PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلا 10 میلیون پول دارم، چیکار کنم؟

theboy
2014-04-07, 00:28
سلام.
کلا 10 میلیون پول دارم(مغازه و... ندارم) می خوام یه کار راه بندازم(مغازه).
اصلا از مغازه قیمت ندارم، می دونید رهن به طوری که اجاره ندم چطوریاست؟ با این پول میشه یا نه؟ (تبریز)
بعد به نظر شما مغازه چی بزنم که هم با سرمایه ی کم من بخونه و هم درآمد خوبی داشته باشه؟
خودم خدمات کامپیوتری(نصب و تعویض ویندوز، آنتی ویروس، پرینت،کپی و...) مدنظرم هست ولی نمی دونم درآمد داره یا نه، ممنون میشم راهنمایی کنید.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

دوستان خیلی برام مهمه! ممنون میشم جواب بدید.

soheyl_ir89
2014-04-07, 00:54
سلام
حداقل قیمت اجاره فروشگاه هارو بفرمایید تا ببینیم چه قدر می مونه براتون و ماهانه چه قدر اجاره خواهید پرداخت.

theboy
2014-04-07, 13:16
سلام
حداقل قیمت اجاره فروشگاه هارو بفرمایید تا ببینیم چه قدر می مونه براتون و ماهانه چه قدر اجاره خواهید پرداخت.

راستش دنبال رهن کامل هستم، شاید یکی دو میلیون برام بمونه. یعنی 8 تومن بدم به رهن کامل(مهم نیست فوقش یه زیر پله میگیرم! کار خدماتیه و زیبایی به اون صورت مهم نیست!)

lergo
2014-04-07, 13:25
فروش سی دی ویندوز - برنامه - انتی ویروس اینا فک کنم خوب باه با این سرمایه ولی بازم سوال کن.

moj1rayaname
2014-04-07, 13:31
اگه آشپزی بلدی یا خانوادت کسی خوب بلده
میتونی یه تبلیغات گسترده بکنی غذای خانگی ..
منزل درست کنن یه منطقه رو ساپرت بدی .. اجاره نمیده رهن نمیدی سرمایه کمی میخواد و اگه مشتری راضی کنی مشتری هات دائمی میشن و روزبه روز بیشتر میشن

soheyl_ir89
2014-04-07, 14:48
خدمات کامپیوتری که نوشتید رو ماهر هستید؟ از پسش برمیاید؟
اگر آره؛ مطمئن باشید خیلی ها به شما نیاز دارن. اما باید در انتخاب محل، دقت کنید. اگر علاقه دارید و می توانید، این خدمات رو در کنار فروش نرم افزارها انجام بدید.
دوست عزیز
بعضی مواقع، ما خودمونو محدود به سرمایه های خودمون می کنیم. مثلا شما 10 تومان دارید و هر کاری راه اندازی کنید، بالاخره میز و صندلی و ویترین و اوراق اداری و تبلیغات و ... لازم دارید. اما اگر دست خودتونو بازتر کنید و سرمایه ی بیشتری داشته باشید و یک همکار، خیلی اوضاع بهتری برای شخص خودتون و کسب و کارتون خواهید داشت.
منظورم اینه که یک شریک هم در کنار خودتون داشته باشه. اگر فردی پیدا کنید که 10 میلیون داشته باشه و با شما هم سلیقه و همکار باشه، راحت می تونید هم خدمات انجام بدید، هم فروش نرم افزار و حتی فروش سیستم. با سرمایه ی بیشتر، در محل بهتری کار می کنید و شرایط کسب و کارتون فوق العاده تغییر می کنه.
حالا شراکت یا به صورت فقط مالی و یا همکاری. ضمن این که اگر دو نفر باشید و خدمات در محل مشتری داشته باشید، فروشگاهتون همیشه بازه. و در کنارش می تونید فروشگاه اینترنتی هم داشته باشید.

