PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میزان حقوق یک فرد تازه کار

Imaco
2013-12-02, 17:59
در جریان مصاحبه‌هایی که داشتم به موارد جالب توجهی برخورد کردم. یک‌بار با شخصی مصاحبه داشتم که تازه دانشگاه را تمام کرده بود و هیچ سابقه کاری نداشت.
فرم استخدامی را مطالعه کردم و اشاره کرده بود که یک زبان برنامه نویسی را بلد هست و میزان حقوق درخواستی را زده بود ۶۰۰ هزار تومان. موضوع مربوط به دو سال پیش است.

تا این عدد را دیدم ترجیح دادم، مثل همیشه مصاحبه نکنم و بلافاصله پرسیدم بر اساس چه معیاری شما به عدد ۶۰۰ هزار تومان رسیدید؟ خیلی سریع جواب داد بر اساس مواردی که بلد هستم. من دوباره گفتم که دوتا ایراد وجود داره اول اینه که مواردی که شما نوشته‌اید بلد هستید را باید بلد باشید و این ویژگی یا برتری خاصی نیست که نسبت به شخص دیگری داشته باشید. مورد دوم این است که شما هیچ سابقه کاری ندارید و این عدد درخواستی برای شخصی که سابقه ندارد معقول نیست. مصاحبه شونده دوباره جواب داد که خوب من رفتم دانشگاه مهندس شدم که درآمد بالا داشته باشم. من ازش بخاطر اومدنش تشکر کردم و مصاحبه تمام شد.

در هر رشته‌ای وقتی قرار است که اولین کار خود را تجربه کنید و فرقی نمی‌کند که چه رشته‌ای و چه کاری باشد، بخواهید در یک شرکت مهندسی کار کنید، کارمند اداری باشید، در بازار کار کنید یا هر شرایط دیگر برای شروع دستمزد کمی دریافت خواهید کرد.این یک قانون در همه جای دنیا است. میزان دستمزد رابطه مستقیم با تجربه و تخصص‌های ویژه دارد. که هر دوی این موارد در طول زمان به دست می‌آید. شما هرچقدر ریسک پذیرتر و مسئولیت پذیر‌تر باشید به خودتان این شانس را می‌دهید که در زمان کمتری تجربه و تخصص ویژه را به دست آورید و درنتیجه درآمد و دستمزدتان را افزایش دهید. این امکان وجود دارد که در مدت سه تا پنج سال یک فرد تازه کار شرایط درآمدی و تجربی خود را متحول کند و همه چیز به نوع نگاه خود فرد به کار وابسته است.

thecoach.ir

پی نوشت :
این مطلب به این دلیل نقل شد چون روزانه با جوانان زیادی ارتباط دارم که در رویاهای خود پول و درامد بدون زحمت و تخصص را جستجو میکنند ! در ادامه دو مصاحبه شغلی جالب که شرح حال اکثر جوانان کشور است ذکر می شود :

مشخصات : زن ، 22 ساله ، مجرد ، فارغ التحصیل رشته حسابداری
شغل مود درخواست : بازاریاب

س : چه مقدار حقوق برای شما مناسب است ؟
ج : 600 هزارتومان

س : برای دریافت این مقدار چه تخصصی دارید ؟ دوره ای ، حرفه ای ، سابقه کار ، تجربه قبلی ؟
ج: هیچ دوره ای نگذرانده ام و سابقه کار ندارم .

س : کار با کامپیوتر چطور ؟ آشنایی دارید ؟
ج : خیر !

س : شما فارغ التحصیل رشته حسابداری هستید . حسابداری بلدید ؟
ج : خیر !

س : 600 هزار تومان در ماه بابت کدام تخصص و فعالیت شما باید پرداخت شود ؟!!!

++++++

مشخصات : زن ، مجرد ، 25 ساله ، فارغ التحصیل رشته کامپیوتر ( نرم افزار )

س : علت ترک شغل قبلی :
ج : پایین بودن حقوق

س : چه تخصصی دارید که احساس میکنید حقوقی دریافتی مناسب نبوده است ؟ به عنوان فارغ التحصیل کامپیوتر ، نصب ویندوز بلدید؟
ج : سیستم خودمون را برادرم انجام میدهد !!!!

پایان مصاحبه

jamal
2013-12-09, 00:05
موارد پی نوشتش خیلی جالب بود، اگر واقعی باشه

اینکه آدم برای یک کاری حتماً باید به معنای واقعی از صفر شروع کنه و انتظار درامد بالا نداشته باشه، کاملاً درسته

ولی نباید به این موضوع هم اشاره نکرد که وضعیت جامعه ما این طور ایجاب میکنه که با این اتفاقات روبرو بشیم...

من واقعاً برای خود متاسفم!

alihosein
2013-12-09, 00:52
ممنون از شما (TopLeader)
واقعا جالب بود و حقیقت داره.
من خودم دانشجوی نرم افزار تهران هستم.وقتی وارد دانشگاه میشیم مثل یه توپ پر از باد میشیم.توقع امون خیلی بالا میره درحالی که واقعا چیز خاصی رو یاد نگرفیم.
و من خودم به این نتیجه رسیدم و مجبور شدم کلاس های بیرون رو شرکت کنم تا بتونم به بازار کار فکنم

h.davoudi
2013-12-09, 01:03
نتیجه گیری:
درصد جوگیر شدن در خانم ها 100%بیشتر از آقایان می باشد.

Imaco
2013-12-09, 01:12
نتیجه گیری:
درصد جوگیر شدن در خانم ها 100%بیشتر از آقایان می باشد.

اتفاقا در این مورد فرقی ندارند . فوق لیسانس الان برام کار میکنه ( اقا ) یک نامه سه خطی رسمی نمیتونه بنویسه ! فقط فوق لیسانس داره مهارت هیچی !
یه اقای دیگه تماس گرفته 34 ساله . میپرسم چی بلدی ؟ تا حالا چی کار کردی ؟ چه مهارتی داری ؟
میگه تا بحال بیکار بودم کار خاصی بلد نیستم .
میگم پس چرا میخوای بازاریاب بشی ؟
میگه : کار سختی نیست که ! یه آلبوم دست میگیرم !
اقا 34 سال خورده و خوابیده حالا میخواد با یه آلبوم متخصص فروش بشه ! و درامد میلیونی داشته باشه !

