PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر شما درباره این ایده و حکم شرعی آن ؟

irandac
2013-12-16, 02:10
سلام دوستان لطفا نظرات خود را پیرامون این ایده و حکم شرعی آن بیان کنند.

بازی های آنلاین دونفره مانند تخته نرد،بیلیارد،شطرنج (جایزه دار)
نرم افزاری تحت ویندوز که بازی های دو نفره در آن قرار می گیرد
کاربران پس از عضویت پنل خود را بصورت امتیازی شارژ می کنند و برای هر بازی امتیاز آن نمایش داده می شود، و کاربران آنلاین پس از مشاهده علایق یک دیگر می توانند برای شروع بازی آن را به یک دیگر پیشنهاد دهند و پس از تائید کاربر دوم بازی شروع شود و بطور مثال امتیاز یک بازی 5 می باشد این امتیاز از هر دو کاربر کم می شود و جایزه بازی 7 امتیاز تعین می شود ، پس از اتمام بازی کاربر برنده می تواند امتیاز خود را به سایت بفروشد و معادل آن را بصورت نقدی دریافت کند و 3 امتیاز باقی مانده از امتیازات بازنده کارمزد سایت میشود.

با تشکر

abbasmohaghegh
2013-12-16, 02:15
اگر سایتت طراحی شده حتما خبر بده من پایه ثابت هستم برای این بازی ها

irandac
2013-12-16, 02:18
اگر سایتت طراحی شده حتما خبر بده من پایه ثابت هستم برای این بازی ها

سلام ، بنده هدف ایجاد سایتی و مدیریت آن رو ندارم دوست عزیز این فقط در حد یک ایده بود شاید نمونه آن راه اندازی شده باشه ؛ فقط خواستم ایده خودم رو محک بزنم ، کپی برداری و تجاری سازی هم آزاده .

369369
2013-12-16, 02:28
از نظر شرعی نظر بخوای باید توی سایتهای مراجع سوال کنی .

irandac
2013-12-16, 02:47

مرسی از راهنمایی ، نظر کلی خودتون رو پیرامون ایده بیان کنید خوشحال می شم/

Mohamad26
2013-12-16, 03:02
چون سایت یا نرم افزار دوست داشتنی میشه و اعضا از اون لذت میبرن 99 درصد حرام اعلام میشه :d
اتفاقا توی سرم بود همچین چیزی بنویسم ولی خب با توجه به قسمت های بعدیش که خب اسمش رو قمار میزارن و سایتو نابود میکنن. از فکرش اومدم بیرون. ولی خب انگلیسی زبان اگر نوشته بشه و روش کار بشه درآمد خوبی خواهد داشت

mad50
2013-12-16, 03:09
الان اینی که م گید طراحی شده قبلا یکی دیدیم سایت بیلیارد راه انداخته بود سایتش فیلتر کردند اگر مشکل شرعی نداشت فیلتر نیمشد جز شرطبندی محصوب میشه عزیز والله قانون این طور میگه
شما به انگلیسی بیار بالا که خوب می گیره بارت دنبال دردسر نگرد

moji69
2013-12-16, 03:14

درسته نظر شرعی رو باید از سایت های مخصوص مسائل شرعی بپرسی.ولی تا اونجایی که من میدونم بازی ای که سر پول باشه قمار محسوب میشه و اشکال داره ولی قضیه شما رو نمیدونم.

soheyl_ir89
2013-12-16, 12:02

کاربران پس از عضویت پنل خود را بصورت امتیازی شارژ می کنند و برای هر بازی امتیاز آن نمایش داده می شود، و کاربران آنلاین پس از مشاهده علایق یک دیگر می توانند برای شروع بازی آن را به یک دیگر پیشنهاد دهند و پس از تائید کاربر دوم بازی شروع شود و بطور مثال امتیاز یک بازی 5 می باشد این امتیاز از هر دو کاربر کم می شود و جایزه بازی 7 امتیاز تعین می شود ، پس از اتمام بازی کاربر برنده می تواند امتیاز خود را به سایت بفروشد و معادل آن را بصورت نقدی دریافت کند و 3 امتیاز باقی مانده از امتیازات بازنده کارمزد سایت میشود.

