PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایده: بنگاه املاک

sasan_blue
2014-01-06, 05:14
بنده معتقدم کار کردن روی ایده خیلی مهمتر از ایده هست. اگر شما هم مثل خیلی از دوستان در این انجمن فقط چند سالی رو به دلیل دانشجویی یا بیکاری و تفنن دنبال ایده خفن:-" هستید همیشه میتونید با فروش هیتلر*شکن یا تاسیس وبسایتهای مستهجن یا حتی کپی/پیست مطالب مفید و ترجمه مطالب کسب درآمد کنید. اما اگر دنبال بیزنس هستید شما دعوت میکنم به یک تحلیل و خیالپردازی شخصی من از کسب و کاری که میتونه شکل بگیره.
مخاطب این نوشته فقط افراد مشتاق کار در حوضه IT و استفاده و بهره برداری از امکاناتی هستند که دیگران تجربه یا جرات کار با اونها رو ندارند.
طبیعتا تفکرات تکاملی تر یا جایگزین شما مناسب کار شماست اما همیشه مشورت خیلی آسان تر و ارزانتر از بقیه کارهاست

و اما بنگاه املاک آنلاین
چرا؟
چون ایرانی ها عاشق خرید و فروش و اجاره ملک هستند. اما به ملک مسکونی بسنده نکنید. این اشتباهی هست که بقیه سایت ها مرتکب شده اند و عملا معمالات خیلی کمی رو جوش می دن. واحد های تجاری، مسکونی، دانشجویی، خوابگاهی، پیش فروش، کارخانجات، سوله، انبار، ... طراحی سایت هم نباید موضوعی باشه که کاربر به دنبال بخش و سوژه مورد نظر باشه. شما باید نیاز کاربر رو در چند ثانیه پیدا کنید و طبق موارد مورد نظر جستجوی هوشمند انجام بدید و نتایج رو به خوبی معرفی کنید.
-مخاطبین شما
دانشجو: برای جذب دانشجو میتونید قبل شروع ترم ها در سایت های آکادمیک تبلیغ کنید.
کارمند: واحد های کوچک استیجاری. نیاز به تبلیغ نداره فقط باید کلید واژه های قوی برای جذب جستجو به کار ببرید.
زوج جوان: آپارتمان کوچک و دنج داخل شهر و با امکانات خوب در محله
میانسال: خانه های ویلایی دارای طبیعت خوب و در حومه شهرها
سرمایه گذار: ساخت و سازهای پیش فروش.

کادر فنی
طراحی و یوزر اند: برای طراحی اولیه و اصلاحات طراحی و پشتیبانی. نوشته ها و مطالب سایت نباید چشم رو خسته کنه چون یوزر دوست داره بهترین رو انتخاب کنه
برنامه نویسی: تیم برنامه نویسی باید باشه و فعال باشه که کادر مدیریت تصمیم به اضافه کردن امکانات گرفت وقتی تلف نشه
مدیریت خلاق پایگاه داده و گروه داده کاوی: علت شکست اکثر بیزنس ها و عقب ماندن از رقبا عدم مدیریت و استفاده از اطلاعاتی هست که در اختیار دارند. اطلاعات به سمت شما میاد ولی شما باید بفهمید چطور باید ازش استفاده کنید.
مدیریت سرور و امنیت و پایداری: تست مداوم سرعت بارگذاری و انجام تراکنش ها. امنیت اطلاعات شخصی و به اشتراک گذاشته شده. آنالیز ترافیک و تحلیل جغرافیایی بازار سایت.
بهینه سازی: محتوای نوشتاری و انتخاب کلمات درست (به نظر من مهمترین بخش برای شروع کار هست)
مدیریت و تولید محتوا: بزرگترین بخش تولید محتوا به عهده بازاریاب و بنگاه ها یا یوزرهای سایت هست ولی نظارت و استاندارد سازی محتوا حتما باید با دقت انجام بشه.
بازاریاب ها هم وسیع ترین همکاران سایت هستند که با در نظر گرفتن پایه و پورسانت خیلی بهتر براتون کار میکنند تا تنها پایه یا تنها پورسانت

توصیه ها:
ساده باشید، در پیدا شدن، در امکانات، در محتوا
تبلیغات برای دیگران ممنوع!
محتوای بدرد بخور را نگه دارید اما پشت سر محتوای پرسود
وقتی سلیقه ی مشتری را نمی دانید پیشنهاد های وسوسه کننده و مد روز را رو کنید (از تکنیک های بسیار مهم داده کاوی در نگه داشتن بازدید کننده)
مشتری ها را تنبل کنید. آنقدر اطلاعات ارائه کنید که بازدیدکننده بنگاه را فراموش کند. ولی هنوز گزینه بازدید حضوری باز باشد (خصوصا رزرو زمان ویزیت)
بازدیدکننده را سیر نکنید. هفته آینده با فلان مورد.
از بازار بورس نترسید.
دفتر مرکزی داشته باشید و ساعت منظم برای کار. برای تمام پروژه ها زمانبندی و پاداش و جزا داشته باشند
مدیر و قاطع باشید. این یک بیزنس است نه یک سایت کلون شده.
پول را فراموش نکنید و بدانید مهمترین کار شما بازاریابی ست
روی کارتان سرمایه گذاری کنید و از ورشکستگی نترسید. قدرت اخراج کارمندان و فروش شرکت همچنان در دست شماست

