PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کارآفرین یا کارمند؟ کدام بهتر است؟

manoto
2014-01-01, 20:19
از قدیم، عشق به نشستن پشت میز و اعتماد به یک حقوق ثابت ماهیانه حتی اگر اصطلاحا آب باریکه ایی بیش نباشد، در میان نسل گذشته ما ایرانی ها موج می زده و می زند. متاسفانه بسیاری از جوانان امروز هم، در به در از این اداره به آن شرکت در جستجوی آگهی های استخدامی، سرگردانند.

به راستی کارآفرین شدن بهتر است یا کارمند شدن؟ شما چه فکر می کنید؟

zamin
2014-01-01, 20:41
کار آفرینی که شغل نیست یک ذهن خلاقه که میتونه بعدا تبدیل بشه به نوعی شغل (مدیر ,کارمند,مشاور)
مثل اینکه بگید برم فراگیر پیامنور یا بشم نفر اول کنکور

eershab
2014-01-01, 21:57
این روش برخورد مردم رو نوسانات شدید این کشور به وجود می یاره
شما می دونستین آمار سکته توی صنف آهن فروشی بالاست؟
برای همین هست که بعضی ها به این حداقل اداره کار که هر سال تصویب میشه راضی می شن
جریان اینه بعضی ها قدرت ریسکشون خیلی پایینه ، بعضی ها وضع مالی پدرشون اینقدر خوب نیست که بتونن چند تا کار رو امتحان کنن و بعد یکیش رو انتخاب کنن
دلایل مختلفی داره برای انتخاب شغل توسط یک نفر که مهمترینش هم فکر کنم طرز تفکر باشه .

itjavani
2014-01-01, 22:20
از نظر من همه چی مربوط میشه به خود طرف مقابل
کسی رو میشناسم چند سال کارمند جایی بوده و اون موسسه از هم میپاشه و ایشون بیکار میمونه. با 32 سال سن هنوز دنبال کار هست. بهش کار دادم ولی فکر کرده اینجا اداره هست با اینکه بهش تفهیم کردم که کاری که بهت سپردم حتی تا 11 شب هم ممکنه طول بکشه وباید انجام بشه و در قبالش حقوق خیلی خیلی عالی بهش میدادم (حدودا ماهیانه 2تومن) نه بیل میزد نه کلنگ فقط جواب تلفن و یه سری امورات پشتیبانی باید انجام میشد. ولی در کمال ناباوری میدیدم ساعت 5 گوشیشو خاموش میکرد تا فردا صبح... بهش گفتم ، گفت نمیتونم رفتم خونه جواب تلفن بدم ( جالبه آقا مجرد هست ) میگفت خسته میشم.به هر حال پاسخگوی تلبفنی رو عوض کردم و کس دیگه همچنان مسئولش هست . ایشون رو سپردیم فقط تیکت پاسخگو باشه... باز هم ساعت 7 به بعد ایشون میرفت تو اغما... میگفت تلویزیون فیلم داره ، دور هم تو خونه میشینیم فیلم نگاه میکنیم نمیشه ... در هر حال هر چه زودتر ایشون رو بعد از 6 ماه تحمل انداختم بیرون... گفت میرم تو یه اداره... تقریبا یک سال هست ایشون هر شب خواب استخدامی تو یک اداره رو میبینه با این سن و مدرک تحصیلیشم ادبیات هست :| پدرش بهم دوباره روو زد گفت یه کار واسش جور کن بره سر کار. خرس گنده بیکار نشسته خونه صبح تا شب فیلم میبینه... بهش زنگ زدم واسش تو کارخونه به عنوان مسئول دفتر رئیس کارخونه که کارش تایپ دوتا ورق کاغذ در ماه هست ، کار جور کردم ولی در کمال تعجب کار رو رد کرد. همچنان با اعتماد به نفس بهم گفته شاید تو یه استخدامی دولتی قبول بشه....