سـعید
2013-12-11, 13:13
س : علت ترک شغل قبلی :
ج : پایین بودن حقوق

می خوام در این باره کمی بیشتر صحبت کنم .. یکی از مشکلات اکثر ادم های دنیا ( نه فقط ایران ) اینه که برای پول کار می کنن ! یعنی فکر می کنن کاری که انجام میدن یا حتی به فکر خودشون کار خاصی که انجام نمی دن !! فقط به این درد میخوره که حقوق بگیرن . بخاطر همین یه عمر برده این حقوق دریافتی میشن و نمی فهمن چه فرصت هایی رو برای یادگیری از دست دادن . در حالیکه اگر مردم یاد بگیرن که برای یادگیری کار کنند و در زمینه مورد علاقه خودشون برای کسب تجربه و بیشتر کردن بار خودشون کار کنند اینده خوبی در پیش خواهند داشت ..
درباره تحصیلات دانشگاهی متاسفانه اکثر مردم دیدشون اینه که درس بخونن ، در یک اداره یا شرکت نون و اب دار استخدام بشن و نردبان ترقی رو بالا برن !!
به قول رابرت کیوساکی هیچ کدوم نمی خوان مالک این نردبان ترقی باشن و به همین خاطر هم هست که هیچ وقت به این منصب نمی رسن و فقط برده حقوق و دستمزد میشن .
حالا بدترین قسمت ماجرا این هست که همه درامد خود را هم خرج می کنند و مدام زیر بار بدهی های مختلف می روند .. سرمایه گذاری درامد زا را کنار می گذارد و از جیب می خورند ..
این روند در جامعه ما متاسفانه عواقب بدتری هم دارد چون به دلیل دوبرابر بودن نرخ بیکاری در ایران نسبت به استاندارد جهانی متاسفانه همان شغل و کار بخور نمیر هم به سختی پیدا می شود .. پس جوون ها دل به گرفتن مدرک های بی ارزش دانشگاه های ابکی ایران خوش می کنند و فقط مدرک می گیرند و تخصص و یادگیری را کنار می گذارند .

درباره مثال حسابدار که زدید .. یک نمونه جالب را عرض کنم .. خانم جوانی را می شناسم که بعد از پایان تخصیلات در رشته حسابداری ( فوق دپیلم نه لیسانس ! ) در یک شرکت حسابرسی استخدام شد .. با تلاش و علاقه ای که به کار خود داشت و با تحمل سختی های ابندای کار و دستمزد کم به یادگرفتن بیشتر از حقوق گرفن بها داد .... طولی نکشید که بخاطر هوش سرشار خود یکی از بهترین کارمندان شرکت شد ...
امروز یکی از بخش های یک شرکت حسابرسی معتبر زیر دست این جوان 29 ساله می چرخد و بیش از 10 نفر لیسانس و فوق لیسانس زیر دستش کار می کنند .. قطعا درامد خوب و اعتبار خوبی را برای خود دارد .. و فرد معتمد صاحبان شرکت هست ...

نمونه یک خانم جوان را هم عرض کنم که بعد از گرفتن مدرک فوق دیپلم رشته اموزش کودک در یک مهد کودک نزدیک منزل خود استخدام شد و به دلیل خوب نبودن شرایط و عدم رضایت از حقوق دریافتی استعفا داد . ایشان درس را ادامه داد و لیسانس گرفت با توجه به رشته اش باید در اموزش و پرورش استخدام می شد .. طی حدود 2 سال امدن و رفتن و قبول نشدن در ازمون های ( ارزشی و تقوا و .. ) همچنان منتظر جواب مثبت اموزش و پرورش هست . هم اکنون هم دارد در فوق لیسانس همان رشته در یک دانشگاه ادامه تحصیل می دهد ..
به نظر شما ایا این فوق لیسانس اگر دکترایش را هم بگیرد موفق می شود ؟ ایا زمانی را که برای یادگیری و تسلط بر کار از دست داده است قابل جبران هست .. ایا به گرد پای نمونه اول می رسد ؟ باید گفت خیر .. متاسفانه دیدگاه جوانان ما مدرک گراست و تا وقتی این عیب بزرگ را از خود دور نکنند و به یادگرفتن تخصص های مورد علاقه خود نپردازند موفقیت در دسترس نخواهد بود...

پ . ن : ان اموزش و پروشی هم که در استخدام نیرو هایش بجای توجه به رشته های تحصیلی و گرایش به مسایل دیگر ( نیاز به بیان ندارد ! ) فرد جویای کار بیشتر اهمیت می دهد ؛ یکی از مقصران اصلی این مشکلات هست ...

Imaco
2013-12-11, 13:28
مدرگ گرایی معضلی است معضل دیگر اینکه جوان تحصیلکرده ، مدرک را معادل تخصص میداند و انتظار دارد با بالاترین حقوق استخدام !
الان سه هفته است برای گرفتن کارمند پشتیبانی آشنا به ورد و اکسل توی روزنامه اگهی میدم ( هر هفته دو نوبت ) دریغ از اینکه 1 نفر از تماس گیرندگان ورد و اکسل بلد باشد ! برای ساده ترین کارها حاضر به زحمت یادگیری نیستند . (همین افراد تن پرور همه ارکان جهان را متهم میکنند که چرا کار نیست ؟! )

redpayam
2013-12-11, 14:26
پی نوشت بسیار زیبا بود...

Imaco
2014-08-22, 23:37
مدت زیادی از این تاپیک گذشته . از مجموع 350 نفر متقاضی کار کمتر از 10 مورد اشتغال ایجاد شد !
در این مدت از بیسواد تا فوق لیسانس مراجعه کننده داشتم و هنوز معضل اصلی نداشتن تخصص و داشتن توقع !

دوست چاپخونه دارم 4 ماه منتظر برای خانمی فتوشاپ کار با حقوق 900 تومن ! کسی نیست !
از صبح تا شب داد فغان و فریاد کار نیست ! درامد ندارم ! جوونم بیکاره ! دولت کاری نکرد ! مملکت صاحب نداره ! لعنت به این و اون .....

تو این مملکت کار هست ، همت نیست ... تن پروری و بی عاری عادی شده ...

moj1rayaname
2014-08-22, 23:46
خواستم در مورد یه مشکل جامعه بگم دیدم یکی دیگه مهمتره .. خواستم مهمتررو بگم دیدم از اون مهمترم هست و الی آخر
بخدا نزدیک 5 دقیقه درجا زدم توی کادری که پست میدیم .. و دیدم مشکلات انقدر زیاده که ترجیح دادم نگم اصلا

Sa2jaD
2014-08-23, 01:51
مدت زیادی از این تاپیک گذشته . از مجموع 350 نفر متقاضی کار کمتر از 10 مورد اشتغال ایجاد شد !
در این مدت از بیسواد تا فوق لیسانس مراجعه کننده داشتم و هنوز معضل اصلی نداشتن تخصص و داشتن توقع !

دوست چاپخونه دارم 4 ماه منتظر برای خانمی فتوشاپ کار با حقوق 900 تومن ! کسی نیست !
از صبح تا شب داد فغان و فریاد کار نیست ! درامد ندارم ! جوونم بیکاره ! دولت کاری نکرد ! مملکت صاحب نداره ! لعنت به این و اون .....

تو این مملکت کار هست ، همت نیست ... تن پروری و بی عاری عادی شده ...
مشکل اینه این فرصت های مهارت محور فقط برای خانوما ایجاد میشه در صورتی که من سربازی که از ظهر تا شب وقتم ازاده هم میتونم اون راندمان رو بدم
ولی مشکل از جای دیگس ...

Imaco
2014-08-23, 02:29
مشکل اینه این فرصت های مهارت محور فقط برای خانوما ایجاد میشه در صورتی که من سربازی که از ظهر تا شب وقتم ازاده هم میتونم اون راندمان رو بدم
ولی مشکل از جای دیگس ...

