PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال يا مشورت راجع به اشتغال در صنعت كشت و پرورش قارچ

ProMob
2014-02-15, 12:23
سلام دوستان
احساس كردم شايد نياز باشه اين تاپيك ايجاد شه
درخدمتتون هستم

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

كسي از دوستان سوالي نداره؟؟

EM4D-M
2014-02-15, 12:52
سلام

تاپیک خوبی هست .

سوالی که در ابتدا پیش میاد ، اینه که پرورش قارچ در چه مقیاسی میتونه سودی داشته باشه که بشه ازش به عنوان شغل اصلی و اول استفاده کرد ؟

شنیدم سود بالایی داره ، علت این سود بالا چیه ؟ ارزان و کم هزینه بودن مراحل و مواد اولیه پرورش ؟

mortezanovin
2014-02-15, 12:56
ما مکانش رو داریم و نیز یکی از آشناهای ما آموزش های راه اندازیش رو هم دیده همه چیز مهیا بود اما میگن خرابی زیاد داره اگر قارچ ها روی دستت بمونه خراب میشه و از این چیز ها گفتن به خاطر همین هم هست که معمولا جاهایی که قارچ تولید می کنن در کنارش صنایع کنسرو سازی هم دارند تا در صورتی که قارچ ها روی دستشون موند کنسروش کنند . حالا می خواستم بدونم این جریان درسته که قارچ سریع سیاه میشه و احتمال ضررش زیاد هست درسته؟؟

ProMob
2014-02-15, 13:32
سلام

تاپیک خوبی هست .

سوالی که در ابتدا پیش میاد ، اینه که پرورش قارچ در چه مقیاسی میتونه سودی داشته باشه که بشه ازش به عنوان شغل اصلی و اول استفاده کرد ؟

شنیدم سود بالایی داره ، علت این سود بالا چیه ؟ ارزان و کم هزینه بودن مراحل و مواد اولیه پرورش ؟

دوست خوبم بستگي داره شما به چه مقدار سود راضي باشي
اگه كارتون درست باشه رو يه سالن 20 تني هم ميتونين درآمد خوبي داشته باشين
علت سود بالا كمبود قارچ تو ايران هستش

ما مکانش رو داریم و نیز یکی از آشناهای ما آموزش های راه اندازیش رو هم دیده همه چیز مهیا بود اما میگن خرابی زیاد داره اگر قارچ ها روی دستت بمونه خراب میشه و از این چیز ها گفتن به خاطر همین هم هست که معمولا جاهایی که قارچ تولید می کنن در کنارش صنایع کنسرو سازی هم دارند تا در صورتی که قارچ ها روی دستشون موند کنسروش کنند . حالا می خواستم بدونم این جریان درسته که قارچ سریع سیاه میشه و احتمال ضررش زیاد هست درسته؟؟

منظورتون اينه سالن داريد؟؟
والا ما كه تاحالا قارچ رو دستمون نمونده , دلال ها با كلي خواهش ميان از دم سالن ميخرند و خودشون بار ماشين ميكنن و مي برند

mortezanovin
2014-02-15, 13:36
نه می خواستیم سالن بسازیم زمین و مکان مناسب برای راه اندازی رو داشتیم اول می خواستیم از یک مکان کوچیک شروع کنیم مثل یک اتاق که اون آماده بود می خواستیم اگه کارمون بگیره سالن بسازیم دوتا زمین 1000 متری داشتیم در مکان مناسب به هر حال یعنی زود سیاه نمی شن

mohammadlover
2014-02-15, 13:45
سلام
مسئله اصلی برای اینطور کارها فکر میکنم فروش باشه که طبق صحبت شما بازار فروشش هست.
اون دلال هایی که فرمودید چطور باهاشون آشنا شدید ؟ (یعنی از شروع تولید)
بی زحمت یک مقدار هم درباره هزینه ها توضیح بدید . (مواد اولیه ، هزینه تمام شده و قیمت هر کیلو بعد از تولید)
موفق باشید

ProMob
2014-02-15, 15:02
نه می خواستیم سالن بسازیم زمین و مکان مناسب برای راه اندازی رو داشتیم اول می خواستیم از یک مکان کوچیک شروع کنیم مثل یک اتاق که اون آماده بود می خواستیم اگه کارمون بگیره سالن بسازیم دوتا زمین 1000 متری داشتیم در مکان مناسب به هر حال یعنی زود سیاه نمی شن

تو سالن سوددهي نخواهد داشت
سياه شدنش هم بستگي به شوكدهي كه بهش ميدين داره + نحوه بسته بندي و نگهداري

سلام
مسئله اصلی برای اینطور کارها فکر میکنم فروش باشه که طبق صحبت شما بازار فروشش هست.
اون دلال هایی که فرمودید چطور باهاشون آشنا شدید ؟ (یعنی از شروع تولید)
بی زحمت یک مقدار هم درباره هزینه ها توضیح بدید . (مواد اولیه ، هزینه تمام شده و قیمت هر کیلو بعد از تولید)
موفق باشید

از طريق همسايگان (همسايه خونه نه , همسايه سالنم)
خودتون محاسبه كنيد :
(كمپوست هر كيلو بين 500 تا 600)
پول كارگر و آب و برق و گازوئيل و ساير هزينه هاي جاري (توي منطقه ي كاري ما گازكشي نيست) : 3 الي 6 ميليون
قيمت قارچ رو هم خودتون محاسبه كنيد :؟ مثلا x

سود = مقدار برداشت قارچ * قيمت قارچ - (هزينه ها)

mortezanovin
2014-02-15, 15:03
برای نگهداریش باید جای خاصی داشت ؟ یکم درباره نگهداری و بسته بندی پس از تولید توضیح می دهید

ProMob
2014-02-15, 16:58
برای نگهداریش باید جای خاصی داشت ؟ یکم درباره نگهداری و بسته بندی پس از تولید توضیح می دهید

راستش ما آنچنان نگهداري انجام نميديم
بصورت فله اي نهايتا 2,3 ساعت بعد برداشت ازمون ميخرنش

براي جواب شما:

سوال:بهترین روش برای بسته بندی و عرضه قارچ آماده چیست؟

پاسخ:خیلی از پرورش دهندگان قارچ را بصورت فله عرضه میکنند و میشه گفت بهترین گزینه هم برای سالن های پرورش کوچک همین کار است .اما ما هر دو روش بسته بندی گرمی و کیلیویی را توضیح می دهیم.

قارچها را پس از برداشت در داخل سبد ریخته و کمی در داخل هوای سالن نگاه میداریم و اگر محدودیت فضا نداشتیم بهتر است تا زمان عرضه به ویزیتور در آنجا نگاه داریم.از انباشتن آنها بر روی هم خودداری کنید . بهترین روش نگهداری آنها در سبدهایی که ظرفیتی بیش از 7 یا 8 کیلو ندارند است.پیش از رسیدن ویزیتور کیسه های 5 کیلویی را آماده کرده و ترجیحا در کف آنها از روزنامه استفاده میکنیم تا گل و خاک در آن جمع شود.قارچها را پس از وزن کردن در کیسه های 5 کیلویی ریخته و درب کیسه ها را تا زمان رسیدن ویزیتور باز میگذاریم تا از تعرق آنها جلوگیری شود . این روش بهترین حالت نگهداری قارچ تا زمان ارائه آن به ویزیتور هاست . توجه داشته باشید که ویزیتور ها همیشه سعی در خریدن ارزانتر بار شما دارند پس مراقب باشید که هیچ بهانه ای به دستشان ندهید.

