PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چقدر به کاری که انجام میدین اعتماد دارین ؟؟!

ProMob
2014-01-15, 11:01
سلام ،منظورم به این تاپیک اینه که چقدر از ''درآمد'' و ''آینده'' ی تجارت الکترونیک مطمئن هستین ؟؟؟مطمئنا همه ی ما بارها از طرف دوستان و خانواده بهمون گفته شده که اینکار(کار توی نت) آینده نداره و ما هم اکثرا از درآمد شونصد (!!!) میلیونی ''دیجی کالا'' و درآمد نجومی ''تابناک'' از تبلیغاتش رو مثال زدیم !اما آیا تو ضمیر ناخودآگاه خودمون ، واقعا به این شغل اعتماد داریم؟ یا نه ، اگه کار دیگه ای مثل بورس ، پرورش قارچ ، تولید ورمی کمپوست ، ماهیان زینتی یا کاشت آلوئه ورا رو بتونیم بلد بشیم میریم سراغ اونکار ؟؟!چرا این شغل هارو مثال زدم !؟!توی تاپیک http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=35668این سوال پرسیده شده که : '' شغل های پردرآمد با سرمایه کم رو معرفی کنید؟''تقریبا 19 نفر تو این تاپیک یه شغل رو گفتن ، که 11 نفرشون بطور مستقیم و یا غیر مستقیم از اعتماد به یه شغل غیر اینترنتی و علاقه به کار در اون گفتن !! (و نه کاری که الان انجامش میدن و یا مرتبط با اینترنت) !تا اینجا بحثی نیست ! قضیه اونجا حاد میشه که این 57% ، میانگین 2.2 ستاره رو دارن !!!!!یعنی اغلب این کاره هستن !!با توجه به این صحبت ها ،لطفا جواب بدین که :''چقدر به درآمد و آینده ی شغلی کاری که در اینترنت انجام میدین اعتماد دارین ؟؟!''به قول معروف آیا میشه باهاش خونواده رو اداره کرد؟؟
راستی ،تورو خدا شعاری صحبت نکنین ، اینجا خودمون هستیم و خودمون ، غریبه هم بینمون نیست !

GIGABYTE
2014-01-15, 11:07
من به کم قانع نیستم و از وقتی جنگولک بازی های پست و نماد و غیره و ذلک رو دیدم رفتم سراغ راه های دیگه و به لطف خدا و تلاش خودم دارم به هر چی میخوام میرسم و دیگه نگران آینده نیستم.

mobilegsmiran
2014-01-15, 11:27
من به کم قانع نیستم و از وقتی جنگولک بازی های پست و نماد و غیره و ذلک رو دیدم رفتم سراغ راه های دیگه و به لطف خدا و تلاش خودم دارم به هر چی میخوام میرسم و دیگه نگران آینده نیستم.
میشه بپرسم چه کاری؟
استارتر عزیز راستش منم نظر شما رو دارم . ما شاید بتونیم بیرون از نت بهتر کار کنیم ولی همیشه برای خودمون مثالهایی میزنیم و خودمونو قانع میکنیم مثلا پیشرفت بالا در نت و از این موارد
ولی به نظر من بازار سنتی ممکنه محدود تر باشه ولی واقعی تر هم هست

ProMob
2014-01-15, 11:57

تشکر که تو تاپیک شرکت کردین
ایشالا که موفق باشین تو کارتون
لطفا بیشتر توضیح بدین !

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

میشه بپرسم چه کاری؟
استارتر عزیز راستش منم نظر شما رو دارم . ما شاید بتونیم بیرون از نت بهتر کار کنیم ولی همیشه برای خودمون مثالهایی میزنیم و خودمونو قانع میکنیم مثلا پیشرفت بالا در نت و از این موارد
ولی به نظر من بازار سنتی ممکنه محدود تر باشه ولی واقعی تر هم هست

ممنون واسه نظرتون
من یه واژه ای دارم به اسم درصد موفقیت !
اگه بخوام توضیح بدم ، مثلا شرکت نفت رو حساب کنید ، کمترین حقوق مهندسینش قشنگ 3،4 میلیونه ! (درکمترین حالت ممکن)
حالا شاید شرکت x‏ ، 5 تا عضو هیئت مدیره داره که ماهی 15 میلیون درمیارن و باقی کارمندا ماهی 1 میلیون !
الان درصد موفقیت کدوم بیشتره؟؟
ما اون هیئت مدیره رو میبینیم (مثل سایت هایی که مثال زدم) و میگیم اینکار عالیه !
درصورتی که بازار مجازی به اندازه ی بازار حقیقی جای رقابت نداره !
اگه دیجی کالا رو همه میشناسن برا اینه که یه دونست ! اگه 2تا میشد که دیگه کسی نمیشناختش !
اینکار جایی بدرد میخوره که شما ایده ی جدیدی داری !
وگرنه الان کل اینترنت شده پر از فروشگاه های رایگان با یه سری کالاهای شبیه هم !
گل شورتی ، کپسول عشق و...
واقعا فروش اینا تجارته ؟؟!
تو ایران اگه بصورت حرفه ای بخوایم نگاه کنیم ، فقط 5% سایت داریم که آدم روش میشه بهشون بگه تجارت الکترونیک !
باقیشون رو من با دستفروش های تو مترو یکی میدونم !

سـعید
2014-01-15, 12:46
یکی از عوامل ایجاد دستفروش های تو مترو یا گلفروش های سر چراغ قرمز و کلا شغل های کاذب نبود بستر کاری مناسب بر خواسته از اموزش هدف مندهست !! اووف ...

این اموزش هدفمند متاسفانه در مملکت ما به خاطر تبعیض آموزشی و سپس تبعیض شغلی و استخدامی هیچ وقت شکل نگرفته و با این وضعیت موجود هیچ وقت هم شکل نخواهد گرفت .

تفاوت هیئت مدیره هایی که ماهی 15 تومان حقوق می گیرن با کسانی که سایت های موفق دارن اینه که دسته اول بیشتر موفقیتشون رو مدیون مسایل پشت پرده هستند ولی دسته دوم مدیون خلاقیت و ابتکار خودشون ...

سوال اصلی شما :

چقدر از ''درآمد'' و ''آینده'' ی تجارت الکترونیک مطمئن هستین ؟

پاسخ من : ( با توجه به شرایط اجتماع نه شرایط شخصی خودم )

صفر !!!

با توجه به فقر شدید فرهنگی و اقتصادی حاکم بر جامعه و افزایش هزینه های زندگی ، بازار فعلی مملکت ما یک بازار مصرف کننده نیست . یک بازار تقلا کننده برای رفع حداقل نیاز هاست و در این جایگاه فروش کالاهای لوکس و غیر ضروری بسیار مشکل هست .

ادامه دارد ... دوباره تکمیل می کنم این نوشته رو ...

hosien
2014-01-15, 12:55
اگه وقت و هزینه داشته باشی می تونی با یک برنامه ریزی خوب به درآمد خیلی عالی از نت برسی ولی اگه بخواهی همان روزهای اول درآمد چند صد میلیونی داشته باشی بدرد نمی خوره

یک بار از یک بازاریاب پرسیدم درآمد ماهیانه چقدر هست گفت 4 میلیون در ماه مال سه سال پیش بود گفتم مگه میشه گفت من و همسرم هردو وقت وزمان خودمون رو گذاشتیم تو این کار و راضی هم هستم ولی خوب دونفر وقتگذاشتند و پشتکار داشتند و درآمد خوبی داشتند

من خودم به این کار علاقه و ایمان دارم هر چند وقت زیادی نمی زارم ولی بیشتر مخارج ریز خودم رو از را ه نت در می یارم و به عنوان یک شغل دومی دارم بهش نگاه می کنم و سعی می کنم راههای درست و علمی را پیدا کنم تا به هدفی که دارم برسم

moj1rayaname
2014-01-15, 13:02
فقط زمانی موفق میشی که = گروهی کار کنی + سرمایه گذاری کنی + ریسک پذیر باشی

ProMob
2014-01-15, 14:45
یکی از 1.عوامل ایجاد دستفروش های تو مترو یا گلفروش های سر چراغ قرمز و کلا شغل های کاذب نبود بستر کاری مناسب بر خواسته از اموزش هدف مندهست !! اووف ...

2.تفاوت هیئت مدیره هایی که ماهی 15 تومان حقوق می گیرن با کسانی که سایت های موفق دارن اینه که دسته اول بیشتر موفقیتشون رو مدیون مسایل پشت پرده هستند ولی دسته دوم مدیون خلاقیت و ابتکار خودشون ...

سوال اصلی شما :3.
چقدر از ''درآمد'' و ''آینده'' ی تجارت الکترونیک مطمئن هستین ؟

پاسخ من : ( با توجه به شرایط اجتماع نه شرایط شخصی خودم )

صفر !!!

صحبت هاتون رو شماره گذاری کردم تا راحت تر بشه جواب داد !

1.واقعا اوووف :دی
ولی جدا از شوخی بنده با این موافق نیستم !
بنظرتون اشخاصی که تو مترو کار میکنن درآمد ماهیانه شون (سود) چقدره؟

2.اتفاقا ، اون هیئت مدیره دارن نون ابتکارشون رو میخورن !
15 سال پیش که کسی نمیدونست شرکت چیه ، یه شرکت ثبت کردن و با گذاشتن هزینه و زمان و تلاش ، الان به این درآمد رسیدن

3.حرف من رو زدید !

در آخر هدف ازین تاپیک اینه که کسایی که هنوز وارد نشدن ، صرفا به خاطر یه سری تبلیغات (که کسایی که این تبلیغات رو میکنن ، سود مستقیم دارن از رو این کار) ، نیان وارد این کار شن !
اگه موقعیت بهتر یا برابری هست ، بخاطر اینکه اینکار نیاز به بیرون رفتن نداره این کار رو انتخاب نکنن
که تهش 100 درصد شکسته

مرسی که شرکت کردین

اگه وقت و هزینه داشته باشی (می تونی با یک برنامه ریزی خوب به درآمد خیلی عالی از نت برسی ولی اگه بخواهی همان روزهای اول درآمد چند صد میلیونی داشته باشی بدرد نمی خوره
‏)‏
من خودم به این کار علاقه و ایمان دارم هر چند وقت زیادی نمی زارم ولی بیشتر مخارج ریز خودم رو از را ه نت در می یارم و به عنوان یک شغل دومی دارم بهش نگاه می کنم و سعی می کنم راههای درست و علمی را پیدا کنم تا به هدفی که دارم برسم

نظرتون محترمه ، اما چند نکته :

اون قسمتی رو که تو پرانتز قرار دادم ، بنظرم یه مقدار چاشنی شعارگونه توش داشت + مشخص کنید اون درآمد عالی که ازش حرف میزنید چقدره و اون وقت و هزینه ش چقدره !
برا یه دستفروش درآمد عالی 1 میلیونه و برای یه دکتر 30 میلیون !
بنظرم واژه ی ''درآمدعالی'' یه مقدار گنگ هستش و البته احساسی !

2.خودتون فرمودین که به عنوان شغل دوم! این یعنی که اونقدرا هم به این کار اعتمادی نیست و شغل اولتون براتون مهمتره !

3.تو قسمت آخر فرمودین که عاشق این کار هستین ، عشق به کار 10% دلیل شاغل بودنه ، خیلیا هستن عاشق پولن و بخاطر همون وارد اینکار میشن ! ایکاش راجع به درآمد صحبت میکردین ، راجع به افرادی که نه بخاطر عشق ! بلکه بخاطر گذران زندگی میخوان وارد اینکار شن !
امیدوارم به هدفتون برسین

مرسی که وقتتون رو به من دادین

99% موافقم ، اما :
این پارامترهایی که گفتین فقط شرایط لازم بود و نه کافی !
چه بسا کسایی که با این شرایط ، باز هم شکست خوردن !

مرسی که نظر دادین

دوستان لطفا مارو از نظرات خودشون بی نصیب نذارن

jamalzzz
2014-01-15, 15:01
بعد از 3 سال تجربه تصمیم گرفتم قبل از درآمد به فکر افزایش تجربه و دانش باشم. رقابت در عرصه تجارت الکترونیک بسیار سخت تر از قبل شده است و دیگر مناسب حال آنهایی که میخواهند به راحتی درآمد کسب کنند نیست. مثلا یک زمانی خیلی راحت با طراحی بنر و هدر میشد به درآمد خوبی رسید. ولی حالا که تعداد طراحان بنر از تعداد مشتری بیشتر است ایا باز هم شغل مناسبی به نظر می آید؟ به هر حال همیشه در هر زمینه ای شرایط پیشرفت وجود دارد. رمز موفقیت برنامه ریزی درست و پشتکار است که این روز ها آن را فراموش کرده ایم.

artemisweb
2014-01-15, 15:06
من به خودم اطمینان دارم البته اگر مشکلات ناخواسته پیش نیاد

ProMob
2014-01-15, 15:26
بعد از 3 سال تجربه تصمیم گرفتم قبل از درآمد به فکر افزایش تجربه و دانش باشم. رقابت در عرصه تجارت الکترونیک بسیار سخت تر از قبل شده است و دیگر مناسب حال آنهایی که میخواهند به راحتی درآمد کسب کنند نیست. مثلا یک زمانی خیلی راحت با طراحی بنر و هدر میشد به درآمد خوبی رسید. ولی حالا که تعداد طراحان بنر از تعداد مشتری بیشتر است ایا باز هم شغل مناسبی به نظر می آید؟ به هر حال همیشه در هر زمینه ای شرایط پیشرفت وجود دارد. رمز موفقیت برنامه ریزی درست و پشتکار است که این روز ها آن را فراموش کرده ایم.

الان اگه کسی بخواد دنبال یه شغل باشه ، کار تو اینترنت چندمین پیشنهادتون هست؟

jamalzzz
2014-01-15, 15:39
الان اگه کسی بخواد دنبال یه شغل باشه ، کار تو اینترنت چندمین پیشنهادتون هست؟

برای هر کسی میتونه متفاوت باشه. برای من کار تو اینترنت شاید فعلا بهترین گزینه باشه. به این دلیل که بیشترین علاقه و استعداد من در همین زمینه هست. ولی هیچ وقت اولین پیشنهاد من به کسی نمیتونه کار تو اینترنت نیست.متاسفانه اینترنت تا حدود زیادی به روحیات اجتماعی ادم اسیب میرسونه و دلایل دیگه ای هم هست که میتونه دلیل به تغییر شغل خیلی از افراد با تجربه بشه.

ProMob
2014-01-15, 18:13
برای هر کسی میتونه متفاوت باشه. برای من کار تو اینترنت شاید فعلا بهترین گزینه باشه. به این دلیل که بیشترین علاقه و استعداد من در همین زمینه هست. ولی هیچ وقت اولین پیشنهاد من به کسی نمیتونه کار تو اینترنت نیست.متاسفانه اینترنت تا حدود زیادی به روحیات اجتماعی ادم اسیب میرسونه و دلایل دیگه ای هم هست که میتونه دلیل به تغییر شغل خیلی از افراد با تجربه بشه.
مرسی واسه وقتی که گذاشتین

بی صبرانه منتظر هستم که سایر دوستان نیز تو این بحث شرکت کنن

دوستان کسی نظر دیگه ای نداره؟

shojaei69
2014-01-15, 18:57
هی هی
من خودم 4 ساله توی اینترنتم. از روزای اول هم سمت چت و ... نرفتم. وبلاگ ساختم و سایت. اما تا حالا موفق نبودم. تنها دلیل هم اینه که صبر نداشتم. نشد سایتی رو به یکسال برسونم. بعد چندماه ناامید میشدم و تا هاست و دامین منقضی بشه. الان هم دوتا سایت دارم که خیلی خودشون رو خسته کنن! پول هاست رو بهم برگردونن. حتی پول نت رو هم درنمیارن. همش تقصیر خودمه البته. میخوام ایندفعه صبر داشته باشم و از این شاخه به اون شاخه نرم. متاسفانه اگه از اول .... هی هی
من 23 سالمه. یکی از دوستان که البته دوست مجازی هستن و یکبار بیشتر از نزدیک ندیدمش با پولی که از نت درآورده خونه و ماشین خرید. الانم داره ازدواج میکنه شغلش هم فقط همینه! سنش چقدره؟ 19 سال. دوسال رفته برنامه نویسی یاد گرفته. الان هم طراح سایته هم هاست و سرور می فروشه. فکر کنم نصف سایت های اداره های شهر رو طراحی کرده.
من چی دارم؟ مدرک icdl خخخخخخ
به خودم قول دادم از پولی که از نت درمیارم ماشین بخرم. والسلام!

