PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : این ایده آیا میگیره به نظرتون

sam127
2013-12-16, 01:01
سلام بچه ها میخوام تا عید با پسر خالم یه پیتزا فروشی افتتاح کنیم چند تا کار را میخوایم انجام بدیم میخواستم نظر شماها را هم بدونم که آیا انجام این ایده ها میتونه در موفقیت آمیز بودن پیتزا فروشیمون موثر باشه یا خیر درضمن فعلا مغازه نگرفتیم ولی خب یه جای خوبی اجاره میکنیم مشکل مالی نداریم به نظرتون بعد از اجاره مغازه در یه جای نرمال اجرای این کارها در مغازه تا چه حد میتونه موثر باشه در ضمن پسر خالم پیتزا زن حرفه ای هستش منم تا حدی ساندویچ زن هستم

1 : آشپزخونمون کاملا جلوی دید مشتری باشه که مشتری ببینه داره غذاش چجوری درست میشه ( مزایا و معایبش را بگید)

2 : از مواد صد در صد درجه یک استفاده میکنیم ( مزایا و معایبش را بگید)

3 : قیمت را متوسط میگیریم شیش ماه اول سود کم بعد کم کم قیمت را بالا ببریم تا در حد سود دهی نرمال برسه ( مزایا و معایبش را بگید)

4 : به مشتری ها به ازای هر مثلا 20 هزار خرید یه کارت تخفیف بدیم شیش ماه اول(مزایا . معایبش)

5 : سس رایگان روی میز باشه ( مزایا . معایبش را بگید)

6 : گوشت مورد استفاده واسه همبرگرمون 100 در صد خالص گوسفندی باشه بدون استفاده کردن از آت و آشغال ( مزایا.معایب)

خب نظرتون چیه و اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارید ممنون میشم بگید

peymaniran
2013-12-16, 01:22
شما همون 2 ماه اول ورشکست می شید (مزایا و معایبش را بگید)

369369
2013-12-16, 01:52
5 = تا جایی که من دیدم همه جا سس رایگان سر میزه

sam127
2013-12-16, 01:53
سلام از چه نظر کجاها را اشتباه کردم

369369
2013-12-16, 02:26
3 = دلیلی نداره قیمت رو متوسط بگیرید .

پیتزا غذای سریعی هست یعنی اکثرا افرادی که عجله دارن میان می خرن و خیلی کم افراد برای تفریح میان پیتزا می خورن . ( که البته اونایی ام که برای تفریح میان پیتزا بخورن بیشتر به کلاس مغازه اهمیت میدن تا کمی قیمت کمتر پیتزا ) قیمت رو متعادل بدین و بیشتر روی روان شناسی مشتری کار کنین .

مثل رنگهای به کار برده شده در محل و در لباس خودتون / نحوه ی چیدمان وسایل و میز و صندلی / مرتب و تمیز بودن محل / گذاشتن یک دستشویی جلوی در ورودی که مشتری راحت اول دستهاش رو بشوره و .. این جور مسایل خیلی کمکتون می کنه .

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

4 = من به جای ایده ی شماره 4 این مورد رو پیشنهاد می کنم :

ماهیانه قرعه کشی بزارید و روی این موضوع مانور بدین و تبلیغ کنین به این صورت :

به تعداد افرادی که میان خرید می کنن مثلا فردی میاد 3 تا پیتزا می خره شما یه کارت قرعه کشی 3 نفره با اعتبار یک ماهه بهش بدین و یه شماره موبایل ازش بگیرین ( یادتون نره کد قرعه کشی + کد 3 نفره و شماره موبایل رو یادداشت کنین )

آخر ماه قرعه کشی کنین و اگه این فرد برنده شد بهش اس ام اس بدین تا در طی همون ماه بیاد 3 تا پیتزا رایگان از شما بگیره یا همراه 2 نفر دیگه بیاد اونجا و پیتزا رایگان بخورن .

این کار مطمئنم جواب میده .

vahidjok
2013-12-16, 05:28
اتفاقا من هم یه همچین ایده ای داشتم که غذا ها با گوشت 100 درصد خالص درست بشه لازمه اش هم توی دید بودن مراحل تولید هست

به جای ایده جایزه من پیشنهاد می کنم اینترنت وای فای با سرعت خوب به صورت رایگان ارایه بدی . اینجوری مثلا تا موقعی که غذا آماده می شه میتونه مشتری رو سرگرم کنه

sam127
2013-12-16, 09:59
اتفاقا من هم یه همچین ایده ای داشتم که غذا ها با گوشت 100 درصد خالص درست بشه لازمه اش هم توی دید بودن مراحل تولید هست

به جای ایده جایزه من پیشنهاد می کنم اینترنت وای فای با سرعت خوب به صورت رایگان ارایه بدی . اینجوری مثلا تا موقعی که غذا آماده می شه میتونه مشتری رو سرگرم کنه

والا اینترنت را خودمم تو فکرش هستم البته باید دید کجای شهر میخوام مغازه بزنم چون اگه مرکز باشه آنچنان اهمیتی بهش نمیدن ولی بالا شهر شاید خوب باشه

3 = دلیلی نداره قیمت رو متوسط بگیرید .

پیتزا غذای سریعی هست یعنی اکثرا افرادی که عجله دارن میان می خرن و خیلی کم افراد برای تفریح میان پیتزا می خورن . ( که البته اونایی ام که برای تفریح میان پیتزا بخورن بیشتر به کلاس مغازه اهمیت میدن تا کمی قیمت کمتر پیتزا ) قیمت رو متعادل بدین و بیشتر روی روان شناسی مشتری کار کنین .

