PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 12 راز مهم خرید بیمه عمر

Imaco
2013-11-30, 22:16
بینا به نقل از همشهری اقتصاد: در میان بیمه نامه هایی که ماهیت سرمایه گذاری دارند بیمه عمر بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.
1- پرداخت مستمری علاوه بر اندوخته

شرکت های بیمه، بیمه های عمر را در قالب های مختلف عرضه می کنند. برخی مواقع مشاهده شده که خریدار توجه کافی به بندهای قرارداد نداشته است. یکی از این موارد خرید بیمه نامه با این قید است که بیمه، فوت بیمه گذار را به هر دلیل پوشش می دهد یا نه؟ توصیه ما این است که به قید و شرط ها در این زمینه توجه کنید و بیمه نامه ای را خریداری کنید که در آن پرداخت سرمایه بیمه در صورت «فوت بیمه شده به هر علت» تضمین شده باشد. علاوه بر آن خوب است توجه داشته باشید شرکت بیمه متعهد شده باشد علاوه بر اندوخته، مستمری هم به استفاده کنندگانی که از طرف بیمه گذار در شروع قرارداد تعیین شده است، پرداخت کند. وارد شدن واژه «فوت به هر علت» در قرارداد را حتما مورد توجه قرار دهید.

2- هزینه های درمانی

وقتی شما بیمه عمر یا زندگی خریداری می کنید می توانید با تنها پرداخت چندهزار تومان حق بیمه بیشتر حوادث را هم زیر پوشش بیمه ببرید. این هم از جمله مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید و حتما بیمه نامه ای را خریداری کنید که پوشش حادثه هم داشته باشد و در قرارداد قید کرده باشد که هزینه های پزشکی ناشی از حادثه را حداقل تا 10درصد سرمایه بیمه عمر پرداخت می کند.
پوشش بیماری های خاص
در صورت انتخاب این پوشش اگر بیمه شده به هر یک از بیماری های صعب العلاج (سکته قلبی، سکته مغزی، عمل جراحی قلب باز، سرطان و پیوند اعضا) دچار شود، بیمه گر حداکثر معادل 30درصد سرمایه بیمه تا سقف 30میلیون تومان هزینه پزشکی را پرداخت خواهد کرد. یکی دیگر از امکانات در برخی بیمه های زندگی این است که با پرداخت یک حق بیمه، دو عضو خانواده می توانند از مزایای کامل بیمه عمر و سرمایه گذاری بهره مند شوند.

3- مستمری در صورت ازکارافتادگی

ازکارافتادگی زودهنگام در کمین همه قرار دارد، خصوصا کسانی که در مشاغل سخت فعالیت می کنند. وقتی بیمه عمر می خرید باید این مورد را در نظر داشته باشید و از شرکت هایی خرید کنید که این پوشش را ارائه می کنند. بیمه عمری که پوشش ازکارافتادگی ندارد، نخرید.

4- در سرمایه گذاری های شرکت بیمه شریک شوید

مشارکت در طرح بیمه سرمایه گذاری برخی بیمه ها فرصتی را برای شما فراهم می کند که با پس اندازهای خود سرمایه ای مناسب را در پایان قرارداد دریافت کنید. برای این که این فرصت را از دست ندهید مدام با شرکت بیمه و مشاور خود در ارتباط باشید و از آنها بخواهید سپرده و اندوخته شما را در این گونه طرح ها مشارکت دهند. سود های اندک حاصل از این مشارکت ها می تواند مکمل خوبی برای مستمری نهایی شما باشد.

5- استفاده از یک بیمه نامه برای دو عضو خانواده

یکی دیگر از خدمات جدیدی که بیمه ها به سبد خود در یک سال اخیر اضافه کرده اند این است که بیمه گذار می تواند با پرداخت یک حق بیمه علاوه بر خودش دو عضو خانواده را هم به فهرست استفاده کننده ها از مزایای کامل بیمه عمر اضافه کند.

6- استفاده از یک بیمه نامه برای دو عضو خانواده

یکی دیگر از خدمات جدیدی که بیمه ها به سبد خود در یک سال اخیر اضافه کرده اند این است که بیمه گذار می تواند با پرداخت یک حق بیمه علاوه بر خودش دو عضو خانواده را هم به فهرست استفاده کننده ها از مزایای کامل بیمه عمر اضافه کند.

7- از نحوه سرمایه گذاری پول تان اطلاع کسب کنید

نرخ سود سرمایه گذاری و همچنین پشتوانه و ضمانت آن، نکاتی هستند که افراد پیش از اقدام به هرگونه سرمایه گذاری یا پس انداز، آنها را مدنظر قرار می دهند، بنابراین در خرید بیمه نامه عمر و زندگی به این بعد هم توجه داشته باشید و از شرکت بیمه بخواهید به شما اعلام کند که چگونه پول شما را سرمایه گذاری می کند. قابلیت افزایش یا کاهش سرمایه فوت یا حق بیمه پرداختی شما از دیگر ویژگی هایی است که یک بیمه عمر خوب می تواند داشته باشد، بدین ترتیب نه فقط دغدغه خاطر شما در مقابل تورم برطرف خواهد شد، بلکه با انتخاب خود، میزان اندوخته سازی خود را کم یا زیاد خواهید کرد. پس بهتر است بیمه نامه ای خریداری کنید که بتوانید سرمایه یا حق بیمه خود را به هر میزان و در هر زمانی که مایل باشید افزایش یا کاهش دهید تا پوشش بیمه شما متناسب با نیاز شما در هر زمان باشد. این را هم بدانید که اندوخته ریاضی به وجود آمده در حساب بیمه نامه شما متعلق به خودتان است و می توانید در مواقع اضطراری از حساب خود به صورت نقد یا وام برداشت کنید.

8- مدت زمان مناسب برای پرداخت اقساط

شما می توانید بیمه نامه را برای هر مدت زمانی که دوست دارید، بخرید. یعنی طوری تنظیم کنید که بعد از چند سال پرداخت حق بیمه بتوانید از امکانات آن استفاده کنید. کارشناسان بیمه ای اعتقاد دارند انتخاب زمان کمتر از 5سال و بیشتر از 10سال، به وجه تجاری بیمه نامه ضربه می زند. هرچند کسانی که بیشتر به امید بهره برداری از مستمری، این بیمه نامه را می خرند می توانند زمان بیشتری را هم با توجه به توان مالی شان انتخاب کنند.

9- محصولات جدید بیمه را رصد کنید

شرکت های بیمه به طور متناوب طرح ها و تسهیلات جدیدی را برای مشتریان بیمه های عمرشان ارائه می دهند. فکر نکنید همین که قرارداد بیمه شما بسته شد دیگر لازم نیست کاری بکنید. شما به عنوان یک سرمایه گذار باید همواره اخبار مربوط به این بخش را دنبال کنید. درصورتی که خدمات یا تسهیلاتی را دیدید که موردنیاز شماست، می توانید به نمایندگی بیمه بروید و از آنها بخواهید این بخش را هم به بیمه نامه شما اضافه کنند. آنها موظف هستند این کار را انجام دهند.

10 - بیمه نامه قابل تمدید انتخاب کنید

یکی از نکات مهم در مورد بیمه نامه عمر به خاطر سپردن زمان پایان بیمه نامه است. شما باید قبل از پایان مدت اعتبار بیمه نامه تصمیم گرفته باشید که آیا می خواهید ادامه دهید یا نه؟ در غیر این صورت باید یک بیمه نامه جدید با نرخ ها و شرایط جدید و بدون استفاده از تخفیف های ارائه شده تهیه کنید. به طور معمول شرکت های بیمه پس از پایان مدت زمان قیدشده، شرایط جدیدی را به شما معرفی می کنند که نرخ حق بیمه آنان نیز با آنچه پیش از این پرداخت می کردید، متفاوت است. اما باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که بیمه نامه ای را خرید?ری نکنید که نشود آن را تمدید کرد. حتی اگر نمی خواهید بیمه نامه را تمدید کنید بیمه نامه ای بخرید که قابلیت تمدید شدن داشته باشد. این کار به شما کمک می کند از طرح های جدید استفاده کنید بدون این که نیاز به خرید بیمه نامه جدید داشته باشید.

