PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پاسخ به مسائل مدیریتی مدیران وب سایت ها

super web master
2014-03-30, 14:37
سلام.
من تا به حال سابقه کار آفرینی در صنایع مختلفو داشتم.خودمم الان دانشجوی فوق لیسانس مدیریت اجرایی هستم.
هدف من از ایجاد این تاپیک مسایل و مشکلات بسیار زیادی هست که مدیران وب سایت ها به خاطر عدم دانش و تجربه مدیریت در اداره کسب و کارشون دارن.در طول این سالها من شاهد مشکلات زیادی بودم که وب مسترها به خاطر عدم دانش مدیریتی کافی باهاش روبه رو بودن.مسائلی مثل:
1-عدم توانایی نگه داری مشتری
2-مشکلات حقوقی برای ثبت شرکت
3-عدم توانایی اداره کارکنان
4-ناتوانی در تیم سازی
5-درک نامناسب از بازار تجاری
6-عقاید عجیب و غریب راجع به کسب و کار
7-پشتیبانی ضعیف
8-ندانستن مفهوم بازاریابی
و...
من در این تاپیک آمادم که در حد توانم به مشکلات مدیریتی دوستان پاسخ بدم.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

الحمد الله انگار هیشکی مشکل مدیریتی در این انجمن نداره

GIGABYTE
2014-03-30, 15:28
سلام

برخورد شما با کاربرانیکه فحش های رکیک میدهند و زحمات رو نادیدیده میگیرند چطوره؟

سلام

moj1rayaname
2014-03-30, 15:48
همه مشکل مدیریتی دارند و هیچ احدی کامل نیست
مهم اینه که چطور این ایرادات رفع بشن...

سلام
سلام
به نظرم 2 چیز نادیده گرفته شده
اول شناسایی بازار خوب ( مکانی برای جذب مشتری ها خوب )
دوم خدماتی با برنامه و قانونمند ( یعنی حداقل یک برگه توافق و خدمات پس از فروش بین خدمات دهنده و خدمات گیرنده باشه تا هر گونه مشکلات پس از عرضه کالا یا خدمات طبق اصول و قانون پیش بره )

soheyl_ir89
2014-03-30, 19:41
سلام دوست گرامی

سایتی را در نظر بگیرید که کاربران _که بهتره بگیم هوادارن سایت_ به سامانه ی پیامک سایت، پیامک ارسال می کنند و پیامک هاشون در سایت نمایش داده می شه. روزانه به قید قرعه، به چند نفر از هوادارن، شارژ متناسب با سیم کارت تعلق می گیره و قرعه کشی های ماهانه هم هست که جوایز با ارزش حدود 20 تا 30 هزار تومان اهدا می شه به چند نفر از هواداران.

در این سایت، یک مسابقه ی پیامکی هم هست که سوال سختی مطرح می کنه و جایزه ی مناسبی هم داره.

مدیران سایت می خواهند انگیزه ی کاربران برای هوادار شدن و انگیزه ی هواداران برای هواداری بیشتر را افزایش بدن. ظاهر سایت مناسبه و امکانات و راهنمای سایت هم واضحه.

پیشنهاد شما به مدیران این سایت چیست؟

منظور از هواداری، اینه که پیامک ارسال کنند به سامانه ی پیامک برای این که سایت، محتوای چدید و بیشتر داشته باشه.