HiddenLife
2014-01-15, 19:18
به نظر من بستگی داره به کار و پشتکار فرد داره ، البته یکم هم ذوق و سلیقه .
خود من مدت زیادی نیست که وارد این فعالیت ها شدم ، ولی بسیار علاقه دارم و شاید به همین دلیل خیلی مواردی رو که شما فرمودید ( مثل اداره ی خانواده و...) رو متوجه نشم .
ولی چیزی که تو این مدت متوجه شدم ، اینه که اگر کسی خلاقیت و استعداد خوبی در ارائه ایده های نو داشته باشه ، اینترنت میتونه یکی از بهترین مکان ها برای آینده ی شغلیش باشه .
البته همونطور که دیگر دوستان هم اشاره کردند ، نمیشه یک شبه میلیاردر بشی ، ولی با علاقه و صبر ، میتونی از سختی ها عبور کنی .

ProMob
2014-01-15, 19:19
هی هی
من خودم 4 ساله توی اینترنتم. از روزای اول هم سمت چت و ... نرفتم. وبلاگ ساختم و سایت. اما تا حالا موفق نبودم. تنها دلیل هم اینه که صبر نداشتم. نشد سایتی رو به یکسال برسونم. بعد چندماه ناامید میشدم و تا هاست و دامین منقضی بشه. الان هم دوتا سایت دارم که خیلی خودشون رو خسته کنن! پول هاست رو بهم برگردونن. حتی پول نت رو هم درنمیارن. همش تقصیر خودمه البته. میخوام ایندفعه صبر داشته باشم و از این شاخه به اون شاخه نرم. متاسفانه اگه از اول .... هی هی
من 23 سالمه. یکی از دوستان که البته دوست مجازی هستن و یکبار بیشتر از نزدیک ندیدمش با پولی که از نت درآورده خونه و ماشین خرید. الانم داره ازدواج میکنه شغلش هم فقط همینه! سنش چقدره؟ 19 سال. دوسال رفته برنامه نویسی یاد گرفته. الان هم طراح سایته هم هاست و سرور می فروشه. فکر کنم نصف سایت های اداره های شهر رو طراحی کرده.
من چی دارم؟ مدرک icdl خخخخخخ
به خودم قول دادم از پولی که از نت درمیارم ماشین بخرم. والسلام!

البته بايد اينو گفت كه امثال دوست شما اونقدا زياد نيستن ,,,
الان يكي مثل همين آقا رضا مدير شاپ كيپر بنظر من يه نابغه س
چون نوآوري داشت !!!
الان اگه بكن ماهي 10 تومنم از اينجا درمياره , ميگم حقشه
اما اينكه هركي يه فروشگاه رايگان داشته باشه و پولدار شه كلا فكر مسخره اي هست !!!

بارها فكر كردم كه كسايي كه اينقدر فروش اينترنتي رو تبليغ ميكنن نون خور سيستم هاي پستي و فروشندگان هاست باشن !

djary
2014-01-15, 19:20
من کارم هنوز راه نیوفتاده اما بهش اعتماد 100% دارم چون 3 سال روش وقت گذاشتم

m_hosseinmardi
2014-01-15, 19:22
سلام و درود

این سوال شما کلا در رابطه با هر شغل آزادی وجود داره
شغل کارمندی و دولتی و . . . . که حقوق ثابت داری را بزاری کنار ، شغل هایی که خودت میخوای تنهایی راه اندازی کنی با کلی مشکلات روبرو میشی که مهمترین موردش سرمایه ی اولیه ، ریسک بازار و احتمال شکست هست
دوستان موارد خوبی را اشاره کردن که باز هم باید برای هر شغلی مد نظر قرار داد و اون هم اینه که از این شاخه به اون شاخه نری و یک مسیر را با تحقیق و . . . انتخاب کنی و بری جلو و تلاش کنی و توکل به خدا و هیچ وقت نا امید نشی

مورد دیگه ای که هست :
قرار نیست همه ی آدم ها یک جایی مثل شهروند ایجاد کنن ، یکی در همین حد توان داره که یک بقالی معمولی راه اندازی کنه ، قرار هم نیست که مثلا همه بشن دیجی کالا ولی میتونیم در حد خودمون خیلی کار ها انجام بدیم
آدم نباید خودش را دست پایین بگیره ولی نباید رویایی هم فکر کنه ، یعنی باید هدفمون را بزاریم قله ی کوه ولی اگه دیدیم واقعا نمیشه و در حد توان و امکاناتمون نیست به کمتر از اون هم قانع باشیم و خدا را شکر کنیم
کسب درآمد از اینترنت به سرمایه و علم و تلاش و . . . . نیاز داره ، باید روزی چندین ساعت تلاش کنی تا به درآمد معقول برسی ولی متاستفانه به خاطر تبلیغات دروغ هر کسی که اولین قدم ها را برداشته مثل خود من فکر می کرده با روزی 2 ساعت کار درآمد میلیونی کسب می کنه ولی وقتی میاد وارد میدان عمل میشه تازه میفهمه چه خبر هست اینترنت

کسب درآمد از اینترنت برای من و شما که میخوایم روزی حلال در بیاریم سخته وگرنه هستند کسانی که به راحتی توی همین اینترنت پول حرام در میارن و از پول حرامشون راضی هم هستن !

یا علی

ProMob
2014-01-15, 19:29
من کارم هنوز راه نیوفتاده اما بهش اعتماد 100% دارم چون 3 سال روش وقت گذاشتم

اميدوارم موفق بشين
انشااله

سلام و درود

این سوال شما کلا در رابطه با هر شغل آزادی وجود داره
شغل کارمندی و دولتی و . . . . که حقوق ثابت داری را بزاری کنار ، شغل هایی که خودت میخوای تنهایی راه اندازی کنی با کلی مشکلات روبرو میشی که مهمترین موردش سرمایه ی اولیه ، ریسک بازار و احتمال شکست هست
دوستان موارد خوبی را اشاره کردن که باز هم باید برای هر شغلی مد نظر قرار داد و اون هم اینه که از این شاخه به اون شاخه نری و یک مسیر را با تحقیق و . . . انتخاب کنی و بری جلو و تلاش کنی و توکل به خدا و هیچ وقت نا امید نشی

مورد دیگه ای که هست :
قرار نیست همه ی آدم ها یک جایی مثل شهروند ایجاد کنن ، یکی در همین حد توان داره که یک بقالی معمولی راه اندازی کنه ، قرار هم نیست که مثلا همه بشن دیجی کالا ولی میتونیم در حد خودمون خیلی کار ها انجام بدیم
آدم نباید خودش را دست پایین بگیره ولی نباید رویایی هم فکر کنه ، یعنی باید هدفمون را بزاریم قله ی کوه ولی اگه دیدیم واقعا نمیشه و در حد توان و امکاناتمون نیست به کمتر از اون هم قانع باشیم و خدا را شکر کنیم
کسب درآمد از اینترنت به سرمایه و علم و تلاش و . . . . نیاز داره ، باید روزی چندین ساعت تلاش کنی تا به درآمد معقول برسی ولی متاستفانه به خاطر تبلیغات دروغ هر کسی که اولین قدم ها را برداشته مثل خود من فکر می کرده با روزی 2 ساعت کار درآمد میلیونی کسب می کنه ولی وقتی میاد وارد میدان عمل میشه تازه میفهمه چه خبر هست اینترنت

کسب درآمد از اینترنت برای من و شما که میخوایم روزی حلال در بیاریم سخته وگرنه هستند کسانی که به راحتی توی همین اینترنت پول حرام در میارن و از پول حرامشون راضی هم هستن !

یا علی

تا حدي باهاتون مخالفم
اگه خواستين حاضرم 10 تا شغل آزاد بهتون معرفي كنم كه حداكثر با سرمايه 40 ميليوني سر 5 ماه براحتي 15 تومن رو داشته باشي (حداقل)

iran.meshop
2014-01-15, 19:45
به نظر من اینترنت پتانسیلی داره که خیلی ها ازش خبر ندارن

چرا چون شما می تونی خیلی راحت اون آدمی که توی بندر خمیر استان هرمزگان یا آدمی که توی فلان روستا زندگی می کنه رو به عنوان مشتری داشته باشی

موفقیت در نت یه خیلی چیز ها بستگی داره مهم ترینش پشتکار دانش و تلاش و در کنارش داشتن سرمایه مناسب هست

الان دیگه طوری شده که برای داشتن یک وبسایت موفق باید حرفه ای عمل کرد و خوب خرج کرد

مگه فروش اینترنتی و درآمد از نت فقط فروش گل شورتی و آشغال پاشغال های دستفروش های مترو هست؟ خیر طرف داره توی اینترنت ساعت های میلیونی میفروشه که شاید من و شما تو خواب هم نبینیم کسی اینقدر پول برای ساعت بده ولی به دلیل گستردگی پهنای اینترنت قطعا اون هم مشتری های خودش رو داره

به نظر من قطعا میشه از نت به عنوان تامین کننده درآمد یک خانواده نگاه کرد به شرط اینکه پشتکار داشته باشیم و به کارمون ایمان داشته باشین و با دانش و تجربه حرکت کنیم

m_hosseinmardi
2014-01-15, 19:45
اميدوارم موفق بشين
انشااله

تا حدي باهاتون مخالفم
اگه خواستين حاضرم 10 تا شغل آزاد بهتون معرفي كنم كه حداكثر با سرمايه 40 ميليوني سر 5 ماه براحتي 15 تومن رو داشته باشي (حداقل)

خب حاجی ما که همون مورد اول موندیم :d
دوست عزیز ، من درمورد یک جوانی صحبت میکنم که بسم الله را گفته و وارد بازار کار میخواد بشه ، هر کسی سرمایه ی زیادی برای شروع کار نداره

ProMob
2014-01-15, 19:58
این کارهایی که راجع بهشون میگم حدود 10، 15 تومن هم روش وام میدن !
تازه کلی کارهای دیگه هم هست که با 2 میلیون میتونید استارت بزنید !
سود اونم خیلی خوبه ، فقط یه مقدار تلاش میخواد و روابط عمومی !

m_hosseinmardi
2014-01-15, 20:03
این کارهایی که راجع بهشون میگم حدود 10، 15 تومن هم روش وام میدن !
تازه کلی کارهای دیگه هم هست که با 2 میلیون میتونید استارت بزنید !
سود اونم خیلی خوبه ، فقط یه مقدار تلاش میخواد و روابط عمومی !

یک دوست دارم که خوراکش این طور کارهاست
اگه عنوان هر شغل را همین جا اعلام کنید یا پخ بدید خیلی ممنون میشم

Ostova
2014-01-15, 20:20
سلام

من به کار اینترنتیم هیچ اعتمادی ندارم

با هزار زحمت یه سایت بالا میاریم و یه اشکال به قول خودشون کوچیک تو نیک زحمات ما رو به ف.. (فنا) میده

http://www.img.ir/LXzc.png

بروز مشکل برای دامین ها اونقدر مضحکه که به مخ عزیزان گوگلی نرسیده و سیستمشون نتونسته بفهمه این همه ارور دی ان اس که برای سایت های ir ایجاد شده از سرور ها نیست و از خود دامنه هست و همه رو مثل سایت هایی که دان شدن جریمه کرده.. معلوم نیست چه غلطی کردن که سایت ها با کله سقوط کردن. والا گوگل برای دان شدن چند روزه ی سرور هم اینقدر جریمه نمیکنه.

پایداری اینترنت رو همه داریم میبینیم. هر روز یه بامبول در میارن. یه روز نصف پورت ها بسته ست یه روز شیر رو میبندن سرعت کم میشه فرداش هردو برنامه رو با هم اجرا میکنن و بعدشم یه حرکت دیگه میزنن... از 3 سرویس دهنده مختلف سرویس دارم و بازهم پایداریش در حد 80% هم نیست
برق هم فرت فرت میره و یو پی اس هم دیگه کفاف قطعی ها رو نمیده و باید به فکر موتور برق باشم
همین دان شدن دامین ها رو کم داشتیم که با زحمات شبانه روزی دوستان اینم جور شد. دان شدن دامنه نوبره دیگه.. فقط از یه کشور ابرقدرت و اسلامی نظیر ایران بر میاد :|

وقت فیلتر کردن و ریدن تو نت که میشه میرن گرون ترین تجهیزات رو از زیر سنگ هم شده پیدا میکنن تا به هدف مسخره شون برسن.. ولی نوبت سرویس دهی و بهبود کیفیت که میاد فقط حرف میزنن و خیالبافی میکنن.. شیش بار در سال اعلام میکنن پهنای باندمون سه برابر شده ولی چیزی جز کاهش کیفیت و کاهش سرعت نمیبینیم.

به حق این شب عزیز از خدا میخوام که... اگه قابل نابود شدن هستن، به درک واصل بشن وگرنه هدایت بشن. (به درخواست دوستان ویرایش شد)

HiddenLife
2014-01-15, 21:19
پایداری اینترنت رو همه داریم میبینیم. هر روز یه بامبول در میارن. یه روز نصف پورت ها بسته ست یه روز شیر رو میبندن سرعت کم میشه فرداش هردو برنامه رو با هم اجرا میکنن و بعدشم یه حرکت دیگه میزنن... از 3 سرویس دهنده مختلف سرویس دارم و بازهم پایداریش در حد 80% هم نیست

آره ، اوضاع اینترنت خیلی داغونه ! سرویس های فوق العاده کم سرعت و بی کیفیت و البته نسبت به کشور های دیگه ، خیلی گرون .

برق هم فرت فرت میره و یو پی اس هم دیگه کفاف قطعی ها رو نمیده و باید به فکر موتور برق باشم

مگه شما کجا هستید ؟! جای ما که خدا رو شکر برق نمیره .

شیش بار در سال اعلام میکنن پهنای باندمون سه برابر شده

خداوندا ...! این دل خوشی ها رو از ما نگیر !

-----------------------------------------------------------------------------------------

ولی بهتره کمی در بعضی قسمت ها رعایت بیشتری بکنید و از گفتن هر حرفی دست بکشید .(یه توصیه دوستانه :))

ProMob
2014-01-15, 21:25
حرف ها رو زدین ، واقعا بدون شرح !

Ostova
2014-01-15, 21:36
مگه شما کجا هستید ؟! جای ما که خدا رو شکر برق نمیره .

یه شهر کوچیک تو یه استان عقب افتاده تو ایران

ولی بهتره کمی در بعضی قسمت ها رعایت بیشتری بکنید و از گفتن هر حرفی دست بکشید .(یه توصیه دوستانه :))

آقای رضا (مدیر) هم گهگاهی از این توصیه ها میکنه اما خب.. من اگه حرف نزنم میگن طرف لاله :-p

ProMob
2014-01-15, 21:52
یک دوست دارم که خوراکش این طور کارهاست
اگه عنوان هر شغل را همین جا اعلام کنید یا پخ بدید خیلی ممنون میشم

پ خ شد دوست عزیز

ir2sedair
2014-01-15, 22:01
تنها دلیل من و فکر میکنم اکثر دوستان از انتخاب اینترنت به عنوان منبع در امد میشه گفت اینه که نیاز نداره مثل بقیه کار ها ساعت یا زمان مشخصی رو برای کار بزاریم
بر فرض مثال من که دانشجو هستم به عنوان یک منبع در آمد بهترین گزینه نت هست به دلیل در امد خوب و حداقل کار

البته در صورتی که ادم یک شغل ثابت داشته باشه و اینترنت رو به عنوان شغل دوم در نظر بگیریم واقعا خوبه

ProMob
2014-01-15, 23:23
البته کار پاره وقت هم کم نیست !

