PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فروش محصولات خارجی بدون رعایت حق کپی رایت - حلال یا حرام؟

mohammadsh
2014-04-10, 15:50
با سلام و عرض ارادت خدمت تمامی کاربران و فروشگاههای اینترنتی
مدت زیادی بود که سوالی ذهنم را مشغول کرده بود. اینکه عدم رعایت حق کپی رایت در ایران برای فروشندگان و مصرف گنندگان جایز است یا نه؟

بیشتر ما از ویندوز استفاده می کنیم چند درصد لایسنس قانونی ویندوز را خرید می کنیم؟
چه تعداد واقعا از شرکت ادوب فتوشاپ خرید می کنند؟
نرم افزار ها ، مستند ها ، فیلم و انیمیشن ، ایبوکها ، تصاویر و وکتور های گرافیکی ، اپلیکیشن های موبایل ، بازی و ... همگی در سطح جهان داری حق کپی رایت هستند. هیچ کس نمی تواند اینها را رایت کند و به فروش برساند و هیچ کس هم حق خرید رایت شده آنها را ندارد.

در حالیکه این موارد چه در فروشگاه های اینترنتی و چه در فروشگاه های سطح شهر موجود است . توجه داسته باشید که این محصولات چه بر روی دی وی دی پرینکو و با رایتر خانگی رایت شود و چه بر روی دی وی دی نقره ای با پک و جعبه زیبا و توسط یک شرکت ایرانی رایت شود به هر حال هیچ سودی عاید شرکت اصلی نمی گردد.

پس با این حال فروش چنین مواردی از نظر شرعی حلال است یا حرام؟

این موضوع را در سایتها و انجمن های بسیاری جستجو کردم که اکثرا حول جوابهای زیر گردش می کردند:
1 - ایران را تحریم کرده اند پس ما هم از آنها خرید نمی کنیم.
2 - من از لینوکس استفاده می کنم و تمامی نرم افزار هایی که استفاده می کنم رایگان است
3 - من لایسنس تمامی نرم افزارهایی که استفاده می کنم را خریداری کرده ام.
4 - کی میره ویندوز 100 دلاری استفاده می کنه ؟
5 - ایران هر کی به هر کیه . در ایران کسی به قانون کپی رایت اهمیت نمی ده.
6 - ما باید به حقوق سایرین اهمیت بگذاریم.
و ....

معلوم است که هیچ کدام از این جوابها برای ما مشخص کننده و روشن کننده موضوع نیست. پس نتیجه ای جز سر در گمی بیشتر به دست نیاوردم.
از این رو این موضوع را در بخش ارسال سوال سایت حضرت آیت الله مکارم شیرازی (http://makarem.ir/question/question.aspx#) بیان کردم که جواب زیر برای من ارسال شد.

" اين کار جز با رضايت توليد کنندگان اصلي آن جايز نيست، مگر در صورتي که از کفار حربي باشند و شرکت ها و سازمان هايي که به کفار در حال جنگ (جنگ سرد و گرم) با مسلمانان مثل امريکا، اسرائيل و انگليس و مانند آنها کمک مي کنند و يا به عمل آنها راضي و خوشحال مي شوند در حکم محارب هستند."

تصویر جواب :
13177

far-rayan
2014-04-10, 16:00
سلام
منکه برای این فتواها تره هم خورد نمیکنم و عقل سلیم میگه حاصل زحمت یکی دیگه رو نباید بفروشی و سود ببری
مگه اینا نمیگن ما با دولت آمریکا مشکل داریم نه با ملتش ؟ خوب این نرم افزارها و قالبها و ... رو که دولت نمینویسه.
الان همه جا لب تاب با ویندوز اورجینال پیدا میشه. تا جایی که میشه باید سراغ کپی و ... نرفت . مطمئنا این کار رو نمیشه یکباره انجام داد و باید به مرور زمان از شر این بی فرهنگی خلاص بشیم ولی باید تلاش کرد.

معظمی
2014-04-10, 17:01
نظر من در همین رابطه: http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=48726&p=321924&viewfull=1#post321924

drh4m3d
2014-04-10, 17:05
منکه برای این فتواها تره هم خورد نمیکنم

احسنت...................

AdsGroup.iR
2014-04-10, 18:37
از نظر من حلال انده حلاله ... استارتر همین الان ویندوزی که داری باهاش کار میکنی شرط میبندم صد سال 200 هزار ندادی کرکشو بخری ..
اگر قرار بر کپی رایت بود هیچوقت شرکت های بزرگی همچون MRT - گردو - Lord و.. این محصولات رو کرک نمی کردن و با هزینه ای بسیار اندک بفروشن..

mohammadsh
2014-04-10, 19:28
من نظر شخصی خودم را نگفته ام و قصد هم ندارم در این تایپیک نظریه شخصی خودم را بیان کنم. حتی این قتوا را رد یا تایید نمی کنم.
فقط سوالی بود که در خیلی جاها بحث می شد. گفتم ببینم نظر مراجع در این رابطه چیست؟
همین سوال را در چند سایت دیگر مراجع نیز مطرح کرده ام که در صورت دریافت جواب آنها را نیز قرار می دهم.

moj1rayaname
2014-04-10, 19:41
فقط توی کپی کارهای ماکروسافت و فقط ویندوزش از ویندوز 3.1 و 95 و 98 و me و xp و longhorn و vista و 7 رد شدیم و رسیدم به 8.2 و هنوز کپی رعایت نمیشه )
اگه قانونی بشه بلاخره عادت میکنیم
مثلا من یه زمانی هزینه لایسنس دایرکت ادمین سختم بود بدم یواش یواش عادت کردم الان ماهی 80دلار لایسنس میدم و آرزوم اورجینالی شدن کلیه برنامه هم هست
پله پله :دی

ahijoon
2014-04-10, 19:57
بنده هم نظری ندارم و آرزو میکنم همه انسانها به راه راست و تعالی هدایت گردند .

Neptune
2014-04-10, 20:56
در این رابطه از عقل و وجدان خودتون کمک بگیرید. ویندوز و یا هر نرم افزاری که ساخته میشه ربطی به کشور سازنده اون نداره. توی همین مایکروسافت و گوگل کلی ایرانی و مسلمون داره کار میکنه. بیل گیست بخش بزرگی از درآمدش رو داره صرف کارایه خیریه میکنه چیزی که بین ثروتمندای داخلی کمتر دیده میشه. اگه شهروندهای آمریکایی همگی کفار حربی حساب میشن پس بالا رفتن از دیوار اونها یا دزدی از هر آمریکایی در هرجایی از دنیا حلال و مباح باید باشه.
من خودم از نرم افزارهای کرک شده استفاده میکنم ولی اینکه اینجور دزدی ها رو از نظر اسلامی هم توجیح کنیم یه جور منفعت طلبیه

peymaniran
2014-04-10, 20:57
از دید من این یه جور دزدیه، متاسفانه من خودم هم دزدم. :">

mr_saeed
2014-04-10, 21:54
اونایی که نظرشون اینه چون بقیه اینکارو میکنن ما هم اینکارو بکنیم ، پس یعنی اگر بقیه بپرن توی چاه اونا هم میپرن ؟؟ چون بقیه هم دزدی می کنن اونا هم باید دزدی کنن ؟؟؟

S.A.E.I.D
2014-04-10, 21:54
من خودم از نرم افزارهای کرک شده استفاده میکنم ولی اینکه اینجور دزدی ها رو از نظر اسلامی هم توجیح کنیم یه جور منفعت طلبیه

سلام
حکم کلی داده شده و واضح هست
در این حکم نیومده که محصولات مایکروسافت رو کپی کنیم یا نه این برمیگرده به انسان و تحقیق در مورد شرکت های مورد بحث و این که چه ذینفع هایی دارند
لطفا نظریات شخصی خودمون رو به اسلام نچسبونیم

h.davoudi
2014-04-10, 21:58
منکه برای این فتواها تره هم خورد نمیکنم
با تایید نقل قول بالا باید اضافه کنم:
احترام گذاشتن به حقوق کفار ، واجب تر از نوع مسلمانش هست.

softpand
2014-04-10, 22:55
احترام گذاشتن به حقوق کفار ، واجب تر از نوع مسلمانش هست.

چه ربطی داره؟

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

نمیدونم چرا حرف آیت ا.. به دلم ننشست
فک میکنم اصلاً تو باب نیست
دزدی دزدی هستش
چه از دوست ایرانی باشه ، چه از اسرائیلی یا هر کس دیگه
این از این
شکی در این که استفاده از محصولات دزدی نامیده میشه نداریم .
ولی من استفاده ازش رو جایز میدونم :| ، ازش استفاده میکنم ، در آمد هم دارم ،
یک نکته به بهروز جان بگم
دیروز متوجه یه چیزی شدم تو اکانت تم فارستم
یک شخص میتونه اسلایدر ، افزونه ، یا هر محصول دیگه ای رو بخره ، و تو قالب هاش به صد ها هزار نفر بفروشه
فکر میکنم از این قضیه صد در صد مطمئن هستی که حق با منه
اگه کسی قالب رو به نظر من حتی بخره ،حق نداره همون جوری بفروشش
مخصوصاً تو ایران
به نظر من وقتی ترجمش میکنه ، ویرایشش میکنه دیگه بهش گیر ندیم
چون اگه اینطور که شما میگید باشه طرف باید بگه نباید اسلایدر منو بذارید داخل قالب !!!

JAVAD76
2014-04-11, 00:10
اگه اینا سودشون رو به دولت هاشون بدن . خوب دیگه این واضح هست که دولت هایی مثل آمریکا و و اسرائیل ، دارن علنی و غیر علنی بر ضد اسلام کار می کنن و مسلمونا رو می کشن( نمونش مسلمونای میانمار که با کمک مستقیم آمریکا همراه هست) چه لزومی داره ، که هی پولامونو بریزیم تو حساب آمریکایی بعد اونا از اون ور بیان بر ضد خودمون کار کنن؟

به نظر من اصلا نباید از این سیستم ها استفاده کنیم. عده ای از همین بچه های خودمون ، آره همین جوونای با استعداد خودمون بیان و 1 سال ، کمه؟ دو سال سه سال ، 5 سال 10 سال وقت بذارن و یه سیستم قوی بسازن . یه سیستم عامل با قدرت زیاد بسازن. یه برنامه طراحی قوی تر از فتوشاپ طراحی کنن. نگید نمی تونن که اصلا قبول ندارم. ماشاالله اینقدر جوون با استعداد در این زمینه داریم که خدا می دونه.

لازمه ی همچین کاری، هم پشتوانه مالی دولت و هم اراده شخص و هم اراده خود ماست. می پرسید چجوری؟ کوچکترینش اینه که وقتی می رید لباس فروشی ، کفش فروشی یا وقتی می خواهید لوازم خانگی برای خونتون بخرید یا ... ، ایرانی با کیفیتش رو انتخاب کنید. می دونم شاید بگید ایرانیش خوب نیست. ولی برادر من ، از بس گفتیم خوب نیستیم باورمون شده که خوب نیستیم اینجوری نیست. ایرانیا اینقدر سرمایه دارن که ازش استفاده نمی کنن! اینقدر پتانسیل برتر شدن دارن که دارن خاک می خورن!

یه خواهشی هم من دارم که تو رو خدا اینقدر نیایین راحت راحت بگید که من برای این فتوا تره هم خورد نمی کنم و غیره. هر چی باشه مراجع تقلیدمون چهارتا کتاب در این رابطه بیشتر ما خوندن . توی این موارد و حلال و حروم ، چهارتا پیرهن بیشتر ما پاره کردن.

یه بار یکی از یاران امام مهدی(عج) درباره «رویداد های جدید عصر غیبت » سوال می کنه.
امام پاسخ میده: و در مورد رویداد های زمان ، به راویان حدیث ما رجوع کنید که آنان حجت من بر شمایند و من حجت خدا بر آن ها می باشم.

