PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایده

Sa2jaD
2014-04-17, 15:58
سلام به همه اساتید

یه چند تا ایده برای راه اندازی سایت دارم
برای مثال یکیش نه نمونش تو ایران هست نه نمونه خارجیشو دیدم
100% هم برای هرکی که تو اینترنت حتی میخاد به ارزش هزار تومن خدماتی ارائه بده یا بگیره مورد نیاز هست

من الان بخام این ایده رو بفروشم چطوری باید به خریدار توضیح ابتداییشو بدم که نه ایده لو بره نه احساس کم و کسری داشتن ایده رو بکنه
و اگه بخام بصورت شریکی با یکی ایده رو اجرا کنم چطور ؟(قضیه قرار داد و ...)

یا علی منتظر پاسخم

far-rayan
2014-04-17, 17:10
سلام
راه 100درصد مطمئنی فکر نکنم وجود داشته باشه
باید یک شریک مطمئن پیدا کنید و بهش اعتماد کنید
اگه ایده توپیه به نظر من حداکثر تلاشت رو بکن که خودت اجراش کنی

soheyl_ir89
2014-04-17, 17:25
مطالعه کنید :
چه تضمینی هست که ایده‌ی من دزدیده نشود؟ (http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=40698)
لزوم داشتن طرز فکر اجرا و ۴ فایده آن برای به موفقیت رساندن یک ایده (http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=40069)

Sa2jaD
2014-04-17, 23:13
سلام
راه 100درصد مطمئنی فکر نکنم وجود داشته باشه
باید یک شریک مطمئن پیدا کنید و بهش اعتماد کنید
اگه ایده توپیه به نظر من حداکثر تلاشت رو بکن که خودت اجراش کنی

مطالعه کنید :
چه تضمینی هست که ایده‌ی من دزدیده نشود؟ (http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=40698)
لزوم داشتن طرز فکر اجرا و ۴ فایده آن برای به موفقیت رساندن یک ایده (http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=40069)

بنده 2ماه تا سربازیم زمان دارم و نمیتونم همشو خودم پیاده کنم

mousavih
2014-04-19, 09:53
به عنوان شريك ميتونم كمكت كنم

softpand
2014-04-19, 10:50
ایده خوب فروشی نیست !!
منم یه دونه ایده توپی دارم ولی هیچوقت نتونستم پیادش کنم ...

rahamarket
2014-04-19, 10:59
سلام
شما هیچ راهی ندارید جز بیان ایده .
پس فقط دنبال شریک خوب باشید.و این هم مطمئن باشید اگر طرح خوبی باشه بعد از چند وقت کپی های زیادی ازش میشه.پس در زمان اجرای طرح مخفی کاری نکنید و حتما با سرو صدای زیاد وارد بازار کار بشید که تا زمانیکه رقبای شما در گیر طراحی های قبل اجرای کار هستند از شما خیلی عقب تر باشند .

farshad7
2014-04-19, 11:02
معمولا ایده های بزرگ نیازمند افراد بزرگ و گروه های بزرگ برای پیاده سازی هستن
بهترین روش ها در مورد یک ایده تاپ این هست :
1:استفاده شخصی البته با تمام قدرت و با داشتن پشتوانه مادی و انسانی برای پیاده سازی
2:شراکت با فرد مورد اطمینان
3:فروش ایده با بالاترین قیمت ممکن

روش 1 و 2 قواعد خاص خودش رو داره .
روش 3 : برای فروش یک ایده یا طرح شما میبایست اول ایده رو به صورت یک طرح توجیهی در بیاری.برای این کار باید شما خودت رو در موقعیت واقعی تجسم کنی .
شما باید 0 تا 100 شروع و پیاده سازی ایده و طرح رو تا مرحله نتیجه گیری و برداشت مالی و معنوی پیش ببری.
مثال :
من ایده x رو دارم.
ایده من نیازمند x نفر کارفرما ، مدیر،کارگر،بازاریاب،فروشن ده و .... هست
ایده من نیازمتد x تومان سرمایه ثابت است
ایده من نیازمند x تومان سرمایه در گردش است
و .......
........

