PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید اینترنتی - کیفیت محصولات اینترنتی

moj1rayaname
2014-01-30, 10:58
سلام و عرض احترام ؛

این تاپیک برای خریداران عزیز می باشد که به دلیل تبلیغات منفی رسانه ها از اینترنتی خرید کردن سرد شدند ؛

دلیل تبلیغات منفی در صداسیمای جمهوری اسلامی ایران این است که عیب و ایراد یک فروشگاه را طوری بیان می کنند که انگار فساد در فروشگاه اینترنتی زوزه می کشد..
اما اینطور نیست ، درصد این فروشگاه های متخلف بسیار پایین هست و براحتی می توان تشخیص داد ؛ و خدا رو شکر در حال ریشه کن شدن هست ...

اینجا انجمن بزرگ فروشگاه های اینترنتی هست و اگر شما یک خریدار هستید و این متن را مطالعه می کنید به مواردی که خود فروشنده ها اینجا اشاره می کنند عمل کنید ؛

---- همکاران عزیز و فروشگاه داران محترم ، لطفا در یک سطر یا حداکثر 2 سطر به مشتری عزیز در نحوه ی خرید اینترنتی توضیح دهید ---

به امید روزی که فرهنگ خرید اینترنتی به جایگاه اصلی خودش بازگردد

نکته » لطفا فقط قید کنید که به چه طریق خرید اینترنتی را انجام دهند و از لینک دادن به فروشگاه بپرهیزید .
همکاران عزیز و فروشگاه داران محترم ، لطفا در یک سطر یا حداکثر 2 سطر به مشتری عزیز در نحوه ی خرید اینترنتی توضیح دهید

soheyl_ir89
2014-01-30, 11:35
سلام

خیلی نمی شناسمت دوست عزیز
اما می دونم به جایی می رسی و آدم موثری خواهی شد برخلاف خیلی از هموطنات و همکارات.

با متنی که نوشتی موافق نیستم و واقعا مشکل زاست.
شما یک متن راهنما با هدف آموزش خرید اینترنتی و تشخیص هایی که خریداران باید بدانند آماده کنید و در فروشگاه هاتون بذارید.
ضمنا هیچ لینکی به شاپ کیپر ندید یا اسمی ازش نبرید. چون دلیلی نداره مشتریان شما وارد این انجمن شوند. اگر هم بیان این از حضور مدیران فروشگاه های اینترنتی خلوت خواهد شد. چرا که تا الان، فروشگاه داران از طراح قالب و ارسال کننده ایمیل و هاست و ... شکایت می کردن، اما اون موقع، مشتریان شما میان این جا و شاهد شکایت های اون ها در این جا خواهیم بود. بعد اسمشو باید گذاشت انجمن خریداران اینترنتی.

پیشنهاد من
یک سایت راه اندازی کنید با یک دامنه ی کاملا مرتبط و به یاد ماندنی. کار این سایت این خواهد بود که راهنمای خرید از فروشگاه های مختلف، با سیستم های پرداخت متفاوت و ... (هر آن چه که یک خریدار اینترنتی باید بداند) را برای کاربران اطلاع رسانی کند. حتما آموزش ها به صورت خلاصه و در یک صفحه باشند. سپس کد بنرهایی برای آموزش های مختلف را هم در همین صفحه قرار بدید.
فروشگاه های اینترنتی که صادقانه کار می کنند و به مشتری خود احترام می ذارن، کد مربوط به فروشگاهشونو در سایتشون قرار می دن تا مشتری وارد این سایت شده و آموزش جامع و مورد تایید و موثق را بخواند.
اما چرا هر فروشگاه، خودش آموزش نده؟
چون اگر کسی قصد کلاهبرداری داشته باشه، آموزش ناقص یا اشتباه می ذاره و اعتبار همه ی آموزش های در فروشگاه های پایین می آد.
نحوه ی فعالیت این سایت؟
مثلا من یک سایت فروشگاه شارژ سیم کارت دارم؛ بنر مربوط به آموزش خرید این نوع محصولات رو در سایتم می ذارم تا کاربرام روش کلیک کنن و وارد سایت آموزش جامع شن و به آموزش خرید این نوع محصولات مراجعه کنن. و کسی که فروش نقدی داره، کاربراشو به سمت خرید نقدی هدایت می کنه و کسی که درگاه بانک داره، کاربراشو به سمت آموزش خرید و استفاده و تشخیص درگاه اصل از تقلبی هدایت می کنه.

حال این سایت را تبلیغ و معرفی و اطلاع رسانی کنید؛ چه اتفاقی می افته؟
با پاسخ به این سوال، متوجه فواید زیاد اجرای این طرح برای خریداران و فروشگاه داران درستکار می شوید.

