PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا مردم از فروشگاه های اینترنتی خرید نمی کنند؟

super web master
2014-03-24, 01:58
حقیقت اینه که برای پاسخ به این سئوال می شه دلایل زیادی آورد.من از همه دوستان می خوام که تو این بحث شرکت کنند و بقیه رو از نقطه نظراتشون بهرمند کنند:

1-اولین دلیلش اینه که به کسبو کار اینترنتی در ایران مثل یه شغل تفریحی و خصوصا متعلق به جونا نگاه می شه.حالا مشکل این طرز فکر چیه؟ مشکل اینجاست که اولا به جای اینکه کار تیم باشه می شه کار فرد و دوم اینکه به جای مدیر پای مهندس میاد وسط!!! تا زمانی که تجارت الکترونیک به عنوان یک شغل حرفه ایی شناسایی نشده پیشرفت نمی کنه.

2-مشکل بعدی هم از دل همین مشکل اول میاد بیرون یعنی اینکه اکثر سایت های تجارت الکترونیک تو ایران اصلا نمیدونن مدیریت چیه؟مشتریو آدم حساب نمی کنن فکر میکنن که می تونن پشت صفحات وب سایتشون قایم بشن.نه محصول درست و حسابی دارن نه هدفی دارن و نه خدمات پس از فروش می دونن چیه؟واسه همینه که هر کی فقط یکبار خریدو از اکثر این وب سایتها تجربه می کنه دیگه از اینترنت سیر می شه!

3- هر روز تعداد زیادی فروشگاه مثل قارچ سبز می شه که معلوم نیست مال کیه و کجاست واسه همین کی حاضره پولشو تو همچین وب سایتهایی خرج کنه؟
به نظر من مهمترین دلیل عدم تمایل مردم به خرید اینترنتی در ایران ضعف مدیریتی فوق العاده صاحبان این وب سایت هاست.

moj1rayaname
2014-03-24, 02:35
گذینه ها چندتاشون مشکل داره و مثل اینکه عجله ای انتخاب شده :دی

84edu
2014-03-24, 03:07
دلایل خیلی زیادی میشه آورد که خب ترجیح میدم تایپ کنم:
1. کیفیت بسیار پایین محصولات که تجربیات بدی برای خریداران بجا گذاشته و همین باعث موجی از تبلیغات منفی شده!

2. عدم ارائه محصولات کاربردی در وب که عمومیت داره و البته چند موردی فروشگاه هم داریم که محصولات کاربردی ارائه میکنند!

3. عدم وجود سایتهایی با طراحی قابل اعتماد و در واقع اعتمادساز!

4. عدم وجود معرفی های مناسب و حرفه ای از همین کالاهای موجود!

5. برخوردهای نامناسب با مشتریان

6. عدم ارائه پشتیبانی مناسب

7. قیمت گذاری نا مناسب کالاها

8. تأخیرهای عمدی و غیر عمدی در ارسال سفارشات.

9. هزینه بالای خرید اینترنتی! با احتساب هزینه پست و قیمت های بعضاً عجیب و غریب!

10. مزاحمتهای متعدد فروشگاههای اینترنتی برای کاربران مثل ارسال اسپم و یا پاپ آپهای آزار دهنده.

11. تلاش برای فروختن نخ و سوزن به تولید کننده چرخهای خیاطی! یعنی همون تبلیغات نامناسب و بیجا!

میشه کتاب نوشت اصلاً در این مورد! ولی خب من سهم خیلی کمی برای کم سوادی کاربران اینترنت ایران قائلم!

sunflower1
2014-03-24, 03:22
چند تا دلیل هم من بگم که تجربه خرید خودم از فروشگاه های اینترنتی است.
1 - عکس سفارش با اون چیزی که برات میاد آسمون تا زمین فرق داره

2 - قیمت بسیار بیشتر نسبت به خرید حضوری و بیرون

3 - از پشتیبانی و تعویض که توو اکثر فروشگاه ها خبری نیست

4 - دیر ارسال کردن بسته

بعضی از فروشنده ها بلا نسبت خریدار رو خر فرض میکنند ( یک ساعت سفارش دادم و 100 بار به فروشنده گفتم که می خوام زمینه اش مشکی باشه گفت چشم و اینا .. وقتی که ساعت اومد دیدم سفیده و وقتی تماس گرفتم فروشنده دیگه جواب تلفن من رو نمیداد اصلا !! ) شما خودتون باشید خرید اینترنتی می کنید ؟