در روش دوم عرضه محصول بسته بندی ان در داخل ظروف گرمی است اما برای اینکار الزاما باید لیبل داشت . یعنی به طور کلی باید برای هر نوع بسته بندی مجوز داشت.و راه چاره هم مذاکره با تولید کنندگان قارچی است که دارای لیبل هستند و در ازای تضمین هایی در مورد کیفیت و بهداشت لیبل خود را در اختیار شما میگذارند و میتوانید با نام تجاری آنها قارچ خود را عرضه کنید.اما دقت کنید که قارچهای بسته بندی دیرتر به فروش میرسند و ممکن است در این مورد متضرر شوید.

اميدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشين

mortezanovin
2014-02-15, 17:03
ممنون پاسخ کاملی دادید متشکرم

tlove
2014-02-15, 17:09
سلام راجع به بازار قارچ صدفی هم توضیح میدید؟

ProMob
2014-02-15, 17:12
راستش از اون اطلاع ندارم
چون خودم كارم پرورش قارچه دكمه اي هستش
بهتون هم به هيچ وجه توصيه نميكنم

tlove
2014-02-15, 17:18
راستش از اون اطلاع ندارم
چون خودم كارم پرورش قارچه دكمه اي هستش
بهتون هم به هيچ وجه توصيه نميكنم

چطور روش کشت و نگه داریشو بلدم قبلا هم کار می کردم اما خیلی وقته گذاشتم کنار الان تو فکرم دوباره کار کنم

ProMob
2014-02-15, 17:22
چطور روش کشت و نگه داریشو بلدم قبلا هم کار می کردم اما خیلی وقته گذاشتم کنار الان تو فکرم دوباره کار کنم

من احساس ميكنم اون بازار خوبي رو كه قارچ دكمه اي داره , اين يكي نداره
البته چيزي راجع به اينكه سود كدوم بيشتر هست رو هم نميدونم
اگه خواستين يه اطلاعاتي بدين تا بتونيم مقايسه كنيم

tlove
2014-02-15, 17:40
خوب این طبیعیه که قارچ دکمه ای بازار بهتری داره چون شناخته شده تره
قارچ صدی نسبت به قارچ دکمه ای حسنهایی داره مثل ارزان بودن مواد اولیه زود به ثمر رسیدن نگه داری اسان و محصول بیشتر دادن اما تنها مشکلش اینه که کمتر شناخته شده است

ProMob
2014-02-15, 17:41

دوست عزيز؟؟؟

tlove
2014-02-15, 17:46
دوست عزيز؟؟؟

بله این مال قبل از سربازی بود زمان دانشجویی بعد از سربازی نتونستم

ProMob
2014-02-15, 17:53
اها پس الا اطلاعات ندارين راجع بهش

tlove
2014-02-15, 17:57
اطلاعات بازار نه اما روش کشت و برداشت خوب فرقی که نکرده

softpand
2014-02-15, 18:25
اطلاعات هر چی خواستی اینجا میتونی بیابی :)
www.garch.ir
سایت خودمونه
اطلاعاتی خواستی در خدمتیم

ProMob
2014-02-15, 20:20
اطلاعات بازار نه اما روش کشت و برداشت خوب فرقی که نکرده

نه راجع به ابازار منظورم بود

tlove
2014-02-15, 20:33
نه الان اطلاعی ندارم این مال 4 سال پیشه

ProMob
2014-02-15, 21:59
اهان
ممنون

yanliz
2014-02-15, 22:06
با سلام و خسته نباشید
در بازار و برای مردم بیشتر قارچ دکمه ای شناخته شده است بنابراین قارچ دکمه ای بازار خوبی نسبت به قارچ صدفی داره.
ولی در کل پرورش قارچ صدفی ساده تر و کم هزینه تر از قارچ دکمه ای است. به همین خاطر اگر کسی بخواهد برای مصرف شخصی خودش قارچ پرورش بده یا قصد یادگیری و کسب تجربه داشته باشه بهتره با قارچ صدفی شروع کنه. در کلاس هایی که از طرف جهاد کشاورزی برگزار میشه و هدف خوداشتغالی و یا استقلال خانواده ها در تامین مواد غذایی خودشان است بیشتر قارچ صدفی تدریس میشه.

ProMob
2014-02-15, 22:24
سلام دوست عزيز
مرسي از نظرتون

راستش اطلاعات چنداني ندارم , منم كلاس جهاد كشاورزي رفتم , البته راجع به قارچ دكمه اي

خدا رو شكر راضي هستم

yanliz
2014-02-15, 23:08
سلام دوست عزيز
مرسي از نظرتون

راستش اطلاعات چنداني ندارم , منم كلاس جهاد كشاورزي رفتم , البته راجع به قارچ دكمه اي

خدا رو شكر راضي هستم
با سلام
تدریسی که از طرف جهاد کشاورزی انجام میشه بیشتر بستگی به امکانات آن منطقه و سطح تحصیلات و سواد دانش اموزان و دانش جویان این کلاس ها دارد. چون پرورش قارچ صدفی ساده تر و کم هزینه تر است و در هر محلی با کمترین سرمایه و امکاناتی قابل پرورش است معمولا قارچ صدفی بیشتر آموزش داده می شود چون هدف این کلاسها بیشتر خوداشتغالی و یا تامین موادغذایی خانواده ها است. ولی از نظر صنعتی و تجاری و بازار پسندی قارچ دکمه ای بهتر است و هر جا که آموزش بخاطر بازار و صنعت باشه قارچ دکمه ای تدریس میشه

ProMob
2014-02-15, 23:12
با سلام
تدریسی که از طرف جهاد کشاورزی انجام میشه بیشتر بستگی به امکانات آن منطقه و سطح تحصیلات و سواد دانش اموزان و دانش جویان این کلاس ها دارد. چون پرورش قارچ صدفی ساده تر و کم هزینه تر است و در هر محلی با کمترین سرمایه و امکاناتی قابل پرورش است معمولا قارچ صدفی بیشتر آموزش داده می شود. ولی از نظر صنعتی و تجاری و بازار پسندی قارچ دکمه ای بهتر است

تجربه ي پرورش قارچ رو هم داريد خودتون؟
اگه بله , چه مدت؟

mohammadlover
2014-02-15, 23:18
سلام دوست عزيز
مرسي از نظرتون

خدا رو شكر راضي هستم
میشه یک مقدار درباره کلاس ها هم توضیح بدید. سطح علمی و عملی کلاس، هزینه کلاس. خوده جهاد برگزار میکنه ؟

ProMob
2014-02-15, 23:21
والا كلاسي كه ما رفتيم مال فني حرفه اي بود (به اشتباه گفتم جهاد)
سطح علميش خوبه , اما مثل كسي هست كه فلان مدرك داره , وارد كار كه بشيد ميفهميد چقدر چيزا هست كه با تو كتابا فرق داره
شرايط خاصي داشتيم 800 تومن

yanliz
2014-02-16, 00:51
تجربه ي پرورش قارچ رو هم داريد خودتون؟
اگه بله , چه مدت؟
نه خودم شخصا تجربه پرورش قارچ را ندارم ولی از نزدیک دیدم و آشنایی دارم