مثل رنگهای به کار برده شده در محل و در لباس خودتون / نحوه ی چیدمان وسایل و میز و صندلی / مرتب و تمیز بودن محل / گذاشتن یک دستشویی جلوی در ورودی که مشتری راحت اول دستهاش رو بشوره و .. این جور مسایل خیلی کمکتون می کنه .

4 = من به جای ایده ی شماره 4 این مورد رو پیشنهاد می کنم :

ماهیانه قرعه کشی بزارید و روی این موضوع مانور بدین و تبلیغ کنین به این صورت :

به تعداد افرادی که میان خرید می کنن مثلا فردی میاد 3 تا پیتزا می خره شما یه کارت قرعه کشی 3 نفره با اعتبار یک ماهه بهش بدین و یه شماره موبایل ازش بگیرین ( یادتون نره کد قرعه کشی + کد 3 نفره و شماره موبایل رو یادداشت کنین )

آخر ماه قرعه کشی کنین و اگه این فرد برنده شد بهش اس ام اس بدین تا در طی همون ماه بیاد 3 تا پیتزا رایگان از شما بگیره یا همراه 2 نفر دیگه بیاد اونجا و پیتزا رایگان بخورن .

این کار مطمئنم جواب میده .

ممنونم بابت راهنمایی هاتون. نظرتون درباره موارد 1 و 6 و 2 چیه

soheyl_ir89
2013-12-16, 12:05

می شه 2تاش باشه

Imaco
2013-12-16, 12:09
یک بیزینس پلن بچینید . به شما قول میدم هزینه هاتون چند برابر تخمین هاییه که زدید و قیمت ها همینطور !
منطقه ، ذائقه ، توان مالی شما و مشتری و... در برخورد مشتری با شما نقش داره .
مثال عرض میکنم :
- منطقه مهر ویلای کرج تقریبا اداری - مسکونی و کارمند نشینه . رستوران یوسف . همیشه فکر میکردم چطور تونسته دوام بیاره ؟ نمای محدود و قیمت های بالا ! ولی ظهر ساعت 2 برید ببینید چه خبره ؟! جای نشستن پیدا نمیشه .
- فردیس : منطقه کارمندی . فست فودی هست بنام ماندگار . کیفیت خوب ، قیمت ارزان ، فضای باز و تبلیغات وسیع ! ( حتی و سایل بازی برای بچه ها شمل تاب و سرسره و دوچرخه و... در فضایی مناسب تهیه شده) امکان نداره اون منطقه برم به ماندگار سر نزم ولی همیشه خلوت !
- ستارخان تهران : اغذیه نشاط . فست فودی با غذای گران ( همبرگر بدون مخلفات 12 هزار تومان ! )و بسیار معروف . صف خرید ظهر و شب و ترافیکی که بعضی وقت ها ایجاد میشه حرفها داره .( جای شما خالی عجب همبرگری داره دو برابر پول میدی و دفعه بعد دوباره برمیگردی ! )

گرانی یا ارزانی ، کیفیت عالی یا متوسط و.... هیچکدوم دلیلی برای موفقیت نیست . شناخت درست و جامع از بازار و مشتری فقط یکی از شرایط موفقیته .

sam127
2013-12-16, 12:31
والا بچه ها یزد ارزونه نسبت به جاهای دیگه قیمت لوازم اینطوری که حساب کردیم با 14 تومن میشه راحت یه فروشگاه زد با تمام وسایل

یعنی یخچال. میز صندلی. فر همبرگر. فر پیتزا . باقی وسایل پیتزا

حساب کردم نفری 7 تومن واسه شروع نرماله که بشه 14 تومن بعد کم کم اضافه میکنیم

البته 7 تومن بدون در نظر گرفتن دکوراسیون و رهن و اینا

vahidjok
2013-12-16, 12:36
دوستمون راست میگن برای هزینه ها ابتدا یه برنامه بچینید

من یکی از دوستام میخواست فست فود بزنه برای مجوز فروش پیتزا گفته بودن حداقل متراژ باید 70 متر باشه !
کم تر از اون فقط ساندویج

ahijoon
2013-12-16, 12:51
1 : آشپزخونمون کاملا جلوی دید مشتری باشه که مشتری ببینه داره غذاش چجوری درست میشه ( مزایا و معایبش را بگید)

صلاح نیست. شگردهای آشپزهای ایرانی گاهی نباید قابل مشاهده باشه... ممکنه مشتری یه چی ببینه بره دیگه نیاد !

خوبه ولی به فکر هزینه های اولیه و قیمت فروش نهایی هستید ؟ اگر همخونی داشته باشه عالیه.

3 : قیمت را متوسط میگیریم شیش ماه اول سود کم بعد کم کم قیمت را بالا ببریم تا در حد سود دهی نرمال برسه ( مزایا و معایبش را بگید)

اگر پلان چینی خوبی داشته باشید از ماه دوم میتونید وارد سود دهی خوبی بشید. همه چی برمیگرده به پتانسیل و طرز کار شما.