فرصت ها برای همه هست و برای مردها بیشتر . مشکل در اینه که زنها با شرایط راحت تر کنار میان . خانم ها بهتر میدونن برای درامد ، مهارت لازمه . بر عکس مردها همیشه به فکر میانبر و پول بدون زحمت .

mortezanovin
2014-08-23, 02:38
فرصت ها برای همه هست و برای مردها بیشتر . مشکل در اینه که زنها با شرایط راحت تر کنار میان . خانم ها بهتر میدونن برای درامد ، مهارت لازمه . بر عکس مردها همیشه به فکر میانبر و پول بدون زحمت .

با این حرفت اصلا موافق نیستم . / وقتی یه مرد میره دنبال کار خرج یه خونه روی دوشش هست خانوادش نگاهشون به دست اونه اما خانم ها که به دنبال کار میرن برای کسب یه پول توجیبی هستند . سنگینی زندگی کمتر روی دوشون هست . و یا به خاطر اینکه بگن از مدرک تحصیلیشون استفاده کردن حاضرن با حقوق و مزایای بسیار کم کار کنند .

Imaco
2014-08-23, 02:51
با این حرفت اصلا موافق نیستم . / وقتی یه مرد میره دنبال کار خرج یه خونه روی دوشش هست خانوادش نگاهشون به دست اونه اما خانم ها که به دنبال کار میرن برای کسب یه پول توجیبی هستند . سنگینی زندگی کمتر روی دوشون هست . و یا به خاطر اینکه بگن از مدرک تحصیلیشون استفاده کردن حاضرن با حقوق و مزایای بسیار کم کار کنند .

موضوع تخصصه . زنها بیشتر از مردها دنبال تخصص هستند . مردها توهم یک شبه پولدار شدن دارن . درس نخونده ، سابقه کار نداره ، کاری بلد نیست و حاضر نمیشه برای یادگیری وقت بزاره ولی درامد میلیون به بالا میخواد !
زنها چون مسئولیت مستقیم مخارج رو دوششون نیست با حقوق کمتر کار میکنند و مردها که مسئولیت و مخارج خانوداده رو دوششونه میخوان بدون زحمت درامد داشته باشن ! فوق لیسانس گرفته هنوز جوهر مدرکش خشک نشده دنبال حقوق میلیونیه ! تخصصش چیه هیچی ! میپرسی اکسل بلدی میگه نه میپرسی تایپ بلدی میگه نه هرچی بپرسید جوابش نه

noroozi
2014-08-23, 04:37
بحث بسیار جالبی رو باز کردین که ازتون ممنونم

ولی یه چیزی رو بگم .... گاهی آدم برای یاد گیری تخصص میره آموزشگاه تا یاد بگیره با کلی زحمت و زور پولش رو جور میکنه و میره اما در آخر چیزی یاد نمیدن یا خیلی وقتها در مورد یه شغلی که اطلاعات کافی نداری اما حس میکنی

استعداد یاد گرفتنش رو داری نمیدونی باید کجا بری یاد بگیریش .... که زمان و پولت الکی از بین نره

جدا ازین حرفا یه ذره خیلی هامون رویاپردازیمون زیاده و دنبال کار زود بازده ایم سخته برامون ذهنمون رو تغییر بدهیم اکثر وقت ها مشکل از ذهنمونه که باهامون کنار نمیاد

Imaco
2014-08-23, 11:26
بحث بسیار جالبی رو باز کردین که ازتون ممنونم

ولی یه چیزی رو بگم .... گاهی آدم برای یاد گیری تخصص میره آموزشگاه تا یاد بگیره با کلی زحمت و زور پولش رو جور میکنه و میره اما در آخر چیزی یاد نمیدن یا خیلی وقتها در مورد یه شغلی که اطلاعات کافی نداری اما حس میکنی

استعداد یاد گرفتنش رو داری نمیدونی باید کجا بری یاد بگیریش .... که زمان و پولت الکی از بین نره

جدا ازین حرفا یه ذره خیلی هامون رویاپردازیمون زیاده و دنبال کار زود بازده ایم سخته برامون ذهنمون رو تغییر بدهیم اکثر وقت ها مشکل از ذهنمونه که باهامون کنار نمیاد

کارمند دفتری داشتم . روز اول حرفش این بود که قبلا کارمند ماموت بوده ( ماموت یکی از بزرگترین شرکتهای ایران با روش مدیریت آلمانیه که همه اسمشو شنیدیم ) کارمند شرکت ماموت انتظار میره اولیه ها رو بلد باشه :
- روزی یک ربع تا نیم ساعت تاخیر در حضور
- تایپ و نامه نگاری در حد بسیار ابتدایی
- یه روز دیدم تو ساعت اداری داره برای دوست پسرش انتخاب واحد میکنه ، چند روز بعد کارای دفتر رو. میز بود دیدم داره با موبایلش بازی میکنه ، اس ام اس که قطار قطار
شما با این فرد چه رفتاری دارید و چقدر تحملش میکنید و آیا این شخص باید بیشتر از 27 سال از عمرش بگذره تا آداب کار یاد بگیره ؟!

- پدر خانواده صبح ساعت 7 میزنه بیرون 8 شب بر میگرده 20 ساتل سابقه کار و تجربه و مهارت داره حقوقش 800 یا 900 تومنه پسر این پدر نه هنری نه تجربه ای تا 11 صبح خوابه انتظار داره براش دعوتنامه بفرستن تشریف ببره سمت مدیر عاملی بانک مرکزی یا مشاور عالی رییس جمهور ماهی چند میلیون حقوق بگیره !

- تو تاکسی راننده میگه صبح تا ساعت 4 بعد از ظهر میرم اداره بعد از اداره تا 10 شب مسافر کشی میکنم . پسرم 27 سالشه براش زن گرفتم نون خورام کمتر بشن الان خرج عروش و نوه م اضافه شده ! حالا محبورم دو شیقت کار کنم !

قویا اعتقاد دارم در این کشور برای همه کار هست و کشور ثروتمندی داریم اگر به همون نسبت آدم اهل کار هم داشته باشیم و بی عاری و تن پروری جاشو به غیرت و مردانگی بده .

BazPardakht.Com
2014-08-23, 12:03
- پدر خانواده صبح ساعت 7 میزنه بیرون 8 شب بر میگرده 20 ساتل سابقه کار و تجربه و مهارت داره حقوقش 800 یا 900 تومنه پسر این پدر نه هنری نه تجربه ای تا 11 صبح خوابه انتظار داره براش دعوتنامه بفرستن تشریف ببره سمت مدیر عاملی بانک مرکزی یا مشاور عالی رییس جمهور ماهی چند میلیون حقوق بگیره !

- تو تاکسی راننده میگه صبح تا ساعت 4 بعد از ظهر میرم اداره بعد از اداره تا 10 شب مسافر کشی میکنم . پسرم 27 سالشه براش زن گرفتم نون خورام کمتر بشن الان خرج عروش و نوه م اضافه شده ! حالا محبورم دو شیقت کار کنم !

قویا اعتقاد دارم در این کشور برای همه کار هست و کشور ثروتمندی داریم اگر به همون نسبت آدم اهل کار هم داشته باشیم و بی عاری و تن پروری جاشو به غیرت و مردانگی بده .

