PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شغل با سرمایه یکونیم الی 2میلیون

yafateme
2014-03-15, 22:10
سلام
امیدوارم اینجا مسخره نشم و جواب بگیرم :(
من با لحاظ این شرایطم که
2میلیون سرمایه دارم حدودا - شرایطم طوریه دست فروشی نمیتونم بکنم - تجربه ناموفق از کار اینترنتی دارم
کارهایی که بهم پیشنهاد شده ولی تجربه ای نداشتم در موردش
1-پرورش طوطی و فروش جوجه هاش
2-پرورش همستر
مورد های بالا رو یک دانشجویه دامپزشکی پیشنهاد داد ولی من نه تاحالا از اینا نگه داری کردم و نه چیزی بلدم
تخصص هم ندارم تقریبا
بیشتر میلم به ایجاد یک شغل در خونست

mortezanovin
2014-03-15, 22:16
کسانی که مسخره تون می کنن خودشون کجای زندگی هستند!!!!!
داداش اگرکار داخل خونه می خواهی همین اینترنتی باید یه کاری بکنی.
درباره پرورش پرنده که نوشتی اگر علاقه دارید دنبالش رو بگیر اگه علاقه ندارید ولش کن اما اگه دنبالش رفتی فکر مکانش باش مکانی که انتخاب می کنی باید در تمام سال گرم باشه و خیلی شرایط دیگه اما با پرنده های گرون شروع نکن که مرگ هر کدوم بابت بی تجربگی کلی ضرر هست با پرنده های ارزون و زود بازده شروع کن مثل فنچ که زود زود بچه میاره
راستی کاش شکست اینترنتیت رو شرح میدادی شاید ایراد یابی می شد و...

yafateme
2014-03-15, 22:26
کسانی که مسخره تون می کنن خودشون کجای زندگی هستند!!!!!
داداش اگرکار داخل خونه می خواهی همین اینترنتی باید یه کاری بکنی.
درباره پرورش پرنده که نوشتی اگر علاقه دارید دنبالش رو بگیر اگه علاقه ندارید ولش کن اما اگه دنبالش رفتی فکر مکانش باش مکانی که انتخاب می کنی باید در تمام سال گرم باشه و خیلی شرایط دیگه اما با پرنده های گرون شروع نکن که مرگ هر کدوم بابت بی تجربگی کلی ضرر هست با پرنده های ارزون و زود بازده شروع کن مثل فنچ که زود زود بچه میاره
راستی کاش شکست اینترنتیت رو شرح میدادی شاید ایراد یابی می شد و...
ممنون برای پاسخ
من به هر کاری که حلال باشه علاقه دارم فرقی هم نمیکنه برام
شکستم خیلی افتضاح بود
بهتره نگم ایدم خوب نبود خاستم کار نو کنم و با یه غول رقیب بشم که نشد

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

اون طوری هم که میگفت پرورش همستر آسونتر بود ولی فروشش خیلی سخت
ایده دیگه ای ندارین ؟:(

mortezanovin
2014-03-15, 22:35
البته اگه واسه پرورش پرنده با کبوتر رابطه ی خوبی کار نگهداریش خیلی راحت هست البته منظور من نگهداری کبوتر هایی نیست که بالای پشت بوم هستن ها کبوتر های زینتی که گرون هم هستند اگه خواستی بگو واست توضیح کامل بدم

yafateme
2014-03-15, 22:38
البته اگه واسه پرورش پرنده با کبوتر رابطه ی خوبی کار نگهداریش خیلی راحت هست البته منظور من نگهداری کبوتر هایی نیست که بالای پشت بوم هستن ها کبوتر های زینتی که گرون هم هستند اگه خواستی بگو واست توضیح کامل بدم
اگه تجربه دارین بفرمائید که ممنون میشم :(

Merlin
2014-03-15, 22:42
داداش کارکردن برای هیشکی عار نیست اونی هم ک میاد مسخره میکنه حاظرم قسم بخورم حتی اون 1 تومن تورو هم نداره

ببین وجهت زیاد نیست ک بیا رو عرصه تجارت ولی میتونی یا همون کارهای خانگی 1.5 رو 2.3 برابرش کنی

اگه دوستی ک اون پیشنهاداتو بهت داده دوست واقعی باشه (نه دوست دو روزه) و خودش هم پشتت باشه اون 2تا خیلی خوبه

sunflower1
2014-03-15, 22:43
نظرت راجع به پرورش قارچ چیه ؟
البته الان دیگه فراگیر شده و لی مثه اینکه هنوز هم میشه درآمد خوبی ازش داشت

dorna1390
2014-03-15, 22:46
بنده نظر بنده با همون مبلغ و یک عدد سیستم کامپیوتر می توانید برای شروع یک خدمات کامپیوتری راه بیندازید.

bazargan1
2014-03-15, 22:47
سلام
دوست عزیز اگر می خوای پرنده پرورش بدی بهترین گزینه عروس هلندی هستش چون نگهداریش خیلی آسون و تکثیرش هم راحت هستش
هر 6 ماه میتونی از هر جفت کم کم 8 الی 14 تا جوجه بگیری که قیمت جوجه ها از 120 شروع میشه به بالا
عروس هلندی هم قشنگ هستش و هم مشتریش زیاده
من خودم عروس دارم نگهداریش خیلی آسونه

ahijoon
2014-03-15, 22:47
دوست عزیز کسی که مسخره میکنه خودش لایق مسخرست .

در مورد ایجاد شغل باید عرض کنم که همیشه دنبال توانایی خودتون باشید و علایقتون . چنتا نکته مهم رو باید مد نظر قرار بدی :

هزینه تجهیزات و مواد اولیه + محیط و فضای تولید و کیفیت آن + بازاریابی و فروش و پشتیبانی

تو هرکاری که بهتون پیشنهاد دادن این 3 اصل رو توش بررسی کن. اینکه مثلا کسی میگه طوطی پرورش بده ..آیا شما فضا و شرایط خانوادگی تون اجازه میده این کار رو بکنید ؟ آیا علاقه و حوصله اینو دارید عین بچه اینارو نگه دارید؟ برای فروشش بازار فروش رو تعریف کردید که چطوری و کجا بفروشید و ... باید قشنگ ریز به ریز بررسی کنید. و صرفا اینکه فلان جا یکی این کار رو کرده سود کرده ملاکتون نباشه . خیلیا هم کاری رو شروع میکنن و کلی هم ضرر میدن سر همون.