vitrin24.com
2014-04-07, 16:18
ببینید دوست عزیز کار کامپیوتر اگه از پسش بر میاید با این شکل کارتون رو شروع کنید و به نظر من ایده جدید تو کارتون بیارید.
شما یه خط تلفن و خط موبایل برای کارتون تو مغازه داشته باشید و با اون لوازم مورد نیاز مثل سیستم خودتون پرینتر و خط اینترنت ...
باید فعالیتتون رو خودتون بیرون ببرید به عنوان مثال تعمیر سیستم در محل و بجای اینکه بشینید مشتری بیاد خودتون دنبال مشتری برید و خدماتی بدید بیشتر از سایر رقبا و اگه میخواید یه ویندوز 15 تومن نصب کنید 16 تومن بگیرید که هزینه بنزین موتورتون هم توش بیرون بیادو کنار بزارید.برای پرینتر هم میتونید با یه تعمیییر کار درصدی کار کنید که براش کار ببرید و نیازی نباشه تخصص تعمییر پرینتر هم داشته باشید.

قیمت هاتون رو از صنف کمتر بگیرید که هم تبلیغی بشه و هم تماس هاتون بیشتر میشه و هم میتونید اشتراک بدید به مشتریانتون و هم گسترشش بدید از دفترهای بازرگانی ، بیمه ، شرکت هایی که در هر زمینه ایی خدمات میدن ، موسسه های مالی اعتباری و ... که هرکدام یکی دوتا سیستم تو محل کارشون دارن .
و بعدها هم میتونید شرکتی ثبت کنید کم کم وارد سازمان ها بشید و بتونید قاکتور رسمی صادر کنید و اگر خوش بینانه به موضوع نگاه کنیم در مناقصه ها شرکت کنید برای تامین قطعات و سرویس و نگهداری و ازین قبیل
برای تبلیغ ها از مسیج تبلیغاتی تو محل زندگیتون و پخش تراکت استفاده کنید که کمترین هزینه رو برای شما داره
به نظر من یه مغازه باز کنید و مثل همه توش بشینید تا مشتری پیداش بشه نمیشه کار خوب و پر درآمد و باید خلاقیت و ایده تو کارتون بیارید و کمی هم بیشتر سختی بکشید تا نتیجه بگیرید.

yazdiran
2014-04-07, 16:28
سلام
پيرو نظر دوست قبلي
يه دوست داريم قطعات خاصي رو ميفروشه.خيلي ها رقيبش بودند
اومد يه كاري كرد
مثلا هر ماه يه بار ميومد ماشينش رو پر از قطعات پرفروش ميكرد و راه مي افتاد تو شهرهاي مختلف كه قبلا مشتري جذب كرده بود.اونجا ميرفت سراغ مشتري و ميگفت اينا رو آوردم ببين هر كدوم ميخاي بردار
خداشاهده يه سري جنسايي رو ميفروخت كه اگه ميخواست بشينه تو مغازه تا مشتري بياد بخره ،شايد چندين سال كارش بود اونا رو بفروشه ولي اينجوري،به مشتري ميگفت اينو نميخواي؟بردار اگه به كارت مياد.طرف هم برميداشت.
بعد سري بعدش كه ميومد ، فاكتور ميداد و پول يا چك فروش قبلي رو ميگرفت و جنس جديد هم بهشون ميداد.البته خيلي ها هم نقدا ميخريدند ويا چك رو همون موقع خريد ميدادند
اينجوري تو كل ايران كم كم همه شناختندش و مشتريهاش هم روز به روز بيشتر شدند.به طوري كه الان در كل ايران ، اكثراً تو اون صنف همه ميشناسندش و اگه جنس بخوان بهش زنگ ميزنن تا بفرسته براشون
البته اينم بگم كه قيمت مناسب،پشتكار و... هم ميخواد.چند نفر ديگه هم بعدش خواستند اين كار رو بكنند ولي موفق نشدند.حالا يا حالش رو نداشتند يا نيروي كاري و ....

موفق باشيد
به هر حال اينم يه ايده خوب بود كه اين دوستمون ازش خوب نون خورد و داره ميخوره

سـعید
2014-04-07, 18:45
اگه بشه با 8 تومن یه مغازه رهن کرد .. که بعید میدونم ؛ معنی و مفهوم ان این است که ان مغازه بدرد نمی خورد !