والا كلاسي كه ما رفتيم مال فني حرفه اي بود (به اشتباه گفتم جهاد)
سطح علميش خوبه , اما مثل كسي هست كه فلان مدرك داره , وارد كار كه بشيد ميفهميد چقدر چيزا هست كه با تو كتابا فرق داره
شرايط خاصي داشتيم 800 تومن
کلا همیشه همینطوره. از علم تا عمل فاصله زیاده. همیشه جزئیات کار در عمل مشخص میشه

ProMob
2014-02-16, 10:39
نه خودم شخصا تجربه پرورش قارچ را ندارم ولی از نزدیک دیدم و آشنایی دارم

کلا همیشه همینطوره. از علم تا عمل فاصله زیاده. همیشه جزئیات کار در عمل مشخص میشه

بعد كلي كلاس يه مشاور هم گرفتم كه سودم رو قطعي كنم

yanliz
2014-02-16, 11:01
بعد كلي كلاس يه مشاور هم گرفتم كه سودم رو قطعي كنم
با سلام
کلا از مرحله یادگیری تا اینکه به سوددهی برسید چقدر هزینه کردید؟
هزینه کلاس + مشاور؟
آیا تجهیزات و سالن پرورش از خودتون است یا جایی مشغول به کار هستید؟
برای اینکه تجهیزات و سالن پرورش از خودمون باشه باید چقدر هزینه کنیم؟
با تشکر

ProMob
2014-02-16, 11:10
با سلام
کلا از مرحله یادگیری تا اینکه به سوددهی برسید چقدر هزینه کردید؟ ما دوره ي اولمون تو تابستون بود , خودتون شرايط تابستون رو خوب ميدونين
دوره اولمونم بود , بدون مشاور !!!
سالن هم هنوز قلق هاش دستمون نيومده بود
1 تومن ضرر داديم
هزینه کلاس + مشاور؟ كلاس رو كه عرض كردم , حدود 800 , مشاور هم نزديك 1 تومن
آیا تجهیزات و سالن پرورش از خودتون است یا جایی مشغول به کار هستید؟ يه باغ رو كه توش 4 تا سالن قارچ هست رو با همه ي امكانات سالن رهن كامل كرديم
برای اینکه تجهیزات و سالن پرورش از خودمون باشه باید چقدر هزینه کنیم؟ بهتون توصيه نميكنم , اطلاع هم ندارم راستش

با تشکر

yanliz
2014-02-16, 11:19
با سلام
کلا از مرحله یادگیری تا اینکه به سوددهی برسید چقدر هزینه کردید؟ ما دوره ي اولمون تو تابستون بود , خودتون شرايط تابستون رو خوب ميدونين
دوره اولمونم بود , بدون مشاور !!!
سالن هم هنوز قلق هاش دستمون نيومده بود
1 تومن ضرر داديم
هزینه کلاس + مشاور؟ كلاس رو كه عرض كردم , حدود 800 , مشاور هم نزديك 1 تومن
آیا تجهیزات و سالن پرورش از خودتون است یا جایی مشغول به کار هستید؟ يه باغ رو كه توش 4 تا سالن قارچ هست رو با همه ي امكانات سالن رهن كامل كرديم
برای اینکه تجهیزات و سالن پرورش از خودمون باشه باید چقدر هزینه کنیم؟ بهتون توصيه نميكنم , اطلاع هم ندارم راستش

با تشکر
با سلام مجدد و تشکر
چون بحث تاپیک در مورد کار آفرینی و مدیریت کسب و قارچ در زمینه قارچ است اگر صلاح می دونید یه خورده وارد جزئیات بشوید
در کدام شهرستان تشریف دارید و مشغول به کار هستید ( در زمینه پرورش قارچ)؟
با توجه به اینکه گفتید
يه باغ رو كه توش 4 تا سالن قارچ هست رو با همه ي امكانات سالن رهن كامل كرديم
مبلغ رهنی که دادید چقدر بوده؟
چند نفر در این 4 سالن مشغول به کار هستید؟
مساحت کل این 4 سالن چقدر است؟
سود خالص ماهیانه از این 4 سالن چقدر است؟
با تشکر

ProMob
2014-02-16, 11:55
دوست گلم خواهش ميكنم

جزئيات رو شما بپرسيد پاسخگو خواهم بود

شيراز ساكن هستم , سالن هم 5 كيلومتري شيراز هستش !!

60 ميليون تومن
4 تا كارگر دائم داريم , كارگر غير دائم هم 3,4 نفر ! يه شريك 50% هم دارم
حدودا 10 نفري هستيم
مساحتش رو والا نميدونم , اما حجمش جمعا 70 تن هست
سود خالص ماهيانه؟! راستش اين 4 تا سالن رو 10 روزه قرارداد بستيم , ايشالا به سوددهي رسيد بهتون پ.خ ميكنم
اما سابقا كه رو 20 تن كار ميكرديم سود شخص من 6 با يكم بالا پايين

سو تفاهم نشه , 6 براي هر دوره نه يكماه

yanliz
2014-02-16, 12:02
دوست گلم خواهش ميكنم

جزئيات رو شما بپرسيد پاسخگو خواهم بود

شيراز ساكن هستم , سالن هم 5 كيلومتري شيراز هستش !!

60 ميليون تومن
4 تا كارگر دائم داريم , كارگر غير دائم هم 3,4 نفر ! يه شريك 50% هم دارم
حدودا 10 نفري هستيم
مساحتش رو والا نميدونم , اما حجمش جمعا 70 تن هست
سود خالص ماهيانه؟! راستش اين 4 تا سالن رو 10 روزه قرارداد بستيم , ايشالا به سوددهي رسيد بهتون پ.خ ميكنم
اما سابقا كه رو 20 تن كار ميكرديم سود شخص من 6 با يكم بالا پايين

سو تفاهم نشه , 6 براي هر دوره نه يكماه
پس خدا را شکر وضع مالیتون خوبه
ولی در این تاپیک خیلی با نارضایتی و مایوسانه صحبت می کردید:)
http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=44034

ProMob
2014-02-16, 12:09
پس خدا را شکر وضع مالیتون خوبه
ولی در این تاپیک خیلی با نارضایتی و مایوسانه صحبت می کردید:)
http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=44034

خوب كه نه , اما خدا رو شكر
پول اوليه رو پدر داده , دارم بدهي هام رو باهاش صاف ميكنم
هنوز مونده تا بخواد سودم بره تو جيب خودم

راجع به اون تاپيك هم بعله !
مايوس بودم و هستم از كار اينترنتي !!!!!
چون فكر ميكردم سود خوبي اونجا داشته باشم منتها همه ي پولم سوخت شد !!!!

yanliz
2014-02-16, 12:19
خوب كه نه , اما خدا رو شكر
پول اوليه رو پدر داده , دارم بدهي هام رو باهاش صاف ميكنم
هنوز مونده تا بخواد سودم بره تو جيب خودم

راجع به اون تاپيك هم بعله !
مايوس بودم و هستم از كار اينترنتي !!!!!
چون فكر ميكردم سود خوبي اونجا داشته باشم منتها همه ي پولم سوخت شد !!!!
در کار جدید آرزوی موفقیت دارم برایتون
راستش الان در ایران با توجه به اوضاع موجود، شغل هایی که در زمینه کشاورزی و دام و طیور و پرورش آبزیان است درآمد خوبی داره
چاره ای نیست باید زندگی کرد:)