تو مملکت ما کار زیاده ولی کارکن نداریم
تو مملکت ما همه به این فکر هستن که پشت میز بشینن ولی اونم باشه درست و حسابی انجام نمی دن

چند مدت پیش سوار یه ماشین مسافر کشی شخصی شدم و یه کمی بعد حرف از بیکاری و ... شد
من بهش مواردی رو گفتم
حتی بهش گفتم بستگی به خود طرف داره، به قول یه نفر تو خیابونای تهران پول ریختن، مهم اینه که بتونی جمع کنی
منظورش اینه که به هر کاری تو تهران بزنی می تونی موفق باشی باید جربزه کار رو داشته باشی
حالا با تهرانش کاری ندارم، اقا من به این راننده گفتم که چرا از دست فروشی شروع نمی کنی
یه مدتی هست که چند تا ماشین مدل بالا، لباس میارن تو یه منطقه شلوغ البته زمانی که هوا تاریک میشه میان و سدمعبر هم نیست که گیر بدن
همین طوری داشتم براش توضیح می دادم که بهترین درآمد رو دارن و کلی هم هر روز مشتری براشون میاد و حتی ماشینی که لباس میارن (سانتافه) است
سرتون رو درد نیارم همه ی اینارو گفتم تا رسیدم به مقصد، خیلی راحت برگشت بهم گفت من با همین رانندگی راحترم، اصلا به کلاس کاری من نمیاد که دست فروش باشم، اصلا من نمی تونم انجام بدم
اقا مارو می گی همین طوری حاج و واج موندیم

وقتی کار باشه ولی خود طرف دوست نداره انجام بده ، این اقا فکر می کنه کاری گیرش میاد که یه شبه ره 100 ساله رو میره سخت در اشتباهه

مگه ما دست فروشی نکردیم، کسی که بخواد قدر کار رو بدونه هر کاری که براش فراهم می شه یا فرصتش پیش میاد رو باید انجام بده

در هر صورت هر کاری آدم کارکن می خواد نه آدم ... ..... که کار معمولی رو عار بدونه همینه که می گن بیکار زیاده ولی نمی گن کار کن نیست

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

اقا مرتضی;
یه زمونی بود که مرد خونه تنهایی می رفت سر کار و خرج خونه ور می داد
الان خیلی ها زن و شوهر با هم می رن سر کار تا خرج زندگی یا به اصطلاح خرج یه بچه تو خونرو در بیارن

shak
2014-08-23, 12:18
چون كار دست فروشي هست و درآمد داره به اين معنيه كه تو اين مملكت كار هست و كاركن نيست؟! i-)
ببخشيد ولي بعضي ها انگار اصلا تو اين جامعه زندگي نميكنند. من خودم تو پاساژ علائدين با كسي شريك بودم چهارسال پيش براي آوردن لوازم جانبي از انبار و تميز كردن مغازه آگهي استخدام داديم تو همشهري با ماهي 200 هزار تومن حقوق ! از صبح تا شب خانم و آقا با هر سني انقدر زنگ ميزدند كه خودمون خجالت ميكشيديم بهشون چي بگيم چون يك نفر فقط ميخواستيم.
ايكاش واقعا انقدر مملكت ما اينطور كه دوستان ميگن گل و بلبل بود و همه جا كار بود و فقط تخصص نبود! عزيز من شماها اينطور فكر ميكنيد كه وضع مملكت ما اينه.
خيلي از همكارهاي ما كه دنبال خانم منشي ميگردن و پشت شيشه مغازه هاشون نوشتن به منشي خانم نيازمنديم به شوخي به همديگه ميگن منشي صندوق دار ميخوام! اي بابا ... چي بگم ، اين تاپيكتون واقعا خنده داره.
تو اين كشور تخصص مهم نيست ، چيزاي ديگه مهمه.

BazPardakht.Com
2014-08-23, 12:23
چون كار دست فروشي هست و درآمد داره به اين معنيه كه تو اين مملكت كار هست و كاركن نيست؟! i-)
ببخشيد ولي بعضي ها انگار اصلا تو اين جامعه زندگي نميكنند. من خودم تو پاساژ علائدين با كسي شريك بودم چهارسال پيش براي آوردن لوازم جانبي از انبار و تميز كردن مغازه آگهي استخدام داديم تو همشهري با ماهي 200 هزار تومن حقوق ! از صبح تا شب خانم و آقا با هر سني انقدر زنگ ميزدند كه خودمون خجالت ميكشيديم بهشون چي بگيم چون يك نفر فقط ميخواستيم.
ايكاش واقعا انقدر مملكت ما اينطور كه دوستان ميگن گل و بلبل بود و همه جا كار بود و فقط تخصص نبود! عزيز من شماها اينطور فكر ميكنيد كه وضع مملكت ما اينه.
خيلي از همكارهاي ما كه دنبال خانم منشي ميگردن و پشت شيشه مغازه هاشون نوشتن به منشي خانم نيازمنديم به شوخي به همديگه ميگن منشي صندوق دار ميخوام! اي بابا ... چي بگم ، اين تاپيكتون واقعا خنده داره.

دوست عزیز
شما اصلا متوجه تاپیک نشدید
بحث سر اینه که کسی که تازه از دانشگاه اومده و دنبال کاره
کسی که هیچ تجربه کاری نداره
کی که تا الان هیچ کاری انجام نداده

حرف دوستان سر تخصص هست
بنده هم که پیشنهاد دادم برای تجربه کار و عار ندونستن کار بود و بتونه یه سرمایه ای جم کنه که بتونه کاری که خودش دوست داره راه بندازه
تازه تو مملکت ما کی سرجاشه که طرف تحصیل کرده یا مهندس یا دکتر بخواد سر جاش باشه

Imaco
2014-08-23, 12:24

اون طراح که مثا زدم ماهی 900 تومن و 4 ماه داره اگهی میده کار نیست ؟
شما انتظار دارید کسی که هیچ هنری نداره غیر از دست فروشی و مسافرکشی نصیبش بشه ؟!
برای طراحی سایت زنگ زدم به شخصی نوبت برام زد 6 ماه بعد ! این آقا اگر تخصص نداشت سرش اینقدر شلوغ بود ؟
پسر عموی خودم اسم نمیبرم همتون میشناسیدش و مشتریش هستید درسشو نیمه کار گذاشت رفت دنبال تخصص . الان مایه سربلندی خودش و خانواده و همه ماست . این آدم میتونست بخوابه تا ظهر بعد بگه کو کار ؟!!!