4 : به مشتری ها به ازای هر مثلا 20 هزار خرید یه کارت تخفیف بدیم شیش ماه اول(مزایا . معایبش)

همچین ایده ی تو دل برویی نیست. بهتره کارت های دیگه اهدا کنید. مثلا به ازای خرید هر 5 عدد همبرگر 1 عدد رایگان دریافت کنید. این بهتره به نظرم

سس رایگان درستش اینه روی میز باشه. اما مدتیه خیلی جاها این مورد حذف شده.. علتش هم گرانی و بعضی افراد سس خور هست که با یک ساندویچ ورمیداره کل سس رو هم میخوره !!! ... به نظرم شما هم حذفش کنید و هرکسی خواست خودش از این صد تومنی پاکتیا میخره ازتون.

6 : گوشت مورد استفاده واسه همبرگرمون 100 در صد خالص گوسفندی باشه بدون استفاده کردن از آت و آشغال ( مزایا.معایب)

به نظرم نه... من جاهای زیادی همبرگر خوردم و بدمزه ترین همبرگرها همونایی هست که عنوان خالص گوشتی دارن حال به هم زنن ..گاها یه چیزایی داخل همون گوشتی تو دهن میاد نمیشه جوید ! بقیه رو نمیدونم ولی من به شخصه معمولی رو ترجیح میدم به گوشتی.

نظرم مساعده برای این کارتون. تو تاپیک قبلی هم میخواستم بگم حتما پیتزا ساندویچی بزنید که فرصت نشد. ایشالا با تلاش و پشتکار کارتون میگیره. در انتخاب محل دقت کنید. سعی کنید جاهای خاصی باشه مثلا نزدیک مدارس دبیرستان - دانشگاه ها - جاهای سنتی و توریستی شهرتون - بازار و ...
دسترسی ساده مشتری به رستوران - امنیت در دید و نشستن - دیزاین ساده و رنگی - موزیک و ... خیلی میتونه جاذب باشه

moj1rayaname
2013-12-16, 13:44
حتما به کارتون خوش بو کننده و موزیک خیلی آروم و استریو و نزدیک گوش مشتری و ال سی دی 80 اینچ ابه بالا ضافه کنید ( و توی نمایشگر هم در مورد خوراحی ها مستند با کیفیت بزارید )
مطمئن باشید را رعایت محل و اصول مشتری مداری بسرعت پیشرفت میکنید از دوستان من هستند که روزی راحت 200 تومن کار میکنن ( البته بدون موزیک و .. )

postgah
2013-12-16, 14:01
ایده 4 خوبه به شرطی اینکه به بهترین نحو ممگن ایجاد بشه
بعد از سیستم ارسال پیامک هم استفاده کنید برای ارتباط با مشتریتون

به محض اینکه خرید کرد یک پیامک تشکر براش ارسال (خیلی تاثیر داره)

سـعید
2013-12-16, 14:17
والا بچه ها یزد ارزونه نسبت به جاهای دیگه قیمت لوازم اینطوری که حساب کردیم با 14 تومن میشه راحت یه فروشگاه زد با تمام وسایل

یعنی یخچال. میز صندلی. فر همبرگر. فر پیتزا . باقی وسایل پیتزا

حساب کردم نفری 7 تومن واسه شروع نرماله که بشه 14 تومن بعد کم کم اضافه میکنیم

البته 7 تومن بدون در نظر گرفتن دکوراسیون و رهن و اینا

سلام
نمی دونم چند سال سن دارید و تجربه های قبلیتون چگونه بوده است ولی تو رو خدا این فکر و خیال ها را برای ایجاد کسب و کاری به این سنگینی کنار بگذارید .... صحبت نفری 7 تومن و ... رو کنار بگذارید .. نمی دونم چقدر سرمایه دارید و پشتوانه هاتون چه کسانی با چه تجربیات و سرمایه هایی هستند ؟ ولی همین که می گید می خواهید مغازه اجاره بکنید .. یعنی راه سختی پیش دارید .. این ایده ها بسیار خوبه ولی برای کسی که این بیزنس رو داشته باشه نه کسی که بخواد مغازه اجاره کنه ....

جدای از بحث مجوز های لازم و بررسی هایی که توسط بهداشت انجام میشه .. شما برای این کار نیاز به نیروهای کاری دارید که معمولا شب خواب هم هستند و فضای خاص خودش رو می خواد ... هر گونه اقدامی در این زمینه رو با دید بسیار باز انچام دهید ..
شما فقط دارید به هزینه کردن فکر می کنید و برای خرج پولهاتون نقشه می کشید و پس از اینکه بعد از 6 ماه یا یک سال پرداخت هزینه های اجاره و مالیات و تبلیغات و کارمندان و کارگران می بینید فقط پول پیش یا رهن مغازه مونده براتون ..
کسب و کار های امروز بسیار برای جوانان خطر آفرین هست ... این ایده های خوبی که دارید مال موقعی هست که پدر شما یک مغازه 100 متری در جای خوب شهر داشته باشد .. شما برای تغییر یا بهبود کار بیایید و این ایده ها را پیاده کنید ...

البته تمام این حرفها می تواند غلط باشد چون من شما را نمی شناسم و شرایط شما را نمی دانم ولی اگر به عنوان مثال یک سرمایه 100 تومانی برای راه اندازی مغازه دارید و می توانید در جای خوب شهر مغازه ایجاد کنید . دکوراسیون خوب ببندید و کارمندان خوب استخدام کنید و کاملا سر کار خود بایستید باید حواستان جمع باشد قرار داد زیر 3 سال نبندید ... شاید این ایده ها به کار اید ..

ولی بازار خراب این روز ها درصد امکان موفقیت بیزنس های نو پا را بسیار کم کرده است.