ProMob
2014-02-16, 12:28
در کار جدید آرزوی موفقیت دارم برایتون
راستش الان در ایران با توجه به اوضاع موجود، شغل هایی که در زمینه کشاورزی و دام و طیور و پرورش آبزیان است درآمد خوبی داره
چاره ای نیست باید زندگی کرد:)

آنچنان جديد نيست
ممنون , به همچنين
درامدش برعكس اون چيزي كه به چشم مياد خوب نيست !!
25 تومن پول رو خوابوندم براي 6 تومن !!!
خود 25 تومن رو بانك طي 2 ماه 1 تومن ميده
سختي هاي كار و كارايي كه خودم انجام ميدم رو هم در نظر بگيريد طي 2 ماه 1 تومن
ريسك اينكه پولم هم يهو سوخت بشه در نظر بگيريد 1 تومن

تهش 2 ,3 تومن ميمونه

كه در واقع اندازه ي يه كارمند درامد دارم!!!

تازه ا ترم ديگه هم مدرك ليسانس برق مياد دستم كه هييييييييچ فايده اي برام نداره

yanliz
2014-02-16, 12:56
آنچنان جديد نيست
ممنون , به همچنين
درامدش برعكس اون چيزي كه به چشم مياد خوب نيست !!
25 تومن پول رو خوابوندم براي 6 تومن !!!
خود 25 تومن رو بانك طي 2 ماه 1 تومن ميده
سختي هاي كار و كارايي كه خودم انجام ميدم رو هم در نظر بگيريد طي 2 ماه 1 تومن
ريسك اينكه پولم هم يهو سوخت بشه در نظر بگيريد 1 تومن

تهش 2 ,3 تومن ميمونه

كه در واقع اندازه ي يه كارمند درامد دارم!!!

تازه ا ترم ديگه هم مدرك ليسانس برق مياد دستم كه هييييييييچ فايده اي برام نداره
نه دیگه نشد باز داری مایوسانه صحبت می کنی:)
فقط اینقدر بگم خدمتتون که خود بنده از قشر مستضعف جامعه هستم و راستش آه در بساط ندارم ولی دیگه به اندازه شما مایوس نیستم
الان بنده کارشناسی ارشدهایی را می شناسم که برای ماهی 200 -300 هزار تومان له له می زنند
همین که شما 1- در کار اینترنت بودید و تجربه اون رو دارید 2- دوره پرورش قارچ را با مدرکش از فنی و حرفه ای گذروندید 3- لیسانس برق هم به زودی خواهید داشت 4- پدری داشتید که سرمایه اولیه در اختیارتان قرار بده هزاران بار در روز خدا را شکر کنید.
یک چیزی هم تا یادم نرفته بگم شیرازی هم که هستید شما شیرازی ها یک چیزی دارید که کل دنیا در حسرتش هستند. چیه؟ منظورم " حافظ " است.
حافظ بر کل ادبیات دنیا تاثیر گذاشته و الگوی خیلی از بزرگان ادبی و فلسفی جهان بوده و هست. بنده که تمام مشکلاتم را از طریق حافظ و فلسفه ای که در اشعار و غزلیات حافظ است حل می کنم. منظورم فال و این جور چیزها نیست منظورم اینه که اشعارش را می خوانم و از نظر فلسفی تجزی و تحلیل می کنم و درکش می کنم اینطوری تحمل مشکلات زندگی برام راحت میشه
خوش به حالتون:)
---------------------------------
من خودم هم اعتقاد دارم که نباید همه سرمایه را مستقیم وارد کار کرد چون ریسکش خیلی زیاده
ولی خواباندن پول به تنهایی در بانک هم قابل قبول نیست از نظر بنده. این کار مال افراد پیر و مسن یا افرادی که حال و حوصله و وقت بازار و کار و کاسبی ندارند خوبه. شما که جوان هستید و پرانرژی باید خیلی چیزها رو در این دنیا تجربه کنید و کار کردن درسته سختی هایی داره ولی تجربیات زیادی را هم به همراه داره.
اگر تجربیات زیادی کسب کنید و همیشه با مشاوره برید جلو و از تجربیات گذشتتون استفاده کنید و کار کردن را برای خودتان عیب و عار ندونید مطمئن باشید در آینده سودهای کلانی در پیش رو خواهید داشت. باور کنید

ProMob
2014-02-16, 13:13
درست ميفرماييد
يكي از دلايلي هم كه براي فروش فروشگاه سازم اينقدر عجله دارم و اينقدر از فروش اينترنتي گله دارم همين هست !!
من رو يه بچه ي نازپرورده به حساب نياوريد , همون پولي كه خرج هاست و دامين و فروشگاه ساز شد رو بنده از 20 روز سرما كشيدن و سر پا ايستادن بدست اوردم (اسفند پارسال غرفه ماهي گلي داشتم)
همين الانشم دارم 2 شيفت توي اژانس كار ميكنم كه پول پدر زودتر صاف بشه !
پول حلال زحمت خودشو داره , اگه الانم به جايي رسيدم كه بتونم ماهي7-8 ميليون (ايشالا تو اين 4 تا سالن) درارم روي زحمت و بي خوابي و جنمي هست كه داشتم و البته لطف خدا و والدين

yanliz
2014-02-16, 14:00
درست ميفرماييد
يكي از دلايلي هم كه براي فروش فروشگاه سازم اينقدر عجله دارم و اينقدر از فروش اينترنتي گله دارم همين هست !!
من رو يه بچه ي نازپرورده به حساب نياوريد , همون پولي كه خرج هاست و دامين و فروشگاه ساز شد رو بنده از 20 روز سرما كشيدن و سر پا ايستادن بدست اوردم (اسفند پارسال غرفه ماهي گلي داشتم)
همين الانشم دارم 2 شيفت توي اژانس كار ميكنم كه پول پدر زودتر صاف بشه !
پول حلال زحمت خودشو داره , اگه الانم به جايي رسيدم كه بتونم ماهي7-8 ميليون (ايشالا تو اين 4 تا سالن) درارم روي زحمت و بي خوابي و جنمي هست كه داشتم و البته لطف خدا و والدين
دوست عزیز خدایی نکرده از صحبت های بنده برداشت بد نکنید. منظورم این نبود که شما نازپرورده هستید فقط منظورم این بود که اینقدر نا امید و مایوس نباشید
بنده معدن دارهایی را می شناسم که در ماه بالای چندین میلیارد تومان درآمدشون است ولی از صبح تا شب فقط و فقط ناراضی و ناشکر هستند. وقتی یک فقیری اینجور آدمها را میبینه از زندگی کردن و زنده ماندن کلا نا امید میشه.
البته انسان حق داره پیشرفت کنه و به جاهای خیلی بالاتری برسه و نباید به وضعیت فعلی قانع بود. بلکه باید تلاش کرد تا هر روزت بهتر از دیروز باشه. به همین خاطر گفتم مایوس و نا امید نباش. کلا یاس و نا امیدی جلوی پیشرفت را میگیره و نمی ذاره انسان از وقت و امکاناتش درست استفاده کنه.
حافظ
"نقد عمرت ببرد غصه دنیا به گزاف ---- گر شب و روز در این قصه مشکل باشی