در آخر توصیه میکنم پولتونو که سرمایه تون هست پراکنده نکنید و توی بانک نگه دارید و جای دیگه مشغول بشید و بر سرمایه تون بیافزایید. بعد اون مطمئنن با پختگی و افزایش سرمایه که نصیبتون میشه بهتر میتونید تشخیص بدید چکاری انجام بدید که موفق بشید.

mortezanovin
2014-03-15, 22:49
خودم داشتم نه به این صورت که پرورش بدم اما طریقه ی کار اینطوری هست که شما یکسری کبوتر زینتی تهیه می کنید که توی گوگل سرچ کنید انواعش دستتون میاد . در کنار اون ها کبوترهای حمال تهیه می کنید . در اینجا کاری که شما باید بکنید اینه که تخم های کبوتر زینتی را در زیر کبوتر های حمال قرار میدهید علت این کار اینه که کبوتر ها پس از یه مدت جوجه دادن دیگه بنیه و قدرت ندارن به همین علت از کبوتر های حمال استفاده می کنیم تا کبوترهای زینتی که قیمتی هستند سالم داشته باشیم
سلایتاقای ابراهیمی خیلی مفید هست خواستید یه سر بهش زنید http://beautybirds.ir/ ایشون هم فروشند هستند هم پرورش دهنده

yafateme
2014-03-15, 22:55

فروش نداره یکی از دوستام داره ماه قبل میگه سیاه شد چی شد داره ضرر میده
ولی اگه بخام میتونم یاد بگیرم ازش

بنده نظر بنده با همون مبلغ و یک عدد سیستم کامپیوتر می توانید برای شروع یک خدمات کامپیوتری راه بیندازید.

تو تبریز اجاره از 6ت تا ... هستش از خدامه که سرمایه داشتم میکردم

filmbazz
2014-03-15, 23:01
سلام مسخره چیه دادا
هر کاری میکنی یه برنامه ریزی دقیق بکن توکل کن به خدا

yafateme
2014-03-15, 23:01
داداش کارکردن برای هیشکی عار نیست اونی هم ک میاد مسخره میکنه حاظرم قسم بخورم حتی اون 1 تومن تورو هم نداره

ببین وجهت زیاد نیست ک بیا رو عرصه تجارت ولی میتونی یا همون کارهای خانگی 1.5 رو 2.3 برابرش کنی

اگه دوستی ک اون پیشنهاداتو بهت داده دوست واقعی باشه (نه دوست دو روزه) و خودش هم پشتت باشه اون 2تا خیلی خوبه

دوست فابریک نیست متسفانه بود میرفتم دنبال همین کار :(

Merlin
2014-03-15, 23:09
تبریز هستی؟
کدوم منطقش؟
همه کرایه ها ک 5.6 تومن نیستن حتی 200 تومنی هم میتونی پیدا کنی ولی باس ی خورده با خط واحد بری دیگه

الان پاساژ 110 کرایه ها چنده؟

Omid_T
2014-03-15, 23:10
دوست عزیز داشتن سرمایه میتونه خیلی خوب باشه برای شروع یک کار ولی به نظر من مهارت یک کار رو قبل از اینکه واردش بشی تا حد زیادی یاد گرفته باشی بهتره حالا با شاگردی یا کارگری یا حتی کار رایگان انجام دادن! سعی کن هرطور شده فوت و فن اون کار رو یاد بگیری بعد سرمایه گذاری کنی چون اگر بدون مهارت سرمایه گذاری کنی احتمالش زیاده سرمایتو به باد بدی یا اگر هم سرمایه میذاری خیلی کم بذار تا اگر ضرر کردی جای جبران گذاشته باشی برای خودت
اگر میخوای توی خونه کار کنی به نظر من اینترنت و بورس میتونه خوب باشه چون میتونی آنلاین خرید و فروش کنی البته بورس هم حد اقل باید چند ماه وقت بذاری تا یاد بگیری کار راحتی نیست اما به هر حال برای هرکاری باید اولش سختی هایی کشید در ضمن اگر قصد ورود به بورس رو داشتی با مبلغ خیلی کم وارد شو تا کم کم یاد بگیری بعد به مرور سرمایه بیشتری بذاری البته امیدوارم عجله نکنی برای ورود به بورس چون ممکنه پولتو یکشبه به باد بدی

rasoul60
2014-03-15, 23:16
اگه مشکل ضامن نداری .میتونی 1میلیون تومن از همین پول رو توی یکی از بانکها مثلا ملی به مدت 2 ماه سپرده کنی و بعد روش 5 میلیون وام بگیری.
اینجا توی شهرستان ما چند تا از بچه ها همین کارو کردن و با اون مبلغ 5+2=7 میلیون یه شغل ابرومند راه انداختن

yafateme
2014-03-15, 23:52
اگه مشکل ضامن نداری .میتونی 1میلیون تومن از همین پول رو توی یکی از بانکها مثلا ملی به مدت 2 ماه سپرده کنی و بعد روش 5 میلیون وام بگیری.
اینجا توی شهرستان ما چند تا از بچه ها همین کارو کردن و با اون مبلغ 5+2=7 میلیون یه شغل ابرومند راه انداختن
بخو