البته نمیگم همه فروشنده ها به این صورت هستند اما همین چند تا مورد هم بسیار خاطره بدی از خرید اینترنتی توو ذهن خریدار میذارن !

ahijoon
2014-03-24, 03:33
خوبه ریشه ای صحبت کنیم . و تا وارد کاری نشدیم تجربه شو نداریم اظهار نظر نکنیم. در ثانی هر ساله تمام مسائل مربوط به فروشگاهداری دستخوش تغییر هست و اینکه چند وقت پیش ماهم فروشگاه داشتیم دلیل بر دانستن تمام اطلاعات نیست ! این صنف و فعالانش رو مراعات کنیم و هی بهشون طعنه نزنیم .

دیگه ساده ترین مثال هارو میزنم :

وقتی به فروشگاهدار به دید مجرم یا خطاکار نگاه میشه

وقتی نظر فروشگاهدار مهم نیست و دیگران از طرفش جلسه میزارن حرف میزنن و عمل میکنن

وقتی پست هر چند وقت یکبار قوانین جدیدی یه هویی و ضربتی اجرا میکنه و تن فروشگاهدار رو میلرزونه

وقتی انجمن و صنف بدون خبر فروشگاهداران ایجاد میشه

و ... و ... ده ها وقتی دیگر نتیجه ش میشه ضعف فروشگاهداری و این عنوان تاپیک شما.

84edu
2014-03-24, 03:53
خوبه ریشه ای صحبت کنیم . و تا وارد کاری نشدیم تجربه شو نداریم اظهار نظر نکنیم. در ثانی هر ساله تمام مسائل مربوط به فروشگاهداری دستخوش تغییر هست و اینکه چند وقت پیش ماهم فروشگاه داشتیم دلیل بر دانستن تمام اطلاعات نیست ! این صنف و فعالانش رو مراعات کنیم و هی بهشون طعنه نزنیم .

دیگه ساده ترین مثال هارو میزنم :

وقتی به فروشگاهدار به دید مجرم یا خطاکار نگاه میشه

وقتی نظر فروشگاهدار مهم نیست و دیگران از طرفش جلسه میزارن حرف میزنن و عمل میکنن

وقتی پست هر چند وقت یکبار قوانین جدیدی یه هویی و ضربتی اجرا میکنه و تن فروشگاهدار رو میلرزونه

وقتی انجمن و صنف بدون خبر فروشگاهداران ایجاد میشه

و ... و ... ده ها وقتی دیگر نتیجه ش میشه ضعف فروشگاهداری و این عنوان تاپیک شما.

یعنی شما منکر کیفیت پایین کالاها در اکثر موارد (به دلیل قیمتهای بالای جنس های باکیفیت)، قیمت گذاری های غیر حرفه ای، عدم ارائه کالاهای کاربردی، تأخیرهای خواسته یا ناخواسته در ارسال سفارشات، مزاحمت های پاپ آپ و اسپم و ...، تبلیغات نامناسب، وجود سایتهای مبتدیانه و با قالبهای پیش فرض متعدد و موارد اینچنینی میشید؟

فروشگاه دار خودش باید به فکر خودش باشه، تا وقتی فعالین این صنف تنها به سود شخصیشون بها میدن و به صنعتشون بها نمیدن، روال فروشگاه داری بدتر خواهد شد و بهتر نه!

هیچکس نمیتونه این موارد رو نادیده بگیره!

yasinkhorram
2014-03-24, 03:59
به نظر من مهمترین دلیل محصولات بی کیفیت و اشغالی هست که متاسفانه اکثر دوستان دارن میفروشن!
چرا کسی نیومده کفش با کیفیت عرضه کنه؟چرا کسی نمیاد پوشاک به صورت اینترنتی بفروشه؟یا مثلا چیزهای کاربردی دیگه!
چرا همش فیلم و سی دی و لاک پشت؟
البته خدا رو شکر داره کم کم یه حرکتایی زده میشه

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

به نظر من مهمترین دلیل محصولات بی کیفیت و اشغالی هست که متاسفانه اکثر دوستان دارن میفروشن!
چرا کسی نیومده کفش با کیفیت عرضه کنه؟چرا کسی نمیاد پوشاک به صورت اینترنتی بفروشه؟یا مثلا چیزهای کاربردی دیگه!
چرا همش فیلم و سی دی و لاک پشت؟
البته خدا رو شکر داره کم کم یه حرکتایی زده میشه

ahijoon
2014-03-24, 04:11
یعنی شما منکر کیفیت پایین کالاها در اکثر موارد (به دلیل قیمتهای بالای جنس های باکیفیت)، قیمت گذاری های غیر حرفه ای، عدم ارائه کالاهای کاربردی، تأخیرهای خواسته یا ناخواسته در ارسال سفارشات، مزاحمت های پاپ آپ و اسپم و ...، تبلیغات نامناسب، وجود سایتهای مبتدیانه و با قالبهای پیش فرض متعدد و موارد اینچنینی میشید؟

