PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با این کلاهبردارا باید چیکار کرد

rasoul60
2014-04-12, 20:38
سلام
توی این مدتی که توی نت دارم کار میکنم یه 2 -3 مرتبه بخاطر خرید دامین سرم کلاه رفت.چون تا پول رو واریز نمی کردم دامین رو نمی دادن. البته مبالغش در حد 20-30 تومن بود .پول کمیه ولی برای بعضیها مخارج 3 روز زندگیشونه.از همه مهمتر باید جلوی یه همچین آدمای انگل و نخاله گرفته بشه و حسابی تنبیشون کرد

این آخری که سرمو کلاه گذاشت و پس از واریز 30 هزار تومان الان ده روزه که جواب تلفنش رو نمیده و دامین رو هم منتقل نمی کنه به هیچ جوری با هام راه نمیاد. نمی دونم چه مرگشه.
ازش شماره تلفن و اسم و شماره کارت بانکی دارم
میخوام بخاطر همین 30000 تومان ازش شکایت کنم حتی اگه به قول یکی از دوستان انجمن یارانه ام رو قطع کنن.30 هزار تومن پول ناچیزیه که شاید ارزش شکایت هم نداشته باشه رو هم نمی خوام اما میخوام بهش حالی کنم که شهر هرت هم نیست

دوستان در مورد نحوه شکایت و پلیس فتا و ...... راهنمایی کنن . ممنون

yazdiran
2014-04-12, 20:45
سلام
شكايت و برخوردهاي قانوني خيلي دردسر داره
تو همين شاپكيپر باهاش آشنا شديد يا جاي ديگه؟

rasoul60
2014-04-12, 21:27
سلام
شكايت و برخوردهاي قانوني خيلي دردسر داره
تو همين شاپكيپر باهاش آشنا شديد يا جاي ديگه؟

نه اصلا اهل شاپگیپر نیست
از دامنه ای که میخواستم بخرم هوز گرفتم و باهاش تماس گرفتم

mihanproje.ir
2014-04-12, 21:44
سلام اگه آشنا داری تو بانک شماره تلفن منزلشونو در بیار از طریق شماره حسابشون زنگ بزن خونشون تا بدنش به لرزه در بیاد..

farshad7
2014-04-12, 21:47
شاید بشه به شما کمک کرد.
لطف نام دامنه رو پ خ کنید.

irandac
2014-04-12, 22:02
درود ، حتماپیگیری کن ، نحوه شکایت مراجعه به دادسرای شهرتون،خرید پوشه ،پرکردن فرم توسط عریضه نویس ،امضای رئیس دادسرا و تعیین شعبه ،امضای دادیار و ارجا به پلیس فتا دیگه بقیش با پلیس فتا کلا یک روز هم طول نمیکشه موفق باشی.

ahijoon
2014-04-12, 22:07
درود

دوست عزیزم بهترین کار آگاهی خودمون از اعمالمونه . شما از جای درست درمون تهیه کن ببینم بازم این مشکل برات پیش میاد ؟

بارها شده سایت ها و دامین های خوبی بوده بخرم حتی برای فروش های خودم قیمت های خوبی دادن : ولی تا دیدم طرف مقابلم کمی زرنگ میزنه از خیرش گذشتم و متضرر نشدم. یا طوری معامله کنیم که هر دو طرف در شرایط مساوی رضایت داشته باشن . آخرین راه هم استفاده از واسطه ها هست که جلوی خیلی از این موارد رو میگیره .

البته امیدوارم توی نت شرایطی پیش بیاد که تمرکز نهاد های قضایی بالاتر بره و چنین مسائلی رو در فضای مجازی خوب پوشش بدن.

irandac
2014-04-12, 22:07
راستی اگه بهت ایمیل زده پاک نکن که در کمترین زمان شناسایش کنن

کپی کارت ملی هم فراموش نشه لازمه ضمیمه پرونده بشه .

us12
2014-04-12, 22:29
درود
آخرین راه هم استفاده از واسطه ها هست که جلوی خیلی از این موارد رو میگیره .

پیرو فرمایشات این دوست گرامی
سایتی به نام پارس کدرز وجود داره و شناخته شده و معتبر هم هست . شما دفعه دیگه خواستی اینجور معامله های انجام بدی میرود داخل پارس کدرز یک پروژه شخصی درست میکنید و از فروشنده هم درخواست میکنید به عنوان مجری ثبت نام کنه و ازش دعوت میکنید داخل اون پروژه . در متن پروژه کار مورد نظر را هم بند به بند کامل شرح میدی . وقتی مجری که همون فروشنده در مورد شما میشه قبول کرد مبلغ را به حساب سایت میریزی سایت هم تا شما انجام کار را تایید نکنید پول را به طرف انتقال نمیده . ( فقط باید 15 درصد پورسانت بدید ولی دیگه مطمئن هستید ! )

البته قصد تبلیغ سایت خاصی نداشتم یک راه حل عملی بیان کردم برای بقیه دوستان .

rasoul60
2014-04-12, 22:40
راستی اگه بهت ایمیل زده پاک نکن که در کمترین زمان شناسایش کنن

کپی کارت ملی هم فراموش نشه لازمه ضمیمه پرونده بشه .