باز هم تحقیق کنید ....

sam127
2013-12-16, 17:52
سلام
نمی دونم چند سال سن دارید و تجربه های قبلیتون چگونه بوده است ولی تو رو خدا این فکر و خیال ها را برای ایجاد کسب و کاری به این سنگینی کنار بگذارید .... صحبت نفری 7 تومن و ... رو کنار بگذارید .. نمی دونم چقدر سرمایه دارید و پشتوانه هاتون چه کسانی با چه تجربیات و سرمایه هایی هستند ؟ ولی همین که می گید می خواهید مغازه اجاره بکنید .. یعنی راه سختی پیش دارید .. این ایده ها بسیار خوبه ولی برای کسی که این بیزنس رو داشته باشه نه کسی که بخواد مغازه اجاره کنه ....

جدای از بحث مجوز های لازم و بررسی هایی که توسط بهداشت انجام میشه .. شما برای این کار نیاز به نیروهای کاری دارید که معمولا شب خواب هم هستند و فضای خاص خودش رو می خواد ... هر گونه اقدامی در این زمینه رو با دید بسیار باز انچام دهید ..
شما فقط دارید به هزینه کردن فکر می کنید و برای خرج پولهاتون نقشه می کشید و پس از اینکه بعد از 6 ماه یا یک سال پرداخت هزینه های اجاره و مالیات و تبلیغات و کارمندان و کارگران می بینید فقط پول پیش یا رهن مغازه مونده براتون ..
کسب و کار های امروز بسیار برای جوانان خطر آفرین هست ... این ایده های خوبی که دارید مال موقعی هست که پدر شما یک مغازه 100 متری در جای خوب شهر داشته باشد .. شمال برای تغییر یا بهبود کار بیایید و این ایده ها را پیاده کنید ...

البته تمام این حرفها می تواند غلط باشد چون من شما را نمی شناسم و شرایط شما را نمی دانم ولی اگر به عنوان مثال یک سرمایه 100 تومانی برای راه اندازی مغازه دارید و می توانید در جای خوب شهر مغازه ایجاد کنید . دکوراسیون خوب ببندید و کارمندان خوب استخدام کنید و کاملا سر کار خود بایستید باید حواستان جمع باشد قرار داد زیر 3 سال نبندید ... شاید این ایده ها به کار اید ..

ولی بازار خراب این روز ها درصد امکان موفقیت بیزنس های نو پا را بسیار کم کرده است.

باز هم تحقیق کنید ....

من 22 سالمه سرمایه کلیم 47 تومن هستش

ایده 4 خوبه به شرطی اینکه به بهترین نحو ممگن ایجاد بشه
بعد از سیستم ارسال پیامک هم استفاده کنید برای ارتباط با مشتریتون

به محض اینکه خرید کرد یک پیامک تشکر براش ارسال (خیلی تاثیر داره)

خیلی پیشنهاد خوبیه خودمم تو فکرش بودم حتی فک کردم اگه اینطوری هم باشه خوبه که مثلا هرماه بین افرادی که عضو سامانه اس ام اسی هستن قرعه کشی کنیم یه شب شام مهمون مغازه باشن چطوره ؟

حتما به کارتون خوش بو کننده و موزیک خیلی آروم و استریو و نزدیک گوش مشتری و ال سی دی 80 اینچ ابه بالا ضافه کنید ( و توی نمایشگر هم در مورد خوراحی ها مستند با کیفیت بزارید )
مطمئن باشید را رعایت محل و اصول مشتری مداری بسرعت پیشرفت میکنید از دوستان من هستند که روزی راحت 200 تومن کار میکنن ( البته بدون موزیک و .. )

اینارو باید کم کم آماده کنیم

نظرم مساعده برای این کارتون. تو تاپیک قبلی هم میخواستم بگم حتما پیتزا ساندویچی بزنید که فرصت نشد. ایشالا با تلاش و پشتکار کارتون میگیره. در انتخاب محل دقت کنید. سعی کنید جاهای خاصی باشه مثلا نزدیک مدارس دبیرستان - دانشگاه ها - جاهای سنتی و توریستی شهرتون - بازار و ...
دسترسی ساده مشتری به رستوران - امنیت در دید و نشستن - دیزاین ساده و رنگی - موزیک و ... خیلی میتونه جاذب باشه

ممنون از پیشنهاداتتون

دوستمون راست میگن برای هزینه ها ابتدا یه برنامه بچینید

من یکی از دوستام میخواست فست فود بزنه برای مجوز فروش پیتزا گفته بودن حداقل متراژ باید 70 متر باشه !
کم تر از اون فقط ساندویج

والا قبل اجاره مغازه حتما میرم میپرسم شرایط مجوز گرفتن را

369369
2013-12-16, 18:37
ال سی دی 80 اینچ ابه بالا ضافه کنید ( و توی نمایشگر هم در مورد خوراحی ها مستند با کیفیت بزارید )
ابن کار رو بکنه دیگه کسی نه ساندویچ می خوره نه پیتزا !!! می دونید که از موادی ساخته میشن که خوردنشون توصیه نمیشه !!!

m_hosseinmardi
2013-12-16, 18:47
سلام و درود

یک دوستی دارم که عجیب به این موضوع عقیده داره و البته درست هم میگه :
پول تو غذا و خوراک هست