فروشگاه دار خودش باید به فکر خودش باشه، تا وقتی فعالین این صنف تنها به سود شخصیشون بها میدن و به صنعتشون بها نمیدن، روال فروشگاه داری بدتر خواهد شد و بهتر نه!

هیچکس نمیتونه این موارد رو نادیده بگیره!

درود بهروز جان
نه اصلا. کاملا هم تایید میکنم. هرچند افرادی هستند که دارن واقعا خوب و حلال کار میکنن و افرادی هستن مراعات نمیکنن .

ولی کلیت بحث بنده اینه که اگر مشکلات ریشه ای و با مدیریت سالم و صحیح حل بشه اونموقع خیل عظیمی از مواردی که شما و دوستان به عنوان مشکلات عدم خرید اینترنتی مطرح میکنند ، رفع خواهد شد . اینو مطمئنم.

84edu
2014-03-24, 04:15
درود بهروز جان
نه اصلا. کاملا هم تایید میکنم. هرچند افرادی هستند که دارن واقعا خوب و حلال کار میکنن و افرادی هستن مراعات نمیکنن .

ولی کلیت بحث بنده اینه که اگر مشکلات ریشه ای و با مدیریت سالم و صحیح حل بشه اونموقع خیل عظیمی از مواردی که شما و دوستان به عنوان مشکلات عدم خرید اینترنتی مطرح میکنند ، رفع خواهد شد . اینو مطمئنم.
خب شکی در این نیست و دلیل اصلی طرح این مشکلات هم گوشزد اونها هست دیگه!
مطمئنم هم عقیده اید با من که اگر خود فروشنده ها به فکر خودشون و صنعتی که توش فعال هستند نباشند، هیچ ارگان و سازمانی بهایی بهشون نخواهد داد! این یه حقیقته و ما هم هدفمون از ذکر این موارد و به رخ کشیدن معایبی اینچنینی به نوعی تلنگر زدن به خود فروشنده ها هستش!

ahijoon
2014-03-24, 04:27
خب شکی در این نیست و دلیل اصلی طرح این مشکلات هم گوشزد اونها هست دیگه!
مطمئنم هم عقیده اید با من که اگر خود فروشنده ها به فکر خودشون و صنعتی که توش فعال هستند نباشند، هیچ ارگان و سازمانی بهایی بهشون نخواهد داد! این یه حقیقته و ما هم هدفمون از ذکر این موارد و به رخ کشیدن معایبی اینچنینی به نوعی تلنگر زدن به خود فروشنده ها هستش!

درسته . ولی مدیریت های ما با شناختی که ازشون دارم یک دنده گی رو بیشتر تو کارهاشون اعمال میکنن و نظر افراد شخصی و مخصوصا قشر نوجوان و جوان رو اهمیتی نمیدن . و این صنف بدون هماهنگی و تعامل ارگانها و فروشگاهداران همیشه صاحب مشکل خواهد بود و بود و بود ... یک بار ندیدم سازمانی جلسه بذاره و به شخصیت این نوجوان و جوان ها احترام بذاره و بدون تهدید با اونها مشورت و صحبت کنه . فقط ما میگیم شما عمل کنید نتیجه ش میشه اون مشکلاتی که نوشتید.

یکیش همین بحث انجمن صنفی که تاپیکشم هست که کسی هم توش نیومد حرفی بزنه . کل صحبت بنده در اونجا این بود که چی میشد یکی از اعضای فعال و قابل دسترس و مورد تاییدمون مثل امیرعباس یا رضا یا ... میتونستن جزو اون افراد باشن ؟ که بگیم حداقل یکی هست مثلا خودیه مشکلات رو انتقال خواهد داد . ما که به ارگان شهرمون مراجعه کردیم و گفتن فقط تهرانه و هیچ دستوری برامون نیومده. این از دستمون برمیومد