با تشکر

super web master
2014-03-31, 09:58
سلام

سلام دوست عزیز
اول باید ببینید چرا مشتری های شما چنین برخوردی دارن.منطقی نیست اگه بگیم حتما همه مشتری ها اینجوری هستن اما به هر حال ممکنه بعضی از مشتری ها هم باشن که برخورد نامناسبی دارن.شما اول طرز برخورد کردن خودتون با مشتری رو بررسی کنید.به خصوص این مسئله مشکل در رفتار شما زمانی قوت می گیره که چند نفر با شخصیتهای مختلف مبادرت به این کار کرده باشن.اگر به نظر این تعداد مشتری بی نزاکت طبیعیه باهاشون راهش اینه که باهاشون بر عکس در کمال ادب برخورد کنید.یادتون می یاد در داستان بی نوایان ژان وال ژان وقتی به خاطر دزدی از خونه کشیش دست گیر میشه کشیش نه تنها محکومش نمی کنه بلکه بهش می گه :پسرم این شمعدونهارو یادت رفت ببری.و از همون لحظه ژوان ژان تبهکار اصلاح می شه. هر برخوردی از مشتری می گیرید همیشه اول رفتار خودتوند بررسی کنید.

.
سلام دوست گرامی

سایتی را در نظر بگیرید که کاربران _که بهتره بگیم هوادارن سایت_ به سامانه ی پیامک سایت، پیامک ارسال می کنند و پیامک هاشون در سایت نمایش داده می شه. روزانه به قید قرعه، به چند نفر از هوادارن، شارژ متناسب با سیم کارت تعلق می گیره و قرعه کشی های ماهانه هم هست که جوایز با ارزش حدود 20 تا 30 هزار تومان اهدا می شه به چند نفر از هواداران.

در این سایت، یک مسابقه ی پیامکی هم هست که سوال سختی مطرح می کنه و جایزه ی مناسبی هم داره.

مدیران سایت می خواهند انگیزه ی کاربران برای هوادار شدن و انگیزه ی هواداران برای هواداری بیشتر را افزایش بدن. ظاهر سایت مناسبه و امکانات و راهنمای سایت هم واضحه.

پیشنهاد شما به مدیران این سایت چیست؟

منظور از هواداری، اینه که پیامک ارسال کنند به سامانه ی پیامک برای این که سایت، محتوای چدید و بیشتر داشته باشه.

با تشکر

سلام دوست عزیز
ببینید مسئله انگیزش برای مشتری ها یک مسئله دو بعدی.ما دو دسته عوامل داریم که هر چند با هم هستند اما یکی نیستند.
1-عواملی که باعث عدم نارضایتی هستند
2-عواملی که باعث رضایت هستند.
خوب منظور از اولی عواملی که فقط باعث می شه مشتری ها از دست شما ناراضی نباشند.مثلا اگه شما فروشنده تلویزیون هستید داشتن کارت گارانتی باعث رضایت مشتری شما نمی شه.چون مشتری انتظارشو داره.
اما عوامل دوم عواملی هستند که باعث رلضایتمندی مشتری می شه.مثلا همون فروشنده تلویزیون اگه همراه با فروش تلویزیون یه رادیو هم اشانتیون بده یا حمل و نصب رایگان در محل انجام بده این کار چون فراتر از انتظار مشتری بوده باعث رضایت مشتری می شه.
خوب پس تا اینجا طبق نظریه آقای هرزبرگ مشکل از نوع پاداشهایی که شما در نظر گرفتین.
مسئله بعد اینه که که نوع اعطای پاداش هم تعیین کنندس.ببینید اگه نوع پاداش دادن شما سر موعد باشه خوب انگیزش لحظه ایی زیاد مس شه نه دائم.مثلا یک کارمند که هر 30 روز حقوق می گیره وقتی به آخرای برج می رسه انگیزش زیاد می شه اما بعد از اون به سرعت افت می کنه.اما کارمندی که به شکل غیر قابل پیش بینی پاداش می گیره همیشه سطح انگیزشش بالاست چرا؟چون می گه ممکنه اون موقع همین الان باشه.
خوب پس تا اینجا هم طبق نظریه رفتارگرایی آقای اسکینر مشکل شما نوع و زمان اعطای پاداش هست.
اما من احتمال می دم که مشکل شما عارضه نزدیک بینی بازاریابیه.یعنی شما به جای اینکه به نیاز مخاطبانتون توجه کنید به نیاز خودتون توجه می کنید.مثلا یک مدیری که به جای کاربری راحت وب سایت به فکر گرافیک خیلی زیباست دوچار این عارضه است.
خوب تا اینجا هم طبق نظر آقای فیلیپ کاتلر شما دوچار نزدیک بینی بازاریابی شدین
حالا راه حل؟
یک نظر سنجی دائمی در وب سایتتون داشته باشین و ابهاماتتون رو با مشتریانتون مطرح کنید.نتیجه نظر سنجیو با اطلاعات شخصی کاربرها از طریق نرم افزار spss تحلیل کنید نتیجه تحلیل آماری به شما در ارائه نوع خدماتتون و هم چنین درخواست گروه های مختلف مشتریان بسیار کمک می کنه.در زمینه طرح تحقیق و آزمونهای آماری هم اگه مشکلی بود در خدمتم