با این سرمایه ای که داری فکر یک غذای جدید باش ، مثلا آیس پک یک ایده ی جدید تولید کرد ، همون بستنی را با نی باید بخوری
اگه با قاشق باشه من که خوشحال تر میشم ، بعضی وقت ها اسمارتیز هم میریزن که تو نی گیر میکنه و با کلی تلاش باید خورد ، ولی چون خوشمزه هم هست مجبوریم با نی بخوریم ! :d
قدیم ها یک پیتزا فروشی میرفتم توی قم که پیتزا گردو میداد و روی پیتزا را کاملا گردو خرد شده ریخته بود
یک پیتزا فروشی سمت فلکه اول صادقیه هست که پیتزا متری میده ، مثلا نیم متر پیتزا یا 1 متر میگیری میای خونه :)) فکر می کنم خندم میگیره ولی واقعا خوشمزه هست

دنبال یک ایده ی جدید باش توی زمینه ی خوراکی

یا علی

ifoolish
2013-12-16, 19:59
پول توی زمینه های مصرفی هست . مثل آرایشی بهداشتی ، خوراک و شهوات. که ماشاءالله ایران هم کشور مصرف کننده ایه.

روی این سه زمینه تحقیق کنید و ببنید در چارچوب قانون چه کارهایی رو می تونید انجام بدید.

در زمینه خوراکی هم مک دونالد رو ببنید که با فروش چند چیز به کجا رسیده. مثلا اگر که شما روی فروش پیتزا یا مرغ تمرکز کنید و تا جایی که ممکنه کیفیت کار رو با قیمت مناسب به مشتری بدید ، بعد از مدتی فست فود شما با پیتزاهایی که داره معروف میشه.

sam127
2013-12-17, 10:37
سلام و درود

یک دوستی دارم که عجیب به این موضوع عقیده داره و البته درست هم میگه :
پول تو غذا و خوراک هست

با این سرمایه ای که داری فکر یک غذای جدید باش ، مثلا آیس پک یک ایده ی جدید تولید کرد ، همون بستنی را با نی باید بخوری
اگه با قاشق باشه من که خوشحال تر میشم ، بعضی وقت ها اسمارتیز هم میریزن که تو نی گیر میکنه و با کلی تلاش باید خورد ، ولی چون خوشمزه هم هست مجبوریم با نی بخوریم ! :d
قدیم ها یک پیتزا فروشی میرفتم توی قم که پیتزا گردو میداد و روی پیتزا را کاملا گردو خرد شده ریخته بود
یک پیتزا فروشی سمت فلکه اول صادقیه هست که پیتزا متری میده ، مثلا نیم متر پیتزا یا 1 متر میگیری میای خونه :)) فکر می کنم خندم میگیره ولی واقعا خوشمزه هست

دنبال یک ایده ی جدید باش توی زمینه ی خوراکی

یا علی

غذاهای جدید تو یزد به شدت شکست میخوره تجربه شده قبلنا

پول توی زمینه های مصرفی هست . مثل آرایشی بهداشتی ، خوراک و شهوات. که ماشاءالله ایران هم کشور مصرف کننده ایه.

روی این سه زمینه تحقیق کنید و ببنید در چارچوب قانون چه کارهایی رو می تونید انجام بدید.

در زمینه خوراکی هم مک دونالد رو ببنید که با فروش چند چیز به کجا رسیده. مثلا اگر که شما روی فروش پیتزا یا مرغ تمرکز کنید و تا جایی که ممکنه کیفیت کار رو با قیمت مناسب به مشتری بدید ، بعد از مدتی فست فود شما با پیتزاهایی که داره معروف میشه.

ممنون بابت پیشنهادتون اگه این پیتزا نشد دومین شغلی که میخوام بزنم آرایشی هستش

djary
2013-12-17, 12:49
بنظر من همه موارد خوب جز این 3 تا
3 : قیمت را متوسط میگیریم شیش ماه اول سود کم بعد کم کم قیمت را بالا ببریم تا در حد سود دهی نرمال برسه ( مزایا و معایبش را بگید) : معمولا مازه ها اولش کیفیت خوبی دارن اما بتدریج کیفیت میاد پایین

4 : به مشتری ها به ازای هر مثلا 20 هزار خرید یه کارت تخفیف بدیم شیش ماه اول(مزایا . معایبش) خوب نیست ! تخفیف هزینه پنهان هست من نمی دونم شما کجایی ولی در شهر من یک پیتزای خوب 14 هزارتومن هست (حداقل)

اگر میخواهید اسم و رسم در کنید علاوه بر کیفیت خوب محصول باید دکور مغازه خوبی هم داشته باشید در مرحله دوم جا مغازه هست که باید جای خوب و پر رفت و آمدی باشه (شاید بشه جای مورد اول و دوم رو عوض کرد)

[QUOTE=moj1rayaname;281079]حتما به کارتون خوش بو کننده و موزیک خیلی آروم و استریو و نزدیک گوش مشتری و ال سی دی 80 اینچ ابه بالا ضافه کنید ( و توی نمایشگر هم در مورد خوراحی ها مستند با کیفیت بزارید )