mihanmc
2014-03-24, 11:15
تقریبا سال 86 زمانی بود که فروشگاه اینترنتی یک موضوع جالب برای همه بود
کلاس خاص خودش رو داشت
انقدر هم گیر بازار نبود اکثرا فیلم و سریال میفروختن
در بین فروشگاه ها زر سی دی فروش خیلی بالایی داشت به خاطر اینکه محصولاتش جالب بود و اکثرا مستند بودن
بعد فروشگاه ها کم کم کشیده شدن به طرف فیلم و سریال
زمان پخش سریال جومونگ این کار در حد اوج خودش بود
دوستانی داشتم روزانه حدود 300 تا سریال جومونگ میفروختن
بعد که دیگه ماجراهای ریختن پلیس به خونه ها و این جور چیزا شد خیلیا دیگه کم کم دلسرد شدن
بعد از اینا موضوعات فروشگاه ها کشیده شد به محصولات جذاب گفتن چیزی بفروشیم که تو بیرون پیدا نشه
البته این فکر بده نبود ولی مهم اینه جنس ها بدرد نمی خورن
موقعی که ساعت آیرون رو همه با آب و تاب میفروختن میگفتن که این از جنس شمشیر سامورایی یه قیمت فضایی هم داشت
ولی واقعا اینطور بود ؟
یا محصولات امروزی
99% بی کیفیت هستند
نمیدونم الان وضع فروش فروشگاه ها دیگه چطوریه ولی اون زمان کسای میشناختم ماهی 100 میلیون فروش داشتن
خدا برکت بده به سی دی همه راضی بودن ازش
فوقش این بود سی دی بد رایت میشد که دوباره واسه مشتری میفرستادی
ولی طرف جنس های امروزی رو باز میکنه میگه چقدر با عکسش فرق داره

a1irez4
2014-03-24, 14:40
تفکر خودم 6 سال پیش از خرید اینترنتی :

سالم میرسه دستم؟
کی میرسه؟ اوووووه طول میکشه بابا
اصلا میرسه یا پولمو میخورن؟

فکر کنم هنوزم افراده این مدلی هستن

ali_computer69
2014-03-24, 14:54
با خیلی ها صحبت کردم.
مهم ترین دلیل عدم اعتماد به فضای مجازی هست....
باید اعتماد ها رو جلب کرد.
اینم وظیفه کسانی هست که در نت فعالیت میکنن.

hosien
2014-03-24, 15:33
به نظر من تا ما دست از دزدی برنداریم و خودمان را اصلاح نکنیم همیشه این مشکل هست حالا می خواد تو نت اعتماد سازی بشه یا نشه

از کوچک تا بزرگ ما دنبال این هستیم که چطوری سر مردم را کلاه بزاریم با این حال چطور می تونیم انتظار داشته باشیم فروش تو نت اعتماد سازی بشه

(البته بلا نسبت اندک کمی از کسانی هستندکه با مال حلال دارند روزشون رو می گذرونند )

xchap.com
2014-03-24, 15:35
چند وقت پیش یکی از دوستام تو اینترنت یه ساعت دیواری دید گفت برام بخر هرچی گفتم بابا اینا کلاه بردارن و ... قبول نکرد با فروشنده تماس گرفتم و ... آخرش به جای ارسال ساعت از جنس پلکسی ساعت از جنس استیکر براش فرستاده بودن !!! با قیمت 35000 تومان
دوست منم خیل راحت گفت من دیگه عمرا از اینترنت چیزی بخرم
اگر دوست دارین فروش اینترنتی پیشرفت کنه این آشغال فروشها باید یه جوری از سطح اینترنت حذف بشند همین !

omidariyan
2014-03-24, 16:09
یادمه اولین باری که خرید اینترنتی کردم جنس 180 درجه با معرفیش توی سایت فرق میکردم .دفعه دوم گفتم شاید شرایط عوض شده باشه که نشده بود دفعه سوم گفتم تا سه نشه بازی نشه باز خرید کردم و همون جریان...
دیگه پشت دستمو داغ کردم خرید نکنم!!