11- به قید شدن پوشش «فوت بیمه شده به هر علت» توجه کنید

شرکت های بیمه برای کاستن از تعهدات خود، قرارداد بیمه را در مورد پوشش بیمه نامه برای متقاضی در دو نوع تنظیم می کنند. آنها احتمالا به شما پیشنهاد می کنند بیمه نامه ای بخرید که فقط در زمان حیات شما پوشش های مقرر را ارائه می دهد، توجیه شان کاهش حق بیمه است. ما توصیه می کنیم زیر بار این پیشنهاد نروید. بیمه نامه ای بخرید که در آن پرداخت مزایا در صورت «فوت بیمه شده به هر علت» تضمین شده باشد. علاوه بر آن خوب است توجه داشته باشید شرکت بیمه متعهد شده باشد علاوه بر اندوخته، به استفاده کنندگانی که از طرف بیمه گذار در ?روع قرارداد تعیین شده اند، مستمری هم پرداخت کند. وارد شدن واژه «فوت به هر علت» در قرارداد را حتما مورد توجه قرار دهید.

12- عوامل موثر در حق بیمه

هزینه ای که شما برای بیمه خود می پردازید به عوامل مختلفی مانند سن، سلامتی، نحوه زندگی و شغل تان بستگی دارد، اما در کنار این عوامل ثابت، عامل های دیگری هم موثرند که تنظیم آنها در دست شماست. به عنوان مثال، انتظار شما از بیمه نامه تان پس از مرگ یا پوشش هزینه های تحصیلی فرزندان تان. بنابراین باید در این قرارداد تجاری تمام انتظارهایتان را طبقه بندی کنید و براساس اولویت بندی، آن را با بودجه تان تنظیم کنید.

MoReNu
2013-11-30, 22:29
کدوم شرکت رو برای بیمه عمر پیشنهاد میدین؟

Imaco
2013-11-30, 22:37
کدوم شرکت رو برای بیمه عمر پیشنهاد میدین؟

پاسارگاد و پارسیان شرایط بهتری دارند.

djdaramad
2013-11-30, 22:41
این شرکتهای بیمه یکی از نمایندگانش تو انجمن عضو نیستند تا یه سری سوال بپرسیم؟

Imaco
2013-11-30, 22:42
آقای یوسفی :)

ishopcenter
2013-11-30, 23:52
برای بیمه پارسیان در خدمتتون هستم
سوالی داشتید در خدمتم

djdaramad
2013-12-01, 08:33
خوب جدا جدا سوالم را میپرسم

ابتدا انواع بیمه نامه عمر ؟ بیمه ایی باشه که همه خانواده را تحت پوشش بوده ؟ + مبلغ ماهیانه

abdolrahim
2013-12-01, 08:59
من بعد از چند سال پرداخت می تونم خودمو بازنشست کنم ؟

سـعید
2013-12-01, 12:19
من دو سه سال پیش با بیمه عمر آشنا شدم و خیلی از منافعش خوشم اومد ... بیمه عمر رو برای خودم و همسرم به طور جداگانه از بیمه ایران خریدم و مبلغ سالیانه 1200 رو برای شروع هر کدوم انتخاب کردم ... هر چقدر از پرداخت پول ها گذشت و هر چقدر رمان سپری شد .. مفهوم و دلیل انجام اینکار برای من کمرنگ تر شد . بعد از خواندن و درک یکی از کتابهایی که خیلی روی زندگی من تاثیر گذاشته ، به این نتیجه رسیدم که پولی که در بیمه عمر سرمایه گذاری کردم مثل خرید هر بیمه نامه دیگری فقط اگه ازش استفاده کنید فایده داره و فایده بیمه عمر هم این هست که بمیرید !! بله این فوت کردن هست که برگشت پول خوبی رو در این بیمه نامه ها ایجاد میکنه وگرنه بقیه جزییات طرح ها با عنوان های مختلف مثل بازنشستگی و .. اصولا نسبت به هر سرمایه گذاری دیگری که فکرش را بکنید بسیار کم بازده تر هستند . چون شما دارید هر ساله هزینه زیادی بابت اصل بیمه عمر ( که اگر فوت کنید به وارثان مشخص شده مبلغی می رسد ) پرداخت می کنید !
من وقتی با تمام جوانب این موضوع به طور کامل آشنا شدم و به این نتیجه رسیدم که کارم از اول اشتباه بوده بیمه نامه ها را بستم و پول هایش را پس گرفتم و حدود نیمی از این مبلغ رو بابت اینکه نمردم و منفعتی نگرفتم از دست دادم . روزی که من 2400 اولیه برای این بیمه نامه ها را پرداخت کردم می شد .. 53 گرم طلای گرمی 45 هزار تومان خرید و روزی که بیمه نامه ها را بستم و نصف پولم را پس گرفتم طلا روی 120 هزار تومان بود .. یعنی من سرمایه ای که می شد به 6 میلیون و 300 هزار تومان برسد را به 1200 رساندم ...

من با نظر شخصی خودم این موضوع را بیان کردم و می دانم که بسیاری با این موضوع مخالف هستند .. شاید کسانی بگویند که چون زیر 5 سال حساب را بستم به ان سودی تعلق نگرفته و ارزشش کم شده ولی من تمام اینها را محاسبه کردم که اگر 4 سال دیگر این اشتباه را ادامه می دادم چه بر سرم می امد ؟

من حتی با اصل بیمه هایی که برای خودرو و تامین اجتماعی و .. هم انجام می دهیم مخالفم !! هر چند که باورش سخته ولی تاثیرات منفی که خرید بیمه های مختلف در رشد اقتصادی مردم میگذاره بسیار زیاد و مخرب هست .. منتها ترس از اتفاقات ناگوار و مسایلی که شاید درصد وقوعشون از 1 درصد هم کمتره یک عمر مردم رو بنده شرکت های بیمه می کنه !!!!

miladd_iq
2013-12-01, 14:33
با سلام
دوست عزیز بنده نماینده بیمه عمر سامان هستم . سوالی هست بفرمایید. ضمن اینکه دوستانی که گفتند پارسیان و پاسارگاد سخت در اشتباه هستند
یکی از مزیتهای بیمه سامان اینه که 25% (حتی بیشتر از سود بلند مدت بانکها) سود بصورت سالانه به اندوخته شما تعلق میگیره که هیچ کدوم از بیمه های دیگه این خصوصیت رو ندارند
اطلاعات بیشتر در:
www.3sotdownload.com/saman

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

من بعد از چند سال پرداخت می تونم خودمو بازنشست کنم ؟

با پرداخت حداقل 10 سال حق بیمه در بیمه عمر سامان می تونید بازنشستگی بگیرید. رقم بازنشستگی هم به پولی که توی این 10 سال پرداخت کردید بستگی داره و مبلغ دقیقی نمیشه گفت
اطلاعات بیشتر در :
ضمنا بنده نماینده بیمه عمر سامان هستم

ابتدا انواع بیمه نامه عمر ؟ بیمه ایی باشه که همه خانواده را تحت پوشش بوده ؟ + مبلغ ماهیانه

بیمه عمر خانوادگی نداریم !!!!!
بیمه عمر اگر برای تمام خانواده میخواین باید برای هس شخص قرار داد بیمه جدا ببندین
حداقل مبلغ حق بیمه سالانه 100 هزارتومان است و هر چه حق بیمه بیشتری پرداخت کنید مستمری - از کار افتادگی و یا در صورت فوت مبلغ بیشتری دریافت میکنید
اطلاعات بیشتر در :

