PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشورت در مورد پول سرمایه

ir2sedair
2014-01-24, 13:14
سلام دوستان
یه سوالیه چند وقتیه ذهنمو مشغول کرده

راستش من در امدی که دارم به عنوان پس انداز میزارم بانک حالا نمیدونم باید با پول پس اندازم چیکار کنم میترسم با این تورم در اخر با این پول هیچی نشه خرید

حالا به نظر شما مثلا با پولی که پس انداز میکنم باید اونم باهاش یه کاری راه بندازم یا نه به همین روند پس اندازی ادامه بدم

در اصل منظورم اینه که پول باید در گردش باشه یا نه همین روندی که من دارم انجام میدم خوبه ؟

از طرفی هم به ذهنم کار خاصی نمیرسه یعنی در موردش فکر نکردم که چه کار دیگه ای میتونم بکنم با این پول

لطفا یه راهنمایی بفرمایید

1001file.ir
2014-01-24, 13:21
بستگی به مقدار سرمایه داره , اگه بالای 500 میلیون هست , می تونید با ساخت و ساز ملک به صورت عاقلانه و هوشمندانه شروع کنید , البته شراکت پیشنهاد نمی شه ...

kala110manager
2014-01-24, 13:31
میتونی سکه یا طلا بخری

ir2sedair
2014-01-24, 13:35
بستگی به مقدار سرمایه داره , اگه بالای 500 میلیون هست , می تونید با ساخت و ساز ملک به صورت عاقلانه و هوشمندانه شروع کنید , البته شراکت پیشنهاد نمی شه ...

خیر تا 50 تومن حداکثر

میتونی سکه یا طلا بخری
والا اوایل همین کارو کردم که الان ضرر خورد بهم و سکه طلا ارزون شد البته چون قصد فروش ندارم شاید در اینده باز گرون بشه

kamran01
2014-01-24, 14:32
سلام
اقا مي خوايد پولاتونو نگه داريد كه چي بشه؟ پول براي خرج كردنه ولذت بردن از زندگي
به نظر من يك مغازه كوچيكم كه شده اجاره كنيد يا اگه تونستيد بخريد و يك فستفود بزنيد كه با بقيه فستفود ها فرق داره، بريد ببينيد فستفود هاي ديگه چي كم دارن ، شما بريد يك ايده جديد توي اين فستفود بزنيد مطمعا باشيد با تبليغ مناسب شايد پولتون دو برابر بشه و يا بيشتر .
موفق باشيد

84edu
2014-01-24, 15:16
پول باید در گردش باشه این یه اصل خیلی ساده هست اما اینکه کجا و چگونه رو شما تعیین میکنید نه بقیه. این خیلی بستگی به روحیات و شرایط شما داره تا بشه نظر داد.
اما خب یکی از کارهایی که توی ایران خیلی باب هست، ثبت نام ماشین و فروش اون بعد از تحویل هست.
مثلاً 132 رو الآن داره با 8 تومن ثبت نام میکنه سایپا، خرداد 93 تحویل میده و 22% سود مشارکت هم به پولتون تعلق میگیره. زمان تحویل بقیه پول رو میدید و همونجا بفروشید فک کنم دو تومنی سود کنید.
سرمایه گذاری تو بازار طلا هم گزینه بدی نیست اما خب تحقیق میخواد و بررسی های مداوم.
و در نهایت کار کردن با پول هم گزینه ای هست قابل بررسی.

اما بدترین کار ممکن همین گذاشتن پول توی بانک هست... .

حالا شما بسته به شرایطتون میتونید انتخاب خاصتون رو داشته باشید.

براتون آرزوی موفقیت میکنم.

1yaser
2014-01-24, 15:25
بابابزرگ من می گه پول مثل گوله ی آتیشه. تو دست بمونه می سوزونه دستتو.

1001file.ir
2014-01-24, 15:57
به نظر من سپرده گذاری با مقدار کم پول اشتباه هست ...
اما اگر مقدار پول زیاد باشه , اوضاع کاملا متفاوته ...
در هر حال قبل از شروع هر کاری باید در مورد اون کار تحقیق کنید و با افرادی که دستشون توی اون کاره و مطمئن هستن مشورت کنید ...

ir2sedair
2014-01-24, 17:26
به نظر من سپرده گذاری با مقدار کم پول اشتباه هست ...
اما اگر مقدار پول زیاد باشه , اوضاع کاملا متفاوته ...
در هر حال قبل از شروع هر کاری باید در مورد اون کار تحقیق کنید و با افرادی که دستشون توی اون کاره و مطمئن هستن مشورت کنید ...

ترس من هم از اینه با این همه زحمت یه پولی جمع کردم ولی با یه کار اشتباه از دست بدم
راستش اصلا هم به مغازه داری ارتباط مستقیم با مشتری کلا زبونشو ندارم و 100% ورشکست میشم :d

راستش من خودم از طریق نت پس انداز کردم حالا بخوام کل پولی که دارم بزارم توی نت که ریسک خیلی بزرگیه
ولی بدم نمیاد کار های تولیدی هم انجام بدم البته تجربه نکردم تا حالا
ولی خوب بیشتر ترس ریسک بالا هست حالا اگر سرمایه زیاد بود بلخره میشد یه مقدارش سرمایه گزاری کرد یا خطرش کمتر میشد ولی واسه سر مایه های کوچیک ریسک از دست دادن هست

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

دوستان کسی در این مورد اطلاعی داره

که مثلا ماشین های مکانیکی خرید میکنن یا ماشین سنگین و راننده میزارن روش و در ماه یه درصدی رو به راننده میدی

کسی تجربه ای داره؟؟؟ شنیدم سود خوبی داره !!!!!!