شاید طرح نیاز به اصلاحاتی داشته باشه و من صرفا کلیتشو گفتم. اما بدونید اگر این کارو نکنید، فردا افراد دیگه ای وارد کار می شن، مشابه این سایتو می زنن، می گن فروشگاه ها باید بنر این سایتو در فروشگاهشون بذارن وگرنه ...

به حساب خود برسید قبل از این که به حساب شما برسند (هم در دنیا و هم در آخرت).

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

ضمنا در مورد تبلیغات منفی و مخرب و ... هم نمی خواد چیزی بنویسید. صرفا هدف آموزش باشه.

شما کاربراتونو آموزش بدید تا با ایمنی و دانش از فضای مجازی استفاده کنند. همین باعث کساد شدن بازار اون هایی می شه که به فعالیت های شما صربه می زنن.

اما تبلیغ این سایت و معرفی اون هم مهمه. باید فروشگاه های زیادی این کارو شروع کنن و بنر این سایتو در فروشگاهشون بذارن.

1001file.ir
2014-01-30, 11:43
سلام و خسته نباشید , فکر میکنم بشه روی متن من به عنوان یک آموزش هر چند مبتدیانه حساب کرد.

بنده از فروشندگان فایل های دانلودی در سطح وب هستم , و معمولا با سیستم های بازاریابی فعالیت می کنم , بنابراین ممکن است محصولات من را در وبلاگ های متعدد ببینید ...
شیوه کار من به این صورت است که فایل های مفیدی مانند نمونه پروژه ها و نمونه مقالات مفید را از منابع مختلف تهیه می کنم و به صورت طبقه بندی شده و با ارائه توضیحات و در صورت لزوم قرار دادن عکس محصول
در فروشگاه خود قرار می دهم , سپس بازاریاب این محصولات رو تبلیغ می کنند ...
تا به اینجای کار مربوط به ما فروشندگان اینترنت هست ,
حالا شما خریداران محترم بر حسب نیازتان , تصمیم می گیرید که از طریق اینترنت نیاز های خود را جهت تحقیق و مطالعه بیشتر در امور کاری و پژوهشی خود برطرف نمایید . با جستجو در سایت های مختلف , محصولات ما را خواهید دید , وقتی که محصول مورد نطر خود را یافتید و توضیحات آن را مطالعه نمودید و آن را مناسب یافتید , می توانید با اتصال به درگاه های پرداخت آنلاین معتبری که ما به شما ارائه می دهیم , مبلغ را پرداخت نموده , و سپس بدون هیچ گونه اتلاف وقتی محصول را دانلود نمایید و از آن استفاده کنید ...

نکاتی برای مقایسه این شیوه خرید با شیوه خرید سنتی:
1. شما می توانید توضیحات و عکس محصول مورد نظر خود را ببینید و سپس اقدام به خرید کنید , ما فروشندگان موطقیم که توضیحات و عکس محصولات را بدون هیچ تغییری در اختیار شما قرار دهیم و در صورتی که بعد از خرید تفاوتی احساس کنید , می توانید با تماس با پشتیبانی فروشگاه ها سریعا اقدام به تعویض , رفع مشکل و حتی انصراف از خرید نمایید و ما بازگشت وجه شما را تضمین می کنیم.

2. در این شیوه از خرید دیگر نیازی به اتلاف وقت خود برای مراجعه به فروشگاه ها نمی کنید , همه می دانیم که مراجعه کردن به صورت حضوری و یافتن محصول مورد نظر خود در بازار های مربوط چقدر زمان می برد .
مسائلی مانند ترافیک و دور از دسترس بودن مراکز فروش اینگونه محصولات و ... از معایب خرید به شیوه سنتی هستند ...

امروزه , اینترنت و تجارت الکترونیک تا حد قابل قبولی پیشرفت کرده و شما می توانید به آسانی و فقط با داشتن کارت اعتباری بانک های عضو شتاب و رمز دوم آن , به آسانی به خرید بپردازید , بدون نیاز به اینکه با هیچ فروشنده ای تعامل داشته باشید .