یک نکته مهم که باید شما به عنوان مدیر وب سایت بهش توجه کنید اینه که:
شما یک سازمان هستید.توجه کنید نگفتم شرکت مردم فکر می کنند که سازمان فقط باید به یک شرکت ثبت شده گفته بشه در حالی که سوپری سر محل شمام یک سازمانه.حالا سازمان چیه؟
"سازمان عبارت است از یک پدیده اجتماعی که به طور آگاهانه هماهنگ شده و دارای حدود و ثغور نسبتا مشخصی بوده و برای تحقق هدفی یا اهدافی بر اساس یک سلسله مبانی دائمی فعالیت می کند."
حالا این یعنی چه و چه ربطی به شما داره؟
مقصود از پدیده اجتماعی:شما با مشتری ها و با کارمندان و یا همکارانتون در ارتباط هستین پس سازمان یک پدیده اجتماعیه.
مقصود از به طور آگاهانه هماهنگ شده:خوب این شما هستین که می گین کار چه طور انجام شه درسته؟پس شما نحوه ارتباط با مشتری با ا همکار و یا کارکنان با همدیگرو مشخص می کنید.
مقصود از حدود و ثغور مشخص:خوب سازمان شما از سازمان بغلیتون قابل تفکیکه دیگه درسته؟مثلا کارکنان شما و دامنه فعالیت هاتون مشخصه
مقصود از هدف:شما دارین واسه یه هدفی فعالیت می کنید دیگه!همینطوری که کاری رو انجام نمی دین.
مقصود از یک سری از مبانی دائمی:شما برای کسب و کارتون یه اصولی دارین .
خوب حالا وظیفه شما به عنوان یک مدیر چیه؟
شما 5 وظیفه دارین:برنامه ریزی-سازماندهی-هماهنگی- کنترل-رهبری
به عنوان اولین قدم وقتی با مشکلی برخورد می کنید اول ببینید که مشکل از عدم اجرای کدوم وظیفه شما براومده

خوب دوستان عزیز من آماده پاسخگویی هستم هر کی سئوالی داره مطرح کنه.

super web master
2014-04-04, 17:39
دوستان عزیز اینقد فقط به فکر فروش نباشید کمی هم به کیفیت کار فکر کنید لطفا هر سئوالی دارین مطرح کنید.:)

seoman
2014-04-04, 17:47
دوستان عزیز اینقد فقط به فکر فروش نباشید کمی هم به کیفیت کار فکر کنید لطفا هر سئوالی دارین مطرح کنید.:)

تو کشور عزیزمون هر کسی فقط و فقط به فکر خودشه
صد ها دلیل میتونم بیارم که ما نام اینترنت رو به گند کشوندیم
اینجا ( اینترنت) بعضی از وب مستر ها صد در صد سود میبرن و خیلی ها 0 تا یک درصد !

