PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای راه اندازی فروشگاه

close2u
2014-03-29, 12:25
سلام خدمت دوستان عزیز سال نو هم مبارک
عارضم که من قصد دارم یه سری فروشگاه آنلاین بزنم
قبلش خوبه که بدونید من شرکت خدمات طراحی وب بهینه سازی و تبلیغات اینترنتی دارم www.farsunweb.com
پس هزینه های طراحی بهینه سازی و پشتیبانی فنی ندارم و در بحث تبلیغات هم خوب صرفه جویی زیادی می تونم انجام بدم و بد نیست بدونید این فروشگاه ها رو می خوام به عنوان شغل برای خانم خودم راه اندازی کنم

خوب پس تا اینجای کار من توانایی راه اندازی هر مدل فروشگاهی رو دارم
حالا می رسیم به اینکه چی بفروشم...
من فروش و به سه حوزه زیر تقسیم می کنم

1- تجارت استارت آپی
مثلا دیوار... مثلا سیستم های واسطه پستی ... مثلا همکاری در فروش ... مثلا چاره... این فروشگاه ها بر اساس ایده شکل گرفتن که خودم خیلی علاقه دارم بهش اما موفقیت در این حوزه ها سخت تر هست با ریسک بالا و بازدهی در دراز مدت

2- تجارت فروشگاهی
همون شیوه سنتی مغازه داری اما به شکل آنلاین! فروش یه سری محصول که می تونه منحصر به فرد باشه یا نه

3- فروش سرویس
مثلا فروش هاست... سیستم ارسال ایمیل تبلیغاتی شبیه به Mailchi.in ... سیستم فروش موزیک شبیه آی تیونز...بیپ تیونز و خیلی ایده های دیگه

من برای خودم بعد ها قصد دارم یه سیستم دایرکتوری مشاغل شهر های ایران خیلی نوین و جدید راه اندازی کنم در حوزه استارتاپی...و از گزینه سوم فروش سرویس هم هاستینگ برای من گزینه خوبیه

اما الان می خوام گزینه دوم یعنی تجارت فروشگاهی رو استارت کنم و البته با حداقل سرمایه ممکن!

فکر کردم به این که چی بفروشم؟ یه گشتی زدم در اینترنت دنبال تجارت های پر سود در ایران و بعد بررسی کردم ببینم کدوم یکی قابلیت فروش آنلاین و داره
به موارد زیر رسیدم

- لوازم آرایشی و بهداشتی (ایران اولین کشور مصرف کننده لوازم آرایشی در خاورمیانست!)
مزایا: نیاز بالای بازار
تنوع محصول و برند: که در بخش فروش مزیت محسوب میشه و در بخش تامین عیب!
حاشیه سود مطمئن: لوازم آرایشی قیمت ثابت و با حاشیه سود مناسب و ثابتی به فروش می رسه
رقیب های نه چندان جدی: هنوز فروشگاهی که تخصصی روی لوازم آرایشی و بهداشتی کار کنه من ندیدم اگه دوستان سراغ دارن معرفی کنن

معایب:
تنوع بالای جنس: نیاز به سرمایه
سر و کار داشتن با خانم ها: جسارت نباشه اما خانم ها در استفاده از تکنولوژی کمی ضعف دارن و در برای خرید هم غیر مصمم)
مشکل در تامین: تنوع بالای جنس باعث میشه کار انبارداری و تامین یه کم سخت بشه
زمان زیاد برای آپدیت سایت: باز هم بدلیل تنوع بالا

- فروشگاه ادکلن های برند و اصل ( تنوع جنس کمتر... منابع تامین بیشتر... بازار با ثبات و همیشگی)
مزایا
پک بودن محصول! ادکلن کوکو شنل فلان مدل! قابل استعلام برند و بدون نیاز به معرفی کیفیت محصول! همه می دونن چی می خوان
تخصصی بودن: در حوزه عطر هم من کسی رو ندیدم که تخصصی و حرفه ای کار کنه باز هم اگه سراغ دارید معرفی کنید
تنوع جنس کمتر نسبت به لوازم آرایشی
مشخصی بودن زائقه روز بازار... یعنی میشه با استعلام فهمید تو این فصل چه برندی چه مدلی فروش بهتری داره
حاشیه سود مناسب

معایب
داشتن رقیب های فعال
مشخص بودن قیمت ها!
فروش عطر های فیک در سطح وسیع توسط سودجویان اینترنتی که به اعتماد کاربرا به شدت ضربه زده

- فروشگاه کیف زنانه و مردانه ( یکی از دوستان قدیمی 4 شعبه فروشگاه بزرگ کیف و کفش داره و خودش وارد کننده کیف هست و کیف برای خرید گزینه بهتری از پوشاک و کفش هست به نظر من)
مزایا خیلی داره به نظرم و عیب کم که همون مشتری خانم هست!