تا آخر و مرحله درامدزایی

وقتی ایده شما تبدیل به یک طرح توجیهی شد میتونی برای فروش عرضه کنی

البته همه مراحل باید در خفا صورت بگیره و ارائه طرح توجیهی شما هم ترجیحا به ثبت برسه و بعد برای فروش عرضه بشه.

rahamarket
2014-04-19, 11:26
متاسفانه ثبت نرم افزار یا ایده در ایران چندان پاسخ گوی مشکل ایشون نیست چون قانون برایش هست ولی اجرایی نمیشه.تنها فایده ای که ثبت یک ایده داره در تاریخ ثبت هست که فقط نشون میده که ایجاد کننده طرح کی بوده

البته همه مراحل باید در خفا صورت بگیره و ارائه طرح توجیهی شما هم ترجیحا به ثبت برسه و بعد برای فروش عرضه بشه.

farshad7
2014-04-19, 15:50
متاسفانه ثبت نرم افزار یا ایده در ایران چندان پاسخ گوی مشکل ایشون نیست چون قانون برایش هست ولی اجرایی نمیشه.تنها فایده ای که ثبت یک ایده داره در تاریخ ثبت هست که فقط نشون میده که ایجاد کننده طرح کی بوده

نه دوست من اینطور نیست .علت اینکه قانون اجرا نمیشه ، نقص قانون نیست .علت این هست که افراد بعد از اینکه ازشون سوء استفاده میشه اینقدر افسرده و نا امید میشن که وقت نمیذارن برای شکایت و پیگیری در حالی که ما همین الان هم نمونه های مشابه داریم که از قانون نهایت استفاده رو میکنند.
ما در قانون ثبت حتی این قانون رو هم داریم تا یک طرح و ایده تبدیل به یک برند بین المللی بشه .
اگر قرار هست به علت نقصان نیرو،کمبود مالی،بی تجربگی ، ایده ای به سرانجام نرسه و یا ازش سوء استفاده کنند ، همون بهتر که اصلا رونمایی نشه.
ولی پیشنهاد من در این مواقع این هست :
با تحقیق مناسب فردی امین و باتجربه و با دانش و سالم رو پیدا کنیم و ایده را با ایشون در میون بگذاریم و ایده رو به ایشون به صورت رایگان بسپاریم ، مطمئن باشید اگر همچین فردی رو پیدا کردید قطعا ازتون در کنار پیشبرد ایده استفاده خواهد کرد.حداقل مزیتی که این روش داره اینه که حتی اگه سود مادی هم نداشته باشه لاقل در آینده خاطری آسوده دارید که با ایده شما موفقیتهایی در جایی از جامعه اتفاق افتاده.

super web master
2014-04-19, 15:57
لطفا سئوالتون رو اینجا مطرح کنیدhttp://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=48119

nistama
2014-04-28, 05:20
چقدر هزینه برای پیاده شدنش لازمه ؟
و چقدر میفروشی ایدت رو ؟
در ضمن چه تضمینی ک ایدت پیاده شه و برشکست نشه .

قبل از اینکه بخوای ایدتو ب کسی بگی یا بفروشی

از فیلترینگ بپرس ک فیلتر میشه این ایده یا نه؟

من خوردم 10 ها ایده داشتم ک کلاً گفتن فیلتر میشه

Sa2jaD
2014-04-29, 03:03
چقدر هزینه برای پیاده شدنش لازمه ؟
و چقدر میفروشی ایدت رو ؟
در ضمن چه تضمینی ک ایدت پیاده شه و برشکست نشه .

قبل از اینکه بخوای ایدتو ب کسی بگی یا بفروشی

از فیلترینگ بپرس ک فیلتر میشه این ایده یا نه؟

من خوردم 10 ها ایده داشتم ک کلاً گفتن فیلتر میشه

ایده من واقعیتش فقط هزینه اسکریپت تبلیغ و هاست داره
نیازی به پرسش هم نیست فیلتر نمیشه
ایده چون در مورد یکی از بزرگترین مشکلات خریدو فروش در وب فارسی هستش شاید یکیم بازگشت سرمایه اگه برند سازی خوبی انجام نشه چند ماه طول میکشه
ولی ورشکست نمیشه
چون تنها جنبه تجاری نداره بلکه کنار محور اصلی بخش هایی هستش که نمونه فارسی نداره حتی واسه بخشیش که در مورد حقوق طراح و قضیه ثبت طرح هست نمونه خارجی هم نداره یا حداقل من ندیدم
از طرفی میشه مواردی تعریف کرد که باعث شور و شوق بیشتری فعالیت در
تا امروز هم پستی در این تایپیکم نزده بودم چون از هر لحاظی فرمایشات همه صحیح هست و جایی واسه گفتن حرفی نمیزاره
نه میتونم موردی که چند ماه تو فکرم بوده رو بفروشم نه میتونم نگه دارم واسه 2سال بعد که ممکنه فضاش با فضای فعلی متفاوت باشه و طرح به جایی که باید نرسه.