super web master
2014-04-04, 18:33
بله متاسفانه علت اینکه تجارت الکترونیک در ایران یک شغل حرفه ایی نیست همینه.شما اگه دقت کنید می بینید 99% کالاهایی که در اینترنت ایران فروخته می شه تقلبی و بنجل و یا عملا به درد نخوره.دوستان می آن از سرویس دهی ضعیف پست شکایت می کنن.خوب من اینو تایید نمی کنم اما وقتی اکثر مردم توی اینترنت مشغول به فروختن آشغال برای سوء استفاده از هموطنان دیگرشون هستن چرا پست باید به شما خدماتی در حد dhl ارائه بده؟
خوب معلومه که اونها هم کارو جدی نمی گیرن چون ما کار خودمونو جدی نمی گیریم.وقتی ما برای دیگران احترامی قائل نیستیم چرا دیگران باید به ما احترام بذارن؟

mobomas
2014-04-04, 19:42
سپاس به خاطر برپایی این تاپیک

بفرمایید بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ مناسب برای مدیران وبسایت چیست ؟
بهترین طراح قالب ایمیل ؟
و نیز بهترین بانک ایمیل ؟

سپاس

super web master
2014-04-04, 22:13
سپاس به خاطر برپایی این تاپیک

بفرمایید بهترین سرویس ایمیل مارکتینگ مناسب برای مدیران وبسایت چیست ؟
بهترین طراح قالب ایمیل ؟
و نیز بهترین بانک ایمیل ؟

سپاس
دوست عزیز من هم از شما به خاطر شرکتتون سپاسگزارم.بنده عرض کردم مسائل مدیریتی یا بهتر بگم مسائل مربوط به کسبو کارتون.در مورد مسائل فنی دوستان خیلی وارد تری از من هستند که من خودم باهاشون مشورت می کنم.بهتر شما تاپیک های مرتبطو مطالعه کنید یا در صورت لزوم یک تاپیک مطرح کنید.اگه بازم مسئله ایی هست بنده در خدمتم.

mobomas
2014-04-04, 23:16
و...
من در این تاپیک آمادم که در حد توانم به مشکلات مدیریتی دوستان پاسخ بدم.

الحمد الله انگار هیشکی مشکل مدیریتی در این انجمن نداره

ممنون میشم بفرمایید شما به چه نوع سوالاتی پاسخ میدین .
سپاس

super web master
2014-04-05, 01:46
ممنون میشم بفرمایید شما به چه نوع سوالاتی پاسخ میدین .
سپاس
دوست عزیز به هر سئوالی که در حیطه دانش سازمان باشه مثلا بازاریابی،تبلیغات،استراتژ ی ،منابع انسانی،تحول و...
شما سئوال ابزاری از من کردین که اگر دیگران که واردتر هستن پاسخ بدن بهتره اگر سئوال مفهومی دارین بفرمایین در خدمتم.

mobomas
2014-04-05, 15:07
دوست عزیز به هر سئوالی که در حیطه دانش سازمان باشه مثلا بازاریابی،تبلیغات،استراتژ ی ،منابع انسانی،تحول و...
شما سئوال ابزاری از من کردین که اگر دیگران که واردتر هستن پاسخ بدن بهتره اگر سئوال مفهومی دارین بفرمایین در خدمتم.

نه . س. تفاهم نشه
من خودم چون تازه وارد این حیطه شدم ، این تاپیک رو خیلی مفسید میدونم

برای همین سوال شد برام
شما بهترین شرکتی که در زمینه طراحی پلن بازاریابی و قعالیت وبسایت میشناسید کدومه ؟

مثلا تبلیغات بنری ، شبکه های اجتماعی ، ایمیل مارکتینگ و ... همگی دقیقا تحلیل و برنامه ریزی بشن

super web master
2014-04-05, 16:24
نه . س. تفاهم نشه
من خودم چون تازه وارد این حیطه شدم ، این تاپیک رو خیلی مفسید میدونم

برای همین سوال شد برام
شما بهترین شرکتی که در زمینه طراحی پلن بازاریابی و قعالیت وبسایت میشناسید کدومه ؟