200 هزار تومان خیلیه ؟
من فست فودای میشناسم که پنج شنبه جمعه فقط 20 میلیون در میارن

jamalzzz
2013-12-17, 13:15
سس رایگان برای من که خیلی مهمه. بعد اینکه قیمت رو پایین نیارید. میتونید به مشتری بابت هر پیتزا یکی هم هدیه بدید. یکی از پیتزا فروشی های اینجا با عنوان یکی بخر دو تا ببر تونسته خیلی زود مشتری زیادی جذب کنه. مشتری به همه چیز فکر میکنه پس سعی کنید همه چیز رو در نظر بگیرید. مخصوصا محیط کارتون

sam127
2013-12-17, 15:05
بنظر من همه موارد خوب جز این 3 تا
3 : قیمت را متوسط میگیریم شیش ماه اول سود کم بعد کم کم قیمت را بالا ببریم تا در حد سود دهی نرمال برسه ( مزایا و معایبش را بگید) : معمولا مازه ها اولش کیفیت خوبی دارن اما بتدریج کیفیت میاد پایین

4 : به مشتری ها به ازای هر مثلا 20 هزار خرید یه کارت تخفیف بدیم شیش ماه اول(مزایا . معایبش) خوب نیست ! تخفیف هزینه پنهان هست من نمی دونم شما کجایی ولی در شهر من یک پیتزای خوب 14 هزارتومن هست (حداقل)

اگر میخواهید اسم و رسم در کنید علاوه بر کیفیت خوب محصول باید دکور مغازه خوبی هم داشته باشید در مرحله دوم جا مغازه هست که باید جای خوب و پر رفت و آمدی باشه (شاید بشه جای مورد اول و دوم رو عوض کرد)

200 هزار تومان خیلیه ؟
من فست فودای میشناسم که پنج شنبه جمعه فقط 20 میلیون در میارن

نه منظورم این بود با حفظ کیفیت قیمت هم به سود آوری برسه

یزد هستم پیتزا خیلی خوب 11 تومن بیشتر نیست

سس رایگان برای من که خیلی مهمه. بعد اینکه قیمت رو پایین نیارید. میتونید به مشتری بابت هر پیتزا یکی هم هدیه بدید. یکی از پیتزا فروشی های اینجا با عنوان یکی بخر دو تا ببر تونسته خیلی زود مشتری زیادی جذب کنه. مشتری به همه چیز فکر میکنه پس سعی کنید همه چیز رو در نظر بگیرید. مخصوصا محیط کارتون

میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید منظورت از محیط کار چیه

اگه از این سس های پاکتی بزاریم سر میز چطوره؟ یا اینکه به ازای هر پیتزا یه سس فرانسوی یه سس گوجه رایگان بزاریم

SistemProf
2013-12-18, 20:36
سس رو بريز توي يه بشكه شيردار هركي بخواد بره بريزه براي خودش . البته اگه بهداشت گير نده .

يه همكاري داشتم با يه عشقي پيتزايي زده بودند حتي دكوراسيون رو خودشون درست كرده بودند هزينه اشون كم بشه . مي گفت خمير خوب و پنير و كالباس سوسيس خوب بريزي پيتزا خوشمزه در مياد ولي زياد سود نداره .
بعد از 3 ماه با اين كه كارشون خوب بود از خستگي بريده بودند ! چون سيستم زندگيشون به هم ريخته بود شبها تا ساعت 2- 3 نصفه شب بايد بيدار مي موندند و تر و تميز مي كردند و صبح ها ساعت 9 بايد دنبال خريد مواد مورد نياز مي رفتند . كارت حتما مي گيره ولي چند نفر كارگر هم لازم داري ببين هزينه هاشو ميتوني پرداخت كني؟ گير دادن اماكن هم يادت نره !

sadeghalfa
2013-12-18, 22:03
به نظر من نصف توان فکری خودتو بذار واسه ی موقعیت مکان از نظر دارا بودن مشتریهای بالقوه
موقعیت موقعیت موقعیت

به نظرم اگه بتونی از ادویه ها یه جوری استفاده کنی تا یه مزه خاص هم درست کنی میتونه مفید باشه

sam127
2013-12-19, 00:31
سس رو بريز توي يه بشكه شيردار هركي بخواد بره بريزه براي خودش . البته اگه بهداشت گير نده .

يه همكاري داشتم با يه عشقي پيتزايي زده بودند حتي دكوراسيون رو خودشون درست كرده بودند هزينه اشون كم بشه . مي گفت خمير خوب و پنير و كالباس سوسيس خوب بريزي پيتزا خوشمزه در مياد ولي زياد سود نداره .
بعد از 3 ماه با اين كه كارشون خوب بود از خستگي بريده بودند ! چون سيستم زندگيشون به هم ريخته بود شبها تا ساعت 2- 3 نصفه شب بايد بيدار مي موندند و تر و تميز مي كردند و صبح ها ساعت 9 بايد دنبال خريد مواد مورد نياز مي رفتند . كارت حتما مي گيره ولي چند نفر كارگر هم لازم داري ببين هزينه هاشو ميتوني پرداخت كني؟ گير دادن اماكن هم يادت نره !

والا بدبختانه این مشکلات را داره البته من با یکی دیگه شریک میشم شاید بتونه کمک بکنه و یه گارگر هم باید استخدام کنیم که بشیم 3 نفر

به نظر من نصف توان فکری خودتو بذار واسه ی موقعیت مکان از نظر دارا بودن مشتریهای بالقوه
موقعیت موقعیت موقعیت

به نظرم اگه بتونی از ادویه ها یه جوری استفاده کنی تا یه مزه خاص هم درست کنی میتونه مفید باشه

ممنون بابت پیشنهاد خودمم تو فکرش بودم اتفاقا

jamalzzz
2013-12-19, 12:17
میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید منظورت از محیط کار چیه

اگه از این سس های پاکتی بزاریم سر میز چطوره؟ یا اینکه به ازای هر پیتزا یه سس فرانسوی یه سس گوجه رایگان بزاریم

محیط کار باید منظم ، شیک و دارای امکانات مناسبی باشه. مثلا من وقتی میخوام ناهار بخورم معمولا میرم جایی که بتونم دستامو بشورم و آینه هم باشه که به سر وضعمم ی نگاه بندازم. اینترنت هم مدنظرتون باشه. در مورد سس فکر کنم فرانسوی و گوجه رایگان عالی باشه.

