PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی جهت تأسیس گیم نت

manoto
2014-01-02, 14:03
سلام
چند وقتی است که به فکر تأسیس گیم نت در شهرک خودمون هستم اما به دلیل نداشتن سرمایه نتونستم اجراش کنم! چند روز پیش که با دایی ام در این باره صحبت کردم، حاضر شد که سرمایه لازم را من بدهد! به همین خاطر تصمیم گرفتم که گیم نت را تأسیس کنم!
یه کم از شهرکمون براتون بگم:
1. جمعیت تقریبا 3 هزار نفر، اکثرأ هم نوجوان و جوان هستند.
2. توی شهرک اصلا گیم نت نداریم!
3. یه مغازه سراغ دارم با اجاره ماهیانه 100 هزار تومان! بیشتر جونها هم همین حوالی جمع میشن!

با توجه به اطلاعات شهرک، آیا تأسیس گیم نت به صرفه است یا نه؟ چرا؟
دستگاه ها، کنسول بازی(ps‏ یا xbox) باشن یا کامپیوتر؟ چرا؟
و اگر نکته ای را لازم میدانید، بیان کنید.

ممنون میشم راهنمایی کنید!
سپاس

j.rahmaty
2014-01-02, 14:32
با سلام خدمت شما
ببینید گیم نت اگر مشتری داشته باشه درامد خوبی میتونه داشته باشه .به نظر من اول یه بررسی نسبی باید بکنین بعد میتونین کار رو گسترش بدین. اول اینکه ببینین چقدر بودجه میخواین بزارین . برای شروع بهتره اول با pc و بازیهای شبکه شروع کنین بعنوان مثال اول با 7 تا 10 تا سیستم شروع کنین یه 2 ؛ 3 ماهی کار کنین اوضاع رو بررسی کنین اگر دیدین شهرکتون کشش بیش از این رو داره بازم در این مرحله سیستم اضافه کنین تا جایی که در روز تمام سیستمهاتون در حال کار باشه و حداقل 10 ساعت ازشون استفاده بشه بعد از اینکه از این مرحله رد شدین و جا افتادین شروع کنین به اوردن کنسول و با ps2 هم شروع کنین

djsiamak
2014-01-02, 14:35
اگر اجاره 100.000 تومان باشه و جوان و نوجوان های زیادی ان حوالی باشه به نظر من خیلی میتونه درآمدزا باشه

manoto
2014-01-02, 15:00
با سلام خدمت شما
ببینید گیم نت اگر مشتری داشته باشه درامد خوبی میتونه داشته باشه .به نظر من اول یه بررسی نسبی باید بکنین بعد میتونین کار رو گسترش بدین. اول اینکه ببینین چقدر بودجه میخواین بزارین . برای شروع بهتره اول با pc و بازیهای شبکه شروع کنین بعنوان مثال اول با 7 تا 10 تا سیستم شروع کنین یه 2 ؛ 3 ماهی کار کنین اوضاع رو بررسی کنین اگر دیدین شهرکتون کشش بیش از این رو داره بازم در این مرحله سیستم اضافه کنین تا جایی که در روز تمام سیستمهاتون در حال کار باشه و حداقل 10 ساعت ازشون استفاده بشه بعد از اینکه از این مرحله رد شدین و جا افتادین شروع کنین به اوردن کنسول و با ps2 هم شروع کنین

ممنون
حداکثر بودجه ای که قراره از دایی ام بگیرم، 10 میلیونه!
بنظر خودم با ps3 شروع کنم بهتره، چون تقریبا همه خونه ها یه pc‏ دارند اما خیلی هاشون حتی ps1 ندارند، چه برسه به ps3 !(البته هستند کسایی که ps2 دارند اما هیچکدوم از اونها ps3 ندارد!)
فعلا میخوام با 4 عدد ps3 کارو شروع کنم و اگه استقبال کردند، تعداد کنسولها را افزایش میدم!