1yaser
2014-01-16, 00:13
من شغل ثابت داشتم، سمت خوب، درآمد خوب و... ولی خیلی مسائل باعث شد 6 ماه پیش زدم بیرون و از صفر کار نت رو شروع کردم. و خدا رو شکر دارم به جاهای خوبی می رسم. حرفم اینه که ما همه تو این مملکت زندگی می کنیم اگر اینترنتش مشکلات فراوان داره بقیه بیزنس هاش هم دارای مشکل فراوان هست. حالا یکم کم یا زیاد... (امیدوارم روزی حل شه... یا به قول دسوتمون اصلاح بشن) پس بنظرم باید سعی کرد روی نقاط قوت شخصی تمرکز کرد، با برنامه، جدی و با هدف جلو رفت و سعی کرد هر روز چیز جدید یادگرفت و ناامید نشد. من بعد از 6 ماه فعالیت جدی به این نتیجه رسیدم که می تونم به عنوان شغل اصلیم روش حساب کنم. و ردآمد خیلی خوبی ازش درآرم.

ProMob
2014-01-16, 13:11
من شغل ثابت داشتم، سمت خوب، درآمد خوب و... ولی خیلی مسائل باعث شد 6 ماه پیش زدم بیرون و از صفر کار نت رو شروع کردم. و خدا رو شکر دارم به جاهای خوبی می رسم. حرفم اینه که ما همه تو این مملکت زندگی می کنیم اگر اینترنتش مشکلات فراوان داره بقیه بیزنس هاش هم دارای مشکل فراوان هست. حالا یکم کم یا زیاد... (امیدوارم روزی حل شه... یا به قول دسوتمون اصلاح بشن) پس بنظرم باید سعی کرد روی نقاط قوت شخصی تمرکز کرد، با برنامه، جدی و با هدف جلو رفت و سعی کرد هر روز چیز جدید یادگرفت و ناامید نشد. من بعد از 6 ماه فعالیت جدی به این نتیجه رسیدم که می تونم به عنوان شغل اصلیم روش حساب کنم. و ردآمد خیلی خوبی ازش درآرم.ایشالا موفق باشین

doctor.sniff
2014-01-16, 15:11
یادمه زمانی که از شرکت داتک با بالاترین حقوق ممکنه تو اون زمان بیرون اومدم خیلی طول نکشید که پروژه اولم شرکتم رو گرفتم. روزای سختی رو سپری کردم. روزایی رو گذروندم که حتی ۱۰۰۰ تومن پول تو جیبم نداشتم. ولی ادامه دادم. بدبختی من این بود که شروع کارآفرینیم مصادف شد با یک بیماری سخت که دچارش شدم و بعد درس و ... میتونم بگم، کارآفرینی، درس و بیماری رو باهم تجربه کردم.

الان ۳ سالی گذشته، تقریبا به جاهای خوبی رسیدم گرچه هنوز خیلی کار دارم. ولی امروزه فقط یک قرار داده ۶ ماهه‌ مشاوره که الان دارم برابری میکنه با حقوق ۱۸ ماه یک مهندس با پایه حقوق ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال

من به کارم ایمان دارم، حتی اگه بشه ۱۰۰ بار به زمین بخورم بازم ادامش میدم. و ۱۰۰۰٪ مطمئن هستم که موفق خواهم شد.

safilo
2014-01-16, 15:16
ببینید استارتر عزیز همه چیز بستگی داره به نوع دیدگاه شما نسبت به کار نت. واقعیت اینه تا زمانیکه این گزینه رو بعنوان شغل انتخاب نکنید همیشه در تردید خواهید بود که نت خوبه یا برم بیرون.
بزارید من تجربه خودمو بگم.
من 10 سال پیش کار نت رو فقط با 20 هزار تومان سرمایه ایجاد کردم (یعنی فقط تونستم یه هاست و دامنه بگیرم و یه ایده فروش ساده راه اندازی کنم). همیشه در این مدت 10 سال به این کار با دید جدیت و شغل واقعی خودم نگاه کردم. نتیجش این که الان شرکت خودمو دارم، آپارتمان دارم، ماشین لوکس آخرین مدل دارم. مغازه دارم، و خدا روشکر درآمد هم همچنان پایداره. میخوام بگم من بغیر از کارهای اینترنتی کار دیگه ای بلد نیستم و هرچی الان دارم نتیجه دید جدی من به این شغله.
امیدوارم دیدتونو جدی کنید تا بتونید منظور منو عمیقا درک کنید.
موفق باشید.

ProMob
2014-01-16, 16:00
یادمه زمانی که از شرکت داتک با بالاترین حقوق ممکنه تو اون زمان بیرون اومدم خیلی طول نکشید که پروژه اولم شرکتم رو گرفتم. روزای سختی رو سپری کردم. روزایی رو گذروندم که حتی ۱۰۰۰ تومن پول تو جیبم نداشتم. ولی ادامه دادم. بدبختی من این بود که شروع کارآفرینیم مصادف شد با یک بیماری سخت که دچارش شدم و بعد درس و ... میتونم بگم، کارآفرینی، درس و بیماری رو باهم تجربه کردم.

الان ۳ سالی گذشته، تقریبا به جاهای خوبی رسیدم گرچه هنوز خیلی کار دارم. ولی امروزه فقط یک قرار داده ۶ ماهه‌ مشاوره که الان دارم برابری میکنه با حقوق ۱۸ ماه یک مهندس با پایه حقوق ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال

من به کارم ایمان دارم، حتی اگه بشه ۱۰۰ بار به زمین بخورم بازم ادامش میدم. و ۱۰۰۰٪ مطمئن هستم که موفق خواهم شد.

خيلي عاليه , اما قصد من اينه كه باعث رويا پردازي براي تازه كارها نشه
موفق باشين و ممنون بابت شركتتون

ببینید استارتر عزیز همه چیز بستگی داره به نوع دیدگاه شما نسبت به کار نت. واقعیت اینه تا زمانیکه این گزینه رو بعنوان شغل انتخاب نکنید همیشه در تردید خواهید بود که نت خوبه یا برم بیرون.
من 10 سال پیش کار نت رو فقط با 20 هزار تومان سرمایه ایجاد کردم (یعنی فقط تونستم یه هاست و دامنه بگیرم و یه ایده فروش ساده راه اندازی کنم). همیشه در این مدت 10 سال به این کار با دید جدیت و شغل واقعی خودم نگاه کردم. نتیجش این که الان شرکت خودمو دارم، آپارتمان دارم، ماشین لوکس آخرین مدل دارم. مغازه دارم، و خدا روشکر درآمد هم همچنان پایداره. میخوام بگم من بغیر از کارهای اینترنتی کار دیگه ای بلد نیستم و هرچی الان دارم نتیجه دید جدی من به این شغله.
موفق باشید.

عالي عالي عالي ...
يه پروسه جالب!
اما يه نكته :
10 سال پیش کار نت رو فقط با 20 هزار تومان سرمایه ایجاد کردم

هميشه جزو اولين ها بودن يه نقطه ي قوته !!!
شايد بشه گفت اگه همون ادم الان دوباره با همون شرايط بخواد شروع كنه , بعد 20 سال هم اين امكانات رو نخواهد داشت !

ممنون كه شركت كردين

safilo
2014-01-16, 19:09
عالي عالي عالي ...
يه پروسه جالب!
اما يه نكته :
10 سال پیش کار نت رو فقط با 20 هزار تومان سرمایه ایجاد کردم

هميشه جزو اولين ها بودن يه نقطه ي قوته !!!
شايد بشه گفت اگه همون ادم الان دوباره با همون شرايط بخواد شروع كنه , بعد 20 سال هم اين امكانات رو نخواهد داشت !

ممنون كه شركت كردين

دوست عزیز باور کنید شرایط الان برای تجارت الکترونیک و کار اینترنتی بسیار هموارتر از 10 سال پیشه. باور کنید اون موقع که ما شروع کردیم و راهی که می رفتم اولش کلی سنگلاخ و جاده خاکی بود الان همه اون جاده خاکیا اتوبان 4 بانده شده. اون موقع اصلا برنامه نویس آنچنانی نبود ، الان شما هر سایتی با هر امکاناتی بخوای 3 روزه برات مینویسن. اون موقع فرهنگ خرید اینترنتی مثل الان جا افتاده نشده بود. مسئله مهمتر اینکه اون موقع ضریب نفوذ اینترنت در ایران انقدر بالا نبود. شاید 10 سال پیش کمتر از 10 میلیون کاربر اینترنتی در ایران داشتیم، ولی الان به جرات بالای 30 میلیون کاربر داریم. به نظر من رسیدن به موفقیت در شرایط کنونی بسیار راحتتر از گذشته است، فقط دید جدی به عنوان شغل ، اراده و پشتکار و ذهن ایده پرور لازم داره.

iran.meshop
2014-01-16, 19:44
موفق باشید.

خدا قوت رفیق

زمینه فعالیت شما فروشگاهی هست یا خدماتی؟

ProMob
2014-01-16, 20:10
دوست عزیز باور کنید شرایط الان برای تجارت الکترونیک و کار اینترنتی بسیار هموارتر از 10 سال پیشه. باور کنید اون موقع که ما شروع کردیم و راهی که می رفتم اولش کلی سنگلاخ و جاده خاکی بود الان همه اون جاده خاکیا اتوبان 4 بانده شده. اون موقع اصلا برنامه نویس آنچنانی نبود ، الان شما هر سایتی با هر امکاناتی بخوای 3 روزه برات مینویسن. اون موقع فرهنگ خرید اینترنتی مثل الان جا افتاده نشده بود. مسئله مهمتر اینکه اون موقع ضریب نفوذ اینترنت در ایران انقدر بالا نبود. شاید 10 سال پیش کمتر از 10 میلیون کاربر اینترنتی در ایران داشتیم، ولی الان به جرات بالای 30 میلیون کاربر داریم. به نظر من رسیدن به موفقیت در شرایط کنونی بسیار راحتتر از گذشته است، فقط دید جدی به عنوان شغل ، اراده و پشتکار و ذهن ایده پرور لازم داره.والا نظر من این نیست !

eershab
2014-01-16, 20:17
در شرایط کنونی که شما می فرمایین کاربران از ده میلیون شدن 30 میلیون مطمئن باشین تعداد فروشگاه داران به جای سه برابر بیش از ده برابر شده
پس خیلی هم شرایط برای یک فرد تازه وارد خوب نیست
فقط به یک شرط
یه حرفی برای گفتن داشته باشه
مثال واضحش می تونه یه فست فود توی یک خیابون شلوغ شهر باشه ، طبیعتا چندین مغازه قبل ایشون اونجا تشکیل شده ، حالا باید اون آقا در مورد برای جذب مشتری به نظر بنده دو تا کار انجام بده
مرحله اول تشریف آوردن یک بار مشتری هست دم مغازه
برای آوردن دفعه اول دم مغازه باید دکوراسیون توپ بزنی - تبلیغات بنری و اس و ام اس و... بزنی
خوب به سلامتی اومد اون آقا برای بار اول دم مغازه شما
ولی برای اینکه این آقا مشتری ثابت بشه و دوباره هم بیاد دیگه اون تبلیغات اول کار شاید 10 درصد جواب بده الان موارد زیر لازم هست
باید غذاتون خوشمزه تر از طعم اون فست فودی که سر کوچه اون آقا هست باشه - قیمتتون اگه کمتر نیست دیگه بیشتر نباشه -یه چیزی توی منو غذاتون هست که جای دیگه ندیده - با یه هدیه ای که بار اول به مشتری می دین می تونین توی ضمیر ناخودآگاه اون فرد تاثیر بزارین و به اصطلاح برند خودتون رو جا بندازین(این قسمت توضیح زیاد داره کسی متوجه نشد بگه مبسوط توضیح بدم)

حالا همین توضیحات رو بیارین توی دنیای مجازی
شمایی که می خاین با یه فروشگاه ساز رایگان کار رو شروع کنی ، بدون اینکه حتی یه < واو > توضیحات محصول رو جابجا کنین کپی پیست می کنی برای خودت ، شروع کارت با محصولاتی هست که یه 10 ماهی هست توی ما ه واره فروش داره و یه 6 ماهی هم هست اومده توی نت ، برای پشتیبانی هم بهتون زور می گه حتی شماره ایرانسلتون هم بزارین تو سایت ،
این کار اگه شروع نشه به نظرم بهتره

ProMob
2014-01-17, 00:34
در شرایط کنونی که شما می فرمایین کاربران از ده میلیون شدن 30 میلیون مطمئن باشین تعداد فروشگاه داران به جای سه برابر بیش از ده برابر شده
پس خیلی هم شرایط برای یک فرد تازه وارد خوب نیست
فقط به یک شرط
یه حرفی برای گفتن داشته باشه
مثال واضحش می تونه یه فست فود توی یک خیابون شلوغ شهر باشه ، طبیعتا چندین مغازه قبل ایشون اونجا تشکیل شده ، حالا باید اون آقا در مورد برای جذب مشتری به نظر بنده دو تا کار انجام بده
مرحله اول تشریف آوردن یک بار مشتری هست دم مغازه
برای آوردن دفعه اول دم مغازه باید دکوراسیون توپ بزنی - تبلیغات بنری و اس و ام اس و... بزنی
خوب به سلامتی اومد اون آقا برای بار اول دم مغازه شما
ولی برای اینکه این آقا مشتری ثابت بشه و دوباره هم بیاد دیگه اون تبلیغات اول کار شاید 10 درصد جواب بده الان موارد زیر لازم هست
باید غذاتون خوشمزه تر از طعم اون فست فودی که سر کوچه اون آقا هست باشه - قیمتتون اگه کمتر نیست دیگه بیشتر نباشه -یه چیزی توی منو غذاتون هست که جای دیگه ندیده - با یه هدیه ای که بار اول به مشتری می دین می تونین توی ضمیر ناخودآگاه اون فرد تاثیر بزارین و به اصطلاح برند خودتون رو جا بندازین(این قسمت توضیح زیاد داره کسی متوجه نشد بگه مبسوط توضیح بدم)

حالا همین توضیحات رو بیارین توی دنیای مجازی
شمایی که می خاین با یه فروشگاه ساز رایگان کار رو شروع کنی ، بدون اینکه حتی یه < واو > توضیحات محصول رو جابجا کنین کپی پیست می کنی برای خودت ، شروع کارت با محصولاتی هست که یه 10 ماهی هست توی ما ه واره فروش داره و یه 6 ماهی هم هست اومده توی نت ، برای پشتیبانی هم بهتون زور می گه حتی شماره ایرانسلتون هم بزارین تو سایت ،
این کار اگه شروع نشه به نظرم بهتره

با بيان شيوا و رساتون دقيقا مو به مو حرف هاي منو زدين
ممنون

mousanajafi
2014-01-17, 07:22
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان گرامی

دوست عزیز Vitrinfa شما یک تاپیک رو شروع کردین اما با توجه من از گفته های شما، شما کلاً از کار توی نت دید خوبی نداری و به عنوان یک شغل پر درآمد بهش نگاه نمیکنید

اگر احساس میکنید پاسخ تمام کاربرها رو دارید و حداقل برای شخص خودتون قانع کننده هست پس نیاز به اثباتش ندارید و میتونید توی نت فعالیت نکنید

البته این نظر شخصی من بود و قصد بی احترامی نداشتم

چون مرحله انجام هر کاری ایمان، اگر ایمان ندارید هرچقدر هم دلیل و منطق بیان کنیم فایده نداره شما اول باید به ایمان برسید که میشه از نت هم درآمد خوبی داشت بعد راجع به سایر موضوع ها مباحثه کنید

به هر حال امیدوارم همه کسانی که خارج بازار نت و یا داخل نت فعالیت میکنن به موفقیت برسن

با تشکر

ProMob
2014-01-17, 07:52
عرض سلام و صبح بخیر خدمت داداش گلم آقا موسیدرسته ، دید خوبی ندارم !البته این فقط یه موضوع شخصی هستش و مطمئنا از کار نکردن دوستان بنده سودی نصیبم نخواهد شد !راجع به ایمان به کار که فرمودین ، بعله ایمان ندارم ، زمانی که به این کار ایمان داشتم جلو خیلیا وایسادم و گفتم میشه ! میشه با این کار پول درآورد ! اما ، من یک نفر نیستم که همچین عقیده ای دارم ، پست استارت رو بخونید ، تاپیک ضمیمه رو کامل بخونید ،،،اونا چی؟؟ اونا که تازه کار نیستم ! حرف بنده اینه که بچه ها گول نخورن !مثل من بی هوا وارد نشنالان بقول یکی از دوستان 3 برابر خریداران ، ما فروشگاه اینترنتی داریم !حرف من اینه که مث 10 سال پیش نیست که راحت با یه استارت بتونی غوغا کنی !نه !من نگفتم طراحی وب نکنید ، سئو کار نکنید و ...من میگم ظرفیت فروشگاه ارزان اینترنتی تو ایران تمام شده !کسی اگه میخواد کار کنه حداقل باید یه سرمایه خوب بذاره !ازین شعارا هم که بدون سرمایه و با تلاش و کوشش میشه کار رو جلو برد حالم بد میشه !نمیشه با 100 تومن 200 تومن استارت زد و به درآمد خوب رسیدنمیشه با همکاری در فروش پولدار شدنمیشه آقا !کسی میخواد کار کنه ، یا خودش وارد کنه که حداقل 10% زیر کف بازار باشه قیمتش ، یا یه جنس خاص بیاره که بتونه روش مانور بده !غیر این ،اگه بشه موفق شد ، طرف شاهکار کرده !خلاصه مطلب :با این روشی که اکثر دوستان کار میکنن بعد 20 سال باز 8اشون گرو 9شونه !یاعلی

84edu
2014-01-17, 08:42
من زیاده گویی نمیکنم
بدترین روزها رو داشتم و در کنارش روزهایی رو هم داشتم که کاملاً راحت فقط مشغول تفریح بودم و پول میومد!
در بدترین روزها هم ایمانم رو به شاخه ای که انتخاب کردم از دست ندادم و هنوز هم به این قضیه یقین دارم که باید زندگی خودم رو از همین راه بسازم... .