sunflower1
2014-03-24, 17:09
می دونید مشکل اصلی از کجاست ؟
مشکل اصلی از اینه که هیشکی به فکر مشتری دائمی داشتن نیست و فقط می خواد ی جنسی رو هرجور شده رد کنه تا یکم سود کنه
اون مشتری هم که این وضع رو میبینه دیگه هیچ وقت برنمیگیره برای خرید به اونجا

daneshbin
2014-03-25, 14:09
به زبان ساده مردم بنظر من الان اعتمادشون به اینترنت خیلی بالا رفته ، تنها مشکل اینه که مردم نمیدونن خرید کنن
راه خرید اینترنتی و پرداخت اینترنتی رو نمیدوننن ....
شاید بنظرتون اصلا مرتبط نباشه اما شما دیگران رو با خودمون مقایسه نکنید که هر روز ده ها تراکنش شخصی داریم ....
به امید روزی که این مشکل رو هم در ایران عزیزمون حل شده ببینیم

super web master
2014-03-25, 21:58
از همه دوستان به خاطر اینکه در بحث شرکت می کنند بسیار سپاسگزارم

دوستان اگه نظری دارن دریغ نکنند بیاین و بگین تا همه بدونن مشکل کار از کجاست.

peymaniran
2014-03-25, 22:53
مردم از فروشگاه های اینترنتی خرید می کنند خیلی هم خرید می کنند. ولی واقعیت اینه که الان در بین سایت های ایرانی شاید حداکثر 10 تا 20 فروشگاه اینترنتی واقعی پیدا کنید که هم محصولات با کیفیت ارائه می کنند و هم شرایط و محیطی در سایتشون ایجاد کردن که حس اطمینان و در خریدار ایجاد میکنه که اونها رو هم اگر برید آمار فروششون و بگیرید مختون سوت میکشه. ما باید تعریفی که از فروشگاه اینترنتی در ذهنمون داریم و تغییر بدیم وقتی تغییر دادیم اونوقت دیگه نمی پرسیم که : چرا مردم از فروشگاه های اینترنتی خرید نمی کنند؟

موفق باشید.

super web master
2014-03-25, 22:56
مردم از فروشگاه های اینترنتی خرید می کنند خیلی هم خرید می کنند. ولی واقعیت اینه که الان در بین سایت های ایرانی شاید حداکثر 10 تا 20 فروشگاه اینترنتی واقعی پیدا کنید که هم محصولات با کیفیت ارائه می کنند و هم شرایط و محیطی در سایتشون ایجاد کردن که حس اطمینان و در خریدار ایجاد میکنه که اونها رو هم اگر برید آمار فروششون و بگیرید مختون سوت میکشه. ما باید تعریفی که از فروشگاه اینترنتی در ذهنمون داریم و تغییر بدیم وقتی تغییر دادیم اونوقت دیگه نمی پرسیم که : چرا مردم از فروشگاه های اینترنتی خرید نمی کنند؟

موفق باشید.
شما تعریفشو بگید تا به اطلاعات ما هم افزوده شه.
سپاسگزارم

stars
2014-03-25, 23:52
بخاطر اجناس مواد مخدر

super web master
2014-03-27, 19:45
بخاطر اجناس مواد مخدر
دوست عزیز لطفا توضیح بیشتری بدین

من تعجب می کنم این انجمن این همه عضو داره نزدیک به 600 بار این تاپیک نمایش داده شده اونوقت فقط 31 نفر در نظر سنجی شرکت می کنن.

لطفا همه در رای گیری شرکت کنند

1-اولین دلیلش اینه که به کسبو کار اینترنتی در ایران مثل یه شغل تفریحی و خصوصا متعلق به جونا نگاه می شه.حالا مشکل این طرز فکر چیه؟ مشکل اینجاست که اولا به جای اینکه کار تیم باشه می شه کار فرد و دوم اینکه به جای مدیر پای مهندس میاد وسط!!! تا زمانی که تجارت الکترونیک به عنوان یک شغل حرفه ایی شناسایی نشده پیشرفت نمی کنه

84edu
2014-03-27, 20:48
1-اولین دلیلش اینه که به کسبو کار اینترنتی در ایران مثل یه شغل تفریحی و خصوصا متعلق به جونا نگاه می شه.حالا مشکل این طرز فکر چیه؟ مشکل اینجاست که اولا به جای اینکه کار تیم باشه می شه کار فرد و دوم اینکه به جای مدیر پای مهندس میاد وسط!!! تا زمانی که تجارت الکترونیک به عنوان یک شغل حرفه ایی شناسایی نشده پیشرفت نمی که

تا زمانی که متوجه نشیم ما داریم تجارت اینترنتی یا بیزینس آنلاین یا کسب و کار اینترنتی رو اجرا میکنیم، جای پیشرفتی هم نخواهد بود! ما که فعال این حوزه هستیم اصلاً به این نکته توجه نمیکنیم که مثلاً تبلیغات رادیویی هم بخشی از تجارت الکترونیک هست و با استفاده از این اصطلاح فراگیر، باعث سوء برداشتهای بسیار در میان افراد مختلف میشیم!
اولین قدم اینه که حداقل خودمون کاری رو که میکنیم رو بشناسیم بعد بخوایم بقیه اون رو بشناسن و جدی بگیرنش!

