PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قيمت طلا بعد از عيد نوروز

ansoft
2014-03-19, 08:40
سلام

به نظر شما قيمت طلا بعد از عيد افزايش داره يا به چيز خاصي بستگي داره؟

Reza
2014-03-19, 08:48
اون چیزی که همیشه بوده اینه که دم عید عموما خانوما تصمیم میگیرم وضعیت جواهر آلات خودشون رو نو نوار کنن تا خدای نکرده ی وقت جلوی فامیلا تو عید دیدنی کم نیارن! بازار هم که این میدونه از اوایل اسفند کم کم قیمت ها رو بالا می بره تا نهایتا هفته اول فروردین و تجربه نشون داده اکثر اوقات بعد از فروردین طلا ارزون تر میشه از اسفند و دلیل اصلیشم همونی بود که تو بند بالا عرض شد . . .

sunflower1
2014-03-19, 09:27
بعید می دونم بالا بره .. البته پیشبینی طلا کار هر کسی نیست .. ولی معمولا دم عیدی گرون میشه و بعدش دوباره یکم ارزون
ولی خوب توو ایران نمیشه چیزی رو پیشبینی کرد .. یهو دیدی رفت بالا یا یهو دیدی با مخ خورد زمین :دی

h-agah
2014-03-19, 09:28
رضا جون این نظری که فرمودید نظر عامیانه هست که همه میدونند . بررسی و پیش بینی افت یا افزایش قیمت جهانی طلا همین طور تاثیر مسایل سیاسی و اقتصادی دیگر کشورها برای این نوسان جای بحث داره که ناگفته نماند هیچ کسی نمی تواند پیش بینی صحیحی از اینده داشته باشد . این خبر رو هم میتونید بخونید

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، تحلیل تکنیکال فیبوناچی حاکی از آن است که سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت به 1375 تا 1377 دلار خواهد رسید و در صورت شکسته شدن این سطح احتمال افزایش بیشتر قیمت طلا وجود خواهد داشت.

بر اساس این گزارش سطح حمایتی بعدی برای قیمت هر اونس طلا 1341 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود احتمال دارد که قیمت هر اونس طلا در روزهای آینده با افت بیشتری روبرو شود.

قیمت جهانی طلا پس از کاهش 28 درصدی در سال 2013 میلادی از ابتدای امسال تاکنون حدود 13 درصد افزایش داشته است.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا طی امروز و فردا و تحولات در روابط روسیه و غرب تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت./م
سایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.
منبع
http://www.tala.ir/showpic.php?id=17214

Reza
2014-03-19, 09:32
رضا جون این نظری که فرمودید نظر عامیانه هست که همه میدونند . بررسی و پیش بینی افت یا افزایش قیمت جهانی طلا همین طور تاثیر مسایل سیاسی و اقتصادی دیگر کشورها برای این نوسان جای بحث داره که ناگفته نماند هیچ کسی نمی تواند پیش بینی صحیحی از اینده داشته باشد . این خبر رو هم میتونید بخونید

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، تحلیل تکنیکال فیبوناچی حاکی از آن است که سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت به 1375 تا 1377 دلار خواهد رسید و در صورت شکسته شدن این سطح احتمال افزایش بیشتر قیمت طلا وجود خواهد داشت.

بر اساس این گزارش سطح حمایتی بعدی برای قیمت هر اونس طلا 1341 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود احتمال دارد که قیمت هر اونس طلا در روزهای آینده با افت بیشتری روبرو شود.

قیمت جهانی طلا پس از کاهش 28 درصدی در سال 2013 میلادی از ابتدای امسال تاکنون حدود 13 درصد افزایش داشته است.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا طی امروز و فردا و تحولات در روابط روسیه و غرب تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت./م
سایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.
منبع
http://www.tala.ir/showpic.php?id=17214

فرمایش شما کاملا متینه اما چیزی که من باید خدمتتون عرض کنم اینه که شما ایران رو از کل دنیا ایزوله بفرمایید! بحث ایران با بحث جهان فرق می کنه!
همه شاهد بودیم چند وقت پیش که طلا داشت همه جا ارزون می شد حتی قیمت جهانی طلا روی نمودار نزولی بود ، تو ایران طلا با چه شدتی داشت قیمتش می رفت بالا و البته نمونه های بالعکس تو وضعیت های مشابه هم وجود داشته
به هر حال اون چیزی که فرهنگ مردم ما و روال بازار حکم میکنه خارج از تغییرات جهانی میتونه پست قبلیم باشه اما عطف به فرمایشات شما ، امکان افزایش هم محتمل هست . . .

ahijoon
2014-03-19, 10:29
فرمایشات رضاجان صحیحه .