تمام ایمیلها و اس ام اس هاش موجوده و نگه داشتمشون

softpand
2014-04-12, 23:17
اگه شمارش ملت یا ملی هستش من میتونم خیلی از اطلاعاتش رو بهت بگم
همین الان !
همچین افرادی رو باید اشکش رو در بیاری
آبروش رو ببری ؛ البته تا وقتی که مطمئن شدی کلاه برداره
شاید طرف مشکلی داره ، مطمئن باش تا بعداً شرمنده نشی
قربونت

irandac
2014-04-12, 23:22
دوستان بذارید دوستمون کارش رو از طریق مراجع قانونی پیش ببره.

sunflower1
2014-04-12, 23:30
چند روز دیگه صبر کن اگه باز دیدی جواب نمیده حتما شکایت کن .. حتی اگه 30 تومان هم باشه باز پولتو خورده و بهش درس بده !
باید به دادسرا و پلیس فتا مراجعه کنی

rasoul60
2014-04-13, 00:00
اگه شمارش ملت یا ملی هستش من میتونم خیلی از اطلاعاتش رو بهت بگم
همین الان !
همچین افرادی رو باید اشکش رو در بیاری
آبروش رو ببری ؛ البته تا وقتی که مطمئن شدی کلاه برداره
شاید طرف مشکلی داره ، مطمئن باش تا بعداً شرمنده نشی
قربونت
شماره حسابش بانک سامانه
البته از دامینش که هوز گرفتم یه شماره منزل هو داره که هر چه زنگ میزنم گوشی رو بر نمیداره
آدرس دست و پا شکسته ای هم نوشته
تهران-خیابان 17 شهریور و ..... دیگه چیزی ننوشته

ولی خب اسم و شماره کارت و شماره موبایلشو که ایرانسله دارم
2 رو زدیگه بهش مهلت میدم اذیت کرد اذیتش میکنم

super web master
2014-04-13, 00:21
من نمیدونم شما چرا از وب سایت های معتبر خرید نمی کنید.مثلا از وب سایت فست وب هاست

rasoul60
2014-04-13, 00:39
من نمیدونم شما چرا از وب سایت های معتبر خرید نمی کنید.مثلا از وب سایت فست وب هاست

این مورد فرق میکرد یک دامین بود که از اسمش خوشم اومده بود و با بدست آوردن اطلاعات صاحبش تونستم با هاش تماس بگیرم .
ولی خب نامرد.............

far-rayan
2014-04-13, 01:27
سلام
یکی از دوستان سبک مغز بنده (بلا نسبت همه) 700 تومن واسه خرید یه گوشی کارکرده به حساب یکی ریخت که 1000 کیلومتر هم با هم فاصله داشتن.
ابتدا اون یارو عکس های مختلف گوشی، کارت ملی، حساب بانکی، کارت خودپرداز و ... خودش رو ارسال کرده بود و این رفیق منم مثلا مطمئن شده بود. خلاصه بعدا کاشف به عمل اومد که اصلا گوشی ای در کار نبوده و بنده خدا پول لازم داشته.
با مدارکی که در دستش بود رفت به پلس حرفه ای فتا شکایت کرد و اونا گفتن که با این مدارکی که داری ظرف دو روز دستگیر میشه. خلاصه بعد از یک ماه پیگیری که هیچ خبری نشد، یکی از فامیلاشون رو که نزدیک اون شهر بود با کلی خواهش و التماس فرستاد تا بره ردی ازش بگیره و روز بعد فامیلشون آدرس دقیق محل زندگی این آقای دضد محترم رو پیدا کرد و فرستاد (سرعت عمل رو مقایسه کنید با پلیس فتا). خلاصه اینم دوباره رفت پیش پلیس فتا و آدرسشم داد تا اونا زحمت بکشن و بگیرنش. این جریان حدود 4 5 ماه دیگه هم طول کشید تا بالاخره زنگ زدن و گفتن که یارو گرفتن و شما باید 500 تومن بگیری و رضایت بدی.
اینجوری بود که رفت 500 تومن گرفت و اون یارو هم خوش و خرم داره واسه خودش میچرخه و 200 هم زده به جیب.
خلاصه که به اینا امیدی نیست.
مبلغ کم باشه هیچ کاری نمیکنن و اگه کلان باشه باید رشوه بدی تا همه کار بکنن. مثال :
حکم جلب یکی رو داشتیم تو تهران و از رو شماره موبایلش میخواستیم بگیریمش. رفتیم گفتن اصلا و ابدا چنین امکانی وجود نداره. یکی اومد گفت چقدر کلاهبرداری کرده گفتیم 150 ملیون. خلاصه که ما رو فرستاد پیش یک مقام نظامی خیلی محترمی که گفت 3 ملیون میگیرم و دو ساعته تحویلش میدم و بعد که فهمیدن ما 3 ملیون نداریم 1 ملیون گرفتن و دو ساعته تحویلش دادن.
خلاصه کاری که اصلا و ابدا امکان نداشت تو دو ساعت اونم تو تهران به اون عظمت انجام شد .