مثلا تبلیغات بنری ، شبکه های اجتماعی ، ایمیل مارکتینگ و ... همگی دقیقا تحلیل و برنامه ریزی بشن
ببنید دوست عزیز اگر منظور شما از پلن بازاریابی برنامهریزی استراتژیک بازاریابی برای کسبو کار شماست توصیه من اینه که اول خودتون دست به کار شین و اگر مشکلی بود که حل نشد اون وقت از شرکت های معتبر مشاوره مدیریت می تونید کمک بگیرید.اما اگر منظورتون اینه که به عنوان بازاریاب یک شرکت فعالیت کنید توصیه من اینه که این کارو نکنید.ببینید دوست عزیز فعالیت های بازاریابی اینترنتی مثل همکاری در فروش یا همین تبلیغات بنری و ... امکانش هست که درآمد بعضا بالایی برای شما فراهم کنه اما شما نمی تونید به عنوان یک حرفه بهش نگاه کنید.اگه شما دانشجو یا دانش آموز هستین و هدفتون اینه که هزینه تحصیل یا لباسو کارت شارژو و... رو در بیارین همه این پلن ها که فرمودین برای شما مفیدن.مثلا می تونید برید توی یه سایتی مثل فروتل فعالیت کنید.اما اگه دنبال این هستین که یک حرفه ی اینترنتی داشته باشین بهتره از فکر همچین طرحایی فقط واسه تامین سرمایه برای عملی کردن ایده اصلیتون استفاده کنید و ن بیشتر.اگه باز مسئله ایی هست بفرمایین.

84edu
2014-04-05, 17:03
ببنید دوست عزیز اگر منظور شما از پلن بازاریابی برنامهریزی استراتژیک بازاریابی برای کسبو کار شماست توصیه من اینه که اول خودتون دست به کار شین و اگر مشکلی بود که حل نشد اون وقت از شرکت های معتبر مشاوره مدیریت می تونید کمک بگیرید.اما اگر منظورتون اینه که به عنوان بازاریاب یک شرکت فعالیت کنید توصیه من اینه که این کارو نکنید.ببینید دوست عزیز فعالیت های بازاریابی اینترنتی مثل همکاری در فروش یا همین تبلیغات بنری و ... امکانش هست که درآمد بعضا بالایی برای شما فراهم کنه اما شما نمی تونید به عنوان یک حرفه بهش نگاه کنید.اگه شما دانشجو یا دانش آموز هستین و هدفتون اینه که هزینه تحصیل یا لباسو کارت شارژو و... رو در بیارین همه این پلن ها که فرمودین برای شما مفیدن.مثلا می تونید برید توی یه سایتی مثل فروتل فعالیت کنید.اما اگه دنبال این هستین که یک حرفه ی اینترنتی داشته باشین بهتره از فکر همچین طرحایی فقط واسه تامین سرمایه برای عملی کردن ایده اصلیتون استفاده کنید و ن بیشتر.اگه باز مسئله ایی هست بفرمایین.

برای رسیدن به درآمد بالا مگه راهی جز حرفه ای شدن هم هست؟!! خیلیها توی دنیا دارن از همین راههایی که شما حرفه ای نمیدونیدشون، زندگیهای شاهانه میکنن! همکاری در فروش و همین تبلیغات بنری منبع درآمد بسیاری خوبی هستن به این شرط که حرفه ای باشید نه اینکه آماتور!