ملک تجاری که این قیمت را داشته باشد ملک نون و اب داری نیست ... در ضمن با دو تومن سرمایه هم هیچ کاری نمیشه کرد . اون زمانها هم گذشته که مردم پرینتر و رایتر نداشتن و میشد تو یه مغازه از این کارا پول دراورد ... الان نوجوونها تو خونشون وب مسترن !

من شدیدا توصیه می کنم با این بودجه کم برای گرفتن مغازه اقدام نکنید .. من شدیدا پیشنهاد می کنم اگر بودجه بیشتری هم دارید باز برای گرفتن مغازه اجاره ای اقدام نکنید ...

شما یادتون نمی اید ... ( شاید هم یادتون بیاید ) حدود ماه 8 یا 9 سال 92 بود که به همه بچه های مغازه دار و فروشگاه اینترنتی دار اخطار دادم برای عید حرید سنگین نکنید .... کسانی که اسفند و فروردین رو پشت دخل بودن میدونن منظورم چیه ... من مغازه ارزنده ای رو دارم با ماهی 2 میلیون اجاره و کلی پول پیش و 10 سال سابقه فروشندگی و کلی بار وارداتی خودم و اجناس متنوع به معنای واقعی کلمه خسته ام از بازار .. می خوام به امید خدا تا اخر 3 یا 4 بعد از سبک شدن بارم مغازه رو تحویل بدم ...

این روزها مغازه اجاره ای فقط یک ( ببخشید ) خر حمالی برای مالک و پخش کننده هاست .... تغییر صنف از فروشگاهی به خدماتی هم چیزی رو عوض نمی کنه ... خودتون رو تو هچلی نیاندازید که بر گشتش سخت و هزینه بر باشه ....

اگه امکانش رو داری یک شغل پیش کسی یا شرکتی برای خودت دست و پا کن و با این 10 میلیون برای سرمایه گذاری تو سهام یا خرید و فروش و دست به دست کردن ماشین پیش یک نفر کار بلد اموزش ببین ... اگه همین الان برای خرید یک ماشین خوب اقدام کنی .. خود بخود امسال دو سه بار تغییر و افزایش قیمت خواهد داشت و همین معاملات تو رو قوی میکنه ...
از اونجاییکه ماشین همیشه تو شهرستانها گرونتره .. سعی کن جمعه صبح تهران باشی و تو جاده مخصوص یا مراکز دیگه یک ماشین با پولت بخری .. بیاریش تبریز خود بخود 500 سودته .. با سود خودت تا 1 میلیون هم سود داره .. خوش شانس باشی ماهی دو بار تا سه بار می تونی معامله کنی..

پیش بینی اقتصادی امسال من اینه که بازار از این هم که هست بدتر و بدتر میشه و با تورم حدود 50 درصدی در نیمه اول امسال قدرت خرید مردم از این هم کمتر میشه .... اجاره ها و پول پیش مغازه ها و خونه ها هم بیشتر و بیشتر میشه ...

دوستان حالا حالا ها مونده تا طعم ورشکستی اقتصادی کشورمون قشنگ زیر زبونمون بره ....

اونهاییکه پولدارن این متن رو نادیده بگیرن چون همین مشکلات و تورم ها مایه پولدار تر شدنشون هست .. پس هر کاری کنن فرقی نداره چون پول پول میاره ...

روز خوش ... و سال نکو ...

yazdiran
2014-04-07, 19:10
.....
با این 10 میلیون برای سرمایه گذاری تو سهام یا خرید و فروش و دست به دست کردن ماشین پیش یک نفر کار بلد اموزش ببین ... اگه همین الان برای خرید یک ماشین خوب اقدام کنی .. خود بخود امسال دو سه بار تغییر و افزایش قیمت خواهد داشت و همین معاملات تو رو قوی میکنه ...
از اونجاییکه ماشین همیشه تو شهرستانها گرونتره .. سعی کن جمعه صبح تهران باشی و ت جاده مخصوص یا مراکز دیگه یک ماشین با پولت بخری .. بیاریش تبریز خود بخود 500 سودته .. با سود خودت تا 1 میلیون هم سود داره .. خوش شانس باشی ماهی دو بار تا سه بار می تونی معامله کنی..
..