1yaser
2014-04-11, 00:41
بحث حلال و حروم بودن در زمینه کار خیلی پیچیده هست. و باید هرکس به وجدان خودش رجوع کنه و تصمیم بگیره. مثلا شما بحثتون نرم افزاره ولی میشه هزاران مورد دیگه از این دست درآورد. مثلا زدن تیتر نامربوط و کشوندن مخاطب به سایت خودمون و دادن اطلاعات اشتباه... مثلا ارائه محتوایی که مناسب نیست.... مثلا بالا رفتن تو نتایج جستجو با فریب و حقه. مثلا کپی کردن آثار دیگران...

black_ice
2014-04-11, 02:07
من اگر ماهی حداقل ۲۰۰۰ دلار درامد داشتم حتما ویندوز ارجینال میخریدم

Neptune
2014-04-11, 02:24
سلام
حکم کلی داده شده و واضح هست
در این حکم نیومده که محصولات مایکروسافت رو کپی کنیم یا نه این برمیگرده به انسان و تحقیق در مورد شرکت های مورد بحث و این که چه ذینفع هایی دارند
لطفا نظریات شخصی خودمون رو به اسلام نچسبونیم

خب یکی بره حکم جزئی و خاص در مورد ویندوز و مایکروسافت رو بگیره. توی همین حوزه علمیه هم از ویندوز کرک شده استفاده میشه. اگه حرومه پس برن از لینوکس استفاده کنن

yazdiran
2014-04-11, 02:28
سلام
ماشاا... چقدر كارشناس مذهبي داريم!
هركي هرچي تو دلش داره رو ميكنه،ديگه كار به نظرات قبلي نداره

اين موضوع رو بهتره اختصاصي سوال كنيد از همون حاج آقاهايي كه تو محله ها و مساجد هستند

موفق باشيد

84edu
2014-04-11, 02:41
این فتواها رو نمیتونم حتی برای اینکه از یه گوش بیان و از اون گوش خارج بشن هم براشون وقت بذارم!

صحبتهای زیادی در این مورد یعنی رعایت حقوق معنوی و کپی رایت داشتیم تا جالا توی همین شاپکیپر خودمون اما کلا تجربه ثابت کرده این بحثها، کاملاً بی فایده هست و مهمترین فاکتور در رعایت حقوق معنوی سایرین، وجدان هست؛ داخلی و خارجی هم نداره و بستگی به سطح وجدان آدما داره. اونی که نقض حقوق معنوی خارجیه کلی واسش سوددهی داره خب معلومه میاد و با یه روشی که واسه خودش و سایر افرادی که از این نقض حقوقها منتفع میشن منطقی هست، کارش رو توجیه میکنه!

تکرار مکررات سودی نداره فقط: توی شاپکیپر کپی رایت رعایت میشه و به حقوق معنوی بسیار بها داده میشه :) مخصوصاً در مورد محصولات خارجی شخصاً خیلی بیشتر پیگیر هستم...!

u30jc
2014-04-11, 06:25
- از لحاظ قانونی که "در ایران" مشکلی ندارد: ایران عضو هیچ یک از کنوانسیون ها و موافقنامه های بین المللی مربوط به حق تکثیر نیست (منبع (http://fa.wikipedia.org/wiki/حق_تکثیر)) و به همین علت خقوق آثار پدیدآمده در ایران بوسیله افراد مقیم ایران در کشورهای دیگر محافظت نمی‌شوند و متقابلا آثار و محصولات دیگر کشورها نیز در ایران تحت حمایت قانون نیست.

- شاید بی ربط باشه ولی خالی از لطف نیست که گفته بشه! ده ها میلیارد ذلار از دارایی های ایران (شاید سرجمع آن ها به 100 میلیارد دلار هم برسد که با دلار 3 هزار تومانی میشه پول بیش از 6 سال یارانه کل ملت!)- در اروپا و آمریکا بلوکه شده است، ان هم بیش از 35 سال! سود همین سرمایه بسیار بیشتر از آن چیزی خواهد شد که "مردم" این کشورها بخواهند با فروش محصولات نرم افزاری بدست بیاورند و چند درصد از آن را مالیات بدهند!
"کالا و خدمت رایگانی در دنیا نیست و اگر هم - در ظاهر - باشد، بدانید که خود شما کالا هستید"!

mosi68
2014-04-11, 08:30
خداییش ماهم دوست داریم اورجینال استفاده کنیمl-) اماخوب واقعا تواناییش رو نداریم،ازهمون اول کارمون ،از همون بچگی:dعادت کردیم با این نرم افزارا کار کنیم(ویندوز،فتوشاپ،آفیس،ف ش،...کلی نرم افزار ریز ودرشت دیگه) حالا اگر بخوایم لایسنس قانونی همین چندتا نرم افزارو بخریم خودش بالای 1 یا 2 میلیون میشه!
هزینه لایسنس این برنامه ها تو مملکت ما با این درآمد خیلی سنگینه:(همین که ملت وجدان به خرج بدن موقع خریدلپ تاپ (80%اقساطی خریدمیکنن)سعی کنن لپ تاپ با ویندوز اورجینال بخرن بازخودش خیلیه

معظمی
2014-04-12, 04:59
ساعت نزدیک به 5 صحبه و آنلاین شدم که در این تاپیک بنویسم اگر برای امنیت اطلاعاتی که روی سیستم ذخیره دارید، امنیت رمزهای عبوری که توی مرورگرهاتون ذخیره شده و هر چیز دیگه ای که سالم موندنش براتون مهمه ارزش قائلید، حتماً و حتماً لایسنس یک آنتی ویروس خوب مثل ناد 32 رو بخرید و آنتی ویروستون رو همیشه آپدیت نگه دارید.

تقریباً 3-4 روزه که روزانه ده ها بار ناد 32 داره دیتابیسش رو آپدیت میکنه. دیروز بعد از آپدیت جدیدی که منتشر شد، 12 فایل ویروسی در پوشه های درایو c روی لپ تاپ من شناسایی و پاکسازی شد! سیستمی که مطمئن بودم کاملاً سالمه. حتی یک نرم افزار کرک شده روش نصب نیست، ویندوزش قانونی و کاملاً آپدیته و به خوبی توسط چند نرم افزار امنیتش تأمین میشه.

با توجه به حجم زیاد آپدیت هایی که توی این هفته ناد 32 منتشر کرده، پیشنهاد میکنم حتماً برای آنتی ویروستون لایسنس تهیه کنید.
یاعلی

mamad.noise
2014-04-14, 02:49
بنده صحبتم رو در این باره در تاپیکی که جناب معظمی آدرس دادند عرض کردم
اما جوابی در صحبت دوستمون جواد دارم:

یه خواهشی هم من دارم که تو رو خدا اینقدر نیایین راحت راحت بگید که من برای این فتوا تره هم خورد نمی کنم و غیره. هر چی باشه مراجع تقلیدمون چهارتا کتاب در این رابطه بیشتر ما خوندن . توی این موارد و حلال و حروم ، چهارتا پیرهن بیشتر ما پاره کردن.

باز هم میگم بنده با صحبت دوستان موافقم و ارزشی قائل نیستم برای چنین فتوا های حق به جانب
بنده به شخصه به عنوان یک انسان حق دارم از عقل خودم ب درستی استفاده کنم در این استفاده متاسفانه مسائلی از مراجع معروف از جمله جناب مکارم دیدم که ... (بحثش رو اینجا باز نمیکنم نه در حوصله میگنجه نه با قوانین انجمن سازگاری داره)
علاوه بر این شما مطمئن باشید این افراد از ریپ ونال و کرک ذره ای به گوششون نرسیده چه برسه به اینکه درباره اش بخوان اظهار نظر کنند!
(البته این ها نظر شخصیه هست و هر کسی میتونه قبول یا رد کنه)
موفقیتـ

mousavih
2014-04-14, 08:39
100 دردصد حرامه ولي توي كشور قبح شو از دست داده براي همين همه ميگن مشكلي نداره

softpand
2014-04-14, 08:59
ساعت نزدیک به 5 صحبه و آنلاین شدم که در این تاپیک بنویسم اگر برای امنیت اطلاعاتی که روی سیستم ذخیره دارید، امنیت رمزهای عبوری که توی مرورگرهاتون ذخیره شده و هر چیز دیگه ای که سالم موندنش براتون مهمه ارزش قائلید، حتماً و حتماً لایسنس یک آنتی ویروس خوب مثل ناد 32 رو بخرید و آنتی ویروستون رو همیشه آپدیت نگه دارید.

تقریباً 3-4 روزه که روزانه ده ها بار ناد 32 داره دیتابیسش رو آپدیت میکنه. دیروز بعد از آپدیت جدیدی که منتشر شد، 12 فایل ویروسی در پوشه های درایو c روی لپ تاپ من شناسایی و پاکسازی شد! سیستمی که مطمئن بودم کاملاً سالمه. حتی یک نرم افزار کرک شده روش نصب نیست، ویندوزش قانونی و کاملاً آپدیته و به خوبی توسط چند نرم افزار امنیتش تأمین میشه.

با توجه به حجم زیاد آپدیت هایی که توی این هفته ناد 32 منتشر کرده، پیشنهاد میکنم حتماً برای آنتی ویروستون لایسنس تهیه کنید.
یاعلی

ولی من هیچوقت آنتی ویروس ناد32 رو به هیچکس پیشنهاد نمیدم
من بهتون یک فایل یک مگی از کلکشن 132 مگی از بدترین ویروس ها رو میفرستم ، ناد 32 یکیشون رو هم شناسایی نمیکنه
ولی همون رو با آنتی ویروس کسپر اینترنت سکوریتی 2012 ( و نه 13 و 14 ) تست کنید نتایج 100 درصد فرق داره
البته نسخه آنتی ویروس من تریال هستش و همیشه از تریال ریستر استفاده میکنم :دی
در یک کلام ، ناد 32 برای سیستم های متوسط هستش و کسپر برای کاربران حرفه ای که خیلی با اینترنت سرو کار دارند.

123a
2014-04-14, 10:43

یاعلی
آپدیت هایی که با یوزر و پسورد های تریال گرفته میشه ، با آپدیت های اصلی اون فرق داره ؟

softpand
2014-04-14, 10:57
آپدیت هایی که با یوزر و پسورد های تریال گرفته میشه ، با آپدیت های اصلی اون فرق داره ؟

از عوض استاد معظمی من پاسخ میدم
خیر
هیچ فرقی نداره دوست عزیز.

AdsGroup.iR
2014-04-14, 12:54
کدوم یک از کاربران این انجمن 100 هزار تومان داده ویندوز خریده؟ هر کدوم خریده بگه ؟
پس الکی حلال حلال نکنید اگر قرار بر این باشه ویندوز همه حرومه

Merlin
2014-04-14, 13:11
فروش زحمت دیگران به هر اسم و شرطی خلافه اخلاقه یا به نوع اسلامیش حرومه
حالا طرف چه قاتل باشه چه کافر و چه مسلمون یه عقیده و سلیقه شخصیه و نمیتونه باعث بشه که بگیم چون طرف کافر بوده مالشو بدزدیم

حتی فروش ویندوز هم خلاف عرفه ولی خب هممون داریم استفاده میکنیم و نمیتونم منکرش باشیم
هرکیم بگه نمیکنم دروغ محضه چون اول اینکه لایسنسش به ندرت گیر میاد اینکه با احتساب این نرخ ارز خیلی گرون تموم میشه و اینکه محدودیت نصب دارن (یکی دارم تنها رو10 تا سیستم میشه نصب کرد)

meshkati2969
2014-04-14, 13:24
فروش زحمت دیگران به هر اسم و شرطی خلافه اخلاقه یا به نوع اسلامیش حرومه
حالا طرف چه قاتل باشه چه کافر و چه مسلمون یه عقیده و سلیقه شخصیه و نمیتونه باعث بشه که بگیم چون طرف کافر بوده مالشو بدزدیم

حتی فروش ویندوز هم خلاف عرفه ولی خب هممون داریم استفاده میکنیم و نمیتونم منکرش باشیم
هرکیم بگه نمیکنم دروغ محضه چون اول اینکه لایسنسش به ندرت گیر میاد اینکه با احتساب این نرخ ارز خیلی گرون تموم میشه و اینکه محدودیت نصب دارن (یکی دارم تنها رو10 تا سیستم میشه نصب کرد)

اصلا حوصله این جور بحث ها را ندارم چون میدونم در این فضا هیچ فایده ای نداره ولی دوست عزیز حداقل یک مطلب را درست بخون

کافر حربي نه کافر. کافر حربی یعنی کافری که با تو قصد جنگ داره /

Merlin
2014-04-14, 13:36
عزیز کفر هرکس به خودش ربط داره و ما تنها میتوانیم بگیم عزیز این راهی که میری اشتباهه نه اینکه بیاییم مالشو بدزدیم و دستمونو به دزدی عادت بدیم

منم حوصله بحث ندارم و تنها حقیقتیو گفتم که داریم بر حسب اون دستمونو به دزدی عادت میدیم

امریکا اومده ویندوز زده کل دنیا بهش وابسه هستش چه اسلامی چه غیر اسلامی اما تنها ماها هستیم با اون استدلال از ویندوزی ک کف قیمتش 110 دلار هست (3 سال پیش این قیمت خریدم الان مسلما هم بالاتره ) به رایگان استفاده میکنیم و میگیم کافره
امریکا کافره گناه مایکروسافت چیه ؟ !!!!
به قول خودتون خداوند بیداره و بهمون اعتماد داره اما ماییم که خوابیمو خودمونو با این استدلالا به گند میکشیم

موفق باشین

life_gp
2014-04-14, 13:53
دوست عزیز قیمت های اورجینال های مجموعه ها توی ایران
فوق العاده بالاست و مطمئن باشید کسی نمیتونه بخره.
پس خیالت راحت حرام نیست.

mamad.noise
2014-04-14, 14:00
پس خیالت راحت حرام نیست.
متاسفم برای ...