super web master
2014-04-05, 17:24
برای رسیدن به درآمد بالا مگه راهی جز حرفه ای شدن هم هست؟!! خیلیها توی دنیا دارن از همین راههایی که شما حرفه ای نمیدونیدشون، زندگیهای شاهانه میکنن! همکاری در فروش و همین تبلیغات بنری منبع درآمد بسیاری خوبی هستن به این شرط که حرفه ای باشید نه اینکه آماتور!
خوب پس شاید نظرمو خوب نرسوندم. آقای مهندس زاده عزیز از نظر شخص من حرفه ایی به معنای انجام یک کار با همهارت بالا و یا کسب درآمد میلیونی ازش نیست.هر چند که این ها هم از شروط لازمه اما کافی نیستن.به تعبیر بنده و با مقایسه شرکت ها کارخونه ها و وب سایتها ی وطنی با نمون های خارجیشون عموما تجارت در ایران حرفه ایی نیست.یک فردی که حرفه ی اینترنتی داره نباید تمام وقتشو به فروش و تکنیکهای ترغیب مشتری به خرید بذاره.تعبیر بنده از حرفه ایی به معنای فردیست که یک سازمان تجارت الکترونیک داره که تمام بر اساس اصول سازمان برنامه ریزی و سازماندهی شده باشه. این سازمان تجارت الکترونیک برای همه چی اععم از فروش ،برندینگ،بازاریابی،ساختار ،تحول،منابع انسانی،استراتژی،لجستیک،تح قیق توسعه و هزاران ریزه کاری دیگه دانش مدیریت برنامه مدون و حساب شده و علمی داره.خوب ما این هارو توی کدوم سازمان در ایران می بینیم.هیچ کدوم!!! شما برید همین ایران خودرو با این همه تولید و ثروتش خودروهاش توی آذربایجانو سنگالم فروش نرفت چرا؟چون یک سازمان حرفه ایی نیست.اما ژاپنی ها توی هر کشوری که رفتن موفق بودن چون با حسابو کتاب و علمی رفتن.خوب حالا بحث تجارت الکترونیک هم از این قاعده مستثنی نیست.تجارت الکترونیک فقط یه جون نیست که پشت یه pc نشسته و ماهی n تومن درآمد داره این درست همون تجارت الکترونیک غیر حرفه ایی و آماتوریه.ما در ایران به قول یکی از دوستان همین فروم به جز دست فروشی اینترنتی چی داریم؟آیا کسی از همین دوستان می تونه بره در مثلا جلسه خواستگاری بگه شغل من تبلیغات بنری یا فروش چراغ خواب شلمنه؟ مسلمه که نه!واسه همین اکثر دوستان یک کار دیگه دارن و در کنارش کار اینترنتی هم می کنند.خوب این آماتوری نیست؟از نظر من این روش کار کردن بر خلاف اصول سازمان و سطوح استاندارد تجارت جهانیه.واسه همینه که ناپایدار و کم دامنه است .

84edu
2014-04-05, 17:39
خوب پس شاید نظرمو خوب نرسوندم. آقای مهندس زاده عزیز از نظر شخص من حرفه ایی به معنای انجام یک کار با همهارت بالا و یا کسب درآمد میلیونی ازش نیست.هر چند که این ها هم از شروط لازمه اما کافی نیستن.به تعبیر بنده و با مقایسه شرکت ها کارخونه ها و وب سایتها ی وطنی با نمون های خارجیشون عموما تجارت در ایران حرفه ایی نیست.یک فردی که حرفه ی اینترنتی داره نباید تمام وقتشو به فروش و تکنیکهای ترغیب مشتری به خرید بذاره.تعبیر بنده از حرفه ایی به معنای فردیست که یک سازمان تجارت الکترونیک داره که تمام بر اساس اصول سازمان برنامه ریزی و سازماندهی شده باشه. این سازمان تجارت الکترونیک برای همه چی اععم از فروش ،برندینگ،بازاریابی،ساختار ،تحول،منابع انسانی،استراتژی،لجستیک،تح قیق توسعه و هزاران ریزه کاری دیگه دانش مدیریت برنامه مدون و حساب شده و علمی داره.خوب ما این هارو توی کدوم سازمان در ایران می بینیم.هیچ کدوم!!! شما برید همین ایران خودرو با این همه تولید و ثروتش خودروهاش توی آذربایجانو سنگالم فروش نرفت چرا؟چون یک سازمان حرفه ایی نیست.اما ژاپنی ها توی هر کشوری که رفتن موفق بودن چون با حسابو کتاب و علمی رفتن.خوب حالا بحث تجارت الکترونیک هم از این قاعده مستثنی نیست.تجارت الکترونیک فقط یه جون نیست که پشت یه pc نشسته و ماهی n تومن درآمد داره این درست همون تجارت الکترونیک غیر حرفه ایی و آماتوریه.ما در ایران به قول یکی از دوستان همین فروم به جز دست فروشی اینترنتی چی داریم؟آیا کسی از همین دوستان می تونه بره در مثلا جلسه خواستگاری بگه شغل من تبلیغات بنری یا فروش چراغ خواب شلمنه؟ مسلمه که نه!واسه همین اکثر دوستان یک کار دیگه دارن و در کنارش کار اینترنتی هم می کنند.خوب این آماتوری نیست؟از نظر من این روش کار کردن بر خلاف اصول سازمان و سطوح استاندارد تجارت جهانیه.واسه همینه که ناپایدار و کم دامنه است .