ProMob
2014-01-17, 09:10
مرسی آقای مهندس زاده برا شرکت کردنتوناون مصاحبه یی که تو یکی از تاپیک ها بود رو خوندم ، تا حدودی راجع به شما میدونم ، احساس میکنم پاسخ شما بخاطر همین سابقتون دقیق تر خواهد بود ، ازونجا که گفته بودین سایت های خارجی رو هم آشنایی دارینبنظر شما ، در حال حاضر ، فروشگاه داری که الان اکثر دوستان انجام میدن ، چند درصد درسته و بازده داره ؟؟به بیان دیگه ، بنظرتون نسبت پیشرفت کارهای برنامه نویسی و طراحی سایتمون به پیشرفت فروشگاه های اینترنتیمون چقدره؟؟و آیا با نظر من موافق هستین که اکثر نت ایران رو دستفروشی اینترنتی فرا گرفته نه فروشگاه داری اینترنتی؟؟؟

bazargan1
2014-01-17, 09:55
آیا با نظر من موافق هستین که اکثر نت ایران رو دستفروشی اینترنتی فرا گرفته نه فروشگاه داری اینترنتی؟؟؟
سلام
دوست عزیز فکر کنم شما با جمله بالا دارین به فروشگاه دار های اینترنتی توهین میکنید...
یک فرد که می خواد فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنه اگر بخواد محصولات غیره ... که تقریبا تو هر جای شهر پیدا میشه رو به معرض فروش بزاره که فروش نداره
اگر هم بخواد محصولات خاصی بزاره سرمایه و وقت زیادی می خواد که بتونه سایت و محصولات خودشو به مردم معرفی کنه پس باید از کالاهای زرد شروع به فعالیت کنه تا به نقطه ای برسه که توان راه اندازی یک سایت تخصصی با محصولات خاص رو داشته باشه....
حالا چه اسمش رو گذاشت فروشگاه اینترنتی و یا به قول شما (دست فروش اینترنتی) خیلی ها هستند که با همین روش درآمد های بسیار خیلی خوبی دارند...

itjavani
2014-01-17, 11:37
وقتی یک کاری رو شروع میکنی تا حد زیادی یعنی به کارت اطمینان داری :) پس همه با یه اطمینانی استارت میزنن ، حال اینکه چرا من نمیتونم 100 درصد به درآمد و کسب و کار اینترنتی برای آینده زندگی خودم تکیه کنم هزاران دلیل داره.
در تجارت الکترونیک ایران هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست. چندین سال در زمینه فروش سرور مجازی به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای فعالیت داشتم . تا حدی که سرورهای فعال و روشن ما به 2764 سرور مجازی رسید. درآمدی بین 2 الی 6 میلیون تومن در ماه عاید من و بچه های شرکتم میشد که با احتساب خرج های متفرقه حداقل 2-4 تومن خالصی ماهیانه داشتیم. درآمدی که به مدت بیش از 4-5 سال ادامه داشت تا پارسال همچین موقع هایی که فروش سرورمجازی شد جرم :| بدلیل حجم بالای مشتری و همینطور تعداد سرورهای فعال و قانون هایی که مراجع مربوطه امنیتی برای اینکار گذاشته بودن ما میبایست هر روز از کلیه وی پی اس ها لاگ میگرفتیم و ارسال میکردیم و عملا با این حجم سرور یک چیز ناممکن هست. در نتیجه به دلیل عدم همکاری هم دادگاهی شدیم هم جریمه سنگین و تاوان سنگین تر برای این امر دادیم و تا حد .... هم رفتیم :|

این فقط مربوط میشه به آینده یک سرویس دهنده قوی و حرفه ای در زمینه هاستینگ که وبمسترها به این سرویس دهنده برای انجام امور سایتشون نیاز دارند :)

از اینها بگذریم .خیلی از افراد رو دیدیم که چندین سال در حال فعالیت بودند و سایت حرفه ای داشتن و یکباره به یک دلیل مسخره سایتشون فیلتر شد و از گردونه سایت ها خارج شدند.

اصل کلامم رو با مثال شروع کردم.تجارت الکترونیک ایران حاشیه امنیتی 100% نداره.در نتیجه من برای اینکه یک آب باریکه ای داشته باشم باید رو بیارم به مشاغل محیطی که همین الان در شاخه های مختلف فعالیت دارم.

توی همین انجمن چند شاپ قوی میشناختم که بدلایل مسخره فیلتر شدن. فیلتر شدن یک شاپ با مرگ و نون بریده شدن مدیرش برابری میکنه....فیلتر کردن یک شاپ انگار رفتی مغازه یک نفر رو پلمپ کردی. هیچ کسی هم پاسخگوی این مسئله نیست.
نمونه بارز از خدمات یک سایت رو میتونم سایت پاپ سرا رو مثال بزنم که خیلی روون داشت کار میکرد بدون مشکل ، یک دفعه سایتش فیلتر شد... واقعا مشکل کجاست؟ آیا پاپ آپ مشکل داره؟ پس چرا این همه سایت پاپ آپ دیگه فیلتر نشدن؟!
خلاصه کلام کسی از مسئولین امر اصلا توجهی ندارن که شما چی بودی؟ کی بودی؟ از این راه داری نون در میاری یا نه؟ فورا فیلتر میکنن و حکم مرگ یک سایت رو امضا میکنن. دریغ از کمی تامل ...

ProMob
2014-01-17, 13:41
سلام
دوست عزیز فکر کنم شما با جمله بالا دارین به فروشگاه دار های اینترنتی توهین میکنید...
یک فرد که می خواد فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنه اگر بخواد محصولات غیره ... که تقریبا تو هر جای شهر پیدا میشه رو به معرض فروش بزاره که فروش نداره
اگر هم بخواد محصولات خاصی بزاره سرمایه و وقت زیادی می خواد که بتونه سایت و محصولات خودشو به مردم معرفی کنه پس باید از کالاهای زرد شروع به فعالیت کنه تا به نقطه ای برسه که توان راه اندازی یک سایت تخصصی با محصولات خاص رو داشته باشه....
حالا چه اسمش رو گذاشت فروشگاه اینترنتی و یا به قول شما (دست فروش اینترنتی) خیلی ها هستند که با همین روش درآمد های بسیار خیلی خوبی دارند...

توهين نيست اصن !!!
اين نظر شما هستش ,,,
تضميني هست كه بعدش بتونه فروشگاه خوب بزنه؟؟؟
مگه خود دستفروش هاي سطح شهر درامد خوبي ندارن؟؟؟
يه دوستي دارم اينجا با ايدي adsgroup ميان , ايشون هم جنس لوكس نميفروشن اما اينقدر كلاس كار رو بالا بردن كه واقعا نميشه بهشون ايرادي گرفت !!!
من ميگم وقتي همه يه چيز (كالا زرد) رو ميفروشن اين ديگه اسمش دستفروشي هست
درضمن لطفا با امثال اون عبارت بالا سعي نكنيد دوستان رو تحريك كنيد
مطمنا اگه قصد توهين داشتم نميومدم وسط جمعشون بهشون توهين كنم !!!
بهتر بود تاپيك رو از اول ميخوندين

مرسي كه شركت كردين

وقتی یک کاری رو شروع میکنی تا حد زیادی یعنی به کارت اطمینان داری :) پس همه با یه اطمینانی استارت میزنن ، حال اینکه چرا من نمیتونم 100 درصد به درآمد و کسب و کار اینترنتی برای آینده زندگی خودم تکیه کنم هزاران دلیل داره.
در تجارت الکترونیک ایران هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست. چندین سال در زمینه فروش سرور مجازی به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای فعالیت داشتم . تا حدی که سرورهای فعال و روشن ما به 2764 سرور مجازی رسید. درآمدی بین 2 الی 6 میلیون تومن در ماه عاید من و بچه های شرکتم میشد که با احتساب خرج های متفرقه حداقل 2-4 تومن خالصی ماهیانه داشتیم. درآمدی که به مدت بیش از 4-5 سال ادامه داشت تا پارسال همچین موقع هایی که فروش سرورمجازی شد جرم :| بدلیل حجم بالای مشتری و همینطور تعداد سرورهای فعال و قانون هایی که مراجع مربوطه امنیتی برای اینکار گذاشته بودن ما میبایست هر روز از کلیه وی پی اس ها لاگ میگرفتیم و ارسال میکردیم و عملا با این حجم سرور یک چیز ناممکن هست. در نتیجه به دلیل عدم همکاری هم دادگاهی شدیم هم جریمه سنگین و تاوان سنگین تر برای این امر دادیم و تا حد .... هم رفتیم :|

این فقط مربوط میشه به آینده یک سرویس دهنده قوی و حرفه ای در زمینه هاستینگ که وبمسترها به این سرویس دهنده برای انجام امور سایتشون نیاز دارند :)

از اینها بگذریم .خیلی از افراد رو دیدیم که چندین سال در حال فعالیت بودند و سایت حرفه ای داشتن و یکباره به یک دلیل مسخره سایتشون فیلتر شد و از گردونه سایت ها خارج شدند.

اصل کلامم رو با مثال شروع کردم.تجارت الکترونیک ایران حاشیه امنیتی 100% نداره.در نتیجه من برای اینکه یک آب باریکه ای داشته باشم باید رو بیارم به مشاغل محیطی که همین الان در شاخه های مختلف فعالیت دارم.

توی همین انجمن چند شاپ قوی میشناختم که بدلایل مسخره فیلتر شدن. فیلتر شدن یک شاپ با مرگ و نون بریده شدن مدیرش برابری میکنه....فیلتر کردن یک شاپ انگار رفتی مغازه یک نفر رو پلمپ کردی. هیچ کسی هم پاسخگوی این مسئله نیست.
نمونه بارز از خدمات یک سایت رو میتونم سایت پاپ سرا رو مثال بزنم که خیلی روون داشت کار میکرد بدون مشکل ، یک دفعه سایتش فیلتر شد... واقعا مشکل کجاست؟ آیا پاپ آپ مشکل داره؟ پس چرا این همه سایت پاپ آپ دیگه فیلتر نشدن؟!
خلاصه کلام کسی از مسئولین امر اصلا توجهی ندارن که شما چی بودی؟ کی بودی؟ از این راه داری نون در میاری یا نه؟ فورا فیلتر میکنن و حکم مرگ یک سایت رو امضا میکنن. دریغ از کمی تامل ...

واقعا ازتون تشكر ميكنم كه تاپيك رو از ابتدا مطالعه كردين و بطور كامل توضيح دادين ,,,

ممنون

jamalzzz
2014-01-17, 13:42

چرا غیر قانونی؟ الان سرور مجازی نمیشه فروخت؟

bazargan1
2014-01-17, 13:56
توهين نيست اصن !!!
اين نظر شما هستش ,,,
تضميني هست كه بعدش بتونه فروشگاه خوب بزنه؟؟؟
مگه خود دستفروش هاي سطح شهر درامد خوبي ندارن؟؟؟
يه دوستي دارم اينجا با ايدي adsgroup ميان , ايشون هم جنس لوكس نميفروشن اما اينقدر كلاس كار رو بالا بردن كه واقعا نميشه بهشون ايرادي گرفت !!!
من ميگم وقتي همه يه چيز (كالا زرد) رو ميفروشن اين ديگه اسمش دستفروشي هست
درضمن لطفا با امثال اون عبارت بالا سعي نكنيد دوستان رو تحريك كنيد
مطمنا اگه قصد توهين داشتم نميومدم وسط جمعشون بهشون توهين كنم !!!
بهتر بود تاپيك رو از اول ميخوندين

مرسي كه شركت كردين

واقعا ازتون تشكر ميكنم كه تاپيك رو از ابتدا مطالعه كردين و بطور كامل توضيح دادين ,,,

ممنون

چیزی نیست که بخوام کسی رو تحریک کنم هر کس عقل داره و متوجه حرف شما میشه...
توهین رو که کردی...
خود شخص هستش که باید به خودش تضمین بده که پشت کار داشته باشه یا نه که بخواد پیش رفت کنه یا نه
تاپیک رو هم خوب خوندم
شما اگر نمی تونید کالا های زرد رو بفروشی و درآمد خوبی نداری دلیل نیمشه که کار دوستان رو با کار های غیره یکی حساب کنید...
پس ما باید به تمامی عمده فروشان که همه میشناسنشون بگیم دلال چون هیچ کدوم وارد کننده واقعی نیستن و واسطه هستن

ProMob
2014-01-17, 14:10
چیزی نیست که بخوام کسی رو تحریک کنم هر کس عقل داره و متوجه حرف شما میشه...
توهین رو که کردی...
خود شخص هستش که باید به خودش تضمین بده که پشت کار داشته باشه یا نه که بخواد پیش رفت کنه یا نه
تاپیک رو هم خوب خوندم
شما اگر نمی تونید کالا های زرد رو بفروشی و درآمد خوبی نداری دلیل نیمشه که کار دوستان رو با کار های غیره یکی حساب کنید...
پس ما باید به تمامی عمده فروشان که همه میشناسنشون بگیم دلال چون هیچ کدوم وارد کننده واقعی نیستن و واسطه هستن

واقعا چي بگم !!!
ادامه بدم درست نيست !!
همچين گفتين دلال انگار دلالي كار زشتيه
چرا به دلالان توهين ميكنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تاپيك جهتش مشخصه,
آيا به كار خود اعتماد دارين؟؟؟
اون قسمتي هم كه ميگين توهين بود , سوالي هست كه بنده از اقاي مهندس زاده پرسيدم , ايشون جواب بدن فكر كنم سوتفاهم حل ميشه

موفق باشيد

bazargan1
2014-01-17, 14:19
واقعا چي بگم !!!
ادامه بدم درست نيست !!
همچين گفتين دلال انگار دلالي كار زشتيه
چرا به دلالان توهين ميكنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تاپيك جهتش مشخصه,
آيا به كار خود اعتماد دارين؟؟؟
اون قسمتي هم كه ميگين توهين بود , سوالي هست كه بنده از اقاي مهندس زاده پرسيدم , ايشون جواب بدن فكر كنم سوتفاهم حل ميشه

موفق باشيد
ببین اینجا هیچ کسی نمی تونه به کارش اعتماد داشته باشه
چرا؟
چون بعضی ها شب می خوابن و صبح که بیدار میشن کلی طرح ، ایده و نظر میدن
جتی کارمند دولت هم این روز ها به کارش اعتماد نداره....