کافر حربي نه کافر. کافر حربی یعنی کافری که با تو قصد جنگ داره /
فقط به پست جناب معظمی اکتفا میکنم:

حضرت علی وقتی شنید اعراب جاهل خلخال از پای زن یهودی درآوردن فرمود:
اگر مرد مسلمان از غصه بمیرد جا دارد گرچه مسلمان نیست
آن خلخال بخشی از مال یک انسان بود نه جان و آبرو و ناموس او
از آن یک زن بود نه مرد
از آن یک غیر مسلمان بود نه مسلمان
و نکته بسیار مهم آنکه:
متجاوزان به مال آن زن دشمنان کشور و غارتگران در حال محاربه با حکومت اسلامی بودند نه ماموران حکومت علی
نهج البلاغه فیض الاسلام خطبه 27.95.

meshkati2969
2014-04-14, 14:02
عزیز کفر هرکس به خودش ربط داره و ما تنها میتوانیم بگیم عزیز این راهی که میری اشتباهه نه اینکه بیاییم مالشو بدزدیم و دستمونو به دزدی عادت بدیم

منم حوصله بحث ندارم و تنها حقیقتیو گفتم که داریم بر حسب اون دستمونو به دزدی عادت میدیم

امریکا اومده ویندوز زده کل دنیا بهش وابسه هستش چه اسلامی چه غیر اسلامی اما تنها ماها هستیم با اون استدلال از ویندوزی ک کف قیمتش 110 دلار هست (3 سال پیش این قیمت خریدم الان مسلما هم بالاتره ) به رایگان استفاده میکنیم و میگیم کافره
امریکا کافره گناه مایکروسافت چیه ؟ !!!!
به قول خودتون خداوند بیداره و بهمون اعتماد داره اما ماییم که خوابیمو خودمونو با این استدلالا به گند میکشیم

موفق باشین

دوست عزیز که من به شما ارادت کامل دارم ولی هنوز متوجه نشدین میگم کافر حربی

ما با کافر جماعت کاری نداریم/حتی زمان ظهور هم این کفار هستند که با امام زمان جنگ شروع میکنند

ببین بگذار یک مطلبی را بگم... دین اسلام به ما میگه ما شروع کننده جنگ نباشیم ولی اگر به تو حمله کردند باید تا دم خونه اش اون را تعقیب کنی . دین اسلام دین صلح است ولی از طرفی هم میگه نباید در مقابل ظلم سکوت کنی.

شما کافی هست بروید راجع به دین مسیحیت و یهود تحقیق کنید متوجه میشید چه تحریف های بزرگی کردند. مثلا یکی از تحریف ها این بود که حضرت عیسی فرمودند که اگر کسی به تو سیلی زد شما اونطرف صورت را برای سیلی دوم بهش نشون بدید.

در یکجا یک کشیش می گفت اگر به شما ظلم شد کاری نکنید اون دنیا خدا جواب میده. متاسفانه یکی از دلایلی که فلسطینی ها هنوز به وحدت کافی نرسیدند همین اعتقاد جبر گرایی هست.

این صحبت هایی که کردم زیاد زبطی به تاپیک نداشت ولی چند وقت مطالبی میبینم که واقعا نمی تونم بیخیال بشم و هیچی نگم.

در ضمت یک مطلب ا دین پدری به هیچ دردی نمی خوره. چه شیعه باشم چه سنی چه یهودی و چه مسیحی باید راجع به دینم تحقیق کنم.

حالا اینکه فلان شرکت آیا جزو گروهی هستند که به کفار حربی سود میرساند یا نه بحث دیگری است که مثلا من سایت تم فارست را جزو این دسته نمی دونم و قطعا ریپ زدن از قالبشون حرام است. خود من هم قالب اصلی را از سایتشون خریدم.

Merlin
2014-04-14, 14:10
من به شما ارادت کامل دارم جناب
اما مسله اینجاس شرکت مایکروسافت یه شرکت شخصیه ک سهام داراش اونو اداره میکنند و استفاده از نرم افزار اونا توسط ما به صورت کپی ضرر رو عاید اونا میکنه نه دولت امریکا
منم استفاده کردم کپی و حتی هم میکنم (7 خریداری شده در صورت نیاز به xp یا 8 مجبورم کپی استفاده کنم)
اما خب ما داریم میگیم چون امریکا جنگ طلبه بریم اون شخصارو ضرر بزنیم
درسته تو یه استان با یکی اختلاف داشته باشی یا اصلا اون شخص کافر باشه بریم با کل اون استان جنگ کنیم و بهش ضرر بزنیم؟

ضمنا مسلمان واقعی به ندرت یافت میشه و انگشت شمارن
با ححلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه
با اسلام اسلام گفتن هم کسی مسلمون نمیشه (ضمنا کافر نمیشه کسیو تشخیص داد کافره یا نه شاید خیلی از مال هم تنها اسم مسلمون رومون باشه و کارامون صد برابر پست تر از اون کافرا)

امیدوارم ناراحت نشده باشین

meshkati2969
2014-04-14, 15:05
من به شما ارادت کامل دارم جناب
اما مسله اینجاس شرکت مایکروسافت یه شرکت شخصیه ک سهام داراش اونو اداره میکنند و استفاده از نرم افزار اونا توسط ما به صورت کپی ضرر رو عاید اونا میکنه نه دولت امریکا
منم استفاده کردم کپی و حتی هم میکنم (7 خریداری شده در صورت نیاز به xp یا 8 مجبورم کپی استفاده کنم)
اما خب ما داریم میگیم چون امریکا جنگ طلبه بریم اون شخصارو ضرر بزنیم
درسته تو یه استان با یکی اختلاف داشته باشی یا اصلا اون شخص کافر باشه بریم با کل اون استان جنگ کنیم و بهش ضرر بزنیم؟

ضمنا مسلمان واقعی به ندرت یافت میشه و انگشت شمارن
با ححلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه
با اسلام اسلام گفتن هم کسی مسلمون نمیشه (ضمنا کافر نمیشه کسیو تشخیص داد کافره یا نه شاید خیلی از مال هم تنها اسم مسلمون رومون باشه و کارامون صد برابر پست تر از اون کافرا)

امیدوارم ناراحت نشده باشین

مطمئن باشید من نه تنها ناراحت نمیشم بلکه خوشحال میشم شخصی مثل شما بدون اینکه ار حیطه ادب خارج بشه بحث میکنه برای من بسیار ارزشمند هست و اگر غیر این بود من قطعا جواب نمیدادم. پس از این بابت ممنون

ببینید اینجا الان چند بحث شد.

1.آیا امریکا جز کفار حربی است

2. ایا مایکروسافت به این کشور سود میرساند یا نه

ج 1) فهرست بیش از ۱۰۰ جنایت و دخالت آمریکا در کمتر از یک قرن (http://www.tasnimnews.com/Home/Single/180095)

ج 2) با توجه به اینکه مایکروسافت به این کشوری که 100 جنایت وجشتناک در این صد سال انجام داده مالیات میدهد پس متوانیم بگوییم به این کشور سود میرساند و در واقع یک منیع درآمد برای امریکاست برای انجام دادن جنایت های دیگه اش

نتیجه: حالا این دیگه خودتون هستید که باید تشخیص بدهید ویندوز اصل بخرید یا کپی

باز هم تاکید میکنم من قالب های خارجی مثل تم فارست را جز این دسته قرار نمیدهم و همان طور که خودم از این قالب اورجینال خریدم بقیه هم باید اورجینال بخرند و کپی نکنند.

معظمی
2014-04-14, 15:40
ولی من هیچوقت آنتی ویروس ناد32 رو به هیچکس پیشنهاد نمیدم
من بهتون یک فایل یک مگی از کلکشن 132 مگی از بدترین ویروس ها رو میفرستم ، ناد 32 یکیشون رو هم شناسایی نمیکنه
ولی همون رو با آنتی ویروس کسپر اینترنت سکوریتی 2012 ( و نه 13 و 14 ) تست کنید نتایج 100 درصد فرق داره
البته نسخه آنتی ویروس من تریال هستش و همیشه از تریال ریستر استفاده میکنم :دی
در یک کلام ، ناد 32 برای سیستم های متوسط هستش و کسپر برای کاربران حرفه ای که خیلی با اینترنت سرو کار دارند.
سلام
بله 100% قوی تره. ولی به حدی سنگینه که کل عملکرد سیستم رو تحت تأثیر قرار میده و دیگه نمیشه با سیستم درست کار کرد. خوبی ناد 32 اینه که با اینکه امنیت رو تا مرز بسیار قابل قبولی بالا میبره، اصلاً احساس نمیکنی روی سیستمت آنتی ویروس نصبه!
راستی شما که داری استفاده میکنی و از این شرکت منافع زیادی به شما رسیده، شما هم یه خیری بهشون برسون و لایسنس یک ساله تهیه کن.
مگه چقدر میشه؟ اصلاً مبلغی نیست. میری بیرون خونه 100 تومن تو جیبته از بقالی برگشتی هیچی هم نخریدی 1000 تومن هم تو جیبت نمونده!
لایسنس آنتی ویروس ها حقیقتاً جزو ارزون ترین هزینه هاییه که در این دوره زمونه میشه کرد.

دوستان پاسخ دادن ولی پاسخ ندادن من بی ادبیه. خیر تفاوتی نداره.
ولی لایسنس های تریال با فرهنگی که اونور آبی ها دارن منتشر شده برای تست رضایت از کیفیت. که اگر راضی بودی اورجینال تهیه کنی.
اما توی ایران ....

کدوم یک از کاربران این انجمن 100 هزار تومان داده ویندوز خریده؟ هر کدوم خریده بگه ؟
روی تمام لپ تاپ های موجود در بازار ویندوز 7home premium اورجینال وجود داره لایسنسش هم کف لپ تاپ بصورت لیبل چسبیده. ولی لپ تاپ هایی که تحت داس فروخته میشن رو تهیه نکنید، میتونید از لایسنسش هم برای لپ تاپتون و هم برای ویندوزی که روی پی سی نصب میکنید استفاده کنید.

