PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چه كاري رو شروع كنم-دفتر كار دارم تو انقلاب

jahangard
2013-12-24, 13:14
سلام دوستان
تازه با اين سايت آَنا شدم ولي فكر نكنم حالا حالاها دل بكنم!
از اونجايي كه كارمندي ديگه كفاف زندگي رو نمي ده و شركت هاي پيمانكار نفتي كه من 8 سال كارمند اونها بوده ام ديگر رمق ندارند. تصميم دارم كاري را براي خودم و پدرم راه اندازي كنم كه آينده دار باشد.
ما 15 سال تو انقلاب دارالترجمه داشتيم ولي چون سود نداشت الان چند ساله داديم دست مستاجراي مختلف.
دفتر كار رو الان 2 ماهه از پدر گرفتم (و مهلتم داره جهت شروع كار به پايان مي رسه)
متراژ دفتر 20 متره دقيقا بر انقلاب ضلع جنوب غربي طبقه دوم بالاي بانك صادرات.
اندك سرمايه اي حدود 20 تومن هم دارم.
به خيلي كارها فكر كردم، از آژانس بند ب (مجوز آماده 19 ميليون)تا بنگاه معاملات يا حتي پخش كاغذو.... به اجماع نرسيديم.
پدرم كار خودش فنيه مي گه ميخام اونجا دستگاه هايي نظير ابزار آلات بريزم اجاره بدم (فكر نكنم ضررش كمتر از سودش باشه چون معلوم نيست كي مياد مثلا همر دستي رو ميبره و چيكار مي كنه باهاش)
اگر بخوام مي تونم يه 20 متر هم از همكارها اجاره كنم.

كسي پيشنهاد خاصي مد نظر داره،‌ طبيعتا همگي منطقه انقلاب تهران رو مي شناسيد و نيازي نيست كه توضيحي بدم.
راستي يكي از دوستانم كه تو كار فرشه و توليد كننده دست باف قشقايي هستن و تو بازار انبار دارن مي گه بيا اونجا رو بكنيم دفتر و كار تابلو فرش و گليم و اين جور محصولات رو اينترنتي انجام بديم.و دفتر هم باشه پايگاه.

بيصبرانه منتظرم دوستان

soheyl_ir89
2013-12-24, 19:20
سلام دوست گرامی
انشاالله که هیچ وقت از این جا دل نکنید
خوش آمدید

چون می خواهید خودتون مشغول به کار باشید، لازم هست شغلی انتخاب بشه که باهاش آشنا باشید. بنابراین لازم هست با علایق و استعدادها و سوابق شما آشنا بشیم.

شما می خواهید کسب و کاری انتخاب کنید که در همان محل انجامش بدید. آیا به فروش اون محل و ایجاد کسب و کار در محل دیگری فکر کردید؟ نظرتون در این مورد چیه؟
مثلا شاید با فروش اون مغازه ی 20 متری در میدان انقلاب اسلامی، و افزودن سرمایه های دیگری که دارید و همچنین افزودن هر وام یا قرضی که می تونید تهیه کنید، یک کسب و کار در محلی دیگر راه اندازی کنید.
این جوری شاید گزینه های شما بیشتر بشه. پیشنهاد می کنم روی کاغذ بنویسید مشاغل رو و بر اساس معیارهاتون، بهشون امتیاز بدید تا به بهترین انتخابتون برسید. انشاالله

jahangard
2013-12-25, 20:26
سلام دوست گرامی
انشاالله که هیچ وقت از این جا دل نکنید
خوش آمدید

چون می خواهید خودتون مشغول به کار باشید، لازم هست شغلی انتخاب بشه که باهاش آشنا باشید. بنابراین لازم هست با علایق و استعدادها و سوابق شما آشنا بشیم.

