PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از اينترنت ميشه براي طراحي وب كار گرفت؟؟

hadi1989
2014-02-18, 20:50
سلام

من يه مدتي در شركت كار برنامه نويسي سايت ميكردم. ولي ميخام مستقل باشم و برا خودم كار كنم.
به نظر دوستان از كجا شروع كنم.
از اينترنت ميشه مشتري پيدا كرد؟
يا برم شركتها برا گرفتن كار؟

sobhank
2014-02-18, 20:50
سلام

من يه مدتي در شركت كار برنامه نويسي سايت ميكردم. ولي ميخام مستقل باشم و برا خودم كار كنم.
به نظر دوستان از كجا شروع كنم.
از اينترنت ميشه مشتري پيدا كرد؟
يا برم شركتها برا گرفتن كار؟

داداش داری شوخی می کنی؟؟؟

معلومه می شه که

hadi1989
2014-02-18, 20:57
داداش داری شوخی می کنی؟؟؟

معلومه می شه که

خب با يه سايت و ايميل ماركتينگ و كارهاي ديگه تقريبا چقدر طول ميكشه تا بتوني مشتري جذب كني؟

برا شروع چيكار بايد بكنم؟

ahijoon
2014-02-18, 21:01
به نظرم اصل این کار رو باید از اینترنت گرفت ...

خیلیا یک کار انجام میدن به واسطه اون صدتا کار دیگه میگیرن و خیلیا صدتا کارو دونه دونه میگیرن انجام میدن... چکیده این حرف تخصص و کیفیت کار هست.

برای شروع کار های حرفه ای رو ارزان انجام بده تا بتونی کار بگیری و شناخته بشی. تو چنتا انجمن فراخوان بزنی میتونی برای استارتت کار جذب کنی..

hadi1989
2014-02-18, 21:16
به نظرم اصل این کار رو باید از اینترنت گرفت ...

خیلیا یک کار انجام میدن به واسطه اون صدتا کار دیگه میگیرن و خیلیا صدتا کارو دونه دونه میگیرن انجام میدن... چکیده این حرف تخصص و کیفیت کار هست.

برای شروع کار های حرفه ای رو ارزان انجام بده تا بتونی کار بگیری و شناخته بشی. تو چنتا انجمن فراخوان بزنی میتونی برای استارتت کار جذب کنی..

خيلي ممنون از راهنماييتون

يه موردي كه فكرمو مشغول كرده اينه كه در اين زمينه فعال زياده و جذب مشتري كاري سختي بايد باشه.

دوستان اگه زحمتي نيست با يكم جزئيات كجا تبليغات بدم و از كجا مشتري جذب كنم؟

omidahn
2014-02-21, 13:28
آقا منم همین مشکلو دارم ، من برنامه نویس حرفه ای هستم اما متاسفانه توی وب بقول دوستمون نمیدونم چطور باید کار بگیرم چون طرف وقتی طراحی وب رو سرچ میکنه صفحه اول کلی شرکت معتبر هستن که به اونا زنگ میزنه نمیاد به من فری لنسر اعتماد کنه

ahijoon
2014-02-21, 14:13
ببینید دوستان... طراحی سایت فقط دادن طرح و فریم و کادرو جدیدا هم گذاشتن اسلایدر نصف صفحه نیست.

به نظر من طراح باید علم کدنویسی و برنامه نویسی و مهمتر از اون رفتارهای موتورهای جستجو و تکنیک های تعاملی اونها و یکمی هم مسائل روانی افراد رو بشناسه و سپس بگه من طراح سایتم.

طراحی قوانین و مسائل بین المللی داره و فرد طراح باید دنبالش بره و تحقیق کنه زحمت بکشه . یه نمونه کوچیک مزحک رو عرض میکنم : سایتی دیدم با اینترنت اکسپلورر تعامل نداشت و بهم میریخت. به طراحش میگم چرا تو اینترنت اکسپلورر درست نیست ... برگشته میخنده و میگه : آقا شما از علم روز عقبی الان همه فایرفاکس دارن با اون مرور میکنن !!!! حتی اگه 1% بازدیدکنندگان با اکسپلورر وبگردی میکنن ،‌باید اونهارو هم مد نظر داشت.از پایین ترین دیدها و ضعیف ترین سیستم ها باید بنگریم و اوج بگیریم.

حالا در مورد شروع کار پرسیدید. اگر توان رو در خودتون میبینید : از همینجا و چنتا انجمن دیگه شروع کنید . اگه نمونه کار دارید اونها رو معرفی کنید. سعی کنید چنتا کار اول رو با هزینه پایین و دقت بیشتری انجام بدید (بیشتر از پول به کیفیت و هدف اصلیتون فکر کنید ) (اگر به هدف رسیدید پول به شما خواهد رسید ) همین کارهای ابتدایی ، نمونه کارهای حرفه ای شما خواهد بود تا بتونید خودتون رو معرفی کنید.