mosi68
2014-03-28, 01:34
متاسفانه فروشنده های بی انصاف ونامرد تو اینترنت زیاده...فروشنده هایی که بیشتر فروششون از طریق پاپ آپ یا سیستمای همکاری در فروشه!نه آدرسی دارند،نه سایت درست حسابی،نه...
دیگه صابون اینجورفروشنده ها به تن اکثر آدمایی که از اینترنت خرید کردند خورده! مگر یه عده تازه به دوران رسیده وآدم ساده که اونام بعد یه مدت باچند بار خرید جنس بنجل حساب کار میاد دستشون
اکثرا تا مجبور نباشند خرید اینترنتی نمی کنند،مگر ازفروشگاهایی که تجربه خرید خوب داشتند ازشون...

yazdiran
2014-03-28, 01:43
متاسفانه فروشنده های بی انصاف ونامرد تو اینترنت زیاده...فروشنده هایی که بیشتر فروششون از طریق پاپ آپ یا سیستمای همکاری در فروشه!نه آدرسی دارند،نه سایت درست حسابی،نه...
دیگه صابون اینجورفروشنده ها به تن اکثر آدمایی که از اینترنت خرید کردند خورده! مگر یه عده تازه به دوران رسیده وآدم ساده که اونام بعد یه مدت باچند بار خرید جنس بنجل حساب کار میاد دستشون
اکثرا تا مجبور نباشند خرید اینترنتی نمی کنند،مگر ازفروشگاهایی که تجربه خرید خوب داشتند ازشون...

تجربه ميگه؛
حواستون باشه صحبت از پاپ آپ و مخالفت با اون اگه بشه سريع يه سري دوستان جبهه گيري ميكنند.b-(:-?

super web master
2014-03-29, 11:34
پاپ آپ به نظر من هم به کلاهبرداریه کما اینکه برای گرفتن گواهی اعتماد الکترونی هم نباید پاپ آپ داشته باشین.

مشکل بعدی هم از دل همین مشکل اول میاد بیرون یعنی اینکه اکثر سایت های تجارت الکترونیک تو ایران اصلا نمیدونن مدیریت چیه؟مشتریو آدم حساب نمی کنن فکر میکنن که می تونن پشت صفحات وب سایتشون قایم بشن.نه محصول درست و حسابی دارن نه هدفی دارن و نه خدمات پس از فروش می دونن چیه؟واسه همینه که هر کی فقط یکبار خریدو از اکثر این وب سایتها تجربه می کنه دیگه از اینترنت سیر می شه!

cd30
2014-03-29, 12:18
من که خودم خرید می کنم....
---------------
اما... واقیعت وقتی هست هست که جنس دست مشتری می رسه... واقعا برخی از افراد اون داستان های که برای جنس تعریف می کنن توی 70 درصد اجناس وجود نداره...
---
من خود یه کیف الومات خریدم 10 هزار اما عکس کجا و واقیعت تا کجا....
----------------

ProMob
2014-03-29, 13:14
چون 5 تا فروشگاه اينترنتي درست حسابي تو ايران نداريم !!
همه آشغال فروشن

super web master
2014-03-29, 13:53
دقیقا با دوستان موافقم این کلمه آشغال فروش کاملا برازندس جالب اینه که این آشغالها فروشم می ره.الان مثلا شما چه فکری پیش خودت کردی رفتی آلوما ولت خریدی؟یعنی شما متوجه شالاتانی بودن تبلیغات اینها نشدین؟

یکی از مهمترین علل این مسئله اینه که فروش اینترنتی در ایران شده یک کار تفریحی برای گذران زندگی دانشجویی یا شخصی.شما نمی بینید مثلا یکی بره خواستگاری بگه من وب مسترم اگه هم بگه و توضیح بده که وب مستر اصلا چیه؟هیشکی جدیش نمی گیره بهش می گن برو پسر جون وقتی یه کار دزست و حسابی(مثل کارمندی بانک!!!!!!) پیدا کردی اونوقت بیا.یه همچین فردی از توی خانوادم تحت فشاره مثلا پدرو مادرش می گن این بچه هم هیچی نشد همش پای کامپیوتره!خوب وقتی ذهنیت جامعه ما به تجارت الکترونیک از کارمندی یه اداره با حقوق ماهی دو غاز کمتره چه طوری میشه انتظار داشت که عده ایی رو به کارآفرینی تجارت الکترونیک بیارن و این صنعت تبندیل به یه صنعت کاملا حرفه ایی هم بشه؟؟

mosisms
2014-03-29, 13:59
با خیلی ها صحبت کردم.
مهم ترین دلیل عدم اعتماد به فضای مجازی هست....
باید اعتماد ها رو جلب کرد.
اینم وظیفه کسانی هست که در نت فعالیت میکنن.