شما می خواهید کسب و کاری انتخاب کنید که در همان محل انجامش بدید. آیا به فروش اون محل و ایجاد کسب و کار در محل دیگری فکر کردید؟ نظرتون در این مورد چیه؟
مثلا شاید با فروش اون مغازه ی 20 متری در میدان انقلاب اسلامی، و افزودن سرمایه های دیگری که دارید و همچنین افزودن هر وام یا قرضی که می تونید تهیه کنید، یک کسب و کار در محلی دیگر راه اندازی کنید.
این جوری شاید گزینه های شما بیشتر بشه. پیشنهاد می کنم روی کاغذ بنویسید مشاغل رو و بر اساس معیارهاتون، بهشون امتیاز بدید تا به بهترین انتخابتون برسید. انشاالله

والا اونجا رو که پدر نمی فروشه.
والا هدف انجام کسب و کار در اونجا یا تو اینترنت هست و استفاده از اونجابه عنوان یک دفتر کار.
الان نظر پدرم تا حدی روی بند ب برای فروش تور هست و دیگری همون بحث اتصالات صنعتی بخش گاز که می گه نقدیه و پوله.
البته ایشون روی نمایندگی بیمه هم نظر دارند.
خودم هم نظرم روی تابلو فرش یا همون آزانس فروش تور هست.
مطمئنا باید سود نه درآمد حداقل ماهی 5 به بالا داشته باشد واسه دو نفر مون.
امیدوارم کمی بیشتر موضوع رو تونسته باشم شرح بدم.
حالا پیشنهادی دارید؟

سـعید
2013-12-25, 23:05
والا اونجا رو که پدر نمی فروشه.
والا هدف انجام کسب و کار در اونجا یا تو اینترنت هست و استفاده از اونجابه عنوان یک دفتر کار.
الان نظر پدرم تا حدی روی بند ب برای فروش تور هست و دیگری همون بحث اتصالات صنعتی بخش گاز که می گه نقدیه و پوله.
البته ایشون روی نمایندگی بیمه هم نظر دارند.
خودم هم نظرم روی تابلو فرش یا همون آزانس فروش تور هست.
مطمئنا باید سود نه درآمد حداقل ماهی 5 به بالا داشته باشد واسه دو نفر مون.
امیدوارم کمی بیشتر موضوع رو تونسته باشم شرح بدم.
حالا پیشنهادی دارید؟

سلام من هم پیوستن شما رو به انجمن تبریک می گم .
اینکه این ملک رو دارید و نیاز به پرداخت اجاره ندرید بسیار برای شروع کار جدید کمک کننده هست . منتها جایگاه خوبی رو که دارید برای هر کاری خرجش نکنید .
شما می توانید یک دفتر تبلیغات و یا دفتر مربوط به امور چاپ و نشر و یا حتی یک سرویس فروش و بازاریابی کتب اموزشی اموزشگاه های ازاد رو در اون منطقه به شدت دانشجو خیز راه اندازی کنید .
بالای بانک صادرات فرصت اینو دارید که خوب دیده شوید . اگه امکان نصب تابلو داشته باشید ... سیراب شیردون فروشی هم که داشته باشید می گیره !! البته اگر پل عابر پیاده تابلو را کور نکرده باشد ؟
اگه دفتر شما پنجره رو به میدان داره و از فضای بالا یا پایین ان می تونید برای نصب تابلو استفاده کنید . هر سایتی که داشته باشید یا هر برندی رو که برای خودوت داشته باشید و روش معرفی کنید .. بهترین بازخورد رو می گیرید .

ولی اگه علاقه دارید و اشنایی با صنف خاصی همون رو در این فضا توسعه بدید

موفق باشید.

soheyl_ir89
2013-12-26, 10:07
فقط جایی خوندم که تابلوفرش، پرسوده. اما از جزییاتش باخبر نیستم.
اطراف شما پر از شرکت های تایپ و تبلیغات و خدمات چاپ و ... هستن و اون حوالی به عنوان مرکز این خدمات شناخته شده. اما این که بخواید وارد این رقابت بشید، نیاز به مطالعه و بررسی داره.
برای آژانس مسافرتی، محل خیلی مهمه. یعنی این فضای 20 متری، محل مناسبی برای این شغل هست؟ چون روزانه مراجعه کنندگان زیادی خواهید داشت.
و ایده برای کسب و کارهای اینترنتی زیاده. بی نهایت فرصت وجود داره و کلی جوون که می تونن به شما کمک کنن و همچنین شما با استخدامشون بهشون کمک کنید.