- فروشگاه عسل کاملا طبیعی و خاص در ایران مثل عسل عناب و عسل زرشک که فقط در خراسان جنوبی تولید میشه و هنوز خیلی ها نمی دونن مرغوب ترین خوش طمع ترین و بهترین عسل ایرانه
مزایا خوب عرضه مستقیم
حاشیه سود مناسب
فکر می کنم استقبال خوب

معایب
ارسال و بسته بندی مواد غذایی یه کم سخت و هزینه بره
تامین که یه کم سخته و قیمتش هم در هر خرید نامشخص
کسب اعتماد مشتری برای خالص و طبیعی بودن باز هم به خاطر جنس های فیک سخت هست نسبتا

- فروشگاه سمنو! (خانواده من عاشق سمنو هستن! عجیبه اما یه بررسی کردم دیدم خیلی ها سمنو دوست دارن اما سمنوی خوب پیدا نمی کنن و اگه پیدا کنن هم فصلی هست فقط دم عید و من به بهترین آشپز سمنوی ایران دسترسی ذ)
واقعا نظری ندارم نمی دونم چقدر پتانسیل داره اما این و می دونم که در فصل گرم مشکل ارسال ممکنه داشته باشم محصول ممکنه بترشه... نظر شما چیه؟

در مورد تامین جنس برای همه موارد مطلقا قصد ندارم عمده خرید کنم... در مورد فروشگاه لوازم آرایشی و عطر می خوام با چند فروشگاه معتبر سطح شهر شروع کنم و محصولات اونا رو بفروشم...اگه استقبال شد بعد نسبت به خرید عمده اقدام می کنم

در مورد فروشگاه کیف هم که دوستم تامین کننده هست فکر نمی کنم مشکلی باشه

برای فروشگاه عسل هم میشه 20 کیلو نمونه تهیه کرد و اگه استقبال شد و فروش رفت که رفت اگه نه هم بین دوستان و آشنایان آبش می کنیم

در مورد سمنو هم همینطور... با 10 کیلو میشه شروع کرد

خوب دوستان نظر شما چیه؟ لطفا تجریبات و نقطه نظراتتون و به اشتراک بزارید اگر هم مورد دیگه ای به ذهنتون میرسه دریغ نکنید

پیشاپیش ممنون از همکاری همتون

super web master
2014-03-29, 13:16
این سمنو که گفتی خیلی جالبه فکر کنم بتونم واست تامینش کنم:d:d

close2u
2014-03-29, 13:55
این سمنو که گفتی خیلی جالبه فکر کنم بتونم واست تامینش کنم:d:d

تامین یه سر داستانه... به نظرت استقبال میشه؟ من مشهدم شما کدوم شهری؟ اونجا مردم سمنو دوست دارن؟
اصلا نمی دونم چه جوریه ذائقه مردم نسبت به سمنو

omidariyan
2014-03-29, 15:43
ادکلن و عطر فکر کنم خوب جواب بده...
فقط باید خوب کار کنی که تبدیل به یه برند بشی واسه خودت
زیر یکی دو سال عم نباید جا بزنی
تبلیغات خوب هم میخواد...

goodlife
2014-03-29, 16:30
دوست عزیز وبسایتتون بالا نمیاد
ایران دومن مصرف کننده لوازم ارایش در منطقه هست و اولین رتبه مطلق به عربستان میباشد با 71 درصد مصرف کننده (این درصد اگر اشتباه نکنم بین خانم ها میباشد)

فروشگاه لوازم ارایشی قوی زیاد نداریم بهتره بگم نداریم(یا حداقل من ندیدم)
فروشگاه عطر و ادکلن اورجینال هم خوب دست توش زیاده و همه ماشالا مدعی هستن مثل لیلیوم و عطر ارین و ...
فروشگاه کیف و کفش خوبه به نظرم جای مانور زیادی دارد
موفق باشید

super web master
2014-03-29, 17:16
تامین یه سر داستانه... به نظرت استقبال میشه؟ من مشهدم شما کدوم شهری؟ اونجا مردم سمنو دوست دارن؟
اصلا نمی دونم چه جوریه ذائقه مردم نسبت به سمنو
والا سمنو به خاطر اینکه فاسد شدنیه مشکل ارسال داره اما شما اول دست نگه دار و پولتو به باد نده اول یه تحقیق درست و حسابی کن و سنگاتو با خودت وا بکن مثلا خود من 1 سال دارم رو بیزینس مدل وب سایتم کار می کنم مسئله فروش تنها وب سایت نیست بلکه 99% مدیریت وب سایت و کسب و کار که دقیقا هیچ کس بهش توجه نمی کنه.