گر چه راهیست پر از بیم ز ما تا بر دوست ---- رفتن آسان بود ار واقف منزل باشی"

ProMob
2014-02-16, 21:07
دوست عزیز خدایی نکرده از صحبت های بنده برداشت بد نکنید. منظورم این نبود که شما نازپرورده هستید فقط منظورم این بود که اینقدر نا امید و مایوس نباشید
بنده معدن دارهایی را می شناسم که در ماه بالای چندین میلیارد تومان درآمدشون است ولی از صبح تا شب فقط و فقط ناراضی و ناشکر هستند. وقتی یک فقیری اینجور آدمها را میبینه از زندگی کردن و زنده ماندن کلا نا امید میشه.
البته انسان حق داره پیشرفت کنه و به جاهای خیلی بالاتری برسه و نباید به وضعیت فعلی قانع بود. بلکه باید تلاش کرد تا هر روزت بهتر از دیروز باشه. به همین خاطر گفتم مایوس و نا امید نباش. کلا یاس و نا امیدی جلوی پیشرفت را میگیره و نمی ذاره انسان از وقت و امکاناتش درست استفاده کنه.
حافظ
"نقد عمرت ببرد غصه دنیا به گزاف ---- گر شب و روز در این قصه مشکل باشی

گر چه راهیست پر از بیم ز ما تا بر دوست ---- رفتن آسان بود ار واقف منزل باشی"

شعر خيلي معني داشت
اينكه ميگم كار سود آنچناني نداره نه از ناشكري , بلكه براي اينه كه دوستاني كه از بيرون ميبينن فك نكنن ماها ميخوريم و ميخوابيم تا پول بياد !!
نهههههه , هركاري اگه توش وقت بزاري به جاهاي خوبي ميرسه ادم
و منم بچه ي يه خانواده ي مرفه نبودم , با 20 تومن شروع كردم كه اونم پول رهن بود و نه در گردش

كسي سوالي نداره؟؟

kala110manager
2014-02-16, 21:22
منم چند سال پیش به فکرش افتادم و دنبالش رفتم
تا اونجایی که قرار شده بود با برادرم به صورت آزمایشی تو یه گوشه از خونه پرورش قارچ بزنیم ولی
قبلش رفتم دفتر یکی از آموزشگاه های پرورش قارچ و کمی سوال و تحقیق کردم
بعد گفتن چند نفر هستن که الان تو این کارن
یکی را که برداشتش نزدیک بود معرفی کردن و رفتیم سالنشون را دیدیم
این بنده خدا با برادش وام گرفته بود و مواد اولیه و لوازم تهیه کرده بودن و یه زیرزمین 100 متری هم اجاره کرده بودن
بعد چند هفته رفتم دیدم جمع کرده بود . از باباش پرسیدم چی شده گفت کارشون نگرفته بود و ورشکست شده بودن
واسه همین منم بیخیالش شدم.
البته جاهای دیگه را هم معرفی کرده بودن که سالن داشتن و برداشت چندمشون بود ولی چون برداشتشون تازه تموم شده بود دیگه اونجا سر نزدم
این بود خاطره پرورش قارچ من

ProMob
2014-02-16, 22:20
مرسي از اطلاعاتتون
اره , ضريب خطرش خيلي بالاست

mohammadlover
2014-02-17, 00:27
سلام
بابت اطلاعاتی که در اختیارمون میزارید ممنونم.
لطفاً بفرمائید که برای فضای حدوداً 100 متری،
1-قفسه بندی به چه صورتی میتونه باشه ؟ (چند متر در چند متر ، فاصله طبقات از هم ، عمق هر طبقه)
2-با توجه به 100 متر و متراژ قفسه ها ، چقدر کمپوست نیاز داره ؟
3-هزینه کمپوست چقدر میشه ؟
4-به غیر از کمپوست چه هزینه هایی داره ؟
5-بعد از 2 ماه محصول میده ؟
6-هر دو ماه محصول میده ؟ (یعنی شما اگر محصول رو چیدی، محصول بعدی دو ماه دیگه آماده میشه ؟)
بار هم ممنونم

ProMob
2014-02-17, 11:44
خواهش ميكنم

1.فضاي 100 متر !!!
طول و عرز و ارتفاع مهمه دوستم !
2.تو فضاي 100 متر حدود 600-650 كمپوست ميتونين قرار بدين
3.بسته به شركتي كه كمپوست رو ازش تهيه ميكنين بين 470 تا 570 تومن , براي مورد شما ميشه 5.687.500
4. بجز كمپوست هزينه ي اب , برق , گاز , كارگر , سم , سبد , سفره , ماشيني كه كمپوست رو بار ميكنه و مياره و ...
5.هر دو ماه يه دوره هستش , اطلاعات بيشتر :

نظرم اينه كه اينجا رو يه نگاه بندازين (كاملا تاييد ميشن) :
goldmushroom.persianblog.ir

از اولين پست توي آرشيو شروع كنيد به خوندن , حتي نظرات رو هم بخونين چون سوالات توش جواب داده شده , فقط اعداد و هزينه ها رو براي هر پست بگين تا آپديت شده اش رو در اختيارتون بذارم

.................................................. ................................................

دوست داشتم بتونم خودم بطور مستقيم راهنماييتون كنم
اما سوالاتون يه مقدار داره تخصصي ميشه , يه جاهاييش لنگ ميزنم
توصيه ميكنم اينجا رو مطالعه كنيد , مثل يه معلم درس داده , اكثر سايت ها مطالب ايشون رو كپي ميكنن
از لحاظ مسائل مالي و قيمت ها و سوددهي بنده در خدمتتون هستم
اما براي آموزش اونجا بنظرم بهتر خواهد بود
چون خيلي مسائل هست كه شايد به ذهنتون نياد يا مثلا من جواب درستي ندم

يه حساب و كتاب جالب : (http://goldmushroom.persianblog.ir/post/185)

*اعداد به روز شده اند*

در بخش نظرات وبلاگ خیلی از دوستان شبهاتی را مطرح کرده اند و با حساب کتابشان همه چیز در نهایت ضرر تولید کننده است . بنده بصورت بیطرف فقط قصد دارم که هزینه هایی که یک تولید کننده البته بصورت غیر صنعتی باید متحمل شود توضیح دهم

یکی از دوستان سوال کرده بودند که ما که هر کیلو کمپوست را به قیمت 550 تومان خریداری میکنیم پس

اگر بر فرض 5 تن کمپوست تهیه کنیم باید 2 میلیون و 750 هزارتومان فقط برای کمپوست هزینه کنیم که فقط شامل 286 کمپوست است

این دوست به همراه یک نفر دیگر اقدام به تولید قارچ کرده بودند و در مورد سودشان اینطور حساب کرده بودند که

این 5 هزار کیلو اگر 15 درصد قارج بدهد در نهایت 750 کیلو قارچ خواهد داشت و اگر به ازای هر کیلو قارچ که فروش میرسد قیمت 5500 را هم در نظر بگیریم 4 میلیون و 125 هزار تومان در آمد خواهد داشت

و حالا اگر این مبلغ را از هزینه خرید کمپوست کم کنیم 1 ميليون و 375 هزار تومان باقی خواهد ماند که این سود مربوط به 2 ماه است و مهمتر از اینکه ما هزینه های برق ، گاز ، خرید خاک پوششی و هزینه حمل و نقل را هم محاسبه نکرده ایم!!