shak
2014-08-23, 12:56
حق با شماست

alinonor
2014-08-23, 13:00
دیدم که همه ی دوستان دق و دلی هاش رو دارن توی این تایپیک خالی میکنن
گفتم ما هم یه چیزی گفته باشیم :d
دیپلمم رو تازه گرفتم و 17 سالمه ، از 13 سالگی که با نت آشنا شدم و پول هنگفتی واسه اینترنت هوشمند دیال آپ خرج کردم تا تونستم یه چیزایی از اینترنت یاد بگیرم
توی این سه چهار سال که توی نت هستم از طراحی قالب psd و بنر ، هدر و... کد نویسی قالب ، وُِرد ، پاورپوینت ، فتوشاپ ، ویژوال بیسیک و .....
یاد گرفتم و توی مدرسه و محله برای خودم اسم و رسمی بهم زدم ، تا اینکه بعد از فارخ تحصیلی رفتم دنبال کار ، به قول معروف ما هم جز کسایی شدیم که روزنامه ورق میزدیم
دنبال یه کار منشی گری بودم که بتونم هم به سایتم برسم هم به کارهایی که تو شرکت بهم داده میشه ، دریغ از اینکه از 100 منشی که وجود داشت 90 تاشون منشی خانم صندوق دار میخواستند :d
اون ده تای باقی مونده هم یا به سنم گیر میدادن یا به مسیرم
یکی میگفت زیر 18 قبول نمیکنیم ، یکی میگفت کارت ملی نداری ، یکی میگفت مهر مدرکت هنوز خشک نشده ، یکی میگفت مسیرت دوره
هر کسی یه جوری ما رو دور زد ، آخرش هم به این نتیجه رسیدم که مثل سال های گذشته که سه ماه تابستون میرفتم کارگری ، بعد از فارخ تحصیلی هم باید برم کارگری ...

fariborz2
2014-08-23, 13:20
کار برا همه هست ولی کسی که تن بکار بده کمه مخصوصا تو تهران همه میخوان یه شبه مدیرعامل بشن
الان خود من برا رفیقم که هیچ تخصصی نداره کار جورکرده بودم ماهی900تومن بره فروشندگی فرش تازه باپورسانت یه جای باکلاس ساعت کاریشم مناسب بود
برگشته میگه من از خوابم بزنم برم فروشندگی؟اونم ماهی900؟حداقل باید 1.5بده من دارم ازخوابم میزنم میرم سرکار

اما من خودم ازصفر همه چیو شروع کردم از شغلی که اینجا نمیتونم بگم اما به مرور زمان تجربه و پول و تخصص به دست اوردم و الان خدارو شکر وضعم خوبه و شغل خوبی دارم اما بازهم درحال پیشرفتم و نسبت به رفیقای خودم و دوستان یه سر و گردن بالاترم و این وضعی رو که الان دارم مدیون اون سختیایی هستم که کشیدم

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

دیدم که همه ی دوستان دق و دلی هاش رو دارن توی این تایپیک خالی میکنن
گفتم ما هم یه چیزی گفته باشیم :d
دیپلمم رو تازه گرفتم و 17 سالمه ، از 13 سالگی که با نت آشنا شدم و پول هنگفتی واسه اینترنت هوشمند دیال آپ خرج کردم تا تونستم یه چیزایی از اینترنت یاد بگیرم
توی این سه چهار سال که توی نت هستم از طراحی قالب psd و بنر ، هدر و... کد نویسی قالب ، وُِرد ، پاورپوینت ، فتوشاپ ، ویژوال بیسیک و .....
یاد گرفتم و توی مدرسه و محله برای خودم اسم و رسمی بهم زدم ، تا اینکه بعد از فارخ تحصیلی رفتم دنبال کار ، به قول معروف ما هم جز کسایی شدیم که روزنامه ورق میزدیم
دنبال یه کار منشی گری بودم که بتونم هم به سایتم برسم هم به کارهایی که تو شرکت بهم داده میشه ، دریغ از اینکه از 100 منشی که وجود داشت 90 تاشون منشی خانم صندوق دار میخواستند :d
اون ده تای باقی مونده هم یا به سنم گیر میدادن یا به مسیرم
یکی میگفت زیر 18 قبول نمیکنیم ، یکی میگفت کارت ملی نداری ، یکی میگفت مهر مدرکت هنوز خشک نشده ، یکی میگفت مسیرت دوره
هر کسی یه جوری ما رو دور زد ، آخرش هم به این نتیجه رسیدم که مثل سال های گذشته که سه ماه تابستون میرفتم کارگری ، بعد از فارخ تحصیلی هم باید برم کارگری ...

شما اگه طراحی سایت کاملا بلد باشی توهمون روزنامه تبلیغ میکردی مشتری زیادی میومد پیشت

nicholasman206
2014-08-23, 13:57
کار برا همه هست ولی کسی که تن بکار بده کمه مخصوصا تو تهران همه میخوان یه شبه مدیرعامل بشن

تو مملکت ما کار زیاده ولی کارکن نداریم
تو مملکت ما همه به این فکر هستن که پشت میز بشینن ولی اونم باشه درست و حسابی انجام نمی دن
نه با این حرفتون موافق نیستم. درسته که یکی از مشکلات جامعه ما اینه که قشر تحصیل کرده بیکار خیلی بیشتر داریم و کمتر میشه از این قشر توقع داشت که برن دستفروشی کنن تا به جایی برسن. اما در کل توی مملکت ما آمار بیکاری زیاده و بخشیش بخاطر کم بودن کار هست. هرسال تقریبا یک میلیون نفر جوون به نیروی کار اضافه میشه درحالی که در 8 سال گذشته هر سال 20.000 نیروی کار استخدام شدن، تازه دولت جدید میگه اون امار اشتباهه و ما ریزشمون بیشتر از استخداممون بوده.
البته قبول دارم حتی توی این شررایط هم میشه کار کرد و به جاهای بزرگ رسید، اما اینکه بخوایم حرف وزیر آقای احمدی نژاد رو بزنیم(گفته بود تو کشور ما بیکار وجود ندره و اونایی هم که بیکارن حال کار ندارن) اشتباه هست. تازه نباید از شرایط نابسامان کشورهم بگذریم، اینکه رشد اقتصادی منفی هست یعنی بطور متوسط شرکت ها در حال ضرر و تعدیل نیرو هستن(آمار خود ایران"70 درصد کارخانه های ایران یا ورشکست شدن و یا با ظرفیت کمتر از نصف مشغول به کارن)
اما این یک میلیون نیروی کاری که در سال اضافه میشن، چند دسته هستن. 1- افرادی که به خارج کشور میرن که توی چند سال اخیر خیلی زیاد شدن
2- افرادی که سعی میکنن استخدام بشن توی شرکت های دولتی و خصوصی که موقع استخدام باید توقعاتشون رو به حداقل برسونن تا بتونن بین تعداد زیادی متقاضی و رقابت بالا موفق بشن
3- افردای که سعی میکنن خودشون کارآفرین باشن و کاری رو شروع کنن، که باز بخاطر رقابت زیاد و رشد اقتصادی منفی، خیلی از اونها موفق نمیشن.
البته همون طور که گفتم، حتی در شرایط الان هم میشه به جاهای بزرگ رسید اما به معنی این نیست که همه ی مردم رو زیر سوال ببریم