مبخام زود شروغ کنم :( جداقل4ماه کارداره

1yaser
2014-03-15, 23:53
من فرض می گیرم شما دنبال کار نت هستی و با این فرض بهتون می گم مبلغتون رای یه کسب وکار زود بازده کافی نیست. اما سوال اینجاست که شما چقدر وقت دارید؟ خرج خانواده می دید؟ مسئولیت کسی رو بر عهده دارید؟ ماهانه چقدر خرج اجباری دارید؟ و... اینا مشخص می کنه شما چقدر وقت برای رسوندن کارتون به درآمد مناسب دارید. اگر 3 ماه باشه فرق می کنه قضیه اش تا اینکه مثلا 3 سال باشه. هر کدوم برنامه ریزی خودشو می خواد. به این موضوع فکر کنید.
موضوع دومی که مهمه اینکه وقتی مبلغ کمه شما نیاز دارید اونو زیاد کنید. راه حلش چیه؟ اینکه از کار برای دیگران شروع کنید و در حاشیه برای خودتون کار کنید. مثلا روزانه 90 درصد برای سایت های دیگه نویسندگی کنید و... و 10 درصد برای سایت و ایده خودتون وقت بزارید و هر ماه ده درصد از کار برای دیگران کم کنید و به کار خودتون اختصاص بدید. اینطوری اولا بعد از 10 ماه شما بجای 2 میلیون مثلا 6 میلیون دارید. ثانیا دانشی در زیمنه کاری تون بدست آوردید که مثلا 4 میلیون می ارزه. پس حالا سرمایهشما 10 میلیون هست. بعلاوه اینکه یه سایت نیم بند هم دارید. حالا وقتشه که با قدرت همین سرمایه و جدیت و همت و پشتکار کارتون رو توسعه بدید و برای خودتون یه بیزنس کوچیک و پردرآمد داشته باشید.
موفق باشی

yafateme
2014-03-16, 00:48
من فرض می گیرم شما دنبال کار نت هستی و با این فرض بهتون می گم مبلغتون رای یه کسب وکار زود بازده کافی نیست. اما سوال اینجاست که شما چقدر وقت دارید؟ خرج خانواده می دید؟ مسئولیت کسی رو بر عهده دارید؟ ماهانه چقدر خرج اجباری دارید؟ و... اینا مشخص می کنه شما چقدر وقت برای رسوندن کارتون به درآمد مناسب دارید. اگر 3 ماه باشه فرق می کنه قضیه اش تا اینکه مثلا 3 سال باشه. هر کدوم برنامه ریزی خودشو می خواد. به این موضوع فکر کنید.
موضوع دومی که مهمه اینکه وقتی مبلغ کمه شما نیاز دارید اونو زیاد کنید. راه حلش چیه؟ اینکه از کار برای دیگران شروع کنید و در حاشیه برای خودتون کار کنید. مثلا روزانه 90 درصد برای سایت های دیگه نویسندگی کنید و... و 10 درصد برای سایت و ایده خودتون وقت بزارید و هر ماه ده درصد از کار برای دیگران کم کنید و به کار خودتون اختصاص بدید. اینطوری اولا بعد از 10 ماه شما بجای 2 میلیون مثلا 6 میلیون دارید. ثانیا دانشی در زیمنه کاری تون بدست آوردید که مثلا 4 میلیون می ارزه. پس حالا سرمایهشما 10 میلیون هست. بعلاوه اینکه یه سایت نیم بند هم دارید. حالا وقتشه که با قدرت همین سرمایه و جدیت و همت و پشتکار کارتون رو توسعه بدید و برای خودتون یه بیزنس کوچیک و پردرآمد داشته باشید.
موفق باشی

نه اصلا برام اهمیتی نداره که نتی باشه یا نه
من کار فیزیکی رو بیشتر از نتی دوست دارم

زیر یک میلیون میشه یه سایت تفریحی با بازدید خوب خرید و توش یه محصول خزیدو فروخت علاوه بر پاپ آپو و ... ؟؟؟

تبریز هستی؟
کدوم منطقش؟
همه کرایه ها ک 5.6 تومن نیستن حتی 200 تومنی هم میتونی پیدا کنی ولی باس ی خورده با خط واحد بری دیگه

الان پاساژ 110 کرایه ها چنده؟

اونجا چک نکردم ولی طرفای آخونی 4 اول-150 ماهانه
نصفراه 14 اول 300 ماهانه داخل پاساژ

Merlin
2014-03-16, 00:58
4 اول 150 ماهیانه خوبه که یه 120 کیلیوومکتر بیا اینور الان جلفا 100 میلیون پیش 7000.000 ماهیانه دارن کرایه میگیرن البته این رقم از 1تومن واس جاهای معمولی هست تا 40 تومن واس جاهای شلوغ البته میلیون

ب نظر من تبریز موقعیتش نسبت ب شهر ما خوبه تونستی ی مغازه کپی باز کن تو ی جای شلوغ بعد یواش یواش گسترش بده کارتو

yafateme
2014-03-16, 01:03
4 اول 150 ماهیانه خوبه که یه 120 کیلیوومکتر بیا اینور الان جلفا 100 میلیون پیش 7000.000 ماهیانه دارن کرایه میگیرن البته این رقم از 1تومن واس جاهای معمولی هست تا 40 تومن واس جاهای شلوغ البته میلیون

ب نظر من تبریز موقعیتش نسبت ب شهر ما خوبه تونستی ی مغازه کپی باز کن تو ی جای شلوغ بعد یواش یواش گسترش بده کارتو
ای شلوغ خیلی گرونه :( بودجه نیست

Merlin
2014-03-16, 01:06
یه جای کوچیک گیر بیار حتما جاهای پر رفت امد باشه ب خصوص شهناز و همون اطراف 110 از کارت تلفن بگیر تا چاپ و خودکارو و .... بفروشی سودتو کردی

کرایه هم اولشم دست نگه دار سعی کن با وام شروع کنی

yafateme
2014-03-16, 01:09
سال قبل یه مغازه که لوازم نطامی میفروخت توی شهناز رو پدر یکی از بچه ها
45 رهن کرد "فکر کنم"

3*1 بود البته

mehrjoo
2014-03-16, 01:32
سال قبل یه مغازه که لوازم نطامی میفروخت توی شهناز رو پدر یکی از بچه ها
45 رهن کرد "فکر کنم"

3*1 بود البته

بدجوری خودتو باختی دادشی .
ببین همین که 1تومان سرمایه داری خیلی خوبه ... من خودم 6 ساله تو نت فعالیت میکنم .
1000 بار باختم از 0 شروع کردم
ایک باکسم رو فروختم سایت تفریحی زدم فیلتر شدم
لپ تاپم روفروختم سرمایه کردم کار مشتری رو از کافی نت انجام میدادم !!!!
خودتو نباز

yafateme
2014-03-16, 01:56
بدجوری خودتو باختی دادشی .
ببین همین که 1تومان سرمایه داری خیلی خوبه ... من خودم 6 ساله تو نت فعالیت میکنم .
1000 بار باختم از 0 شروع کردم
ایک باکسم رو فروختم سایت تفریحی زدم فیلتر شدم
لپ تاپم روفروختم سرمایه کردم کار مشتری رو از کافی نت انجام میدادم !!!!
خودتو نباز