A G H I L
2013-12-26, 10:18
میدون انقلاب فقط باید کاری رو استارت بزنید که به دانشجو مربوط باشه. در این صورت خیلی زود میتونید به بازخورد خوبی برسید
مثل؛ یه دفتر فنی ! ( انجام کارهایی مثل پروژه های دانشجویی و پایان نامه و نقشه کشی و... اگر هم تخصصش رو ندارید میتونید چندنفر رو پیدا کنید و شما معرف باشید.. مانند شرکتی که الان هم توی همون میدون داره فعالیت میکنه و کارکنانی از سراسر ایران فک کنم برای خودش جور کرده بصورت دورکاری )

jahangard
2013-12-26, 13:08
میدون انقلاب فقط باید کاری رو استارت بزنید که به دانشجو مربوط باشه. در این صورت خیلی زود میتونید به بازخورد خوبی برسید
مثل؛ یه دفتر فنی ! ( انجام کارهایی مثل پروژه های دانشجویی و پایان نامه و نقشه کشی و... اگر هم تخصصش رو ندارید میتونید چندنفر رو پیدا کنید و شما معرف باشید.. مانند شرکتی که الان هم توی همون میدون داره فعالیت میکنه و کارکنانی از سراسر ایران فک کنم برای خودش جور کرده بصورت دورکاری )

من تو پست اول گفتم خودمون بالغ بر 15 سال کارمون دارالترجمه و دفتر فنی بود
سودی نداره مخصوصا با توجه به پاساژ نبوت که دقیقا قرینه ما هست.

بیشتر بحث آژانس هواپیمایی (می تونم یه دفتر از همکاران هم اجاره کنم) و بحث تابلو فرش مدنظرمه(بصورت اینترنتی )
پیشنهاد کار اینترنتی هم اگر کسی داره بسم ا...
د باز هم از همگی متشکرم که واقعا وقت می گذارید
امکان نصب تابلو هم داریم

djary
2013-12-26, 13:45
سلام دوست عزیر به شاپ کیپر خوش آمدی
اگر می خواهی تابلو فرش یا هر جنس تولیدی در اینترنت بفروشی
کار بسار عالی و پر سود هست چرا ؟ چون میتونی به خارجی ها هم بفروشی ! و ارز وارد کشورت کنی (هم تو سود کردی هم کشورت) اگر سایت زدی باید سایت تاپی بزنی که مثلا تابلو فرش ها به طور کامل و دقیق قابل دیدن باشه
هم چنین سایت رو دو یا چند زبانه کند (حداقل انگلیسی رو اضافه کن) و هم چنین صفحه فیسبوک بزن ! (در اونم پست های چند زبان بزن)

من قبلا یک جا دیگه هم گفتم
یکی از آشنایان ما تولیدی کیف چرمی داشت نمونه کار هارو در صفحه فیسبوکش گذاشت یک خارجی عکس ها رو دید وخوشش اومد و کلی سفارش گرفت !

کلا اینترنت فضا ی جالبیه خیلیا در ایران از پتانسیل و ظرفیت اینترنت آگاه نیستن و حاضر به سرمای گذاری در این بخش نیستند ولی در کل میشه 2 تا مزیت بزرگ رو بر شمورد
1- در اینترنت زمان و مکان معنی نداره ! : در هرکجای کره خاکی و در هر زمان ، هر کس میتونه به سایت یا ... بدون محدودیت دسترسی داشته باشه
2- یک شبکه گسترده جهانی هست ! : یهنی با کل جهان در ارتباطی وتعامل داری

و در آخر هر کاری که میخوای شروع کنی قبلش حسابی تحقیق کن حتی اگر تونستی یک طرح توجیحی برای کسب و کارت بنویس
انشاالله در همه کارهات موفق باشی
با سپاس

jahangard
2013-12-26, 14:08
سلام دوست عزیر به شاپ کیپر خوش آمدی
اگر می خواهی تابلو فرش یا هر جنس تولیدی در اینترنت بفروشی
کار بسار عالی و پر سود هست چرا ؟ چون میتونی به خارجی ها هم بفروشی ! و ارز وارد کشورت کنی (هم تو سود کردی هم کشورت) اگر سایت زدی باید سایت تاپی بزنی که مثلا تابلو فرش ها به طور کامل و دقیق قابل دیدن باشه
هم چنین سایت رو دو یا چند زبانه کند (حداقل انگلیسی رو اضافه کن) و هم چنین صفحه فیسبوک بزن ! (در اونم پست های چند زبان بزن)

من قبلا یک جا دیگه هم گفتم
یکی از آشنایان ما تولیدی کیف چرمی داشت نمونه کار هارو در صفحه فیسبوکش گذاشت یک خارجی عکس ها رو دید وخوشش اومد و کلی سفارش گرفت !