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

اگر اجاره 100.000 تومان باشه و جوان و نوجوان های زیادی ان حوالی باشه به نظر من خیلی میتونه درآمدزا باشه

مرسی
این مغازه ای که میخوام اجاره کنم، تازه ساختن و فعلا که اجاره 100 هزار است! این مغازه روبروی پارک هستش و همیشه شلوغه!
اکثر نوجوانها و جوانها حوالی همین پارک و مغازه پاتوق میکنند.

ژنرال
2014-01-02, 15:03
الان ps4 داره میاد اونو بگیر میترکونه

manoto
2014-01-02, 17:14
دوستان برای تأسیس گیم نت، چه مجوزهایی لازمه؟ مراحل گرفتن هر مجوز؟ هزینه هر مجوز؟

الان ps4 داره میاد اونو بگیر میترکونه

مرسی
بله، بیش از یکماه است که PS4 و XBox One‏ وارد بازار شده اند اما قیمت آنها بسیار گران است!!!

نظر جدید؟؟؟

moj1rayaname
2014-01-02, 17:26
در مورد پروانه ی کسب دقت کن که به گیم نت و کافی نت فقط به طبقه ی همفک مجوز کسب میدن ...
کار خوبی میشه به شرطی که یه یخچال و سماور داشته باشی .. یه میز هم واسه گیم های رو میزی ( شطرنج نرده و .. )
من کافی نت میشناختم مردم بخاطر چایی بیسگویتش اونجا میرفتن ( مثل من ) همیشه هم شلوغ بود
هیچ وقت صندلی نخر حتما مبلهای راحتی باشه طوری که طرف 10 ساعت بشینه خسته نشه ( پلاستیکی نباشه به هیچ عنوان )

گیم نت دو بخش مهم داره
بخش انتظار = یعنی جایی که طرف بشینه ( مثل قهوه خونه )
تشویق به ورود! = بخش انتظار پاتوق میشه وایه جوونا و همین باعث افزایش مشتری میشه

manoto
2014-01-02, 17:31
در مورد پروانه ی کسب دقت کن که به گیم نت و کافی نت فقط به طبقه ی همفک مجوز کسب میدن ...
کار خوبی میشه به شرطی که یه یخچال و سماور داشته باشی .. یه میز هم واسه گیم های رو میزی ( شطرنج نرده و .. )
من کافی نت میشناختم مردم بخاطر چایی بیسگویتش اونجا میرفتن ( مثل من ) همیشه هم شلوغ بود
هیچ وقت صندلی نخر حتما مبلهای راحتی باشه طوری که طرف 10 ساعت بشینه خسته نشه ( پلاستیکی نباشه به هیچ عنوان )

ممنون
بنظر شما اگه تو گیم نت، خوراکی و نوشیدنی(مثلا پفک، نوشابه، بستنی و ...) بفروشم، سود خوبی میکنم؟

moj1rayaname
2014-01-02, 17:41
ممنون
بنظر شما اگه تو گیم نت، خوراکی و نوشیدنی(مثلا پفک، نوشابه، بستنی و ...) بفروشم، سود خوبی میکنم؟
آره خیلی سود داره ؛
مثلا اگه این چیزارو بفروشی هم سود از فروش کالا داری و هم جذب مشتری و سود بیشتر ( هیچ وقت جای خالی نخواهی داشت )

به نظرم راه اندازی که کردی تبلیغات کن و مثلا بگو 5 شنبه ها رایگان و جمعه ها هزینه نصف ... ( روز های رایگان از سود یخچال! پولت برمیگرده )

یه دستگاه پرینتر درست و حسابی هم بگیر که هر روز تعمیرگاه نباشه !!!!