پس خیالت راحت حرام نیست.
چه استدلال منطقی ای.
به قول آقای مهندس زاده همیشه میگه من پولم نمیرسه ماشین بخرم پس دزدی حلاله و برم ماشین همسایه رو بدزدم.

rahamarket
2014-04-14, 15:41
سلام
این نظر شخصی بنده هست و هیچ ربطی به شرکت ما نداره.
داریم میگیم شرکتی مثل مایکروسافت داره به آمریکا سود میده (مالیات میده چون قانون هست و باید بده و هر یک از ما هم اگر به آمریکا بریم باید طبق قوانین اون کشور مالیات بدیم) . و البته شانس حضور در کشور ما رو نداشته :)
به نظر شما مایکروسافت فقط به آمریکا سود داده؟ به ما سود نداده؟
اینجوری باشه که خیلی از نوابق آمریکا که سهم بزرگی در پیشرفت علم داشتند رو باید کافر دونست!!

far-rayan
2014-04-14, 15:51
سلام
آمریکا یا کشورهای دیگه اگه خصومتی دارند با دولت دارند نه با مردم. ما هم که رهبرامون گفتن با دولت آمریکا مخالفن نه با ملتش. پس خودتون رو گول نزنید.
کافر حربی هم به گفته مراجع فقط صهیون ها هستند و نه مابقی کفار.
برخی احکام اسلام هم خنده داره و مال قدیما بوده نه الان :
کفار دو دسته هستند :
1 - غیر اهل کتاب که راهی جز پذیرش اسلام ندارند وگرنه پخ پخ
2- اهل کتاب که سه راه دارند :
الف ) پذیرش اسلام
ب ) جنگ
ج) پذیرش ذمه ( پرداخت جزیه - حق ساختن معبد ندارند - رعایت محرمات اسلام - پایبندی به قوانین اسلام ) فکر کنم آمریکا هم اگه به ایران جزیه پرداخت کنه همه مشکلات حل میشه
یا اینکه تو جنگ اگه تونستین زن و بچه طرف رو بگیرین، نوش جونتون برید حالشو ببیرید . نمونه هم که زیاد داره ، این همه کنیز ایرانی که ائمه و اعراب داشتن از همین راه جنگ و قانون زیبای برده داری در اسلام به دست اومده بود. الان نمیدونم چرا روشون نمیشه اجرا کنن قوانین اسلام رو .
آدم باید آدم باشه و از عقلش استفاده کنه. خدا عقل داده که ازش استفاده کنین دیگه . حالا هی بگید قلانی مرجع تقلیده و ...
در حوزه دین هر سوالی بود برید بپرسید ازشون، آخه اونا چه میفهمن که کپی رایت چیه و کرک چیه و ...
تو هر حوزه ای باید از متخصص خودش سوال کنید . البته این توهم در آقایان وجود داره که در همه زمینه ها تبحر دارند :))

meshkati2969
2014-04-14, 16:06
سلام
این نظر شخصی بنده هست و هیچ ربطی به شرکت ما نداره.
داریم میگیم شرکتی مثل مایکروسافت داره به آمریکا سود میده (مالیات میده چون قانون هست و باید بده و هر یک از ما هم اگر به آمریکا بریم باید طبق قوانین اون کشور مالیات بدیم) . و البته شانس حضور در کشور ما رو نداشته :)
به نظر شما مایکروسافت فقط به آمریکا سود داده؟ به ما سود نداده؟
اینجوری باشه که خیلی از نوابق آمریکا که سهم بزرگی در پیشرفت علم داشتند رو باید کافر دونست!!

اون قضیه نوابغ که محصول نمیفروشن که ما ما باید کپی بخریم یا اصل. در واقع ربطی به بحث نداره

بزارین یک مثالی بزنم. یک قاتل در سطح شهر هست. این قاتل شروع می کنه به کشتن مردم اون شهر. حالا این قاتل در چه حالتی می تونه به قتلهایش ادامه بده؟!؟1
جواب معلومه در صورتی که عده ای بهش کمک کنند.

ببنید خیلی واضح است. اگر کسی در طول 100 سال 100 عملیات وحشتناک انجام بدهد از کشته شدن شهیدان ما بگیر تا خیلی مباحث دیگه, به نظرت انسانی هست که شرکتی به این کشور سود برسانه که باعث بشه این کشور قدرت داشته باشه و جنایات خودش ادامه بده؟!؟1

یک قانون هست در تمام دنیا که میگن شریک جرم نباید باشیم پس چرا ما راجع به مایکروسافت این قضیه نیست. آمریکا مجرم هست یا نه؟ مایکروسافت به آمریکا کمک میکنه یا نه؟ مایکروسافت شریک جرم امریکا میشه یا نه

این مطلب از زبان "ریچارد استالمن" مدیر بنیاد نرم‌افزار آزاد آمریکا بخونین بد نیست .

جاسوسی مایکروسافت برای دولت آمریکا (http://www.yazdfarda.com/omomi/news/1393/01/83097.html)

سلام
آمریکا یا کشورهای دیگه اگه خصومتی دارند با دولت دارند

1-قرار دادن ناسیونالیسم ولیبرالیسم در مقابل اسلام و انقلاب و حمایت از لیبرالها و ملی گراها بلافاصله پس از پیروزی انقلاب

3-تجاوز نظامی به خاک ایران در اردیبهشت 1359(واقعه طبس)

4-طراحی و سازماندهی کودتای نوژه در تیر ماه 1359

5-تحریک عراق به جنگ با ایران در شهریور 1359

6-حمایت سیاسی، حقوقی و تبلیغاتی از بنی صدر در خرداد ماه 1360

7-بکارگیری «خط مشی مهار» علیه ایران

8-حمایت از تحرکات تجزیه طلبانه در کردستان، ترکمن صحرا، آذربایجان، خوزستان و سیستان و بلوچستان

9-سکوت در برابر موج عظیم اعمال تروریستی منافقین و گروههای مارکسیستی علیه جمهوری اسلامی ایران از 30خرداد 1360به بعد

10-ارائه کمکهای وسیع مالی، تسلیحاتی، اطلاعاتی و مستشاری به عراق در جریان جنگ تحمیلی و مجهز ساختن عراق به سلاح های شیمیایی و میکروبی

11-حمایت مستقیم از نفتکشهای عراق و سایر کشورهای عرب منطقه ازطریق ایجاد اسکورت نظامی برای آنها از سال 1364 الی 1367

12-ورود به جنگ با ایران به نفع عراق با حمله به سکوهای ایران در سال 1366

13-حمله به چند فروند از ناوگان دریایی ایران در سال 1366 و منهدم ساختن نیمی از توان دریایی ایران در اوج جنگ در سال 1366

14-ممانعت از دست یابی ایران به پیروزی های بزرگ در جنگ تحمیلی از طریق حمایت مستقیم از عراق و تصویب قطعنامه 598 در سال 1366

15- دخالت مستقیم در جنگ وحمایت از عراق برای باز پس گیری جزیره فاو در فروردین 1367

16-سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ایران بر فراز خلیج فارس توسط ناو وینسنس در تیر 1367

17- گنجاندن موضوع ایران در اجلاس سران هفت کشور صنعتی مرسوم به G7

18-اعمال فشار همه جانبه بر ایران برای پذیرش قطعنامه 598

19-مخالفت آشکار با پیروزی ایران در جنگ تحمیلی

20-تشدید تحریمهای اقتصادی علیه ایران در دوره زمامداری جرج بوش

21-ممانعت از قرار داد احداث نیروگاه اتمی بوشهر میان ایران وآلمان

22-ممانعت از دستیابی ایران به غرامت های ناشی از جنگ تحمیلی

23-اعمال «سیاست مهار دوگانه» علیه ایران در سال 1372

24-تحریک امارات متحده عربی برای مطرح ساختن ادعاهای ارضی علیه جزایر سه گانه ایرانی در خلیج فارس در سال 1372

25-طراحی«قانون داماتو»علیه ایران در مجلسین نمایندگان و سنا(کنگره) در سال 1372

26-مخالفت شدید با قرار داد تکمیل نیروگاه اتمی بوشهر توسط روسیه در سال 1373

27-تصویب «طرح بنجامین گیلمن» و لغو قرار داد کونگو با ایران در اسفند 1373

28-مخالفت با عبور خطوط لوله نفت و گاز و راههای ترانزیت آسیای میانه ازایران و حمایت از خط باکو-جیحان و فشار بر ترکیه برای لغو قرار داد 20 میلیارد دلاری خرید گاز از ایران

29-صدور فرمان اجرایی به وسیله کلینتون علیه ایران با هدف افزایش دامنه تحریمها در اردیبهشت 1374

30-اعمال تحریم شرکتهای خارجی سرمایه گذاری در منابع انرژی در تیر 1375

31-فشار مستمر بر اتحادیه اروپا و ژاپن برای قطع روابط اقتصادی با ایران از سال1375

32-معرفی ایران به عنوان بزرگترین مانع روند صلح در خاورمیانه پس از کنفرانس های مادرید و اسلو بویژه در سال 1375

33-بهره برداری گسترده از رای دادگاه میکونوس برای تخریب روابط اتحادیه اروپا با ایران در فروردین 1376

34- معرفی ایران به عنوان مجری انفجار بوئنوس آیرس در آرژانتین

35- معرفی ایران به عنوان طراح انفجار مرکز تجارت جهانی در نیویورک و انفجار هواپیما هواپیما بر فراز لاکربی

36-قطع نفوذ ایران در افغانستان با حمایت از «طالبان» و حاکم ساختن آنها بر مقدرات مردم افغانستان و ایجاد یک کانون مهم برای تولید و صدور مواد مخدر

37-ایجاد تحرکات وسیع برای تخریب روابط پاکستان با ایران

38-تهدید ایران به حمله نظامی با مستمسک قرار دادن دخالت ایران در انفجار ظهران در سال 1376

39- تصویب بودجه در کنگره آمریکا برای سرنگونی کردن جمهوری اسلامی ایران در اردیبهشت 1377

40-تصویب تاسیس یک رادیو به زبان فارسی علیه ایران به نام «رادیو آزادی» در کنگره آزادی در اردیبهشت 1377

41- قرار دادن نام ایران در فهرست کشورهای یاغی و حامی تروریسم

42-گنجاندن وضعیت نقض حقوق بشر در ایران در دستور کار مجمع سازمان ملل

43-از سال 1368 تا کنون آمریکا همواره بانی قطعنامه علیه وضعیت حقوق بشر در ایران در مجمع عمومی و کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل بوده است

44-اعمال تحریم ارسال تکنولوژی های دو منظوره علیه ایران در اجلاس سران هفت کشور صنعتی اروپا

45-تصویب قانون مجازات صادر کنندگان فن آوری های موشکی و هسته ای به ایران در کنگره آمریکا در خرداد 1377

46-خارج ساختن ایران و شرکت های ایرانی از کنسرسیوم های کشف، استخراج و تولید نفت و گاز دریای مازندران

47-مخالفت با حضور ایران در «گروه مینسک» برای حل بحران قفقاز

48-مقابله جدی با هرگونه نفوذ ایران دربوسنی وهرزگوین علی رغم کمک های بی شائبه جمهوری اسلامی ایران به مردم مسلمان بالکان

49-ممانعت از اعطای وام توسط بانک های جهانی و کشورهای ثروتمند به ایران

50-تخریب روابط ایران و ترکیه و ایران و آذربایجان

51-ممانعت از بسط روابط و گسترش نفوذ ایران در آسیای میانه و قفقاز

52-مخالفت شدید با آزمایش های موشکی ایران بویژه پس از پرتاب موشک شهاب 3 در تیر 1377

53-مخالفت با هرگونه اقدام حفاظتی جمهوری اسلامی ایران نظیر دستگیری اغتشاشگران، جاسوسان، عوامل ضد انقلاب، توقیف نشریات مخرب، محاکمه جاسوسان یهودی و اقدام کنندگان علیه امنیت ملی کشور

54-ترویج مستمر سکولاریسم و لائیسم در کشور برای تخریب فرهنگ اسلامی

55-ایجاد هماهنگی های ویژه و پدید آوردن بخش مخصوص میان سیا، موساد، شین بت، اینتلیجنس سرویس و سرویس اطلاعاتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور مقابله جدی با خرید کالاهای ویژه اقدام استراتژیک توسط جمهوری اسلامی ایران و همچنین تکنولوژی های دو منظوره

56-به رسمیت نشناختن جمهوری اسلامی ایران و برنامه ریزی حساب شده برای تاثیر بر افکار عمومی مردم ایران در جهت تطهیر موقعیت گذشته و حال آمریکا