با نظر آقا سعيد موافقم

موفق باشيد

ahijoon
2014-04-07, 19:46
من هم با سعید موافقم .

مغازه داری واقعا سخته . من چندین سال پیش تجربه مغازه داری دارم هم کافی نت و خدماتی و سوپری و آرایشی بهداشتی ... و در کل مغازه داری برا کسی بهتره که مغازه مال خودشه و پولم داره .. چشش به درآمدی که از مغازه درمیاره نیست . البته سالها پیش بله مغازه اجاره ای صرف داشت چون تورم انقد نبود قدرت خرید بهتر بود خدمات بهتر جواب میداد... اما الان نظرم منفیه .

در کل خوب آنالیز کنید و بدونید اگه پول بدون برنامه پالایش و خرج بشه دیگه جمع نمیشه .

yazdiran
2014-04-07, 19:49
سلام

يه تاپيك مرتبط
با 20 میلیون تومان چه سایتی راه اندازی کنم؟
(http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=48565)ملاحظه بفرماييد
ممكنه براتون مفيد باشه

softpand
2014-04-07, 20:18
اینترنت نیا فقط !
هر کاری دوست داری بکن ، ضرر نمیکنی

theboy
2014-04-07, 20:24
ممون از دوستان، تو اینترنت الان فعالیت دارم ولی به هیچ وجه سرمایه گذاری نمی کنم، اگر پولی از خود نت بدست اومد(طراحی یا برنامه نویسی و...) اون رو برای سایت هام خرج می کنم.

iran***
2014-04-07, 23:57
درود

جلوبندی/ باطری سازی بهترین شغل پردرآمد وکم هزینه یکم زحمت بکش حدودا یکسال ماهی بالای7 تومان درآمد داری این کارهایی که مد نظر داری دیگه جواب نمیده فقط فن وصنعت 10 تومان 20 تومان پول خرد هستش.
در ضمن یک ماشین بگیری صبح تا شب آژانس کار کنی دو برابر اون کاری که در فکرش هستی درآمد داره.

soheyl_ir89
2014-04-08, 00:43
theboy گرامی
در مورد استعدادها و علاقه ها و سوابقت کم گفتی

theboy
2014-04-08, 00:57
theboy گرامی
در مورد استعدادها و علاقه ها و سوابقت کم گفتی

راستش راجب کامپیوتر و موبایل اطلاعات دارم و می تونم همه کاری بکنم(نرم افزاری) از نصب ویندوز و نرم افزار و... گرفته تا فلش یا آپدیت موبایل و فروش بازی و نرم افزار و...
راجب سایر زمینه ها سابقه دارم ولی علاقه ای به راه اندازی شغل در این زمینه ها ندارم و کار آزاد یا فریلنسری رو ترجیح میدم(طراحی و برنامه نویسی وب).
چون دانشگاه هم درمیونه بهترین کار برام مغازست که به درسم لطمه نزنه و روزایی هم که دانشگاه هستم مغازه دست بابامه(برای همین نمی خوام کار خیلی تخصصی باشه!).
اگه کار دیگه ای با این شرایط و سرمایه ی من سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید ولی به نظر خودم بهترین کاری که می تونم بکنم همینه.

ضمن تشکر از iran*** عزیز هم باید بگم این کارها تخصصی میخواد که من ندارم.

soheyl_ir89
2014-04-08, 01:07
راستش راجب کامپیوتر و موبایل اطلاعات دارم و می تونم همه کاری بکنم(نرم افزاری) از نصب ویندوز و نرم افزار و... گرفته تا فلش یا آپدیت موبایل و فروش بازی و نرم افزار و...
راجب سایر زمینه ها سابقه دارم ولی علاقه ای به راه اندازی شغل در این زمینه ها ندارم و کار آزاد یا فریلنسری رو ترجیح میدم(طراحی و برنامه نویسی وب).
چون دانشگاه هم درمیونه بهترین کار برام مغازست که به درسم لطمه نزنه و روزایی هم که دانشگاه هستم مغازه دست بابامه(برای همین نمی خوام کار خیلی تخصصی باشه!).
اگه کار دیگه ای با این شرایط و سرمایه ی من سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید ولی به نظر خودم بهترین کاری که می تونم بکنم همینه.