کلا اینترنت فضا ی جالبیه خیلیا در ایران از پتانسیل و ظرفیت اینترنت آگاه نیستن و حاضر به سرمای گذاری در این بخش نیستند ولی در کل میشه 2 تا مزیت بزرگ رو بر شمورد
1- در اینترنت زمان و مکان معنی نداره ! : در هرکجای کره خاکی و در هر زمان ، هر کس میتونه به سایت یا ... بدون محدودیت دسترسی داشته باشه
2- یک شبکه گسترده جهانی هست ! : یهنی با کل جهان در ارتباطی وتعامل داری

و در آخر هر کاری که میخوای شروع کنی قبلش حسابی تحقیق کن حتی اگر تونستی یک طرح توجیحی برای کسب و کارت بنویس
انشاالله در همه کارهات موفق باشی
با سپاس

این دوست من شاید 20 سال پدرش تولیدی فرش دستباف داره ولی همه رو می دن به یه دو نفر اونا می فرستن اروپا خودشونم که هچ چ

Sa2jaD
2014-01-02, 02:55
پایتخت تابلو فرش جهان یه شهریه در 10-12 کیلومتری تبریز به نام
https://www.google.de/search?q=%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%AF&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=gZXEUty3CcncoATo2IBw
با 20 میتونین به راحتی 10تا فرش متوسط بگیرین
که خیلی آسون بالای 700تو هر کدوم سود میکنین
الان بهترین فرصته بازار صادرات و فروش در این شهر بسیار راکد شده و همه زیر قیمت معمول فرش های خودشونو رد میکنن
روی این کار تمرکز کنید
ضمنا میتونین تابلو فرش ماشینی تهیه کنید و فروش اینترنتی داشته باشید چون مردم علاقه مند هستن با پول کم .....
مثل بدلیجات میمونه که همیشه طرفدار داره

farshad7
2014-01-02, 03:23
دوست عزیز. اگر جای خوبی نداشتی پیشنهاد میکردم با سرمایه کم شروع کنی ولی وقتی جای خوبی داری معقول هست سرمایه خوبی هم داشته باشی.
اگر ناراحت نشی پیشنهاد میکنم اول علاقه شخصی و شغلی که بهش عشق بورزی رو پیدا کنی.از نوع بیان مطلب شما حسم این بود که کمی در مورد نوع شغلت مردد هستی و این بزرگترین خطر برای شروع کارت هست.
وقتی نوع شغلت برات مشخص نباشه باید وقت زیادی رو صرف آزمون و خطا بکنی تا تازه چم و خم کار دستت بیاد ولی اگر هدفت مشخص بشه اونوقت راحت تر قدم بر میداری.
استرس شغلی خودش باعث درجا زدن میشه و کم کم به ترس مطلق تبدیل میشه که انرژی منفی حاصلش هست.
توکشور ما بحث خدمات بیشتر از فروش محصول جواب میده . فروش محصول خوب نیاز به ویترین عالی و شاخص داره تا محصول دیده بشه.قطعا میدان انقلاب محل فروش محصول شاخصی مثل تابلو فرش نیست چون درصد بالایی از مراجعه کنندگان به میدان انقلاب قشر دانشجو هستند که عمدتا برای خرید محصولاتی مثل کتاب به اونجا میرن و توان خرید همچین محصولی به ندرت در این افراد پیدا میشه.
البته با احترام به نظر دوستان دیگه.
پیشنهاد من این هست :
از دفتر کارت به عنوان محل کار خدماتی استفاده کن و سعی کن با کمترین سرمایه شغل خدماتی تو دفترت راه اندازی کنی و بیشتر از ذهن و خلاقیتت استفاده کنی.
سرمایه پولیت روهم تو بخش محصول های خاص و شاخص مثل همین تابلو فرش که دوستان گفتند صرف کن اما به مقدار کم اما سعی کن تو این بخش روابط عمومی خودت رو بالا ببری اون وقت میتونی از مغازه و فروشگاه های دیگران برای فروش محصولت کمک بگیری ومحصولت رو برای فروش اونجا قرار بدی .
برای این کار من میلاد نور تو شهرک غرب رو پیشنهاد میکنم.
در هر صورت امیدوارم موفق باشی.