چه کار کنم همه نشستن کنار و میگن لنگش کن

mehrjoo
2014-03-16, 02:24
چه کار کنم همه نشستن کنار و میگن لنگش کن

به خدا خیلی کار هست که میتونید با 1 ت انجام بدید .
پ.خ بدید براتون شرح بدم داداش

alinonor
2014-03-16, 14:09
به خدا خیلی کار هست که میتونید با 1 ت انجام بدید .
پ.خ بدید براتون شرح بدم داداش

لطفا اینجا شرح بدید تا ما هم از تجربیاتتون استفاده کنیم

itjavani
2014-03-16, 15:09
بزن تو کار دلالی ...
پولت چندین برابر میشه

sunflower1
2014-03-16, 16:11
بزن تو کار دلالی ...
پولت چندین برابر میشه

آقا تورو خدا دست از سر این دلالی بردارید
تو کشور ما همه شدن دلال و می خوان از هر چی سود بگیرن
واقعا برا اقتصاد ما بده این روش پول در آوردن
بهتره ی کار درست انجام بدن تا دلالی

yafateme
2014-03-16, 16:13
بزن تو کار دلالی ...
پولت چندین برابر میشه
سیعنی پطوری مثلا چه کاری

esmalgog1
2014-03-16, 16:33
من از مشهدم و شرایط شما رو دارم.
به نظرت شهر شما چی داره که مشهد نداره؟
و شهر ما چی داره که شهر شما نداره؟
تو فکر کن منم فکر میکنم شاید به یه نتیجه برسیم دو نفره تعاملی کار کنیم.
مثلا فکر میکنم کفش تبریز اینجا خوب فروش میره

این جمله من ربطی به این تایپیک نداره ولی واسه خودم خیلی جالب بوده و هست

یه جا خوندم نوشته بود واسه سخت ترین کار ها تنبل ترین ها رو انتخاب کنین به خاطر اینکه تنبل ترین ها همیشه راحت ترین راه حل برای انجام دادن کار رو پیدا میکنن.

خودم همین جمله رو تجربه کردم:)>-

nikaComputer.ir
2014-03-17, 00:43
سپاس از تمام دوستانی که تجربیاتشون رو گفتن :)

RAHVAR
2014-03-17, 01:00
سلام

تو شهر ما یه نانوایی هستش که روزی چند ساعت کار میکنه فقط
هر چی نون پخت میکنه میبره ترمینال و با اتوبوس میفرسته اصفهان
اصفهان نون لواش کم هستش میفرسته اونجا و بین فروشگاه های مواد غذایی پخش میشه و پول نقد بحسابش واریز میشه

میتونید یه همچین چیزی رو دربارش فکر کنید و تو شهرهای اطرف تحقیق کنید و یه مورد مثل این پیدا کنید

masoudazar
2014-03-18, 00:37
به نظر من مشکل اصلی شما اینه که میری سراغ کاری که تجربه نداشتی و حتی از نزدیک هم ندیدی! با توصیه فلانی که نمیشه کاری کرد! تو یه رشته ای ممکنه چند نفر موفق باشن و چند نفر شکست بخورن خل معلومه اگه از شکست خورده ها بچرسی توصیه نمیکنن و برعکس...
حالا نیازی هم نبود از کلماتی مثل (مسخره نکنید و شکلک :( ) استفاده کنی تا احساسات تحریک بشه و همه بیان کمک!
بهتره اول مشخص کنی ببینی چه کاری از دستت بر میاد بعد فکر کنی و بیایی اینجا مثلا بپرسی در مورد فلان رشته چه کسی چه تجربیاتی داره تا بعدا خودت تصمیم بگیری...

ahijoon
2014-03-18, 01:00
حالا برا چی خاطی شدن ؟ 2 یوزره بودن ؟

worldforex
2014-03-29, 15:30
سلام به همه دوستان

بنده هم شرایط همین دوستمون رو دارم اگه میشه تاپیک رو ادامه بدین ببینیم چه میشه کرد......

با سپاس

super web master
2014-03-29, 17:38
دوست عزیز مشکل شما کارآفرینیه.
خوب کارآفرینی سختی های خودشو داره.شرط اولش اینه که یه ایده داشته باشی و شرط دومش اینه که به اصطلاح خاک اون کارو بخوری!الان مثلا شما می گید تجربه کار اینترنتی نا موفق داشتم.خوب چرا ولش کردین؟شما به محض اینکه داشتین تازه زیر و بم کارو می فهمیدین ولش کردین.مسلما با این طرز برخورد این کار پرورش پرتده و هر چیز دیگه ایی رو هم ول می کنید.شما فکر کردی هر کی موفق شده از همون روز اول هر جا رفته بهش گفتن کجایی که دیر اومدی؟ همین استیو جابز مرحوم می دونی چن بار ورشکست شد حتی از شرکت خودش انداختنش بیرون.می دونی کارخونه سامسونگ اول یه شرکت ماهی گیری بوده؟می دونی دونالد ترامپ میلیاردر معروف آمریکایی با خاک کوچه یکی شد اما دوباره میلیاردر شد؟ پس مشکل شما به نظر من نبود ایده یا کم بودن پول نیست مشکل شما نداشتن انگیزه ،هدف و پشتکاره.همین جوری می خوای یه کاری بکنی که پول از توش در بیاد اینطوری هیچ وقت وضعت خوب نمی شه.این کتابو بخون خیلی بهت کمک می کنه:"اسرار ذهن میلیونر" نویسنده:تی هارو اکر

ProMob
2014-03-29, 19:19

با 2 ميليون ؟؟؟؟؟
1% به اين موضوع فكر نكنيد

farshad7
2014-03-29, 21:23
سلام
امیدوارم اینجا مسخره نشم و جواب بگیرم :(
من با لحاظ این شرایطم که
2میلیون سرمایه دارم حدودا - شرایطم طوریه دست فروشی نمیتونم بکنم - تجربه ناموفق از کار اینترنتی دارم
کارهایی که بهم پیشنهاد شده ولی تجربه ای نداشتم در موردش
1-پرورش طوطی و فروش جوجه هاش
2-پرورش همستر
مورد های بالا رو یک دانشجویه دامپزشکی پیشنهاد داد ولی من نه تاحالا از اینا نگه داری کردم و نه چیزی بلدم
تخصص هم ندارم تقریبا
بیشتر میلم به ایجاد یک شغل در خونست