ProMob
2014-01-17, 14:29
ببین اینجا هیچ کسی نمی تونه به کارش اعتماد داشته باشه
چرا؟
چون بعضی ها شب می خوابن و صبح که بیدار میشن کلی طرح ، ایده و نظر میدن
جتی کارمند دولت هم این روز ها به کارش اعتماد نداره....

نه منظورم اينه كه ميشه برا فروشگاه داري اينده اي درنظر گرفت؟؟؟

itjavani
2014-01-17, 14:44
چرا غیر قانونی؟ الان سرور مجازی نمیشه فروخت؟

فروش سرور مجازی در حال حاضر در ایران کالای ممنوعه هست :)(طبق اعلام وب سایت enamad )

جرم ما میدونید چی بود؟ تسهیل دسترسی افراد به پهنای باند بین المللی :| و محتوای م س ت ه ج ن

حالا قضیه اینجاست که ما سرور مجازی میفروختیم . شما میومدی سرور فندق شکن راه مینداختی ، میفروختی . یکی دیگه میومد حال میکرد خلاف میکرد. اونوقت از ما لاگ میخواستن و ما مجرم بودیم.
تنها دفاعیه بنده در دادگاه این بود که من کارخونه چاقو سازی هستم ، یکی میاد آدم میکشه ، یکی میاد میوه پوست میکنه. آیا باید کارخانه تعطیل بشه و جریمه بشه و تاوان بقیه رو بده ؟!

جالب اینجاست که مثل ما فقط چند شرکت دیگه ای که فعالیت گسترده داشتن عدم فعالیت در زمینه هاستینگ بهشون خورده و مابقی شرکت ها بدلیل ارسال لاگ روزانه به ... دارند فعالیت میکنند. :)

هیچ حاشیه امنی برای تجارت الکترونیک در ایران وجود نداره. هر روز ممکنه یکی یک تصمیم بگیره و کلی آدم از نون خوردن بیفتن :| مگر اینکه دستت بند باشه یا ....

شکر خدا من تبرئه شدم و از پرونده جون سالم به در بردم ولی کلا میبایست در کلیه زمینه های مربوط به هاستینگ خارجی فعالیت نکنم. تنها حاشیه امن فعالیت هاستینگ ، فقط و فقط سرور داخلی هست.

بگذریم از بحث اصلی دور شدیم.

اگر در وب ایران داری فعالیت میکنی... فقط و فقط به دنبال فعالیت هایی باش که تحت هیچ شرایطی نمیتونه روزی غیرقانونی تلقی بشه و تبلیغ اسلامی باشه... هم پیروز میشی و هم صواب میکنی ، هم اینکه مطمئنی ازت به جای دست بند زدن ، تقدیر میکنن :)

bazargan1
2014-01-17, 14:45
نه منظورم اينه كه ميشه برا فروشگاه داري اينده اي درنظر گرفت؟؟؟
چواب این سوال شما رو قبلا دادم
آره میشه ،خیلی ها هستن که فروشگاه اینترنتی شغل اصلی شون هستش فقط باید پشت کار و صبر داشته باشید
یکی از دوستان نمی خوام اسمش رو بیارم همینجا فعالیت می کنه اول که امده بود نمی دونست چیطوری فروشگاه راه اندازی کنه و چه محصولاتی بفروشه ولی طی دو سال اخیر خیلی پیشرفت کرده و از فروشگاه اینترنتی در آمد چند میلیونی داره . فقط این رو بگم نباید به انتظار این نشست که یک فروشگاه را اندازی کنید و منتظره فروش بالای باشید باید روش های مختلف تبلیغات و فروش رو تست کنید...

kima
2014-01-17, 15:28
اعتماد : هییییچ
امنیت شغلی : هیییییچ
آینده کاری : هیییییییچ
جدی میگم

AriyaDownload
2014-01-17, 17:30
با توجه به اینکه توی ایران اول یه تصمیمی اجرا می شه و بعدا تبعات و نتایجش بررسی می شه، شخصا هیچ اعتمادی ندارم
تا چند وقت پیش (یکی دو سال پیش) به خانواده می گفتم، شغل من همینه، الان پشیمون هستم و می خوام رشته ی دانشگاهی خودم رو ادامه بدم.

84edu
2014-01-17, 17:36
مرسی آقای مهندس زاده برا شرکت کردنتوناون مصاحبه یی که تو یکی از تاپیک ها بود رو خوندم ، تا حدودی راجع به شما میدونم ، احساس میکنم پاسخ شما بخاطر همین سابقتون دقیق تر خواهد بود ، ازونجا که گفته بودین سایت های خارجی رو هم آشنایی دارینبنظر شما ، در حال حاضر ، فروشگاه داری که الان اکثر دوستان انجام میدن ، چند درصد درسته و بازده داره ؟؟به بیان دیگه ، بنظرتون نسبت پیشرفت کارهای برنامه نویسی و طراحی سایتمون به پیشرفت فروشگاه های اینترنتیمون چقدره؟؟و آیا با نظر من موافق هستین که اکثر نت ایران رو دستفروشی اینترنتی فرا گرفته نه فروشگاه داری اینترنتی؟؟؟

خواهش میکنم
ببینید نظر من کاملاً مشخصه، تو همین شاپکیپر، توی همه مشاوره هایی که داشتم تا حالا و هرجایی که صحبتی با کسی کردم، همیشه گفتم که فروش کالاهای زرد و بنجل چینی و غیر چینی توی فضای وب ایران، بلای بزرگی هست که اگر کنترل نشه فاتحه ی فروش آنلاین رو میخونه... .
البته من زیاد موافق نیستم که برنامه نویسی توی ایران رشد کرده، توسعه پیدا کرده و خب کنار این توسعه به جای پیشرفت کپی برداری بیشتری انجام میشه و شده. ریپ قالبهای خارجی و فروختن به اسم طراحی شخصی و اختصاصی، کپی کردن یه قالب خارجی و بعد بیرون دادن به اسم پروژه کاملاً اختصاصی، توسعه یه سیستم اوپن سورس و اسم اختصاصی روش گذاشتن.... کمتر تولید که معنی واقعی پیشرفت هست رو میشه دید. به هر حال باز هم به قول شما برنامه نویسی به کرات بیشتر از فروشگاهها رشد داشته، توی ایران همیشه بخش مارکتینگ که لازمه آماده کردن و رساندن کالا/خدمات به مصرف کننده نهایی هست ضعیف بوده و این ضعف مثل سوراخ لایه اوزون، هر روز گسترده تر و گسترده تر شده و دقیقاً تهدیدی که الآن متوجه فروشگاههای اینترنتی هست، همینه: ضعف بخش مارکتینگ. یعنی ضعف از لحظه انتخاب/تولید کالا یا خدمات برای فروش تا فروش و ارسال برای مصرف کننده و بعد خدمات پس از فروش... . فروشگاههای اینترنتی ایران مثل برنامه نویسی ایران، ظاهرشون خیلی پیشرفت کرده اما از داخل به شدت غیر پایدار هستند. درست مثل ساختمان چوبی که موریانه توش رسوخ کرده و مشغوله!

با آخرین جمله هم تا حد زیادی بله موافقم و این رو نتیجه طرز فکر عدم نیاز به سرمایه در اینترنت میدونم. طرزفکری که تا مدتها خودمم داشتم و انصافاً یه سری جاها هم درسته ولی خب با این حجم رقابت، وقتی بدون سرمایه وارد میشه آدم مجبوره که بره همین کالاهای موجود رو بفروشه روی یه شاپلاگ و نهایتش یه دومین هم روش پارک کنه یا در بهترین حالت یه اسکریپت رایگان، یه قالب رایگان (احتمالاً دزدی! و ناقض کپی رایت) و یه دومین میشن سرمایه گذاری یه فرد برای استارت یه بیزینس.
توی فضایی که سرمایه گذاری کلان رو خیالبافی میدونن، خب چنین سبک فعالیتی واقعاً عادی هست به نظرم و صد البته که تهش هم معلوم! هیچکدوم نه ثبات دارن نه امنیت و نه آینده!

ProMob
2014-01-17, 18:03
چواب این سوال شما رو قبلا دادم
آره میشه ،خیلی ها هستن که فروشگاه اینترنتی شغل اصلی شون هستش فقط باید پشت کار و صبر داشته باشید
یکی از دوستان نمی خوام اسمش رو بیارم همینجا فعالیت می کنه اول که امده بود نمی دونست چیطوری فروشگاه راه اندازی کنه و چه محصولاتی بفروشه ولی طی دو سال اخیر خیلی پیشرفت کرده و از فروشگاه اینترنتی در آمد چند میلیونی داره . فقط این رو بگم نباید به انتظار این نشست که یک فروشگاه را اندازی کنید و منتظره فروش بالای باشید باید روش های مختلف تبلیغات و فروش رو تست کنید...

لطف ميكنين بگين درآمد چند ميليوني يعني چقدر؟؟ در چه مدت؟؟ تو يه ماه چندميليون در مياره يا توي يه سال !!!
قصد توهين ندارم , اما يه مثالي بنظرم جالب مياد ,,,
ميگن "هر آدم سيگاري تو زندگيش يه نفر رو ميشناسه كه روزي 2 پاكت سيگار ميكشيده و الانم حالش از من و شما بهتره"
اين شده داستان الان ما !!!
به هركي ميگي كارت خوبه؟؟ ميگه يه نفر هست ,,,,
اگه اينجوريه منم يه نفر رو ميشناسم (دوست نزديكم) كار كشت قارچ كرد , تو يه سال 60 ميليون سودآوري داشت !!!
از لحاظ سودآوري به طور جد از 90% فروشگاه هاي الكترونيك ايران بيشتره !!!
اين الان دليل ميشه بگيم اون كار خوبه؟؟؟
نه !!!
شما بايد به درصد موفقيت بچه ها نگاه كنيد !!!
اگه همه بخوان فروشگاه اينترنتي بزنن كه نميشه !!!
الان همين آقا رضا مدير محترم شاپكيپر اگه بجاي اين نوآوري و ايده ي جالب (ساخت اين انجمن) , تو خيالات مي بود كه مثلا دي جي كالا فلان قدر سود داره پس من برم فروشگاه بزنم , شايد 1% اين موفقيت رو نداشت!!
ميشه گفت الان 80% فعالان اين بخش ايشون رو ميشناسن !!!
اين موفقيت مال برنامه ريزي و نوآوري هستش !!!
اشتباه ما اينه كه تا ديديم يه كاري جواب داد همه ميريم دنبال اون كار بدون اينكه يه "و" رو جابجا كنيم !!!

اعتماد : هییییچ
امنیت شغلی : هیییییچ
آینده کاری : هیییییییچ
جدی میگم

خب الان برنامتون چيه؟

با توجه به اینکه توی ایران اول یه تصمیمی اجرا می شه و بعدا تبعات و نتایجش بررسی می شه، شخصا هیچ اعتمادی ندارم
تا چند وقت پیش (یکی دو سال پیش) به خانواده می گفتم، شغل من همینه، الان پشیمون هستم و می خوام رشته ی دانشگاهی خودم رو ادامه بدم.

دقيقا اين اتفاقي هست كه واسه من افتاد
نميشه گفت همش هم مال نبود برنامه ريزي هستش
من و شما هم يه زماني صبح تا شب دنبال برنامه ريزي واسه اين كار بوديم
اما اخرش ,,,

همیشه گفتم که فروش کالاهای زرد و بنجل چینی و غیر چینی توی فضای وب ایران، بلای بزرگی هست که اگر کنترل نشه فاتحه ی فروش آنلاین رو میخونه... .
به هر حال باز هم به قول شما برنامه نویسی به کرات بیشتر از فروشگاهها رشد داشته، توی ایران همیشه بخش مارکتینگ که لازمه آماده کردن و رساندن کالا/خدمات به مصرف کننده نهایی هست ضعیف بوده و این ضعف مثل سوراخ لایه اوزون، هر روز گسترده تر و گسترده تر شده و دقیقاً تهدیدی که الآن متوجه فروشگاههای اینترنتی هست، همینه: ضعف بخش مارکتینگ. یعنی ضعف از لحظه انتخاب/تولید کالا یا خدمات برای فروش تا فروش و ارسال برای مصرف کننده و بعد خدمات پس از فروش... . فروشگاههای اینترنتی ایران مثل برنامه نویسی ایران، ظاهرشون خیلی پیشرفت کرده اما از داخل به شدت غیر پایدار هستند. درست مثل ساختمان چوبی که موریانه توش رسوخ کرده و مشغوله!

با آخرین جمله هم تا حد زیادی بله موافقم و این رو نتیجه طرز فکر عدم نیاز به سرمایه در اینترنت میدونم. طرزفکری که تا مدتها خودمم داشتم و انصافاً یه سری جاها هم درسته ولی خب با این حجم رقابت، وقتی بدون سرمایه وارد میشه آدم مجبوره که بره همین کالاهای موجود رو بفروشه روی یه شاپلاگ و نهایتش یه دومین هم روش پارک کنه یا در بهترین حالت یه اسکریپت رایگان، یه قالب رایگان (احتمالاً دزدی! و ناقض کپی رایت) و یه دومین میشن سرمایه گذاری یه فرد برای استارت یه بیزینس.
توی فضایی که سرمایه گذاری کلان رو خیالبافی میدونن، خب چنین سبک فعالیتی واقعاً عادی هست به نظرم و صد البته که تهش هم معلوم! هیچکدوم نه ثبات دارن نه امنیت و نه آینده!

ممنون , خيلي استفاده كرديم
بعله , اون قسمت "طرز فکر عدم نیاز به سرمایه در اینترنت" رو دقيقا توي كشت قارچ هم داشتيم , ميگفتن تو يه فضه 12 متري شروع ميكني , و به درامد نجومي ميرسي !!!
صحبتي كه واقعا غيرعملي هست !!!

بنظر شما اين تبليغات گسترده غلط و غيرواقعي از كجاست؟؟ چه كساني سود ميكنن روي اين قضيه؟؟
و آيا راه حلي داريم براي اون؟؟؟

84edu
2014-01-17, 18:23
ممنون , خيلي استفاده كرديم
بعله , اون قسمت "طرز فکر عدم نیاز به سرمایه در اینترنت" رو دقيقا توي كشت قارچ هم داشتيم , ميگفتن تو يه فضه 12 متري شروع ميكني , و به درامد نجومي ميرسي !!!
صحبتي كه واقعا غيرعملي هست !!!

بنظر شما اين تبليغات گسترده غلط و غيرواقعي از كجاست؟؟ چه كساني سود ميكنن روي اين قضيه؟؟
و آيا راه حلي داريم براي اون؟؟؟

خواهش میکنم
تبلیغات بر پایه ی طرز فکر جامعه کلید میخوره؛ ملتی که دنبال راحت و سریع پولدار شدن باشن حب باید براشون همچین تبلیغاتی کرد مخصوصاً وقتی نهادهای مسئول هم همه رو به حال خودشون رها کرده باشن!
راه حل هست ولی من راه حل بدم مگه کسی بهایی بهش میده؟؟؟ خود ملت نمیخوان بیدار شن، پس بذار راحت بخوابن، مسئولین هم که...

ProMob
2014-01-17, 18:34
خواهش میکنم
تبلیغات بر پایه ی طرز فکر جامعه کلید میخوره؛ ملتی که دنبال راحت و سریع پولدار شدن باشن حب باید براشون همچین تبلیغاتی کرد مخصوصاً وقتی نهادهای مسئول هم همه رو به حال خودشون رها کرده باشن!
راه حل هست ولی من راه حل بدم مگه کسی بهایی بهش میده؟؟؟ خود ملت نمیخوان بیدار شن، پس بذار راحت بخوابن، مسئولین هم که...