یک صفحه وبلاگ رو میتونید اتاق معرفی کارهاتون کنید. مثل میهن بلاگ که میشه کدهاشو خوب ادیت کرد و پیج وار ازش بهره برد (به جهت کاهش هزینه اینو مثال زدم ) اگه دارید که سایت طراحی کنید و خودتونو کارهاتونو معرفی کنید . سعی کنید عیب و ایراد های سایت هارو ببینید و اون رو همراه ایده به مدیرانش بگید و کار بگیرید. درخواست بدید به افراد و شرکت ها و ... و هرجایی که میشه اونجا یه کاری کرد. طراحی وب تو ایران علم نوپایی هست و یک عامله برو خواهد داشت. هرکی توان و جراتشو داره بهره خواهد برد.

ایشالا موفق باشید.

omidahn
2014-02-21, 14:45
ببینید دوستان... طراحی سایت فقط دادن طرح و فریم و کادرو جدیدا هم گذاشتن اسلایدر نصف صفحه نیست.

به نظر من طراح باید علم کدنویسی و برنامه نویسی و مهمتر از اون رفتارهای موتورهای جستجو و تکنیک های تعاملی اونها و یکمی هم مسائل روانی افراد رو بشناسه و سپس بگه من طراح سایتم.

طراحی قوانین و مسائل بین المللی داره و فرد طراح باید دنبالش بره و تحقیق کنه زحمت بکشه . یه نمونه کوچیک مزحک رو عرض میکنم : سایتی دیدم با اینترنت اکسپلورر تعامل نداشت و بهم میریخت. به طراحش میگم چرا تو اینترنت اکسپلورر درست نیست ... برگشته میخنده و میگه : آقا شما از علم روز عقبی الان همه فایرفاکس دارن با اون مرور میکنن !!!! حتی اگه 1% بازدیدکنندگان با اکسپلورر وبگردی میکنن ،‌باید اونهارو هم مد نظر داشت.از پایین ترین دیدها و ضعیف ترین سیستم ها باید بنگریم و اوج بگیریم.

حالا در مورد شروع کار پرسیدید. اگر توان رو در خودتون میبینید : از همینجا و چنتا انجمن دیگه شروع کنید . اگه نمونه کار دارید اونها رو معرفی کنید. سعی کنید چنتا کار اول رو با هزینه پایین و دقت بیشتری انجام بدید (بیشتر از پول به کیفیت و هدف اصلیتون فکر کنید ) (اگر به هدف رسیدید پول به شما خواهد رسید ) همین کارهای ابتدایی ، نمونه کارهای حرفه ای شما خواهد بود تا بتونید خودتون رو معرفی کنید.

یک صفحه وبلاگ رو میتونید اتاق معرفی کارهاتون کنید. مثل میهن بلاگ که میشه کدهاشو خوب ادیت کرد و پیج وار ازش بهره برد (به جهت کاهش هزینه اینو مثال زدم ) اگه دارید که سایت طراحی کنید و خودتونو کارهاتونو معرفی کنید . سعی کنید عیب و ایراد های سایت هارو ببینید و اون رو همراه ایده به مدیرانش بگید و کار بگیرید. درخواست بدید به افراد و شرکت ها و ... و هرجایی که میشه اونجا یه کاری کرد. طراحی وب تو ایران علم نوپایی هست و یک عامله برو خواهد داشت. هرکی توان و جراتشو داره بهره خواهد برد.

ایشالا موفق باشید.
در تایید حرف های شما و با عرض پوزش از استارتر محترم
آقا مشکل من دقیقاً همینه ، طرف ،ببخشید، هندوانه فروش محترمی بوده ، الان اومده شرکت طراحی وب زده ، همشون هم یه cms بر میدارن لوگو خودشون رو میزارن روش ، پکیج بندی میکنن، میفروشن به مشتری (خودم تو این شرکت ها زیاد کار کردم)، یا فری لنسر هایی هستن مثلاً میگه من با 500 تومن سایت میزنم ، طرف پول برقشم در نمیاد ! ، حالا بگذریم که کارش اصلاً کیفیت نداره ، و حتی cross brrowser هم نیست به قول دوستمون
البته منظورم همه نیستن ، سو تفاهم نشه ، اما واقعیته.
من الان به عنوان یه برنامه نویس حرفه ای با نمونه کار هستم ، اما شرکتی که میخواد سفارش کار بده میره سراغ اونی که قیمتش پایینتره ، بگذریم در خیلی از موارد طرف نمی تونه حتی از سایتش استفاده کنه ، یا سایتش عملی بشه...
البته اینم بگم واسه بعضی شرکت ها یه cms کافیه چون نه بازدید کننده زیادی دارن نه امکانات خاصی می خوان ، بحث من پروژه هایی هستش که هم بودجه مناسبی دارن هم کار حرفه ای و تیمی هست
در مورد راه اندازی سایت/وبلاگ شخصی و معرفی نمونه کار هم بنده اینکارو انجام دادم ولی جواب نداد ، ممنون میشم دوستان تجربیاتشون رو در این زمینه در احتیارمون بزارن.
(ببخشید اگر کمی تند صحبت کردم)