سلام دوست من.
از مدتی پیش تصمیم گرفتم چیزی در این انجمن ننویسم و بیشتر بیننده و شنونده باشم چون گاها حتی ذکر نکته کوچکی که قصد کمک درونش هم باشه ممکن هست از جانب مدیران کوچک و بزرگ انجمن مواجه با اخطار باشه البته این سلیقه اونهاست.
اما وقتی تایپیک هایی مثل تایپیک شما رو میبینم که دوستانی مثل شما نیاز به همفکری وکمک دارند دلم نمیاد چیزهایی که تجربه کردم رو ارائه ندم چون اگر کمک بشه دوستان دیگری دست اندازهایی که من توش افتادم رو ، دیگه تجربه نکنند و مثل تجربیات منفی من متضرر نشن برام همینقدر بار مثبت ذهنی داره.
شما دوست من ورای تمامی حواشی که در ذهن داری و دیگران هم ایجاد میکنند میتونی بی نهایت شغل با 2 میلیون سرمایه ایجاد کنی و مطمئن باش در هر کاری سرمایه حرف پنجم را میزنه.
شما برای موفقیت به سه چیز اصلی نیاز داری : 1-توکل به خدا 2-انگیزه 3-اعتماد به نفس و 2 مورد فرعی : 4-ایده متوسط 5-سرمایه کم - متوسط و زیاد
-----------------------------------------------------------
شما میتونی با این سرمایه :
1 : قطعات بدلیجات را از ( بازار تهران - خیابان پانزده خرداد - پله های نوروزخان - پشت مسجد شاه سابق - پشت راسته نقره فروشها - بازار بدیجات ) با قیمتهای مناسب بخری و زیباترین گردنبندها و دستبندها و آویزها را مونتاژ کنی و با قیمتی حدود 70000 ت به بالا بفروشی درحالی قطعات کل یک کار برای شما حدود 10000 ت تمام شده است . فرض بگیر در روز 2 مدل بسازی و در هر کدام 50000 ت سود کنی روزی 100000 ت سود کردی و این یعنی با 20000 ت سرمایه در ماه به درآمد 3000000 ت رسیدی).
اولین مثالی که زدم شماره یک بود تا به تمام نا امیدی های تو برای سرمایه کم و شاید به بعضی تمسخرها برای سرمایه شما پایان بدیم دوست من.

2: بازار تجارت و کار و فروش در ایران همیشه در بخش بسته بندی شیک و خاص مشکل داشته . بنا بر بحث عرضه و تقاضا ، بازار در جامعه ما به شدت مشکل کمبود بسته بندی را داراست . با مقداری سرمایه معقول و همچنین نوآوری و خلاقیت میتونی جعبه های کادویی خاص وزیبا تولید کنی و به راحتی به فروشگاه ها و مراکز کادویی و هدیه فروشی ها بفروشی . البته برای شروع روزی 10 تا 15 عدد هم برای شما کفایت میکنه دوست من . سودی که میشه برای تعداد 10 تا 15 عدد جعبه در روز تخمین زد در حدود 50000 ت تا 100000 ت هست.

3 : شغلی که بهت پیشنهاد داده شده ( پرورش پرنده و فروش جوجه ها) برای شما یک فرصت خوب هست نه یک شغل خوب . شما به این مورد نمیتونی به عنوان شغل بنگری چون نیازمند دانش در این شاخه هست . با اندکی انعطاف و خلاقیت ذهنی و با استفاده از اصل موضوع شما میتونی وارد ساخت ( لانه برای حیوانات بالاخص پرندگان ) با جنسهای مختلف بشی.شاخه پرندگان علاوه بر فروشندگان زیاد در این شاخه ، افراد زیادی رو شامل میشه که به پرندگان عشق میورزند و بهترین ها رو برای پرندگان و حیوانات فراهم میکنند پس این شاخه هم پتانسیل خاص خودش رو داره و میتونی به خوبی بهره برداری کنی.

4: تولید شیرینی خانگی و عرضه برای مراکز فروش خاص : منظور این نیست که شما یک سری شیرینی های عامی رو تولید کنی بلکه با کمی مطالعه و کمی آموزش میتونی شیرینی و شکلاتهای متنوع رو تولید کنی که با دیگر شیرینی و شکلاتها متفاوت باشه و این نوع شیرینی و شکلات رو برای مراکز خاص و فروشگاه های خاص برای فروش عرضه کنی . قطعا مورد بسته بندی شیک اینجا به کار شما خواهد آمد.
5 : تولید و عرضه محصولات مناسبتی : خوشبختانه در ایران ایام و مناسبتهای مختلفی وجود داره که شما با کمی تحقیق و مطالعه و کمی خلاقیت میتونی برای مناسبتهای مختلف و ایام مختلف محصولات خاص تولید و عرضه کنی .
مثل ماه رمضان - ماه محرم - عید نورورز و ..........
6:تولید خوراکی های بخش ترشیجات به صورت متنوع و خاص . قطعا بهداشت این محصولات حرف اول را در فروش این محصولات خواهد زد.شما این نوع محصولات رو میتونی در خانه تهیه و به مشتریان خانگی عرضه کنی.
7:ایجاد شو خانگی فروش محصولات مختلف : شما میتونی در این روش به صورت هفتگی و ماهانه با صرف مقداری از سرمایه خودت برای تهیه محصولات مختلف اونها رو به صورت شو خانگی برای فروش در منزل ارائه بدی.میتونی مشتری های خودت رو از طریق پخش تراکت و یا تبلیغات اینترنتی جذب کنی . سعی کن تنوع محصولاتت برای فروش زیاد باشه تا با فروش نرفتن بعضی محصولات طعم شکست رو نچشی .
شاید این کار به نوعی باعث انتقاد همسایه های شما هم بشه ولی با رفتاری منطقی و پیشنهاداتی از جمله تامین بعضی هزینه های جانبی ساختمان از طرف شما ، رضایت همسایه ها رو جلب کنی.
در مرور زمان شما میتونی محصولات افراد مختلف رو برای فروش عرضه کنی.(قابل توجه علاقه مندان و کسانی که شما را ترغیب به دلالی میکردند.در واقع کلمه و کار دلالی عیب نیست بلکه روش ها و مدلهای دلالی باید علمی و از روی دانش باشه و به نوعی ارزش افزوده برای شما داشته باشه . امیدوارم دوستانی که مداوم تشویق به دلالی میکنند هدف معین و مناسبی برای کلمه دلالی هم پیش روی شما قرار دهند).