با تشکر

سلام
این که پول پرداخت کنن تا بتونن بازی کنن و بعد امتیاز یا پول بگیرن، قمار هست و فیلتر می شه.
بازی های آنلاین از محبوبیت برخوردار هستن. سایت های بازی آنلاین که جایزه نمی دن هم ترافیک خوبی دارن و فرصت درآمدزایی از تبلیغات هم دارن. حال شما دارید جایزه می ذارید که کاربران انگیزه پیدا کنن و شرکت کنن. اما به خاطر نیاز به شارژ حسابشون، شاید برخی کاربران رو از دست بدید. ضمن این که دلیل قمار بودن فعالیت سایت هم همینه.
می شه این پیشنهادو داد که شما سایتی راه اندازی کنید که همه رایگان عضو بشن و در مسابقات بتونن شرکت کنن. و بر اساس امتیازهایی که از بازی ها می گیرن، بتونن محصولاتی که در فروشگاه سایتتون قرار می دید رو با تخفیف بخرن. در واقع، امتیازهای بازی ها باعث افزایش موجودی اعتبارشون بشه.
این کار باعث می شه از جذابیت بازی های آنلاین استفاده کنید. ضمن این که این تخفیف ها، باعث افزایش بازی کردن ها و محبوبیت سایت می شه و خودش ترافیک سایتو بالا می بره و قیمت تبلیغات در سایت شما و در نتیجه درآمد شما رو بالا می بره.

nicholasman206
2013-12-16, 12:31
سایت ها و نرم افزارهای شبیه این خیلی زیاده(البته تو خارج. تو ایران فقط یه سایت ورق (حکم) میشناسم).
معمولا تو خارج بازی هایی که واسه قمار هستن استفاده میشه اما بیشترشون حالت رایگان هم دارن(فقط واسه امتیاز بازی میکنن نه پول).
من خودم تو چند تا سایت عضو بودم و "پ و ک ر "بازی میکردم.

a1irez4
2013-12-20, 01:04
بزن حاجی من فتوا میدم شرعا و قانونا حلاله :d
بخوایم دینی کار کنیم که کل اینترنت میشه خلاف شرع که ....

peymaniran
2013-12-20, 01:51
کلا هر چی که ازش لذت ببری حرومه ، دیگه خودت حساب کار خودت و بکن ...

masoudazar
2013-12-21, 20:26
بستگی داره مرجع تقلید کسی که بازی میکنه کی باشه!
هربازی هم که بیشتر حال بده بیشتر حرامه!
اینم حکم شرعیش!
از طرحتون تعجب میکنم! یعنی چی حکم شرعیش چیه؟

moj1rayaname
2013-12-21, 20:42
درود به استارتر عزیز شب یلدای همه مبارک

در مورد این نوع سایتها من هم ایده ی مشابه چند سال پیش داشتم که برای اجرای کردنش از قاضی سوال کردم و توضیحات دادم (از دوستان) که گفتند این موارد جزو کلاه برداری یقه سفید محسوب میشه و پیگیریشون مستقیما توسط دادستان انجام میشه
کلاه برداری یقه سفید میتونه یک شرکت باشه و شخص بازنده یا مال باخته حتی رضایت داشته باشه و اصلا شکایتی نداشته باشه

ایده من هم یه نوع مسابقه بود که منصرف شدم :دی

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

توی ایده ی استارتر بحث حقوقی وجود داره و حساسیت فوق العاده زیادی روی این مسائل دارن
اگه جنبه ی غیر شرعی بود با فیلتر کردن تمومش میکردن

ژنرال
2014-01-02, 12:52
حتما قمار محسوب میشه این بازی.چون با قمار واقعی فرقی نداره و درامدش حرامه

faraji
2014-01-02, 14:23
خودتون هم میدونید که این حرفتون درست نیست ...
شما میتونید از خیلی چیزا لذت ببرید،بدون محدودیت، فکرشو بکنید خیلی چیزا به ذهنتون میرسه ...

softpand
2014-01-02, 15:00
جالب به نظر میاد
به اصطلاح " خوشمان آمد " :)
حلال باید باشه خب.
هر سه طرف راضی ان

a1irez4
2014-01-02, 15:09
شما میتونید از خیلی چیزا لذت ببرید،بدون محدودیت، فکرشو بکنید خیلی چیزا به ذهنتون میرسه ...
مثلا شکوندن قلنج
اگه میدونستن اینم حال میده حروم میرکدنش :d

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

مثلا شکوندن قلنج
اگه میدونستن اینم حال میده حروم میرکدنش :D

rezaonline.net
2014-01-02, 17:35

با تشکر

اینطوری که اصلا نمیشه . چون دردسر میشه براتون
میتونید یه کاری کنید ، برای اجرای بازی دو نفره هزینه بگیرید .
هر بازی مثلا 100 تومن ، دیگه جایزه و ایناشو بذارید به عهده خودشون :)
به جای امتیاز هم از واژه "گل" استفاده کنید .

مثلا اگر کسی خواست با کسی دیگه ای سر 20 گل بازی کنه ، قبل از بازی مبلغ 100 تومن ازشون بگیرید بعد اجازه بازی بدید .
دیگه کاری به بقیه اش نداشته باشید