راجع به تبليغات كاملا درست فرمودين , تا اونجا كه حافظه و سنم اجازه ميده تبليغات در رابطه با "بورس" , "كشت قارچ" , "گلد كوييست" و "فروشگاه اينترنتي" , دقيقا از يك جنس تبليغ بوده !!!
شما راه حل رو بگين كه لااقل براي اون افرادي كه ميخوان تازه وارد اينكار بشن , فايده و منفعت داشته باشه

84edu
2014-01-17, 18:48
راجع به تبليغات كاملا درست فرمودين , تا اونجا كه حافظه و سنم اجازه ميده تبليغات در رابطه با "بورس" , "كشت قارچ" , "گلد كوييست" و "فروشگاه اينترنتي" , دقيقا از يك جنس تبليغ بوده !!!
شما راه حل رو بگين كه لااقل براي اون افرادي كه ميخوان تازه وارد اينكار بشن , فايده و منفعت داشته باشه
معمولاً تبلیغات منفی خیلی زیاده و حقایق کمتر منتشر میشه
تو همین انجمن مصداقش زیاده که تاپیکهایی ایجاد میشه و بعد از حل مشکل، فرد ادیت میکنه و حقیقت مدفون میمونه.

تنها راه حل اینه که هرکسی قبل از هر کاری یه تحقیق ساده انجام بده، اسم خیلی از اصطلاحاً مشاهیر وب ایران رو میشه به راحتی گوگل کرد. نحوه کار کردنشون مشخص میشه و بعد فرد میفهمه که بهش میشه اعتماد کرد یا نه. بدون شک کسی که کلی مطلب دربارش هست و درباره روشهای کار کردنش، همینطور کسی که سایتش رو با قالبهای دزدی بالا میاره و کارش کپی پیست هست، اصلاً گزینه های مناسبی برای پیروی و مشاوره نیستند. متأسفانه افراد فقط ظاهر رو میبینند و این برای خودشون و بقیه دردسرساز میشه.

امیدواری بیهوده ای هست ولی خب امیدوارم یاد بگیریم قبل از هرکاری تحقیق رو تا جایی که جا داره انجام بدیم. یه تصمیم اشتباه میتونه تمام آینده بیزینس شما رو تحت تأثیر قرار بده. شده خرید هاست از یه جای نامعتبر و پوشالی!

ProMob
2014-01-18, 00:48
دوستان نظر ديگه اي ندارن؟؟؟؟

yanliz
2014-01-18, 02:57
سلام ،منظورم به این تاپیک اینه که چقدر از ''درآمد'' و ''آینده'' ی تجارت الکترونیک مطمئن هستین ؟؟؟مطمئنا همه ی ما بارها از طرف دوستان و خانواده بهمون گفته شده که اینکار(کار توی نت) آینده نداره و ما هم اکثرا از درآمد شونصد (!!!) میلیونی ''دیجی کالا'' و درآمد نجومی ''تابناک'' از تبلیغاتش رو مثال زدیم !اما آیا تو ضمیر ناخودآگاه خودمون ، واقعا به این شغل اعتماد داریم؟ یا نه ، اگه کار دیگه ای مثل بورس ، پرورش قارچ ، تولید ورمی کمپوست ، ماهیان زینتی یا کاشت آلوئه ورا رو بتونیم بلد بشیم میریم سراغ اونکار ؟؟!چرا این شغل هارو مثال زدم !؟!توی تاپیک http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=35668این سوال پرسیده شده که : '' شغل های پردرآمد با سرمایه کم رو معرفی کنید؟''تقریبا 19 نفر تو این تاپیک یه شغل رو گفتن ، که 11 نفرشون بطور مستقیم و یا غیر مستقیم از اعتماد به یه شغل غیر اینترنتی و علاقه به کار در اون گفتن !! (و نه کاری که الان انجامش میدن و یا مرتبط با اینترنت) !تا اینجا بحثی نیست ! قضیه اونجا حاد میشه که این 57% ، میانگین 2.2 ستاره رو دارن !!!!!یعنی اغلب این کاره هستن !!با توجه به این صحبت ها ،لطفا جواب بدین که :''چقدر به درآمد و آینده ی شغلی کاری که در اینترنت انجام میدین اعتماد دارین ؟؟!''به قول معروف آیا میشه باهاش خونواده رو اداره کرد؟؟
راستی ،تورو خدا شعاری صحبت نکنین ، اینجا خودمون هستیم و خودمون ، غریبه هم بینمون نیست !
با سلام و خسته نباشید
چون نظر خواستید نظر شخصی خودم را می گم امیدوارم بدردتان بخورد.
کلامم را با این سخن از یکی از بزرگان شروع می کنم که " تنها کسی موفق می شود که به انتظار دیگران ننشیند"
خوب حالا کلام فوق چه کاربردی در بحث ما دارد. این کلام همیشه و در همه جا برایم الهام بخش بوده و در زندگی برایم کاملا ثابت شده که اگر می خواهی موفق بشی نباید منتظر دیگران باشی. دیگران ممکنه بهت کمک کنند یا نکنند.
اینترنت یک فضای تبادل اطلاعات است که این اطلاعات می تواند در زمینه کسب و کار باشد و در نتیجه به محلی برای درآمد تبدیل شود. اما این اینترنت دست من و شما نیست. دست رهبران سیاسی و سرمایه داران است. کافی است که شما این رو تصور کنید بعلت مشکلات و اختلافات سیاسی اینترنت جهانی را قطع کنند. دیگر نه گوگلی است که بازدید کننده برای ما بفرسته، نه یاهوگروپی، نه فیسبوکی و نه ....وقتی راههای تبادل اطلاعات را ببندد دیگر هیچ بازدید کننده نخواهیم داشت و در نتیجه کسب و کار اینترنتی هم بی معنی می شود. همین چند روز پیش یک اختلال ساده در dns های دامنه های ir به کلی از سایتها ضرر و زیان وارد کرد و آنها را با افت بازدید و در نتیجه افت فروش و درآمد مواجه کرد. یا چند هفته پیش تصمیم اداره پست برای حذف پست سفارشی و مجبور کردن آنها به استفاده از پست پیشتاز کلی خسارت به بعضی از فروشگاههای اینترنتی وارد کرد. یک تصمیم اشتباه و عجولانه سیستمداران می تواند زحمات چندین ساله ما را در عرض یک لحظه از بین ببرد. به همین خاطر در اول صحبتم آن کلام را آوردم تا بگم نمیشه به امید سیاستمداران نشست. به همین خاطر بنده همیشه به اینترنت به عنوان شغل دوم به بعد نگاه کردم و اعتقادم این است که در درجه اول یک شغل واقعی در دنیای واقعی (که بهتر است هیچ ارتباطی با اینترنت نداشته باشد) داشته باشیم سپس به عنوان شغل دوم وارد اینترنت و فضای مجازی بشویم. در این صورت ما همیشه شغل اولمان را داریم و لااقل قادر هستیم مثل سایر افراد زندگیمان را اداره کنیم. حالا با خیالی آسوده وارد اینترنت می شویم شغل و کسب و کار اینترنتی مان را نیز راه اندازی می کنیم و صاحب شغل دوم و درآمد دوم می شویم و حتی بدلیل قابلیت ها و پتانسیل های اینترنت، می توانیم شغل اولمان را (که در دنیای واقعی بود و هیچ ربطی هخم به اینترنت نداشت) در اینترنت بسط و گسترش بدیم. بعنوان مثال کسی که قارچ پرورش می دهد می تواند آن را دنیای واقعی در بازار مصرف بفروش برساند و هم آن را از طریق اینترنت با تبلیغ در سایت های آگهی یا نهایتا ایجاد یک سایت و فروشگاه شخصی قارچ پرورشی خودش را به تمام ایران بفروشد و بازار خود را گسترش دهد.
یک چیز کلی هم خدمت شما بگویم و آن اینکه این قضیه امنیت شغلی و آینده شغلی فقط مربوط به اینترنت نمی شود. اگر تاریخ را بررسی کنید متوجه می شوید که همیشه در طول تاریخ سیاستمداران و سرمایه داران جنگ هایی را شروع کردند و خودشان در کاخ ها نشسته اند و مردم را به جبهه های جنگ فرستاده اند و این مردم عادی هستند که همیشه قربانی می شوند و فتح و افتخارات نصیب سیاستمداران و سرمایه داران می شود. اگر شطرنج باز باشید و با بازی شطرنج آشنا باشید می بینید که ردیف اول همه مهره های سربازند و بیشتر از همه هم این سربازها قربانی می شوند.این بازی شطرنج هرچند که در نگاه اول فقط یک بازی است ولی بر اساس واقعیت های تاریخی در طول زمان ایجاد شده و حکایت از واقعیت های تلخ دارد.
بنابراین هر شغلی در هر لحظه ممکن است تهدید شود اما نکته بسیار مهم این است که انسان باید منعطف باشد و بر اساس شرایط زمانی شغلی برای خودش ایجاد کند. نباید روی شغل خاصی تعصب داشته باشید بلکه باید بر اساس شرایط زمان و مکانی برای خودتان شغلی ایجاد کنید و زندگیتان را اداره کنید. وقتی زندگی بعضی از کارآفرینان موفق را می خوانید نیز متوجه همین امر می شوید که در طول زندگی شان چندین بار شغلشان را عوض کردند.
اگر یادتان باشد سریال اوشین که در تلوزیون ایران نیز چندین بار از شبکه های مختلف پخش شد نیز همینطور بود. اوشین بعنوان قهرمان داستان در جامعه ژاپن از یک خانواده فقیر متولد شده بود ولی در آخر فیلم می بینید که بعنوان یک شخص کارآفرین و سرمایه دار مطرح می شود. در طول فیلم هم بر اساس شرایط زمانی و مکانی چندین بار مجبور می شود شغل خود را عوض کند. اوشین در واقع نشانی از تلاش مردم ژاپن است. بخصوص ژاپنی که پس از جنگ جهانی دوم شدیدا دچار آسیب شد. دو بمب اتمی به هروشیما و ناکازاکی ژاپن را فلج کرد و ژاپن در تسخیر کامل آمریکا قرار گرفت. همین تلاشها ژاپن را دوباره شکوفا کرد و به یکی از قدرت های تکنولوژی و اقتصادی جهان تبدیل کرد.

saeidsrfrz
2014-01-19, 04:24
اگر فکر انسان خوب کار کند کسب درآمد بالا چندان کار سختی نیست . البته داشتن فکر تجاری لازمه اش عشق به کسب ثروت و افزایش سرمایه ست . فردی که با شنیدن لغت " سودجو " در مورد انسان از او به بدی متجاوز و مزدور یاد میکند هیچگاه نمیتواند افکار و ایده های درآمدزا خلق کند . اگر انسان سودجو نباشد یعنی دنبال ضرر باشد پس به عقلانیت او شک بایستی کرد چون هیچکس دنبال ضرر نیست و همه باید سودجو باشند منتها از راه درست و ایده های نو . . .

ProMob
2014-01-20, 15:16
دوستان شركت كنن لطفا

hasun
2014-01-20, 15:36
من به آینده خوش بینم. تجارت الکترونیک در ایران آینده ی خیلی خوبی داره.
هر چقدر هم که فروشگاه ها و سرویس دهند های ضعیف و زرد هم وضعیت رو خراب کنن بعید میدونم مشکل حادی پیش بیاد! چون توی کل دنیا اینجور چیزا خیلی خیلی زیاده و فقط محدود به ایران نیست.
منم مثل استارتر عزیز بدبین هستم به خیلی موارد و به مشکلات و محدودیت ها ولی نمیشه نا امید بود و دست روی دست گذاشت.
البته به نظر من برای کار توی نت همیشه باید منتظر بدترین و سخترین مشکلات و وضعیت ها باشیم که سریع اقدام به رفعش باشیم .
عشق به کار + تلاش و پشت کار + صبر و امیدواری معجزه ایجاد میکنه.

xchap.com
2014-01-20, 15:52
خیلی امیدوارم !
من از سال 86 به صورت تخصصی کارم طراحی و راه اندازی فروشگاهای اینترنتی هستش نسبت به اون موقع خیلی پیشرفت کردیم مردم آشنا شدند + سرعت اینترنت خیلی خوب شده + سیستمهای پرداخت در محل زیاد شدند + پرداخت آنلاین داشتنش خیلی راحت شده + متخصصهای تجارت الکترونیک زیاد شدند در کل از بستر همین اینترنت کلی ایجاد شغل شده آینده خیلی روشنی هم داره

بیشتر از ده نفر که اولین سایتاشون رو من راه اندازی کردم از یه میز کوچیک به چه جاهایی رسیدند که خودم الان میبینمشون لذت میبرم

فقط یه چیز کوچیک: با تقلید به جایی نمیرسید پروژه خودتون رو استارت کنیییید حتما موفق میشید

Sa2jaD
2014-01-20, 22:47
ایده + فرموده های دوست عزیزمون

ولی بنظر شخص بنده بیرون نت بهتره
اگه سرمایه داشته باشی خیلی آسون میتونی پول در بیاری
آب میوه مونه که فکر میکنم معرف حضور همه باشه قیمت روی پاکت زده 4ت
یکی از دوستان پولی بهش ارٍث رسید با موه قرار داد بسته 50هزار تا آب میوه از دونه ای 1700ت
به گفته خودش در صورت فروش عجله ای 1000 ت سود داره هر کودوم
دیگه بقیشو خودتون بهتر میدونید
پول دست ادم باشه بیرون نت هر کاری میشه کرد
چراغ اضطراری برقی دونه 11000ت از اربیل میخرن 23000ت میفروشن
البته بدون شبنم با شب نم باشه 25ت

ProMob
2014-01-21, 21:14
من به آینده خوش بینم. تجارت الکترونیک در ایران آینده ی خیلی خوبی داره.
هر چقدر هم که فروشگاه ها و سرویس دهند های ضعیف و زرد هم وضعیت رو خراب کنن بعید میدونم مشکل حادی پیش بیاد! چون توی کل دنیا اینجور چیزا خیلی خیلی زیاده و فقط محدود به ایران نیست.
منم مثل استارتر عزیز بدبین هستم به خیلی موارد و به مشکلات و محدودیت ها ولی نمیشه نا امید بود و دست روی دست گذاشت.
البته به نظر من برای کار توی نت همیشه باید منتظر بدترین و سخترین مشکلات و وضعیت ها باشیم که سریع اقدام به رفعش باشیم .
عشق به کار + تلاش و پشت کار + صبر و امیدواری معجزه ایجاد میکنه.

مرسي از شركتتون , ايشالا موفق باشين

خیلی امیدوارم !
من از سال 86 به صورت تخصصی کارم طراحی و راه اندازی فروشگاهای اینترنتی هستش نسبت به اون موقع خیلی پیشرفت کردیم مردم آشنا شدند + سرعت اینترنت خیلی خوب شده + سیستمهای پرداخت در محل زیاد شدند + پرداخت آنلاین داشتنش خیلی راحت شده + متخصصهای تجارت الکترونیک زیاد شدند در کل از بستر همین اینترنت کلی ایجاد شغل شده آینده خیلی روشنی هم داره

بیشتر از ده نفر که اولین سایتاشون رو من راه اندازی کردم از یه میز کوچیک به چه جاهایی رسیدند که خودم الان میبینمشون لذت میبرم

فقط یه چیز کوچیک: با تقلید به جایی نمیرسید پروژه خودتون رو استارت کنیییید حتما موفق میشید

با همه ي حرفاتون خصوصا نوآوري موافقم
اما اينو هم بايد دقت كنيم كه شما جزو همون درصدي هستين كه مطمئنا با تبليغاتي بدون پشتوانه اي كه در رابطه با فروش اينترنتي انجام شد , سود خوبي داشتين
البته نميشه ايراد گرفت
در زمان مناسب در جاي مناسب بودن هنره

موفق باشين

ایده + فرموده های دوست عزیزمون

ولی بنظر شخص بنده بیرون نت بهتره
اگه سرمایه داشته باشی خیلی آسون میتونی پول در بیاری
آب میوه مونه که فکر میکنم معرف حضور همه باشه قیمت روی پاکت زده 4ت
یکی از دوستان پولی بهش ارٍث رسید با موه قرار داد بسته 50هزار تا آب میوه از دونه ای 1700ت
به گفته خودش در صورت فروش عجله ای 1000 ت سود داره هر کودوم
دیگه بقیشو خودتون بهتر میدونید
پول دست ادم باشه بیرون نت هر کاری میشه کرد
چراغ اضطراری برقی دونه 11000ت از اربیل میخرن 23000ت میفروشن
البته بدون شبنم با شب نم باشه 25ت

مرسي از شركتتون
بله , پول درآوردن در خارج از نت خيلي آسون تر هستش در بعضي مواقع

yanliz
2014-01-22, 22:50
با سلام مجدد
یه خورده خودمونی می خوام حرف بزنم
دوست عزیز ما یک مثلث موفقیت داریم که این مثلث از سه ضلع تشکیل شده:

ضلع اول: پارامترهای شخصی مثل علاقه، انگیزه، تلاش، کوشش، پشتکار و.... خلاصه کلام هر چیزی که مربوط به خود شخص می شود.