Imaco
2014-08-23, 14:11
نه با این حرفتون موافق نیستم. درسته که یکی از مشکلات جامعه ما اینه که قشر تحصیل کرده بیکار خیلی بیشتر داریم و کمتر میشه از این قشر توقع داشت که برن دستفروشی کنن تا به جایی برسن. اما در کل توی مملکت ما آمار بیکاری زیاده و بخشیش بخاطر کم بودن کار هست. هرسال تقریبا یک میلیون نفر جوون به نیروی کار اضافه میشه درحالی که در 8 سال گذشته هر سال 20.000 نیروی کار استخدام شدن، تازه دولت جدید میگه اون امار اشتباهه و ما ریزشمون بیشتر از استخداممون بوده.
البته قبول دارم حتی توی این شررایط هم میشه کار کرد و به جاهای بزرگ رسید، اما اینکه بخوایم حرف وزیر آقای احمدی نژاد رو بزنیم(گفته بود تو کشور ما بیکار وجود ندره و اونایی هم که بیکارن حال کار ندارن) اشتباه هست. تازه نباید از شرایط نابسامان کشورهم بگذریم، اینکه رشد اقتصادی منفی هست یعنی بطور متوسط شرکت ها در حال ضرر و تعدیل نیرو هستن(آمار خود ایران"70 درصد کارخانه های ایران یا ورشکست شدن و یا با ظرفیت کمتر از نصف مشغول به کارن)
اما این یک میلیون نیروی کاری که در سال اضافه میشن، چند دسته هستن. 1- افرادی که به خارج کشور میرن که توی چند سال اخیر خیلی زیاد شدن
2- افرادی که سعی میکنن استخدام بشن توی شرکت های دولتی و خصوصی که موقع استخدام باید توقعاتشون رو به حداقل برسونن تا بتونن بین تعداد زیادی متقاضی و رقابت بالا موفق بشن
3- افردای که سعی میکنن خودشون کارآفرین باشن و کاری رو شروع کنن، که باز بخاطر رقابت زیاد و رشد اقتصادی منفی، خیلی از اونها موفق نمیشن.
البته همون طور که گفتم، حتی در شرایط الان هم میشه به جاهای بزرگ رسید اما به معنی این نیست که همه ی مردم رو زیر سوال ببریم

یک روی سکه همینه که شما توضیح دادید . (از ماردی که برای خودم پیش اومده مثال میزنم )
- روی دومش اون فارغ التصیل کامپیوتره که ویندوز نمیتونه عوض کنه
- فارغ التحصیل معماری که بلد نیست اتوکد نصب کنه کار کردن بماند
- فارغ التحصیل حسابداری که حسابداری بلد نیست
-و....
350 مورد فرم پر شده از فارغ التحصیل های بیکار دارم که وقتی پرسیدم چی بلدید هیچ تجربه و مهارتی نداشتند !
این افراد چرا نباید بیکار باشن و به چه علت باید توقع درامد داشته باشند؟!

در این کشور هیچ تحصیلکرده ای که تخصص داشته باشه بیکار نیست . اونایی که بیکارن یا تخصص ندارن یا حال کار کردن ندارن

nicholasman206
2014-08-23, 14:41
یک روی سکه همینه که شما توضیح دادید . (از ماردی که برای خودم پیش اومده مثال میزنم )
- فارغ التحصیل مهماری که بلد نیست اتوکد نصب کنه کار کردن بماند
- فارغ اتحصیل حسابداری که حسابداری بلد نیست
-و....
350 مورد فرم پر شده از فارغ التحصیل های بیکار دارم که وقتی پرسیدم چی بلدید هیچ تجربه و مهارتی نداشتند !

در این کشور هیچ تحصیلکرده ای که تخصص داشته باشه بیکار نیست . اونایی که بیکارن یا تخصص ندارن یا حال کار کردن ندارن
بستگی به خیلی عوامل داره، من حداقل 2000 مصاحبه کاری داشتم، درسته بعضی از افراد توقعاتشون بالاست، اما بعضی دیگه ممکنه حتی پایین تر از اون چیزی باشه که شما درنظر دارین(به همین دلیل من یه قسمت حقوق پیشنهادی توی فرم ثبت نام گذاشتم تا نظرشونو بدونم). بعضی ها ممکنه شرایط کار رو به هر دلیلی نپسندد(بحث قیمت و یا تخصص نیست)، همونطور که شما ممکنه شرایط یه نفر رو به هر دلیلی نپسندید(جدای قیمت و یا تخصص).
موردی که شما بهش اشاره نکردین "آموزش کارمند" هست. شما میتویند با استخدام افرادی که زمینه ی این کار رو دارن و میشه روشون سرمایه گذاری کرد، اونها رو اموزش بدین. این مورد خیلی واسه من مهمه و به خود کارمندهام هم میگم. این که یه نفر کجاست واسه من اهمیت کمتری داره تا اینکه به کجا میخواد برسه. اگه یه نفر هر روز به فکر این باشه که کارشو بهتر کنه، حتی1% هم در روز بهتر کنه کارشو، بعد از یک سال میشه 300%.
البته باز برحسب تجربه، این مورد بستگی به خود کارمند داره و باز از اون مهم تر با کارفرما، کارفرما میتونه ایجاد انگیزه کنه واسه کارمنداش و یا ازشون کار بخواد.

sunflower1
2014-08-23, 14:44
- فارغ التحصیل مهماری که بلد نیست اتوکد نصب کنه کار کردن بماند
- فارغ اتحصیل حسابداری که حسابداری بلد نیست
-و....

داداش من ی سوال دارم ازتون

من لیسانس الکترونیک
تسلط کامل دارم رو فتوشاپ
برنامه نویسی برای انواع میکرو avr جهت ساخت پروژه های مختلف الکترونیکی
تسلط کامل روی نرم افزار ورد - اکسل - پاورپوینت و ...
و همچنین توانایی ساخت انیمیشن های فلش
و ....

اما یک پسرم نه دختر!
با این توانایی هام شما میتونید منو استخدام کنید ؟
والا ما هرکی رو دیدم میگه ما دنبال دختر برای استخدام هستیم !
یعنی حاضره دختر استخدام کنه با حقوق ماهی 600 تومان ولی منه پسر رو با حقوق حتی کمتر هم استخدام نکنه
چیکار باید کرد با این وضع؟

Imaco
2014-08-23, 14:59
داداش من ی سوال دارم ازتون

من لیسانس الکترونیک
تسلط کامل دارم رو فتوشاپ
برنامه نویسی برای انواع میکرو avr جهت ساخت پروژه های مختلف الکترونیکی
تسلط کامل روی نرم افزار ورد - اکسل - پاورپوینت و ...
و همچنین توانایی ساخت انیمیشن های فلش
و ....

اما یک پسرم نه دختر!
با این توانایی هام شما میتونید منو استخدام کنید ؟
والا ما هرکی رو دیدم میگه ما دنبال دختر برای استخدام هستیم !
یعنی حاضره دختر استخدام کنه با حقوق ماهی 600 تومان ولی منه پسر رو با حقوق حتی کمتر هم استخدام نکنه
چیکار باید کرد با این وضع؟

موضوع پسر و دختر نیست.
تو همین انجمن دانش آموز دبیرستانی داریم با فتوشاپ بنر طراحی میکنه . بعضی وقتها سرش اونقدر شلوغه کار نمیگیره . اینا کمترین کارهای قابل انجامه که با تلاش و هنر ازش پول در میاد.
تو هر شهری زندگی کنید چاپخونه ای هست که به طراح خوب نیاز داره ( انواع چاپ کاغذی و بنری و تابلو و... )
برای الکترونیک که تخصصم نیست همینقدر مقال میزنم دوستی سراغ دارم هر چی گشت کار دولتی و پشت میز نشینی پیدا نکرد الان نصاب دوربین مدار بسته است و چند نفر براش کار میکنن.
کار نشد، نداریم هر کسی در هر زمینه ای راهی براش هست.

mohammadjavad
2014-08-23, 21:46
یکی رو میشناسم
که افغانی هست. 17 سال سن داره
توی کار بنایی و کاشی کاری هست ( همرا با برادر 13 ساله اش )
الان روزی 150-200 در میارن. جالب اینجاست که طرف کارگر نیست. اوستا هست.
روزی حداقال 150-200 هزارتومان در میارن.