ضمن تشکر از iran*** عزیز هم باید بگم این کارها تخصصی میخواد که من ندارم.

نظرت در مورد این که شریک داشته باشی و کار نرم افزار موبایل یا کامپیوتر انجام بدید با هم چیه؟ مقدار زیادی از سرمایه ی شما صرف اجاره و تجهیز محل می شه و چیز زیادی نمی مونه.

سـعید
2014-04-08, 01:12
درود

جلوبندی/ باطری سازی بهترین شغل پردرآمد وکم هزینه یکم زحمت بکش حدودا یکسال ماهی بالای7 تومان درآمد داری این کارهایی که مد نظر داری دیگه جواب نمیده فقط فن وصنعت 10 تومان 20 تومان پول خرد هستش.
در ضمن یک ماشین بگیری صبح تا شب آژانس کار کنی دو برابر اون کاری که در فکرش هستی درآمد داره.

این شغلها خیلی خوبه ولی اکثرا برای کسانی که از نوجوونی درس و دانشگاه رو ول کردن و شاگردی کردن .. به عنوان مثال یک ادم لیسانسه تحصیل کرده تو اون محیط ها دووم نمی اره .. علاوه بر فنی بودن یک مهارت اجتماعی هم می خواد این حرفه ها .. بیشتر کاری که این صنعت گران ! می کنن کارهایی که مردم عادی یا تحصیل کرده اگه زور بزنن و لباس کار بپوشن و روغی بشن از پسش بر میان ... ولی فرق کسی مثل من با اون ها اینه که من دستم به موس و کیبرد بنده و اون دوستان به اچار و پیچ گوشتی ... این نسخه خوبیه ولی سخته و زمان شروع خاص خودش رو داره .. مثل اینکه به کسی بگیم بیا برو موسیقی کلاسیک یاد بگیر و تدریس پیانو بکن .. فنیه که باید از بچگی یاد گرفت تا خبره شد ....

theboy
2014-04-08, 01:20
نظرت در مورد این که شریک داشته باشی و کار نرم افزار موبایل یا کامپیوتر انجام بدید با هم چیه؟ مقدار زیادی از سرمایه ی شما صرف اجاره و تجهیز محل می شه و چیز زیادی نمی مونه.
نه می خوام بدون شریک باشه.
خوب به جز اجاره و تجهیز محل چه چیز دیگه ای لازمه مگه؟
نصب در محل هم انجام میدم(بابام میمونه تو مغازه).
یعنی دو نفریم دیگه، خودم و بابام با هم کار می کنیم.

safilo
2014-04-08, 01:24
ببین دوست عزیز الان تبریز جای خوب مثل آبرسان و ساعت و ... که نمیتونی با این پول مغازه بزنی باید بری جاهای پایین شهر ولی شلوغتر. اگه به فکر خدمات هستی منطقه های شلوغ و انتخاب کن مثل لاله (فجر) - مارالان و جاهایی که شلوغه. به هیچ عنوان دنبال نرم افزار و گیم کامپیوتر نرو، دوست خودم الان تو پاساژ سهند یک و نیم میلیون اجاره میده و واقعا هیچی واسه خودش نمیمونه.
من فک میکنم به فکر زیر پله نباش و کمی هم به اجاره فک کن. مثلا یکم از پول پیشت واسه سرمایه بزار کنار یه مغازه ای بگیر 4 تومن رهن بدی ومقداری هم اجاره بده. عوضش کمی پول بیشتر دستت میمونه. چون واقعیته دیگه با 2 تومن سرمایه اولیه نمیشه هیچ کاری کرد. با این پول خدماتی هم بخوای بزنی نهایتش یه کامپیوتر میتونی بزاری با یه پرینتر که اونم خرجشو در نمیاره.