1001file.ir
2014-01-24, 17:36
به , در مورد ماشین سنگین خودم در خدممتتونم !
راستیتش ماشین سنگین , مثل کشنده , فقط در شرایطی خوبه :
1.ماشین کاملا مال خودتون باشید و سود حاصله بین شرکا تقسیم نشه ...
2.خودتون رو گرفتار خرید قسطی نکنید , اگه می کنید , خودتون پشت ماشین بشینید.
3.ماشین رو دست راننده ندید , مگر اینکه بدونید طرف کاملا به ماشین سنگین آشناست و از رانندگی گرفته تا تعمیرات فنی و چک کردن و سرویس کردن ماشین به همه چیز مسلطه و از همه مهم تر مطمئن و صادقه ...

و نکاتی هم در مورد رانندگی با ماشین سنگین هست که مزبوط به بعد از شروع به کار میشه ..
اما در مورد سودش , خانواده هایی رو می شنساسم که چند تا برادر با هم دیگه راننده ماشین سنگین شخصی هستن و هفته ای درآمدی معادل 5 تا 6 میلیون دارند ,
اما شرایط کار , کار سخت هست , اما لذت بخشه ... وقت زیادی از راننده می گیره اما اگه درست کار کنه به سودش می ارزه ...
بهترین ماشین های سنگین هم ولوو هستن ...

soheyl_ir89
2014-01-25, 09:10
سلام دوستان

راستش من در امدی که دارم به عنوان پس انداز میزارم بانک حالا نمیدونم باید با پول پس اندازم چیکار کنم میترسم با این تورم در اخر با این پول هیچی نشه خرید

حالا به نظر شما مثلا با پولی که پس انداز میکنم باید اونم باهاش یه کاری راه بندازم یا نه به همین روند پس اندازی ادامه بدم

در اصل منظورم اینه که پول باید در گردش باشه یا نه همین روندی که من دارم انجام میدم خوبه ؟

از طرفی هم به ذهنم کار خاصی نمیرسه یعنی در موردش فکر نکردم که چه کار دیگه ای میتونم بکنم با این پول

سلام
بستگی به هدفتون داره. شاید پس انداز شما برای هدفی که دارید، حتی زیاد هم باشه.
یه مساله رو حل کنید در ابتدا : هدف
هدفتون چیه؟ چند سال وقت دارید برای رسیدن بهش؟ و تا اون موقع، مجموع این پس انداز چه قدر شده؟ چه قدر با هدف شما فاصله داره؟ اگر فاصله داره، آیا بیشتره یا کمتره؟ چه طور، کمبودهارو برظرف کنید و به هدف برسید؟
پیشنهادهای دوستانه ی دوستان، خیلی ارزشمنده. اما وقتی هدف و مقصود نیست، راه و راه رفتن، معنایی ندارن و موفقیتی وجود نخواهد داشت. البته منظور از هدف، هدف بلند مدته؛ مثلا داشتن یک منزل به ارزش ریالی فلان قدر در فلان جا، یک خودروی با ارزش فلان و درآمد ثابت ماهانه و مطمئن فلان قدر و ... در مثلا سن 30 سالگی. حالا شما با اون سنی که در هدف نوشتید، چند سال فاصله دارید؟ و چه قدر فرصت دارید و در این فرصت، چه کارهایی می تونید انجام بدید؟ از بین این کارها کدوم با استعدادها، علایق و شرایط شما سازگارتره (بهگزینگی کنید:انتخاب بهترین گزینه از بین گزینه ها).
حالا شما یک هدف دارید و یک برنامه برای رسیدن به هدف. به این می گن زندگی معقول.

اما اگر به این فکر کنید که چه طوری این پولو بیشتر کنید و همیشه بیشتر باشه و بشود، فقیر خواهید شد! چرا که فقر این نیست که پول کم داشته باشید، فقر اینه که دارایی شما از دارایی مطلوب شما، فاصله داشته باشه و کمتر باشه. کسانی که دوست دارند پول بیشتر داشته باشند، همیشه فقیر خواهند بود و هدفشون، هدف نیست و همیشه در انتظار رسیدن به پول بیشتر هستند. پول بیشتر چه قدره؟ خودشونم نمی دونن. پس هدف داشته باشید و هدفتون قابل شمارش و قابل دست یابی باشه.

موفق باشید

shimiran
2014-01-26, 04:16
سلام دوستان

یه زمانی فکر میکردم هوا مجانیه ، تا وقتی که چیپس خریدم ! این روزا از همه چیز میشه پول در آورد ... ببیند نیاز بازار در چیه ... طرح های توجیهی رو بخونید و بهترین رو انتخاب کنید ...

در لینک زیر طرح های توجیهی زیادی رو رایگان می تونید دانلود کنید و مطالعه کنید ، سری بزنید بد نیست :
http://www.shimiran.com/category/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C/%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AA%D9%88%D8%AC%DB%8C%D9%87%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86/

goodlife
2014-01-26, 04:47
نگه داشتن پول در بانک کار جالبی نیست
با پولتون بازی کنید
فعلا بازار مسکن راکد هست و از اون بدتر بازار طلا هست چون طلا و سکه هستش
به نظرم همون ثبت نام ماشین که اقای بهروز مهندس زاده اشاره کردند مناسب باشه
اگه نیروی مورد اطمینان هم دارین زدن یه مغازه کوچیک رو بهتون توصیه میکنم
سعی کنین اگه میخواین شروع کنین بازار عید رو از دست ندین
پیروز باشین