57-ایجاد هماهنگی و وحدت رویه میان کلیه طیف های ضد انقلاب در خارج از کشور

58-ایجاد ارتباط و به وجود آوردن نوعی وحدت استراتژیک میان ضد انقلاب داخل و خارج با مخالفین قانون اساسی

59-طراحی فروپاشی جمهوری اسلامی ایران به سبک فروپاشی شوروی

60-سرمایه گذاری برای ایجاد مطبوعات مجری طرح فروپاشی

61-نفوذ در مراکز دانشگاهی و میان اساتید از طریق شبکه جهانی روشنفکران

62-ایجاد هماهنگی میان روشنفکران سکولار با منورالفکرهای به اصطلاح مذهبی

63-برنامه ریزی برای تخریب شخصیت چهره های دلسوزکشور و نیروهای استقلال طلب و مخالف سلطه آمریکا

64-برنامه ریزی برای سوق دادن جامعه به سوی آنارشیسم وهرج ومرج طلبی

65- تلاش برای دامن زدن به اختلافهای داخلی و تبدیل اختلافات دیدگاهی به تخاصمات فرسایشی

66-برنامه ریزی برای حذف اسلامیت از جمهوریت و جدا کردن دین از سیاست و جایگزین کردن دنیا طلبی افراطی و غوغاسازی و جو شعاری بر فضای عمومی کشور

67- تخریب چهره ایران در بین سایر ملل

68- تمدید پی در پی تحریم های خارج از سازمان ملل بر ضد ایران

69- فشار بر سازمان ملل برای تصویب قطعنامه یا تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران

70- مخالفت اساسی با دستیابی ایران به فناوری صلح آمیز هسته ای

71- محاصره نظامی ایران از طریق اشغال عراق، افغانستان و استقرار پایگاههای نظامی در پاکستان، بحرین و آذربایجان

72- پشتیبانی بی شائبه از رژیم غاصب اسرائیل برای تهدید ایران

73- پشتیبانی تسلیحاتی و اطلاعاتی گروههای تروریستی مانند گروهک ریگی

74- پشتیبانی تسلیحاتی و اطلاعاتی از باندهای مخوف قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی و اسلحه به ایران

75- جاسوسی از ایران از طریق تاسیس مراکز جاسوسی در کشورهای همسایه اشغال شده در مرزهای ایران

76- مقابله جدی در دستیابی به فن آوری پیشرفته فضایی در ایران

77-پشتبانی مالی، اطلاعاتی و رسانه ای گسترده از اغتشاشات سال 88

78- تلاش برای اجرای انقلاب های رنگین در ایران

79- تحریم های خصمانه اقتصادی

و...

Merlin
2014-04-14, 16:10
تنها مشکل ماها اینه که یا به چیزی تکیه نمیکنیم یا اگه تکیه کردیم افراطی میشیم
99.9 % مشکلات هم از این سرچشمه میگیرن

مایکروسافت الان اگه تو بدبینانه ترین حالت نگاه کنیم به نظر من بالای 80 درصد درامد کشور خود مارو باعث شده ولی باز به امریکا داره مالیات میده

مایکروسافت نبود الان باید با شتر نامه جابجا میکردیم ولی چه کنیم داره مالیات میده امریکا پس باید ازش دزدی کنیم
مایکروسافت نبود الان پولامونو با شتر جابجا میکردیمولی چه کنیم داره مالیات میده امریکا پس باید ازش دزدی کنیم
مایکروسافت نبود الان تو مکتب خونه ها درس میخوندیم ولی چه کنیم داره مالیات میده امریکا پس باید ازش دزدی کنیم
مایکروسافت نبود الان ادارات حلزونی حرکت میکردن ولی چه کنیم داره مالیات میده امریکا پس باید ازش دزدی کنیم
مایکروسافت نبود پیشرفت معنا نداشت تو این عصر ولی چه کنیم داره مالیات میده امریکا پس باید ازش دزدی کنیم
مایکروسافت نبود رسانه معنی نداشت ولی چه کنیم داره مالیات میده امریکا پس باید ازش دزدی کنیم
و هزار تا از این موارد

هیچوقت خودمونو قول نزنیم با اون دلایل افراط گرایانه

rahamarket
2014-04-14, 16:20
دقیقا نوایغ هم دارن از امثال این شرکت ها نون میخورن دیگه!پس نون اینها هم حرومه! این نوابغ هستند که مایکروسافت رو ایجاد کردند.گفته های شما تا حدی درسته که نباید به یک قاتل کمک کرد این شکی توش نیست
و حتی بحث تاپیک سر مایکروسافت نیست و شاید مایکروسافت یک نمونه از شرکت ها باشه.
اما قبول دارید که شرکتی مثل این مایکروسافت تابع قوانین هست و اگر اطاعت از قوانین نکند ادامه فعالیتش ممکن نبود؟
تمامی این شرکت ها موظف به پرداخت مالیات هستند و این دلیل بر مجرم بودن و یا کافر بودن یک شرکت نیست.
قبول هم داریم که ما جای خدا نیستیم تا قضاوت درستی داشته باشیم پس بهتره اصلا قضاوتی هم نکنیم که خدایی نکرده گریبان گیر ما در روز موعود نشه

اون قضیه نوابغ که محصول نمیفروشن که ما ما باید کپی بخریم یا اصل. در واقع ربطی به بحث نداره

بزارین یک مثالی بزنم. یک قاتل در سطح شهر هست. این قاتل شروع می کنه به کشتن مردم اون شهر. حالا این قاتل در چه حالتی می تونه به قتلهایش ادامه بده؟!؟1
جواب معلومه در صورتی که عده ای بهش کمک کنند.

ببنید خیلی واضح است. اگر کسی در طول 100 سال 100 عملیات وحشتناک انجام بدهد از کشته شدن شهیدان ما بگیر تا خیلی مباحث دیگه, به نظرت انسانی هست که شرکتی به این کشور سود برسانه که باعث بشه این کشور قدرت داشته باشه و جنایات خودش ادامه بده؟!؟1

یک قانون هست در تمام دنیا که میگن شریک جرم نباید باشیم پس چرا ما راجع به مایکروسافت این قضیه نیست. آمریکا مجرم هست یا نه؟ مایکروسافت به آمریکا کمک میکنه یا نه؟ مایکروسافت شریک جرم امریکا میشه یا نه

این مطلب از زبان "ریچارد استالمن" مدیر بنیاد نرم‌افزار آزاد آمریکا بخونین بد نیست .

جاسوسی مایکروسافت برای دولت آمریکا (http://sdil.ac.ir/index.aspx?pid=99&articleid=39709)

meshkati2969
2014-04-14, 16:33
آدم باید آدم باشه و از عقلش استفاده کنه. خدا عقل داده که ازش استفاده کنین دیگه . حالا هی بگید قلانی مرجع تقلیده و ...

من از یک اخلاق شما خیلی خوشم اومد و این بود که خیلی راحت حرفتون را زدید و یک جایی فرمودید من کلا به این چیزها اعتقاد ندارم اگر اشتباه نکنم در باره قیامت هم همین مطلب را فرمودید . خوب طبیعتا من از شما انتظاری ندارم که به مراجع رجوع کنید. هر کسی را هم در یک فبر میخوابانند و من به عقایدتون احترام میگذارم

به نظرم ما باید تکلیفمونا با خودمون مشخص کنیم. این که بعد تحقیق آیا خدا را قبوال داریم یا خیر. کدام دین را قبول داریم. در ان دیدینی که ما قبول داریم به ما گفته اگر سوالی پیش اومد باید چکار کنیم.

دین اسلام تا انجایی که اطلاع دارم 2 راه پیش ما گذاشته.

1. یا خودت این قدر درس فقه و اسلام شناسی و خیلی مباحث دیگه که ممکنه شبانه روز هم بخونی بالای 30 سال طول بکشه و بعد خودت با عقلت و با آموخته هایت تصمیم بگیر

2. اگر حوصله این کارا نداری به کسی رجوع کن که این راه را رفته

پس بهتره اصلا قضاوتی هم نکنیم که خدایی نکرده گریبان گیر ما در روز موعود نشه

با این جمله ات شدیدا موافقم و برای اینکه روز موعود گریبان گیرمون نشوند دو راه از طرف اسلام بهمون پیشنهاد شده

1. یا خودت این قدر درس فقه و اسلام شناسی و خیلی مباحث دیگه که ممکنه شبانه روز هم بخونی بالای 30 سال طول بکشه و بعد خودت با عقلت و با آموخته هایت تصمیم بگیر

2. اگر حوصله این کارا نداری به کسی رجوع کن که این راه را رفته

یک موضوع مهم را هم باید عرض کنم که در مواردی که منافع یک محصول مشترک بین کافر حربی و غیر حربی است رعایت حق کپی رایت لازم است. (1)

1. استفتاء از دفتر آیت الله مکارم شیرازی در قم

برای همین هم من هست که میگم از شرکت هایی مثل تم فارست (که در تاپیکی بحث بود) و خیلی موارد دیگه باید و باید اصل و اورجینال خریداری بشه تا صاحب اثر راضی باشه.

اصلا قصد دخالت نداشتم ولی دیدم عده ای دارند به بهانه فتواها قضیه کپی کردن خودشون را توجیه میکنند و من در این موضوع بحث کردم.

امیدوارم شخصی از صحبت های من نارحت نشه. من از همه شما ها گناه کار تر و روسیاه تر هستم.

موفق باشین

rahamarket
2014-04-14, 16:41
رجوع به عالمتر از خود همیشه نتایج بهتری داشته و این رو قبول داریم چون منطق بر این است و این موضوع فقط در مورد مراجع فقهی نیست جتی اگر دوستی عالمتر از خود داشتیم باید از او آموزش ببینیم و مشورت بخواهیم.
اما ایجاد حکمی کلی و اجرای حکم برای گروهی عظیمی از شرکت ها و مردم بدون تحقیق و برقراری دادگاه منصفانه برای تک تک آنها از نظر ما ظلم است.
مراجع فقط احکام رو بیان میکنند اما آیا قضاوت هم میکنند؟یا قضاوت بر عهده ماست؟ یا دادگاه های قضایی؟
اگر چیزی رو به چشم خود دیدید قبول کنید و قضاوت کنید اما اگر سخنان مبهم با خصومت را شنیدید تا بررسی موضوع نباید اجازه استفاده از حکم رو به خودمون بدیم!

meshkati2969
2014-04-14, 16:48
رجوع به عالمتر از خود همیشه نتایج بهتری داشته و این رو قبول داریم چون منطق بر این است و این موضوع فقط در مورد مراجع فقهی نیست جتی اگر دوستی عالمتر از خود داشتیم باید از او آموزش ببینیم و مشورت بخواهیم.
اما ایجاد حکمی کلی و اجرای حکم برای گروهی عظیمی از شرکت ها و مردم بدون تحقیق و برقراری دادگاه منصفانه برای تک تک آنها از نظر ما ظلم است.
مراجع فقط احکام رو بیان میکنند اما آیا قضاوت هم میکنند؟یا قضاوت بر عهده ماست؟ یا دادگاه های قضایی؟
اگر چیزی رو به چشم خود دیدید قبول کنید و قضاوت کنید اما اگر سخنان مبهم با خصومت را شنیدید تا بررسی موضوع نباید اجازه استفاده از حکم رو به خودمون بدیم!