سرمایه مینیمم: 50 میلیون
شروع کار: 10 میلیون
سرمایه پیشنهادی: 200 میلیون
میتونید حتی با خریدن پروژه های ورشکسته شروع کنید و در اول کار فقط روی پایگاه داده و بازاریابی و یوزر اند تمرکز کنید

خیلی معذرت میخوام اگر کمبود یا اغراقی در نوشته بالا دیدید. نتیجه یک ساعت تفکرم هست و بیشتر از این چیزی به ذهنم نمیرسه. تقاضا دارم ایده های تکمیلی خودتون رو در پست های آتی بنویسید و از تعریف و تمجید و اسپم بپرهیزید. شاید این تاپیک چند نفر رو پولدار کرد و خیلی ها رو شاغل :x

soheyl_ir89
2014-01-06, 09:04
سلام آقا ساسان
البته اگر اسمتو درست گفته باشم!

کلا خرید و فروش ملک با هدف بیشتر کردن پول، کار صحیحی نیست از نظر انسانی. اگر فقط جیب خودمونو ببینیم، حتما خوبه. اما اگر تاثیر روش کسب درآمدمون روی زندگی سایرین و آیندگان برامون مهم باشه، همچین خیانتی رو نمی کنیم.
بعضی ها نسبت به واسطه های معاملات املاک، بدنظر هستن؛ چرا که پول زیاد کسب می کنن! من این نظرو ندارم و بالاخره برای خرید املاک باید بازاری وجود داشته باشه. اما این معامله ها باید با کمترین واسطه صورت بگیره و به بهترین شکل. یه سیستم جامع معاملات املاک باید در کشور ایجاد بشه. و بهترین راه، استفاده از اینترنته. انشاالله شما این سیستم رو راه اندازی کنی.
برداشت من از صحبت هات اینه که ذهن خوبی داری و از نظر کاری و تبلیغاتی، پیشنهادای خوبی دادی، جسور هستی و شجاع. خصوصیاتی که برای یک مدیر کسب و کار، مورد نیازه.
موفق باشی

sasan_blue
2014-03-15, 02:09
سلام آقا ساسان
البته اگر اسمتو درست گفته باشم!

کلا خرید و فروش ملک با هدف بیشتر کردن پول، کار صحیحی نیست از نظر انسانی. اگر فقط جیب خودمونو ببینیم، حتما خوبه. اما اگر تاثیر روش کسب درآمدمون روی زندگی سایرین و آیندگان برامون مهم باشه، همچین خیانتی رو نمی کنیم.
بعضی ها نسبت به واسطه های معاملات املاک، بدنظر هستن؛ چرا که پول زیاد کسب می کنن! من این نظرو ندارم و بالاخره برای خرید املاک باید بازاری وجود داشته باشه. اما این معامله ها باید با کمترین واسطه صورت بگیره و به بهترین شکل. یه سیستم جامع معاملات املاک باید در کشور ایجاد بشه. و بهترین راه، استفاده از اینترنته. انشاالله شما این سیستم رو راه اندازی کنی.
برداشت من از صحبت هات اینه که ذهن خوبی داری و از نظر کاری و تبلیغاتی، پیشنهادای خوبی دادی، جسور هستی و شجاع. خصوصیاتی که برای یک مدیر کسب و کار، مورد نیازه.
موفق باشی

سلام سهیل عزیز
میبخشید اگر دیر جواب میدم چون ظاهرا فراموش کردم به تاپیکم subscribe کنم
والا من پول درست حسابی ندارم که توی کار بریزم. اما به نظرم ساده ترین ایده ها رو با اجرای درست و نیاز سنجی میشه به یک بازار موفق تبدیل کرد.
در ایران متاسفانه هرکاری اولش بازدهی داره و بعدش سپرده میشه دست خدا. خدا هم که به آدم تنبل روزی نمیده :)
شاید ایرانی ها ارزش بازار رو خوب متوجه نشده باشن چون "بازاری" بودن بیشتر از متخصص بازار بودن جا افتاده. ایده های ساده اینترنتی مثل رپیدباز، پی سی دانلود، بازار، ... رو دوستانی بودن که با پشتکار و برنامه ریزی دنبال کردند و الآن به مصاحبه های متعدد دعوت می شن. به نظر من ایده بسیار خوب بنگاه املاک و هاستینگ وبسایت هنوز در ایران جای کار بسیار داره. در متن بالا تا تونستم جزئیات رو مطرح کردم و واقعا دوست دارم یک نفر از همین فروم نوشته ی من رو ببینه و ترغیب بشه چیزی رو که داره بذاره پای کار و درش تلاش کنه. این کار دیگه نیاز به پشتوانه دولتی و سیاسی نداره و نسبت به شرایط روز ایران بسیار مناسب هست.
همونطور که افرادی در شهرستان ها هستند که دیجی کالا و پست دو روزه رو به ویترین مغازه ها ترجیح میدن، مطمئن باشید افرادی هستند که از سر و کله زدن و چونه زدن و رفت و آمد برای معاملات بی زارن (اولیش خودم) این افراد بازار آنلاین رو رونق می دن و بقیه هم پشت سرشون میان. فقط چند سال طول میکشه تا یک برند بسازید. بعدش میشه درآمد و استراتژی های حفظ بازار