close2u
2014-03-29, 23:30
دوست عزیز وبسایتتون بالا نمیاد
ایران دومن مصرف کننده لوازم ارایش در منطقه هست و اولین رتبه مطلق به عربستان میباشد با 71 درصد مصرف کننده (این درصد اگر اشتباه نکنم بین خانم ها میباشد)

فروشگاه لوازم ارایشی قوی زیاد نداریم بهتره بگم نداریم(یا حداقل من ندیدم)
فروشگاه عطر و ادکلن اورجینال هم خوب دست توش زیاده و همه ماشالا مدعی هستن مثل لیلیوم و عطر ارین و ...
فروشگاه کیف و کفش خوبه به نظرم جای مانور زیادی دارد
موفق باشید
سایت مشکلی نداره در این لحظه مجددا بررسی کنید
طبق آمار بله البته توجه داشته باشید که فقط 9 درصد زنان خاورمیانه در ایران زندگی می کنن
به هر حال باز هم آمار نشون میده که این تجارت در ایران باید پر سود باشه
و به دلیل تنوع محصول و تنوع برند و از طرف دیگر اجناس فیک، فروشگاه اینترنتی معتبر که روی برند های معتبر کار می کنه می تونه به نظر من موفقیت خوبی به دست بیاره... حداقل می تونیم بگیم پتانسیل خوبی داره

در حوزه عطر هم دست زیاده اما دست ها همچین باقدرت نیستن مخصوصا از نظر دیزاین و محصولاتی رو میفروشن که در بازار اشبا شده ولی خوب بازم نمیشه دست کم گرفتشون

کفش و موافق نیستم خیلی... حداقل امسال... خانم ها هنوز در خرید کفش از فروشگاه فیزیکی مشکل دارن و خیلی سخت پسند می کن... ماهیت کفش زنانه هم اینطوره که زیبایی معمولا فدای راحتی میشه و اکثر کفش ها پا می زنه و خانم ها تا تست نکنن نمی تونن خرید کنن که خوب کاملا هم حق دارن اما داستان کیف متفاوته و به نظر من هم پتانسیل بالایی داره

نظرتون در مورد فروشگاه عسل و سمنو چیه؟

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

والا سمنو به خاطر اینکه فاسد شدنیه مشکل ارسال داره اما شما اول دست نگه دار و پولتو به باد نده اول یه تحقیق درست و حسابی کن و سنگاتو با خودت وا بکن مثلا خود من 1 سال دارم رو بیزینس مدل وب سایتم کار می کنم مسئله فروش تنها وب سایت نیست بلکه 99% مدیریت وب سایت و کسب و کار که دقیقا هیچ کس بهش توجه نمی کنه.

به هر حال اول باید دید که اصلا امکان فروش آنلاین داره که بعد بشینم بزینس پلنش و تهیه کنم یا نه؟ منم فکر می کنم مشکل ارسال داشته باشم از طرفی هیچ منبعی نیست که بتونم میزان اقبال عموم و بسنجم... این از اون محصول هاییه که باید تستی بفروشی ببینی فیدبک چطور میشه!

super web master
2014-03-29, 23:52
نگفتم بیزینس پلن گفتم بیزینس مدل اینکه می گم اول برو دنبال این چیزا واسه همینه

shak
2014-03-30, 00:24
سمنو رو که به نظر من کلا منصرف بشید ، چون با وجود اینکه خیلی ها سمنو دوست دارند ولی کمتر کسی پیدا میشه که سمنو رو از اینترنت خرید کنه. چون بحث بهداشتی بودنش برای همه مهمه و عدم اعتماد کافی هم معمولا نسبت به خرید اینترنتی مخصوصا در خوراکی های اینچنینی وجود داره. ولی لوازم آرایشی فکر میکنم ایده ی خوبیه و اگر لوازم آرایشی درجه یک از شرکت های معتبر خارجی که معمولا گرون هستند و فروشگاههای کمتری عرضه می کنند بیارید و تبلیغات مناسب و اعتماد سازی لازم رو انجام بدید فکر کنم از بین مواردی که فرمودید از بقیه بهتره.

mohandes_dani
2014-04-01, 07:49
سمنو و عسل ! اگر تخصصی روی این دو معقوله کار بشه اولین و احتمالا بهترین سایت فروش عسل و سمنو در ایران خواهید شد با درآمد بالا..