theboy
2014-04-08, 15:45
ببین دوست عزیز الان تبریز جای خوب مثل آبرسان و ساعت و ... که نمیتونی با این پول مغازه بزنی باید بری جاهای پایین شهر ولی شلوغتر. اگه به فکر خدمات هستی منطقه های شلوغ و انتخاب کن مثل لاله (فجر) - مارالان و جاهایی که شلوغه. به هیچ عنوان دنبال نرم افزار و گیم کامپیوتر نرو، دوست خودم الان تو پاساژ سهند یک و نیم میلیون اجاره میده و واقعا هیچی واسه خودش نمیمونه.
من فک میکنم به فکر زیر پله نباش و کمی هم به اجاره فک کن. مثلا یکم از پول پیشت واسه سرمایه بزار کنار یه مغازه ای بگیر 4 تومن رهن بدی ومقداری هم اجاره بده. عوضش کمی پول بیشتر دستت میمونه. چون واقعیته دیگه با 2 تومن سرمایه اولیه نمیشه هیچ کاری کرد. با این پول خدماتی هم بخوای بزنی نهایتش یه کامپیوتر میتونی بزاری با یه پرینتر که اونم خرجشو در نمیاره.
خوب سوال من همینجاست! دقیقا به جز یه پرینتر و یه کامپیوتر یک مغازه خدماتی به چی نیاز داره؟

alinonor
2014-04-08, 16:04
ممون از دوستان، تو اینترنت الان فعالیت دارم ولی به هیچ وجه سرمایه گذاری نمی کنم، اگر پولی از خود نت بدست اومد(طراحی یا برنامه نویسی و...) اون رو برای سایت هام خرج می کنم.

من باهاتون موافقم ، آدم باید سعی کنه یه چیزی یاد بگیره و از طریق اون چیز توی نت شروع به کار کنه ، اگه دوست داشت یه سایت بزنه و پولهایی رو که بدست آورده رو برای سایت خرج کنه اینجوری اگه مشکلی برای سایتش هم پیش بیاد لااقل ضرر نمی کنه.

MAH230
2014-04-09, 03:09
سلام دوست عزیز
نمی خوام ناامیدتون کنم
ولی 10 میلیون تومان سرمایه زیادی نیست
همین خودش واسه راه اندازی مغازه شاید کافی نباشه
رهن هم بگیری که دیگه...
به قول دوستان به فکر اجاره باشی بهتره
احتمالا بنده بخوام تو روزهای اینده تبریز بیام
یه پیشنهاد همکاری واستون دارم
دوست داشتید بهم پیغام بدید مفصلتر بحث کنیم

S.A.E.I.D
2014-04-09, 11:47
سلام

خوب سوال من همینجاست! دقیقا به جز یه پرینتر و یه کامپیوتر یک مغازه خدماتی به چی نیاز داره؟
مغازه خدمات کامپیوتری به هر چیزی که بتونی بفروشی در مغازه نیاز داره از اول هم نیاز نیست هر جنسی جور باشه
مثال:
1)شما میتونید بعضی وسایل رو خودتون تعمیر کنید پس احتمالا به وسایل لحیم کاری نیاز دارید
2)میشه داخل مغازه بازی های کامپیوتری فروخت
3)احتمالا بتونید رم و فلش و ... بفروشید پس میتونید این جنس ها رو تهیه کنید
4)وسایل دیگه مثل کابل های مورد نیاز - کابل usb -انواع فیش ها - کابل برق کامپیوتر
5)میتونید کارتریج پرینتر رو شارژ کنید اگه بلد باشید پس احتمالا نیاز به رنگ و پودر خواهید داشت (اول کار نیاز نیست)
6)میتونید سیستم جمع کنید که در این صورت باید ابتدا پول از مشتری بگیرید و بعد از بازار خرید کنید
7)دسته های بازی