ضلع دوم: پارامترهای خانوادگی: مثل سطح سواد خانواده، فرهنگ خانواده، سطح درآمد خانواده، نگرش و بینش خانواده، مذهب خانواده و....خلاصه کلام هر چیزی که مربوط به خانواده می شه و بیشتر در دست پدر و مادر و فامیل و بزرگان فامیل است.

ضلع سوم: پارامترهای اجتماعی: بینش اجتماع، اعتقادات اجتماع، بینش اکثریت جامعه، نوع حکومت جامعه، برنامه های آن جامعه، درآمد جامعه و .... و هر چیزی که مربوط به اجتماع می شود و تصمیم گیرنده اکثریت افراد جامعه و گاها اقلیت حاکم بر جامعه است.

مهمترین ضلع، ضلع اول است یعنی پارامترهای شخصی. اگر ضلع اول که همان پارامترهای شخصی است ضعیف باشد حتی اگر بهترین خانواده و بهترین اجتماع را هم داشته باشد شخص نمی تواند به موفقیت آنچنانی برسد.
شاید بگویید و دیده باشید افرادی که خودشان سعی و تلاش و پشتکاری نداشتند ولی در سایه ارث و میراث خانوادگی یا پاراتی بازی اجتماعی به جاهایی رسیده باشند. این افراد جزو بحث ما نیستند و خوش بحالشون.

یک شخص زمانی می تواند موفق باشد که
1- هر سه ضلع تا حدود قابل قبولی ( نمی گم عالی ) برایش محیا و فراهم باشد. در این صورت شخص با کمترین دغدغه و نگرانی می تواند به علاقه خود برسد و ایده های خود را پیاده کند و به موفقیت برسد

2- یکی از اضلاع دوم و سوم و شاید هر دو ضلع خراب باشند. در این صورت فقط ضلع اول می ماند که باید با تلاش و کوشش پشتکار و نوآوری و ابتکار و اختراع بر نواقص و خرابی های ضلع دوم و سوم چیره شد. بعضی وقتها اوضاع خانوادگی و یا اجتماعی نامناسب است حالا از نظر مالی یا از نظر طرز فکر و یا از هر دو نظر و شما نمی توانید در این اوضاع ایده های خود را پیاده کنید. در اینصورت شخص یا باید از علایق خود دست بردارد و دنبال شغل و رشته ای برود که با آن خانواده و اجتماع متناسب باشد یا اینکه آن خانواده و اجتماع را ترک کند و به اجتماعی برود ( تغییر شهر، استان و شاید کشور) که بتواند ایده ها و علایق خود را پیاده کند.

( گفتیم نمی خواهیم شعار بدهیم. شاید بعضیها بگویند میشه جامعه را تغییر داد. باید بگویم هیچ شخصی به تنهایی نتوانسته و نخواهد توانست به تنهایی جامعه را تغییر دهد. 124 هزار پیامبر و بعد از آن 12 امام آمدند نتوانستد جامعه انسانی را اصلاح کنند. آنها از نماینده خدا بودند و معصوم، ما که افراد عادی هستیم . پس هیچکس نمی تواند به تنهایی جامعه را تغییر دهد)

این همه گفتم تا بگویم که دوست عزیز شما هم باید در درجه اول سه ضلع خودت را بسنجی و ببینی اوضاع این سه ضلع برای شما چه جوریه؟ مناسب است یا نه؟

آیا می توانی با اوضاع این سه ضلع به علایق و ایده های خود برسی یا می خواهی ایده ها و علایق خودت را کنار بگذاری و جامعه هر چیزی گفت همان را انجام دهی؟

آیا آنقدر عاشق و شیفته هستی و آنقدر تلاش و پشتکار و همت داری که به اوضاع نامناسب ضلع دو و سوم غلبه کنی و در صورت لزوم تغییر شهر و استان و کشور دهی؟

حرف هایم را با سخن چندتا از بزرگان تمام می کنم
ویلیام شکسپیر:
"هر چه را که دوست داری بدست آور وگرنه مجبور می‌شوی هر چه را که بدست می‌آوردی دوست داشته باشی"

حافظ:
" هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق----ثبت است بر جریده عالم دوام ما"

تمام افرادی که به موفقیت رسیده اند از روی علاقه آن کار را انجام دادند. هیچکس را نمی توانی پیدا کنی که بدون ذره ای علاقه، کاری را انجام دهد و در آن کار به موفقیت عظیمی برسد.

تصمیم با خودت است

موفق باشی

ProMob
2014-02-14, 23:28
دوستان تاپيك بازگشايي شد

كسي نظري نداره؟؟؟

98love
2014-02-15, 00:00
نه، اصلا نمیشه...اوضاع بده!!! من درآمد به ماهی 2 میلیون هم رسید!!! واقعا داشتم نت رو باور میکردم!! با این دانشجو بودم و درس میخوندم درآمدم بالا بود !!! درآمد فقط از یه سایت بود!! ولی یهو که نمیگم (میترسم) باعث شد، اعتماد من کاملا از بین بره!!! یعنی فک کن شما بخوای با این پول خرج زن و بچه بدی، یهو زیر پاتو خالی میکنن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بعضی هاااااا......

ولی اگه از پایه خوب شروع کنید، میشه ! و ب نظر من برای اداره زندگی فقط با نت توی ایران نمیشه ! :)

ProMob
2014-02-15, 00:15
نه، اصلا نمیشه...اوضاع بده!!! من درآمد به ماهی 2 میلیون هم رسید!!! واقعا داشتم نت رو باور میکردم!! با این دانشجو بودم و درس میخوندم درآمدم بالا بود !!! درآمد فقط از یه سایت بود!! ولی یهو که نمیگم (میترسم) باعث شد، اعتماد من کاملا از بین بره!!! یعنی فک کن شما بخوای با این پول خرج زن و بچه بدی، یهو زیر پاتو خالی میکنن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بعضی هاااااا......

ولی اگه از پایه خوب شروع کنید، میشه ! و ب نظر من برای اداره زندگی فقط با نت توی ایران نمیشه ! :)

خوب درامدتون بالا بوده

مرسي كه نظر دادين

alpha
2014-02-15, 00:19
کار در نت به عنوان شغل دوم بد نیست البته اگه علاقه نداشته باشی بعنوان شغل هزارم هم پیشنهاد نمیشه

ProMob
2014-02-15, 00:24
کار در نت به عنوان شغل دوم بد نیست البته اگه علاقه نداشته باشی بعنوان شغل هزارم هم پیشنهاد نمیشه

پس شمام به عنوان شغل اصلي بهش نگاه نميكنيد!

alpha
2014-02-15, 06:59
نخیر اصلا نمیشه روش حساب کرد. بگیر نگیر داره

yazdiran
2014-02-15, 09:36
با توجه به پست هاي قبلي استارتر محترم

به نظرم استارتر محترم از اينترنت و دوستان شاپكيپري ميخواد چيزايي رو ياد بگيره و خواسته يا ناخواسته به برخي دوستان داره اينجا بي احترامي ميشه

اكثر بچه هاي اينجا علاقه به اينترنت و فروشگاه دارند و خودشون هم ميدونند كه نميشه زياد روي اين درآمد اينترنتي حساب كرد كه اين مطلب رو خود استارتر هم تا حدودي اشاره كردند

ولي اينجوري كه موضوع مطرح شده ، به نظر مياد نوعي دلسردي بين بچه ها ايجاد بشه

در درجه اول ، اين كار حوصله و علاقه و پشتكار ميخواد

خيلي از دوستان دارند اينجا به ديگر دوستان كمك و راهنمايي ميدند و هدفشون در نهايت فقط سود نيست

براي برخي از دوستان كار اينترنتي با اينهمه مشكلاتي كه پيش مياد به نوعي سرگرمي(با علاقه) است

(براي دوستان فروشگاه دار پيش اومده كه براي ارسال يه بسته كه سودش 2 تومن هم نبوده،خيلي وقت گذاشتند و برنامه هاشون رو به هم زدند و...)

فعاليت اينترنتي براي برخي ديگه پيدا كردن دوستان جديد و پر كردن اوقات فراغت و يا ارائه تجربياتشون به ديگران هست

و.... (ساير دوستان ميتونند اين قسمت رو تكميل كنند)

پس اگر شما(استارتر محترم) و يا هرفرد ديگه اي به دنبال درآمد فقط از اينترنت هستيد و پروژه ويژه و برنامه خاصي نداريد،به هيچوجه بنده توصيه نميكنم به عنوان شغل اول ، وقتتون رو تو اينترنت براي فروشگاه اينترنتي و درآمد اينترنتي بگذاريد.

اينجا هستند دوستاني كه بيرون شغل دارند و درآمد بسيار عالي ولي فروشگاه اينترنتي دارند و تو جمع ماها هستند و تو انجمن هم مشخص نميشه

همونطور كه ممكنه يه دوست نوجواني بدون معلومات اينترنتي باشه تو جمعمون و اونم مشخص نباشه

با آرزوي موفقيت براي همه دوستان

ProMob
2014-02-15, 10:37
با توجه به پست هاي قبلي استارتر محترم

به نظرم استارتر محترم از اينترنت و دوستان شاپكيپري ميخواد چيزايي رو ياد بگيره و خواسته يا ناخواسته به برخي دوستان داره اينجا بي احترامي ميشه

ولي اينجوري كه موضوع مطرح شده ، به نظر مياد نوعي دلسردي بين بچه ها ايجاد بشه

شما يكي از دوستان من هستيد , قلم شيوايي داريد اما بابت چنتا نكته ازتون دلگير شدم ,
1.بي احترامي؟؟؟؟؟!!!!!
واقعا شما اينجا بي احترامي مي بينيد؟؟؟؟؟!!
نظر مخالف دادن بي احترامي هستش؟؟؟؟!!!
اگه خواستين پيام بدين من 2,3 تا تاپيك رو براتون پ.خ كنم كارشون داره به دعوا ميكشه هنوز نگفتن بي احترامي شده , اونوقت من كه اينجا رو همه دوست , آقا , جناب خطاب ميكنم ,,,, (قضاوت به عهده ي ديگران)

2.دلسرد؟؟؟
طبق بيان صريح آقاي مهندس زاده (مطمئنا آدم كمي نيستن , لاقلش يكي از حرفه اي هاي اين انجمن هستن كه نميشه پايه ي اطلاعات اينترنتي ايشون رو هم راحت ناديده گرفت) :
"ببینید نظر من کاملاً مشخصه، تو همین شاپکیپر، توی همه مشاوره هایی که داشتم تا حالا و هرجایی که صحبتی با کسی کردم، همیشه گفتم که فروش کالاهای زرد و بنجل چینی و غیر چینی توی فضای وب ایران، بلای بزرگی هست که اگر کنترل نشه فاتحه ی فروش آنلاین رو میخونه... .
فروشگاههای اینترنتی ایران مثل برنامه نویسی ایران، ظاهرشون خیلی پیشرفت کرده اما از داخل به شدت غیر پایدار هستند. درست مثل ساختمان چوبی که موریانه توش رسوخ کرده و مشغوله! "
و در آخر :
"توی فضایی که سرمایه گذاری کلان رو خیالبافی میدونن، خب چنین سبک فعالیتی واقعاً عادی هست به نظرم و صد البته که تهش هم معلوم! هیچکدوم نه ثبات دارن نه امنیت و نه آینده! "

براي من باعث افتخار هستش كه مني كه 1 سال تجربه ي تجارت الكترونيك رو دارم اينقدر نظراتم به يه حرفه اي نزديك هستش !!

صحبت هاي من :

فروش كالاي زرد و بنجل , فروشگاههاي بدون ريشه , عدم برنامه ريزي , عدم سرمايه گذاري كافي و مطمئن , نبود زيرساخت هاي لازم و عدم توجه دولت , و در آخر نبود فرهنگسازي همه و همه باعث ميشه كه اين كار (تجارت الكترونيك) بي فايده باشد !!!!

و غير از اين هم چيزي نگفتم !!!

مطمئنا هر شخص اهل فني حتي خود شما اين موارد رو قبول داره و بر درستي اون هم صحه ميذاره

يا حق

yazdiran
2014-02-15, 11:40
شما يكي از دوستان من هستيد , قلم شيوايي داريد اما بابت چنتا نكته ازتون دلگير شدم ,
1.بي احترامي؟؟؟؟؟!!!!!
واقعا شما اينجا بي احترامي مي بينيد؟؟؟؟؟!!
نظر مخالف دادن بي احترامي هستش؟؟؟؟!!!
اگه خواستين پيام بدين من 2,3 تا تاپيك رو براتون پ.خ كنم كارشون داره به دعوا ميكشه هنوز نگفتن بي احترامي شده , اونوقت من كه اينجا رو همه دوست , آقا , جناب خطاب ميكنم ,,,, (قضاوت به عهده ي ديگران)

......
طبق بيان صريح آقاي مهندس زاده .......
براي من باعث افتخار هستش كه مني كه 1 سال تجربه ي تجارت الكترونيك رو دارم اينقدر نظراتم به يه حرفه اي نزديك هستش !!
.........
صحبت هاي من :

فروش كالاي زرد و بنجل , فروشگاههاي بدون ريشه , عدم برنامه ريزي , عدم سرمايه گذاري كافي و مطمئن , نبود زيرساخت هاي لازم و عدم توجه دولت , و در آخر نبود فرهنگسازي همه و همه باعث ميشه كه اين كار (تجارت الكترونيك) بي فايده باشد !!!!

و غير از اين هم چيزي نگفتم !!!

مطمئنا هر شخص اهل فني حتي خود شما اين موارد رو قبول داره و بر درستي اون هم صحه ميذاره

ضمن احترام كامل به نظرات شما،اميدوارم دلگير نشيد ولي
به نظر مياد قسمتي از پست شما به نوعي كپي پيست مطالب ديگران باشه
عدم دلبستگي به فعاليت اينترنتي تو پست هاي شما مشهوده

ببينيد خيلي ها هستند كه چندين ساله فعاليت اينترنتي دارند و هنوز درآمدي به دست نياوردند كه بشه گفتش درآمد ولي دارند ادامه ميدند و تو مباحث شركت ميكنند و نظارتشون رو مطرح ميكنند تا شايد يه جايي نتيجه بده

منظور از بي احترامي ميشه تو پست قبلي بنده اين بود كه نوع بيان مطلب ايراد داره و نه خود مطلب

مطالبتون هم نگفتم مشكل داره
اينكه جنس بنجل نبايد فروش بره و .... خوبه ولي شما تابحال واردات داشتيد كه بدونيد وقتي يه جنس باكيفيت رو ميخريد و اوني كه تحويل ميگيريد چند درجه پايينتره يعني چي؟يعني چقدر ضرر؟

اينكه فروش اينترنتي بايد جنس خوب بده دست مردم همه قبول دارند ولي هزينه ها رو كي بايد بياره پايين يا جبران كنه؟

اينا رو خيلي از دوستان ميدونند ولي براي اينكار نياز به پيش زمينه هاي بسياري هست

درمورد تاپيكهايي كه داره كارشون به دعوا ميكشه ؛تعدادي از اونها به دليل وجود افراد سودجو هست كه تو تاپيكهاي مختلف هم دستشون داره رو ميشه
بقيه موارد هم دعوا ندارند با هم و دارند نظراتشون رو ميگن و تو اون ميون،چند نفر هم هستند كه اونا هم نميشه اسمشون رو فروشگاه دار اينترنتي دونست،از سايتهاشون هم معلومه كه اينكاره نيستند.برخي از دوستان هم فروشگاي ندارند ولي تو انجمن عضو هستند.
برخي موارد هم اختلاف نظر بين دوستان هست.مابقي دوستاني كه درانجمن فعاليت ميكنند همه افراد كار درستي هستند

شما صحيح ميفرماييد جناب مهندس زاده كارشون بيسته :"> ولي آنچه از دل برآيد ، بر دل هم مينشيند،سابقه ايشون رو با خودتون مقايسه نكنيد.هركي دوبار مقالات و نوشته هاي ايشون رو بخونه و اونا رو ريپيد كنه كه نميشه آقاي مهندس زاده!