باید جمع کرد
اما چجوری؟
با جنس های بنجل درجه یک چینی :d
با پاپ آپ های :شما برنده شدید؟

تاوقتی همه وبسترا و فروشنده های اینترنتی به این تفکر نرسن که مردم بز(عذر میخام) نیستن و واقعا دنبال ارائه جنس باکیفیت از راه درست حسابیش نرن فروش اینترنتی همینجوریه که هست

البته اینجوری بمونه برا خیلیا عالی هست
اونایی که اعتمادسازی کردن و خوب بالا اومدن
بیشتر تو چشم هستن

بارها دیدم میگن:از اینترنت خرید نکن مگه ازسایت معتبری مثل دیجی...کالا. :-)

goodlife
2014-03-29, 16:20
برای دوری از چنین مشکلاتی به نظرم اول باید سیستم منسوخ codاز دور گردونه خارج بشه و خریدار اول پول جنس رو پرداخت کنه و بعد جنس براش باجداکثر سرعت و با امکانات و پشتیبانی ارسال بشه تا زمانی که codهست خوب دوستان اشغال فروش هم هستن.یادمه اولین بار که پیش دوست خودم بهروز مهندس زاده رفتم گفتم من قبلا اشغال فروش بودم (بهروز یادته؟)

باید کاری کنیم تا فروش ها بیشتر به سمت نقدی بره تا cod تا پیشرفت رو ببینیم

super web master
2014-03-29, 21:52
ناراحت کننده ترین بخش قضیه اینه که در ایران کمتر کسی به فکر دونستن مشکلات کسب و کارشه همه دنبال اینن که زود یه سایت لود کننو چهارتا آشغالی رو که ماهواره تبلیغ می کنه بذارن توش واسه دوشیدن ملت بدبخت.اصلا همینا فضای مجازیو به لجن کشیدن.دیگه هیشکی به تبلیغات و فروش ویزیتوری اعتماد نمی کنه .از هر کی بپرسین چن تا داستان داره که این آقایون به اصطلاح وب مستر!!!!!!! چه طوری کلاهشو برداشتن.تو این فضا کار واسه افرادی هم که می خوان خوب کار کنن سخت و طاقت فرسا می شه.

لطفا همه در نظر سنجی شرکت کنن

معظمی
2014-03-30, 04:06
لطفا همه در نظر سنجی شرکت کنن

سلام
با اتکا به تجربه چندین ساله 5 عامل رو مهمتر از بقیه میدونم.

1- کاربر پسندی فروشگاه. بسیاری از مدیران فروشگاه ها تصور میکنن همه مردم وبمسترن و میتونن از فروشگاه نسبتاً پیچیده ای که راه اندازی کردن به راحتی خرید کنن. که این کاملاً تصور اشتباهیه و هرچند جنس کاربرهای یک فروشگاه به موضوع محصولاتش بستگی داره اما در غالب فروشگاه ها، بیشتر کاربرها بسیار بسیار کم تجربه و بی اطلاع هستن و با اینکه ترغیب به خرید شدن یا نمیتونن خرید کنن یا سوالات زیادی براشون به وجود میاد که از خرید منصرف میشن.
پیچیدگی مراحل خرید رو اصلی ترین عامل کاهش فروش میدونم و هر روز در برخورد با مشتری ها اتفاقات جدیدی میفته که به این عامل بیشتر از قبل پی می برم. تا جایی که ممکنه خرید در یک سایت تجاری باید راحت باشه.

2- ظاهر معتبر فروشگاه. اکثر فروشگاه ها با 0 ریال هزینه راه اندازی میشن! بیشتر فروشگاه ها ظاهر موجه و معتبری ندارن و نمیتونن کاربر رو حفظ کنن. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو الآن دانش مورد علاقه همه شده تا ورودی گوگل رو بالا ببرن ولی به مرحله بعدش که استقبال از کاربره هیچ توجهی نداشتن. از هر 100 نفر قط چند نفر خرید میکنن که آمار جالبی نیست.