من هم با حرف شما موافقم. باید با در نظر گرفتن جکم فقیه ببنیم ایا مصداق میکنه یا نه. همان طور که در مورد شرکت تم فارست صدق نمی کنه و باید اورجینال خرید
اگه دقت کنین یک عزیز به اشتباه گفت مرجعی گفته برید از کفار بدزدید و من هم میخواستم اثبات کنم که این قضیه اصلا نیست

rahamarket
2014-04-14, 16:56
دقیقا درسته.دزدی به دلیل قبیه بودن نفس عمل به هردلیلی کاری زشت و ناپسند هست و توسط مسلمانان کاری ناپسندتر

من هم با حرف شما موافقم. باید با در نظر گرفتن جکم فقیه ببنیم ایا مصداق میکنه یا نه. همان طور که در مورد شرکت تم فارست صدق نمی کنه و باید اورجینال خرید
اگه دقت کنین یک عزیز به اشتباه گفت مرجعی گفته برید از کفار بدزدید و من هم میخواستم اثبات کنم که این قضیه اصلا نیست

softpand
2014-04-14, 17:11
سلام
بله 100% قوی تره. ولی به حدی سنگینه که کل عملکرد سیستم رو تحت تأثیر قرار میده و دیگه نمیشه با سیستم درست کار کرد. خوبی ناد 32 اینه که با اینکه امنیت رو تا مرز بسیار قابل قبولی بالا میبره، اصلاً احساس نمیکنی روی سیستمت آنتی ویروس نصبه!
راستی شما که داری استفاده میکنی و از این شرکت منافع زیادی به شما رسیده، شما هم یه خیری بهشون برسون و لایسنس یک ساله تهیه کن.
مگه چقدر میشه؟ اصلاً مبلغی نیست. میری بیرون خونه 100 تومن تو جیبته از بقالی برگشتی هیچی هم نخریدی 1000 تومن هم تو جیبت نمونده!
لایسنس آنتی ویروس ها حقیقتاً جزو ارزون ترین هزینه هاییه که در این دوره زمونه میشه کرد.
.
سلام
بله تنها ایراد کسپر اسکای اینه که سیستم رو کند میکنه
واسه همین سیستمی که قوی باشه مثل مال خودم i3 اصلاً محسوس نمیشه
ولی در عوض خیلی امنیتم بالاتر میشه
در مواقعی هم که با اینترنت کار ندارم ، راست کلیک ، Exit میکنم ، خیلی راحت
در رابطه با لایسنسش
http://usa.kaspersky.com/products-services/home-computer-security/internet-security/?domain=kaspersky.com
60 دلار هستش که میشه تقریباً 180 هزار تومن برای یک سال
به نظرم معقولانه هستش اینو خرید ،تا به یه قالب که رایگانش هم دارم 180 بدم :دی
دوستان همین الان که اینو مینویسم خبر خیلی خوبی دریافت کردم :دی

ahijoon
2014-04-14, 18:26
درود

دوستان در مورد حلال و حروم و دین اینقدر سبک سری نکنید و ارزش هامونو با احساسات نوجوانانه و جوانانه و برخورد های سطحی قاطی نکنید .

دین خط مشی میده و جهت هارو مشخص کرده و انسان با حفظ اون خط مشی ها و تفکر و اقتضای زمان تصمیماتش رو میگیره.یه مشکل بزرگ توی کشور ما اینه اکثریت سر جای خودشون نیستن. اگر بودن اینجا گلستان میشد .

الان بحث محصولات خارجی و کپی رایت هست . تو بحث کپی رایت ریز مسائل زیاده ولی به چند مورد اشاره میکنم :

یه دسته بندی میخوام بکنم. اگر حلال رو کنار حق قرار بدیم و حرام رو کنار ناحق بهتر میشه نتیجه گرفت . ما تحریمیم . کم واژه ای نیست و پشتش هزاران اهداف پلید دشمنان جای گرفته . تحریم یعنی اینکه مارو از حق طبیعی و مسلم خودمون منع کردن جلومونو گرفتن بهمون نمیدن ... حق چیه ؟ ما به عنوان یک انسان عادی حق داریم در علم و اقتصاد و دانش و فناوری با تمام مردم جهان ارتباط و دوستی داشته باشیم و مرواده کنیم. اگر جلوی اقتصادمون رو نمیگرفتن شاید الان بجای اینکه مهندس مملکت 600 تومن مزد بگیره میگرفت 6 میلیون ... ممکن بود بجای اینکه چین قطب تجاری منطقه بشه ایران میشد ... با این منابع خدادادی و نبوغ انسانی که داریم . اونها علاوه بر اینکه با ما ناحقی میکنن بخاطر ارزش های دینی و انسانی ما ، میخوان هرطور شده مارو در تمام عرصه ها عقب مانده ، ضعیف و ناتوان معرفی کنن و بر ضد ما و ارزشهامون تبلیغ کنن تا خودشون و افکار ... رو برتری بدن . پس ما برای مقابله با این ناحقی ها و حفظ ارزشهامون مجبور هستیم تا جایی که میتونیم سطحمون رو در امور مختلف نرمال نگه داریم و پیشرفت کنیم.و این هم نوعی جنگ امروزیست . تا جایی باید بایستیم که دشمن ناحق خودش کم بیاره و از این ظلم مشهود دست ورداره .

حق ضامن عدل هم هست . برای حفظ تعادل باید دو کفه ترازو باهم برابر باشه . وقتی اقتصادمون رو فشرده کردن چطور میتونیم ویندوز یا محصول ارجینال بگیریم ؟اگر اقتصاد و درآمد ما اینطور نمیشد و حق مارو بهمون میدادن و آزادانه با ملت ها و تکنولوژی ها ارتباط داشتیم ، آیا اتوماتیک وار محصول ارجینال و نرم افزارهای ارجینال نمیخریدیم ؟ طبیعتا میخریدیم

البته پوزش که کامل نتونستم بنویسم.صحبت برخی دوستان تعادل منم بهم ریخت.

mamad.noise
2014-04-14, 20:05
-قرار دادن ناسیونالیسم ولیبرالیسم در مقابل اسلام و انقلاب و حمایت از لیبرالها و ملی گراها بلافاصله پس از پیروزی انقلاب

3-تجاوز نظامی به خاک ایران در اردیبهشت 1359(واقعه طبس)

4-طراحی و سازماندهی کودتای نوژه در تیر ماه 1359

5-تحریک عراق به جنگ با ایران در شهریور 1359

6-حمایت سیاسی، حقوقی و تبلیغاتی از بنی صدر در خرداد ماه 1360

7-بکارگیری «خط مشی مهار» علیه ایران

8-حمایت از تحرکات تجزیه طلبانه در کردستان، ترکمن صحرا، آذربایجان، خوزستان و سیستان و بلوچستان

9-سکوت در برابر موج عظیم اعمال تروریستی منافقین و گروههای مارکسیستی علیه جمهوری اسلامی ایران از 30خرداد 1360به بعد

10-ارائه کمکهای وسیع مالی، تسلیحاتی، اطلاعاتی و مستشاری به عراق در جریان جنگ تحمیلی و مجهز ساختن عراق به سلاح های شیمیایی و میکروبی

11-حمایت مستقیم از نفتکشهای عراق و سایر کشورهای عرب منطقه ازطریق ایجاد اسکورت نظامی برای آنها از سال 1364 الی 1367

12-ورود به جنگ با ایران به نفع عراق با حمله به سکوهای ایران در سال 1366

13-حمله به چند فروند از ناوگان دریایی ایران در سال 1366 و منهدم ساختن نیمی از توان دریایی ایران در اوج جنگ در سال 1366

14-ممانعت از دست یابی ایران به پیروزی های بزرگ در جنگ تحمیلی از طریق حمایت مستقیم از عراق و تصویب قطعنامه 598 در سال 1366

15- دخالت مستقیم در جنگ وحمایت از عراق برای باز پس گیری جزیره فاو در فروردین 1367

16-سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ایران بر فراز خلیج فارس توسط ناو وینسنس در تیر 1367

17- گنجاندن موضوع ایران در اجلاس سران هفت کشور صنعتی مرسوم به G7

18-اعمال فشار همه جانبه بر ایران برای پذیرش قطعنامه 598

19-مخالفت آشکار با پیروزی ایران در جنگ تحمیلی

20-تشدید تحریمهای اقتصادی علیه ایران در دوره زمامداری جرج بوش

21-ممانعت از قرار داد احداث نیروگاه اتمی بوشهر میان ایران وآلمان

22-ممانعت از دستیابی ایران به غرامت های ناشی از جنگ تحمیلی

23-اعمال «سیاست مهار دوگانه» علیه ایران در سال 1372

24-تحریک امارات متحده عربی برای مطرح ساختن ادعاهای ارضی علیه جزایر سه گانه ایرانی در خلیج فارس در سال 1372

25-طراحی«قانون داماتو»علیه ایران در مجلسین نمایندگان و سنا(کنگره) در سال 1372

26-مخالفت شدید با قرار داد تکمیل نیروگاه اتمی بوشهر توسط روسیه در سال 1373

27-تصویب «طرح بنجامین گیلمن» و لغو قرار داد کونگو با ایران در اسفند 1373

28-مخالفت با عبور خطوط لوله نفت و گاز و راههای ترانزیت آسیای میانه ازایران و حمایت از خط باکو-جیحان و فشار بر ترکیه برای لغو قرار داد 20 میلیارد دلاری خرید گاز از ایران

29-صدور فرمان اجرایی به وسیله کلینتون علیه ایران با هدف افزایش دامنه تحریمها در اردیبهشت 1374

30-اعمال تحریم شرکتهای خارجی سرمایه گذاری در منابع انرژی در تیر 1375

31-فشار مستمر بر اتحادیه اروپا و ژاپن برای قطع روابط اقتصادی با ایران از سال1375

32-معرفی ایران به عنوان بزرگترین مانع روند صلح در خاورمیانه پس از کنفرانس های مادرید و اسلو بویژه در سال 1375

33-بهره برداری گسترده از رای دادگاه میکونوس برای تخریب روابط اتحادیه اروپا با ایران در فروردین 1376

34- معرفی ایران به عنوان مجری انفجار بوئنوس آیرس در آرژانتین

35- معرفی ایران به عنوان طراح انفجار مرکز تجارت جهانی در نیویورک و انفجار هواپیما هواپیما بر فراز لاکربی

36-قطع نفوذ ایران در افغانستان با حمایت از «طالبان» و حاکم ساختن آنها بر مقدرات مردم افغانستان و ایجاد یک کانون مهم برای تولید و صدور مواد مخدر

37-ایجاد تحرکات وسیع برای تخریب روابط پاکستان با ایران

38-تهدید ایران به حمله نظامی با مستمسک قرار دادن دخالت ایران در انفجار ظهران در سال 1376

39- تصویب بودجه در کنگره آمریکا برای سرنگونی کردن جمهوری اسلامی ایران در اردیبهشت 1377

40-تصویب تاسیس یک رادیو به زبان فارسی علیه ایران به نام «رادیو آزادی» در کنگره آزادی در اردیبهشت 1377

41- قرار دادن نام ایران در فهرست کشورهای یاغی و حامی تروریسم

42-گنجاندن وضعیت نقض حقوق بشر در ایران در دستور کار مجمع سازمان ملل

43-از سال 1368 تا کنون آمریکا همواره بانی قطعنامه علیه وضعیت حقوق بشر در ایران در مجمع عمومی و کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل بوده است

44-اعمال تحریم ارسال تکنولوژی های دو منظوره علیه ایران در اجلاس سران هفت کشور صنعتی اروپا

45-تصویب قانون مجازات صادر کنندگان فن آوری های موشکی و هسته ای به ایران در کنگره آمریکا در خرداد 1377

46-خارج ساختن ایران و شرکت های ایرانی از کنسرسیوم های کشف، استخراج و تولید نفت و گاز دریای مازندران

47-مخالفت با حضور ایران در «گروه مینسک» برای حل بحران قفقاز

48-مقابله جدی با هرگونه نفوذ ایران دربوسنی وهرزگوین علی رغم کمک های بی شائبه جمهوری اسلامی ایران به مردم مسلمان بالکان

49-ممانعت از اعطای وام توسط بانک های جهانی و کشورهای ثروتمند به ایران

50-تخریب روابط ایران و ترکیه و ایران و آذربایجان

51-ممانعت از بسط روابط و گسترش نفوذ ایران در آسیای میانه و قفقاز

52-مخالفت شدید با آزمایش های موشکی ایران بویژه پس از پرتاب موشک شهاب 3 در تیر 1377

53-مخالفت با هرگونه اقدام حفاظتی جمهوری اسلامی ایران نظیر دستگیری اغتشاشگران، جاسوسان، عوامل ضد انقلاب، توقیف نشریات مخرب، محاکمه جاسوسان یهودی و اقدام کنندگان علیه امنیت ملی کشور