در مورد قیمت هم بنده فکر میکنم سال آینده نسبت به حالت فعلی افزایش داشته باشیم .

yazdiran
2014-03-19, 11:46
سلام
طلا ديروز حدود 4 تومن ارزونتر شده بود و احتمال كمي كاهش اوايل فروردين هم هست

ansoft
2014-03-19, 13:25
اون چیزی که همیشه بوده اینه که دم عید عموما خانوما تصمیم میگیرم وضعیت جواهر آلات خودشون رو نو نوار کنن تا خدای نکرده ی وقت جلوی فامیلا تو عید دیدنی کم نیارن! بازار هم که این میدونه از اوایل اسفند کم کم قیمت ها رو بالا می بره تا نهایتا هفته اول فروردین و تجربه نشون داده اکثر اوقات بعد از فروردین طلا ارزون تر میشه از اسفند و دلیل اصلیشم همونی بود که تو بند بالا عرض شد . . .

خوب اين يعني كه من خريدم رو رضا جان بزارم برا بعد از عيد؟

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

سلام
طلا ديروز حدود 4 تومن ارزونتر شده بود و احتمال كمي كاهش اوايل فروردين هم هست

آره تا 100 تومن هم رفت ولي اين چند روز اخير فكر كنم بخاطر اوكراين و روسيه و آمريكا و توافقات آقاي ظريف قيمت كاهش داشته.

حدود 2 ماه پيش قيمت روي 89 تومن ثابت بود ، به نطرتون ديگه اينطوري ميشه كه قيمت ثابت بمونه؟

Reza
2014-03-19, 13:25
خوب اين يعني كه من خريدم رو رضا جان بزارم برا بعد از عيد؟

نمی تونم با جدیت تمام و با وضوح بگم آره یا نه اما اگه کمکتون می کنه اینو می گم که : من خودم خریدم رو گذاشتم برای اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت

setkala.com
2014-03-19, 13:41
من یه دوست طلافروش دارم ازش پرسیدم گفت چون دولت قیمت دلار رو در بودجه 2650 تا 2700 دیده به همین خاطر قیمت طلا در اردیبهشت پایین میاد
البته اگر اتفاق خاصی مثل جنگ و .. تو دنیا پیش نیاد و قیمت جهانی خیلی بالا نره . منم خریدم گذاشتم اواخر فروردین بعد از تثبیت قیمت

ansoft
2014-03-19, 19:34
من یه دوست طلافروش دارم ازش پرسیدم گفت چون دولت قیمت دلار رو در بودجه 2650 تا 2700 دیده به همین خاطر قیمت طلا در اردیبهشت پایین میاد
البته اگر اتفاق خاصی مثل جنگ و .. تو دنیا پیش نیاد و قیمت جهانی خیلی بالا نره . منم خریدم گذاشتم اواخر فروردین بعد از تثبیت قیمت

يعني ميتونيد به طور تقريبي تخمين بزنيد كه چقدر مياد پايين؟

به 90 تومن ميرسه؟

ahijoon
2014-03-23, 11:01

به 90 تومن ميرسه؟

فکر نمیکنم بازاریا بذارن به 90 برسه .با اتفاقاتی که در سال 92 دیدیم برداشت خودم هست که در سال 93 اگه خیلی بیاد پایین همون حدود 95 خواهد بود ولی احتمال میدم بعد عید رشد کند قیمتی داشته باشیم .

ماهم مثل شما نشستیم و منتظر اتفاقات جدید هستیم. امیدواریم روند کاهشی داشته باشیم که یکم بحث ازدواج هم افزایش بگیره .

سـعید
2014-03-23, 12:11

به 90 تومن ميرسه؟

این تخمین دقیق قیمت که دیگه از حدس و گمان کارشناسی هم می گذره و تبدیل به پیش گویی میشه .. و تقریبا غیر ممکنه ...

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

فکر نمیکنم بازاریا بذارن به 90 برسه .با اتفاقاتی که در سال 92 دیدیم برداشت خودم هست که در سال 93 اگه خیلی بیاد پایین همون حدود 95 خواهد بود ولی احتمال میدم بعد عید رشد کند قیمتی داشته باشیم .

ماهم مثل شما نشستیم و منتظر اتفاقات جدید هستیم. امیدواریم روند کاهشی داشته باشیم که یکم بحث ازدواج هم افزایش بگیره .