بیمه عمر خانوادگی نداریم !!!!!
بیمه عمر اگر برای تمام خانواده میخواین باید برای هس شخص قرار داد بیمه جدا ببندین
حداقل مبلغ حق بیمه سالانه 100 هزارتومان است و هر چه حق بیمه بیشتری پرداخت کنید مستمری - از کار افتادگی و یا در صورت فوت مبلغ بیشتری دریافت میکنید
اطلاعات بیشتر در :

آقای یوسفی :)

نماینده بیمه عمر سامان هستم

miladd_iq
2013-12-02, 15:40
جدول پرداختی ها و دریافتی ها پس از 10 سال
بر مبنای حق بیمه سال 1 میلیون تومان و افزایش 10% سالانه
http://3sotdownload.com/saman/images/jadval.png

render
2013-12-02, 17:11
من دو سه سال پیش با بیمه عمر آشنا شدم و خیلی از منافعش خوشم اومد ... بیمه عمر رو برای خودم و همسرم به طور جداگانه از بیمه ایران خریدم و مبلغ سالیانه 1200 رو برای شروع هر کدوم انتخاب کردم ... هر چقدر از پرداخت پول ها گذشت و هر چقدر رمان سپری شد .. مفهوم و دلیل انجام اینکار برای من کمرنگ تر شد . بعد از خواندن و درک یکی از کتابهایی که خیلی روی زندگی من تاثیر گذاشته ، به این نتیجه رسیدم که پولی که در بیمه عمر سرمایه گذاری کردم مثل خرید هر بیمه نامه دیگری فقط اگه ازش استفاده کنید فایده داره و فایده بیمه عمر هم این هست که بمیرید !! بله این فوت کردن هست که برگشت پول خوبی رو در این بیمه نامه ها ایجاد میکنه وگرنه بقیه جزییات طرح ها با عنوان های مختلف مثل بازنشستگی و .. اصولا نسبت به هر سرمایه گذاری دیگری که فکرش را بکنید بسیار کم بازده تر هستند . چون شما دارید هر ساله هزینه زیادی بابت اصل بیمه عمر ( که اگر فوت کنید به وارثان مشخص شده مبلغی می رسد ) پرداخت می کنید !
من وقتی با تمام جوانب این موضوع به طور کامل آشنا شدم و به این نتیجه رسیدم که کارم از اول اشتباه بوده بیمه نامه ها را بستم و پول هایش را پس گرفتم و حدود نیمی از این مبلغ رو بابت اینکه نمردم و منفعتی نگرفتم از دست دادم . روزی که من 2400 اولیه برای این بیمه نامه ها را پرداخت کردم می شد .. 53 گرم طلای گرمی 45 هزار تومان خرید و روزی که بیمه نامه ها را بستم و نصف پولم را پس گرفتم طلا روی 120 هزار تومان بود .. یعنی من سرمایه ای که می شد به 6 میلیون و 300 هزار تومان برسد را به 1200 رساندم ...

من با نظر شخصی خودم این موضوع را بیان کردم و می دانم که بسیاری با این موضوع مخالف هستند .. شاید کسانی بگویند که چون زیر 5 سال حساب را بستم به ان سودی تعلق نگرفته و ارزشش کم شده ولی من تمام اینها را محاسبه کردم که اگر 4 سال دیگر این اشتباه را ادامه می دادم چه بر سرم می امد ؟

من حتی با اصل بیمه هایی که برای خودرو و تامین اجتماعی و .. هم انجام می دهیم مخالفم !! هر چند که باورش سخته ولی تاثیرات منفی که خرید بیمه های مختلف در رشد اقتصادی مردم میگذاره بسیار زیاد و مخرب هست .. منتها ترس از اتفاقات ناگوار و مسایلی که شاید درصد وقوعشون از 1 درصد هم کمتره یک عمر مردم رو بنده شرکت های بیمه می کنه !!!!

منم میخواستم به همین موضوع اشاره کنم ... در واقع یک بار کامل Present Value و Future Value مبالغ مساوی که ما در بیمه عمر باید پرداخت کنیم رو حساب کردم و دیدم با توجه به تورم موجود، انجام این کار به عنوان یک سرمایه گذاری باعث کاهش ارزش پول شما میشه ... مگر این که به قول شما چیزی بخواد به وارثان برسه !

در واقع به علت محاسبه نرخ سود به روش مرکب در بیمه عمر، شاید این جذابیت برای سرمایه گذاری در بیمه عمر به وجود بیاد اما باز هم با توجه به تورم موجود ، در بلندمدت ارزش پول شما کاهش پیدا میکنه.

P30POOL
2013-12-07, 01:53

ضمن تشکر از نظریه کامل و جامع شما !

ممنون میشوم راه حل را نیز بفرمایید ؟

Reza
2013-12-07, 12:59
برای دوستانی مثل سعید عزیز که این موضوع رو قیاس کردند با بانک و . . . باید خدمتتون عرض کنم که بنده میتونم پلانی رو ارائه بدم که سود بیمه برای شما از بانک بیشتر باشه و البته تحت پوشش بیمه هم باشید!
ضمن اینکه نمیشه گفت همیشه سود در مردن است :دی
ما در شرکت خودمون از 13 پوشش تکمیلی فقط 2 پوشش برای فوت هست ضمن اینکه حادثه هم هیچ وقت خبر نمی کنه و نمیشه گفت اگه زنده باشم ، چون ادم نمی دونه یک دقیقه بعد زنده هست یانه! و این همون دلیلی هست که ارزش خرید سرویس های حمایتی مثل بیمه و به خصوص بیمه عمر رو افزایش میده
دوستانی که تمایل دارن راجع به این موضوع اطلاعات بیشتری دریافت کنن می تونم حضورا یا تلفنی در خدمتشون باشم ، بلکه نظرشون تغییر کنه و بعدش از هر جا دوست داشتند برای خودشون و خونوادشون بیمه عمر تهیه کنن . . .

Imaco
2013-12-07, 13:16
برای دوستانی مثل سعید عزیز که این موضوع رو قیاس کردند با بانک و . . . باید خدمتتون عرض کنم که بنده میتونم پلانی رو ارائه بدم که سود بیمه برای شما از بانک بیشتر باشه و البته تحت پوشش بیمه هم باشید!
ما در شرکت خودمون از 13 پوشش تکمیلی فقط 2 پوشش برای فوت هست ضمن اینکه حادثه هم هیچ وقت خبر نمی کنه و نمیشه گفت اگه زنده باشم ، چون ادم نمی دونه یک دقیقه بعد زنده هست یانه! و این همون دلیلی هست که ارزش خرید سرویس های حمایتی مثل بیمه و به خصوص بیمه عمر رو افزایش میده
دوستانی که تمایل دارن راجع به این موضوع اطلاعات بیشتری دریافت کنن می تونم حضورا یا تلفنی در خدمتشون باشم ، بلکه نظرشون تغییر کنه و بعدش از هر جا دوست داشتند برای خودشون و خونوادشون بیمه عمر تهیه کنن . . .