قطعا راه ها و مشاغل زیاد دیگری هم در ذهن داشتم ولی با توجه به اینکه شما علاقه مند بودی در منزل کار کنی این کار هارو پیشنهاد دادم . تعدادی از کارهای بالا رو خودم انجام دادم و خوب هم جواب گرفتم ولی اون چیزی نبودن که دنبالش میگشتم ولی شاید کارایی خوبی برای افراد دیگر داشته باشه . در تمامی موارد فوق شما از مسائلی همچون مالیات،عوارض،سرمایه در گردش بالا،اتلاف انرژی در محیط بیرون،داشتن صاحب کار یا کارفرما،سرمایه ثابت برای محیط کار،هزینه های کارگر و نیروی کار به دور هستی و با این همه مزیت دیگه جای بهانه برای شما باقی نمیمونه.
اما یک نکته مهم : همیشه برکت و روزی در حرکت هست . سعی کن در یک نقطه و در یک محیط متمرکز نشی و با محیط بیرون به خوبی ارتباط برقرار کنی و بدنی موفقیت در هر شاخه ای از سه کلمه تشکیل میشه ( کاشت - داشت - برداشت ) - ( کاشت در واقع شغلی هست که ایجاد میکنی و داشت همان ارتباط و بازاریابی هست و برداشت به بخش فروش محصول یا خدمات تشابه داره و بدون هر یک از این سه مورد هیچ شغلی به موفقیت نمیرسه).
قبل از شروع کارها بهت دو پیشنهاد دارم :
1 : کتاب ( اعجاز آیات ) را بخر و به خوبی بخون و همیشه همراهت داشته باش . راهنمای خوبی برای انجام کارهای مختلف با کمک دعا و استجابت هست.
2 : کتاب (سنگ فرش هر خیابان از طلاست ) را بخر و به خوبی مطالعه کن . این کتاب رو به عنوان یک رمان و داستان تلقی نکن و سعی کن ظرف مدت 1 روز به صورت مداوم بخونی تا درکش بکنی.بلافاصله پس از خوندن این کتاب تحریک خواهی شد تا هرکاری رو به بهترین شکل ممکن انجام بدی.توجه کن هر کاری رو . بعد از خوندن این کتاب خواهی فهمید که حتی کوچکترین کارها و مشاغل از دید ما ، قابلیت و پتانسیل های خاص خودشون رو دارند و برای موفقیت نیاز نیست صرفا شما یک میلیونر و یا رئیس یک شرکت یا اداره دولتی یا خصوصی باشی بلکه از کوچکترین موقعیتها میتونی بهترین برداشتها رو داشته باشی.

موفق باشی دوست عزیز/

mazanshop
2014-03-29, 22:42
شما میتونی با این سرمایه :
1 : قطعات بدلیجات را از ( بازار تهران - خیابان پانزده خرداد - پله های نوروزخان - پشت مسجد شاه سابق - پشت راسته نقره فروشها - بازار بدیجات ) با قیمتهای مناسب بخری و زیباترین گردنبندها و دستبندها و آویزها را مونتاژ کنی و با قیمتی حدود 70000 ت به بالا بفروشی درحالی قطعات کل یک کار برای شما حدود 10000 ت تمام شده است . فرض بگیر در روز 2 مدل بسازی و در هر کدام 50000 ت سود کنی روزی 100000 ت سود کردی و این یعنی با 20000 ت سرمایه در ماه به درآمد 3000000 ت رسیدی).
اولین مثالی که زدم شماره یک بود تا به تمام نا امیدی های تو برای سرمایه کم و شاید به بعضی تمسخرها برای سرمایه شما پایان بدیم دوست من.

farshad7

خریدار هست با این شرایط که شما گفتین؟

farshad7
2014-03-30, 11:12
farshad7

خریدار هست با این شرایط که شما گفتین؟

دوست من کلمه ( خریدار ) که شما فرمودی برمیگرده به بخش ( برداشت ) یعنی شما بتونی محصولت رو بفروشی.
لطفا توجه کن من گفتم فقط 2 مدل در روز بسازی و بفروشی یعنی من کف تعداد مشتری و بدترین حالت فروش رو گفتم . در واقع فروش 2 عدد از یک محصول باید بیشتر هم بشه.
در واقع ترس برای فروش 2 عدد از محصول نباید وجود داشته باشه چون اگر قرار میبود این ترس وجود داشته باشه کارخانه داران بزرگ و تولید کنندگانی که روزانه هزاران تیراژ تولید دارند از تولید کردن میترسیدن.
قطعا تمام موفقیت ها ، بعد از گذر کردن از کلمه ترس و این آیا و چراها اتفاق خواهد افتاد.
فرض بگیر شما بهترین محصول د نیا رو تولید کنی . در حالی که کسی این محصول رو ندیده آیا خریداری وجود خواهد داشت . خوب ممکن هست شما محصولت عالی باشه اما نیاز به بازاریابی خوب داشته باشی و خودت نتونی . در این حالت باید مقداری از سود حاصل از فروش محصولت رو برای بازاریابی هزینه کنی یا برای تبلیغات .
روزی که برای کاری به بازار تهران و همین بازار بدلیجات رفته بودم دختر خانمی را دیدم که برای خرید قطعات اومده بود ، حدودا 100000 ت خرید کرد و رفت . بعد فروشنده بهم گفت این خانم خرج خانواده ای 5 نفری رو میده و البته الان درآمدش روزانه به چند صد هزار تومن میرسه . طی روزهای مختلفی که اونجا رفتم باز پسرها و دخترهای دیگری رو هم دیدم و حتی خانم های پیر که قطعات خرید میکردن و برای ساخت میبردن.قطعا خود این بخش برای خودش دنیایی هست اما با نوآوری در طرح ها و مدلها.