ضمن اينكه خوشحال ميشيم تجربه تجارت الكترونيكتون رو هم بيان بفرماييد تا ما هم از تجربياتتون تو اون زمينه استفاده كنيم

novinmech
2014-02-15, 12:00
به عنوان یک مثال عینی میشه به ممنوعیت فروش اینترنتی اسباب بازی اشاره کرد همین امروز تاپیکش (http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=45880&p=303459) مطرح شد!

ProMob
2014-02-15, 12:09
ضمن احترام كامل به نظرات شما،اميدوارم دلگير نشيد ولي
به نظر مياد قسمتي از پست شما به نوعي كپي پيست مطالب ديگران باشه
++لطف كنيد دقيقا اشاره كنيد كدوم قسمتش++
عدم دلبستگي به فعاليت اينترنتي تو پست هاي شما مشهوده
++بعله , هرگز هم انكار نميكنم , بهرحال بنده تو اين راه موفق نشدم !!! شايد استعدادش رو نداشتم !! اگه هم الان هنوز اينجا حضور دارم به 3دليل ساده هستش !! 1.فروشگاه سازم رو ميخوام بفروشم !! 2.شايد تنها سايتي كه بهش سر بزنم اينجاس چون بچه هاي با شخصيت و مودبي داره كه دوستي با هركدومشون برام افتخاره(خود شما رو هم عرض ميكنم) 3.كلا از بحث و گفتگو خوشم مياد و بجاي نت گردي الكي ترجيح ميدم بيام اينجا++
ببينيد خيلي ها هستند كه چندين ساله فعاليت اينترنتي دارند و هنوز درآمدي به دست نياوردند كه بشه گفتش درآمد ولي دارند ادامه ميدند و تو مباحث شركت ميكنند و نظارتشون رو مطرح ميكنند تا شايد يه جايي نتيجه بده

منظور از بي احترامي ميشه تو پست قبلي بنده اين بود كه نوع بيان مطلب ايراد داره و نه خود مطلب

مطالبتون هم نگفتم مشكل داره
اينكه جنس بنجل نبايد فروش بره و .... خوبه ولي شما تابحال واردات داشتيد كه بدونيد وقتي يه جنس باكيفيت رو ميخريد و اوني كه تحويل ميگيريد چند درجه پايينتره يعني چي؟يعني چقدر ضرر؟
++اينم باز به دليل عدم برنامه ريزي هستش به نظر من++
اينكه فروش اينترنتي بايد جنس خوب بده دست مردم همه قبول دارند ولي هزينه ها رو كي بايد بياره پايين يا جبران كنه؟
++ديجي كالا هزينه ش از خيلي سايتا بالاتره , اما با كيفيتش هزينه اش رو جبران كرده++
اينا رو خيلي از دوستان ميدونند ولي براي اينكار نياز به پيش زمينه هاي بسياري هست

درمورد تاپيكهايي كه داره كارشون به دعوا ميكشه ؛تعدادي از اونها به دليل وجود افراد سودجو هست كه تو تاپيكهاي مختلف هم دستشون داره رو ميشه
بقيه موارد هم دعوا ندارند با هم و دارند نظراتشون رو ميگن و تو اون ميون،چند نفر هم هستند كه اونا هم نميشه اسمشون رو فروشگاه دار اينترنتي دونست،از سايتهاشون هم معلومه كه اينكاره نيستند.برخي از دوستان هم فروشگاي ندارند ولي تو انجمن عضو هستند.
برخي موارد هم اختلاف نظر بين دوستان هست.مابقي دوستاني كه درانجمن فعاليت ميكنند همه افراد كار درستي هستند

شما صحيح ميفرماييد جناب مهندس زاده كارشون بيسته :"> ولي آنچه از دل برآيد ، بر دل هم مينشيند،سابقه ايشون رو با خودتون مقايسه نكنيد.هركي دوبار مقالات و نوشته هاي ايشون رو بخونه و اونا رو ريپيد كنه كه نميشه آقاي مهندس زاده!
++من نگفتم آقاي مهندس زاده هستم , براي پيدا كردن مشكلات حتما نبايد نخبه بود , بعضي اوقات با يك مقايسه مشكلات معلوم ميشه !!! مثلا وقتي شما گوشي galaxy s4 رو با nokia 1100 مقايسه كنيد ضعف ها مشخص ميشه !!! حتما نبايد سازنده موبايل باشيد++
ضمن اينكه خوشحال ميشيم تجربه تجارت الكترونيكتون رو هم بيان بفرماييد تا ما هم از تجربياتتون تو اون زمينه استفاده كنيم
++منظورم از تجارت الكترونيك همون فروشگاه داريه !! كار خاصي انجام ندادم كه تجربه ش رو بخوام بگم !!!
شكست خوردم تو كارم , احساس هم ميكنم شكستم بخاطر اون پارامتر هايي بود كه در بالا اشاره كردم !!!!!++

دوست گلم , جواب هارو با قرمز نوشتم !!

به عنوان یک مثال عینی میشه به ممنوعیت فروش اینترنتی اسباب بازی اشاره کرد همین امروز تاپیکش (http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=45880&p=303459) مطرح شد!

مرسي بابت اطلاعتون

الان من دوست دارم ببينم "آقا سعيد" كه اصرار داشتن فروش اينترنتي خوبه , چه برنامه اي دارند !!!!

پ.ن: ايشون فروشگاه اينترنتي اسباب بازي دارند !
پ.ن2: متاسف شدم ازين موضوع

yazdiran
2014-02-15, 12:20
ممنون.
ولي تو هر كاري اگه به موقع استارت بزني و بدوني چيكار ميكني و ..... ميتوني خيلي از ديگران موفق تر باشي

ديجي كالا هم ميشه گفت يه نمونش هست كه خيلي دلائل داره كه شده ايني كه الان هست

هستند فروشگاههايي كه با ديجي كالا استارت زدند ولي نشدند اين!

موفق باشيد

ProMob
2014-02-15, 12:26
ممنون.
ولي تو هر كاري اگه به موقع استارت بزني و بدوني چيكار ميكني و ..... ميتوني خيلي از ديگران موفق تر باشي

ديجي كالا هم ميشه گفت يه نمونش هست كه خيلي دلائل داره كه شده ايني كه الان هست

هستند فروشگاههايي كه با ديجي كالا استارت زدند ولي نشدند اين!

موفق باشيد

نظرتون كاملا برام محترمه , اما باهاش موافق نيستم
موفق باشيد

yazdiran
2014-02-15, 13:06
نظرتون كاملا برام محترمه , اما باهاش موافق نيستم
موفق باشيد

پ.خ شد

شما هم موفق باشيد

ProMob
2014-02-15, 23:01
پ.خ شد

شما هم موفق باشيد

منتظر نظر ساير دوستان هستيم

كسي نبود؟؟؟؟

منتظر نظرات شما و جمع بندي نهايي هستم

1yaser
2014-02-15, 23:18
بنظرم اعتماد کردن به یه بیزنس ناشی از حرفه ای رفتار کردن ابعاد مختلف اون بیزنسه. که در تجارت الکترونیک به طور کلی میشه وب مستر ها و شرکت های خصوصی و سازمان های حکومتی ارائه دهنده خدمات... و خب هرچقدر این ابعاد حرفه ای تر باشن بیشتر میشه به این بیزنس اعتماد کرد. حقیقتا من فکر نمی کنم وب مستر های ما از نظر دانش و تجربه و... همچین حرفه ای تر از شرکت های خصوصی و دولتی این حوزه باشن.
بنظرم برای ایجاد اعتماد بیشتر در این بیزنس باید بیشتر از همه روی خودمون کار کنیم و بعد انتظار دشاته باشیم سازمان هیا دخیل حکومتی و قوایننی و.... وضعیت بهتری پیدا کنه...

ProMob
2014-02-16, 22:08
بنظرم اعتماد کردن به یه بیزنس ناشی از حرفه ای رفتار کردن ابعاد مختلف اون بیزنسه. که در تجارت الکترونیک به طور کلی میشه وب مستر ها و شرکت های خصوصی و سازمان های حکومتی ارائه دهنده خدمات... و خب هرچقدر این ابعاد حرفه ای تر باشن بیشتر میشه به این بیزنس اعتماد کرد. حقیقتا من فکر نمی کنم وب مستر های ما از نظر دانش و تجربه و... همچین حرفه ای تر از شرکت های خصوصی و دولتی این حوزه باشن.
بنظرم برای ایجاد اعتماد بیشتر در این بیزنس باید بیشتر از همه روی خودمون کار کنیم و بعد انتظار دشاته باشیم سازمان هیا دخیل حکومتی و قوایننی و.... وضعیت بهتری پیدا کنه...

بسيار ممنون بابت نظرتون

كسي نظر ديگه اي نداره؟؟

تاپيك بسته شود؟؟؟

Mohamad26
2014-02-17, 13:52
سلام به همه دوستان
تاپیک جالبیه و دوست داشتنی

بخوام در یک کلام بگم با موضوعاتی که برای همه ممکنه پیش بیاد نمیشه اعتماد کرد. برای تمامی مراحل زندگی ما دیگران هستند که تصمیم میگیریند. حالا روی اکثر کارهای خارج از نت تصمیمات مهم رو گرفتن و کم پیش میاد تصمیم جدیدی بگیرن و یه نفر رو بدبخت کنن ولی تجارت اینترنتی چون هنوز کاملا جا نیفتاده هر تصمیم جدیدی میگیرن یه سری رو از آسمون به زمین میزنن. یه جورایی در حال حاظر موش آزمایشگایی هستیم.

نمیشه به خاطر اینکه مثل موش آزمایشگاهی باهامون رفتار میشه بگیم آیندش خوب نیست چون شاید مثل کارهای رسمی جاعه روزی قوانین تکمیل بشه و تصمیم جدیدی نگیرن که کسی ضرر کنه.

حالا بخوام بحث درآمد کسب کردن یا نکردن رو بازش کنم. دقیقا مشکل همینه که هرکی بیرون جامعه هیچ کاری نتونه بکنه فکر میکنه میتونه بپره توی نت و بدون سرمایه و بدون هیچ دانشی شروع کنه و به درآمد برسه. شاید به درآمدی برسه ولی مطمئنا پایدار نخواهد بود.
میان مستقیم فروشگاه میزنن و پرش میکنن از اجناس بنجل و زرد پر رنگ ولی یک کلام از بازاریابی بارشون نیست. انتظار نباید داشت این بتونه درآمد پایدار داشته باشه. ( حرفم کلی نبود کسی ناراحت نشه منظورم کسایی هستن که بدون دانش میان نه همه فروشگاه دارها )

هر سیستمی رو میبینن درآمدش خوب شد همه کاربرا میرن سمتش یه روز پاپ آپ یه روز سایت های نظیر پونیشا یه روز تخفیف گروهی یه روز مزائده و ... خلاصه عادت داریم هر چیزی رو لوسش کنیم.
خیلی از بی اعتمادی ها و عدم اطمینان ها رو خودمون به وجود آوردیم نه اشخاص بالایی. وقتی خودمون یه شخص بیکار توی جامعه میبینیم و بهش میگیم نت اوووف فلانی انقدر در میاره و فلانی انقدر نتیجش اینه یه فرد ناشی رو به ناشی های دیگه اضافه کردیم که میان اطلاعات یا محصولات بنجل میندازه به مردم و بعد یه مدت هم خدانگهدار و این خدانگهدار به قیمت بی اعتماد شدن تمام مشتری های اون شخص از همه کاربران اینترنتی میشه.

به غیر از فکر اشتباه بدون دانش و بدون سرمایه کسب درآمد کردن از نت یه مشکل دیگه هم داریم که خب مشکل بزرگیه و همه وبمستر ها هم خوب میدونن اینکه ساعات زیادی از آدم بدون اینکه متوجه بشه هدر میره. سخت میشه پیش بینی کرد امروز چه کارهایی میشه کرد. کلا برنامه ریزیش سخته. یهو وسط کار میگی بزار یه دقیقه مثلا اف بی رو چک کنم و این یک دقیقه ممکنه بشه 3-4 ساعت. این در شروع هر وبمستری مشکل بزرگیه تا وقتی که خودش تصمیم بگیره و به زور این عادت رو درستش کنه

در مورد معرفی کردن به دیگران.
جامعه ما پر از شغل های مختلفه که خب هرکس نسبت به علاقه و مهارت خودش یکی رو انتخاب میکنه و شروع میکنه و حالا پیشرفت یا پسرفت و موفقیت یا ترکیدن
نت هم همینه. کلا کار توی اینترنت یه کار کلی نیست. خودش تقسیم میشه به هزاران روش که خب باید خود شخص بدونه کدوم به دردش میخوره و کدوم رو کار کنه.
البته من به هیچکس نمیگم بیا نت کار کن اوووف درآمد خفن. فوقش میگم دنبال مهارت و کار هستی بد نیست به اینترنت هم توجه کنی. بتونی کاری کنی و مهارتی کسب کنی و ... به درآمد خوبی میرسی

مشکل دیگه اینه که کلا ایرانی جماعت از پول خرج کردن بدش میاد. میگه خب برای سایتم بنر میخوام میشینه ور میره یه بنر ناشیانه میزنه. میگه خب قالب میخوام میره قالب مردم رو میده ریپ کنن براش یا قالب های بیخود استفاده میکنه و خلاصه پس فرداشم میگه من سئو کارمظف طراح وبم، گرافیستم و ... در صورتی که هیچ کدومش نیست. وقتی متخصص ما این باشه چه انتظاری میشه از کاربر های عمومی داشت ؟؟؟

طرف خارج از کشور تخصصش html هستش حقوقش بیشتر از یه طراح ایرانیه چرا ؟ چون طراح ایرانی همزمان گرافیک کار هست، سئو کار هست، php، asp، html، css، ... ولی در اصل هیچ کدومش نیست.
هیچ کس مسیر مستقیمی رو ادامه نمیده پس نباید انتظار داشته باشه چیزی بشه یا به جایی برسه. شما پزشکم باشی نمیتونی که هم دندان سازی کنی هم قلب عمل کنی هم مغز و اعصاب عمل کنی و هم ....

خیلی طولانی شد ولی خب فکر کنم واقعی بود

مشکلات خیلیش از خودمونه. یارو 4 تا سایت با پاپ آپ بالا آورده داره پروژه سئو میگیره.

ولی در کل. آینده خوبی داره. چون خود کاربر ها و وبمسترها هم کم کم دارن متوجه میشن. تا پارسال این فروم هم پر بود از دوستانی که سفارش اسپم میگرفتن و اسپم بارون میکردن مردم رو ولی به لطف ادمین ها کلا اسپمر ها بن شدن، ریپر ها بن شدن و ...
و اینکه هیچ کاری رو نمیشه گفت اطمینان کامل دارم بهش
و خوبی نت هم همینه به خاطر اینکه خیلیها میترسن از فعالیت داخل نت و سرمایه گذاری ها خیلی از ماها راحت تر میتونیم شروع کنیم ولی هرچی پیش میریم داره اعتماد ها بیشتر میشه و سرمایه گذارهای بیشتری وارد میشن.

ببخشید اگر خستتون کردم. خیلی حرف زدم. چیز دیگه ای اگر بود توضیح میدم
موفق باشید

ProMob
2014-02-17, 20:21
مرسي كه وقت گذاشتين و اين مطالب رو برامون تايپ كردين

ممنون

شما هم اعتقاد دارين اينكار سرمايه گذاري اصولي ميخواد؟؟؟؟؟

ProMob
2014-02-27, 19:26
منتظر نظرات ساير دوستان...

ProMob
2015-01-16, 13:50
تاپیک خوبی هست , اوردمش بالا که ادامه پیدا کنه بحث

ProMob
2015-01-18, 20:33
دوستان کسی نظری نداره؟