این مورد برای گیم نت هم نیازه .. ( با اینترنت )

eershab
2014-01-02, 18:07
داداش من چند سالی گیم نت داشتم
اول اینکه حتما با پی سی شروع کن - چون اگه خوب جواب نداد و یا گرفت و بعد از چند سالی خواستی بفروشیشون راحت تر فروش می ره
این فکر رو از سرت بیرون کن که همه توی خونشون پی سی دارن
یه مثل خودم درست کردم به همه می گم دقیقا مثل فوتبال می مونه درسته همه توی خونهاشون توپ فوتبال دارن ولی فوتبالی که توی کوچه دسته جمعی انجام می دین خیلی فرق داره
روی فروش بازی های رایانه ای هم برنامه داشته باش سود خوبی داره .

soheyl_ir89
2014-01-02, 18:41
به نظرم راه اندازی که کردی تبلیغات کن و مثلا بگو 5 شنبه ها رایگان و جمعه ها هزینه نصف ... ( روز های رایگان از سود یخچال! پولت برمیگرده )

البته 5شنبه ها و جمعه ها خود به خود شلوغ تر خواهد بود. بهتره برای اواسط هفته، تخفیف در نظر بگیری. البته تخفیفی که باعث افزایش درآمد بشه و نه کاهشش.

manoto
2014-01-02, 18:46
ممنونم از همه!
دوستان، چه تخفیفی برای گیم نت بهتره و درآمدزا هستش؟

121212
2014-01-02, 19:51
به نظر من به جای تخفیف یه دور مسابقات بذار بعد به نفرات برتر یه جایزه درست و حسابی بده خیلی بهتره

softpand
2014-01-02, 20:00
من برای کلوبم مسابقه فوتبال دستی ( جام ) میذارم
فوق العادست ... شما هم باید پی اسی چیزی بذارید :d

من برای کلوبم مسابقه فوتبال دستی ( جام ) میذارم
فوق العادست ... شما هم باید پی اسی چیزی بذارید :d

adamebikarr
2014-01-02, 20:35
سیستم بخر
هر کس توی خونش هم سیستم داشته باشه باز وقتی پای بازی های شبکه ای و خصوصا world میاد وسط میان گیم نت
در ثانی. اگر خواستی لوازم جانبی کامپیوتر،فلش،نرم افزار و ... بیاری بگو قیمت بدم بهت واست بفرستم

manoto
2014-01-03, 11:30
هنوز تو انتخاب سیستم موندم!

به نظر شما از PC‏ یا کنسول(PS‏ یا XBox) استفاده کنم؟ چرا؟

پ ن: بعضی از دوستان در پست های قبلی گفتن که PC‏ بهتره و دلیلشون هم منطقی بود!

nima_haji
2014-01-03, 11:51
ببینید pc بهترین انتخاب براتون هست چون اغلب گیم های برای کنسول برای پی سی هم میاد می مونه دو تا دسته به هرکدوم وصل کنی که با 25 تومن می تونی بهترین دسته های پلی استیشن رو بخری با تبدیل 4 تومنی وصل کنی به پی سی هات
برای پی سی هات مانیتور خوب 20 و 19 اینچ خوب هست اما اگر کنسول بگیری باید تی وی حداقل 32 اینچ بزاری چون کنسول تو تی وی می چسبه اما انتظارات از پی سی همونی هست که می گم در ضمن می تونی روی پی سی اصلی ترین و قدیمی ترین و یکی از دلایل پیدایش گیم نت یعنی بازی های شبکه مخصوصا کانتر رو اجرا کنی که مطمئن باش کل کل به راه میافته بیا ببین
من رفقام گیم نت دارند بزرگترین عیب این هست که اعصاب واسه ادم نمیزارند از بش صدا می کنند اما همه میان پس سراغ کنسول فعال نرو مطمئن باش بری سود زیادی نمی کنی ولی پی سی طوری هست که می تونی اغلب گیم ها رو توش نصب و اجرا کنی و در آینده سیستم هات رو ارتقا بدی