با سلام لطفا پلن مورد اشاره را به شکل مقتضی ترجیحا در تاپیک قرار بدید . صحبت های دوستان کمی شک ایجاد کرد ه نکنه بیمه عمر چیزی ه میگن نباشه ؟!
یه بحث دیگه که باید توجه کرد پوشش بیمه در اروپاست که 97% جامعه را پوشش میدهد ! ( در ایران 3% ) حالا نمیدونم اونجا شرایط فرق داره یا ...

fzahrab
2013-12-08, 22:22
من یک ماهی هست که خودم رو با ماهی 30000 تومان بیمه کردم

jamal
2013-12-08, 23:17
من دو سه سال پیش با بیمه عمر آشنا شدم و خیلی از منافعش خوشم اومد ... بیمه عمر رو برای خودم و همسرم به طور جداگانه از بیمه ایران خریدم و مبلغ سالیانه 1200 رو برای شروع هر کدوم انتخاب کردم ... هر چقدر از پرداخت پول ها گذشت و هر چقدر رمان سپری شد .. مفهوم و دلیل انجام اینکار برای من کمرنگ تر شد . بعد از خواندن و درک یکی از کتابهایی که خیلی روی زندگی من تاثیر گذاشته ، به این نتیجه رسیدم که پولی که در بیمه عمر سرمایه گذاری کردم مثل خرید هر بیمه نامه دیگری فقط اگه ازش استفاده کنید فایده داره و فایده بیمه عمر هم این هست که بمیرید !! بله این فوت کردن هست که برگشت پول خوبی رو در این بیمه نامه ها ایجاد میکنه وگرنه بقیه جزییات طرح ها با عنوان های مختلف مثل بازنشستگی و .. اصولا نسبت به هر سرمایه گذاری دیگری که فکرش را بکنید بسیار کم بازده تر هستند . چون شما دارید هر ساله هزینه زیادی بابت اصل بیمه عمر ( که اگر فوت کنید به وارثان مشخص شده مبلغی می رسد ) پرداخت می کنید ! ......
بنده هم با نظر آقا سعید موافقم. این بیمه و بانک و بورس، فرهنگ خاص خودش رو داره. که شاید نشه اون طور که توی کشورهای دیگه پیاده میشه توی ایران هم پیادش کرد.
خوب همینه که دیگه ما با مشکلات بسیار مواجه هستیم....

سـعید
2013-12-10, 14:33

رضا جان !
ممنون از توضیحتون ولی کاش می شد پنل هایی رو که فرمودید در تاپیک عنوان کنید تا دوستان استفاده کنن ..
از نظریه ضد بیمه ای من هم دوست دارم که اشتباه برداشت نشه ... اقدام بیمه برای هر شخص یک مسئله خصوصی است که باید با توجه به سن و سال و شرایط زندگی دربارش تحقیق کرد ... من درباره اون بخش از بیمه های عمر و جامع زندگی و سرمایه گذری و آتیه و ... صحبت می کنم و مخالفت نشون میدم که با مسئله سرمایه گذاری در ارتباط هست .. و بیمه شونده رو مجاب میکنه که با پرداخت این مبالغ در طول این سالها و افزایش مبلغ و .. و غیره ... به بازنشستگی یا برگشت پول با سود و ... می رسه !!
وقتی این بیمه ها رو برای جوانان کسانی که تازه اول راه زندگیشون هستند پیشنهاد می کنیم ... فقط داریم اون ها رو به اشتباه می اندازیم .. .باید توضیح داد که بیمه های عمر نباید برای سرمایه گذاری و انتظار از فواید مالیشون خریداری بشن .. وگرنه اصل بیمه چیز خوبی است و متاسفانه در ایران ما نه ازش به خوبی بهره مندیم نه هزینه هایی که می کنیم برگشت صحیح داده میشه ..

ضمن تشکر از نظریه کامل و جامع شما !

ممنون میشوم راه حل را نیز بفرمایید ؟

یکی از دوستان در پیام خصوصی از من در باره بیمه عمر مشورت خواست . من هم نظرم رو به ایشون گفتم .. حالا قسمت شد در این تاپیک هم درج کنم تا دوستان بتونن بخونن . منتها این راه حل یا راه حل های مشابه رو باید با توجه به شرایط شخصی خودتون انتخاب یا ویرایش کنید و نسخه واحدی رو برای همه نباید پیچید ..
متن پیام :

سلام
...... جان پس انداز های کوچک می تونن تبدیل به پول هایی شن که میشه باهاشون طلا یا سهام خرید و ارزش افزوده پیدا کرد . متاسفانه ما همش گول بیمه رو میخوریم و از ترسمون راه رو بسیار اشتباه می ریم ... مثال های منو تو اون تاپیک بیمه خوندی ؟؟ عین واقعیت هست .. من نمی گم پس انداز نکنید یا بی خیال شید منظورم این هست که همین پول رو خودتون جمع کنید و هر وقت مثلا به سیصد چهارصد تومن رسید یه تکه طلا بخرید .
مطمئن باشید این کار با انچه بیمه بعدا به شما می خواد بده زمین تا اسمون فرق داره ... نتیجه سی سال اینده بسیار متفاوت خواهد بود ... به علاوه اینکه شما سرمایه ای رو کنار دستتون دارید که در مواقع خاص که با یک مورد سرمایه گذاری خوب برخورد می کنید می تونید به سرعت تبدیلش کنید و از انجام معاملات مختلف سود ببرید و روند پول دار شدن خودتون رو سریعتر کنید ....

همچنین بخوانید ! (http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=40980)

Reza
2013-12-10, 16:42
خدمت سهیل و تاپ لیدر و سایر کاربران
در حال حاضر شما اگر پولی رو داخل بانک قرار بدید با نرخ سودهای فعلی که توسط بانک مرکزی اعلام شده بعد از گذشت 5 سال اون پول دو برابر میشه
ما توی بحث بیمه های عمر هم این مورد رو داریم ، اما مبلغ شما حتی بیشتر از دوبرابر میشه . با این تفاسیر شما با یک تیر دو نشون میزنید : هم بیمه اید و هم از قافله سرمایه گزاری عقب نمی مونید!
ضمن اینکه طبق اعلام بیمه مرکزی در سال 91 ، شرکت های بیمه در رشته بیمه های عمر از سپرده های مدت دار در بانک ها سود ده تر بودند

شما به بیمه عمر می تونید از سه دید متفاوت نگاه کنید : صرفا سرمایه گذاری ، صرفا پوشش بیمه ای ، سرمایه گذاری و بیمه در کنار هم
که برای هر سه دیدگاه ها و شرایط متفاوت تری وجود داره و هنر یک مشاور این هست که ابتدا نیازسنجی انجام بده و سپس یک ترکیب خوب رو به مشتری خودش پیشنهاد بده
من در خدمتم . . .

soheyl_ir89
2013-12-10, 16:55
خدمت سهیل و ...

البته آقا سعید بودن و من نبودم !

Imaco
2013-12-10, 18:59
بعد از توضیحات آقا سعید تصمیم گرفتم پولم و خودم سرمایه گذاری کنم. به جدول تغییر قیمت طلا توجه کنید > اینجا (http://www.tabnak.ir/fa/news/160361/%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-33-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87-%D9%86%D8%B1%D8%AE-%D8%B3%DA%A9%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86)
قیمت سکه در مقاطع بیست ساله تا 200 برابر رشد داشته ! یادم میاد زمانی سکه تمام بهار ده هزار تومن بود حالا چنده و چند برابر رشد داشته ؟!
بیمه عمر بعد از 20 سال هفت برابر برمیگردونه !

با سلام و احترام
بخش اول پست ، با نگاه بازاری و سرمایه گذاری طرح گردیده است. بیمه عمر ، غیر از جنبه سرمایه گذاری ، امتیازات فراوانی برای اقشار مختلف جامعه خصوصا کارمندان و فرزندان داشته که قابل چشم پوشی نیست .

Reza
2013-12-10, 19:04
بعد از توضیحات آقا سعید تصمیم گرفتم پولم و خودم سرمایه گذاری کنم. به جدول تغییر قیمت طلا توجه کنید > اینجا (http://www.tabnak.ir/fa/news/160361/%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-33-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87-%D9%86%D8%B1%D8%AE-%D8%B3%DA%A9%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86)
قیمت سکه در مقاطع بیست ساله تا 200 برابر رشد داشته ! یادم میاز زمانی سکه تمام بهار ده هزار تومن بود حالا چنده و چند برابر رشد داشته ؟!