خب از این بعد اگر به قضیه نگاه کنیم درسته و من هم با شما هم عقیده هستم اما به این شرط که توی قبلی ذکر میکردید "توی وب فارسی و با شرایط اون" وگرنه همین affiliate marketing یا همکاری در فروش، یکی از بهترین روشها برای راه اندازی یه کسب و کار اینترنتی هست و البته اونهایی که میخوان تو این زمینه فعالیت کنن مثلاً توی آمریکا، یه بیزینس پلن کامل براش مینویسن تا استارت بزنن کارشون رو!

super web master
2014-04-05, 17:45
خب از این بعد اگر به قضیه نگاه کنیم درسته و من هم با شما هم عقیده هستم اما به این شرط که توی قبلی ذکر میکردید "توی وب فارسی و با شرایط اون" وگرنه همین affiliate marketing یا همکاری در فروش، یکی از بهترین روشها برای راه اندازی یه کسب و کار اینترنتی هست و البته اونهایی که میخوان تو این زمینه فعالیت کنن مثلاً توی آمریکا، یه بیزینس پلن کامل براش مینویسن تا استارت بزنن کارشون رو!
من توی وب سایتتون در مورد همین روش همکاری در فروش مطالبی خوندم انصافا مطالب خوبیم هست اما از ظاهر امر برمی اومد که شما چندان با این روش موافق نیستین اما حالا تاییدش می کنید میشه دلیل این چرخشو بگین؟

84edu
2014-04-05, 17:51
من توی وب سایتتون در مورد همین روش همکاری در فروش مطالبی خوندم انصافا مطالب خوبیم هست اما از ظاهر امر برمی اومد که شما چندان با این روش موافق نیستین اما حالا تاییدش می کنید میشه دلیل این چرخشو بگین؟

نظر لطفتون هستم و ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و نوشته های من رو مطالعه فرمودید؛

توی صحبتهای من همیشه یه بحثی هست: وب فارسی و وب غیر فارسی!!
به قول آقای بشاش، وب که تقسیم بندی نداره و کلاً جهانی هست اما به نظر من، وب برای ما فارسی زبانها تقسیم بندی داره و واقعاً شرایط وب فارسی با شرایط غیر فارسی زمین تا آسمون فرق مکینه!!!!
من همکاری در فروش رو به عنوان اولین روش کسب درآمد از اینترنت که خودم ازش درآمد داشتم، شناختم اما همکاری در فروش فارسی کجا و غیر فارسی کجا... . به هزار و یک دلیل که تا حالا چندین و چند بار در موردش صحبت شده توی همین شاپکیپر، همکاری در فروش های فارسی رو سمتشون نمیرم اما به هزار و یک دلیل هم سمت غیر فارسی ها میرم!

super web master
2014-04-05, 17:57
نظر لطفتون هستم و ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و نوشته های من رو مطالعه فرمودید؛