یک نقطه مهم اول برو اتحادیه و اداره اماکن برای مجوز هم اقدام کن

manoto
2014-01-03, 12:19
ببینید pc بهترین انتخاب براتون هست چون اغلب گیم های برای کنسول برای پی سی هم میاد می مونه دو تا دسته به هرکدوم وصل کنی که با 25 تومن می تونی بهترین دسته های پلی استیشن رو بخری با تبدیل 4 تومنی وصل کنی به پی سی هات
برای پی سی هات مانیتور خوب 20 و 19 اینچ خوب هست اما اگر کنسول بگیری باید تی وی حداقل 32 اینچ بزاری چون کنسول تو تی وی می چسبه اما انتظارات از پی سی همونی هست که می گم در ضمن می تونی روی پی سی اصلی ترین و قدیمی ترین و یکی از دلایل پیدایش گیم نت یعنی بازی های شبکه مخصوصا کانتر رو اجرا کنی که مطمئن باش کل کل به راه میافته بیا ببین
من رفقام گیم نت دارند بزرگترین عیب این هست که اعصاب واسه ادم نمیزارند از بش صدا می کنند اما همه میان پس سراغ کنسول فعال نرو مطمئن باش بری سود زیادی نمی کنی ولی پی سی طوری هست که می تونی اغلب گیم ها رو توش نصب و اجرا کنی و در آینده سیستم هات رو ارتقا بدی

یک نقطه مهم اول برو اتحادیه و اداره اماکن برای مجوز هم اقدام کن

ممنونم از توضیحاتت!
فعلا میخوام بدون مجوز کار کنم، اگه کار گرفت و سود داشت میرم دنبال مجوز گرفتن!

nima_haji
2014-01-03, 12:47
داری اشتباه محض رو می کنی با این ایده چون وقتی کارت گرفت میان مغازت رو پلمپ می کنند و مشتری هات می پره
این تجربه هست که بهت می گم حداقل اقدامات اولیه مجوز ها رو انجام بده و یک مورد دیگه اگر تو منطقه رقیب داشته باشی مطمئن باش این مشکلات زیاد برات بوجود میاد

manoto
2014-01-04, 11:39
داری اشتباه محض رو می کنی با این ایده چون وقتی کارت گرفت میان مغازت رو پلمپ می کنند و مشتری هات می پره
این تجربه هست که بهت می گم حداقل اقدامات اولیه مجوز ها رو انجام بده و یک مورد دیگه اگر تو منطقه رقیب داشته باشی مطمئن باش این مشکلات زیاد برات بوجود میاد

مرسی
اگه اینجوریه که پس اول میرم دنبال مجوز گرفتن و بعد افتتاح!

خب، چه مجوزهایی لازمه؟ هزینه مجوزها؟ زمان گرفتن مجوزها؟ شرایط گرفتن مجوز؟
ممنون میشم اگه کسی در مجوزها اطلاع داده، بهم بگه!
سپاس

ی سوال دیگه:
چه نوع pc‏ برای گیم نت خوبه؟ یعنی حداقل مشخصات سخت افزاری pc‏ چقدر باشه؟

نظر جدید؟؟؟

rahintaxir
2014-01-04, 12:04
بنده مجوز گرفتم البته نه توی این رده ولی شما باید وقتی شروع به گرفتن مجوز کردی و توی مراحل اولیش بودی گیم نتت رو راه اندازی کن چون گرفتن جواز حدود 5 6 ماه طول میکشه هیمینی که شروع کردی می تونی یه نامه از اتحادیه بگیری که درحال گرفتن جواز هستی و دیگه مشکلی برای کار کردنت نداری . خودمم همیجوری جواز گرفتم
مراحل جوازم به این صورته (البته برای موسسه تایپ میگم ولی معمولا فرق زیادی نمی کنه)
1. رفتن به اتحادیه مرتبط با رده شغلی
2. واریز حق عضویت به حساب اتحادیه
3. تحویل گرفتن معرفی نامه به ادارت از صنف (ادارات مالیات - دادگستری - آگاهی - آزمایشگاه، شهرداری و اماکن (اینو باید آخر از همه بعد جمع کردن تموم امضاها بری سراغش))
4. مراجعه به اداراتی که گفتم
5. بازدید اماکن از گیم نتت
و دریافت جواز از صنف.
البته ممکنه بعضی جاهاش یادم رفته باشه یا مال شما بنده فرق کنه ولی تقریباً چارچوبش همینه