itjavani
2014-03-30, 15:10
دوست من کلمه ( خریدار ) که شما فرمودی برمیگرده به بخش ( برداشت ) یعنی شما بتونی محصولت رو بفروشی.
لطفا توجه کن من گفتم فقط 2 مدل در روز بسازی و بفروشی یعنی من کف تعداد مشتری و بدترین حالت فروش رو گفتم . در واقع فروش 2 عدد از یک محصول باید بیشتر هم بشه.
در واقع ترس برای فروش 2 عدد از محصول نباید وجود داشته باشه چون اگر قرار میبود این ترس وجود داشته باشه کارخانه داران بزرگ و تولید کنندگانی که روزانه هزاران تیراژ تولید دارند از تولید کردن میترسیدن.
قطعا تمام موفقیت ها ، بعد از گذر کردن از کلمه ترس و این آیا و چراها اتفاق خواهد افتاد.
فرض بگیر شما بهترین محصول د نیا رو تولید کنی . در حالی که کسی این محصول رو ندیده آیا خریداری وجود خواهد داشت . خوب ممکن هست شما محصولت عالی باشه اما نیاز به بازاریابی خوب داشته باشی و خودت نتونی . در این حالت باید مقداری از سود حاصل از فروش محصولت رو برای بازاریابی هزینه کنی یا برای تبلیغات .
روزی که برای کاری به بازار تهران و همین بازار بدلیجات رفته بودم دختر خانمی را دیدم که برای خرید قطعات اومده بود ، حدودا 100000 ت خرید کرد و رفت . بعد فروشنده بهم گفت این خانم خرج خانواده ای 5 نفری رو میده و البته الان درآمدش روزانه به چند صد هزار تومن میرسه . طی روزهای مختلفی که اونجا رفتم باز پسرها و دخترهای دیگری رو هم دیدم و حتی خانم های پیر که قطعات خرید میکردن و برای ساخت میبردن.قطعا خود این بخش برای خودش دنیایی هست اما با نوآوری در طرح ها و مدلها.

قطعات به چه صورت هستن؟ یعنی ساخت بدلیجات به آسانی پیش میره و دستگاه خاصی نمیخواد؟ یا نیاز به گذراندن دوره هایی هست؟

stars
2014-03-30, 15:34
در واقع فروش5 عدد از یک محصول باید بیشتر هم بشه

mazanshop
2014-03-30, 16:02
قطعات به چه صورت هستن؟ یعنی ساخت بدلیجات به آسانی پیش میره و دستگاه خاصی نمیخواد؟ یا نیاز به گذراندن دوره هایی هست؟

یک سری ابزار لازم هست مثل دم باریک و انبردست و... که باید داشته باشی خیلی قیمت بالایی ندارن
برای یادگیری اگر آموزش ببینی خیلی راحتر هست
اما از روی آموزش های تصویری که داخل اینترنت هست میتونه استفاده کنی فقط اینجا بیشتر باید تمرین تکرار کنی تا یاد بگیری

برای آموزش هم حدودا ساعتی 30-40 تومن میگیرن. با 3-4 ساعت آموزش آماده ساخت ساز میشی ی

اما هنوز متوجه نشدم چطور جنس 10تومنی 70 تومن فروش میره.
اینجا باید مستقیم به خریدار بفروشی ، فکر نمیکنم مغازه دار به این قیمت خرید کنه.

ahijoon
2014-03-30, 16:02

فنی و حرفه ای دوره های مخصوص این چیزارو دارن . هرکسی بگذرونه طبعا خیلی بهتر و راحت تر میتونه ابزار و لوازم رو بشناسه و این هنرها رو یاد بگیره

farshad7
2014-03-30, 17:39

دوست عزیز همونطوری که دوستمون mazanshop عنوان کرد به هرحال شما نیاز به ابزاری برای هرکاری داری و همچنینی مهمتر از ابزار نیاز به آموزش که خوب تهیه ابزار رو میتونی از همونجاییکه قطعات رو میفروشه هم بپرسی چه ابزاری لازم هست و خوب از فضای گسترده اطلاعات در اینترنت هم استفاده کنی برای کسب اطلاعات بهتر و همچنین دیدن مدلها و نمونه کارهای شیک که بتونی با الگوبرداری مدلهای بهتری بسازی .

یک سری ابزار لازم هست مثل دم باریک و انبردست و... که باید داشته باشی خیلی قیمت بالایی ندارن
برای یادگیری اگر آموزش ببینی خیلی راحتر هست
اما از روی آموزش های تصویری که داخل اینترنت هست میتونه استفاده کنی فقط اینجا بیشتر باید تمرین تکرار کنی تا یاد بگیری

برای آموزش هم حدودا ساعتی 30-40 تومن میگیرن. با 3-4 ساعت آموزش آماده ساخت ساز میشی ی

اما هنوز متوجه نشدم چطور جنس 10تومنی 70 تومن فروش میره.
اینجا باید مستقیم به خریدار بفروشی ، فکر نمیکنم مغازه دار به این قیمت خرید کنه.

ببین من بحث ارزش افزوده رو مطرح کردم یعنی شما بتونی با کمترین سرمایه مادی و انسانی ، بیشترین سود رو برداشت کنی.برای این که شما سود بیشتری بکنی در حالی که سرمایه کمی داری خوب نیاز به صرف وقت و انرژی و خلاقیت بیشتری هست وگرنه اگر خلاقیت فرد نباشه خوب قطعا سود مالی کمتر خواهد شد . خوب اینکه شما میگی چطور جنس 10 تومنی 70 ت فروش میره و تعجب میکنی به این دلیل هست که تنها مورد مالی رو جزء هزینه ها حساب کردی در حالی که خلاقیت و انرژی و وقت شما هم ارزش خودش رو داره پس یعنی به طور تقریبی 40 ت تا 50 ت از این قیمت 70ت میره ولی چون بحث ما مادی هست و متاسفانه در ایران هزینه های انسانی به حساب نمیاد پس 60 ت از 70 ت سود مادی میشه .
در مورد اینکه مغازه دار به این قیمت بر نمیداره هم بله بر نمیداره چون اصلا بحث ما روی تعداد زیادی نبود که به صورت عمده و تعداد مغازه دار برداره فقط گفتیم 2 عدد فروش بره یعنی بدترین حالت ممکن پس باید سعی بشه همین 2 عدد با قیمت بالاتر و بهتر فقط به دست مصرف کننده نهایی برسه ولی خوب اگر کسی قصد تولید بیشتر داره باید قیمت نهایی رو برای مغازه دار بیاره پائین تا حاشیه سود برای اون هم ایجاد بشه.فکر نمیکنم فروش 2 عدد محصول اون هم اگر با کیفیت باشه با این پتانسیل خریدار چه در اینترنت و چه در بیرون از نت کار سختی باشه.درسته؟

mohandes_dani
2014-04-01, 07:33

من موافقم ، منطی ترین و اصولی ترین راه برای شروع یه کسب و کار خوب با سرمایه ی نسبتا مناسب همینه ، با یک وام شروع کن