84edu
2014-02-21, 15:38
سلام
جواب سئوال استارت ساده هست: بله اما به شرطی که کار کنید و دنبال راحت مشتری گرفتن و پول درآوردن نباشید.
یادمه روزی که وب آر جی بی راه اندازی شد، 10 روز نشده کلی سود دهی داشت و پروژه بود و بعد یه مدت کوتاه (فک کنم کمتر از یک ماه) که پیج رنکها آپدیت شد، پیج رنکشم 5 شد! اون زمان هم کلی رقیب بودن توی وب و توی همون صفحه اول ولی یه سایت نوپا از کسی که خودش هم برنامه نویسی بلد نبود، تونست اینجوری جواب بگیره.
به عنوان یه فریلنسر اگه بخواید کار کنید، داشتن سایتی با قالب شکیل و استاندارد به همراه نمونه کارهای قوی همینطور دونستن تکنیکهای ارتباط با مشتری و آشنایی با روشهای حرفه ای تبلیغات در اینترنت، براتون لازم هست. فراموش نکنید که مشتریان اکثراً برای صفحات بسیار شکیل با آدرس test.myblog.com ارزش کمتری قائل هستن تا صفحات معمولی تر با آدرس mysite.com. این ریزه کاری خیلی مهمی هست توی بازار وب و طراحی سایت.

توی هر قدمی که بر میدارید، به یاد داشته باشید که رقبا شاید چند قدم بیشتر برداشته باشن پس توی بازار رقابت نباید کم بذارید و همیشه آپدیت کردن خودتون به عنوان یه فریلنسر رو در دستور کار داشته باشید آخه فریلنسر باید علاوه بر دانش برنامه نویسی، اینترنت مارکتینگ رو خوب بدونه، بلد باشه با مشتری ارتباط مؤثر برقرار کنه، باید بتونه توی مدیریت مالی خودش قوی عمل کنه، فریلنسر باید حواسش به همه چیز باشه به تنهایی اما یه برنامه نویس توی یه شرکت، فقط کافیه برنامه نویس خوبی باشه تا حقوق خوب بگیره! پس فریلنسینگ کار بسیار سخت اما به مراتب بهتری از برنامه نویس یه شرکت بودن هست.

در هر صورت برای هر دو عزیز، آرزوی موفقیت میکنم.
شاد باشید.

safilo
2014-02-21, 16:14
توصیه میکنم سایتی برای خودتون ایجاد کنید و نمونه کارهاتونو قرار بدین . اگه واقعا کارتون خوب باشه مطمئن باشین فورا دیده میشین و همه میان سراغتون. مثلا دوستی که میگفت برنامه نویسیش در حد حرفه ایه چنتا نمونه کار برای بنده پخ کن، شاید بتونیم درآینده همکاری کنیم. چون ما کار برنامهنویسی زیاد داریم

OM!D
2014-02-21, 23:19
به نظر من برای شروع از سایت پونیشا استفاده کنید : www.ponisha.ir

sobhank
2014-02-22, 00:14
براي شروع مي تونيد تاپيکي براي طراحي بزنيد و از اون جا سفارش بگيريد.

بعد از يه مدت هم يه وب سايت بزنسد و تبليغات براش بکنيد مي تونيد توي کارتون موفق بشيد

alpha
2014-02-22, 00:28
به نظر من هم تاپیک بزنید بهتره.
من خودم با عضویت در شاپکیپر و معرفی گروه هام تونستم مشتریای زیادی داشته باشم.موفق باشین

omidahn
2014-02-27, 23:24
سایت پونیشا اکثراً قیمت های پیشنهادیش خیلی پایینه!

mghayour
2014-02-28, 10:06
سلام دوستان
منم تازه وارد این عرصه شدم
این تاپیک خیلی کمکم کرد و از همه کسانی که تجربیاتشون رو در اختیار بقیه گذاشتن ممنونم
در حال حاضر تصمیم گرفتم یک سایت و مقداری قالب و کد های اضافی وبلاگ و... طراحی کنم و رایگان منتشر کنم ، بلکه فرجی بشه !

امیدوارم موفق بشم ...

sasan_blue
2014-03-15, 02:27
توی سایتهای freelance خارجی کار حرفه ای کن
واسه سایتهای ایرانی هم rtl-theme.com هست و البته تمام انجمن هایی که توش فعالی اگر امضای خوب بذاری مشتری ریز و درشت میاد سراغت
ولی به نظر من خوش قول بودن تو این کار مهمه. با مشتری های ریز هم راه بیا. همه سفارشاتم از طریق ایمیل یا WHMCS پیگیر باشی راحت تری. واسه پشتیبانی و آموزش راه دور هم فقط Team Viewer