توی صحبتهای من همیشه یه بحثی هست: وب فارسی و وب غیر فارسی!!
به قول آقای بشاش، وب که تقسیم بندی نداره و کلاً جهانی هست اما به نظر من، وب برای ما فارسی زبانها تقسیم بندی داره و واقعاً شرایط وب فارسی با شرایط غیر فارسی زمین تا آسمون فرق مکینه!!!!
من همکاری در فروش رو به عنوان اولین روش کسب درآمد از اینترنت که خودم ازش درآمد داشتم، شناختم اما همکاری در فروش فارسی کجا و غیر فارسی کجا... . به هزار و یک دلیل که تا حالا چندین و چند بار در موردش صحبت شده توی همین شاپکیپر، همکاری در فروش های فارسی رو سمتشون نمیرم اما به هزار و یک دلیل هم سمت غیر فارسی ها میرم!
من هم با تقسیم بندی وب فارسی و غیر فارسی موافقم و بسیار مشتاقم که تفاوت های سیستمهای همکاری در فروش فارسی و غیر فارسیو اینجا بگین تا چیزی هم از تجربیات شما به دانش بنده اضافه بشه.

84edu
2014-04-05, 18:10
من هم با تقسیم بندی وب فارسی و غیر فارسی موافقم و بسیار مشتاقم که تفاوت های سیستمهای همکاری در فروش فارسی و غیر فارسیو اینجا بگین تا چیزی هم از تجربیات شما به دانش بنده اضافه بشه.

هرچند چندان در راستای موضوع تاپیک نیست اما این چند مورد:

1. نگرش کلی حاکم بر مدیریت سیستم: بازاریاب نیازمند سیستم شما نیست، بازاریاب سرمایه رقابتی شما در مقابل سایر سیستم هاست.

2. محصولات: خوبه همه چیز فروخته بشه اما هر چیزی به درد فروش آنلاین نمیخوره. همینطور کیفیت کالا/سرویس اهمیت بسیار بالایی داره و این هم توی فارسیها ... .

3. قیمت گذاری: رقابتی بودن قیمتها یک باید هست و البته منطقی بودن هم به همین ترتیب. ما توی وب فارسی جنسی رو میبنیم که قیمت فروشش گاهی از 5 برابر قیمت خرید هم بیشتره!

4. آموزش: سیستم های فارسی عموماً با آموزش غریبه هستند و اونهایی هم که نیم نگاهی بهش دارن، در حد کپی برداری و مطالبی بدون خط مشی خاص هست!

5. پشتیبانی از بازاریاب: مدیریتی که معمولاً بازاریاب رو یه بیچاره ی بیکار میبینه که نیازمندش هست، چرا باید پشتیبانی بده؟؟ توی اکثر فارسی ها داستان از این قراره!

6. پشتیبانی و خدمات پس از فروش به مشتری: این صرفاً مخصوص سیستم های همکاری در فروش نیست!

7. فقدان سرمایه لازم: اکثر سیستم های ایرانی رو نگاه میکنه آدم، با وعده های درآمد 5 میلیونی در ماه با خرید یه اسکریپت 1 تومنی راه افتادن، اینا آینده ای میتونن داشته باشن؟

8. نداشتن برنامه: سیستم های ایرانی خیلی وقتها به دنبال یه رویا که از طرف یه ذینفع ساخته میشه، بالا میان و هیچ برنامه ای پشتشون نیست!

9. بی تجربگی: نهایت تجربه مدیران خیلی از سیستمها، یه وبلاگ بلاگفایی بوده!! از برخورد با بازاریاب و مشتری و تهیه جنس و انبارداری مگه چیزی میدونن؟!!!

10. اخلاق تجاری: تخریب رقبا، دور زدن همکاران و فریب مشتری، از پایه های خیلی از سیستمها هستن!

خیلی میشه نوشت ولی همین 10 مورد به نظرم کفایت میکنه فعلاً!

super web master
2014-04-05, 18:39
بله قطعا همینه دقیقا واسه همین چیزاس که می گم تجارت در ایران چه از نوع سنتیش و چه از نوع الکترونیکش غیر حرفه ایی و آماتوریه!بسیار عالی بود