کارش هم از اوستاهای ابرانی بهتر هست

همین امروز از سایت 8 صبح تا 7 بعد از ظهر یکسره کار میکردن.

خداییش اینا کارکنن.

به قول دوستان الان جوان های ایرانی تا لنگه ی ظهر خواب هستن.
اونوقت اوستای 17 ساله ی افغانی روزی 200 تومن در میاره

yazdiran
2014-08-23, 23:02
سلام
اينا رو خوندم،نظرات جالبي هست.
تو متنهاي نوشته شده ميشه برخي توقعات، رو لمس كرد،به جا و نابجا #:-s
كلي حرف دارم كه مجالش نيست و در حوصله دوستان هم نيست

اونايي كه با افراد مختلف جوياي كار مصاحبه كردند ميتونند درك كنند جووناي ما چي دارند و چي ميخوان!
خيلي وقتها طرف خودش عامل اصلي بيكاريش هست.

طرف اومده،بيكاره،زن عقدي داره،سواد زير ديپلم،داراي موتور سيكلت سوزوكي قديمي:(شغل استخدامي:اوپراتور ماشين آلات در يك شركت معتبر،كار ب صورت شيفتي) تند تند مينويسم كه برسم تمومش كنم،ممكنه ايراداتي باشه كه عذر ميخوام

چه كاري بلدي؟
كار خاصي بلد نيستم.درسم كه تموم شد يه مدت بيكار بودم و بعدش رفتم سربازي. الانم دوساله عقديم

چرا ميخواي كاركني؟
ميخوام مراسم بگيريم بريم سرخونه زندگي مون،گفتم بيام يه كاري پيدا كنم.درامدي داشته باشم،دوساله عقديم،فشار روم هست:(

چرا اومدي اينجا؟
توشهر خودمون كار گير نمياد!

خوب با شرايط كاري موافقي؟
كمي مكث و نگاه ب پرسشنامه استخدامي....
خوب اگه جمعه ها تعطيل باشه بهتره

شما ك شيفتي هستيد ميتوني با يكي ديگه جابجا كني
نه خوب هرجمعه تعطيل باشه بهتره

شما كه كسي رو نداري تو اين شهر،خوب بچسب ب كار.اضافه كاري و ... تا زودتر بتوني بري سرخونه زندگيت
درسته اما استراحت و تعطيلي هم لازمه ديگه،روزي 8ساعت كاره

ديگه چي؟حقوق و... همه چي خوبه؟
بله

اما يه نكته ، شما بايد بيايد به خيابون اصلي(حدود 500متر)،سرويس اونجا مياد.يكي دو دقيقه زودتر اونجا باشيد
خوب ميشه كمي كه مونده برسه تك زنگ بزنه من بيام سرخيابون معطل نشم؟
و ...
شما نظرتون چيه؟
خواهشا سرتون رو نكوبونيد ب ديوار
از اينا تو مصاحبه ها زياد ميان.اين يه نمونه بود.اگه دانشگاه رفته بود ....

دوستان؛
تحصيلات مهمه
هنر و تخصص مهمه
تجربه مهمه(اين با بالايي فرق فوكوله)
تو برخي كارا قد مهمه
تو برخي كارا جثه و هيكل مهمه
خانواده موثره
نيازها موثره
فرهنگ و ادب موثره و مهمه
توقعات مهمه
علاقه بسيار مهمه
آي كيو مهمه

موفق باشيد

fmmajd
2014-08-23, 23:28
بعضی تجربیاتی که دوستان مطرح کردن واقعا جالب بود :d
منم عقیده دارم کسی که اهل کاره بیکار نمیمونه.تو دانشگاه ما بعضی وقتا یه آگهی میدن میگن یکی میخوایم که فلان کار خیلی ساده رو بتونه انجام بده.بعد میبینی چندماه این آگهیه مونده و وقتی میپرسیم میگن هنوز پیدا نکردیم:|
من خودم چندتا چیز کوچیک بلدم گذاشتم تو حامیکار، ماهی یه دونه دعوت به همکاری میاد واسم.(البته من رد میکنما.چون میگم اونی که میاد سراغ من حتما اوضاعش خیلی خرابه :d)
درباره شرایط خانم ها و آقایون هم به نظر من خانوما وضعشون فقط یه خورده بهتره، اونم بعضیاشون. الان دختراهم دنبال اینن که زندگیشونو بسازن.چون یا مجرد میمونن که باید خرجشونو خودشون بدن.یا متاهل میشن که خب باید به مخارج خانواده کمک کنن دیگه.الان که نمیشه یه نفر فقط خرجی بده.
--------------------------------------------------------------
یادمون باشه جوونی وقت یادگیریه.منی که 21 سالمه گرچه دلم میخواد پولدار شم ولی اولویت اولم الان یادگرفتن و تجربه کردن چیزای مختلفه.به قول استادم باید ماجراجویی کنیم.ایشالا یکی دوسال دیگه میرم تو نخ پول دراوردن.توصیه ام اینه شما هم اینکارو بکنید.در جریان ماجراجوییهام خیلی چیزا یاد گرفتم.خیلی تجربه ها کسب کردم.خیی لینکا پیدا کردم. و مطمئنم وقتی بخوام دیگه جدی برم تو بازار کار، بیکار نمیونم.البته خب سن بالاترا بیشتر میدونن.این پیشنهاد من بود.

sunflower1
2014-08-23, 23:57
موضوع پسر و دختر نیست.
تو همین انجمن دانش آموز دبیرستانی داریم با فتوشاپ بنر طراحی میکنه . بعضی وقتها سرش اونقدر شلوغه کار نمیگیره . اینا کمترین کارهای قابل انجامه که با تلاش و هنر ازش پول در میاد.
تو هر شهری زندگی کنید چاپخونه ای هست که به طراح خوب نیاز داره ( انواع چاپ کاغذی و بنری و تابلو و... )
برای الکترونیک که تخصصم نیست همینقدر مقال میزنم دوستی سراغ دارم هر چی گشت کار دولتی و پشت میز نشینی پیدا نکرد الان نصاب دوربین مدار بسته است و چند نفر براش کار میکنن.
کار نشد، نداریم هر کسی در هر زمینه ای راهی براش هست.