54-ترویج مستمر سکولاریسم و لائیسم در کشور برای تخریب فرهنگ اسلامی

55-ایجاد هماهنگی های ویژه و پدید آوردن بخش مخصوص میان سیا، موساد، شین بت، اینتلیجنس سرویس و سرویس اطلاعاتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور مقابله جدی با خرید کالاهای ویژه اقدام استراتژیک توسط جمهوری اسلامی ایران و همچنین تکنولوژی های دو منظوره

56-به رسمیت نشناختن جمهوری اسلامی ایران و برنامه ریزی حساب شده برای تاثیر بر افکار عمومی مردم ایران در جهت تطهیر موقعیت گذشته و حال آمریکا

57-ایجاد هماهنگی و وحدت رویه میان کلیه طیف های ضد انقلاب در خارج از کشور

58-ایجاد ارتباط و به وجود آوردن نوعی وحدت استراتژیک میان ضد انقلاب داخل و خارج با مخالفین قانون اساسی

59-طراحی فروپاشی جمهوری اسلامی ایران به سبک فروپاشی شوروی

60-سرمایه گذاری برای ایجاد مطبوعات مجری طرح فروپاشی

61-نفوذ در مراکز دانشگاهی و میان اساتید از طریق شبکه جهانی روشنفکران

62-ایجاد هماهنگی میان روشنفکران سکولار با منورالفکرهای به اصطلاح مذهبی

63-برنامه ریزی برای تخریب شخصیت چهره های دلسوزکشور و نیروهای استقلال طلب و مخالف سلطه آمریکا

64-برنامه ریزی برای سوق دادن جامعه به سوی آنارشیسم وهرج ومرج طلبی

65- تلاش برای دامن زدن به اختلافهای داخلی و تبدیل اختلافات دیدگاهی به تخاصمات فرسایشی

66-برنامه ریزی برای حذف اسلامیت از جمهوریت و جدا کردن دین از سیاست و جایگزین کردن دنیا طلبی افراطی و غوغاسازی و جو شعاری بر فضای عمومی کشور

67- تخریب چهره ایران در بین سایر ملل

68- تمدید پی در پی تحریم های خارج از سازمان ملل بر ضد ایران

69- فشار بر سازمان ملل برای تصویب قطعنامه یا تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران

70- مخالفت اساسی با دستیابی ایران به فناوری صلح آمیز هسته ای

71- محاصره نظامی ایران از طریق اشغال عراق، افغانستان و استقرار پایگاههای نظامی در پاکستان، بحرین و آذربایجان

72- پشتیبانی بی شائبه از رژیم غاصب اسرائیل برای تهدید ایران

73- پشتیبانی تسلیحاتی و اطلاعاتی گروههای تروریستی مانند گروهک ریگی

74- پشتیبانی تسلیحاتی و اطلاعاتی از باندهای مخوف قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی و اسلحه به ایران

75- جاسوسی از ایران از طریق تاسیس مراکز جاسوسی در کشورهای همسایه اشغال شده در مرزهای ایران

76- مقابله جدی در دستیابی به فن آوری پیشرفته فضایی در ایران

77-پشتبانی مالی، اطلاعاتی و رسانه ای گسترده از اغتشاشات سال 88

78- تلاش برای اجرای انقلاب های رنگین در ایران

79- تحریم های خصمانه اقتصادی

ببینید شما دلایلی رو مطرح کردید که کاملا بحث بوی سیاست گرفت تا اینکه بخواد انسانیت رو تبلیغ کنه
بنده چندین مورد از این تقریبا 80مورد رو که فرمودید رو مشکلاتش رو عرض میکنم (در حد حوصله ی مخاطبین و اطلاعات خودم) دوستان قضاوت کنند
از آخر شروع میکنم:
79 آیا تحریم های به قول شما خصمانه ی اقتصادی غیر از این بوده که ما قوانین بین الملل را رعایت نکرده ایم و باعث این شده؟
مثالی میزنم : فردی مجرم را در نظر بگیرید (با هر جرمی) از به زندان رفتنش توسط حکومت گله دارد و دائما این طرف و آنطرف از ظلم روا داشته شده بر خودش گله میکند
در صورتی که واقعا ظلمی نشده او کار اشتباهی کرده و باید طبق قوانین کشور محاکمه می شده!
حکایت ایران هم حکایت همین مجرم هست...
78 در این مورد صحبت زیاد است اما به همین اکتفا میکنم که:
کسانی که بر حق به خیابان ها آمدند تا حقشان را بگیرند را خیلی بی رحمانه اغتشاشگر و فتنه گر مینامیم
کسانی که روز هایی سختی های جنگ کشور را به دوش کشیدند بدون در نظر گرفتن حقوق شهروندی و بدون در نظر گرفتن عدالت حبس بر آنها روا میداریم(کاری به عناصر ضد نظام ندارم که خودشون رو به مردم واقعی کشور چسبوندند ندارم)
این رواست که بدون هیچ محاکمه ای افراد رو یک طرفه به باد افترا ببندیم؟
75 بنده به شما قول صریح و محکم میدم که ایران هم چنین کار هایی (جاسوسی کشور های دیگر) رو انجام میده و هیچ ابایی نداره!
(البته که سیستم اطلاعاتی این کشور خیلی قوی تر هست)
نکته ای مهم : بر بنده هیچ پوشیده نیست دشمنی کشور امریکا و کشور های نظیر آن اما خواساتم یاد آور بشم که تمام دلایل شما که معمولا رسانه های افراطی ایران منتشر میکنند صحت ندارد
جناب مشکاتی :
شما جایی از صحبت هایتان فرمودید که دو راه برای فهمیدن حقیقت وجود دارد :
1.خواندن دروس فقه
2.تقلید از فقیه
پاسخ :
آیا فقیهی که از روی سیاست نه از روی علم فقه دستوراتش را اعلام میکند باز قابل اعتماد است؟
آیا غیر از این است که باید سیاست ما عین دیانت ما باشد؟
چگونه افرادی را که دستورات دین مردم دست آنهاست دفتر و سایت های خود را در روز عید فطر میبندند و پاسخگوی مردم نیستند فقط به خاطر این که با حرفشان با حرف رهبری در تضاد نباشد فقیه مینامید؟
چگونه افرادی که 8سال در برابر این مردم سکوت کردند و دم بر نیاوردند که اتفاقاتی که در کشور می افتد اشتباه است و ارشاد پیشه نکردند اما به محض اینکه چندین رئیس دانشگاه تعویض شدند آقایان پیش خدای خود مسئول بودند را فقیه مینامید؟
بنده اکتفا میکنم به همین 2 دلیل اما قضاوت با شما...
موفقیتـ

softpand
2014-04-14, 21:25
دوستان بحث رو خیلی عمیقش کردن
صحبت های دوست خوبمون احمد جان "ahijoon" فوق العاده بود و واقعاً در چند سطر بزرگترین واقعیت ها رو نشون داد
البته هر کسی بر اساس منطق و فهم خود از صحبت ها برداشت میکنن ، اینکه کپی رایت رو باید رعایت کنیم رو همه میدونن ، صد در صد افراد میدونن
ولی داره
ولیش رو هم دوستان خیلی کامل توضیح دادن و نیازی به تکرار من نیست
فقط همینو میگم برای ما ایرانی ها رعایت کپی رایت خارجی حلال اندر حلاله
هر وقت بتونیم راحت خرید کنیم (پای پال ) و عین بانک های معمولی به ما ارزش قائل بشن ( نه مثل پای پال که با وارد شدن آی پی ایرانی به حسابت حسابت رو بلاک کنه با همه پول هات ) اونوقت یواش یواش یعنی باید به کپی رایت اونو آبی ها هم ارزش قائل شیم
منم متاسفم فتوشاپ ، آفیس ، ویندوز ، و ده ها نرم افزار دیگم کرک شده هستش
فکر میکنید من راضی ام کرک شده استفاده کنم؟
فک میکنید دوستان راضی ان؟
خب همه میخوان اورجینال استفاده کنن
ولی شرایط الان خیلی فرق کرده
تنها اینو میتونم بگم امیدوارم روزی بیاد که با افتخار بگم همه نرم افزار هام اورجینال هستش ، چون قدرت مالی، تحریم ، از همه مهمتر پشتیبانی میکنن ازم
نه اینکه بخوای با آی پی ایرانی وارد سایت ادوب بشی بهت فحش بده !
موفق باشید

malek
2014-04-15, 00:26
ببینید شما دلایلی رو مطرح کردید که کاملا بحث بوی سیاست گرفت تا اینکه بخواد انسانیت رو تبلیغ کنه
بنده چندین مورد از این تقریبا 80مورد رو که فرمودید رو مشکلاتش رو عرض میکنم (در حد حوصله ی مخاطبین و اطلاعات خودم) دوستان قضاوت کنند
از آخر شروع میکنم:
79 آیا تحریم های به قول شما خصمانه ی اقتصادی غیر از این بوده که ما قوانین بین الملل را رعایت نکرده ایم و باعث این شده؟
مثالی میزنم : فردی مجرم را در نظر بگیرید (با هر جرمی) از به زندان رفتنش توسط حکومت گله دارد و دائما این طرف و آنطرف از ظلم روا داشته شده بر خودش گله میکند
در صورتی که واقعا ظلمی نشده او کار اشتباهی کرده و باید طبق قوانین کشور محاکمه می شده!
حکایت ایران هم حکایت همین مجرم هست...
78 در این مورد صحبت زیاد است اما به همین اکتفا میکنم که:
کسانی که بر حق به خیابان ها آمدند تا حقشان را بگیرند را خیلی بی رحمانه اغتشاشگر و فتنه گر مینامیم
کسانی که روز هایی سختی های جنگ کشور را به دوش کشیدند بدون در نظر گرفتن حقوق شهروندی و بدون در نظر گرفتن عدالت حبس بر آنها روا میداریم(کاری به عناصر ضد نظام ندارم که خودشون رو به مردم واقعی کشور چسبوندند ندارم)
این رواست که بدون هیچ محاکمه ای افراد رو یک طرفه به باد افترا ببندیم؟
75 بنده به شما قول صریح و محکم میدم که ایران هم چنین کار هایی (جاسوسی کشور های دیگر) رو انجام میده و هیچ ابایی نداره!
(البته که سیستم اطلاعاتی این کشور خیلی قوی تر هست)
نکته ای مهم : بر بنده هیچ پوشیده نیست دشمنی کشور امریکا و کشور های نظیر آن اما خواساتم یاد آور بشم که تمام دلایل شما که معمولا رسانه های افراطی ایران منتشر میکنند صحت ندارد
جناب مشکاتی :
شما جایی از صحبت هایتان فرمودید که دو راه برای فهمیدن حقیقت وجود دارد :
1.خواندن دروس فقه
2.تقلید از فقیه
پاسخ :
آیا فقیهی که از روی سیاست نه از روی علم فقه دستوراتش را اعلام میکند باز قابل اعتماد است؟
آیا غیر از این است که باید سیاست ما عین دیانت ما باشد؟
چگونه افرادی را که دستورات دین مردم دست آنهاست دفتر و سایت های خود را در روز عید فطر میبندند و پاسخگوی مردم نیستند فقط به خاطر این که با حرفشان با حرف رهبری در تضاد نباشد فقیه مینامید؟
چگونه افرادی که 8سال در برابر این مردم سکوت کردند و دم بر نیاوردند که اتفاقاتی که در کشور می افتد اشتباه است و ارشاد پیشه نکردند اما به محض اینکه چندین رئیس دانشگاه تعویض شدند آقایان پیش خدای خود مسئول بودند را فقیه مینامید؟
بنده اکتفا میکنم به همین 2 دلیل اما قضاوت با شما...
موفقیتـ
کاملا با شما موافقم

-------
به نظر من این قضیه مثل قضیه دو دوتاست
وقتی یک کسی چیزی را تولید می کنه و براش قیمت میزاره اگه شما بدون پرداخت هزینه از تولیدی ایشون استفاده کنی می شه دزدی(دزدی)

در جواب دوستانی که میگند ما را تحریم کردند و .... باید بگم
یکمی تعصب را بزارید کنار , با بدون هیچ پیش داوری تفکر کنید !همین!