3- عدم وجود متن تبلیغاتی حرفه ای و تصاویر با کیفیت از محصولات. من به شخصه در صحبت با فروشنده های زیادی دیدم که تصور میکنن مردم شناخت 100درصدی از محصولی دارن که میخوان بهشون بفروشن و بنابراین فقط کافیه محصول روی سایت موجود باشه تا بتونن سفارشش بدن! این تصوری کاملاً اشتباهه.
- حجم زیادی از بازدیدکننده های سایت خیلی از محصولات رو حین گشت و گذار در فروشگاهه که به جشمشون میخوره و خرید میکنن!
- تعداد زیادی از بازدیدکننده ها از محصول فقط در حد دونستن اسمش اطلاع دارن و اسم محصول رو توی گوگل جستجو کردن تا مدل مناسب رو پیدا و خرید کنن. کسی که توی گوگل جستجو میکنه خرید فلش مموری، انتظار داره روی فروشگاه هم توضیحات کافی از مدل های فلش باشه هم عکس های باکیفیت از فلش.
- عده زیادی هم دانش محدودی از محصول دارن که به فروشگاهی که اطلاعاتشون رو تکمیل کنه اعتماد میکنن. فروشگاهی که مطالب کپی شده خیلی بی کیفیت و کوتاهی درج کرده هیچ وقت دانش مشتری رو از محصولی که میخواد خرید کنه تکمیل نمیکنه و این فروشگاه نمیتونه توی ذهن مخاطبش یک مرجع قابل اطمینان باشه پس مشتری ترجیح میده از فروشگاه قابل اعتمادتری خرید کنه.

4- سه شرط بالا بدون در نظر گرفتن جنس محصولات بود چون فرض من بر این بود که در مورد یک فروشگاه موفق با محصولات مفید داریم صحبت میکنیم. شرط چهارم رو باید محصولات مفید برای جامعه خطاب کنم. هرچند فروش محصولات زرد رو رد نمیکنم چون گاهی توی ذهن خیلی مشتری ها نبود برخی محصولات روی سایت نشانه ضعف فروشگاه در تکمیل بودن اجناسشه اما اگر قراره محصول زردی هم روی سایت فروخته بشه، از نوع باکیفیت و گرونش فروخته بشه که اعتبار فروشگاه خدشه دار نشه.

5- قیمت گذاری منطقی. نه گران فروشی کار خوبیه و نه ارزان فروشی. فروش محصولی که قیمت خریدش 5 تومنه به قیمت 45 هزارتومن یعنی کلاه برداری. همچنین فروشش به قیمت 6500 تومن یعنی ضرر رسوندن به اقتصاد جامعه و بازار. با توجه به هزینه های نگهداری یک فروشگاه و بهای تمام شده محصول، باید سیاست قیمت گذاری منطقی انجام بشه که هم مشتری از خریدش راضی باشه و هم فروشنده وجدانش راضی باشه.
همونطور که گران فروشی در محیط به شدت رقابتی اینترنت باعث ایجاد تفکر منفی نسبت به فروشگاه میشه، فروش خیلی ارزان محصولات باکیفیت هم همون ذهنیت رو تداعی میکنه که اجناس این فروشگاه بنجوله. فروشنده باید توجه ویژه ای روی سیاست قیمت گذاریش داشته باشه وگرنه فروشگاهش واقعاً لطمه می بینه.

باقی شروطی هم که در این تاپیک بهشون اشاره شده مورد تأییده ولی در سایه این 5 شرط
یاعلی

super web master
2014-03-30, 12:32
خیلی عالی بود آقای معظمی شما بیشترین در این بحث شرکت کنید لطفا

الان چن روزه که آمار رای دهنده ها از 41 نفر تکون نخورده یعنی کلیک کردن رو چن تا گزینه اینقد سخته؟

super web master
2014-03-31, 18:57
دوستان عزیز منتظر نظرات سازنده شما هستیم.لطفا شرکت کنید

super web master
2014-04-04, 23:18
دوستان لطفا شرکت کنید.

adline
2014-04-05, 14:57
متاسفانه یکبار تجربه تلخ از یک خرید کفایت میکنه تا دیگه کاربر هیچ وقت از اینترنت خرید نکنه
البته واقعا هم باید حق رو به خریدار داد چون میبینه به شعورش توهین شده و دستش هم عملا به هیچ جا بند نیست.