رزمنجی
2013-12-19, 20:29
بستگی داره به محلی که می خواید کارتون رو شروع کنید.
نزدیک مراکز خرید و فروش خانوادگی مثلا کفش فروشی ها یا لباس فروشی ها بهترین جا برای این کار هست.
در پایان باید بگم که خیلی خیلی ریسک داره چون یا میگره که اون یابه سود دهی میرسید یا فقط پولتون برمی گرده ویا این که خدایی نکرده نمی گیره که ان شاالله هیچ وفت تجربش نکنید.

sam127
2013-12-21, 13:35
محیط کار باید منظم ، شیک و دارای امکانات مناسبی باشه. مثلا من وقتی میخوام ناهار بخورم معمولا میرم جایی که بتونم دستامو بشورم و آینه هم باشه که به سر وضعمم ی نگاه بندازم. اینترنت هم مدنظرتون باشه. در مورد سس فکر کنم فرانسوی و گوجه رایگان عالی باشه.

صدر در صد تمیزی و شیک بودن مغازه خیلی خیلی مهمه

بستگی داره به محلی که می خواید کارتون رو شروع کنید.
نزدیک مراکز خرید و فروش خانوادگی مثلا کفش فروشی ها یا لباس فروشی ها بهترین جا برای این کار هست.
در پایان باید بگم که خیلی خیلی ریسک داره چون یا میگره که اون یابه سود دهی میرسید یا فقط پولتون برمی گرده ویا این که خدایی نکرده نمی گیره که ان شاالله هیچ وفت تجربش نکنید.

به نظرتون مرکز باشه بهتر یا بالا شهر یا تو پاساژ

setkala.com
2013-12-21, 13:48
من چند سال پیش یزد پیتزا خوردم هم خیلی خوشمزه بود هم ارزون فکر کنم اطراف میدان آزادی بود
مکان مغازه شما هم می تون بالا شهر باش هم مرکز شهر ولی تو پاساژ خوب نیست چون مشتری محدود خواهید داشت . باید جایی باش که مشتری بالقوه داشته باش و متناسب با منطقه باید دکور و قیمت مناسب ارائه بدید
بعضی جاها براشون قیمت مهم هست بعضی جاها فقط کیفیت و شیکی مغازه باید با توجه به شهرتون بهترین رو انتخاب کنید

sam127
2013-12-21, 16:47
من چند سال پیش یزد پیتزا خوردم هم خیلی خوشمزه بود هم ارزون فکر کنم اطراف میدان آزادی بود
مکان مغازه شما هم می تون بالا شهر باش هم مرکز شهر ولی تو پاساژ خوب نیست چون مشتری محدود خواهید داشت . باید جایی باش که مشتری بالقوه داشته باش و متناسب با منطقه باید دکور و قیمت مناسب ارائه بدید
بعضی جاها براشون قیمت مهم هست بعضی جاها فقط کیفیت و شیکی مغازه باید با توجه به شهرتون بهترین رو انتخاب کنید

سلام تعریف از شهرمون نباشه پیتزاهای یزد 99 درصد خیلی خوبه مردم هم بیش از اینکه به دکور اهمیت بدن به خوشمزگی و کیفیت اهمیت میدن بالا شهر اگه زنم قیمت واسشون مهم نیست ولی تمیزی و شیک بودن و خوب بودن پیتزا واسشون مهمه

مرکز شهر اگه بزنم قیمت واسشون مهمه و تمیز بودن مغازه ولی شیک بودن زیاد مهم نیست واسشون

masoudazar
2013-12-21, 20:41
برای فروش بیشتر، یکی از راه ها کم کردن قیمته
روی راه های دیگه تمرکز کنید
من اگه بخوام جایی پیتزا بخرم، مهمه که خوشمزه باشه حالا 2-3 تومنم گرون باشه

m_hosseinmardi
2013-12-21, 21:11
این موضوع را دفعه قبل یادم رفت بگم
اگر فکر می کنید بازدهی داره امکان خرید اینترنتی و نرم افزار آندروید و . . . هم قرار بدید
مثل : http://mrdizi.com/

abdolrahim
2013-12-21, 21:41
سلام بچه ها میخوام تا عید با پسر خالم یه پیتزا فروشی افتتاح کنیم چند تا کار را میخوایم انجام بدیم میخواستم نظر شماها را هم بدونم که آیا انجام این ایده ها میتونه در موفقیت آمیز بودن پیتزا فروشیمون موثر باشه یا خیر درضمن فعلا مغازه نگرفتیم ولی خب یه جای خوبی اجاره میکنیم مشکل مالی نداریم به نظرتون بعد از اجاره مغازه در یه جای نرمال اجرای این کارها در مغازه تا چه حد میتونه موثر باشه در ضمن پسر خالم پیتزا زن حرفه ای هستش منم تا حدی ساندویچ زن هستم