به نظر من اگر کسی بخواهد عمل عدم رعایت قانون کپی رایت را با اسلام توجیه کند دارد به اسلام خیانت میکنند(اسلام دین تفکر است نه دین تعصب)

far-rayan
2014-04-15, 00:56
سلام مجدد به همه دوستان
بنده البته با خیلی از حرفهای احمد جان مخالفم
اگه آمریکا الان آمریکا شده به دلیل استفاده درست دولتمردانش از تواناییهای خودشون و ملتشون بوده و اگه ما هیچ جایگاهی نداریم هم به دلیل بی عرضگی دولت و ملتمون در طی این سالها بوده و هیچ کدوم اینا اتفاقی پیش نیومده .
چه دستاورد بزرگی کشور ما داره که بخواد اون و تحریم کنه و به آمریکا و امثال اون نده ؟ هیچی . تنها دستاوردهای ایران نفت - زعفران - انگور و خرما(البته قبل از انقلاب) و سایر منابع طبیعیه . ما حتی یه سوزن نمیتونیم تولید کنیم و محتاج به تکنولوژیهای خارجی هستیم. تمام این تولیدات 100درصد ایرانی هم که اعلام میشه همش کشکه و بعد از چند وقت گندش در میاد که خارجی بوده . مثال هم که زیاد داره . رونمایی واگن های 100درصد ایرانی قطار شهری که معلوم شد مال زیمنسه . رونمایی کارخانه 100درصد ایرانی تولید قطعات رنو (ال90) که معلوم شد همه دستگاهها از شرکت اصلی خریده شده و با شرط نظارت خودشون که بعدا ناظرشون اومد و تعطیلش کرد. خودروهای ملی که همه دیدن چه افتضاحی شد. کشتی ایرانی، ماهواره ایرانی، موشک ایرانی و صدها توهم دیگه. اینا یه مقاومت الکتریکی معمولی نمیتونن تولید کنن چه برسه به این چیزا. هر چی که دارن یا از روسیه میگیرن یا با چندین واسطه و چندین برابر قیمت از کشورهای دیگه. کدوم محصول رو تو کشورهای دیگه پیدا میکنین که روش زده made in iran ؟ کدوم محصول ما به جز همونایی که گفتم در حد توزیع در اروپا و آمریکا هست ؟ ما فقط محصولات طبیعی داریم و یک استثنا به نام فرش دستباف. البته یک قابلیت مهم دیگه هم داریم به نام فرار مغزها که احمدی نژاد میگفت اصلا مهم نیست. همه اینا رو کنار هم بذاریم و از دید جهانی نگاه کنیم نتیجه میشه که ما فقط مصرف کننده هستیم و بس.
حالا آمریکای جنایتکار و اروپاییهای وحشی و کافر. تو هر زمینه ای که فکرش و بکنید ما به تولیدات و دستاوردهای اونا وابسته ایم.به جز تکنولوژیها و دستگاهها، حتی زیرساختهای علوم نوین هم همه غربزده هستند :D کافیه تو اکثر رشته ها دقت کنید، میبینید که تمام آزمایشهای انجام شده پایه ای که منتج به وضع قوانین شده از اروپا و آمریکاست . دستاوردهای کخ، انیشتین، نیوتون و هزاران نفر دیگه . در زمینه رشته حسابداری که آخرین رشته دانشگاهی خودم بود، تمام استانداردهای پایه ای که در همه دنیا داره استفاده میشه، توسط آمریکا بعد از کلی تحقیق و آزمایش وضع شده (در رشته مدیریت هم همینطور) ولی در ایران هیچکس این زحمتها رو به خودش نمیده و فقط مفت خوری رو عشقه. مثلا پروژه های دانشجویی که همه از اینترنت و تحقیقات خارجیای بدبخت استفاده میکنند و جالبه که خود اساتید ، دانشجو ها رو تشویق به این کار (.... گشادی) میکنن و همگی دنبال لقمه آماده هستند و کسی دنبال آزمایش و تحقیق واقعی نیست. نهایت تلاششون اینه که به جای اینکه بدن بیرون ترجمه کنن میشینن خودشون ترجمه میکنن . خب نتیجه اینکه آمریکا این همه تولیدات داشته که کل دنیا دارن ازش استفاده میکنن .
حالا این کشوری که اینقدر حال به همه دنیا داده و خودش و ملتش هم سودشون و بردن، به هر دلیلی با ایران حال نمیکنه و دلش خواسته تحریم کنه. به نظر شما منطقیه که برید و اموالش رو بدزدید ؟ چون تحریم کرده ؟ خب شما هم تحریمش کن اگه میتونی ؟ متاسفانه همه دنبال مفت خوری هستیم و ریشه کن شدنش نیاز به زمان و تلاش داره ولی من چشمم آب نمیخوره که این ملت بدون اینکه زور بالا سرشون باشه بافرهنگ بشن.
نظر شخصیم اینه که با حمله اعراب به ایران، متاسفانه خوی و خصلت مفت خوری هم به ما ایرانیا منتقل شده. همونطور که ما تولیداتمون خیلی کمه، اعراب فکر کنم کلا تولیدات ندارن :D فکر نکنم کالایی پیدا کنید که روش نوشته باشه made in saudi arabia یا made in qatar یا ..... به جز شرکتهای خارجی آبمیوه تو عربستان .
به هر حال به جای اینکه توجیه واسه این کار زشتمون بیاریم ، بهتره دنبال راه حلی باشیم که به حقوق همه احترام بذاریم و قانون کاملا منطقی و عقلانی کپی رایت رو رعایت کنیم.

84edu
2014-04-15, 18:54

ﻣﻦ ﺩاﺩﻡ
و اﻟﺒﺘﻪ ﺩﺭﺁﻣﺪﻡ ﻫﻢ اﺯ ﺧﻴﻠﻴﻬﺎ ﻛﻤﺘﺮﻩ ﺗﻮ ﻫﻤﻴﻦ اﻧﺠﻤﻦ!

Merlin
2014-04-15, 18:58
منم خریدم عزیز

yanliz
2014-04-15, 19:21
با سلام خدمت همه دوستان
این بحث را ادامه ندید. اگر این تاپیک هزاران صفحه هم جلو برو به نتیجه قطعی نخواهید رسید. در طول تاریخ همیشه دولتمردان، سیاستمداران، ثروتمندان از کشورها یا قبایل مختلف به جان هم افتادند و با هم درگیر شدند این وسط فقط ضعیف ضعفا له و تار و مار شدند. الان ما هم از داخل و هم از خارج تحت فشار هستیم. زیاد وسواس نشان ندهید و مته به خشخاش نذارید و مو را از ماست نکشید. شما هم هر وقت وقت کردید بخاطر پیشرفت بشریت و بخاطر اینکه وجدانتان راحت شود نرم افزاری تولید کنید و آن را رایگان در اختیار مردم قرار دهید. باور کنید بحث خیلی خیلی عمیق تر از این حرف ها است و به هیچ نتیجه ای نخواهید رسید.

AdsGroup.iR
2014-04-15, 19:28
ﻣﻦ ﺩاﺩﻡ
و اﻟﺒﺘﻪ ﺩﺭﺁﻣﺪﻡ ﻫﻢ اﺯ ﺧﻴﻠﻴﻬﺎ ﻛﻤﺘﺮﻩ ﺗﻮ ﻫﻤﻴﻦ اﻧﺠﻤﻦ!
والا شاید شماها داشته باشید افرادی فقیری مثه ما که نداره .. یعنی شما واسه یه نرم افزار فتوشاپ هم اینقد خرج کردید دیگه؟
400 هزار ویندوز+ 200 هزار فتوشاپ + 150 هزار آفیس + ناگفته نماند با این قوانینی که من درمورد شما فکر میکنم یعنی باید nero باید 45 هزار بدم..
مگه زده به سرم این همه پولو خرج کنم؟

خب از 20 هزار کاربر فعلا 2 تا خریده؟ دیگه ؟؟؟

far-rayan
2014-04-15, 19:46
دوست عزیز مساله خریدن نیست، مساله اینه که حتی دزدی بودن این ها رو هم بعضی دوستان قبول نمیکنند. شما اگه در توانت نیست همه رو بخری، همونایی که در توانت هست بخر
60 تومن واسه دانلودمنیجر یا 45 نرو
حداقل اینا رو که میتونید بخرید. قبلا هم عرض کردم که نمیشه یهو همه چی رو تعطیل کنیم و همه رو اورجینال کنیم. ولی به مرور زمان انجامش زیاد سخت نیست به شرط اینکه وجدان هم داشته باشیم.
ولی ماها همیشه بهترین ها رو میخوایم و مفت هم میخوایم .
مثلا شما نمیتونی قالب فلان سایت رو بخری که گرونه، خب دلیل نمیشی بری نسخه دزدیده شده یا ریپ شده اش رو برداری، توقعت رو بیار پایین و اگه پول نداری یه قالب رایگان استفاده کن.
ویندوز هم که گفتم ، الان خیلی از لب تابها ویندوز اورجینال دارند و صرفه جویی در هزینه میشه، بهتره اگه میتونید از اونا بخرید . اگه هم نمیشه و پولتون نمیرسه خب به فکر باشید تا مثلا در طول یکسال پول یک ویندوز اورجینال رو جور کنید و تهیه کنید.
فتوشاپ هم که خیلی واجب نیست، کلی نرم افزار مشابه وجود داره که ارزونتر و یا حتی بعضیاش رایگانه. ولی مشکل اینه که ما میخوایم هم بهترین باشه هم مفت باشه.
مثلا برای بهینه و کم حجم کردن تصاویر حتی سایتهایی هستند که بصورت آنلاین این کار رو انجام میدن و ...

مهم اینه که هر توجیهی هم که آورده بشه باز هم این کار دزدیه که متاسفانه ما بهش عادت کردیم و برامون طبیعی شده.

Pedram
2014-04-15, 19:49

من دادم دوست عزیز ، مال حرام حرام است و حلال حلال و اوضاع مالی شما ، کشور شما ، دین شما در حرام شدن مال حلال و حلال شدن مال حرام تغییری ایجاد نمی کند.
لطفا بیشتر بیاندیشید و به وجدان خود مراجعه کنید.

پ.ن: کمکی که بیل گیتس به ریشه کن کردن مالاریا در آفریقا کرده سازمان ملل نکرده است.

yanliz
2014-04-15, 20:06
دوستانی که ادعای حقوق بشر می کنند یا ادعا می کنند فلانی به فلانی ها کمک کرده لطفا از دریافت یارانه نقدی خود انصراف دهید و همچنین اگر در بازار فعالیت می کنید الکی روی قیمت جنس هایتان نکشید تا قشر مستضعف هم بتواند اورجینال بخرد چون قشر مستضعف هم اورجینال دوست دارد

moj1rayaname
2014-04-15, 20:18
من همیشه از محیط گرم لذت بردم

یه ضرب المثل هست میگه
آدم تا کوچکی نکند بزرگ نمی شود... ( فکر میکنم یه مدت مجبوریم حداقل چند برنامه و نرم افزار crack استفاده کنیم - چون بلاخره هرچقدرهم رعایت کنیم نمیشه )
و یکی هم هست که میگه آدم جایی جیک جیک کند که بلبل نباشد... ( به همین دلیل منم توی این بحث جیک جیک نمی کنم :/ )

از طرفی برای مثال کسی باید photoshop اصل بخره و چند صد دلار بده که کار گرافیکی میکنه و نونش از اون در میاد ، دیگه یکی که میخواد ماهی 1 بار دراپ کنه خب نگران حرام بودنش نباشه انگار 30 روز که رایگان هست 1 ساعتش استفاده شد تموم شد موند 29 روزو 23 ساعت
در مورد ویندوز که 24 ساعته مورد استفاده هست نظرم چیز دیگه هست و قبول دارم که اصلش هم از لحاظ کیفیت بهتره و هم آبروداری میشه