saeidsrfrz
2014-04-13, 04:52
2 سال پیش بابت خرید اینترنت ای دی اس ال به یه نفر که ظاهرا تهران بود 240 تومان واریز کردم بعد فهمیدم کلاهبرداره یعنی خدمات ارائه نمیداد و همش امروز فردا میکرد اونقدر شب و نصف شب بهش زنگ میزدم که کلافه شده بود ولی باز میگفت مهلت بدید مشکل از مخابرات و . . . خیلی خیلی هم آدم محترم و خوش صحبتی به نظر میومد.آخرش شکایت کردم و با جستجوی اینترنتی فهمیدم توی قشم هستش خلاصه با مدارک اماده پلیس فتا میخواستم راهی قشم بشم که وقتی موضوع فهمید جدیه فرداش پولو ریخت به حساب . . . از اون وقت دیگه نشناخته و نفهمیده یک ریال هم به حساب کسی واریز نکردم . . .
نتیجه :
1) پلیس فتا میگفت خودت باید بری پلیس فتای قشم که هزینه سفرم بیشتر از طلب میشد، پس پلیس فتا واسه مبالغ کم کاری واسه آدم انجام نمیدن
2) هیچوقت و تحت هیچ شرایطی دچار توهم نشید و نشناخته پول به حساب کسی واریز نکنید حتی اگر برای خرید خیلی وسوسه بشید

iran***
2014-04-13, 05:23
شما ها اینو میگید چند وقت پیش برای فروش بذر وتبلیغ آن 100 هزار تومان ریختم بحساب سایت pt مخفف نام بردم بعدش اگهی من مهم شد فردا دیدم آگهی را قطع کرده ایمیل زدم دیدم جواب نمیدن خلاصه با کلی تهدید پول را برگردانند فردا آن روز داشتم میرفتم دادسرای جرایم رایانه ای.

بله جامعه ما روز بروز فاسدتر داره میشه.

irandac
2014-04-13, 09:19
دوستان پی گیری از طریق پلیس فتا خیلی اسان و راحت هست نمی دونم شما چرا اینقدر سختش میکنید ،روز به روز آمار جرائم داره بیشتر میشه و به سرعت هم به پرونده ها رسیدگی می کنن ، کافیه شماشکایت خودتون رو در دادسرا مطرح کنید تا به پلیس فتا ارجاع داده بشه بقیش رو خود پلیس فتا پیگیری میکنه.

us12
2014-04-14, 10:46
دیدم دوستان از روش های کلاهبرداری گفتند ، من گفتم خوبه یک مورد جدیدش را بیان کنم .
یک دوست دارم تو کار گرنا و ایتم های بازی هست ( یک محصول دیجیتال محسوب میشه ) دوستم میگفت یکی زنگ زده بوده خونشون و گفته آقای ... چرا قاب و شارژر که خریدم و پول به حسابت ریختم را نمیدی ! دوستم گفت به خدا روحم از هیچی خبر نداشت ! قضیه چیه ! شما کی هستی ! تلفن منزل منا از کجا آوردید ! گفت یکم منطقی و با خونسردی شروع به صحبت طرف کردم و معلوم شد یکی در یک فروم یک قاب و شارژر آیفون را گذاشته برای فروش عکس با نام کاربری هم داشته و ادعا میکرده که گوشیش دزدیده شده و دیگه این وسایل به کارش نمیاد و میخاد بفروشه . این طرف هم پول را میریزه به شماره کارتی که فروشنده گوشی میده و منتظر پست شدن میشنه و وقتی میبینه خبری نشد میره از بانک مشخصات صاحب حساب را میگره که صاحب حساب دوست من بوده ! و فروشنده گوشی بعد از اینکه مبلغ از طرف خریدار به شماره کارت واریز میشه و شناسه پرداخت و تاریخ میاد دستش میره توی یاهو و از دوست من به همون میزان ایتم گرنا میخوره و میگه من قبلا پولش را ریختم به حسابت و این هم شماره تراکنش و میره حالا اون مال باخته و دوست بیخبر من هر جفتشون کلاه سرشون رفته و هیچ سرنخی هم از طرف ندارد !