و با توجه به اینکه آنها 2 نفره اقدام به تولید کرده اند به ازای هر نفر 344 هزار تومان در یک ماه سود باقی خواهد ماند!

این درآمد کاملا غیر منطقی است و با این حساب و کتاب حتما نباید به سراغ این شغل رفت

اگر در این شغل یا هر شغل دیگر اینطور حساب کتاب کنیم مطمئنا نباید کار را شروع کرد .

حساب و کتاب منطقی پرورش قارچ:

1- اولا 250 کمپوست برای تولید نیاز به 2 نفر ندارد! میتوانید با یکنفر هم کار را جمع و جور کنید
بنابراین برای تولید و پرورش قارچ اگر 2 نفر هستید حداقل با 600 کمپوست کار کنید

(این تعداد کمپوست در مورد تازه کاران نیست ، اما اگر یک یا دو دوره کار آزمایشی کرده اید میتواند کار را در این ابعاد انجام دهید)

--------------------------------------------------------

2- خوب هزینه را برای 700 کمپوست محاسبه میکنیم :

700 * 17.5 = 12250 کیلو کمپوست

700: تعداد کمپوست
17.5: وزن هر کمپوست ، این وزن تا 23 کیلو زیاد و تا 16 کیلو هم در کمپوست های بلوکی دیده میشود که بسته به فصل تولید کمپوست و نوع بسته بندی شرکت تولید کننده کمپوست ها متفاوت است

3- مبلغ پرداختی برای 12250 کیلو کمپوست ، اگر به ازای هر کیلو کمپوست 550 تومان در نظر بگیریم هزینه کل خرید کمپوست 6 میلیون و 738 هزار تومان خواهد بود

جمع کل هزینه ها تا اینجا: 6 میلیون و 738 هزار تومان

4- هزینه بعدی خرید خاک پوششی است
همانطور که میدانیم به ازای هر 100 کمپوست به یک متر مکعب خاک پوششی نیز داریم پس اگر قیمت هر متر مکعب خاک را حدودا 90 هزار تومان در نظر بگیریم با حساب تعداد کمپوست 700 عدد به 7 متر مکعب خاک پوششی نیاز داریم که در نهایت باید 630 هزار تومان هرینه کنیم

جمع کل هزینه ها تا اینجا: 7 میلیون و 368 هزار تومان

5- هزینه های اصلی تولید تا اینجا انجام شده و فقط هزینه های جاری از جمله هزینه های برق ؛ آب ، و گار باقی می ماند که در کل دوره تولید به این دلیل که پرورش قارچ، یک نوع تولید گلخانه ای محسوب میشود پس هزینه ها نیز به دلیل کنترل شده بودن محیط ، خیلی بالا نیست معمولا در حد مصارف یک خانه معمولی برای هزینه های جاری آن باید در نظر گرفت

( برای مثال فرض کنید ما در منزل خود مصرف آبی که داریم مربوط به حمام و شستشو است و در پرورش قارچ این مصارف وجود ندارد و در عوض مصرف آب برای آبیاری صرف میشود البته کمی کم یا زیاد بودن را صرف نظر میکنیم چرا که با توجه به سالن و هدر رفت آب در آن این مقدار متفاوت است

هزینه برق هم همانطور ، تنها هزینه ها مربوط به روشن شدن کولر و دستگاه رطوبت ساز است و با توجه به اینکه این دستگاه ها همیشه روشن نیستند مصرفشان نیز برای یک سالن 700 کمپوستی خیلی زیاد نیست

در مورد هزینه مصرفی گاز در یک سالن پرورش قارچ، باید گفت که به این دلیل که قارچ بیشتر سرما دوست یعنی در بیشتر زمان تولید قارچ به دمایی در حدود 20 درجه نیاز داریم پس مصرف گازمان اگر سالن را عایق کنیم خیلی زیاد نیست

البته این موضوع هم بسیار مهم است که اگر مجوز تولید را داشته باشیم هزینه های آب، برق، گاز را میتوانیم با تعرفه کشاورزی پرداخت کنیم)

در اینجا برای این هزینه های جاری مبلغ 632 هزار تومان را در نظر میگیریم

جمع کل هزینه ها تا اینجا: 8 میلیون تومان

6- هزینه های کارگری هم نداریم چراکه 2 نفر در حال کار بر روی این سالن پرورش قارچ هستند و هر دو نفر خودشان از سرمایه گذاران هستند و هم کارهای جاری سالن را انجام میدهند

جمع کل هزینه ها تا اینجا: 8 میلیون تومان

7- هزینه های سم و قارچ کش را هم در اینجا به حساب نمی آوریم زیرا اگر هم در سالن استفاده شوند، هزینه های آنها آنقدر نخواهد بود که نیاز به محاسبه در اینحا داشته باشند بجز مواردی که در سالن بیماری هایی دیده شود

اما با این وجود در اینحا در محاسبه 100 هزار تومان بابت خرید این موارد در نظر میگیریم

جمع کل هزینه ها تا اینجا: 8 میلیون و 100 هزار تومان

8- هزینه حمل و نقل را هم اینطور حساب میکنیم

برای دریافت کمپوست به یک کامیون نیاز داریم که برای آن 800 هزار تومان در نظر میگیریم (براي قزوين تا شيراز)

برای گرفتن خاک هم 200 هزار تومان که به دلیل کمتر بودن حجم آن امکان دریافت با وانت وجود دارد که مجموعا برای حمل و نقل باید 1 ميليون تومان هزینه کرد

جمع کل هزینه ها تا اینجا: 9 میلیون و 100 هزار تومان

9- هزینه ها مشخص شد اما در آمد در مقابل این مقدار هزینه چقدر است

خوب این دوست که در آغاز مطلب در مورد محاسبه شان توضیح داده شد نظرشان تولید 15% بود

خوب حالا اگر با احتساب 15% محاسبه را انجام دهیم

12250 کیلو کمپوست * 15 (درصد برداشت در کل دوره)
________________________________________ = 1838
(تقسیم بر 100 ) 100

همانطور که مشاهده میکنید اگر ما 15 درصد از مقدار کمپوست خریداری شده قارچ برداشت کنیم 1838 کیلو قارچ خواهیم داشت

1838 * 5500 ( قیمت فروش قارچ ) = 10 میلیون و 109 هزار تومان

10 میلیون و 109 هزار تومان فروش کل از تولید قارچ است و اما سود ما طی 2 ماه :

9100000 - 10109000 = 1 ميليون و 9 هزار تومان! یعنی به ازای هر ماه 504 هزار تومان سود برای 2 نفر تولید کننده!!

بنابراین ماهی 252 هزار تومان سود به ازای هر نفر !

بله مطمئنا این کار سود ده نخواهد بود

اما اشتباه از کجاست ؟

حتما توقع سودی بالا تر از اینها را داریم اما با محاسبه بالا حرف آن دوستان که گفته این شغل سود ده نیست مورد تایید خواهد بود!

