PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فروشگاه اینترنتی به سبک طعمه و قلاب

soheyl_ir89
2014-04-17, 11:37
هوالرزاق

پس از مطالعه ی موضوع "کارآفرینی به سبک طعمه و قلاب (http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=48903)"، ادامه ی این مطلب را مطالعه کنید.

اگر می خواهید فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید، استراتژی طعمه و قلاب را پیشنهاد می کنم. محصولاتی که برای فروش انتخاب می کنید باید قابلیت به کارگیری این استراتژی را داشته باشند. با فروش ارزان آن ها می توانید مشتریان زیادی را جذب کنید و سپس از فروش مداوم محصولات مصرفی آن، سود تقریبا ثابت و مداومی را کسب کنید.

با استفاده از این استراتژی، درصد زیادی از مشتریانی که محصول اولیه را از شما تهیه کرده اند، محصولات مصرفی را هم از شما تهیه خواهند کرد. پس با کمترین هزینه، مشتریان خود را حفظ کردید.

توجه :

حتما نباید تولیدکننده ی محصولات باشید، بلکه می توانید محصولاتی که قابلیت به کارگیری این استراتژی را دارند را بفروشید.

خطر!

در این استراتژیِ قیمت گذاری، سود شما از فروش مواد مصرفیِ محصول اولیه ای که ارزان می فروشید است. امکان دارد رقیبی برای محصولات مصرفی شما وارد بازار شود و سهم زیادی از بازار فروش مواد مصرفی شما را به دست آورد. و حتی شما را مجبور به کاهش قیمت کند.

نویسنده : soheyl_ir89@yahoo.com

Mohamad26
2014-04-17, 12:17
ممنون سهیل جان
ولی خود شما محصولی میشناسی بشه اینطوری فروخت ؟
مثال ما شد سیم کارت ولی تولید همچین محصولی تقریبا محاله. محصولی به این شکل راستش من اصلا نمیشناسم

soheyl_ir89
2014-04-17, 13:08
ممنون سهیل جان
مثال ما شد سیم کارت ولی تولید همچین محصولی تقریبا محاله. محصولی به این شکل راستش من اصلا نمیشناسم

در موضوع کارآفرینی به سبک طعمه و قلاب، عرض کردم که محصولی به این شکل تولید کرد. و در این موضوع، عرضم این بود که این چنین محصولاتی رو فروخت.
اتفاقا صبح داشتم فکر می کردم در مورد فروشگاه اینترنتی، چیز مناسبی به ذهنم نرسید. البته زمان کمی گذاشتم. محصولی که من دیروز از داروخانه خریدم، حشره کش برقی بود؛ از این هایی که قرصی هست. و من یک دستگاه خریدم که دو عدد قرص در همان بسته بندی به همراه جعبه هست. و یک بسته 30 عددی قرص هم خریدم. حال اگر من مصرفم زیاد باشه، قرص های بیشتری خواهم خرید.
البته این یک مثال بود. مطمئنا محصولاتی هست. اگر چیزی به ذهنم رسید می گم.

حالا یه پیشنهاد هم دارم؛ بیایم صرفا تکیه مون برای اجرای این استراتژی روی محصول نباشه. مثلا شاید ما کنسول بازی می فروشیم و بازی هاشم می فروشیم. اما شاید برخی مشتری ها دستگاه را از ما بخرن، اما بازی رو از ما نخرن. پس ظاهرا ترکیب این دو محصول، ترکیب خوبی برای استفاده از استراتژی فوق نباشه.
اما می شه با استفاده از یک روش، این کارو انجام داد. به این صورت که مشتری ای که دستگاه کنسول می خره، یا عضو فروشگاه می شه و یا یک کد دریافت می کنه و با آن نام کاربری و یا با آن کد، اگر نرم افزار تهیه کنه، از تخفیف برخوردار می شه. این طوری، ما محصول اصلی را فروختیم و یه مشتری برای خرید محصولات مصرفی مرتبط با محصول اصلی، انگیزه دادیم.

S.A.E.I.D
2014-04-17, 13:29
سلام
نمونه بارزش نرم افزار ها ی تحت وب است
که میشه برای کارهای مختلف , ماژول ها را به صورت جدا به فروش رساند
یه موردی که خیلی مهمه نباید در این سیاست ها از مشتری سوء استفاده کرد
سوء استفاده یعنی این که شما نرم افزاری به مشتری بفروشید و مشتری یک مدت از آن استفاده کنه و بعد از مدتی نیاز به ماژول های مختلف آن داشته باشه و فروشنده هم خریدار را مجبور به خرید با قیمت خیلی زیاد کنه

با این صحبت ها الان اگه شما تولید کننده بودید
آیا سیستمی تولید میکردید که لوازم مصرفی آن به صورت انحصاری توسط شما تولید بشه یا خیر
مثلا پرینتر رو در نظر بگیرید که کارتریج آن را طوری طراحی کرد که از محصولات تولید کننده استفاده کنه یا از کارتریج های دیگر
یا رنگ کارتریج را در نظر بگیرید هم میتوان طوری طراحی کرد که از محصولات معمول در بازار استفاده کرد و هم ...

ahijoon
2014-04-18, 04:28
ممنون سهیل جان

درود

از محصولاتی که تو این روش بهش میشه اشاره کرد یکیش الکترواسموک هست . که لوازم یدکیش ( فیلتر - باطری - اتم ساز و ... ) از خودش بیشتر فروش و کارایی داشتن و خیلیا از این طریق تونستن مشتری جذب کنن .

یا سفید کننده دندان که خیلیا درخواست خمیر سفید کننده شو داشتن و ...