ایده ی فوق العاده ای دادی دوست من ، الان من مهندس it رو برد تو فکر که اصن رشته ی کاریمو عوض کنم والا

farshad7
2014-04-01, 13:13
من موافقم ، منطی ترین و اصولی ترین راه برای شروع یه کسب و کار خوب با سرمایه ی نسبتا مناسب همینه ، با یک وام شروع کن

ایده ی فوق العاده ای دادی دوست من ، الان من مهندس it رو برد تو فکر که اصن رشته ی کاریمو عوض کنم والا

ممنون دوست عزیز.امیدوارم به درد بخوره.
تغییر در رشته کاری با توجه به مهندس بودن شما معقول به نظر نمیرسه چون به هر حال شما هم قدر مسلم زمان زیادی رو صرف کردی تا به این نقطه رسیدی.
مشاغلی که من عنوان کردم برای کارهای خانگی میتونه بی نهایت باشه و نیازی نیست شما تغییر رشته شغلی بدی چون این گونه مشاغل رو شما میتونی کنار مشاغل اصلی خودت هم انجام بدی اما بیشتر با روش مدیریت.یعنی با استفاده از زمانهای مفید و فشرده محصول تولید بشه و عرضه بشه . قطعاشما که it رشته اصلیتون هست میتونید از پتانسیل it برای بازاریابی در اینترنت برای فروش محصولات کمک بگیرید پس معقول نیست جدا شدن از it برای شما ولو در گامهای اول مقطعی درآمد خوبی از شغلهای دیگه داشته باشی.

mazanshop
2014-04-01, 13:49
اگر وقت کافی ندارید و بودجه مناسب دارید ، بهتر هست عمده خرید کنید و بازاریابی انجام بدین.

irantvshop
2014-04-01, 16:03
در بحث بدلیجات بازاریابی بسیار مهمه
یعنی فردی که میخواد خودش بصورت دستی بدلیجات درست کنه مطمئنا در خوشبینانه ترین حالت نمیتواند بیشتر از حدود 5 محصول تولید کند و در اینصورت بحث عمده فروشی و فروش به مغازه دار منتفی میباشد
پس باید قبل از شروع به اینکار بررسی کند که خودش این روحیه را دارد که هر روز دو عدد یا چند عدد بدلیجات را بصورت مستقیم ( مثلا در مترو یا .... ) و یا بصورت اینترنتی با ایجاد فروشگاه و جذب بازدید کننده و ... یا ایمیل مارکتینگ و هزینه های مربوطه و .... بفروش برساند؟ بنظرم ایده خوبی است ولی در عمل اندکی مشگل دارد تا به مرحله سود دهی برسد مگر اینکه فرد خانم باشد و این موقعیت را داشته باشد که در بین آشنایان بفروش رساند
ضمنا اینهمه بدلیجات ارزان چینی را هم مدنظر داشته باشید که خریدار زیادی هم ندارند
این ایده بنظرم برای فردی که دارای فروشگاه بدلیجات باشد و بشرط تفاوت قیمت زیاد با محصولات چینی مناسب خواهد بود .البته بشرطی که با پرداخت دستمزد به چند نفر اقدام به مونتاژ بدلیجات دلخواه نماید و در فروشگاهش بفروش رساند

farshad7
2014-04-02, 14:52
در بحث بدلیجات بازاریابی بسیار مهمه
یعنی فردی که میخواد خودش بصورت دستی بدلیجات درست کنه مطمئنا در خوشبینانه ترین حالت نمیتواند بیشتر از حدود 5 محصول تولید کند و در اینصورت بحث عمده فروشی و فروش به مغازه دار منتفی میباشد
پس باید قبل از شروع به اینکار بررسی کند که خودش این روحیه را دارد که هر روز دو عدد یا چند عدد بدلیجات را بصورت مستقیم ( مثلا در مترو یا .... ) و یا بصورت اینترنتی با ایجاد فروشگاه و جذب بازدید کننده و ... یا ایمیل مارکتینگ و هزینه های مربوطه و .... بفروش برساند؟ بنظرم ایده خوبی است ولی در عمل اندکی مشگل دارد تا به مرحله سود دهی برسد مگر اینکه فرد خانم باشد و این موقعیت را داشته باشد که در بین آشنایان بفروش رساند
ضمنا اینهمه بدلیجات ارزان چینی را هم مدنظر داشته باشید که خریدار زیادی هم ندارند
این ایده بنظرم برای فردی که دارای فروشگاه بدلیجات باشد و بشرط تفاوت قیمت زیاد با محصولات چینی مناسب خواهد بود .البته بشرطی که با پرداخت دستمزد به چند نفر اقدام به مونتاژ بدلیجات دلخواه نماید و در فروشگاهش بفروش رساند

دقیقا.
فروش محصولات تولیدی به تعداد 2 عدد میبایست با استفاده از تمامی روشها و به بالاترین قیمت فروخته شود.اینکه فرد فروشنده خانم باشد هم خوب یکی از روشهاست . خانم فروشنده میتونه همون بازاریاب شما برای فروش محصول باشه . فروش به آشناها هم خوب این هم یکی از روشهاست باز . قطعا اگر باز تفکر بکنیم راهای بیشتری برای فروش خواهیم داشت.
در صورتی که قصد تولید محصول با کیفیتی وجود داشته باشد دیگر نیازی به ترس از محصولات چینی نیست .
ترس = مرگ