yanliz
2014-01-30, 21:50
با سلام و خسته نباشید
پیشنهاد خوبی است ولی بنده هم با سهیل جان تا حدودی موافقم. نماد کم بود سر و کله یک سایت دیگر و یک نماد دیگر هم پیدا بشه واویلایی میشه.
پیشنهاد می کنم اگر منظور شما از ایجاد این تاپیک، نحوه نوشتن و جمع آوری نکات و موارد مورد نیاز برای راهنمایی خریداران به هنگام خرید اینترنتی است این تاپیک را حذف کنید و یک گروه ایجاد کنید و این گروه فقط برای اعضای گروه و یا اعضای شاپکیپر قابل رویت باشد و در آنجا نظر خواهی کنید و نکات مهم را جمع آوری کنید و هر عضو شاپکیپر که فروشگاه دار است نکات جمع آوری شده را متناسب با فروشگاه خودش، در فروشگاه خود برای راهنمایی خریداران و بازدیدکنندگان خودش قرار دهد

yazdiran
2014-01-30, 22:17
دوستان فكر ديگري بكنيد لطفا.نظرات خوبه ولي اينجا فروشگاه دارها باشند كلا بهتره!
يكي اينجا قيمت داده و ديگري راه و روش كارش رو گفته وسودش رو و...
اگه خريدار بياد اينجا ديگه بيشتر دلسرد ميشه،چون به هزار و يك درد فروشنده كه آگاه نيست،فقط مياد قيمت خريد و في فروش رو ميبينه و ميگه آي...

اگه انجمني براي خريداران جايي هست بفرماييد تا بريم اونجا نظراتمون رو مطرح كنيم

soheyl_ir89
2014-01-30, 23:19
با سلام و خسته نباشید
پیشنهاد خوبی است ولی بنده هم با سهیل جان تا حدودی موافقم. نماد کم بود سر و کله یک سایت دیگر و یک نماد دیگر هم پیدا بشه واویلایی میشه.
پیشنهاد می کنم اگر منظور شما از ایجاد این تاپیک، نحوه نوشتن و جمع آوری نکات و موارد مورد نیاز برای راهنمایی خریداران به هنگام خرید اینترنتی است این تاپیک را حذف کنید و یک گروه ایجاد کنید و این گروه فقط برای اعضای گروه و یا اعضای شاپکیپر قابل رویت باشد و در آنجا نظر خواهی کنید و نکات مهم را جمع آوری کنید و هر عضو شاپکیپر که فروشگاه دار است نکات جمع آوری شده را متناسب با فروشگاه خودش، در فروشگاه خود برای راهنمایی خریداران و بازدیدکنندگان خودش قرار دهد

سلام

هدف چیه؟ جلب اعتماد کاربران به فروشگاه های اینترنتی.

اگر در هر فروشگاه یک آموزش مرتبط با اون فروشگاه باشه، باز هم برای کلاهبرداران فرصت هست. با توجه به آشنایی کم خیلی از هموطنان به خرید اینترنتی، درج آموزش ناقص با هدف فریب کاربران، می تونه باعث عدم اعتماد کابران به آموزش ها بشه. پس نتیحه ی زحمات شما به باد خواهد رفت و نتیجه ی معکوس خواهد داشت.

اما اگر همه ی آموزش ها در یک سایت منتشر بشه و این سایت معرفی بشه طوری که هر کسی خواست خرید کنه از هر فروشگاهی، اون سایت رو هم کنارش باز کنه و مرحله به مرحله پیش بره.

Ali.Fatehi
2014-01-30, 23:58
به کسانی که میخوان خرید اینترنتی انجام بدن توصیه میکنم همیشه از پشتیبانی فروشگاه اطمینان پیدا کنید...
اگه ممکنه قبل از خرید پشتیبانی رو به چالش بکشید و در مورد کالا سوال کنید
فکر کنید رفتید مغازه و خرید میکنید بالاخره از فروشنده سوال میکنید و مشاوره میخواید

soheyl_ir89
2014-01-31, 01:07
به کسانی که میخوان خرید اینترنتی انجام بدن توصیه میکنم همیشه از پشتیبانی فروشگاه اطمینان پیدا کنید...
فکر کنید رفتید مغازه و خرید میکنید بالاخره از فروشنده سوال میکنید و مشاوره میخواید

چه قدر هم پشتیبانی آنلاین دارن!

yanliz
2014-01-31, 01:44
سلام

هدف چیه؟ جلب اعتماد کاربران به فروشگاه های اینترنتی.

اگر در هر فروشگاه یک آموزش مرتبط با اون فروشگاه باشه، باز هم برای کلاهبرداران فرصت هست. با توجه به آشنایی کم خیلی از هموطنان به خرید اینترنتی، درج آموزش ناقص با هدف فریب کاربران، می تونه باعث عدم اعتماد کابران به آموزش ها بشه. پس نتیحه ی زحمات شما به باد خواهد رفت و نتیجه ی معکوس خواهد داشت.

