کار میکنه.

mahmood2013
2013-12-01, 02:54
یکی از قدیمی تر ها میگفت یه زمانی روزی 10 تومن کار میکرد و طلا گرمی 10 تومن بود. یعنی روزی یک گرم طلا میتونست بخره. فکر کن اگه اینکارو میکرد در طول 3 سال یک کیلو طلا داشت. ولی اون موقع کسی به خرید طلا فکر نمیکرد. حالا طلا گرمی 100 تومن شد و اونم روزی 30 تومن کار میکنه.

متاسفانه یه حقیقت تلخ هست که فکر کنم در سال های اخیر مردم متوجه شدن و اعتمادشون رو به دولت از دست دادن ! معلوم نیست فردا چی پیش میاد ...

یه چیز جالب می خوندم و نوشته بود کمترین ذخایر خانوادگی (سرمایه داخل خانواده مثل طلا) به نسبت (منظور همون درصدی) مردم جهان رو آمریکایی ها دارن که جز 3 تا اول تو این قضیه هستن ! یعنی کمترین ذخیره و منبع پولی داخل خانواده ! می دونید چرا ؟ چون به دولتشون اعتماد دارن و هر درآمدی رو که دارن صرف منابع مصرفی مثل موبایل ، ماشین ، کنسرت ، ... خلاصه هر چی در میارن خرج صفا میشه !

اما مردم ایران جز 10 تا آخر بودن ! و نکته جالب چیزی هست که همه ما ها اون رو می دونیم ! بی اعتمادی شدید به دولت ، چون به آینده امیدی نیست با شیوه ای که داریم میریم جلو ! به همین دلیل هست که توصیه میشه در جامعه شدیدا کم مصرف گرا باشیم و بیشتر فکر ذخیره و آینده ...

سـعید
2013-12-01, 11:48

الان هم همون وضعیت هست ... !! امروز طلا 89 هزار تومان هست ... و خیلی از ما ها روزانه بیش از این مبلغ درامد داریم ولی ایا می شود همه ان را طلا خرید ؟ پس خرج زندگی چه می شود ... ؟ هزینه ها رو چطور پوشش بدیم ؟ راه حل این است که در هر ماه یک مقدار خاصی از در امد رو به خرید طلا اختصاص بدیم .. اینکه نمی تونیم هر روز یک گرم طلا بخریم مهم نیست مهم این هست که نتونیم ماهی 2 تا 3 گرم طلا بخریم ...

امروز طلا گرمی 89 تومان هست .. یادتون هست چند روز پیش که سقوط قیمت ها شروع شد بعضی ها با اب و تاب گفتن طلا هم شد 84 .. دلار شد اینقدر .. الان همه باید بفروشن ... بازم پایین می اید .. خرید اشتباهه ... ؟

متاسفانه یه حقیقت تلخ هست که فکر کنم در سال های اخیر مردم متوجه شدن و اعتمادشون رو به دولت از دست دادن ! معلوم نیست فردا چی پیش میاد ...

یه چیز جالب می خوندم و نوشته بود کمترین ذخایر خانوادگی (سرمایه داخل خانواده مثل طلا) به نسبت (منظور همون درصدی) مردم جهان رو آمریکایی ها دارن که جز 3 تا اول تو این قضیه هستن ! یعنی کمترین ذخیره و منبع پولی داخل خانواده ! می دونید چرا ؟ چون به دولتشون اعتماد دارن و هر درآمدی رو که دارن صرف منابع مصرفی مثل موبایل ، ماشین ، کنسرت ، ... خلاصه هر چی در میارن خرج صفا میشه !

اما مردم ایران جز 10 تا آخر بودن ! و نکته جالب چیزی هست که همه ما ها اون رو می دونیم ! بی اعتمادی شدید به دولت ، چون به آینده امیدی نیست با شیوه ای که داریم میریم جلو ! به همین دلیل هست که توصیه میشه در جامعه شدیدا کم مصرف گرا باشیم و بیشتر فکر ذخیره و آینده ...

محمد جان ! دولت به معنای قوه مجریه ! نمی تونه باعث و بانی تمام مشکلات یک مملکت باشه .. این رو اگر درک کنیم نه از امدن و رفتن دولت ها انتظار معجزه خواهیم داشت ، نه با انداختن مشکلات گردن دولت گذشته چیزی از بار مشکلات مملکتمون حل خواهد شد ! صحبت در این باره بسیار هست و اینجا جایگاه مناسبی برای اون نیست .. در حقیقت چون هیچ جا جایگاه نماسبی برای بیان نیست من که به شخصه مدتهاست نقد هایم را در دلم می گویم یا گاهی هم به دیوار ... !! چاه هم که نداریم که توش فریاد بزنیم ... پس بیاییم به بحث شیرین اقتصادی خودمون برسیم ببینیم تو این آشفته بازار چه خاکی میشه تو سر ریخت ... !! :d

یکی از دلایل ماندن پول های راکد دست مردم ما ! و عدم سرمایه گذاری درست اون ها و آمادگی شدید برای به چرخه افتادن اونها در موضوعات غیر مولد ( مثل پیش خرید خودرو !!!!! پیش خرید موتور سیکلت !!!!! پیش خرید سکه !!!!!!!!! ، خرید دلار به طمع گران شدن ؟؟؟!!!! و ... ) نبود بستر های مناسب سرمایه گذاری عمومی درجامعه هست !!

بهترین این بستر ها شرکت های تولیدی حاضر در بورس اوراق بهادار هستند .. که متاسفانه به دلایل مختلف ( که ترس از اینده هم یکی از اونهاست ) کمترین سرمایه گذاری مردم ما در اونها صورت میگیره .. اگر ما همگی ( دولت وملت و نظام و .. ) می خواهیم از بحران خارج شویم باید سرمایه گذاری در بورس و خرید سهام شرکت های تولیدی رو افزایش بدیم .. و این موضوع با توجه به شرایط فعلی جامعه بسیار سخت و دور از دسترس هست ... متاسفانه ...

امیدوار چرخش فعلی نظام به رفع سو تفاهم ها و اثبات حقانیت ملت ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی های جدید ، بهونه های واهی غرب و خصوصا امریکا رو برای زیر فشار گذاشتن این مملکت پایان بده ... مطمئن هستم راهی که در پیش داریم به موفقیت می رسه و وقتی که بهونه ها برای تحریم های اقتصادی از ایران رفع بشه ، بسیاری از مشکلات فعلی هم رفع میشه و تازه اون موقع هست که با داشتن این انرژی ارزشمند چرخ های تولیدی و علمی زیاد و جدیدی در ایران به حرکت در میاد که با موفقیت و پیشرفت هایی که به بار خواهد اورد نتیجه این همه سختی که کشیدیم و ایستادگی که کردیم روشن خواهد شد .. به امید آن روز و ایجاد مشاغل جدید ...

mahmood2013
2013-12-01, 23:24
با تشکر از آقا سعید بنده هم امیدوارم یه روز خوب بیاد ....

صحبت های کلی شما مورد تایید قرار میگیره و باز منتظر راهکار های جدید و پیشنهادات دوستان نیز در حوزه سرمایه گذاری هستیم :؟

arexwallpaper
2014-10-14, 15:55
به نظر من با توجه به اینکه طلا به سرعت به پول نقد تبدیل می شود، خوب است که ما هر ماه بخشی از درآمد خود را به طلا تبدیل کرده و به صورت طلا پس انداز کنیم.