اما چرا هنوز برخی اقدام به تولید میکنند؟

حالا فرض کنیم فرد تولید کننده کار را تخصصی یاد گرفته و تمام جوانب و مشکلات را میشناسد و اینباز از همان مقدار کمپوست و خاک مقدار بیشتری قرچ تولید میکند حالا محاسبات کمی تفاوت خواهد کرد

هزینه اولیه برای خرید که همان 9 میلیون و 100 هزار تومان است

12250 کیلو کمپوست * 20 (درصد برداشت در کل دوره)
________________________________________ = 2450
(تقسیم بر 100 ) 100

اینبار برداشت را فردی که اطلاعات و تخصص بیشتری دارد انجام میدهد و 2450 کیلو از همان مقدار کمپوست و با همان سرمایه و در آمد حاصل اینبار :

13 میلیون و 475 هزار تومان

خواهد شد

یعنی سود حاصل اینبار اینطور محاسبه میشود:

9100000 - 13475000 = 4میلیون و 375 هزار تومان (سود حاصل)

دفعه پیش سود حاصل 1 ميليون و 9 هزار تومان بود اما اینبار فقط با 5% برداشت بیشتر مقدار سود به 4 میلیون و 375 هزار تومان رسید و به ازای هر ماه 2 میلیون و 188 هزار تومان و برای هر یک از شرکا 1 ميليون و 94 هزار تومان درآمد در هر ماه حاصل میشود.

حالا بیایید ببینیم اگر دما ، رطوبت و آبیاری به موقع انجام دهیم تا کمترین مشکلی را در حین تولید داشته باشیم چقدر سود خواهیم کرد؟

فرض کنیم با همین سالن های معمولی بتوانیم تا 25 درصدبرداشت داشته باشیم (که بیشتر از اینهم میتوانید تولید داشته باشید اما معقول فکر میکنیم)

دوباره محاسبات را انجام میدهیم :

12250 کیلو کمپوست * 25 (درصد برداشت در کل دوره)
________________________________________ = 3063
(تقسیم بر 100 ) 100

فروش حاصل اینبار 3063*5500 :

16 میلیون و 847 هزار تومان

اینبار هم با محاسبات قبلی سود هر یک از شرکا 1 میلیون و 937 هزار تومان در هر ماه محاسبه میشود

پس حتی 1 درصد هم تفاوت چند صد هزارتومانی را در پی دارد

رمز اصلی سود در پرورش قارچ:

حتما حالا دیگر همه این موضوع را متوجه شده اند که رمز اصلی در پرورش قارچ تخصصی کار کردن در این حرفه است

اینکه بدانیم چه عواملی در پرورش قارچ در تولید بیشتر ، موثر است حتما در سوددهی نهایی شما موثر خواهد بود

خیلی از افرادی که وارد شغل پرورش قارج میشوند و پس از مدتی از آن خارج میشوند تمایل داشتن به سوددهی بیشتر عامل شکستشان میشود زیرا اغلب پس از ورود به آموزشگاهها با ترغیب آنها دست به کار در سالنی با متراژ بالا بدون تجربه های قبلی میزنند و در نهایت به شکست در کارشان منجر میشود

اینکه اگر کار را بهتر و اصولی تر یاد بگیرند و سپس به تولید اقدام کنند حتی در متراژ کم هم میتواند سودی بالا کسب کنند و پله پله کار را گسترش دهید و اما متاسفانه نکته بد آن است که در این حرفه مسایل و تجربیات به راحتی در اختیار علاقمندان قرار داده نمیشود و اکثر آموزشگاهها و مهندسین با تجربه نیز از این امر مستثنی نیستند و در انتقال اطلاعات کوتاهی میکنند و دلیل تعطیلی کارگاههای تولیدی اکثرا همین عامل است

آیا میتوان با وجود توضیحات بالا باز هم سود بیشتری کسب کنیم؟

با وجود تمام توضیحات بالا باز هم میشود سود بیشتری کسب کرد

فقط اگر ویزیتوری فروش محصولات را خودتان برعهده بگیرید شاید تا 6000 تومان در هر کیلو هم فروش قارچ برایتان ممکن باشد و این دور از ذهن نیست که محصول با کیفیت با این قیمت به راحتی به فروش برسد

و حالا آخرین محاسباتی که در بالا گفته شد که مربوط به 25% بازدهی تولید بود را دوباره در مورد قیمت جدید که اینبار فروش توسط شما انجام میشود محاسبه میکنیم

3063 (25% بازدهی از 12250 کیلو کمپوست) * 6000 (قیمت هر کیلو قارچ) = 18 میلیون و 378 هزار تومان

و سود حاصل از این قیمت فروش قارچ برای یک ماه برای هر نفر از شرکا 2 میلیون و 320 هزار تومان

این محاسبات مربوط به یک سالن 140 متری با 4 طبقه قفسه و ارتفاع سقف 3 متر است

به هیچ عنوان در این مقاله سعی بر ترغیب علاقمندان به صورت کاذب نداشته ایم اما هدف فقط آن است که این موضوع روشن شود که در این حرفه همه چیز به خود شما، تلاش و دقتتان بستگی دارد

تولید قارچ به دقت ، تجربه و اطلاعات کافی نیاز دارد پس بی گدار به آب زدن در آن نتیجه اش خوب نخواهد بود

فروش قارچ را میتوانیم به ویزیتور نسپاریم و با قیمت بیشتر و مشتریانی که خریدار قارچ شما هستند حتی با 50 تومان کمتر از قیمت فروش قارچ از طرف ویزیتور به آنها هم در صورت کیفیت بالای تولید شما مشتری داعمی خواهند شد و دست دلالان از این جریان قطع میشود و سود به صورت مستقیم به جیب خود تولید کننده خواهد رفت

ضمنا جهت رفع شبهات احتمالی قیمت 5 هزار تومان گفته شده در استان های مختلف کمی بالا و پایین تر خواهد بود و بستگی به خریدار شما دارد و صد البته کیفیت بالای قارچها ، تا مشتری حاضر به پرداخت مبلغ بیشتر شود

**توجه**
ممكن است بعد از آپديت كردن اعداد , اشتباه محاسباتي صورت گرفته باشد

yanliz
2014-02-17, 15:38
با سلام و تشکر
واقعا ممنون که این همه وقت گذاشتید
کلا در تمامی زمینه ها شرط اصلی افزایش بازدهی و کاهش ضایعات است. اگر این دو اصل را رعایت کنیم با همان مواد مصرفی اولیه، تولید بیشتر و در نتیجه سود بیشتر خواهیم داشت
اما متاسفانه ما در ایران در همه زمینه ها بخصوص در بخش کشاورزی بازدهی کم و ضایعات زیادی داریم که همه این ها به دلیل نبود آموزش و حمایت کافی در این بخش است.
علاوه بر نکات فوق اگر ما در کنار صنایع تولیدی صنایع تبدیلی هم داشته باشیم سود ما خیلی بیشتر از این ها خواهد شد.

ProMob
2014-02-17, 19:22
با سلام و تشکر
واقعا ممنون که این همه وقت گذاشتید
کلا در تمامی زمینه ها شرط اصلی افزایش بازدهی و کاهش ضایعات است. اگر این دو اصل را رعایت کنیم با همان مواد مصرفی اولیه، تولید بیشتر و در نتیجه سود بیشتر خواهیم داشت
اما متاسفانه ما در ایران در همه زمینه ها بخصوص در بخش کشاورزی بازدهی کم و ضایعات زیادی داریم که همه این ها به دلیل نبود آموزش و حمایت کافی در این بخش است.
علاوه بر نکات فوق اگر ما در کنار صنایع تولیدی صنایع تبدیلی هم داشته باشیم سود ما خیلی بیشتر از این ها خواهد شد.