بر خلاف نظرات خیلی از دوستان بنده هم فکر می کنم افزایش قیمت در کالاهای سرمایه ای ( حقیقی و کاذب ) رو در نیمه اول امسال خواهیم داشت ... فقط امیدوارم ریال کمی رشد داشته باشه .. چون اگر ثابت هم بمونه خطر تورم بالای 30 درصد رو داریم .. ولی اگر کمی رشد ارزش پول در کنار عدم تزریق همیشگی نقدینگی غیر ضروری رو داشته باشیم .... امید به ثبات هست . امیدوارم تغییر دیدگاه های دولت جدید بتونه کمکی در این زمینه بکنه .. قدمهای اولیه مبنی بر عدم اختصاص بنزین چند نرخی و سهمیه های تشویقی نوروزی و .. نشان از یک عزم هدفمند و مطالعه شده در این زمینه میده .. یکی از قدم های لازم بعدی هم حذف پرداخت نقدی رایانه هاست که اگر در نیمه اول امسال انجام بشه می تونه به رونق نیمه دوم سال و کاهش نرخ تورم منجر بشه ...

اینها شاید به قیمت طلا بی ربط به نظر بیاد اما توجه داشته باشید انجام ضد همین حرکات اقتصادی تو سال 90 باعث شد طلا از 45 هزار تومان به 150 هزار تومان برسه ....

ولی در کوتاه مدت یعنی در سه ماه اول سال 93 افزایش جزیی قیمت طلا رو من پیش بینی می کنم .. همه اینها در شرایط عادی و عدم تاثیر گذاری حوادث بزرگ سیاسی و بین المللی هست ..

حرف از دولت جدید شد یه پرانتز هم اینطوری باز کنم : البته نظر من اینه که اقدامات فوری و استوار دولت جدید برای تغییرات ، این بود که اقدامات دولت قبلی تا حد بسیار بسیار خطرناکی پیش رفته بود و علاوه بر افزایش احتمال درگیری در جنگ با یه عالمه کشور دنیای غرب و شرق و همسایگان ، ورشکستگی شدید در منابع مالی و تورم بالایی رو هم بوجود اورده بود ... چیزی که می خوام بگم دقیقا اینه که باید دید دیدگاه های جدید نظام ( من اسمشو دیدگاه های دولت نمی زارم و اون رو کلی تر می بینم ) مقطعی و برای گذر از بحران طراحی شده ؟ یا بزرگتر و برای اصلاح زیر ساخت های خراب شده است ؟
اگر دید مقطعی و یه دفعه ای وجود داشته باشه ممکنه در یک مقطع کم شدن تورم در کنار رکود ( مثل همین شش ماه گذشته ) رو شاهد باشیم ولی اینده رو هوایی رو خواهیم داشت و مثل الان پیش بینی قیمت همه چیز برامون مشکل میشه .... و یا حتی غیر ممکن و همش باید در انتظار حوادث اینده بشینیم ..

اگر دید میان مدت و طولانی مدت داشته باشیم باید حرکت کند رو تحمل کنیم و با افزایش تولیدات ( از نفت و گاز گرفته تا خودرو و خاویار ! ) از بن بست رکود و تورم نجات پیدا کنیم .... فقط یک سوال بزرگ برای من همیشگی شده ؟ ؟ :

چرا ایران قوانین تجارت ازاد جهانی رو قبول نمیکنه ؟ چرا واردات و صادرات بر اساس نرم های بین المللی در این کشور ازاد نمیشه تا بسیاری از بحران های مالی حل بشه ؟ تا یک خودرو 10 هزار دلاری که با احتساب دلار 3000 تومانی هم قیمتش باید 30 میلیون توان باشه در بازار 150 میلیون تومان عرضه نشه ؟!!

باید دید دیدگاه های جدید نظام تا چه حد در مسیر مبارزه با این گونه رانت خواری ها ( یا با ادبیات جدید مسئولان : ویژه خواری ها! ) قرار دارد ؟ اونوقت هم تناسب رو در قیمت کالاهای مصرفی شاهد خواهیم بود هم در کالاهای سرمایه گذاری و برای خرید کالاهایی چون طلا دیگر نیاز به اینهمه تحلیل تکنیکال نخواهیم داشت ..

bazarcheh
2014-03-28, 02:24
سلام

به نظر شما قيمت طلا بعد از عيد افزايش داره يا به چيز خاصي بستگي داره؟

مطمعنن پایین می آید روال همین هست ولی نه به مقدار زیاد تا یه حد کم پایین میاد سکه نهایآ روی 945000 تومان خواهد شد