otuban.ir
2014-01-04, 13:10
فقط با سيستم شرو كن ولي سيستم هاي قوي .
چون بيشتر يازيهاي شبكه ميتونه بچه ها رو تشويق كنه به رقابت با همديگه . كامپيوتر هم راحت تر شبكه ميشه . كار با صفحه كليد و موس هم كه يه چيز ديگه اس در عين حال كه ميشه از دسته بازي هم استفاده كرد .
من كه عمرا با دسته بازي كنم . فقط موس و كيبورد

ميتوني اينترنت هم بگيري براي بازيهاي بين المللي . كه عالي ميشه .

manoto
2014-01-04, 15:16
چه نوع pc‏ با چه مشخصات سخت افزاری برای گیم نت مناسب است؟

adamebikarr
2014-01-05, 11:48
چه نوع pc‏ با چه مشخصات سخت افزاری برای گیم نت مناسب است؟

اگر پول داری و می خوای چند سال ادامه بدی این ها خوبه. چون الان مثلا بازی کال آف دیوتی اومده که حداقل 4 گیگ رم می خواد مثلا. حساب کن دو سه سال دیگه چی می خواد بشه و وقتی سیستم های قوی باشن مثلا بنده که همچین سیستمی رو مثلا واسه اجرای این نوع بازی ها ندارم باز مشتری ثابت شما خواهم شد.

cpu i5
Main Giga P75
HDD 500
Ram 4G
Vga 630GT msi 4G 128Bit
Power Green 480

pirlo
2014-01-05, 15:11
ممنون از اینکه این بحث رو انجام دادین واقعا دنبال همچین مطلبی بودم از همگی سپاسگذارم . فقط یه سوال آقا این سیستم که پیشنهاد دادین تقریبا چقدر هزینه ش میشه که یه سبک و سنگین بکنیم چقدر باید سرمایه جذب کنیم ... و اینکه آیا میز خاصی میخاد گیم نت یا نه مثل میزهای تکی کافینت باید باشه ؟ مرررررسی از همه دوستان بخصوص استارتر عزیز

adamebikarr
2014-01-06, 11:43
ممنون از اینکه این بحث رو انجام دادین واقعا دنبال همچین مطلبی بودم از همگی سپاسگذارم . فقط یه سوال آقا این سیستم که پیشنهاد دادین تقریبا چقدر هزینه ش میشه که یه سبک و سنگین بکنیم چقدر باید سرمایه جذب کنیم ... و اینکه آیا میز خاصی میخاد گیم نت یا نه مثل میزهای تکی کافینت باید باشه ؟ مرررررسی از همه دوستان بخصوص استارتر عزیز

هزینه خود کیس بدون مانیتور ،کیبورد و موس 1550 می شه و یه مانیتور 19 قیمت 285، کیبورد و موس و هدفون هم داری
اگر میز یه تیکه بگیری خیلی بهتره به این دلیل که هزینش پایینه و همچنین پایدارتره. و طوری باشه که کیس ها رو بزاری بالای سر مشتری یعنی بالا مانیتور باشه این جوری خراب نمیشه. (خودم گیم نت داشتم) بچه ها خیلی پیش میاد که سیستم رو از عمد خراب می کنن و یادت باشه حتما همه سیم ها یک سیستم رو با زیپ بست ببند تا نتونن بکشنش و یا با خودشون ببرن

alinonor
2014-01-13, 16:24
تایپیک خیلی مفیدی بود
باتشکر از همه دوستان