اما اگر همه ی آموزش ها در یک سایت منتشر بشه و این سایت معرفی بشه طوری که هر کسی خواست خرید کنه از هر فروشگاهی، اون سایت رو هم کنارش باز کنه و مرحله به مرحله پیش بره.
سلام سهیل جان
اینجوری ماجرا سختر نمیشه بنظرت؟ مشتری از یک طرف باید حواسش به جزئیات کالاهای فروشگاه باشه، از یک طرف نماد را لحاظ کنه از یک طرف بره در یک سایت دیگه شرایط را بخونه.
حال بالفرض مثال اومدیم فروشگاهی شیوه خاص خودش را داشت و اصلا هم کلاهبردار نبود اونوقت چی؟
من که عقلم الان زیاد کار نمی کنه دوستان هر چی تصمیم بگیرند همون را اجرا کنید

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

دوست عزیز پشتیبانی را اول تعریف بفرمایید
خود بنده بعد از ظهر ها معمولا دو سه ساعتی می خوابم. موقع خواب هم موبایل در حالت سایلنت و تلفن هم کلا قطع می کنم. این عادت منه اگه نخوابم چشم درد و سردرد می گیرم.
حتی شب ساعت 1 شب هم تماس تلفنی داشتم برای اینکه مشتری توضیح کامل در مورد کالا می خواست. یعنی من باید شب ساعت یک هم جوابگو باشم؟
من یک نفر بیشتر نیستم. یک نفره باید علاوه بر مشکلات زندگیم به کارهای دیگرم برسم.
بعضی از افراد هم از بس فیلم دیدند فکر می کنن اینجا آمریکا یا اروپاست و باید پشتیبانی 365/7/24 داشته باشیم
اگر یک مشتری نوشته شما را بخونه من بدبخت باید 24 ساعت فقط پشت کامپیوتر باشم تا خدایی نکرده یکی از هموطنان عزیز از دست ما ناراحت نشن
ایمیل را برای چی اختراع کردند؟ اس ام اس را برای چی اختراع کردند؟ خوب ایمیل بفرسته اس ام اس بفرسته در اسرع وقت جواب می دم
بنده از این پول ها ندارم که چندین نفر را استخدام کنم و پشتیبانی تلفنی و آنلاین 24 ساعته بدم
اصلا چندتا شرکت و فروشگاه اینترنتی در ایران دیدید که پشتیبانی 365/7/24 داشته باشه؟

Ali.Fatehi
2014-01-31, 20:41
چه قدر هم پشتیبانی آنلاین دارن!

حرف شما درست اما بنده سوی صحبتم با فروشگاههای بقول معروف دو زاری نیست که محصولات زرد و بیخود میفروشن...
مثلا سایتی مثل دیجی کالا ، دیجی آنلاین و ... هست...که اینها با کارشون معتبر شدن اما فروشگاههایی موفق هستن که بتونن رابطه نزدیک با مشتریهاشون برقرار کنن...

soheyl_ir89
2014-01-31, 21:06
دوست عزیز پشتیبانی را اول تعریف بفرمایید
خود بنده بعد از ظهر ها معمولا دو سه ساعتی می خوابم. موقع خواب هم موبایل در حالت سایلنت و تلفن هم کلا قطع می کنم. این عادت منه اگه نخوابم چشم درد و سردرد می گیرم.
حتی شب ساعت 1 شب هم تماس تلفنی داشتم برای اینکه مشتری توضیح کامل در مورد کالا می خواست. یعنی من باید شب ساعت یک هم جوابگو باشم؟
من یک نفر بیشتر نیستم. یک نفره باید علاوه بر مشکلات زندگیم به کارهای دیگرم برسم.
بعضی از افراد هم از بس فیلم دیدند فکر می کنن اینجا آمریکا یا اروپاست و باید پشتیبانی 365/7/24 داشته باشیم
اگر یک مشتری نوشته شما را بخونه من بدبخت باید 24 ساعت فقط پشت کامپیوتر باشم تا خدایی نکرده یکی از هموطنان عزیز از دست ما ناراحت نشن
ایمیل را برای چی اختراع کردند؟ اس ام اس را برای چی اختراع کردند؟ خوب ایمیل بفرسته اس ام اس بفرسته در اسرع وقت جواب می دم
بنده از این پول ها ندارم که چندین نفر را استخدام کنم و پشتیبانی تلفنی و آنلاین 24 ساعته بدم
اصلا چندتا شرکت و فروشگاه اینترنتی در ایران دیدید که پشتیبانی 365/7/24 داشته باشه؟

کمتر کسی انتظار پشتیبانی 24 ساعته داره. در حال حاضر، بیشتر فروشگاه های پشتیبانی آنلاین ندارند و این ضعف بزرگیه که یک فروشگاه اینترنتی اصلا پشتیبانی آنلاین نداشته باشه. البته شماره تماس هست معمولا.
شما هم می تونید گروهی کار کنید که سرمایه هاتون جمع بشه و بتونید در حد دیجی کالا باشید.