1-فکر نکنم کسی خوشش بیاد!
2-باید قیمت ببری بالا نمیصرفه!
3-من اگه باشم همچین کاری نمی کنم کارت خوب باشه و دکور خوب مشتری میاد ولی نه اول کار
4-جالب نیست هدف اینه که درامد داشته باشی نه اینکه هر چی دربیاری بدی به جایزه و....
5- اینو بعضی جاها 1 سس میدن بیشتر بگیری پولشو میگیرن ولی پدرخوب که رفتم سس یک نفره فکر کنم 4 تا یا بیشتر گذاشت این خوبه
6-اینو هم بهداشت فکر کنم گیر بده

sam127
2013-12-21, 23:02
برای فروش بیشتر، یکی از راه ها کم کردن قیمته
روی راه های دیگه تمرکز کنید
من اگه بخوام جایی پیتزا بخرم، مهمه که خوشمزه باشه حالا 2-3 تومنم گرون باشه

پس کیفیت و خوشمزگی مهم تر از قیمته

maily
2014-04-04, 22:47
1- خوبه ، میتونی توی تبلیغات هم از این خصوصیت استفاده کنی حتی میتونی شرایطی رو فراهم کنی که دستور پخت غذا رو هم اگه مشتری بخواد براش توضیح بدی!

2- باید رقبات رو نگاه کنی. ممکنه اونها از مواد درجه 1 استفاده نکنن و درنتیجه قیمت پایین تری بدن. تو این شرایط هم مشتری اول به قیمت نگاه میکنه (در ضمن روی مزه پیتزا تاثیر زیادی نداره)

3- به جای اینکه قیمت رو پایین بگیری میتونی همین هزینه رو به بازاریابها بدی تا برات مشتری پیدا کنن (قانونی که تو بازار هست اینه که هیچ وقت نرخ بازار رو نشکنی و با هم صنفیهات همکاری داشته باشی)

4- میتونه مفید باشه اما بیشتر باید روی بازاریابی و تبلیغات در سطح شهر تمرکز کنی

123a
2014-04-04, 22:59
به سمت پخت غذاهایی برید که سالم هستن
تا جایی که میتونید تبلیغ کنید که از مواد غذایی سالم استفاده میکنید و از سوسیس و کالباس و ... استفاده نمیکنید توی غذاهاتون
سالاد رو حتما به صورت سرویس آزاد بذارید . چند تا چیز مختلف مثل کاهو ، گوجه ، قارچ ، ذرت و ... رو در ظرف های مخصوص بذارید . سالاد رو بدید 5 تومن ، بعد 1 ظرف بدید دست مشتری تا خودش از هرچی هرچقدر میخواد برداره تا ظرفش پر شه ( ما اینجا حساب کردیم هرچقدر هم پر کنی 1 ظرف 1 بار مصرف رو 5 تومن نمیشه ) ولی مشتری خیلی حال میکنه
چیزایی مثل قاشق ، چنگال ، نی ، نمک و فلفل رو روی 1 بخش مجزا بذارید هر کس خواست خودش برداره ، کسی قاشق ندیده و نمک ندیده نیست که زیاد برداره .. در عوض حس خوبی به مشتری میده
من شخصا از رستوران هایی که باید بری بگی آقا مثلا نی من افتاد زمین 1 نی دیگه بدید ، اون هم جونش بالا میاد و 1 نی دیگه میده خیلی بدم میاد :d
از کارمندان خیلی خوش برخورد استفاده کنید
سعی کنید سریع غذاتون آماده بشه
به دکور خیلی توجه کنید

برای شروع کارتون هرچی رستوران خوب تو شهرتون هست ، چند بار توش غذا بخورید ، هر نکته مثبت و منفی دیدید یادداشت کنید و توی کارتون لحاظ کنید

super web master
2014-04-04, 23:34
دوست عزیز لطفا مسئله تون رو در این تاپیک مطرح کنید.
http://www.forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=48119

armin
2014-04-04, 23:44

مزايا زياد داره البته بستگي به شعور مشتريات هم داره

شركتي استفاده كن مخصوصا روي محصولات كاله ( و به صرفه ترين پنير پيتزاها رو كاله داره كيفيتشون هم بالاس اما اگه بخوايد بري روي گوشت ايران و برندهاي قديمي
به صرفه نه ب راي خودته و نه مشتريت )

هیچ ارزونی بی علت نیست و هیچ گرونی بی حکمت نیست ( ارزون فروشي كه بكني مشتري فكر ميكنه داري جنس خراب ميدي دستش كيفيتت رو ببر بالا عوضش قيمتت هم بالا باشه

اين تز اصلا خوب نيست

اصلا نميتوني همبرگر رو به غير از شركتي استفاده كني ( البته تونستن كه ميتوني اما فقط يك بار بهداشت در يخچالت رو باز كنه ببينه كه خودت داري همبرگر درست ميكني
درجا مغازه ات رو پلمپ ميكنه همبرگر دست ساز مثل فحش مييمونه براي كارمند بهداشت شايد پيش خودت بگي كه بقيه دارن اين كار رو ميكنه اون بقيه يا پارتي دارن يا هنوز بهداشت پاپيچشون نشده )

جاي خيلي شلوغ بگير اجاره مغازه مهم نيست جات خوب باشه جاي پارك داشته باشه
سرويس خو ب بده از جنست نزن تا اونجايي كه ميتوني خودت كار كن به جاي اينكه اشپز بگيري

چون هيچ كس ب جز خود ادم دلش براي كار و سرمايه اش نميسوزه
موفق باشيد