در عوضش نیروی کاری دارم که 28 سالشه ، مثل بنز کار میکنه ، وضع مالیش عالیه ولی ایشون سخت دنبال این هست که بهش یه کار بدم و اون رو به نحو احسن انجام بده. بهش گفتیم ساعت 3 میتونی بری ولی ساعت 8 شب به زور از دفتر میندازمش بیرون ... بخاطر اینکه به کارش علاقه داره و پشت کار داره ، حتی یه مورد پخش تراکت داشتیم توی شهر ، دیدم خودش داوطلبانه پیشنهاد داد ساعت 12 شب بره تو کوچه ها پخش کنه... اصلا هم یک اپسیلون نیاز مالی نداره ...

آدم باید خودش بخواد تا کار کنه... هر کی هم میگه کار نیست. ببخشید غلط میکنه میگه... کار ریخته. کار عار نیست. اونی که اهل کار باشه همه کار میکنه...

در مورد کارفرما و کارمند خیلی واضح میگم با توجه به شرایط فعلی مملکت کارمند اونی میشه که پارتی داشته باشه، بسیجی باشه ، ترجیحا فرزند شهید ، عضو انجمن های اسلامی و همینطور چیزمالیش قوی باشه تا شاید یه پست خوشگل بهش بدن. بقیه از دم باید سماق بمکن.
از هر هزار نفر میخواد یه نفر همه این موارد رو داشته باشه... پس بیخیال کار دولتی و استخدامی باید بشی و بزنی تو خط خود اشتغالی یا در شرکت های خصوصی فعالیت کنی. کار بلد باشی بیکار نمیمونی...

soheyl_ir89
2014-01-01, 22:28
.

یه موقع هست شرایط محیطی روی فرد تاثیر می ذاره و باعث می شه کارآفرین بشه یا کارمند.

اما در غیر این صورت، روحیه ی افراد در این مورد تاثیرگذاره.

nasser
2014-01-02, 01:39
همه دوس دارن کارآفرین باشن تا کارمند

اما خب گاهی شرایط این اجازه رو نمیده
شرایط زیادی هست از تنبلی و تن پروری گرفته (که اغلب گرفتارشن )
تا نبود سرمایه و نیاز مالی که مهمترینشونه
چون اکثراً به فکر کارهایی هستن که بازدهی بالا در مدت زمان کوتاه باشه که از راه درستش عملاً غیر ممکنه
دلیلش هم میتونه یا بی تجربگی باشه و یا به بعضی ها هم باید حق داد وقتی کسی پول نداشته باشه برا نون شبش زمان براش خیلی مهم خواهد بود
و آخرین گزینه رو انتخاب میکنه یعنی کارمندی
خیلی ها رو دیدم که واقعا افراد خلاقی بودن اما به دلیل عدم دسترسی به منابع و نیاز مالی
مجبورن با حداقل حقوق بشن کارمند (و سر زنده موندن و نموندن نمیتونن ریسک کنن) کارمند جایی که ارزشی به نوع تفکرشون قائل نیستن و به کار با همون سیستم سنتی راضین

84edu
2014-01-02, 01:52
كاملا بستكي داره به سطح سوادمالى كسى كه راهي رو انتخاب مىكنه
براى خيليها كارمندى بهترين انتخاب هست و براى خيليها كارافريني تنها مسير

ehsanmx
2014-01-02, 17:17
به نظر من کسی که دنبال موفقیت های بزرگه بین این دوگزینه حتما کارآفرینی را انتخاب می کنه ... موندن تو مسیر بی انتهای کارمندی حاصل مواردیه که دوستان اشاره کردن + ترس از شکست و سرزنش
درضمن لازمه کارآفرین بودن میلیاردر بودن نیست واقعا...

ahijoon
2014-01-05, 15:16
فرق اصلیشون تو داشتن برخی پتانسیل هاست ...

کارآفرینی پتانسیل میخواد... به سواد هم ربطی نداره ...
پتانسیل هم تشکیل شده از شرایط مالی - امکانات معیشتی و محیطی - نیروی انسانی - حمایت ها - فکر خوب و ... هست.

manoto
2014-04-30, 21:11
نظر جدید....

fzahrab
2014-04-30, 21:14
به نظر من کارآفرینی خیلی بهتره ولی باید ریسک پذیر باشی دیگه