خواهش ميكنم وظيفه بود,تشكر از شما و دوستاني كه وقت گذاشتن و مطالعه كردن

راستش صحبتتون كاملا تاييد ميشه , توي كشاورزي 3 تا چالش بزرگ داريم :
1.دلال ها : واقعا بدترين قسمت همينه , بطور خلاصه بگم ما قارچ بسته بندي رو كيلويي 6.5 ميفروشيم اما فروشگاها كيلويي 11 تومن !! خودتون حساب كنيد ديگه !! يا مثلا كشاورزا سيب رو چند ميفروشن و ماها چند از ميوه فروشي ميخريم !!!

2.راندمان پايين : بدليل پيشرفت نكردن از لحاظ علمي هستش تا حدودي !! تو ايران درصد باردهي قارچ رو بطور معمولي 20% در نظر ميگيرند اما تو كشورهاي پيشرفته تر حداقل 35% هستش !!
پ.ن: ما خودمون تو سالنمون 28% هم باردهي داشتيم خدا رو شكر

3. ضايعات :‌ بيشترين دليلش ناكارآمدي مسئولين و مديران تنظيم بازار هستش !

سلام
بابت اطلاعاتی که در اختیارمون میزارید ممنونم.
لطفاً بفرمائید که برای فضای حدوداً 100 متری،
1-قفسه بندی به چه صورتی میتونه باشه ؟ (چند متر در چند متر ، فاصله طبقات از هم ، عمق هر طبقه)
2-با توجه به 100 متر و متراژ قفسه ها ، چقدر کمپوست نیاز داره ؟
3-هزینه کمپوست چقدر میشه ؟
4-به غیر از کمپوست چه هزینه هایی داره ؟
5-بعد از 2 ماه محصول میده ؟
6-هر دو ماه محصول میده ؟ (یعنی شما اگر محصول رو چیدی، محصول بعدی دو ماه دیگه آماده میشه ؟)
بار هم ممنونم

شما خودتون قصد دارين اينكار رو شروع كنيد؟؟؟

mohammadlover
2014-02-17, 21:06
شما خودتون قصد دارين اينكار رو شروع كنيد؟؟؟
برای بعد از عید میخوام اجرا کنم البته بین انتخاب ورمی کمپوست و قارچ یکی رو باید انتخاب کنم که هر کدوم یک سری معایب و مزایا داره. مثلاً اگر شما بازار ورمی رو داشته باشید، خیلی سود ده هستش ولی اگر نداشته باشی خیلی ضرر ده :| . یا مثلاً به نظرم پرورش قارچ خیلی مشکل هستش و حتی بعد از کلاسش هم به درستی نشه کار کرد. البته فعلاً در حال تحقیق بینشون هستم.
موفق باشید

ProMob
2014-02-18, 23:52
برای بعد از عید میخوام اجرا کنم البته بین انتخاب ورمی کمپوست و قارچ یکی رو باید انتخاب کنم که هر کدوم یک سری معایب و مزایا داره. مثلاً اگر شما بازار ورمی رو داشته باشید، خیلی سود ده هستش ولی اگر نداشته باشی خیلی ضرر ده :| . یا مثلاً به نظرم پرورش قارچ خیلی مشکل هستش و حتی بعد از کلاسش هم به درستی نشه کار کرد. البته فعلاً در حال تحقیق بینشون هستم.
موفق باشید

توصيه ميكنم شديدا تحقيق كنيد

هم اكنون پاسخگوي دوستان خواهم بود

هم اكنون پاسخگوي دوستان خواهم بود

ProMob
2014-02-27, 18:27
هم اكنون آنلاين هستم

ProMob
2014-03-29, 11:52
سال نوتون مبارك

الان در خدمتتون هستم

nasserheidary
2014-03-29, 14:29
توصیه می کنم حتماً قبل از شروع آموزش مربوط به پرورش قارچ را ببینید:
http://www.cdpars.ir/76-gharch-learning.html

ProMob
2014-03-29, 18:18
توصیه می کنم حتماً قبل از شروع آموزش مربوط به پرورش قارچ را ببینید:
http://www.cdpars.ir/76-gharch-learning.html

با ديدن يه فيلم نميشه كار رو شروع كرد !!!!

nasserheidary
2014-03-29, 22:18
اما خیلی کمک می کنه!

far-rayan
2014-03-30, 01:17
سلام
چیزی که من کلا دستگیرم شده اینه که فقط تجربه و مهارت میتونه ضامن محصول خوب باشه و واسه ماها که تجربه نداریم خیلی ریسکش زیاده اگه قرار باشه به عنوان شغل بهش نگاه کنیم.
راستش من 2 ساله یه زمین 1500 متری حاشیه مشهد دارم که آب و برق و گاز و حتی تلفن هم داره ولی به خاطر نداشتن تجربه هیچ کاری رو شروع نکردم تا حالا و هیمنجور بیکار افتاده

واسه کسی که تجربه ای نداره چه نظری دارید ؟ چجوری باید شروع کرد ؟

ProMob
2014-04-05, 11:32
سلام
چیزی که من کلا دستگیرم شده اینه که فقط تجربه و مهارت میتونه ضامن محصول خوب باشه و واسه ماها که تجربه نداریم خیلی ریسکش زیاده اگه قرار باشه به عنوان شغل بهش نگاه کنیم.
راستش من 2 ساله یه زمین 1500 متری حاشیه مشهد دارم که آب و برق و گاز و حتی تلفن هم داره ولی به خاطر نداشتن تجربه هیچ کاری رو شروع نکردم تا حالا و هیمنجور بیکار افتاده

واسه کسی که تجربه ای نداره چه نظری دارید ؟ چجوری باید شروع کرد ؟

فني حرفه اي و جهاد كشاورزي كلاس هاش رو ميذاره ,
توضيه ميكنم ازونجا شروع كنيد

meshkati2969
2014-04-05, 12:32
سلام.شما راجع به این تبلیغات آموزش کشت زعفران در خانه اطلاعاتی دارین؟ شدنی هست؟

nasserheidary
2014-04-05, 14:22
تا سه چهار روز دیگه آموزشش را در سایت زیر می گذارم
www.cdpars.ir (http://www.cdpars.ir)

ProMob
2014-04-05, 21:17

خير متاسفانه
جالب اومد بنظرم
دنبالش ميگردم

ProMob
2014-04-12, 12:42
درخدمت دوستان هستم

ProMob
2014-04-14, 08:41
در حال حاضر پاسخگو میباشم

softpand
2014-04-14, 08:54
دوست عزیز این وب سایت میتونه شاید بهتون کمک کنه www.garch.ir

ProMob
2014-04-14, 14:07
دوست عزیز این وب سایت میتونه شاید بهتون کمک کنه www.garch.ir

بله ، سایت خوبی دارین

ProMob
2014-04-26, 17:42
امادهی پاسخگویی به سوالاتتون هستم

دوست عزیز متاسفانه خودم و دوستانم نتونستیم تو این زمینه چیز بدرد بخوری پیدا کنیم