البته بیمه عمر بعد از بیست سال تقریبا بین 17 تا 23 برابر میکنه اندخته شما رو اما با تمام این اوصاف من هم با شما موافقم!
اگر فقط به جنبه سرمایه گذاری دقت کنیم و نیازی به پوشش های بیمه ای نداشته باشیم و مطمئن باشیم تا بیست سال آینده هیچ اتفاقی برامون نمیفته ، خرید طلا و سکه بهترین انتخاب هست . . .

nourikala
2013-12-10, 19:59
طبق آماری که در دنیای اقتصاد دیدم هر 10 الی 12 اررش پول در ایران حدود 10 برابر کاهش می یابد مثلا اگر در بیمه عمر گفتند بعد از 20 سال 200 میلیون می دهیم بدانید که آن موقع مبلغی حدود 2 میلیون فعلی را به شما می دهند

render
2013-12-10, 20:00
قیمت سکه در مقاطع بیست ساله تا 200 برابر رشد داشته ! یادم میاد زمانی سکه تمام بهار ده هزار تومن بود حالا چنده و چند برابر رشد داشته ؟!

در مورد قیمت مسکن هم همین مورد وجود داره. یعنی حتی در دورانی که ما وضعیت اقتصادی بهتری هم داشتیم باز رشد قیمت سکه و مسکن از بقیه موارد بیشتر بوده و میشه گفت نسبت به بیمه عمر از نظر وجه سرمایه گذاری بهتره و تقریبا در هر شرایط اقتصادی هم نسبت به بقیه موارد رشد بالاتری داره.

Reza
2013-12-10, 23:01
البته بیمه عمر بعد از بیست سال تقریبا بین 17 تا 23 برابر میکنه اندخته شما رو اما با تمام این اوصاف من هم با شما موافقم!
اگر فقط به جنبه سرمایه گذاری دقت کنیم و نیازی به پوشش های بیمه ای نداشته باشیم و مطمئن باشیم تا بیست سال آینده هیچ اتفاقی برامون نمیفته ، خرید طلا و سکه بهترین انتخاب هست . . .

البته این مورد هم همین الان به ذهنم رسید
شما برای خرید طلا و سکه باید ی مبلغ نسبتا قابل توجهی داشته باشید که ممکنه خیلی ها نداشته باشن یک جا اما با سرمایه گذاری ماهیانه بیست تا سی تومن در بانک یا بیمه نیاز به اون سرمایه به صورت یکجا نیست

سـعید
2013-12-10, 23:37
تمام و تمام پیش نیاز موفقیت در این سرمایه گذاری ها ، حال چه با خرید بیمه ، چه در مسکن طلا و .. همونطور که قبلا هم گفتن کلمه بسیار مهم خویشتن داری است ! روی این خاصیت خودمان کار کنیم ....

قطره قطره ها را جمع کنیم تا دریا شود ...

dorna1390
2013-12-11, 00:07
ما نیز از خدمات بیمه عمر و آتیه بیمه پاسارگاد استفاده می کنیم و به نظر بنده هیچوقت نباید به بیمه بعنوان سرمایه گذاری نگاه کرد منظور بنده این که همه چیز را نباید با سکه و طلا مقایسه کرد) بیمه عمر و آتیه به نظر بنده پس اندازی است برای روز مبادا

Reza
2013-12-11, 01:27
با این توضیحات باید گفت اگر اون اتفاق همون سال های اول شروع بیمه بیفته سود کردم ( مرگ یا معلولیت ) چون پول زیادی به بیمه ندادم و بیمه 17 برابر ارزش بیمه عمرمو به بازمانده میده !
اگر اتفاق سالهای آخر بیفته در اون صورت خودم که نیستم و سرمایه ای که میتونست پشتوانه بازماندگان باشه صدها برابر ارزشش کمتر شده ! داغ مرگ جدا داغ از بین رفتن سرمایه جدا .

ایشالا که صد و بیست سال عمر کنید
پس تا اینجا قبول دارید که این دور از جون اتفاق اگه در سال های ابتدایی بیفته شما منتفع میشید چه از لحاظ ریالی و چه از لحاظ خدمات بیمه ای
حالا بیاین فرض کنیم این دور از جون اتفاق مثلا فوت در اثر تصادف بیفته در سال آخر قرار داد ، علاوه بر اون اندوخته ای که شکل گرفته ، خونواده شما از تقریبا 1000 برابر حق بیمه سال سی ام منتفع میشن که خوب مبلغ ناچیزی نیست! این مورد رو هم در نظر داشته باشید . . .

البته اگه بخایم منطقی به موضوع نگاه کنیم مشکل اینجاست که دوستان دارن به بیمه به دید یک روش سرمایه گذاری نگاه میکنن که در اصل کاملا غلط هست! این درسته که طبق فرمایش رئیس سابق بیمه مرکزی الان سود شرکت های بیمه داره از سودهای بانکی پیشی میگیره ، اما باز در اصل خودش بیمه هست . حتی اگه توجه داشته باشید در تمامی اسم هایی که براش ایجاد شده مثل بیمه عمر و تامین آتیه یا بیمه عمر و سرمایه گذاری یا بیمه عمر و تشکیل سرمایه یا . . . ابتدا به بحث بیمه ای قضیه اشاره شده و بعد به بحث سرمایه گذاریش!

با توجه به موردی که در بالا اشاره شد به راحتی میشه به این نتیجه رسید که بیمه در برابر بانک گزینه بسیار مناسب تری هست . اما می رسیم به قیاس با مواردی مثل طلا و سکه و زمین و دلار و . . .
باید عرض کنم عموم مردم یا اونقدر سرمایه ندارن که بخان تو مواردی مثل طلا و مسکن سرمایه گذاری کنن یا اونقدر علم ندارن که بتونن از دست دلال های دلار و زمین جون سالم به در ببرن ، به همین دلیل هم هست که هنوزم که هنوزه راه حل کثیری از افراد برای کسب درآمد از پولی که دارن اینه که اون رو بذارن بانک و ماه به ماه سودش رو دریافت کنن! من هیچ وقت نگفتم طلا یا زمین سود ده نیست اتفاقا به شدت هست اما باید دید منی که از عهده خرید یک بیمه عمر ماهی سی هزار تومنی بر نمیام میتونم بیام طلا یا خونه بخرم و نگه دارم تا گرون شن یا نه!؟ از نگاه دیگه یک فرد هر چثدر هم که غنی باشه و هر چقدر هم که دارا هیچ وقت نمیتونه بگه من مریض نمیشم یا من نمی میرم ، به هر حال به یک چتر حمایتی نیاز داره و اون چتر حمایتی بیمست . . .

مورد بعدی بحث در دسترس بودنش هست! من اطراف خودم چندین و چند خونواده رو میشناسم که از بچگی بچه هاشون ماه به ماه حساب مسکن ریختن یا پول گذاشتن کنار یا . . . اما در کوچکترین مشکلی رفتن و پول رو برداشتن و خرج کردن و الان که بچه بزرگ شده خودش مونده و حوضش! موردی رو هم دیدم تو اقوام که برای بچش بیمه عمر باز کرد چندین سال قبل و الان بچش داره از یک درآمد مناسب و مکفی روزگار مجردیشرو میگذرونه و با خیال راحت تری دنبال کار و زندگی آیندشه . همه چیز به خود آدم ، روش زندگیش ، سطح سواد و سطح درآمدش و البته ، دیدش نسبت به محیط پیرامون خودش بستگی داره دوستان . . .

Reza
2013-12-11, 01:59
غیر طلا و ارز و ملک روش های درامد زای سریعی وجود داره که توی بازار هر سال سرمایه لااقل دو برابر بشه . حالا تصاعدی حساب کنید 20 سال بعد چقدر شده .

بسم الله . . .
این بخش http://forum.shopkeeper.ir/forumdisplay.php?f=127 منتظر آموزش همین روش هاست
اطلاعات این چنین ارزشمند رو نمیشه نگفت ، ما هم منتظریم مبسوط بخوانیم و بشنویم!

mahmood2013
2013-12-11, 05:13
دوستان بحث رو به یه جایی برسونید ، کل صفحات رو خوندن مغزم گریپاژ کرد ! خیلی روی بیمه عمر حساب کرده بودم اما حس می کنم توضیحات آقا سعید هم درسته و هم توضیحات آقا رضا !!!!!