irandac
2014-01-02, 09:35
دوست عزیز. اگر جای خوبی نداشتی پیشنهاد میکردم با سرمایه کم شروع کنی ولی وقتی جای خوبی داری معقول هست سرمایه خوبی هم داشته باشی.
اگر ناراحت نشی پیشنهاد میکنم اول علاقه شخصی و شغلی که بهش عشق بورزی رو پیدا کنی.از نوع بیان مطلب شما حسم این بود که کمی در مورد نوع شغلت مردد هستی و این بزرگترین خطر برای شروع کارت هست.
وقتی نوع شغلت برات مشخص نباشه باید وقت زیادی رو صرف آزمون و خطا بکنی تا تازه چم و خم کار دستت بیاد ولی اگر هدفت مشخص بشه اونوقت راحت تر قدم بر میداری.
استرس شغلی خودش باعث درجا زدن میشه و کم کم به ترس مطلق تبدیل میشه که انرژی منفی حاصلش هست.
توکشور ما بحث خدمات بیشتر از فروش محصول جواب میده . فروش محصول خوب نیاز به ویترین عالی و شاخص داره تا محصول دیده بشه.قطعا میدان انقلاب محل فروش محصول شاخصی مثل تابلو فرش نیست چون درصد بالایی از مراجعه کنندگان به میدان انقلاب قشر دانشجو هستند که عمدتا برای خرید محصولاتی مثل کتاب به اونجا میرن و توان خرید همچین محصولی به ندرت در این افراد پیدا میشه.
البته با احترام به نظر دوستان دیگه.
پیشنهاد من این هست :
از دفتر کارت به عنوان محل کار خدماتی استفاده کن و سعی کن با کمترین سرمایه شغل خدماتی تو دفترت راه اندازی کنی و بیشتر از ذهن و خلاقیتت استفاده کنی.
سرمایه پولیت روهم تو بخش محصول های خاص و شاخص مثل همین تابلو فرش که دوستان گفتند صرف کن اما به مقدار کم اما سعی کن تو این بخش روابط عمومی خودت رو بالا ببری اون وقت میتونی از مغازه و فروشگاه های دیگران برای فروش محصولت کمک بگیری ومحصولت رو برای فروش اونجا قرار بدی .
برای این کار من میلاد نور تو شهرک غرب رو پیشنهاد میکنم.
در هر صورت امیدوارم موفق باشی.

سلام ، حرف این دوستمون تائید میشه دفتر خدماتی بزن ، مانند، چاپ تراکت ، لمینت و پرس ، پرینت رنگی ،طلق و شیرازه ، لوازم التحریر،کارت ویزیت،فاکتور،سربرگ،پوستر و آگهی فوت،اسکن ، نصب ویندوز،نمایندگی ای دی اس ال ،فکس ،بنر،تحقیق و پروژه ،تایپ و .......

mohandes_dani
2014-01-03, 22:41
بهترین موردی که میشه از صحبتهای شما و در کنار هم قرار دادن امکانات شما بیان کرد ، شراکت و فروش اینترنتی تابلو فرش توسط کار مشترک شما و دوستتون که در این حرفه مهارت دارند هست ، به امید موفقیت شما...

jahangard
2014-01-04, 08:45
در خصوص دفتر فني بايد بگم روبروي ما اون دست ميدون ، پاساژ نبوت سه طبقه همش دفتر فني هست و مي دونم كه اونجا هم فقط همكف و زيرزمينش درامد دارن.
ما بيش از 14 سال خودمون تو اينكارا بوديم ولي كار با دانشجو اصلا پول ساز نيست.خودمون هم دانشجو بوديم مي دونيم يه قرون دو هزار كردن با فروشنده ها رو چقدر انجام داديم. بعد از اين همه سال هنوز قيمت ها تفاوت چنداني نكرده اند پول مواد اوليه كرور كرور ، پول خدمات بسيار ناچيز.البته ما چون دفتر از خودمونه مي توانيم جلوتر از خيلي ها كه مساجرن كار كنيم ،‌ ولي مي دونم كه تو انقلاب همه با قيمت پايين و زير قيمت كار مي كنن.

واسه بحث تابلو فرش ،‌در حال بررسي چند ايده متفاوت هستيم كه اگر كارخونه بتونه اينها رو در بياره ، حداقل مي شه يه گام جلوتر رفت.
ولي خودم به شخصه باز هم به كارهاي ديگر فكر مي كنم .

از تمامي دوستان هم متشكرم كه همفكري مي كنند.