بله چاپ خونه توو شهر هست ولی اکثرا دنبال استخدام یک خانم هستن
کار طراحی بنر هم من تا قبل فارغ التحصیلیم انجام میدادم و سرم هم شلوغ بود و هنوز هم انجام میدم اما نمیشه به عنوان یک شغل بهش نگاه کرد چون الان دیگه هر دانش آموزی به قول شما سعی در کار کردن با فتوشاپ و طراحی بنر داره و دیگه نمیشه به عنوان یک شغل مطمئین روش حساب کرد

بله میدونم الکترونیک خودش تخصص نیست ولی ما هم دوره های نصب دوربین مدار بسته و تعمیرات گوشی و ... رو گذروندیم اما متاسفانه کاری نیست که با این تخصص برم اونجا کار کنم
و چاره کار فقط اینه که به قول شما خودم یک مغازه یا شرکتی ایجاد کنم و به انجام کارهای الکترونیکی بپردازم که متاسفانه دستم خالیه و برای شروع بودجه ندارم و مجبورم یک جایی رو پیدا کنم که اول سرمایه جذب کنم

Imaco
2014-08-24, 00:33
کار طراحی بنر هم من تا قبل فارغ التحصیلیم انجام میدادم و سرم هم شلوغ بود و هنوز هم انجام میدم اما نمیشه به عنوان یک شغل بهش نگاه کرد چون الان دیگه هر دانش آموزی به قول شما سعی در کار کردن با فتوشاپ و طراحی بنر داره و دیگه نمیشه به عنوان یک شغل مطمئین روش حساب کرد

بله میدونم الکترونیک خودش تخصص نیست ولی ما هم دوره های نصب دوربین مدار بسته و تعمیرات گوشی و ... رو گذروندیم اما متاسفانه کاری نیست که با این تخصص برم اونجا کار کنم
و چاره کار فقط اینه که به قول شما خودم یک مغازه یا شرکتی ایجاد کنم و به انجام کارهای الکترونیکی بپردازم که متاسفانه دستم خالیه و برای شروع بودجه ندارم و مجبورم یک جایی رو پیدا کنم که اول سرمایه جذب کنم

نصب دوربین سرمایه نمیخواد . اون دوست هیچی نداشت . پول کرایه شو قرض میگرفت . الان خودش اکیب نصب داره. ماشین و زندگی خوب . میتونست دست رو دست بزاره بگه من که سرمایه ندارم ! کار که نیست اگرم باشه دایمی نیست ...
در مورد فتوشاپ با شرکتهای طراحی وب همکاری کنید psd بزنید . اگر منتظر اتفاقی خاصی هستید انتظارتون بیهوده است .اون اتفاق همت شماست .

BazPardakht.Com
2014-08-24, 16:29

اگه شخص کارکن باشه بدون سرمایه یعنی با هیچ برای خودش سرمایه درست می کنه
نمونش خودم از هیچ کار راه انداختم
چند سال پیش از خدمت اومده بود و بیکار بودم رفتم پیش داداشم 4 ماه توی بوتیک فروشی شاگردی کردم و پولامو جمع کردم یه لپ تاپ برای خودم خریدم و 1 سال بعدش برای یکی از دوستان یه قالب سایت طراحی کردم و همون طراحی قالب که 250 هزار تومن بود شد سرمایه کارم و ...
پس شما خیلی بالا بالاهارو دارید نگاه می کنید
اگه همت کنید به همه جا می رسی
فقط توقعت و کم کن ببین تمام چیزا درست میشن

novinmech
2014-08-27, 21:00
سلام
اينا رو خوندم،نظرات جالبي هست.
تو متنهاي نوشته شده ميشه برخي توقعات، رو لمس كرد،به جا و نابجا #:-s
كلي حرف دارم كه مجالش نيست و در حوصله دوستان هم نيست

اونايي كه با افراد مختلف جوياي كار مصاحبه كردند ميتونند درك كنند جووناي ما چي دارند و چي ميخوان!
خيلي وقتها طرف خودش عامل اصلي بيكاريش هست.

طرف اومده،بيكاره،زن عقدي داره،سواد زير ديپلم،داراي موتور سيكلت سوزوكي قديمي:(شغل استخدامي:اوپراتور ماشين آلات در يك شركت معتبر،كار ب صورت شيفتي) تند تند مينويسم كه برسم تمومش كنم،ممكنه ايراداتي باشه كه عذر ميخوام

چه كاري بلدي؟
كار خاصي بلد نيستم.درسم كه تموم شد يه مدت بيكار بودم و بعدش رفتم سربازي. الانم دوساله عقديم

چرا ميخواي كاركني؟
ميخوام مراسم بگيريم بريم سرخونه زندگي مون،گفتم بيام يه كاري پيدا كنم.درامدي داشته باشم،دوساله عقديم،فشار روم هست:(

چرا اومدي اينجا؟
توشهر خودمون كار گير نمياد!

خوب با شرايط كاري موافقي؟
كمي مكث و نگاه ب پرسشنامه استخدامي....
خوب اگه جمعه ها تعطيل باشه بهتره

شما ك شيفتي هستيد ميتوني با يكي ديگه جابجا كني
نه خوب هرجمعه تعطيل باشه بهتره

شما كه كسي رو نداري تو اين شهر،خوب بچسب ب كار.اضافه كاري و ... تا زودتر بتوني بري سرخونه زندگيت
درسته اما استراحت و تعطيلي هم لازمه ديگه،روزي 8ساعت كاره

ديگه چي؟حقوق و... همه چي خوبه؟
بله

اما يه نكته ، شما بايد بيايد به خيابون اصلي(حدود 500متر)،سرويس اونجا مياد.يكي دو دقيقه زودتر اونجا باشيد
خوب ميشه كمي كه مونده برسه تك زنگ بزنه من بيام سرخيابون معطل نشم؟
و ...
شما نظرتون چيه؟
خواهشا سرتون رو نكوبونيد ب ديوار
از اينا تو مصاحبه ها زياد ميان.اين يه نمونه بود.اگه دانشگاه رفته بود ....

دوستان؛
تحصيلات مهمه
هنر و تخصص مهمه
تجربه مهمه(اين با بالايي فرق فوكوله)
تو برخي كارا قد مهمه
تو برخي كارا جثه و هيكل مهمه
خانواده موثره
نيازها موثره
فرهنگ و ادب موثره و مهمه
توقعات مهمه
علاقه بسيار مهمه
آي كيو مهمه

موفق باشيد

شما اینو گفتید، حالا این یکی رو از من بشنوید:
مورد داشتیم طرف برای آگهی استخدام زنگ زده بود، بعد از اینکه شرایط کار و ... بهش توضیح دادم برگشته میگه اگه منو 100 در 100 استخدام می کنین بیام مصاحبه! چون الان هوا گرمه الکی تا اونجا نیام! یعنی اعتماد به نفس بعضیا در حد پورشه پانامورا به بالاست!

neshoone
2014-10-22, 04:40
آقا چرا راه دور میرین؟
خود من با اینکه ۲۳ سالمه درسمو ول کردم
دیپلم برق صنعتی گرفتم و بیخیال درس شدم
رفتم دنبال کار،از خراسان شمالی اومدم تهران ۴ سال فقط شاگردی این و اون رو کردم ، با روزی ۲هزار تومن شروع کردم ک کار رو یاد بگیرم ، حتی بوده وقتایی ک کارنبوده رفتم کارگری و تمیزکردن خونه مردم و ....
اما خداروشکر الان واسه خودم کار برق میگیرم و کار میکنم و حداقل روزی ک درآمد نداشته باشم بالای ۲۰۰ تومن دارم
درحال حاضر هم تو کارخونه ال جی مشغول کار برق هستم