با این که خودم هم به دید سرمایه گذاری نسبی دارم نگاه می کنم اما خیلی وقت هست گفتم یه نسبت بدست بیارم همه این ها رو انجام بدم :

سرمایه در بانک ، بیمه عمر ، طلا ، سهام و در آخر مسکن !

حالا با صحبت هایی که اینجا شد دیدم باید سر قضیه مالی زیاد روی بیمه حساب نکنم و سر بحث تامین امنیت فکری و اینکه جاهایی به کار میاد حساب کنم ! اگر درست نیست راهنمایی کنید

Reza
2013-12-11, 12:00
مورد عجیبی نیست برای شروع کمی سرمایه میخواد که میشه با وام یا قرض یا... تامین کرد .
مثال : کارخانه های ماسه شویی نیاز مبرم به کامیون دارند . اجاره کامیون ماهی 4 تا 5 میلیونه. کامیون مدل پایین با 30 تومن قابل خریده . حقوق راننده و لاستیک و بیمه و استهلاک و کنار بزارید لااقل معادل سرمایه اولیه باقیمونده .
مثال 2 : قیمت لودر از 100 تا 300 میلیونه . اجاره لودر ساعتی 30 تا 40 تومنه . برای روزی یک شیفت ماهی 10 میلیون ! حقوق راننده و لاستیک و بیمه و استهلاک و کنار بزارید لااقل معادل سرمایه اولیه باقیمونده .

مثال 3 : شرکت در مزایدات دولتی . نمونهای که خوئم شاهدش بودم. بی کیفیت ترین مژه مصنوعی توی بازار عمده 1500 تومنه . مزایده ای 400 تومن ! دو برابر بفروشید دستتون و میبوسن . ( نیاز به ارتباط داره و ده 15 تومن سرمایه )

با توجه به توضیحات ، تامین آتیه بودن بیمه عمر ، تبلیغات توخالیه ( اگر نگیم دروغ ) . اما پوشش های بیمه ای واقعیه ، وقتی ابتدای قراررداد بلا نازل شه !
اگر پوشش هاش واقی و مفید باشه با در نظر داشتن اتلاف سرمایه بیمه گذار و تورم های سالیانه که منجر به کاهش شدید سرمایه بیمه گذار میشه قیمت پوشش های بیمه ای باید خیلی کمتر از چیزی باشه که هست !
دیشب محاسبه کردم اگر امسال 1 میلیون برای بیمه عمر هزینه کنم 20 سال بعد که قراره 20 برابر پولم پس داده بشه در واقع 25 هزارتومن بهم بر میگرده نه 20 برابر !
این سه ماه گذشته یکی از سئوالاتی که از خودم می پرسیدم این بود که چرا بیمه ای با اینهمه مزایا و ضرورت در رسانه ها تبلیغ نمیشه و حتی شرکت های بیمه با چراغ خاموش و بی سرو صدا انجامش میدن ؟! پاسخ اون سئوال برام روشن شد .

نکته اینجاست که شما همه چیز رو از دید ایده آل نگاه می کنید یا از جایگاه خودتون اما من دارم به صورت عمومی و کلی عرض می کنم
شما شرایط رو با ظرایط فعلی خودتون می سنجید اما بنده دارم با شرایط عمومی جامعه و البته وضعیت افراد عرض می کنم

شرکت در مزایده های دولتی ، خرید کامیون و اجاره دادن به معدن ها ، خرید لودر و کار با اون ، خرید مسکن و . . . کاری نیست که حتی من نوعی بتونم اون رو انجام بدم چه برسه به سایرین!
شما ظاهرا فرد اهل حساب و کتاب هستید اما همه چیز رو نمیشه با دو دو تا چهار تای بازاری محاسبه کرد! من تو پست قبلیم هم عرض کردم که این نمونه هایی که شما عرض کردید قابل انجام نیست برای خیلی از دوستان!
الان که خیلی از افراد سرمایه هاشون رو توی حساب های بانکی با نرخ 7 درصد قرار میدن ، شما دارید مثال از خرید لودر و کار تو معدن و خرید مسکن می زنید!؟ من دارم بحث رو منطقی می برم جلو اما احساس می کنم شما دارید با فرافکنی و البته کمی هم شیطنت ناملموس جو رو ناملایم می کنید! عرض بنده اینه که بیمه در هر حالتی نیازه ، چه در ابتدای قرارداد و چه در انتهای قرارداد و هیچ کسی نمیتونه چه زمانی چه اتفاقی قراره بیفته و همین هست که باعث شده بیمه به نوعی محبوب بشه! شما اگه مطمئن باشید در طی یک سال هیچ وقت تصادف نمی کنید آیا بیمه شخص ثالث می خرید؟ اگه مطمئن باشید که اتومبیل شما نه دزدیه میشه و نه بهش صدمه ای وارد میشه آیا بیمه بدنه می خرید؟ اگه مطمئن باشید هیچ وقت بیمار نمی شید یا هیچ وقت هیچ حادثه ای براتون پیش نمیاد آیا بیمه می خرید؟ یا همین آتش سوزی منزل مسکونی و خیلی از مثال های تخصصی مثل لنج و نفتکش و . . .

جالبیه قضیه اینجاست که هیچ کس از فردای خودش خبر نداره! که اگه خبردار بود هیچ وقت بیمه معنایی نداشت! باز به دلیل اینکه ظاهرا کمتر به عرایض بنده توجه می کنید و بیشتر به فرمایشات خودتون ، باید عرض کنم که بیمه عمر در نگاه اول بحث بیمه ای داره و بحث سرمایه گذاریش مورد بعدیه! بله ، تو بانک هم میشه گذاشت اما برای من بارها پیش اومده شاید بیشتر از چند ده بار که خیلی ها تا مرز بازخرید پیش رفتن به دلیل نیاز مالی اما وقتی خوب قانع شدن به جای بازخرید از پوشش وام استفاده کردن! و این نشون میده که بانک از بیمه در دسترس تره! و همین باعث میشه که اندوخته تو بانک زودتر دست بخوره تا توی بیمه عمر . در مورد زمین و لودر و طلا همونطور که قبلا هم ارز کردم یا تخصص میخواد ، یا وقت آزاد میخواد ، یا پارتی میخواد و یا در بهترین حالت ، پول میخواد اما توی بیمه شما با پرداخت حداقل بیست هزار تومان که پول یک پیتزاست میتونید یک سرمایه گذاری و بیمه مطلوب برای خودتون خریداری کنید!

شما احساس می کنم به دلیل ذهنیتی که دارید به بعضی از عرایض بنده بی توجه یا کم توجه هستید! بودن از بیمه گذاران ما که یک ماه قسط 50 هزار تومانی دادن و ماه بعد فوت کردن و شرکت شصت میلیون تومان به خونواده اون فرد پرداخت کرده و باعث شده وضعیت اون خونواده از این رو به اون رو بشه!؟ کدوم سرپرست خونواده ای بدش میاد بعد از مرگش خونوادش محتاج نامرد نشن و زندگیشون زیاد دچار تغییر نشه؟ دوستی داشتم که 10 سال برای بچش پول می ریخت تو یکی از بانک ها امسال که رفته بود بازخرید کنه مبلغی که بهش دادن ده میلیون تومان بوده! همون موقع براش محاسبه کردیم اگه بیمه عمر می خرید هم به بچش یک مبلغ سی میلیونی می رسید و هم بچش این همه مدت تحت پوشش بیمه بود و البته می تونست بعد از یک مدتی بچش رو برای تمام عمرش بازنشسته کنه! ازین دست مثال ها کم نیست . . .

