PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Google News Archive

GraphX
2010-05-05, 16:36
http://www.sgnec.net/news/Lists/Posts/Attachments/347/clip_image002_thumb_46E2D54F.jpg
شرکت گوگل با توسعه سرویس Google News خود، این قابلیت را به کاربران داده است که به طور مجازی روزنامه های بسیار قدیمی را ورق بزنند و دقایق و ساعاتی را در حال و هوای سال های بسیار دور سپری کنند.
این سرویس روزنامه های مختلفی را شامل می شود که علاوه بر روزنامه های سرشناسی همچون نیویورک تایمز و واشنگتن پست، می توان به مونترال گزت، سیدنی مورنینگ هرالد، سنت پترزبورگ تایمز و Pittsburgh Post-Gazette نیز اشاره کرد.
مطمئناً گشتن در هزار توی رونوشت روزنامه هایی که واقعاً از اصل کپی برداری شده است، لذت خاص خود را داراست و این کار را می توان به نوعی یک کار علمی - تفریحی به شمار آورد.
من خودم مشاهده تبلیغاتی را که سال ها پیش در روزنامه ها به چاپ می رسیده، بیش از مرور اخبار و گزارش های قدیمی آن دوست دارم.
با سرویس Google News Timeline نیز می توان تغییرات اخبار در گذر زمان را مشاهده کرد. نتایج در یک جدول زمانی همراه با مقالات، تصاویر و ویدئوها به نمایش در می آید.
تصویر بالا، صفحه اول روزنامه واشنگتن پست در تاریخ 21 ژوئیه 1969 را نشان می دهد که در آن اخبار مربوط به فرود آمدن دو فضانورد ناسا بر سطح کره ماه منتشر شده است.