سـعید
2013-12-11, 12:41
رضا جان فرمایشات شما متین است !!
منتها بلافاصله بعد از توضیحاتی که درباره منافع بیمه ای بیمه عمر میفرمایید به سراغ مثال ها و منافع سرمایه ای بیمه عمر می روید !! و آن را با بانک مقایسه می کنید !!

متاسفانه اکثر کارگزاران بیمه در مراجعات حضوری و جلسه هایی که برگزار میشه همین روند رو پیش می گیرن و شاید تنها راه توجیه شخص رو برای خرید بیمه همین وعده دادن های اقتصادی می دونند . به نظر من در هنگامی که این بحث بوجود میاد واقعا باید بررسی کرد و یافت که هر شخصی چه دیدگاه و چه نیاز هایی دارد ؟ این درست است که فرمول معاملات پیچیده و تخصصی و مالی برای همه میسر نیست ولی وقتی به شخصی می گوییم : بیا با ماهی .. تومن به مدت ... سال بیمه بخر تا اخرش ......
من هم بلا فاصله فرمول ساده پس انداز و خرید حداقل طلا رو پیش می کشم و میگم بیا ... ماهانه رو چند ماه بزار یه گوشه بعد با اون یه تیکه طلا بخر ... پس از چند سال .....

پس بهرته در اینجا به انواع بیمه فقط به عنوان اون چیزی که باعث میشه از روی ترس و نا آگاهی از آینده بابتش هزینه کنیم نگاه کنیم ... برای این کار هم باید حداقل ها رو انجام داد .
مثلا من برای 70 میلیون تومان بیمه مغازه ام در برابر اتش سوزی و .. 70 هزار تومان بیمه نامه خریدم ... این مبلغ با نتیجه احتمالی جور در میاد ولی اگه این مبلغ پرداختی سهم عمده و نقشی در اینده من داشته باشه با عقل جور در نمیاید !! پس به مبالغ و هزینه هایی که بابت خرید بیمه نامه می پردازیم هم توجه کنیم و این کار رو جایی بکنیم که واقعا لازم هست . مثلا من تابحال در هیچ کدام از مغازه های قبلیم بیمه اتش سوزی نخریده بودم ولی این مغازه فعلی چون ساختار بسیار قدیمی در انبار دارد و سیم های برق بصورت اماتوری و روکار کشیده شده و کلی جنس قابل اشتعال اطراف ان ها هست بیمه رو خریدم تا اگر این فرسودگی کار دستم داد مقداریش جبران بشه ...

اول شناخت شرایط ، دوم بررسی برنامه های بلند مدت زندگی ، سوم خرید بیمه نامه منتناسب با شرایط فعلی

Reza
2013-12-11, 13:10
رضا جان فرمایشات شما متین است !!
منتها بلافاصله بعد از توضیحاتی که درباره منافع بیمه ای بیمه عمر میفرمایید به سراغ مثال ها و منافع سرمایه ای بیمه عمر می روید !! و آن را با بانک مقایسه می کنید !!

متاسفانه اکثر کارگزاران بیمه در مراجعات حضوری و جلسه هایی که برگزار میشه همین روند رو پیش می گیرن و شاید تنها راه توجیه شخص رو برای خرید بیمه همین وعده دادن های اقتصادی می دونند . به نظر من در هنگامی که این بحث بوجود میاد واقعا باید بررسی کرد و یافت که هر شخصی چه دیدگاه و چه نیاز هایی دارد ؟ این درست است که فرمول معاملات پیچیده و تخصصی و مالی برای همه میسر نیست ولی وقتی به شخصی می گوییم : بیا با ماهی .. تومن به مدت ... سال بیمه بخر تا اخرش ......
من هم بلا فاصله فرمول ساده پس انداز و خرید حداقل طلا رو پیش می کشم و میگم بیا ... ماهانه رو چند ماه بزار یه گوشه بعد با اون یه تیکه طلا بخر ... پس از چند سال .....

پس بهرته در اینجا به انواع بیمه فقط به عنوان اون چیزی که باعث میشه از روی ترس و نا آگاهی از آینده بابتش هزینه کنیم نگاه کنیم ... برای این کار هم باید حداقل ها رو انجام داد .
مثلا من برای 70 میلیون تومان بیمه مغازه ام در برابر اتش سوزی و .. 70 هزار تومان بیمه نامه خریدم ... این مبلغ با نتیجه احتمالی جور در میاد ولی اگه این مبلغ پرداختی سهم عمده و نقشی در اینده من داشته باشه با عقل جور در نمیاید !! پس به مبالغ و هزینه هایی که بابت خرید بیمه نامه می پردازیم هم توجه کنیم و این کار رو جایی بکنیم که واقعا لازم هست . مثلا من تابحال در هیچ کدام از مغازه های قبلیم بیمه اتش سوزی نخریده بودم ولی این مغازه فعلی چون ساختار بسیار قدیمی در انبار دارد و سیم های برق بصورت اماتوری و روکار کشیده شده و کلی جنس قابل اشتعال اطراف ان ها هست بیمه رو خریدم تا اگر این فرسودگی کار دستم داد مقداریش جبران بشه ...

اول شناخت شرایط ، دوم بررسی برنامه های بلند مدت زندگی ، سوم خرید بیمه نامه منتناسب با شرایط فعلی

مثالی که یکی از دوستان می زد این بود : میگفت فرض کنین شما هر سال ماشینت رو بیمه کنی یا خونه یا مغازت رو بیمه کنی . اما شرکت بیمه بیاد بهت بگه اگه شما تو n سال هر سال ماشینت رو پیش من بیمه کنی و هیچ سالی هم به خسارت نخوری ، من بعد این n سال کل پولی رو که به من دادی رو بهت بر می گردونم! تازه ی مقداری هم بیشتر بهت میدم!

حالا بیمه عمر هم همینه تقریبا ، البته با این تفاوت که دیگه بحث خسارت نداره یعنی شما چه از پوشش بیمه ای استفاده کنی و چه نکنی در انتهای اون n سال این مبلغ به شما میرسه! من در برابر شما و تاپ لیدر هزیز جبهه نمی گیرم فقط چون توی این چندین سال تجربم دیدم دارم میگم کمتر کسی میتونه طلا بذاره کنار یا پولشو تو بانک نگه داره! شاید شما بتونید اما خیلی ها نمیتونن! ما اصلا خودمون رو با بانک قیاس نمی کنیم چون تجربه ثابت کرده بیمه عمر از گذاشتن پول تو بانک بهتره! اما در برابر مواردی مثل طلا یا مسکن حق با شماست . اما باید دید کسی میتونه اون خویشتن داری ای که مدنظر شماست رو داشته باشه یا نه؟

ما هیچ وقت تو بیمه هدفمون این نیست که بیمه رو بفروشیم! یا اگه درست تر بگم من به شخصه هیچ وقت هدفم این نبوده! دوستانی که با من رابطه نزدیک تری دارن شاهدن که شده روزها کسانی میان و ساعت ها با هم صحبت می کنیم و صرف اینکه متوجه بشن بیمه عمر چی هست و با توجه به شرایط خودشون چه بیمه ای براشون مناسبه اما بعد میرن از جای دیگه بیمه میگیرن و اطرافیان میدونن که هدف ما فروش نیست و صرفا اگاه سازی و فرهنگ سازیه!

تو خیلی از شرکت های توسعه یافته بیش از 98 درصد مردم بیمه عمر هستن کودکی که به دنیا میاد همزمان با صدور شناسنامه براش بیمه عمر هم صادر میشه ، و حتی از بیمه عمر به عنوان وثیقه مالی مثل سند استفاده میشه! من هیچ وقت خدمات شرکت های داخلی رو با شرکت های خارجی قیاس نمی کنم اما قطعا پیش رفتن به این سمت مضر نیست .

در مورد شما سعید جان متاسفانه همه نماینده ها دیدشون باز نیست! این موردی که شما میگید فرسوده بود و چوبی بود و . . . اگه نماینده واقعا به فکر جیبش نبود شما رو بیمه نمی کرد و بهتون میگفت یا ی سری تغییرات رو تو محل بدید یا با این شرایط بیمتون نمی کنیم (البته باید محل بازدید بشه اما من کلی میگم و بدون دیدن محل و فقط با توجه به فرمایشات شما) متاسفانه ی سری از نمایندگان بیمه فقط به خاطر مسائل مالی خودشون میان و به هر قیمتی بیمه میفروشن و فردا که موقع پرداخت خسارت میشه و شرکت با توجه به بندهای قانونی و موجه خسارت نمیده یا کمتر میده ، باعث میشن دید افراد جامعه کلا نسبت به بیمه تغییر بکنه و بدبین بشن .

روش های سرمایه گذاری زیاد هستن : بانک ، بورس ، طلا ، زمین ، خونه ، دام ، واردات ، صادرات ، مزایدات ، قاچاق کالا و . . . اما در کنار این ها پیشنهاد من اینه که به بیمه عمر هم فکر بشه نه به عنوان یک روش سرمایه گذاری صرف بلکه به دید یک بیمه ای که اگه سی سال تمدید بشه ، در انتها تمام مبالغی که پرداخت کردید بهتون بازگردونده میشه کما اینکه تو این مدت هم بیمه بودید و هم در انتهای قرارداد سودی که عایدتون میشه میتونه خیلی بیشتر از سود بانکی باشه! و البته به اون همه خویشتن داری بانک و طلا هم نیاز نداره :دی

mahmood2013
2013-12-12, 08:56
در آخر فکر کن با صحبت های آقا رضا کاملا به این نتیجه رسیدم که بیمه در کنار گزینه های دیگه حداقل با وضعیتی که برای خودم می بینم به صرفه هست ...

اما خداییش یه چیزی هست ! حداقل برای خودم : به راحتی یه ناهار یا شام بیرون از جیب آدم 50-100 تومن میره ! فکر کنه یه وعده غذایی رو داره می خوره با ماهیانه این بودجه ! هر جور حساب کردم واقعا خویشتن دار خوبی نیستم و هر چی ته حساب باشه خرج میشه !

یه سوال دارم حالا : این سایت هایی که بیمه عمر آنلاین می فروشن به نظرتون چطوری هست ؟ (فکر کنم خود آقا رضا هم این کار رو می کنه) منظورم اینه این دفترچه یا مدرک و ... پست میشه درب منزل ؟

خیلی بین بیمه مربوط به بانک ملت با بیمه سامان و پارسیان و پاسارگاد شک دارم ، یه لطفی کنید راهنمایی کنید

Reza
2013-12-12, 20:45
در آخر فکر کن با صحبت های آقا رضا کاملا به این نتیجه رسیدم که بیمه در کنار گزینه های دیگه حداقل با وضعیتی که برای خودم می بینم به صرفه هست ...

اما خداییش یه چیزی هست ! حداقل برای خودم : به راحتی یه ناهار یا شام بیرون از جیب آدم 50-100 تومن میره ! فکر کنه یه وعده غذایی رو داره می خوره با ماهیانه این بودجه ! هر جور حساب کردم واقعا خویشتن دار خوبی نیستم و هر چی ته حساب باشه خرج میشه !

یه سوال دارم حالا : این سایت هایی که بیمه عمر آنلاین می فروشن به نظرتون چطوری هست ؟ (فکر کنم خود آقا رضا هم این کار رو می کنه) منظورم اینه این دفترچه یا مدرک و ... پست میشه درب منزل ؟

خیلی بین بیمه مربوط به بانک ملت با بیمه سامان و پارسیان و پاسارگاد شک دارم ، یه لطفی کنید راهنمایی کنید

من بعد از بررسی بیمه های عمر شرکت های مختلف و بعد از همکاری با 5 شرکت بیمه ، بیمه پاسارگاد رو انتخاب کردم
پیشنهاد من به شما هم اینه که خودتون اگه تمایل داشتید بررسی هایی رو انجام بدید اما اگه انخابتون چیزی جز بیمه پاسارگاد بود با بنده تماس بگیرید تا بیشتر راهنمایی تون کنم
برای خرید اینترنتی و غیر حضوری بیمه عمر هم اگر تمایل داشتید میتونم براتون انجام بدم - سند بیمه نامه هم براتون به درب منزل به صورت رایگان پست میشه
موفق باشید

abdolrahim
2013-12-12, 21:10
من بعد از بررسی بیمه های عمر شرکت های مختلف و بعد از همکاری با 5 شرکت بیمه ، بیمه پاسارگاد رو انتخاب کردم
پیشنهاد من به شما هم اینه که خودتون اگه تمایل داشتید بررسی هایی رو انجام بدید اما اگه انخابتون چیزی جز بیمه پاسارگاد بود با بنده تماس بگیرید تا بیشتر راهنمایی تون کنم
برای خرید اینترنتی و غیر حضوری بیمه عمر هم اگر تمایل داشتید میتونم براتون انجام بدم - سند بیمه نامه هم براتون به درب منزل به صورت رایگان پست میشه
موفق باشید

از بیمه سامان هم بهتره؟

Reza
2013-12-12, 23:04
از بیمه سامان هم بهتره؟

همه بیمه ها خوب هستن
ما چیزی به نام بهتر در اصل نداریم ، بیمه خودش در اصل موضوع بهتر هست
اما هر شرکتی نقاط ضعف و قوت خودش رو داره و پیشنهاد ما همیشه بررسی بیشتر توسط بیمه گذار هست
اما همیشه میگیم قبل از قطعی کردن انتخابتون به عنوان آخرین مشاور به ما مراجعه کنید ، همین . . .

mahmood2013
2013-12-15, 09:08
موفق باشید

توضیحات لازم رو پ.خ کنید برای بیمه عمر (سایت اینترنتی و هر توضیحات لازم هست ارسال کنید)
این بیمه عمر پاسارگاد که شما گرفتین قابلیت این 12 راز مهمی که جناب topleader گفتن داره ؟
اگر بنده هیچ نوع بیمه ای نباشم نیز به سودم هست این بیمه عمر ؟ (توضیحات تکمیلی رو پ.خ کنید)

sina1808
2013-12-15, 23:34
سلام
من کل تاپیک رو مطالعه نکردم
یکی از دوستان گفته بودند که در اروپا و آمریکا بیمه عمر خیلی پرطرفدار هست و ...
به نظرم دلیلش اینه که مبالغ پرداختی به عنوان بیمه عمر یا هرگونه بیمه ای معاف از مالیات هست
همونطور که میدونید در کشور های خارجی پرداخت مالیات به دولت یه نوع فرهنگ هست ( مثل پرداخت شارژ یک منزل آپارتمانی ) و البته نپرداختن مالیات هم مشکلات بعدی خودش رو داره
این پرداخت مالیات در کشورهای خارجی فقط مختص شرکت ها نیست و هر شخص هم باید بصورت شخصی اقدام به پرداخت مالیاتش کنه
از این رو ملت با پرداخت حق بیمه ، اون بخش از پول رو از پرداخت مالیات معاف میکن و برای خودشون اندوخته ای میسازن برای آینده
و این میشه که محصول و خدمت پرطرفداری هست در خارجه :d
اگر جایی از حرف هام اشتباه هست دوستان اصلاح کنن
نظر دیگرم اینه که سود و برنده داستان بیمه شرکت های بیمه گر هستند که سود کلانی میکنن و یه بخش کوچیکش رو با منت و ناز و ... پس خواهند داد
جای دردناکش اینه که پول و اقساط رو با عزت و احترام ازت بگیرن و اگر جایی خدای نکرده لازم شد پس بدن ................... دیگه خودتون میدونید بیشتر توضیح نمیدم
ممنون